Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Czaputowicz chce stosunków z Rosją. Czy to możliwe?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Internauci pytają: czy ktoś chce się pozbyć prezydenta Dudy?

Nie wyobrażam sobie, aby Rosja zablokowała przyjazd prezydenta do Smoleńska na 10. rocznicę katastrofy - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", który ukaże się w poniedziałek.
Czaputowicz był pytany, czy prezydent Rosji Władimir Putin będzie w Auschwitz w 75. rocznicę wyzwolenia obozu oraz czy prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński "będą mogli pojechać do Smoleńska" w 10. rocznicę katastrofy.
- Nie wyobrażam sobie, aby Rosja zablokowała przyjazd głowy państwa do Smoleńska. Nie wiemy, kto przyjedzie z Rosji do Auschwitz, gospodarzem jest Muzeum. Z pewnością nie chciałbym, aby Polska była postrzegana, jako główny wróg Rosji, w szczególności biorąc pod uwagę politykę, jaką prowadzi Francja i inne kraje. Ale jednocześnie Rosja nie zmieniła swojej polityki wobec Ukrainy, wobec demokratycznej opozycji, czy w sprawie umowy INF. Niestety nie ma więc w naszych relacjach przełomu - powiedział szef MSZ.
Czaputowicz podkreślił, że tłumaczenie strony rosyjskiej, dotyczące nieprzekazania wraku Tupolewa, dopóki "Polska nie zakończy śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy", nie satysfakcjonuje polskiego rządu.
Źródło: Dziennik.pl
 
Nie wyobrażam sobie wizyty A. Dudy w Smoleńsku, a wcześniej Putina w Auschwitz w 2020 roku
Zaczynam doceniać irytującą dla polskiej publiczności działalność Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza. To, co denerwuje Polaków w ministrze, to jego kultura osobista i staranne dobieranie-ważenie słów. To nie jest minister wywołujący spory, a raczej gaszący antypolskie zamieszki w Europie.
O zaproszeniu Putina na obchody wyzwolenia obozu w Auschwitz mówi się już od pewnego czasu. Obawiam się jednak, że Putin w Polsce byłby, i słusznie, niemile widzianym gościem. Wizyta prezydenta Dudy w Smoleńsku w 10. Rocznicę katastrofy mogłaby się zakończyć tragicznie. Pod żadnym pozorem nie można do niej dopuścić. Nie wiem, czy ktoś doradza polskiej dyplomacji takie podejście do Putina i jego turańskiej ekipy, ale nie oszukujmy się. Tam rządzą ludzie, którzy sponiewierali ciała Polaków w 2010 r. i tego im nie można zapomnieć. Nie wyobrażam sobie, że polscy politycy wysokiego szczebla mieli by podać rękę człowiekowi, który, jak powiedziała przecież kilkanaście lat temu Monika Olejnik w jakiejś audycji: „Ma krew na rękach”.
Były szef ABW Bogdan Świeczkowski powiedział, że po katastrofie smoleńskiej Donald Tusk wysłał do USA depeszę, w której poinformował, że Polsce grozi wojna ze strony Rosji. Jeśli Putinowi w Polsce, albo Dudzie w USA coś się stanie, do wojny dojdzie na pewno.
Jeśli będziemy odzyskiwać samodzielność energetyczną, to przede wszystkim Rosji powinno zależeć na dobrych stosunkach. Dosyć już chowania głowy w piasek. Dosyć już polegania na sojusznikach.
Tymczasem w nielicznych polskich schronach przeciwatomowych i miejscach ukrycia, są porobione składy mebli i warsztaty ślusarskie. Nie jesteśmy przygotowani do wojny obronnej w najmniejszym zakresie.
To oczywiste, że obojętnie kto rządzi, Polska chce zgody z Rosją.
Jednak w każdym udanym związku muszą starać się obie strony. Wladimir Putin chce rehabilitacji paktu Ribbentrop – Mołotow. A przecież nawet sowiecka duma 30 lat temu potępiła pakt Ribbentrop-Mołotow.
Rosji marzy się wielkie imperium, a poprzez swoją politykę chcę, by inne kraje służyły jej swoją pracą (np. poprzez niekorzystne umowy handlowe), na co nikt cywilizowany nie chce się zgodzić. Komentatorzy twierdzą, że Niemcy są zadowolone z wojsk amerykańskich w Polsce, bo w razie czego, zmilitaryzowana Polska będzie obiektem najsilniejszych ataków rosyjskiej armii. Jednak chcąc pokoju, Polska musi się szykować do wojny. Totalnej, bo tylko takie podejście zagwarantuje nam bezpieczeństwo ze strony Rosji.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "...Tusk wysłał do USA depeszę, w której poinformował, że Polsce grozi wojna ze strony Rosji. Jeśli Putinowi w Polsce, albo Dudzie w USA coś się stanie, do wojny dojdzie na pewno."

  Co może stać się Dudzie w USA?
  Rozbije się przy lądowaniu?
  Snajper?
  Pęknie opona?

  Nie rozumiem... - USA chcą zlikwidować pionka w imię przyjaźni/resetu z Rosją?
 • @ Autor, All
  "Tam rządzą ludzie, którzy sponiewierali ciała Polaków w 2010 r. i tego im nie można zapomnieć."

  Dowody?
 • @ Autor, All
  "Polska musi się szykować do wojny. Totalnej, bo tylko takie podejście zagwarantuje nam bezpieczeństwo ze strony Rosji."

  Czy Finlandia jest gotowa do wojny totalnej z Rosją?
 • @ Autor, All
  "Rosji marzy się wielkie imperium, a poprzez swoją politykę chcę, by inne kraje służyły jej swoją pracą (np. poprzez niekorzystne umowy handlowe)"

  Czy to inflacja rubla jest podatkiem nałożonym na cały świat?
  Czy to prawda, że gaz kupowany z USA jest gazem rosyjskim?
  Czy to Rosja bombarduje inne kraje "demokracją"?
 • @Jasiek 19:27:53
  No wiesz, zobacz, jak Rosja bezczelnie zbliżyła się do państw NATO!!!!
 • @zbig71 21:41:28
  Salute :))) https://wolnemedia.net/obrazki/mem-bazy-usa-1.jpg
 • @Autor
  Masz zdrowie . Salute Amigo . https://www.youtube.com/watch?v=C4DPEEQZagM
 • Czaputowicz wygaduje bzdury.
  Absolutnie polski Prezydent ani Premier nie powinni jechać do Rosji, ani do Smoleńska. Rosja to kraj faszystowski i imperialny, właśnie teraz dokonuje kolejnego ludobójstwa w Syrii bombardując ludność cywilną.
  Już raz rosjanie dokonali zamachu na Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i napewno wykorzystają okazję, aby zabić kolejnego polskiego Prezydenta czy Premiera.
  Uważam, że Putin nie powinien też być wpuszczony do Auschwitz, nic tam po nim. To żołnierze frontu ukraińskiego oswobodziły ten niemiecki obóz koncentracyjny. Pamiętajmy też, że rosja wciąż dokonuje agresji militarnej na Ukrainę - Donbas, okupuje nielegalnie Krym, a także Królewiec.
  Czaputowicz wygaduje takie bzdury, że aż uszy puchną.
 • @Jasiek 19:27:53
  "Czy to inflacja rubla jest podatkiem nałożonym na cały świat?"
  - Tak

  "Czy to prawda, że gaz kupowany z USA jest gazem rosyjskim?"
  - Nie. Za to gaz amerykański dla końcowego użytkownika jest od 20-30% tańszy od rosyjskiego.

  "Czy to Rosja bombarduje inne kraje "demokracją"?"
  - Rosja właśnie dokonuje kolejnego ludobójstwa na cywilach w Syrii.
  Przypomnijmy też, że rosja wciąż dokonuje agresji militarnej na Ukrainę. Okupuje nielegalnie Naddniestrze, część Gruzji, Krym i Królewiec.
 • @Mind Service 02:01:34
  Faszystowdki to jest PiS, beznapletkowcu. Jak tam pewien szpital?
 • @Mind Service 02:51:25
  Kłamiesz. Amerykański gaz jest droższy o jakieś 70%.ale ty jesteś sługa usraela. I antyPolakiem
 • @Mind Service 02:51:25
  Na Syrue napadli Jankedi. Wcześniej rozwalił jeszcze kilka państw. Musisz być wyjątkowa qrwa skoro tak lzesz. Żona się nie wstydzi?
 • Mądrość etapu
  Min. Czaputowicz chce stosunków z Rosją? Może sobie chcieć, teraz jest taka mądrość etapu i tyle. Przecież D Trup nakazał Dudzie poprawiać stosunki z Rosją, ten w odpowiedzi bełkotał jakieś bzdury o męstwie. Koniokrady chcą poprawy stosunków z FR , to i nasze durnie z PiS też będą musiały. Ciekawe, co na to Sakiewka, Targalski i reszta szabesgoi. Zmienią ,,narrację,,???
 • Rosja nie przyśle Putina do Polski
  przyjedzie ... Putin zastępczy ...
  Polska w rękach globalnej mafii nie jest krajem przewidywalnym... tu mafia może zorganizować wszystko..
  a mafia w USA głośno rozważa zamordowanie Putina jako sposób na pozbycie się problemu Rosji... w końcu mordowanie niewygodnych polityków, naukowców, świadków to już znak firmowy mafii.

  Przyjedzie Putin zastępczy.. też ładny.
 • @Jasiek 19:21:57
  Duduś to marionetka .. każą to warczy każą milczeć to zamilknie...
  nikt nie zabija marionetek zwłaszcza posłusznych...
  Marionetka zwłaszcza posłuszna to przydatne w polityce narzędzie.. zawsze może poprzeć "nasze interesy" jak będziemy tego potrzebowali..

  Co innego byłe marionetki, marionetki zbuntowane, marionetki które zerwały się z łańcucha..takie mogą narobić szkód.
  ale u Dudusia takich znamion nie widać..
  Duduś to ani partner do rozmów ani wróg ani przyjaciel .. ot marionetka...bez wyrazu.
 • @Wican 10:38:49
  on nie jest Qwa .. on jest patriota ... tyle że patriota globalnej mafii..to prezentuje wersje mafijną... może nawet ma etat w mafii... raczej ma...
  bo pośród normalnych ludzi nie ma takich "zanegowanych"..odwróconych , leworęcznych...
 • @Oscar 12:19:14
  Myślisz, że Rosjanie nie mają poważnych haków na koniokradów? Ja myślę, że mają i dlatego Putin spokojnie lata po całym świecie.
 • @Oscar 12:23:53
  Duduś to przede wszystkim nieszczęście, jakie po raz kolejny trafiło się Polakom jeśli idzie o prezydenta.
 • @zbig71 12:39:23
  Gumis to zero
 • @Mind Service 02:01:34
  "Czaputowicz wygaduje bzdury."
  Podobnie jak TY. Obydwaj po tych samych pieniądzach jesteście- znaczy temu samemu panu służycie.
 • @Wican 12:42:55
  Taki ślisko mydłek

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej