Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 320 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Karol Tendera prosi premiera o pomoc w sprawie kłamstw

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

niemieckiej telewizji ZDF... Ten 98-letni więzień obozu koncentracyjnego w Auschwitz za pośrednictwem posłanki Iwony Arendt prosi premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję w sprawie niemieckiej telewizji ZDF szkalującej Polaków.

Sąd apelacyjny w Krakowie w 2016 r. nakazał telewizji ZDF przeproszenia Karola Tenderę za użycie terminu "polskie obozy zagłady". Przez ten czas niemiecka telewizja umyślnie, bezczelnie ignorowała pretensje starego człowieka, a jednocześnie odważnego Polaka. W związku ze skierowaniem się w celu interwencji do Premiera RP, telewizja ZDF wycofała skargę kasacyjną z Sądu Najwyższego.
Należy przypomnieć, że w 2013 r. ZDF wyemitowała skandaliczny serial „Nasze matki, nasi ojcowie”, gdzie pokazano antysemityzm żołnierzy Armii Krajowej, a z Niemców zrobiono ofiary II wojny światowej.
W 2018 r. Niemiecki Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe, ten sam, który orzekł, że Ziemie Zachodnie Polski należą do III Rzeszy*, stwierdził, że wyrok polskiego sądu narusza wolność słowa w Niemczech. Tymczasem dobrze wiemy, jak wygląda wolność słowa w Niemczech...
Kiedyś napisałem tekst pt. „Telewizję ZDF założył Adolf Hitler i co mi zrobicie?”. Jednak „Gazeta Polska” w 2017 r. opublikowała konkretne materiały, z których wynika, że dwoma pierwszymi dyrektorami stacji były osoby związane z reżimem nazistowskim:
 „W latach 30. należał do katolickiej Niemieckiej Partii Centrum i – co trzeba uczciwie podkreślić – nie wstąpił do NSDAP. Ale podczas II wojny światowej Holzamer służył już w siłach powietrznych III Rzeszy – Luftwaffe – gdzie był strzelcem. Następnie pracował jako korespondent wojenny dla hitlerowskiej rozgłośni radiowej, a wreszcie został członkiem jednostki propagandowej obsługującej Luftwaffe. Nie był tam niestety nic nieznaczącą postacią. Przeprowadzał m.in. propagandowe wywiady z nazistowskimi pilotami, na przykład Güntherem Freiherr von Maltzahnem – słynnym pilotem niemieckim, który (jako Gruppenkommandeur) we wrześniu 1939 r. prowadził naloty na Polskę, a potem na Francję, Niderlandy i Wielką Brytanię. Na zdjęciu z 1942 r., które prezentujemy poniżej, Holzamer rozmawia właśnie z von Maltzahnem w miasteczku Comiso na Sycylii. Stojący obok nich łysy mężczyzna to Krzysztof, książę Hesji – oficer (Oberführer) SS i Luftwaffe, odpowiedzialny za zbombardowanie Rotterdamu i Eindhoven w Holandii.
W 1972 r. Holzamera na stanowisku dyrektora generalnego ZDF zastąpił Karl-Günther von Hase (urodzony w 1917 r. we Wrocławiu (...). Po wybuchu II wojny światowej – jako major w sztabie generalnym III Rzeszy – brał udział w inwazji na Polskę, a następnie w kampanii francuskiej 1940 r. i walkach ze Związkiem Sowieckim.
W 1943 r. von Hase ukończył kurs oficerski w Hirschbergu. (...) 12 lutego 1945 r. von Hase za odwagę na polu bitwy (w walkach z Sowietami) został przez Adolfa Hitlera odznaczony Krzyżem Rycerskim, najwyższym odznaczeniem wojskowym okresu III Rzeszy.
(...) W 1940 r. został dwukrotnie uhonorowany Krzyżem Żelaznym, a 21 lutego 1943 r. – jako Hauptmann w regimencie artylerii pancernej – otrzymał złoty Krzyż Niemiecki (odznaczenie ustanowione przez samego Hitlera)”.
Wielu Polakom wystarczy niemieckie przepraszam, prośba o przebaczenie i niemiecki upadek na kolana przed pomnikiem
Łatwo można kupić polskie przebaczenie i zapomnienie. Niemcy za zniszczenia, obrabowanie Polski oraz wymordowanie naszych obywateli nie ponieśli żadnych konsekwencji – piszą oburzeni internauci. Inni nie mówią o odszkodowaniach, ale żeby Niemcy przynajmniej oddali to, co ukradli ich przodkowie, tymczasem bez wstydu wyciągają rękę w geście pojednania.
II wojna wciąż się nie skończyła
Pojawiają się głosy, że „trzeba zapomnieć” i żeby razem żyć w wspólnej Europie. Ciekawe, czy to samo powiedziałby ten człowiek (może to wynajęty heter) protestowałby, gdyby jego dzieci lub wnuki uczyłby w szkole Mariusz Trynkiewicz, skazany za morderstwo czterech chłopców. Przecież odbył karę, a przeszłość się nie liczy.
22 miliony książek i 516 tysięcy dzieł sztuki - oto straty, jakie według szacunków Ministerstwa Spraw Zagranicznych polska kultura poniosła w czasie II wojny światowej. Dokładniejszy rejestr prowadzi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgromadziło w nim dane o ponad 63 tysiącach zrabowanych przedmiotów. Spis jest ciągle uzupełniany, powiększany i prawdopodobnie lista nigdy nie zostanie zamknięta. Nie da się bowiem ani policzyć, ani oszacować tych strat. Znawcy sztuki przyjmują, że ich wartość może sięgać nawet 30 miliardów dolarów. – „Największa grabież stulecia. Jak Niemcy kradli polskie skarby?”, „Dziennik.pl”.
 
Tymczasem Niemcy bezczelnie wtrącają się w politykę, polskie sądownictwo, pouczają nas o demokracji, mówią o roszczeniach terytorialnych wobec Ziem Zachodnich, które ponownie chcą zagrabić, a tymczasem w świat idzie reportaż o polskich neonazistach. Tak to jest, jak świadomość kształtowali bądź kształtują nasi wrogowie.
*Orzeczenia niemieckiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niemieckiego terytorium:
- z 25 września 1952 roku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, który stwierdza, że Rzesza Niemiecka istnieje nadal, jako „jedność państwowoprawna”;
- orzeczenie z 17 sierpnia 1956 roku, które potwierdza, że Rzesza Niemiecka „pomimo załamania w 1945 roku nie uległa likwidacji”;
- kolejne orzeczenie z 31 lipca 1973 roku, które ponownie stwierdza, że „Rzesza Niemiecka nie przestała istnieć pomimo bezwarunkowej kapitulacji sił zbrojnych w maju 1945 roku i sprawowania przez cztery lata obcej władzy na jej dawnym terytorium”.
Tymczasem zbliżający się upadek Unii Europejskiej spowoduje, że Niemcy będą kwestionować zachodnią granicę Polski:
„Niemiecko-amerykański historyk Konrad Jarausch mówi wprost: "Administracja Busha jasno Kohlowi powiedziała: albo uznacie tę granicę, albo nici ze zjednoczenia. Kanclerz nie miał więc wyjścia. Uznał warunki i podpisał umowę graniczną, ale potem długo jednak czekał z jej ratyfikacją”. Źródło: Deutsche Welle
 
No i co z tego, że Helmut Kohl ukląkł przed pomnikiem pomordowanych przez Niemców i przytulił się z premierem Tadeuszem Mazowieckim. Naprawdę wierzycie w dobre intencje Niemców? Czy zdajecie sobie sprawę, że prędzej czy później pomiędzy Polską a Niemcami wybuchnie konflikt zbrojny? Naprawdę przejmujecie się najazdem islamskich imigrantów na Niemcy i tym, że stacjonują tam wojska amerykańskie? Powinny stacjonować tam jeszcze rosyjskie, polskie i angielskie przez najbliższe 1000 lat.
Wiele środowisk w USA nie cierpi Niemiec, ale również wiele podejrzanych środowisk, podobne do tych, które finansowały Adolfa Hitlera, żądają do Polski odszkodowań za mienie bezspadkowe – akt 447. II wojna światowa się nie skończyła, a katolicka Polska zajmuje znakomity obszar na mapie świata – jeden z najlepszych, dlatego musi zostać przejęta. Ale co tam, ważne jest piwo, grill i serial w Ti Vi Enie, jak mówi kolega – czym ty się przejmujesz, myśl tylko o sobie. Jednocześnie ten i inne głupki, chcą zabierać głos w sprawach istotnych dla Polski.
- To może od razu wyjedźmy przez Zaleszczyki do Rumunii? To jak, przeszłość się nie liczy, czy jednak ma znaczenie?
 

KOMENTARZE

 • Ten problem należy ująć tak - mianowice
  to co zapoczątkował światowy, czarci pomiot panem, towarzyszem Hitlerem i towarzyszem Stalinem - nadal jest kontynuowane - tylko innymi już metodami.
  Wniosek?
  Klamka co do losu sierot po Polsce i samej atrapy Polski - już zapadła a znakami szczególnymi jest tutaj zjednoczenie się Niemiec i wskrzeszenie przez grandziarzy zza wielkiej wody - na odwiecznych ziemiach polskich - banderlandu.
 • @demonkracja 08:29:25
  Problemem to jest polskie podejście. Amerykanie jak chcą się wybielić z jakiegoś łajdactwa to kręcą jeden film za drugim jaka to ich armia jest humanitarna i dobrotliwa a ci których napadli i mordują to bandyci z pod ciemnej gwiazdy i sojusznicy Stalina albo Putina. Podobnie robili Rosjanie za czasów ZSRR. My jak nakręcimy jakiegoś gniota to jest on tylko zrozumiały dla Polaków, dla zachodu jest nie do przyjęcia i niezrozumiały. To samo dotyczy literatury i dyplomacji. Płakanie w mediach jacy ci Niemcy, Żydzi i Rosjanie są źli i jak to przekłamują historię co najwyżej wywoła u nich uśmiech politowania.
 • Wprost: Panie Premierze Morawiecki:
  Jak Niemiec zaczął, iść za ciosem, który sam zapoczątkował. Czy można i trzeba przypominać o prawdzie historycznej tak rzadko? Czy to boli nas czy konglomeraty ponadpaństwowe?
  Panie Tendera. Gratuluję determinacji gdy źli liczą po prostu na zgon Pana i innych ocalałych. Osobiście, jeśli uzyska Pan odszkodowanie w pieniądzach, zaboli to ich najbardziej. Jeśli ma Pan równie wytrwałych potomnych, powinni od dawna utożsamiać się z Pańskim Dziełem.
  A dla nas, potomków zamordowanych, obrabowanych, wysiedlonych, pozbawionych Czci i Pamięci, bo nie Honoru, będzie precedensem.
  Powtarzam, synów Złego strata pieniędzy które czczą zaboli najbardziej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej