Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Protest SDP przeciw karaniu prof. Aleksandra Nalaskowskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stanowczy protest Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP przeciwko karaniu prof. Aleksandra Nalaskowskiego po publikacji felietonu krytycznego wobec ideologii LGBT.

Stanowczy protest Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP przeciwko karaniu prof. Aleksandra Nalaskowskiego po publikacji felietonu krytycznego wobec ideologii LGBT
CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko decyzji rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Andrzeja Tretyna, który na trzy miesiące zawiesił w obowiązkach nauczyciela akademickiego prof. Aleksandra Nalaskowskiego i wszczął wobec niego procedurę dyscyplinarną po publikacji przez niego felietonu krytycznego wobec ideologii LGBT. W praktyce oznacza to pozbawienie możliwości wykonywania zawodu pracownika akademickiego przez prof. A. Nalaskowskiego co najmniej przez najbliższy kwartał. 
26.08.19 prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski, opublikował w tygodniku „"Sieci” felieton pt. „Wędrowni gwałciciele”, w którym w jednoznaczny sposób apeluje o przeciwstawianie się ideologii LGBT krytykując metody i sposoby działania zwolenników tej ideologii. 
Na podstawie decyzji rektora UMK przez trzy miesiące prof. Nalaskowski nie może kształcić studentów, ani prowadzić zajęć na uczelni. Nałożono na niego również zakaz nadzorowania opracowywanych przez studentów prac naukowych pod kątem merytorycznym i metodycznym. Nie może też prowadzić badań naukowych i prac rozwojowych. Władze uczelni zabroniły profesorowi uczestniczenia w pracach organizacyjnych uczelni oraz kształcenia kadry naukowej. Nie może także wykonywać innych obowiązków związanych z pełnieniem funkcji kierownika Katedry Edukacji Dziecka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
W ocenie CMWP SDP wyrok ten narusza fundamentalną dla ustroju demokratycznego zasadę wolności słowa. Publikując na łamach prasy felietony naukowiec, jak każdy publicysta, ma prawo przedstawiać - nawet w dosadny i kontrowersyjny sposób – swój osobisty punkt widzenia. Zastosowane w tym przypadku przez władze uczelni środki są nieadekwatne do popełnionego czynu, jakim jest publikacja felietonu. Szczególnie bulwersujący jest przy tym fakt, iż władze UMK starają się usunąć z przestrzeni publicznej publikacje wyrażające ważne i dla wielu Polaków fundamentalne treści w momencie ostrego sporu ideologicznego, jaki obecnie toczy się w Polsce w związku z promocją ideologii LGBT prowadzoną nieskrępowanie w różnych środkach masowego komunikowania. Uniemożliwianie przeciwnikom ideologii LGBT publicznego wyrażania jej krytyki w oczywisty sposób narusza polską Konstytucję oraz polskie prawo prasowe.  
CMWP SDP zwraca także uwagę, iż karanie autora za publikowane przez niego treści, jak ma to miejsce w przypadku prof. Aleksandra Nalaskowskiego, prowadzi do uruchomienia i upowszechnienia w komunikowaniu masowym mechanizmu autocenzury, czyli samoograniczania się także innych publicystów i nie podejmowania przez nich trudnych i kontrowersyjnych tematów społecznych. W oczywisty sposób niszczy to zasadę wolności słowa i prowadzi do ograniczenia swobód obywatelskich. Jest to tzw. efekt mrożący (ang. chilling effect), wielokrotnie opisywany zarówno na gruncie prawa polskiego, jak i innych krajów jako działanie przeciwko wolności słowa i wypowiedzi. 
W związku z powyższym należy przypomnieć, że wolność słowa i prasy podlega ochronie zarówno na gruncie krajowego, jak i międzynarodowego porządku prawnego. W szczególności art. 14 Konstytucji RP stanowi, iż Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Zgodnie z art. 10 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, każdy ma prawo do swobody wypowiedzi, które obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe. Jak wielokrotnie podkreślał Europejski Trybunał Praw Człowieka, swoboda wypowiedzi jest jednym z filarów demokratycznego społeczeństwa. Bez wolnej prasy społeczeństwo demokratyczne nie istnieje. 
Prof. Andrzej Nalaskowski jest profesorem zwyczajnym pedagogiki na UMK w Toruniu. Przez dwie kadencje był dziekanem Wydziału Nauk Pedagogicznych na tej uczelni. Jest twórcą toruńskiej Szkoły Laboratorium oraz autorem ponad 20 książek o edukacji. Wypromował 16 doktorów. Jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie oraz Rady Programowej Narodowego Kongresu Nauki. 
CMWP SDP apeluje do władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o unieważnienie zarzutów wobec prof. Aleksandra Nalaskowskiego i o odstąpienie od wymierzania mu kary. 
  
Dr Jolanta Hajdasz
dyr. CMWP SDP 
Warszawa, 11 września 2019 r.
 
Na zdjęciu poniżej (oraz zdjęcie główne)j: ogólnopolski zjazd Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Kazimierzu nad Wisłą, fot. Romuald Kałwa, delegat z Opolszczyznyimage

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Daję 5* - bo ja także jestem przeciw - zawsze byłem przeciw - syjonistycznej zgniliźnie - syjonistycznej, ponieważ to są żydowskie ideologie, których celem jest degeneracja cywilizacji białego człowieka.
  _____________________________________

  Ale,
  dziwię się swoistej dwulicowości tych wszystkich organizacji i osób stających w obronie prof. A.Nalaskowskiego.
  Przecież kilkanaście lat temu opowiadali się i nadal się opowiadają, jako światli Europejczycy, za członkostwem IIIRP w UE. Jako członkowie PO, PiS, SLD, PSL, itd., itp., stali ramię w ramię za integracją. A teraz co, nagle nie podobają się im standardy unijnej kultury?
  Więcej, za członkostwem w UE stał cały Kościół - cała jego hierarchia.

  J.Glemp 2003r.: „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.” Do wykonania tego Bożego zamysłu naganiał sam św. JPII.

  A zatem, broniąc profesora stają się oponentami Bożego planu i św. JPII - jak tak można? Jak można negować głos pasterzy Kościoła i światłe, demokratyczne, antyksenofobiczne, standardy UE, w ogóle zachodnie standardy?
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lOTA3Zi9wLzIwMTkvMDkvMTIvODI1LzUyMC8zYmZlNzQ5NWM4Yzk0NDBmYjU1OTA4Y2Y0Zjk3YzFjZC5qcGVn.jpeg                                                                                                                               
  Środowiska LGBT żądają ukarania prof. Nalaskowskiego?! Jest apel do rektora UMK: "Uniwersytety nie mogą promować nienawiści". Na portalu Nasza Demokracja należącym do znanej z m.in. protestów przeciwko reformie sądownictwa Akcji Demokracji pojawiła się petycja ws. prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Nie dotyczy ona jednak obrony profesora, który został zawieszony przez rektora UMK za felieton krytyczny wobec środowisk LGBT w tygodniku „Sieci”, ale czegoś wprost przeciwnego. Autor apelu i podpisujące się pod nim osoby domagają się wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec profesora!

  Szanowny Panie Rektorze, proszę o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego dla prof. dr hab. Aleksandra Nalaskowskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pan Nalaskowski złamał podstawowe zasady obowiązujące na UMK poprzez dopuszczenie się obrzydliwego, homofobicznego ataku na polską społeczność LGBT+, w tym każdego i każdą nieheteronormatywną studentkę czy pracowniczkę Pańskiego Uniwersytetu rozpoczyna się apel, utworzony przez Oktawiusza Chrzanowskiego. Twórca apelu twierdzi, że felieton prof. Nalaskowskiego to „promowanie nienawiści, szczucia na mniejszości”. Uważa, że postępowanie dyscyplinarne musi być wszczęte. Nie bierze pod uwagę tego, że w Polsce ktoś może krytykować środowiska LGBT.

  Atak pana Nalaskowskiego odbieram jako część nagonki na społeczność LGBT+ w Polsce, która przybiera na sile z każdym dniem. Jeżeli uniwersytety w Polsce mają być ostoją wolności i poszanowania praw człowieka nie mogą w swoich przestrzeniach promować nienawiści, szczucia na mniejszości. Bezkarna nienawiść pana Nalaskowskiego na UMK będzie oznaczać dla mnie i wielu osób LGBT+ w Polsce, a w szczególności studentów i studentek toruńskiego Uniwersytetu przyzwolenie na łamanie praw człowieka, ataki werbalne i fizyczne w przestrzeni UMK. Postępowanie dyscyplinarne musi zostać zatem wszczęte i przeprowadzone dla zachowania bezpieczeństwa i dobrostanu Pana studentów i studentek LGBT+, zachowania porządku obowiązujących państwa zasad statutu i kodeksu etyki zawodowej oraz zachowania przestrzeni akademii jako przestrzeni wolności i poszanowania praw człowieka. Wobec oczywistego i skandalicznego naruszenia zasad UMK jestem przekonany, że pan Nalaskowski zostanie przykładnie ukarany napisał w uzasadnieniu Chrzanowski. Apel w momencie powstania artykułu podpisało już 2 974 osób.

  To zdumiewające, że taka petycja powstała na portalu, który należy do inicjatywy Akcja Demokracja. Wśród wartości, którymi podobno kieruje się Akcja Demokracja, znajduje się „pełne poszanowanie praw człowieka”. Najwyraźniej nie dotyczy to poszanowania wolności słowa, bo z zamieszczonej na portalu Nasza Demokracja petycji wynika wprost, że prof. Nalaskowski powinien ponieść konsekwencje za to, że wyraził swoje zdanie.

  as/naszademokracja.pl                                                                              
                                                                                                   
                                                                                                          Ps...A od kiedy to rektor jest właścicielem uniwersytetu, że łaskawie piszą "Pańskiego uniwersytetu". Dość, że głąby to jeszcze homoterroryści. Niech pedały wpierw zdefiniują co to jest mowa nienawiści i jak ją odróżnić od konstruktywnej krytyki do której każdy ma prawo. Czas powiedzieć dość. Tak będzie coraz częściej. Dewianci będą rządzić większością. Należy natychmiast odwołać rektora Tretyna a raczej Kretyna tej uczelni! Uniwersytety nie mogą promować dewiacji jaką jest ideologia LGBT! Trzeba będzie się zebrać i stanowczo pokazać pewnym dziwakom gdzie ich miejsce…Odpady cywilizacyjne sami sobie zgotują pogrom. Dalej chamy skaczcie a zabraknie dziur do schowania. Właśnie Radni Istebnej nie zgodzili się na marsz LGBT w Istebnej. Inf. Za Dziennik Zachodni.

   
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184Y2ZmOS9wLzIwMTkvMDkvMTIvOTM3LzU4Ni8yZWQ2MmNhMzEyMGE0MjAwOTczYTA0ZjY2ZTg0MGFkOS5wbmc=.png                                                                                                                                                               
  Prof. Aleksander Nalaskowski: Wartości są publicznie gwałcone. Gwałcone są moje prawa. Wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Aleksander Nalaskowski odniósł się na antenie Polskiego Radia do felietonu swojego autorstwa zatytułowanego „Wędrowni gwałciciele”, który ukazał się w tygodniku „Sieci”, merytorycznie odnosząc się do ataków, jakich doświadczył z powodu tej publikacji. Zapytany czy rzeczywiście zrównał marsze równości z gwałtami, co m.in. zarzucił mu rektor jego macierzystej uczelni, zawieszając go na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego, odpowiedział:
  Tak, bo na tej samej zasadzie mówimy, że ktoś zgwałcił Wyspiańskiego, albo – to Waldorff mówił – ktoś zgwałcił nasze uszy. […] Trudno mi odpowiadać za problemy z rozumieniem metafor dziennikarzy z „Gazety Wyborczej”. Ja za to nie odpowiadam. Jednocześnie dodał, iż tekst napisał czytelnie „i naprawdę trzeba dużo złej woli, by odczytać to inaczej niż ja to napisałem”. Prof. Nalaskowski był w Białymstoku, kiedy ulicami miasta przechodził marsz równości i nie ma żadnych wątpliwości, że pogwałcono jego prawa jako człowieka i obywatela. Tak, oczywiście chodzi o gwałt, czyli o próbę zepchnięcia siłowego, zmuszenia nas, tak jak mnie zmuszano w Białymstoku, żebym chodził gdzieś opłotkami, bo szedł marsz równości. Żebym chodził opłotkami, po trawnikach, żebym szedł za szpalerem policji filmowano mnie, bo okazało się, że to ja jestem niebezpieczny wyjaśniał. Co więcej, prof. Nalaskowski nie był w stanie przejść obojętnie obok tego, co ujrzał na ulicy. Ja też poczułem się gwałcony. Gwałcone były moje prawa, prawa do przyzwoitości, prawa do nieoglądania w miejscach publicznych obsceniów, które tam ewidentnie były dodał. Jednoznacznie dał do zrozumienia, że nikt z władz miasta nie zapytał ani jego, ani żadnej z osób zmuszonych do oglądania tych scen, czy tego w ogóle chcą. Tu chodzi o gwałt na tych, ludziach, którzy nie mają nic do gadania, kiedy wojewoda, czy prezydent zgadza się na przemarsz ludzi, których część zachowuje się w miarę normalnie, ale spora część… Nikt mi nie powie, że jest normalnym idący mężczyzna z biustonoszem na głowie, udający zakonnicę, nikt mi nie powie, że normalnym jest niesienie obrażającej uczucia religijne waginy na patyku. Jesteśmy do tego zmuszani. To się dzieje w miejscu publicznym, zatem jest to rodzaj gwałtu, przemocy i w takim sensie tego użyłem precyzował, podkreślając, że „jeżeli te wartości są publicznie gwałcone, są publicznie znieważane, jeżeli świętość ludzkich przekonań jest publicznie deptana, poniewierana, szydzona w imię właśnie nie wiadomo czego […] w imię zabawy, w imię drażnienia – nam wolno, bo nas chroni policja, a jak ktoś nas poszarpie, pokaże „figę z makiem” to zaraz powiemy, że jesteśmy prześladowani […]”, to on musi bronić tego, na jakiej podstawie to wyrosło. Jak pozwolę odciąć korzenie to do nikogo nie będę przemawiał, nikt mnie nie będzie rozumiał, będzie luka kulturowa tłumaczył, podkreślając, iż jest to jego obowiązek jako katolika i obywatela. Zaznaczył, że tego, co mówią geje „kolorowi wesołkowie”, iż płeć można sobie wybrać kulturowo nie można traktować serio, ponieważ jest to sprzeczne z kanonami nauki. W jego ocenie gender nie ma nic wspólnego z nauką i można ją nazwać jedynie paranauką, a odnosząc się do funkcjonowania w ośrodkach naukowych całych katedr gender powiedział: Świat oszalał. Świat się zachłysnął wolnością, już nie wystarczy wybierać, gdzie się mieszka, już nie wystarczy wybierać, kim się jest, jaki wykonuje się zawód. Jeszcze trzeba wybierać w tym, w czym wybierać nie można. Niedługo będą bunty i marsze przeciwko śmierci, bo ludzie nie będą chcieli umierać i będą się buntowali przewidywał i wskazując na doświadczenia okresu komunizmu wyjaśniał: Istniały katedry marksizmu-leninizmu, istniały katedry ekonomii politycznej socjalizmu. Uniwersytet w jakiejś tam części, zwłaszcza w systemach totalitarnych, albo w systemach skrajnie liberalnych jest uzależniony, powiedziałbym, od tego, co jest u niego na zewnątrz i to pole swobody jest w jakiś sposób ograniczone, wymuszane pewnymi – jak teraz – poprawnościami politycznymi. W studiach genderowych, a znam te prace, bo one się u nas na uniwersytecie pojawiały, ja nie znajduję nauki naprawdę, tam wszystko jest oparte na przekonaniu, a nie dowodzie. Podkreślał, iż nie ma człowieka o zdrowych zmysłach, który powiedziałby, że nie uznaje Dekalogu, z prostej przyczyny, że Dekalog, przykazanie „Nie zabijaj” nie tylko jemu zakazuje zabijać, ale i innym, przez co on może się czuć bezpieczny. Jeżeli naruszamy Dekalog, robimy „gumowe wrota” i tak jak w „Braciach Karamazow”: „A, Boga nie ma, wszystko jest dozwolone”, więc możemy sobie taki świat skonstruować, tylko nie bardzo wiadomo, do czego doprowadzi, a właściwie już trochę wiadomo, bo widzimy to zauważył.
  Cały ten wrzask i zgiełk wokół mojego felietonu bierze się z tego, że ja pozwalam sobie dyskutować o tym skonstatował

  aw/Polskie Radio                                                                        
                                                                                               
                                                                                                     Ps...Brak reakcji jest przyzwoleniem dla łajdactwa, dlatego nie ma i nie będzie zgody na agresję LGBT. Będzie jeszcze ciekawiej jak się kiedyś ujawni kto stoi za: "gender", "LGBT", "homolobby". Kto to opłaca i komu zależy by świat wywrócić do góry nogami i wtedy masy ludzki zaprzęgnie się do produkcji. Pytam gdzie jest moje państwo, gdzie są służby, że kilkunastu dewiantów okupuje nasze miasta i szkaluje nasze wartości, pogonić tę bandę nienormalnych z naszego kraju, nie życzę sobie ich widoku.
 • @Rzeczpospolita 12:55:31
  Termin Performatywność płci (inaczej: performatywność rodzajowa) (ang. gender performativity) został wprowadzony do socjologii przez filozofkę i teoretyczkę kultury Judith Butler(o niej poniżej) w książce „Uwikłani w płeć” (ang. Gender Trouble) i oznacza sposób konstrukcji płci społeczno-kulturowej poprzez jej nieustanne powtarzanie i odgrywanie.

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2014/12/indeks.jpg

  Judith Butler – (lesbijka – współczuć, czy gratulować?)
  Urodziła się w 1956r. w Cleveland. Jest amerykańską filozofką feministyczną, profesorką literatury porównawczej i retoryki University of California w amerykańskim Berkeley, zajmuje się teoriami władzy, tożsamości i płci.

  I nie jest chyba bez znaczenia, że przodkowie Butler pochodzili z Węgier i z Rosji – matka była krzewicielką ortodoksyjnego judaizmu, a ojciec od dzieciństwa uczęszczał do synagogi reformowanej.  Nie warto szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego Żydzi znajdują się zawsze w awangardzie destruktorów ludzkiej cywilizacji. Ważniejsze jest inne pytanie: co zrobić, żeby ten regres powstrzymać i odwrócić? – na to pytanie musimy znaleźć odpowiedź i to możliwie szybko, póki nie jest jeszcze za późno.


  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje gender jako „stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet.

  Małpy z WHO ustaliły np. w drodze telefonicznego referendum – poprzez głosowania ustalono naukową prawdę! -, że homoseksualizm nie jest zboczeniem, tylko naturalnym, zgodnym z normą, zachowaniem seksualnym człowieka (takie ustalenie przyjęło dwadzieścia lat wcześniej, w 1973r., Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne). Do przegłosowania tej prawdy w drodze referendum zaproszono tylko część specjalistów, przeważnie pochodzenia żydowskiego – samą awangardę.

  W USA w Kaliforni odbyły się już dwa kongresy zwolenników legalizacji pedofilii jako równorzędnej formy aktywności seksualnej.
 • Kościuszko patronem LGBT? Szaleństwo Lewicy: Walczył o prawa mniejszości; Żołnierze wyklęci dzielą społeczeństwo
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kMTJjZS9wLzIwMTkvMDkvMTMvODI1LzUyMC8xYTNkOTZjZDdlNzg0MDk0YjljNjllNGFkMmVkMmQwNC5qcGVn.jpeg

  Startujący w wyborach do Sejmu z list lewicowego komitetu - KW SLD - politycy postulują, aby w Panoramie Racławickiej powstało Kościuszkowskie Centrum Dialogu. Instytucja miałby prowadzić działania edukacyjne uczące otwartości i tolerancji. Lider wrocławskiej listy KW SLD - z list komitetu startują kandydaci SLD, Wiosny i Lewicy Razem - Krzysztof Śmiszek podkreślił w piątek na konferencji prasowej, że Tadeuszu Kościuszko dowódca w zwycięskiej bitwie pod Racławicami był doskonałym wojskowym. Mało jest niestety znana postać Tadeusza Kościuszki jako obrońcy praw człowieka, promotora równouprawnienia, czy rozdziału państwa od Kościoła, oraz osoby walczącej o prawa mniejszości powiedział Śmiszek. Polityk uważa, że w Polsce powinno budować się politykę historyczną w oparciu o „pozytywne postaci”. Nie budujmy polityki historycznej w oparciu o tych, którzy dzielą nasze społeczeństwo jak na przykład „żołnierze wyklęci”. Kościuszko to postać, która łączy, a nie dzieli powiedział. Śmiszek poinformował, że lewica wystąpi do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego oraz do władz Muzeum Narodowego we Wrocławiu (Panorama Racławicka jest oddziałem tej placówki) o wzięcie pod uwagę stworzenia w Panoramie Racławickiej Kościuszkowskiego Centrum Dialogu. Centrum miałoby – jak mówią politycy lewicy – prowadzić na szeroką skalę działalność edukacyjną. Organizowane miałyby być tam konferencje, spotkania oraz panele dyskusyjne poświęcone budowie społeczeństwa obywatelskiego. Podczas warsztatów i spotkań młodzież uczyłaby się dialogu, poszanowania, otwartości i tolerancji, ale i samorządności. A więc wszystkich oświeceniowych ideałów, pod którymi, o czym jesteśmy przekonani, podpisałby się dziś Tadeusz Kościuszko powiedział ubiegający się o mandat posła Piotr Kozdrowicki.
  PAP
 • @Rzeczpospolita 13:50:21
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/07/d8k4nuqxyam7ops.jpg

  Ambasador Izraela Anna Azari na marszu pederastów w Warszawie (08.06.2019).
  Na marszu LGBT pojawił się też blok żydowski z tęczową flagą z Gwiazdą Dawida. Około stu osób zebrało się pod pomnikiem Janusza Korczaka i dołączyło do parady. „Jedną z wartości, które nam przewodzą jest «tikkun olam». Wywodzi się ona z judaizmu i znaczy «naprawianie świata». Małymi codziennymi działaniami chcemy tworzyć lepszą rzeczywistość, której wszyscy i wszystkie będziemy czuli się częścią”
  https://wprawo.pl/2019/06/10/marsz-lgbt-w-warszawie-parodia-nabozenstwa-zydowski-blok-i-stare-ky-glosujace-na-pis/
 • Czyżby skutek propagowania LGBT czyli zboczeń, kazirodztwa(Hartman) i pedofilii?
  Zgwałcił 13-miesięczne dziecko. Usłyszał zarzuty. Zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki postawiła w piątek 32-letniemu Łukaszowi K. Prokuratura Rejonowa w Szczecinku. Mężczyzna częściowo przyznał się do winy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. O postawieniu zarzutu zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki Łukaszowi K. poinformowała dziennikarzy prokurator Prokuratury Rejonowej w Szczecinku Marzena Ludwiniak-Aniołowska. Jeszcze dziś sąd, na wniosek prokuratury, decydować będzie o zastosowaniu trzymiesięcznego tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. Podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego czynu, za którego popełnienie grozi kara od 5 lat do 15 lat pozbawienia wolności. Prokuratura poinformowała, że z drugą osobą zatrzymaną w sprawie "jeszcze dziś będą prowadzone czynności". Prokuratura planuje postawić jej zarzut narażenia na niebezpieczeństwo dziecka, które znajdowało się pod jej opieką. Nie planuje wnioskować jej o tymczasowy areszt. Prokurator potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje dotyczące braku pokrewieństwa obu osób z pokrzywdzoną 13-miesięczną dziewczynką. Dziecko miało być pod ich opieką. Ludwiniak-Aniołowska nie chciała mówić o szczegółach postępowania, zasłaniając się dobrem śledztwa. Z informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że podejrzany i druga z osób zatrzymanych to jego żona. Mają dwoje kilkuletnich dzieci. To szpital w Szczecinku, do którego w środę dziewczynkę przywieźli jej rodzice, powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa na dziecku. Według informacji przekazanych dziennikarzom w piątek przez dyrektora ds. medycznych szpitala Marka Ogrodzińskiego wynika, że w trakcie badania dziecka "lekarz stwierdził obecność rany krocza". Wstępne rozpoznanie potwierdziły konsultacje z lekarzem ginekologiem i pediatrą. Lekarze mieli podejrzenie, iż uraz u dziecka powstał "w wyniku czynu nierządnego". Lekarze zdecydowali, że konieczne jest przetransportowanie dziecka do placówki o wyższej referencyjności, do Szczecina. Dziewczynka nadal jest hospitalizowana.

  Ps..Nie ogarniam już tego co się stało z ludźmi, nawet nie wiem jak kogoś takiego nazwać. Jakie 15 lat? Tego typu psychopaci, socjopaci i sadyści - nie powinni nigdy więcej chodzić po ulicach. Czekam na czasy kiedy nagłówek będzie mniej więcej taki: "Zgwałcił 13-miesięczne dziecko, został stracony".
 • @@@@!
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/05/stop_lgbt.jpg

  Studenci w obronie prof. Nalaskowskiego. Mocny list Korporacji Akademickiej Kujawja do rektora UMK w Toruniu. „Jest nam wstyd. Ściąga hańbę na siebie i cały uniwersytet”. Prof. Nalaskowski został zawieszony na trzy miesiące decyzją rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. prof. Anrzeja Tretyna. W reakcji na tę decyzję prezes Korporacji Akademickiej Kujawja Jakub Dziadosz wystosował list otwarty do rektora Tretyna.
  Prof. Nalaskowski został zawieszony na trzy miesiące decyzją rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. prof. Anrzeja Tretyna. Przypominamy, że wcześniej z powodu niepoprawnych politycznie, choć zgodnych z prawdą wypowiedzi problemy miał prof. Jacek Bartyzel. Istnieje doktryna LGBT – to nie jest żadna ideologia; LGBT to doktryna wojenna, to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu – mówił w TVP Info prof. Nalaskowski. Z kolei w „Sieci” napisał w tekście pt. „Wędrowni gwałciciele”, że „odurzeni złą ideologią, zwykli nieszczęśnicy, których dopadła tęczowa zaraza”.

  To za ten tekst właśnie prof. Nalaskowski został zawieszony. Korporacja Akademicka Kujawja opublikowała w związku z tym list otwarty prezesa organizacji, Jakuba Dziadosza do rektora UMK.

  Ze smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy ostatnio informację o nałożeniu dyscyplinarnej sankcji na profesora Aleksandra Nalaskowskiego za jego felieton pt. „Wędrowni gwałciciele”, który ukazał się pod koniec sierpnia na łamach tygodnika „Sieci” – czytamy we wstępie. Zaznaczono też, że prof. Nalaskowski „nazywa po imieniu pewne sprawy, bez niepotrzebnego, wręcz szkodliwego wygładzania i upiększania”.
  Wprost sprzeciwia się neobolszewickiej ideologii wrogiej Polsce, ale przede wszystkim każdemu człowiekowi – podkreśla w liście Dziadosz.
  Jako studentom i absolwentom UMK jest nam wstyd, że rektor naszej wszechnicy po raz kolejny już (vide sprawa prof. Bartyzela) zachowuje się w sposób godzący w powagę Uniwersytetu, pozwalając zwodzić się wrogim, całkowicie nienaukowym, a upolitycznionym środowiskom, ściągając hańbę na siebie i cały Uniwersytet, przeciwko czemu stanowczo protestujemy – podsumował prezes Korporacji Akademickiej Kujawja Jakub Dziadosz. List otwarty do Jego Magnificencji Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna
  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p370x247/69953174_10156609624236589_7028865270127001600_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQnNki1Eodck2BPeumvazAC1HDGJl74iH9r-xfjvFAARD5COUGY8LHI3cYEXhsAgoYU&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=dccfdda97783b0cb4b68e99340a9a260&oe=5DF48E9F
 • Ale numer to przyjezdni będą stukać tubylców!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mMzBhNy9wLzIwMTkvMDkvMTMvODI1LzUxOS80NzM0MTZkZDMyNmE0OWQ2OGRmZTc3ZmY3NTUwMTZhMi5qcGVn.jpeg
  Będą kolejne prowokacje? Niemieccy aktywiści LGBT zaproszeni na paradę równości w Szczecinie. "Musimy liczyć się z przemocą". Niemieccy aktywiści LGBT zapowiadają swój przyjazd na paradę równości w Szczecinie. „Zabierzemy ze sobą wodę, powerbanki i apteczki” mówi w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Kevin Junk, lider organizacji Voices4Berlin.

  https://wpolityce.pl/polityka/463710-beda-prowokacje-niemcy-przyjada-na-parade-lgbt-w-szczecinie

  Ps...Samo bycie pedałem to obrzydlistwo. A bycie niemieckim pedałem to obrzydlistwo do kwadratu. Takie mam odczucia estetyczne. Jeśli „idea granic nie jest dla nich ważna”, to polecam wyjazd m.inn. do Korei Północnej, krajów arabskich itp. Jadąc gdziekolwiek szanuje się miejscowe prawo i obyczaje. Inaczej jest się zwykłym chamem. Zastrzec organizatorom parady, że odpowiadają za wszystko, za burdy, za prowokacje, za naruszenie obyczajów, a nie że ja tych ludzi nie znam, albo się wkręcili obcy. Przykręcać śrubę, nie luzować
 • @@@@!
  „Murem za prof. Aleksandrem Nalaskowskim”. Już kilkanaście tysięcy osób wyraziło solidarność z prześladowanym wykładowcą UMK. „Za stwierdzenia zawarte w swoim felietonie, wybitny pedagog, prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony w prawach nauczyciela akademickiego i wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne” - piszą autorzy apelu w obronie wykładowcy UMK w Toruniu. Pod listem poparcia prof. Nalaskowskiego podpisało się już ponad 12 tysięcy osób. Akcja cieszy się coraz większą popularnością w sieci. Podpisy można składać cały czas na stronie muremzaprofesorem.pl, którą przygotowało Centrum Życia i Rodziny.

  https://wpolityce.pl/polityka/463718-murem-za-prof-aleksandrem-nalaskowskim

  Ps...Gowin nieudaczniku do dymisji. Co to za reformy gdzie cenzuruje się naukowców. Gowin na Ukrainę, może tam stworzysz nową elitę dziadu.
 • @kula Lis 68 16:57:09
  Ponoć Gowin jest solidnie zalożowany, więc nikt mu nawet nie fiknie.
 • Czarci pomiot stosuje
  co i rusz - nową broń przeciwko ludzkości stworzonej przez Boga. Od jakiegoś czasu taka ohydną bronią stali się zboczeńcy seksualni.
  Wniosek?
  To nie zboczeńcy są obecnie problem - a od zawsze problemem tym dla ludzkości jest właśnie - czarci pomiot.
  Na koniec - czarci pomiot próbuje - do jakich granic może się posunąć - tym razem.
 • @zbig71 17:48:09
  Ta filozoficzna menda i peowski kret w PiS oraz nierób, bo przez 4 lata nic ta peowska menda nie zrobiła, powinien być z tym od żydowskiej kultury wypierdolony przez Kaczyńskiego na zbity pysk.
 • Co za tupet! Biedroń w Sieradzu: Jesteśmy trzema królami, którzy przyniosą zbawienie naszemu krajowi
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yZTRlMS9wLzIwMTkvMDkvMTMvODI1LzU1MC9hZDU5OGUzM2E5MmM0MWRkYWQ2MmRlNzgxMWMyYTZjYy5qcGVn.jpeg

  Lewica w parlamencie będzie głośno mówić o tym, na co wielu partiom w Polsce nie starcza odwagi - o zmianach klimatu, o tym, że musimy się na nie przygotować - mówił lider Lewicy Razem Adrian Zandberg w Sieradzu (woj. łódzkie). Jaki numer powinien przypaść dzisiaj Lewicy. Kiedy w sondażach Lewica to trzecia siła polityczna. Kiedy na Lewicy mamy trzy partie polityczne, tworzące tę szeroką koalicję społeczną i kiedy liderami tej Lewicy jest trzech tenorów. To co państwu innego może przyjść do głowy. My po prostu, w naturalny sposób jesteśmy trzema królami, razem z królowymi, które przyniosą zbawienie naszemu krajowi. Oczywistą oczywistością jest, cytując klasyka, że Lewica to numer trzy mówił z kolei Robert Biedroń, przy okazji drwiąc z uczuć religijnych osób wierzących. W piątek liderzy lewicy, w tym m.in. szef SLD, lider Wiosny Robert Biedroń i lider Lewicy Razem Adrian Zandberg, wyruszyli w trasę po Polsce „lewicobusem”. Odwiedzą 41 okręgów wyborczych i będą uczestniczyć w czterech konwencjach. Po Łodzi, która była pierwszym przystankiem na trasie, politycy odwiedzili Sieradz. Zandberg podczas konferencji prasowej podkreślał, że „lewica tej jesieni wejdzie do parlamentu, żeby upomnieć się o sprawiedliwość społeczną i o wolność, o demokrację i bezpieczeństwo dla wszystkich, ale lewica w tym parlamencie będzie głośno mówić o tym, na co wielu partiom w Polsce nie starcza odwagi - o zmianach klimatu, o tym, że musimy się na nie przygotować”. Idziemy do tych wyborów z konkretnym programem, który zapewni bezpieczeństwo polskiemu rolnictwu, który postawi akcent na rolnictwo lokalne, na rolnictwo zrównoważone i państwo nie będzie się migać od swoich obowiązków, państwo musi wziąć w tej sprawie część odpowiedzialności na siebie mówił Zandberg. Paulina Matysiak (Lewica Razem), która jest „jedynką” lewicy na liście w Sieradzu, mówiła o zmianach klimatu m.in. w kontekście przerw w dostępie do wody, co miało miejsce ostatnio w Skierniewicach. Brak wody i susza - jak zaznaczyła - ma wpływ na rolnictwo, a w konsekwencji na ceny warzyw i owoców. Jeżeli ostatnie rządy porównamy do suszy, która panuje w naszym kraju, to z pewnością lewica jest oazą rozsądku w tym świecie podkreśliła. „Dwójka” na liście w Sieradzu Cezary Olejniczak (SLD) również mówił o suszy. Od lat rządzący, nie tylko ten rząd PiS, ale również PSL i Platformy Obywatelskiej, którzy rządzili już 12 lat naszym krajem, tak naprawdę nie zrobili nic, żeby przeciwdziałać skutkom suszy powiedział. To my jako lewica, jeśli wrócimy do polskiego Sejmu, to wprowadzimy powszechny system ubezpieczeń od wszelkich nieszczęść, od wszelkich ryzyk, żeby nie było tych zapomóg, żeby rolnik czy inna osoba nie chodziła po prośbie do wójta, burmistrza i prosiła o ulgę lub zapomogę. To rząd musi stymulować takie rozwiązania i my jako lewica dopilnujemy tego, żeby takie systemy w polskim prawodawstwie były wprowadzone podkreślił Olejniczak.

  as/PAP/300polityka.pl


  Ps..No ten ryży żyd z kwadratową gębą to ma faktycznie wygląd króla ale Heroda, co to dzieci szlachtował.
 • @@@@!
  Irlandzka działaczka ostrzega: Narzucą nam lekcje gender! Polacy, wyciągnijcie wnioski z doświadczeń brytyjskich..Sinn Fein nie chce sformowania rządu, ponieważ chce wprowadzenia aborcji, tzw. małżeństw osób homoseksualnych i innych rzeczy powiedziała w rozmowie z wPolityce.pl irlandzka działaczka społeczna, była eurodeputowana (Niepodległość i Demokracja) Kathy Sinnott.

  https://wpolityce.pl/swiat/463699-nasz-wywiad-irlandzka-dzialaczka-narzuca-nam-lekcje-gender
  Ps...Po prostu odradza się Sodoma i Gomora, aż znów doczekają się gniewu. Chore jest to, że mamy liczyć tylko na rodziców. Rodzice też mogą być lewakami, progresistami. Na Boga, mamy konserwatywny, podobno, rząd, sejm, senat, prezydenta. I wszyscy oni są bezradni. Rozczarowujące to.
 • Narkotyczne orgie homoseksualistów przyczyną epidemii HIV w dużych miastach
  W środowisku europejskich homoseksualistów panuje obecnie moda na tzw. „chemsex”, czyli orgie, które odbywają się po spożyciu narkotyków. Kate Kelland, korespondentka „Reutersa” ds. zdrowia, twierdzi, że nowa moda ma duży wpływ na rozprzestrzenianie się epidemii HIV w dużych europejskich miastach. Pomimo znacznie większego ryzyka zarażenia się wirusem HIV, który powoduje AIDS, a także innymi infekcjami przenoszonymi drogą płciową, homoseksualni użytkownicy Internetu szukają w aplikacjach takich jak „Grindr” okazji do uprawiania tzw. „chemsex”, czyli orgii, które odbywają się po spożyciu narkotyków.
  Według ekspertów od choroby AIDS, w wielu europejskich miastach HIV rozprzestrzenia się ostatnimi czasy bardzo szybko i na dużą skalę, szczególnie wśród mężczyzn, którzy odbywają stosunki płciowe z innymi mężczyznami. Doprowadziło to do powstania trudnej do opanowania epidemii właśnie w tej grupie społecznej. Rusi Jaspal, profesor psychologii i zdrowia seksualnego na Uniwersytecie De Montfort w brytyjskim mieście Leicester, który bada rozprzestrzenianie się wirusa HIV twierdzi, że „chemsex” to coraz powszechniejsze zjawisko. Na konferencji w Londynie zorganizowanej przez „International Association of Provider of AIDS Care” (IAPAC), prezes grupy, Jose Zuniga, opisał chemsex jako „wyzwanie o proporcjach, których nie możemy obecnie w pełni zrozumieć”. Podczas imprez typu „chemsex” stosuje się takie narkotyki jak: metamorfon, mefedron, GHB lub kwas gamma-hydroksymasłowy. W 2014 roku, aż 30 procent mężczyzn, którzy zgłosili się w Wielkiej Brytanii do lekarza po czym wykryto u nich HIV, przyznało się do udziału w homoseksualnych orgiach typu „chemsex”.
  Źródło: Reuters
 • @@@@!
  Polki i Polacy Wzywam Was Droga Młodzieży…Stańcie do Apelu Jak 100 lat temu we Lwowie Krakowie i inynch Polskich miastach…Tym razem W obronie Pana Profesora Nalaskowskiego z UMK.

  Rodacy. Biorąc to wszystko pod Uwagę trzeba zaznaczyć,że Państwowe Uczelnie Wyższe są finansowane z Podatków Polek i Polaków czyli Narodu Polskiego.

  I byle,”REKTOR” zaangażowany politycznie po jednej ze stron sporu NIE MA PRAWA DO „ZAMYKANIA” UST innym naukowcom którzy mają przeciwne poglądy i przekonania. To JUŻ jest Cenzura jak za KOmuny.

  Dawniej Za KOmuny „Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie Łoficera”. Czyli Bandę Analfabetów.

  Podobne jest teraz w większości Uniwersytetów na kierunkach humanistycznych w Polsce i na Zachodzie. Na szczęście kierunki; medyczne i techniczno-inżynierskie są jeszcze nie zideologizowane.marksistowsko

  W Europie jak i na świecie Lewactwo dominuje na uczelniach, korporacjach, fundacjach. Jest to przed wszystkim efekt, że państwa Zachodnie nie doznały „dobrodziejstw” KOmunizmu. Bo każdy kto poznał Socjalizm i „Przystawki” w „REALU” to uciekał jak najdalej od tego „Ziemskiego Raju”. A, Lewactwo NEO Marksiści Obecnie, a nie prawdziwa Lewica dąży do stworzenia „NOwego Głobalnego GŁUPKA”, by nim móc Manipulować i Zwodzić.np. przy wyborach, badaniach pseudo teoriach np. o Globalnym Ociepleniu. Co jest kłamstwem. Chodzi o podatek od Co2 czyli Kasę dla Banksterów i KOrpo.

  A, LGBT to elektorat zastępczy Lewactwa. Ponieważ.żaden Normalny Człowiek nie zagłosuje na marksistów czyli Neo KOmunę. i ich szalone „POMYSŁY” Inżynierii społecznej elektorat złożony z Obcych i Nierobów.

  Szanowny Panie Profesorze Nalaskowski. Podejrzewam, że ponad 98% społeczeństwa Polskiego popiera Pana poglądy i spostrzeżenia. Proszę się Trzymać PROFESORZE. Naród Polski czyli ludzie przeżył Zabory 123 lata., Najazd Bolszewii 1919-20 Zbrodniarzy Niemieckich 1939-45, KOmunę 1944-89. To i UE Głupoty oraz Tęczową Zarazę Przetrwamy. Powodzenia i Bóg z Nami.
 • Walić prosto z mostu bo to jest kulturowa wojna. Czy będzie (jak chcą genderowcy…) biologiczny efekt tej wojny?
  Pedalskie lobby to garstka ludzi, która dobrze opłacana przez (wiadomo), wędruje od miasta do miasta, próbując wmówić nam, że jest ich tak dużo. Tylko twarze ciągle te same. Dziwne, co? Rząd dopuszcza by pederaści szerzyli rozpustę na ulicach. Mnie to obrzydza. Nie mogę tymi ulicami chodzić. Robi mi się niedobrze! Dlaczego zakłócacie mir miejski? Kiedy w końcu rząd powie dość ideologii LGBT , która szkaluje polskich katolików i obrzuca błotem symbole naszej wiary. Dlaczego ci co promują LGBT są ponad prawem a przez prawo i policję chronieni na koszt opluwanych? Myślących kroczem powinno zamykać się w domach wariatów. A wystarczy zatrzymać kurierów niemieckiego MSZ wwożących nielegalnie pieniądze na finansowanie takich numerów. Paroletni wyrok dla przedstawicieli "rasy panów" uspokoił by sytuację.
 • Ostry wpis Krystyny Pawłowicz! „Gdzie są studenci prof. Nalaskowskiego? Dlaczego milczycie? Wstyd!”
  Krystyna Pawłowicz na swoim koncie na Twitterze w ostrych słowach odniosła się do ostatnich wydarzeń związanych z toruńskim profesorem Aleksandrem Nalaskowskim. „Dlaczego milczycie? Wstyd!”
  Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach skomentowała bierność studentów prof. Nalaskowski, gdy ten potrzebował wsparcia.

  „A GDZIE SĄ STUDENCI Profesora Aleksandra NALASKOWSKIEGO.!!!??
  DLACZEGO MILCZYCIE,gdy jakaś zwykła sejmowa i uliczna lewacka bojówkarka Scheuring-Wielgus donosi rektorowi na waszego Profesora,że nie podoba się jej opinia waszego Profesora-Pedagoga i ŻĄDA jego ukarania ?! WSTYD !” – napisała w mediach społecznościowych posłanka PiS-u. Przypomnijmy o co chodzi. Prof. Nalaskowski to nauczyciel akademicki, który w ubiegłym tygodniu został zawieszony na trzy miesiące przez rektora Uniwersytetu Mikołaja Koperniku w Toruniu Andrzeja Tretyna.
  Rektor tejże uczelni oburzył się na negatywny komentarz Nalaskowskiego względem LGBT.
  Chodzi tutaj o słowa zawarte w jego felietonie „Wędrowni gwałciciele”, który ukazał się w tygodniku „Sieci”. Profesor w mocnych słowach skrytykował w nim ideologię LGBT i marsze równości. Pisał, że środowiska LGBT to „odurzeni złą ideologią, zwykli nieszczęśnicy, których dopadła tęczowa zaraza”.

  Co więcej swoje zdanie o tym środowisku, potwierdził na na atenie TVP Info.

  „Istnieje doktryna LGBT – to nie jest żadna ideologia; LGBT to doktryna wojenna, to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu” – powiedział.

  Źródło: wsieci.pl
 • @@@@!
  To już tęczowy terroryzm. W Świdnicy sodomici wtargnęli do katedry na niedzielną Mszę św. Ks. Marcin Januszkiewicz podał na Twitterze: „Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem Tęczowi terroryści z pod znaku LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. uczestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty”.
  W Polsce próbuje się obalić już wszystkie bariery przyzwoitości. Warto też zapytać, co by się stało, gdyby wiernym tej parafii nie był akurat komendant policji? Środowisko LGTB potrzebuje „widowni”. Być może w ten sposób odreagowali sobie nikłą frekwencję widzów na ich paradzie w Szczecinie, bo modlić się raczej nie przyszli. Do tej profanacji doszło w katedrze świdnickiej p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika, podczas sprawowania niedzielnej liturgii. Tu już mowy o tolerancji być nie może. Idiotom z LGTB ku przestrodze, piosenka Jana Krzysztofa Kelusa, któremu wyczerpały się granice tolerancji. Dotyczyło komuny, ale jej tęczowa odmiana idzie tą samą drogą i zasługuje na to samo. „Modlitwa, modlitwą, a tu trzeba…”, w każdym razie reagować.
  https://youtu.be/14Q4FyR7qyY
 • @zbig71 "Oni" muszą przegrać, bo "Polska będzie silna, albo nie będzie Jej wcale"
  Szajbus rządzi uniwersytetem. Ten rektor z Torunia nazwiskiem Kretyn powinien być usunięty ze stanowiska i to natychmiast. Zwolnić "profesora" Kretyna nie tylko z funkcji, ale wywalić z Uniwersytetu. Nic nie rozumie i prezentuje ową "zarazę", o której mówił arcybiskup Jędraszewski. Nie można pedałów i innych zboków wynosić na stanowiska, bo będziemy mieli gówno i to takie jakie spłynęło do Wisły .....przeszło 3 miliony m3. U nich obowiązuje zasada, że nieważne co napisał, ważne jak mogą to zinterpretować. Przecież teraz w ich słowniku nie ma pojęcia" prawda obiektywna" jest tylko prawda relatywna. Reszta nie liczy się. To, że chcieli by karać za "nieprawomyślność" powiedział już wcześniej, w trakcie kampanii do PE niejaki Śmiszek "mąż" Biedronki. Więc nic nowego a tylko planowane zmiany w prawie po zmianie władzy. Zawsze mówiłem, że pokojowo z tymi wariatami nie da się nic zrobić. Jedyna droga to taka jak zrobił to z nimi Erdogan i Putin, czyli za mordę to towarzystwo, bo oni innego języka nie rozumieją. Ale ci Panowie to Mężowie Stanu, a nasi to zachowują się jak lokaje. To kwesta charakteru przywódców i ich determinacji. Szkoda, że takich nie mamy.
 • @@@@!
  Histeria lewaków przez lekcję religii. Ksiądz ostrzegał przed gender, dyrektor szkoły każe mu się z tego wycofać. Znaleźli sobie kolejnego księdza, którego będą atakować. Tym razem chodzi o katechetę z LO w Krośnie, który ostrzegał uczniów przed ideologią gender. Ksiądz podczas lekcji religii miał mówić uczniom o ideologii gender i zagrożeniu ze strony ruchów LGBT. Jak podaje polsatnews.pl, ksiądz miał mówić do uczniów, że „sekty finansują LGBT”; „Robert Biedroń udaje geja dla głosów w wyborach”; „osobom transseksualnym powinno się pomóc w szpitalu psychiatrycznym”. Następnie miał kazać uczniom sporządzić notatkę, w której wymienią „wszystkie argumenty przeciwko gender”. Lekcja wzbudziła ogromne kontrowersje w środowiskach lewicowych. Niezawodny Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych musiał zaatakować. Ksiądz nie ma podstawowych kompetencji intelektualnych, by zajmować się nauczaniem. Stosuje ideologiczną nowomowę, która nie ma nic wspólnego z podstawowymi faktami ocenił w rozmowie z Polsat News Patryk Fic z OMZRIK, który jako pierwszy nagłośnił sprawę. Do sprawy odniósł się dyrektora krośnieńskiego liceum, który mówiąc o „możliwej treści katechezy” zapewnił, że ksiądz „będzie musiał się z tego wycofać”. polsatnews.pl

  Ps...Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych szerzy nienawiść i ogranicza wolność wypowiedzi i myślenia, ponadto ingeruje w doktrynę chrześcijańską i program nauczania religii. Tego dyrektora szkoły uczynić bezrobotnym raz na zawsze. To cymbał. Ministerstwo Edukacji chyba coś może w tej sprawie? Czy może tak jak w wielu innych sprawach PiSowski minister ma założony kaganiec na twarz. Lewacki półgłówek zarzuca oponentowi „ideologiczną nowomowę”. Mocne! Patryk Fic i dyrektor mają podstawowe kompetencje intelektualne, by zajmować się treścią nauczania religii? Misję nauczania religii daje biskup a nie oni. Histeria lewaków daje niezbity dowód na to, że gender/LGBT jest polityczną ideologią, która ma zniszczyć obóz normalności, żeby lewaccy barbarzyńcy mogli go złupić i mieć darmowe obiadki
 • Prezydent Brazylii wyrzuca ideologię LGBT ze szkół. "Z myślą o pełnej ochronie dzieci"
  Prezydent Jair Bolsonaro poczynił pierwsze kroki by ochronić dzieci przed ideologią LGTB. Głowa brazylijskiego państwa ogłosiła właśnie, że jego administracja przygotowuje niezbędne zapisy prawne tak, by uniemożliwić rozprzestrzeniania się ideologii gender we wszystkich państwowych szkołach podstawowych. Prezydent Bolsonaro ogłosił na Twitterze, że poinstruował brazylijskie Ministerstwo Edukacji, aby opracowało projekt ustawy w celu ochrony nieletnich w szkole przed ideologią gender, która rozprzestrzenia się prawie na całym świecie.
  Wcześniej, bo na początku września Bolsonaro napisał na Twitterze, że prokurator generalny Brazylii podjął już decyzję, które z ministerstw ma kompetencje do decydowania o przyszłości ideologii gender w szkołach.
  „Prokurator generalny zadeklarował, kto jest odpowiedzialny za stanowienie prawa dotyczącego ideologii gender, ponieważ jest to kompetencja federalna. Z myślą o pełnej ochronie dzieci poleciłem Ministerstwu Edukacji przygotować projekt ustawy zakazującej ideologii gender w szkołach podstawowych” czytamy. Bolsonaro objął urząd 1 stycznia tego roku i decyzją o powstrzymaniu ideologii gender w szkołach spełnił jedną ze swoich obietnic z kampanii. Badanie opinii publicznej z października 2017 r. wykazało, że dziewięciu na dziesięciu Brazylijczyków odrzuca ideologię gender w szkołach. W 2018 r. Bolsonaro napisał na Twitterze o swojej przyszłej prezydencji: „Jednym z moich celów by wyciągnąć Brazylię z najgorszych pozycji w międzynarodowych rankingach edukacyjnych, jest zwalczanie marksistowskich śmieci, które rozprzestrzeniły się w instytucjach edukacyjnych”. Od tego czasu Bolsonaro był krytykowany przez przedstawicieli mediów i działaczy LGBT, którzy oskarżają go o „homofobię”, a nawet rasizm. Wbrew tej krytyce stwierdził ostatnio, że Brazylia nigdy nie stanie się rajem dla zwolenników LGBT ani turystyki seksualnej pod jego rządami. Jak przypominają media, działacze i aktywiści LGBT w Brazylii są siłą, z którą należy się liczyć. Według doniesień prasowych w czerwcu tego roku w paradzie gejowskiej w São Paulo wzięło udział ponad 3 miliony osób.

  Ps...No i można? Można. Tylko u nas nie można bo pewnej uprzywilejowanej kaście oraz stadu heretyków wartości chrześcijańskie śmierdzą. No tak Prezydent Jair Bolsonaro protestant wie co zrobić, a nasz wódz? i minister edukacji?! Nie życzymy sobie zboczeń, dewiacji, pedofilli i trucia dzieci, pokoleń kretyńskimi wariacjami seksualnymi! KTO w końcu w tym kraju rządzi?! Zboczeńcy czy rząd?!
 • @@@@!
  Wygląda na to że środowiska LGBT nie są takie pokojowe i tolerancyjne skoro mężczyźni czujący się kobietami doświadczają przemocy domowej i uciekają od partnera a fe pedały, swoich bijecie?
 • @zbig71 17:48:09
  W obecnej RP tzw. "elita akademicka" to wielka żydobolszewicka mafia zbudowana przez resortowe dzieci i wnuki czyli chów/miot wsobny. Tylko głęboka lustracja mogłaby oczyścić polskie uczelnie, zanim podjęto się reformy. Według mnie, cała ta "reforma" kreta i V kolumny peowskiej w PiSie Gowina to wielki i celowy niewypał, bo praktycznie nie zrobiono nic, żeby rozbić akademicką żydobolszewicką mafię. Gowin wprowadził taką reformę szkolnictwa wyższego, że na studia doktoranckie będą dostawali się wyłącznie potomkowie dawnego układu. Czyli odbudował wpływy postsowieckiego sytemu. Kadry naukowe będą wyłącznie pokacapskie. Gowin pielęgnuje stare układy, dba o postsowieckie kasty przyznając rektorom niebywałe prerogatywy, chociaż wiadomo, że rektorzy to ludzie z nadania służb: na zmianę cywilnych i wojskowych. Śp. Premier Jan Olszewski, bardzo chciał zreformować naukę - nie zdążył. W Uniwersytetach Medycznych (zwanych wówczas Akademiami Medycznymi) czystki zaczęto od razu po ogłoszeniu "stanu wojennego" przez juntę Jaruzelskiego. Nic dziwnego, bo w ramach Układu Warszawskiego PRL odpowiadał za dostarczanie i szkolenie lekarzy na potrzeby wojska. W Uniwersytetach Medycznych najwięcej do powiedzenia mieli obywatele ZSRR i sowiecka agentura (członkowie TPPR, bywalcy sowieckiej ambasady), potem stalinowska żydokomuna i jej pomiot. Wsjakaja SWOŁOCZ pod pretekstem czystek ideologicznych, pozbywała się przede wszystkim ludzi najzdolniejszych, żeby pozbyć się konkurencji. W PAN było jeszcze gorzej, bo instytucja ta została powołana na haniebnym I Kongresie Nauki Polskiej wyłącznie do szpiegostwa naukowego na rzecz ZSRR. Do odpowiednich sowieckich instytutów szły sprawozdania z działalności naukowej w Polsce, ale przede wszystkim ze stypendiów zagranicznych, na które, nawet w okresie "zimnej wojny"' wyjeżdżali Polacy, a sowietów nie zapraszano. Podejrzewam, że nadal przyjaźń trwa, bo oficjalna współpraca z Rosją odbywała się, tymi samymi kanałami także w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku, już po upadku ZSRR. A to bydło w tych "niezawisłych sądach" to niby skąd ma korzenie? One wszystkie kończyli Duraczówkę.
 • @zbig71 17:48:09
  Polskę czeka walka z bandytami ubekami z uczelni, które nic nie znaczą, są w ogonie rankingów przez takich żydobolszewików jak T(K)retyn. Dlaczego płacze się nad stanem polskich uczelni w gazecie a kret i V kolumna peowska w PiSie Gowin o tym milczy? Rząd też nic w tym temacie nie robi. Żydokomuna ze swym tępym bo powielanym genetycznie chowem/miotem wsobnym rządzi w prokuraturach, sądach i na uczelniach. Ten "świat akademicki" to żydokomunistyczny feudalizm, identycznie jak "sądownictwo", to sowiecki nawóz historii. Nie ma on nic wspólnego z nowoczesnością, czyli merytokracją i pragmatyzmem. Czy to nie czerwone żydokomusze czubki robiące za "profesorów" przede wszystkim odpowiadają za ChDiKK, upadek państwa? Czy POkręceni to nie ich wychowankowie? Jak to postżydosowieckie gówno zdegradowało Polskę najlepiej świadczy fakt, że tuż przed II wojną światową polski PKB wynosił 4 mld ówczesnych dolarów, był dwa razy wyższy od hiszpańskiego, a teraz jest ponad dwa razy niższy. Polacy w przededniu II wojny światowej statystycznie zarabiali 1,3 raza więcej niż Hiszpanie. Ile wyniósł hiszpański PKB per capita w roku 2017 ? Wyniósł on 28 156,82 USD, a polski w tym samym roku 13,811.66 USD, czyli dwa razy mniej. Tak zdegradował Polskę i Polaków sowiecki nawóz historii na tzw. "polskich uczelniach". W porównaniu do okresu przedwojennego i do Hiszpanii : CZTEROKROTNIE! Pomyślcie ludzie, i to bezwstydne gówno śmie się mądrzyć! Przyczepiło się do państwowego koryta jak rzep do psiego ogona i udaje naukowców! Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich to uczone małpy, rachujące małpy i osły dmuchające we flet. Nie ma gorszej hołoty pod słońcem. Dlaczego tak uważamy? Dlatego, ponieważ wielokrotnie ta hołota doprowadziła do upadku państwo, jest za ten upadek w pierwszym rzędzie odpowiedzialna. Dowody? Proszę bardzo:

  https://pomorska.pl/byly-kartki-na-mieso-cukier-wodke-mydlo-benzyne-a-nawet-garnitury-do-trumny/ar/7027755 ;

  http://www.bibula.com/?p=67555.
  Jak tę hołotę ocenia świat ? Tak ocenia ją i jej "umiejętności" :

  http://www.webometrics.info/en/Europe/Poland

  Poniższy komentarz daje do myślenia i wyjaśnia kto rządzi uczelniami, i nie tylko nimi, więc go zamieszczam. [Kaszuba 17.09.2019 06:18
  Komentarze: 2050 Reputacja:
  30 lat temu miałem możliwość być jako student na obradach rady wydziału humanistycznego UMK. Byłem zaskoczony, gdy usłyszałem jak przed rozpoczęciem obrad niektórzy z profesorów witali się pozdrowieniem SZALOM ALEJCHEM. Teraz już nie jestem tym zaskoczony ale zastanawiam się jaki jest skład władz Uczelni.]
 • MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15686712691d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3729dde4fa3890ac142927a180f2c15fb8e.jpg                                                                   
                                                                                                          „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”. Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM). Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”. Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

  Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

  Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

  Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

  Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

  Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

  Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

  Jak mobbingowani są doktoranci?

  Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

  Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
  https://youtu.be/ZWncFiFp6VE

  https://niezalezna.pl/288423-mocne-korzenie-sitw-akademickich-siegaja-stalinizmu-do-dzis-wrogow-eliminuja-bezwzglednie

  Ps...100% racji i do tego jest spore lobby pederastów na uczelniach. Sama prawda, proszę bardzo Uniwersytet Gdański, Wydział Prawa, niejaki Zajadło, biznesowy partner gangstera z Wybrzeża Nikosia, w kadrze oczywiście żoneczka i córeczka prymuska na studiach, kolejne klany rodowe do przeanalizowania przy lekturze kadry tego wydziału, nie wspomnę o wesołej wdówce, która jest głową mafii deweloperskiej w trójmieście, traktują prace magisterskie studentów jako rozdziały swoich książek, ego spada im na buty, tak jest potężne, upolitycznione wykłady, bezsensowne komentarze i arogancki styl bycia jest na porządku dziennym... wykłady cienkie jak pasztetowa a wymogi w stosunku do studentów jakby byli na Harvardzie...tylko po to aby wyszarpać kasę za poprawki i warunki ... totalne zero, to samo na UW (łapownictwo jest tam potężne), UJ, UMK i cała reszta. Podejrzewam, że na innych kierunkach jest podobnie... a Gowin co? nic, siedzi iż zawija w papierki i zamiata gówno pod dywan.To poraża, to jest ogromne bagno, z którym nowa - po wyborach – władza BĘDZIE MUSIAŁA SIĘ ZMIERZYĆ! Nie można przejść nad tym do porządku dziennego. Dla prawicowych mediów temat ten powinien mieć najwyższy priorytet, aby z tym bagnem walczyć. Z wielkim uznaniem czytam wpisy osób, które znają temat od podszewki i nie sposób ich argumentom przeciwstawić się. Wiele z tych wpisów zawartych pod artykułem powinno być cytowane, a społeczeństwo nie zostało zaślepione przez tych "kontynuatorów" komunistycznego szamba. Sitw akademickich nie tworzą uczeni. Tworzą je wykształciuchy. Obecnie uczelnie są nastawione na wychowanie swoich następców kontynuatorów czerwonego układu betonu. To oni również kształcą kadrę sędziowską i nauczycielską.Tam potrzeba pilnych radykalnych posunięć. Szczyt marzeń polskiego naukowca, to napisanie opinii korzystnej dla dużego zachodniego koncernu. Wystarczy jeden taki papierek i można sobie wybudować dom. Dobro polskich firm jest tu więc nieistotne. Stąd się bierze cały ten system rozdawania tytułów naukowych. Nie chodzi o żaden dorobek, a o dostęp do koryta z takimi tłustymi zleceniami. A Gowin te korzenie umacnia, mocno umacnia na następne pokolenia. Gowin oraz Gliński to jet całe zło. To peowska i sorosowa V Kolumna w PiSie. Może by tak przyjrzeć się bliżej żydokomunistom rektorom z wyższych uczelni, gromadzącym mamonę Sorosa na zewnętrznych kontach. Uniwersytetem Jagiellońskim "opiekował się" z ramienia SB technik kpt. St. Knapik.To on miał ogromny wpływ na kadry i awanse. I tak to trwa w dalszym ciągu. Przerażające ale prawdziwe. Najmłodszy prof. z tego okresu a dziś prezydent na podobne kadry na wysokich stanowiskach w Urzędzie i Spółkach Gminnych. Pomyślmy jaki wpływ na ochroniarza "Aneksu" miała czerwona Jagiellonka, że obstaje za zaprzaństwem polskim używając w obronie tego zaprzaństwa haseł; nie dopuszczę, nie pozwolę, nie podpiszę. Ba! dlaczego posądza o bolszewickie metody inną osobę samemu objawiając bolszewizm patriotycznym łgarstwem! Stalinowski nawóz historii nigdy nie powinien zostać dopuszczony do młodzieży, ponieważ zsowietyzował się co znaczy, że komunizm zamienił go w homo sovietikusów. Homo sovietikusy jak wiadomo, to sukinsyny, pijacy i barbarzyńcy nie mający żadnego szacunku dla ludzkiego życia i rozumu, nie wspominając już o szacunku dla prawdy. Żadna amoralna jednostka nigdy nie powinna być członkiem kadry akademickiej. Żule to nie profesorowie, to komuniści. A dobry komunista, to wyłącznie martwy komunista. Jak pomóc polskim uczelniom? Wprowadzić natychmiast "komunizm warstwowy", tzn.: warstwa komunistów - warstwa wapna, warstwa komunistów - warstwa wapna itd. Tak powinna wyglądać lustracja, jeśli ma być skuteczna.
 • @zbig71 17:48:09
  Przykład wywalenia Profesora Nalaskowskiego jak w soczewce pokazuje jakie lobby rządzi uniwersytetami. To jest loby czerwono-tęczowe. Jeżeli państwo w to nie wkroczy zdecydowanie to ten bezkarny układ się umocni i nic dobrego dla Polski z tego nie wyniknie. Kret peowski w PiSie filozof Gowin się do tego nie nadaje. Tu trzeba być stanowczym i mieć jaja. Nie może być tak, że oni za państwowe pieniądze porobili sobie mini państewka na wydziałach. Ten stan rzeczy to kolejny przykład, że PiS musi uzyskać większość konstytucyjną i wyciąć do końca tą gangrenę w sądach i na uniwersytetach. Sitwy żydokomunistyczne rozeszły się nie tylko na uczelniach..prokuratury, sądownictwo, dziennikarstwo, polityka, samorządy, służba zdrowia, etc..wszędzie pomioty żydobolszewickie mają swoich ludzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej