Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
419 postów 321 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Adam Słomka z ekipą obalili pomnik Zygmunta Berlinga?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Berlinga i Kościuszkowców krytykują m.in. ci, którzy 17 września 1939 r. uciekli na Zachód, a wcześniej coś gadali o honorze. Ci ludzie walczyli z Niemcami. Dzięki ich udziałowi w wojnie, Polska nie była ofiarą sowieckich gwałtów.

Pomnik miał zostać przeniesiony. Berling, nazywany zdrajcą, walczył z Niemcami. Dziś nikt nie pamięta o krwi przez współtworzonych przez niego Kościuszkowców, którzy walczyli z Niemcami. Nie pamięta się o nich na święcie Wojska Polskiego, nie wspomina na apelach poległych 11 listopada.
2 tysiące żołnierzy z armii Berlinga przedarło się przez linię Wisły i ruszyło na pomoc ogarniętej zniszczeniem powstańczej Warszawie. image
Oburza mnie zawsze, gdy we wspomnieniach emigracyjnych oficerów czy polityków poniżany jest czy spotwarzany generał Berling. Wszak fakt, że ten, z legionowych wywodzący się formacji oficer, pozostał w Rosji i potrafił znaleźć wspólny język z komunistami, dla Polski ma większe znaczenie polityczne i praktyczne niż działalność najbardziej bohaterskich oficerów polskich na zachodzie. 
— Stefan Kisielewski w liście pisanym do Jerzego Giedroycia z 1963 r.
 

KOMENTARZE

 • Autor
  Nie popieram samowoli.
  Z drugiej strony ... od każdej zasady są wyjątki.
  Dokonał się akt społecznej ... dekomunizacji.
  8-))))
 • Autor
  Czy zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Trzaskowskiego za niewykonanie ustawy zakazującej propagowania systemów totalitarnych?
 • Kolejny rozpaczliwy czyn...
  tego wyautowanego "solidarnościowca".
  Po prostu, zrobił swoje i teraz powinien już odejść, ale jak widać coś tam jeszcze chce ugrać.
  Czy chodzi o jakiś order, czy odszkodowanie za niby szkody moralne w czasie PRL-u?
 • Ten gest który wykonują
  Te ,,rozczapierzone palce", na które zwrócił uwagę generał Jaruzelski, to okultystyczny symbol jaki rozpowszechnił kabalista Churchill za namową satanisty/okultysty Croweleya. Jaruzelski słusznie zauważył że w polskim języku nie ma słowa na literę ,,v".
 • Gen Berling odważył się na oszukanie swych sowieckich dowodców dywizji i sklonienie do forsowania Wisly pod Puławami
  imo, ze otrzymał dla Armii rozkaz rozbudowy obrony na prawym brzegu stwierdziwszy brak zorganizowane obrony lewego brzegu mimo braku srodków przeprawowych chciał przeszkadzać zatrzymaniu frontu na kierunku berlińskim decydującym o czasie trwania wojny. W czasie powstania spowodował desant na Czerniaków. Na to nigdy by się nie zdobył generał Anders wykonujący przypisaną mu przez Berie i Stalina role stalinowskiego Mojżesza dla kandydatów na palestyńskich nowohebrajczyków (dezerterow z Korpusu do terrorystycznych organizacji sjonistycznych w Palestynie) i likwidatora Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i RząduRP w Londynie. To nie Berling lecz Anders oskarżał dowódców powstania warszawskiego o zbrodnie wojenne i ludobójstwo na ludnosci Warszawy w liście do podpułkownika Dorolycz Malewicza ps "Hańcza" ktorego chciał naklonić by wbrew rozkazom przełożonych przekazal mu osiem z dwunastu milionów dolarów jakie Mikołajczyk z gen Tatarem wymolestowali u prezydenta USA na dzialalność AK ( udało mu się przechwycić tylko jeden milion, który ppłk "Hańza" ukrył przed nim w klasztorze katolickim za co zostal znaleziony jako samobójca po oskarżeniu przez prokuraturę gen Andersa o zakazane konszachty zreżymem warszawskim). Postępowanie według hasła "raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę " jest najskuteczniejszą metodą awansu w środowiskach "narodowców" i w systemie slupów prezessimusa podobnie jak dewocja w Kościele.
 • Kanalia i zdrajca
  Po wybuchu II wojny światowej wyjechał do Wilna, gdzie w listopadzie 1939 r. został aresztowany przez NKWD. Przewieziono go do obozu jenieckiego w Starobielsku. Tam nawiązał współpracę z Sowietami, dzięki czemu uniknął losu tysięcy polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.
  W 1941 r. brał udział w rozmowach w willi NKWD (tzw. willi szczęścia) w Małachówce pod Moskwą, które dotyczyły weryfikacji stosunków wybranych oficerów do ZSRS pod kątem ich przynależności do Armii Czerwonej.

  „Oficerowie ci wyrazili najpierw chęć ścisłej współpracy z ZSRR i podpisali deklarację lojalności (...) Jednym z najaktywniejszych członków tej grupy był ppłk Berling, który już 22 czerwca 1941 r. (...) wysłał do zastępcy ludowego komisarza bezpieczeństwa, gen. Wsiewołoda Mierkułowa, wiernopoddańczą deklarację polityczną, w której wyraził pełną gotowość służenia w „armii wyzwoleńczej”, widząc jedyną drogę do oswobodzenia narodu polskiego we współpracy ze Związkiem Socjalistycznych Republik Rad” – pisali Czesław Grzelak, Henryk Stańczyk i Stefan Zwoliński („Armia Berlinga i Żymierskiego”).

  Po ataku niemieckim na ZSRS Berling wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych w ZSRS pod dowództwem gen. Władysława Andersa, które formowano na mocy układu Sikorski-Majski. Pełnił funkcję szefa sztabu 5. Dywizji Piechoty. Następnie kierował bazą ewakuacyjno-zaopatrzeniową w Krasnowodsku.

  Po wydaniu przez gen. Andersa rozkazu ewakuacji do Iranu pozostał w ZSRS, przez co uznano go za dezertera; został zdegradowany, wydalony z armii oraz skazany w trybie zaocznym w lipcu 1943 r. przez Sąd Polowy na karę śmierci.

  Berling był twórcą I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Sformował ją - jeszcze jako pułkownik - przy pomocy władz ZSRS latem 1943 r. Jej żołnierzami byli w większości obywatele polscy, którzy po zajęciu przez Armię Czerwoną we wrześniu 1939 r. wschodnich województw Polski zostali deportowani przez NKWD w głąb Związku Sowieckiego.

  Pomimo braków w wyszkoleniu oraz niedostatecznego wsparcia ze strony oddziałów sowieckich dywizja dowodzona przez Berlinga odbyła swój chrzest bojowy 12–13 października 1943 r. w bitwie pod Lenino na Białorusi, podczas której poniosła dotkliwe straty.

  W 1943 r. Stalin nadał Berlingowi stopień generała brygady. Rok później sowiecki dyktator mianował Berlinga dowódcą 1 Armii Wojska Polskiego.

  Berling znał prawdę o sowieckim mordzie w Katyniu, a mimo to, uczestniczył w kampanii propagandowej w celu uznania zbrodni za mord dokonany przez Niemców. „Cały dokumentalny materiał, zebrany przez Komisję, dowodzi niezbicie, że mordy w katyńskim lesie były popełnione na wyraźny rozkaz hitlerowskich goryli, że mordy te oznaczają konsekwentną politykę hitleryzmu, zmierzającą do wytępienia narodów słowiańskich” – pisał w dokumencie z 29 stycznia 1944 r. („Armia Berlinga i Żymierskiego”).

  We wrześniu 1944 r., w trakcie Powstania Warszawskiego, oddziały 1 AWP uczestniczyły w tzw. desancie czerniakowskim, którego celem było zdobycie przyczółków na lewym brzegu Wisły. Próba sforsowania rzeki zakończyła się niepowodzeniem i została okupiona ciężkimi stratami osobowymi, co wynikało m.in. ze złego przygotowania operacji.

  W latach 1944-1947 Berling studiował na Akademii Wojennej w Moskwie. Po zakończeniu edukacji powrócił do Polski. Był m.in. członkiem Akademii Sztabu Generalnego, podsekretarzem stanu i wiceministrem w różnych resortach. W 1963 r. wstąpił do PZPR.

  Zygmunt Berling zmarł 11 lipca 1980 r. w Konstancinie.

  Postać gen. Berlinga jest przedmiotem sporów. Jego przeciwnicy podkreślają, że - podczas współpracy z NKWD - opowiadał się za przyszłą Polską jako republiką sowiecką oraz zarządzał wyroki śmierci na żołnierzach związanych m.in. z podziemiem niepodległościowym. . (PAP)
 • Autor
  No cóż pewnie ten,, patriota'' ruszy teraz ze swoimi pożytecznymi idiotami równać z ziemią Malbork lub zaczną wysadzać w powietrze wodociągi warszawskie. Ciekawe kto im płaci za te wandalizmy. Żeby nie wiem jak zakłamywać historię to faktem jest że ze wschodu przyszły wojska które nas wyzwoliły z pod okupacji hitlerowskiej, i to zachodnie mocarstwa dogadały się ze Stalinem i nas sprzedały jak worek ziemniaków. Bez takich ludzi jak Berling i inni, nie było by w Polski, bo Stalin i tak by nasze ziemie kontrolował tylko na innych zasadach. Powiem więcej gdyby nie ci ,,komunistyczni zaprzańcy" to rewolucjoniści po 89r nie mieli by czego rozkradać i wysprzedawać. Jak trzeba nienawidzić własnego kraju, żeby tak zakłamywać swoją przeszłość. Tą dobrą i tą złą. A najbardziej smutne jest to że nadal nie jesteśmy niezależni, zmieniliśmy tylko suwerena. Nic się na błędach nie uczymy.
 • @marek500 09:33:53
  W 89 roku po prostu przejęto tę część Europy Środkowej i tyle. Nam sprzedano bajer o demokracji i wolności oraz wolnym rynku, co lepsze przedsiębiorstwa przejęto (czyli ukradziono) resztę ,,wygaszono,, . Nie sądzę, abyśmy mieli cokolwiek do gadania. Postawiono nam agentów przebranych za patriotów. Tak jest do dzisiaj .
 • @Husky 06:59:16
  Zakłamanie, relatywizm to tupowe dla syjonistycznej frakcji PiSdzielców. Wracaj do kraju, a nie się wymądrzaj zza morza. Tutaj lepiej widać. A takie obalanie pomników służy Żydom i Niemcom, po prostu.
 • @Husky 08:54:00
  To ostatnie jest całkowitą nieprawdą. proponuję poczytać źródła a nie prostackie kłamliwe agitki.
  Belingowi Polskam coś zawdzięcza. A Andersowi? Ale co może o ym wiedzieć byle syjonistyczny pachołek?
 • @marek500 09:33:53
  Zliwkidować Uniwersytet Warszawski.
 • @Romuald Kałwa
  Ten Słomka doskonale wie co i kiedy ma destabilizować .Salute 5* https://ngopole.pl/wp-content/uploads/2014/03/adam.jpg
 • @Husky 07:28:26
  Panie Husky, niech Pan nie przesadza i nie prowokuje. Berling, jako żołnierz, byłby bardzo zdziwiony stwierdzeniem, że propagował system totalitarny, będąc z jednego korzenia z Andersem. Proszę prześledzić poczynania generała Berlinga, wszak jest to ogólnie dostępna wiedza. Wg was, ci, którzy nie zdążyli lub nie załapali się do armii Andersa mieli wrócić do łagrów i byłby to ich wkład w walkę o Polskę. Powinien Pan wiedzieć dlaczego Berlinga odwołano z dowodzenia I Armią WP. Nikt nie powinien osądzać żołnierza walczącego o wyzwolenie Ojczyzny i nie ważne, czy szedł ze wschodu, czy z zachodu, bo krew była tego samego koloru. Osądy powinny być kierowane do zdrajców i polityków. Poza tym, coś od tygodnia zbyt dużo kłamstw ze wspieranego przez Pana obozu.
 • Anders uciekł od walki z Niemcami Berling walczył z Niemcami.
  I kto jest "bohaterem" a kto "zdrajcą" dla solidaruchów ?
  No nie może być jaśniejszego opisu moralności, korzeni solidaruchów.

  Tu już nikt nie może mieć wątpliwości.

  Jeszcze kilka lat a okaże się że Hitler wyzwalał świat od komunizmu i bronił "Festung Europa"... a Polacy się chwilowo pogubili i nie poszli razem z Hitlerem wyzwalać Rosję od Rosjan... a Anders bohatersko wyprowadził z Rosji oddziały polskich żydów by zbudować wielki Izrael w Palestynie...natomiast zdrajca Berling stanął na drodze Hitlerowi w wielkim dziele wyzwalania Rosji od Rosjan.
 • @maricus 18:31:06
  //Proszę prześledzić poczynania generała Berlinga, wszak jest to ogólnie dostępna wiedza.//
  Przekazałem tylko ogólną wiedze o tej antypolskiej kanali.
  Żadna to tajemnica że to sowiecki szpion był

  8-)))))
 • @Oscar 18:41:45
  Anders bohatersko wyprowadził z Rosji oddziały polskich żydów by zbudować wielki Izrael w Palestynie...natomiast zdrajca Berling bohatersko sprowadził nam tu.....sowieckie bydło na ponad 50 lat.
  Tylko z Polską Republiką Rad mu do końca tak nie wyszło

  8-))))
 • @Husky 18:43:50
  ... a na czym polegała antypolskość Berlinga ? Na walce z Niemcami na wyzwalaniu Polski spod okupacji Hitlerowskiej, na próbie pomocy Powstańcom w Warszawie, na zdobywaniu Berlina ?
  a to anty Polska świnia...

  .. i analogicznie na czym polegała pro polskość Andersa ... na dezercji z pola walki z Niemcami ucieczki do Iranu i budowie Izraela ?
  a to prawdziwy Polski bohater.
 • @Oscar 19:02:54
  // to anty Polska świnia...//
  Co do tego ZGODA
  Nie zaprzeczam

  8-))))
 • @Oscar 19:02:54
  Mamy te same informacje.
 • @Oscar 19:02:54
  Bardzo przejrzyste zestawienie. Gratuluje
 • @Husky 18:59:11
  "zdrajca Berling bohatersko sprowadził nam tu.....sowieckie bydło "

  Znaczy się bez Berlinga, twoja ukochana Trzecia Rzesza by wygrała wojnę? Co palisz?
 • @Pedant 20:32:41
  Bingo!
  ;-))
 • @Pedant 20:32:41
  https://youtu.be/rvCLzDBMXXs
 • @Pedant 20:32:41
  przepraszam bydło

  8-))))
 • @Husky 21:27:57
  No tak jak widać zakochany w USA . https://www.youtube.com/watch?v=7jHHxohMM4Y Salute . :))))) Kuchciński wam się kłania .
 • @Repsol 13:24:35
  I z czego żyje?
 • @Husky 18:43:50
  To jednak historii nie znasz. Nie mówić o złożoności. Lech Kaczyński to też zdrajca. Skoro spiskował w Magdalence. Wiem, ze nie ta liga, bo Berling jednak Polsce i Polakom sie przysłużył, a Lech Kaczyński ośmieszał państwo, które reprezentował, np. w Gruzji.
 • @Husky 18:59:11
  ZNowu kłamiesz, bo Berlin nie był zwolennikiem Polski jako republiki. Dlatego żydokomuna się go pozbyła. I teraz mamy kolejne pokolenia żydokomuny przy korycie. Wracaj do kraju tchórzu.
 • @Wican 12:07:52
  Tacy jak Ty na mnie zapieprzają by.... szlachta się bawiła
  A co
  Wolno mi?
  8-)))))
 • Hm
  ot weryfikacja czynem funkcjonalnych debili od ludzi myślących. Tu słomka z resztą okazali się debilami.
  1 opierali się jedynie na propagandzie nie naświetlili postaci której pomnik rozwalali.
  2 Niszczyli to czego sami nie zbudowali w zadzie mieli trud artysty robotników i forsę tych którzy to budowali
  Przypominają mi czyny sowieckich maruderów, któych dziećmi czy wnukami, pewnie, pozostają... poznać po pociągu do niszczenia tego co cudze, pańskie etc.
 • @Husky 08:54:00
  Hm pokaż no efekty działań armii Andersa na terytorium POlski w nowych i przedwojennych granicach . Nie ma!!! Czyżby anders był szkodnikiem dla idei wyzwalania kraju przez polską armię. Efektem jego uległości wobec angoli był braku udziału londyńskiej armii polskiej w wyzwalaniu Polski. Zatem większe zasługi w wyzwalaniu Polski mieli śpóźnieni do Andersa kościuszkowcy czy akowcy z wileńskiej jednostki pod wodzą Berlinga odsuniętego od armii przez komunistów
 • @Husky 13:05:25
  Chłopie odwagi wyprostuj swój kręgosłup. Jesteś wolnym człowiekiem!!! Otrzyj usta z resztek ekskrementów propagandy, po wylizywaniu ujścia kiszki kłamstw pejsatego pana .
  Szerz prawdę i myśl samodzielnie, a zdrowie się poprawi i stan lustra z oplutego na czyste
 • @gnago 12:26:59
  Widząc twoją czerwoną propagandę to muszę zweryfikować pogląd na temat samowolki A.Słomki i innych.
  Postawił bym teraz (za ich życia) pomnik tym wszystkim co te sowieckie gówna z cokołów obalają
  Panimaju?
 • @Husky 12:36:09
  FBI będzie cię prześladować za piętnowanie poczynań Wall street bo to oni wybudowali Stalinowi przemysł zbrojeniowy A tego WASP-y nie wybaczają. Rozum napruty, to zmień cara na lepszy , wypasiony taki co nią diler towar woził. Doznasz dobroci jankeskiego państwa i dziurkę przecwelą I autko opylą na rzecz kapusia co dragi za tapicerkę podrzucił. Tak żyjesz jak komuchy przed NEP-em , tylko wtedy komisarze w skórach a bydło w łachmanach . Teraz gacie dzięki Azji całe ale reszta jednaka w obu imperiach
 • @gnago 22:12:25
  :))))) Salut .
 • @Husky 06:59:16
  Berling jeszcze przed wojną został usunięty z wojska i zdegradowany za złodziejstwa i oszustwa, oraz okradzenie swej żony.
 • @Husky 08:54:00
  Jego brat także był agentem NKWD.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej