Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

„Najwyższy Czas!” popełnia grzech bałwochwalstwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

a Korwin-Mikke łamie zasady, które sam głosi.

Nie wiedziałem, że liberalno-konserwatywni działacze (oksymoron), odwołujący się do katolickich, judeochrześcijańskich wartości, wierzą w przepowiednie. To bałwochwalstwo! Najcięższy z grzechów.
Ultrakatoliccy liberałowie, powołując się na „Rosyjski Dialog/Sputnik News”, piszą, że:
Starcia bojowe rozpoczną się, gdy wyschnie Eufrat – „przepowiadał” zmarły w 1994 r, ogłoszony świętym w 2015 r. mnich z „autonomicznej republiki prawosławnych mnichów w obrębie Grecji”.
Podobno wiele jego przepowiedni się spełniło. Oczywiście, okazuje się to zawsze, gdy wydarzenia z przepowiedni się odbyło:
Góra Anthos z kolei to autonomiczna republika prawosławnych mnichów w obrębie Grecji. (…) Gazeta „Rosyjski Dialog” opowiada natomiast o wydarzeniach, które doprowadzą do wybuchu wojny. Na 2019 roku prognozowany jest wzrost napięć pomiędzy Turcją a Rosją. Zdaniem Paisjusza przywódcy tych dwóch państw nie znajdą porozumienia, co doprowadzi do wybuchu konfliktu. (…) III Wojna Światowa ma rozpocząć się na Bliskim Wschodzie, a początkiem wojny będzie… wyschnięcie Eufratu. Wojna, w której wezmą udział wszystkie największe mocarstwa ma doprowadzić do „nowego początku”. (…) Jednym z przykładów podawanych jako spełniona przepowiednia Paisjusza jest katastrofa malezyjskiego Boeinga.
Szkoda tylko, że nie wiadomo o jaką katastrofę chodzi: tragedię lotu Malaysia Airlines 17 – zniszczonego przez rosyjskich separatystów, czy tajemnicze zaginięcie lotu Malaysia Airlines 370.  
(Tak w ogóle, to wszystko wygląda, jakby malezyjskimi liniami latali specjaliści od broni atomowej, których trzeba było zniszczyć, poświęcając cywilów, ale to temat na spiskową teorię). Kto wie, może nasi sojusznicy milczą w sprawie katastrofy w smoleńsku, a przeciwnicy Aamerykanów milczą w sprawie katastrofy malezyjskich boeningów. Coś jak z okrętem „Kursk” rozwalonym przez Amerykanów. Taka cicha umowa, zawarta pewnie dawno, na wypadek takich "przerażających" wydarzeń wymagających interwencji.
Grzeszysz „Najwyższy Czasie!”, grzeszysz. Bagatelizujesz katastrofę smoleńską, ignorujesz rosyjskie zagrożenie. Nie jesteś tym czasopismem co dawniej – wyjaśniającym skomplikowaną rzeczywistość, a teraz piszesz głupoty zamieniając się w tabloid.
„Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”. Poczytaj Biblię i Stary Testament. Jesteście pyszni, więc nie będę pisał i Was pouczał. Tylko jak już, to grzech idiolatrii uprawiajcie na własne konto. A tak w ogóle Sommer to nie polskie nazwisko. Proszę pokazać swoją metrykę urodzenia i udowodnić, że szef redakcji „Najwyższego Czasu” nie jest Żydem i nie odwraca uwagi od ważnych problemów, zagadnień, że nie zwodzicie czytających Was katolików. A Korwin to przypadkiem nie należy do „narodu wybranego”?
Facet mówi o prawie, przestrzeganiu umów, a sam zdradza swoje kolejne kobiety – czyli te umowy łamie. To hipokryzja. Pamiętajmy jak w 2015 zdradził Kukiza w wyborach prezydenckich nie przekazując mu poparcia. Kolejny ciężki grzech. Niekonsekwencja.

A tak poważnie, Sommer to niemieckie nazwisko, a w kolejnych wersach akapitu żartując powtarzam tępawą logikę Waszego środowiska (czepialstwo wobec każdego, kto ma inne zdanie i mnóstwo uprzedzeń), które nie ma umiaru w obrażaniu każdej odmienności, nie słucha krytyków i nie przyznaje racji, bo pewnie traktuje to jako słabość. Taka cecha słabych właśnie. 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Oj tam, oj tam. Wojna może rozpocząć się na początku sierpnia, a najpóźniej we wrześniu.
  Może jakieś sierpniowe preludium, a rozwinięcie wrześniowe.

  Obezna sytuacja (cisza) jest nad wyraz niepokojąca; USA nie ma w zwyczaju wysyłać sił w jakiś rejon bez zamiaru uderzenia.
  Cały problem - jak się to rozwinie.
 • To jednak
  Są inni bogowie? Gdyby ich nie było, to przykazanie to było by bez sensu!
 • @zadziwiony 20:15:32
  "Pogańscy bogowie" to demony. Zeus to pieprzony szatan.
 • @Romuald Kałwa 15:13:47
  Owszem. Zeus, Apollo, Izyda, Królowa Nieba, Matka Boska (tak naprawdę tych jest nieustalona liczba, na wzrór bóstw - jest ich setki i mają setki lub dziesiątki specjalizacji), Wszyscy Święci i każdy wywoływany (przywoływany) zmarły, to przywoływanie demona lub upadłych aniołów.

  Ostatnio byłem (niestety) na pogrzebie katolickim, prowadzonym przez jeuzuitę, i ten rodzinie zmarłego wciskał kit, że nie muszą płakać po osobie zmarłej bo ta jest/będzie pod ręką i zachęcał do wywoływania ducha.

  Jakby, psia mać, nie miał czasu Biblii wziąć do rąk. Teoretycznie.

  Tzw Żydzi mają Talmud, który z Biblię czyni bezużyteczną, a u katolików rolę Talmudu pełni Katechizm, ze sfałszowanymi X przykazaniami. I innymi naukami i poleceniami pochodzenia ludzkiego.

  Jeśli ludziom tłumaczy się to, a oni i tak wiedzą lepiej, to znaczy że już wybrali nauki ludzkie i wzgardzili tymi danymi od Boga, oraz tymi od Mesjasza.
 • @
  JKM jest hipokrytą.

  Zresztą popełnił kiedyś taki artykuł i freudowską pomyłkę zarazem, analizując wartość hipokryty na podstawie głoszonych przez niego słusznych poglądów czy zachowań. I stwierdził że hipokryta taki robi dobrą robotę.

  Długo byłem nie tylko zwolennikiem poglądów JKM, ale i jego zwolennikiem, jednak zacząłem nie tylko dostrzegać hipokryzję, ale i wiele innych rzeczy.


  Pochwalić chcę tu Autora, za poruszenie problemu bałwochwalstwa. To bardzo mocny grzech, oddzielający człowieka od Boga.
  To jest pierwsze odstępstwo z którego należy zrezygnować, by móc w ogóle myśleć na temat zbliżenia się do Boga!
 • @Romuald Kałwa 15:13:47
  To jest opinia tylko jednej grupy religijnej. Żadna gwarancja prawdziwości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej