Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
469 postów 366 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Mariusz Max Kolonko zachował się jak polityczny kretyn

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kukiz na wybory pójdzie z PSL

Fot. Zrzut ekranuFot. Zrzut ekranu

Wciąż trwa karuzela informacji, z kim pójdzie Kukiz'15. Jeśli tak się stanie, Konfederacja kolejny raz odniesie porażkę, a schorowany Korwin-Mikke, już nigdy nie zasiądzie w ławach poselskich, tym samym na zawsze zniknie ze sceny politycznej.

Kukiz'15 idzie z PSL - napisał na Twitterze były poseł Ruchu Pawła Kukiza, zarazem były kolega Pawła, przedsiębiorca i poseł  Marek Jakubiak.
Rozmowy z ludowcami podkreśla też mało aktywny poseł ruchu Kukiz'15 Paweł Grabowski:
 
Równocześnie Jakubiak cytuje Kamila Wojciechowski ego:
@wojciechowski_k
Potencjalna współpraca Kukiz15 z radykalnymi uczestnikami życia politycznego wyklucza możliwość wspólnego startu ogłosili @bezpartyjni_org

Komentarz: 
Ta niemożność porozumienia w polskiej polityce bywa groteskowa. Nie trzeba Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, by następowało budowanie dwupartyjnego systemu politycznego w Polsce.
"Przywracanie do porządku Kukiza przez Mariusza M. Kolonko to było zagranie poniżające Kukiza. Wyborcy Kukiza mogli zagłosować na Konfederację, co mogłoby przełożyć się na przekroczenie progu wyborczego. Czy ci ludzie jednak zagłosują na listę PSL-u? Wątpię.Na zdjęciu poniżej, Mariusz Max Kolonko (z wąsem, na samej górze w środku, na szczęście z założonymi rękami, które oznaczają "psychiczną blokadę") w Programie III Polskiego Radia słucha, wraz z innymi adeptami dziennikarstwa m.in. Alicją Resich-Modlińską, generała Wojciecha Jaruzelskiego.
image
Jak PSL przegrywał wybory, tak może je znowu przegrać. Podobnie jak Konfederacja.
Ale zaraz, zaraz, dlaczego Kolonko tak mało mówi o rosyjskim zagrożeniu? Dlaczego w momencie rosyjskiej agresji na Ukrainie, mówił o odzyskaniu części Kresów, co Tuskowi proponował sam Putin? Czy Mariusz Max Kolonko coś przed nami ukrywa? Dziwne, Korwin też jakoś za bardzo kocha Rosję.

W dodatku, system jednomandatowych okręgów i same wybory można ustalić dwustopniowo, a nawet kilku stopniowo, by to nie mniejszość decydowała o wysyłaniu danego posła do Sejmu. tak czy inaczej, obawiam się, że "wciąż będzie, tak jak jest". 

Do sprawy na swoim Facebooku odniósł się sam Paweł Kukiz:

Na privach codziennie pytacie – „to z kim w końcu idziecie do wyborów”. Powtarzam to, co mówię OD ZAWSZE. Pójdziemy z każdym, kto w tej kretyńskiej, partyjnej ordynacji najbardziej uprawdopodabnia przekroczenie progu wyborczego i wpisze do programu swojej partii politycznej postulaty, z którymi wszedłem do Sejmu w 2015 roku i z których NIGDY nie zrezygnuję, czyli:

 

1. Nadanie biernego prawa wyborczego w wyborach do Sejmu WSZYSTKIM Obywatelom Rzeczypospolitej poprzez zmianę ordynacji wyborczej na model mieszany (czyli takie zmiany w prawie, aby można było startować indywidualnie, w swoim okręgu, bez konieczności wpisywania się na listy partyjne)

2. Zmiana ustawy o referendum krajowym na taką, żeby po zebraniu miliona podpisów i przekroczeniu 30 % progu frekwencyjnego Sejm MUSIAŁ uznać jego wynik i wolę Obywateli. Bo obecnie nawet gdyby do referendum poszło 99% ludzi i WSZYSCY zagłosowali „za” czymś tam, to Sejm może wywalić wynik do kosza ????

3. Poddanie sądownictwa obywatelskiej kontroli poprzez wprowadzenie instytucji sędziów pokoju wybieranych przez Obywateli (do rozstrzygania drobnych spraw) oraz wyboru sędziów Krajowej Rady Sądownictwa w wyborach powszechnych. Również Prokurator Generalny i Rzecznik Praw Obywatelskich powinni być wybierani bezpośrednio przez Obywateli.

4. Wprowadzenie możliwości głosowania elektronicznego dla Obywateli w kraju i za granicą (tzw. e-voting)

5. Wprowadzenie możliwości odwołania posła

6. Wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tysięcy złotych.

7. Wprowadzenie ustawy antykorupcyjnej. To ta ustawa, gdzie pisiorstwo wykonało pozorowany ruch wrzucajac projekt do pierwszego czytania a nastepnie zawiesiło procedowanie aby jej nie uchwalić, by w kolejnej kadencji można było bezkarnie kraść, fruwać, itd. ...

 

Przez ostatnie tygodnie rozmowy o zaakceptowaniu moich propozycji rozmawiałem praktycznie z każdym ale najbardziej skupiłem się na PiS, PSL, Bezpartyjnych i Konfederacji.

Pierwsze rozmowy odbyły się w gabinecie Naczelnika na Nowogrodzkiej. Uznałem, że skoro PiS ma największe szanse na wygranie wyborów, to równocześnie jest największym gwarantem wprowadzenia mieszanej ordynacji, bo nie trzeba do tego większości konstytucyjnej. Niestety, Naczelnik nie jest tym zainteresowany. Wręcz przeciwnie. Chce upartyjnić (czytaj „upisić”) Państwo na wzór bolszewicki. I – przysięgam – nie pisze tego złośliwie. Prezes tak centralizuje Państwo, że wkrótce samorządy zostaną poddane kontroli „jedynie słusznej partii” a prezydenci, burmistrzowie i wójtowie podlegać będą wojewodom mianowanym bezpośrednio przez Zakon PiS.

Potem rozpocząłem negocjacje z Bezpartyjnymi Samorządowcami, PSL i Konfederacją. Ci pierwsi uznali, że jednak wystartują samodzielnie a rozmowy z Panami Mentzenem, Kuleszą, Kułakowskim, Braunem i Panią Godek odbywały się w takim „klimacie” i tonie, że w trosce o uratowanie resztek zdrowia psychicznego przestałem w nich uczestniczyć i oddelegowałem do ich prowadzenia posłów.

 

Jedno pewne – nie ma durniejszej i bardziej bolszewickiej metody „wybierania” kandydatów na posłów. Te spory z potencjalnymi partnerami o to, kto ma być „jedynką” i gdzie, przerzucanie kandydatów z jednego miejsca na inne przypominają - jak to kiedyś powiedział nasz poseł Sachajko -handel krowami :-) A wszystko to poza kontrolą Obywateli i ”wybór” kandydatów spośród „samych swoich”... Wszystko to, co dzieje sie dziś przy ustalaniu tych kretyńskich list jeszcze bardziej bardziej przekonuje mnie do postulatu sprzed lat: JOW-y albo śmierć.

A ponieważ po tych „negocjacjach” wszystkich jestem już jedną nogą w Tworkach, to do mojego postu dołączam fragment piosenki dedykowanej dziennikarzom „polityczno-śledczym”, którzy od rana do mnie dzwonią z pytaniem takim samym jakie dostaje od Was na privach: „to z kim w końcu idziecie do tych wyborów”? ????

Dobrego Weekendu! ????

 

KOMENTARZE

 • Autor
  "Ale zaraz, zaraz, dlaczego Kolonko tak mało mówi o rosyjskim zagrożeniu?"

  Bo za oceanem tego nie widać?

  "jestem już jedną nogą w Tworkach"

  Jest Pan pewien?
 • Kolonko
  Za długo ściskał się z W. Rosatii. Pozostawiło mu to nieodwracalne zmiany.
 • M to masońska 3 i szatańska 13. - M.MaX (33) KOLON-(ko) to wytresowany przez jezuitów MASON!
  .


  Za czasów KOMUNY został absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i nauk politycznych !!!!!!!!!!!!!!!!
  na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.


  W latach 80. XX w. jako student był prowadzącym audycję Zapraszamy do Trójki (3 Pi-Ra-Mi-Da) - ziomal Michnika, Tuska, Wałęsy,... - Swojak!


  Nie Słowianin, nie Polak, lecz GADzina, która starając się naśladować język Polski nie potrafi zakamuflować swojego sSSyczenia !!!  W USA został zdekonspirowany i ujawniony jako mason i agent SB dekady temu !!!  lista agentów polsko-języcznej masonerii :):):)

  https://www.jasnastronamocy.info/artykul-jsm-nr-18-lista-agentow%E2%9D%97-tworza-teatr-dla-gojow-czesc-2%E2%9D%97/
  https://www.jasnastronamocy.info/wp-content/uploads/2018/10/Lista-agentów❗-To-oni-tworzą-teatr-dla-gojów-część-2❗.jpg
  https://www.jasnastronamocy.info/wp-content/uploads/2018/10/Czemu-Max-Kolonko-nie-mówi-jak-jest-Bo-to-showman-–-amerykański-agent-pracuje-dla-chwały-USA.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • Autor
  Robi się coraz zabawniej.
  Bolek pokłócił się i nie rozmawia od dwóch tygodni ze Schetyną bo ten dał trzecie miejsce na liście do Sejmu jego synowi.
  Bolek junior miejsca nie przyjął i prawdopodobnie wystartuje jak mecenas Koń do Senatu z list PSL.
  Tam już się robi kabaret
  8-))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej