Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
469 postów 366 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polskie emerytury dla Ukraińców po roku pracy w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konfederacja przegra te wybory i dobrze. Działacze Konfederacji pouczają innych, a robią polityczną amatorkę. W dodatku posługują się fałszywą argumentacją.

O Zagrożeniu i bankructwie polskiego systemu emerytalnego mówił Paweł Usiądek z Konfederacji, 37-letni analityk finansowy pierwsze miejsce na liście w okręgu nr 16 (Płock), choć jest z Warszawy.
Obywatele Ukrainy, którzy przepracowali choćby tylko pół roku w naszym kraju mogą liczyć na polską minimalną emeryturę. To dzięki umowie międzynarodowej podpisanej w 2012 r. Polski i Ukraiński system emerytalny uznają wzajemnie czas pracy (okresy składkowe) zaliczony w tym drugim państwie. Wystarczy więc kilka miesięcy pracy w Polsce by mieli 1000 zł emerytury, a nie 270.
(...) Tak było chociażby w przypadku pani Nadii, która pracuje w jednym z warszawskich warzywniaków. - Przekonywał (pośrednik - przyp. red.), że zarobię więcej niż na Ukrainie, a poza tym będę mogła starać się o polską emeryturę. I to nie małą, bo cztery razy większą niż ukraińską. U nas średnia emerytura w przeliczeniu na polskie ok. 270 zł, a w Polsce podobno dostanę już po kilku miesiącach 1 tys. zł. - mówi w rozmowie z gazetą.
(...) Działa to dokładnie tak, że jeśli obywatel Ukrainy dostaje np. 200 zł ze swojego systemu i 100 zł za to, co przepracował w Polsce, to ZUS dopłaci różnicę, czyli w tym przypadku 700 zł. Jednak pieniądze dostaną tylko ci Ukraińcy, którzy na stałe mieszkają w Polsce. Nie zda się więc na zbyt wiele praca w Polsce, jeśli po tym okresie imigranci wrócą do siebie.
Pisał w 2017 r. Fakt.pl
Chodzi o umowę między Polską a Ukrainą o zabezpieczeniu społecznym z 18 maja 2012 r. Jest tylko jeden haczyk. Dostaną ją tylko ci, którzy w Polsce zamieszkają na stałe. Skutkiem ubocznym tej zachęty w celu przyciągnięcia repatriantów ze Wschodu, będzie doprowadzenie do wyludnienia Ukrainy.
Paweł Usiądek, sympatyczny i inteligentny członek Ruchu Narodowego, któremu naprawdę na sercu leży dobro Polski, w Konfederacji nie zrobi kariery. Dlaczego? Ależ to bardzo proste:
- Konfederacja nie daje zwykłym Polakom żadnej alternatywy. Traktowanie Unii Europejskiej, jako największego wroga Polski, nie jest zgodne z prawdą. Właściwie, to nie! Konfederacja ustami Korwina-Mikke daje jednak alternatywę – likwidacje pensji minimalnej, brak praw pracowniczych, co zaowocuje pauperyzacją Polaków i likwidacją systemu emerytalnego. Wyjazd do pracy w UE spowodował presję płacową i wyższe zarobki, ale polscy liberałowie, czyli kapitaliści wyzyskiwacze – „janusze i dżastiny biznesu”, nie lubią płacić dużo, a przy okazji trzeba pomiatać, pohańbić godność tych, których mają okazję poniżać "dając im pracę".
I to bezustanne powtarzanie, że Lech Kaczyński to zdrajca. Takie plugawienie pamięci najlepszego i najuczciwszego Prezydenta Polski w XX i chyba w całym XXI w. Oczywiste jest, że nie miał wyjścia, ponieważ podpisania Traktatu Lizbońskiego chciała zdecydowana większość Polaków, także wyborców PiS. Przypominam też, że Sławomir Cenckiewicz na spotkaniu w Opolu kilka lat temu powiedział, że przerwanie decyzji o ekshumacji w Jedwabnem wynikało z cichej umowy – rezygnacji strony żydowskiej z roszczeń w sumie 60 mld dolarów. To, że po jego śmierci Żydzi poczuli, że umowa przestałą obowiązywać, to inna sprawa.
Skończmy też z mitem, że Polacy którzy wyjechali za granicę, "wszyscy, jak leci", kochają Polskę. Niektórzy są patriotami, inni nie, ale generalnie wielu nie chce wracać, i tylko znienawidzi Korwina i wszystkich tych, którzy ich do Polski na siłę z powrotem sprowadzą. I nie zagłosują na prawicę, a na Grześka Schetynę i Klaudię Jachirę.
Dlatego Konfederacja przegra te wybory, nie tylko dlatego, że kolejny raz poprowadzi nieprofesjonalną kampanię wyborczą. A tak swoją droga, osłabienie Ukrainy i zrobienie z nich Polaków udawało się już wcześniej (Kresowiacy). Silna Ukraina również nie leży w Polskim interesie.

Opr. Romuald Kałwa 

KOMENTARZE

 • Artykuł jest tak napisany aby
  wprowadzić kompletny rozgardiasz w mózgownicach czytelników.
  Natomiast banderland wskrzeszono po to aby łatwiej było zlikwidować czarciemu pomiotowi atrapę Polski - więc i sieroty po Polsce. Autor zapomina, że czarci pomiot z rozmysłem skazał na zmywakową banicję miliony sierot po Polsce a w to miejsce sprowadza banderssynów.
  Wniosek?
  Albo Polska albo Ukraina - i nieważne czy owa Ukraina będzie banderowska czy inna. Tertium non datur!
 • autor
  LIST PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO
  DO LOŻY MASOŃSKIEJ B’NAI B’RITH
  – odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku

  Panie i panowie!
  Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith. Dlatego to powinno być rozważane jako symboliczny gest, że ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizację, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce.
  Otwarcie loży B`nai B`rith w Rzeczpospolitej po wielu latach nieobecności, jest również szczególnie ważne w innym aspekcie. Tak jest ponieważ ta organizacja utworzona została 164 lat temu w małej kawiarni nowojorskiej przez tuzin żydowskich niemieckich emigrantów, dzisiaj stała się najważniejszą międzynarodową organizacją walczącą z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna dla akcji podejmowanych przez Anti-Defamation League ustanowionej przez B`nai B`rith, które współdziałając z American Jewish Congress podtrzymuje nasze wysiłki do uzyskania zmian w nazywaniu obozu Auschwitz i przeciwstawiania się mocno używania nazwy jako "Polish concetration camps".
  Jestem zadowolony że tak samo jak w przypadku przed wojną członkowie B`nai B`rith są znaczącymi polskimi obywatelami – uczonymi, pisarzami, osobami zaangażowanymi w działalność społeczną.
  W tym czasie kiedy stosunki pomiędzy Polską a Izraelem są pośród krajów europejskich najlepsze w Europie, my powinniśmy starać się o stałe, dalsze rozwijanie polsko-żydowskich stosunków. To wymaga kontynuacji wysiłków i gotowości dla osiągnięcia kompromisu. To nie jest łatwe, lecz wierzę, że jest bezcenne wasze zobowiązanie, że następstwem będzie znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów.
  W związku z powyższym powinienem odwołać się do nakazów waszej organizacji, która powołana jest w „duchu tolerancji i harmonii i skierowane są na uwiecznienie ocalonych z Holocaustu".

  Otwarcie nowej loży B'nai B'rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. W środku Ewa Junczyk – Ziomecka Mam nadzieje, że częściowo zostaną spełnione te punkty waszego programu. Tzn. wy pomożecie nam walczyć przeciwko nieprawdzie, szkodzących poglądów które wyjawiają światu przykład opinii na temat polskiej odpowiedzialności na temat tworzenia obozów koncentracyjnych.
  Mam również nadzieję, wbrew faktom że prawo waszej organizacji przygotuje "uwiecznienie" pamięci na temat życia i osiągnięć polskich Żydów i zarówno wzajemnej historii ciągnąca się przez ponad 800 lat, będzie uwieczniona w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie.
  Proszę pozwolić mi zakończyć cytując słowa Jego Świątobliwości papieża Benedykta XVI, który powiedział w grudniu 2006, kiedy przyjmował reprezentantów B'nai B`rith: "Nasz udręczony świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przekonaniem, że wszyscy z nas stworzeni na podobieństwo Boże, posiadają nieprzemożną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrowieniu świata, poprzez promowanie duchowych i moralnych wartości, opartych na naszej wierze. Powinniśmy, stać się coraz bardziej przekonani poprzez ułożenie naszej owocnej współpracy".
  Warszawa 9 wrzesień 2007
  (odczytała:) Ewa Junczyk – Ziomecka
  Podsekretarz Stanu Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej"
  http://www.fronda.pl/forum/na-pis-trzeba-uwazac-tak-jak-na-masonow,32239.html
 • @Wrzodak Z. 09:17:17
  Czy Lech był taki naiwny, zwyczajnie głupi, czy kompletnie wyrachowany i cyniczny?
 • Jeśli mieszkasz na Ukrainie a masz rentę lub emeryturę
  z ZUS, podaj swój rachunek bankowy, na który przekażemy ci pieniądze- pisze ZUS: https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury-i-renty-dla-osob-pracujacych/zamieszkalych-za-granica/zasady-przyznawania-emerytur-i-rent-dla-osob-pracujacych-w-panstwach-umownych/umowa-z-ukraina-o-zabezpieczeniu-spolecznym/informacje-ogolne
  Jak już autor podejmuje się opisywać jakiś przedmiot, to powinien sięgnąć do bardziej wiarygodnych żródeł niż Fakt.
  ZUS pisze też, że wystarczy jeden dzień pracy w Polsce a nie rok, aby ubiegać się o świadczenia z ZUS.
  Ale to nie ja mam to opisywać. Wpis niewiarygodny.
 • @Wrzodak Z. 09:17:17
  ....powtórzę kolejny raz: z jakichś powodów LK został usunięty a nie wynagrodzony i wywyższony - a nie usuwa się za zasługi, tylko np z zemsty

  Biorąc pod uwagę pochodzenie LK - z żydowskiego punktu widzenia domagając się wyżej ujawnionego dealu 60mld za wstrzymanie ekshumacji, czy sprzeciwiając się wprowadzeniu podwójnego obywatelstwa polskiego, zapewne też niechętnego planom budowy Polin czy Judeopolonii - był dla nich zdrajcą - a ta nacja zdradę karze śmiercią.

  W tym wypadku mogło to być powiązane ze złożeniem ofiary założycielskiej, uświęcającej projekt Polin

  Jak już wiemy, pozostała przy życiu część PISu już nie ma oporów wobec realizacji planów Polin. Zwraca też uwagę usilne dokładanie wszelkich starań, by niczego nie wyjaśnieć w sprawie Smoleńska, nie uchylić choćby rąbka firanki. Prof. Chris Cieszewski - gdy tylko wskazał, że płaty śniegu z marca ściśle pokrywają się z układem szczątków tutki z kwietnia - natychmiast został wywalony przez Macierewicza z komisji/podkomisji

  Ostatnio wypłynęła informacja o poważnym konflikcie między bliźniakami przez dwa miesiące przed 10.4. Co mogło być powodem tak ostrego starcia? Przecież nie o wiaderka w piaskownicy. Musiało być coś bardzo poważnego.
  Że był naiwny i źle oceniał ludzi - to widzieliśmy wiele razy. Tak samo pewnie było z żydami. Uważał za słuszne wyciągnięcie do nich ręki - to go złapali za ramię i chcieli więcej i więcej. W końcu pewnie to zobaczył i zaczął mieć opory, a może wprost się postawił.

  No to potem zrobili mu huczny pogrzeb - wawelski, królewski - to normalny rytuał w środowiskach mafijnych

  Żeby to wszystko zobaczyć we właściwych proporcjach, niestety, konieczne jest przyjąć, że nie ma żadnej dobrej Rosji - dla tamtejszych władz naczelnym dobrem i celem jest pomyślność - IZRAELA
  Więc gdyby był ta bezgranicznie oddany żydom - nie zadzierałby z Putinem, boĆ to przecie PIERWYJ DRUG WSIEH JEWRIEJEW !!!

  Wszystko nie jest takie proste i czarno-białe
 • @Andrzej Tokarski 11:16:37
  ,,powtórzę kolejny raz: z jakichś powodów LK został usunięty a nie wynagrodzony i wywyższony - a nie usuwa się za zasługi, tylko np z zemsty"


  Z takiego powodu że: nie uważał na lekcjach fizyki, względnie: był tak zauroczony osiąganymi celami, że zaczął wierzyć w ,,o, pacz ność" i bagatelizować względy bezpieczeństwa własnego. Miał jeszcze jeden wzgląd, dobrze wypaść przed tymi którzy całą uwagę kierują na pozory, i zdobyć drugą kadencję.
  Patrz: lot taksówką Casa i gwałtowne manewry tymże samolotem na niskiej wysokości i we mgle. To była absolutna kompromitacja załogi, ale nie wyciągnięto żadnych wniosków. Mało tego, kolejna załoga sama podała przyczynę świadomego łamania przepisów pisanych ludzką krwią (przepisy lotnictwa), chęć awansu i liczenie kasy z tym związanej. Nie znała nawet specyfiki samolotu TU 154M który pilotowała, bo przekroczyła minima spisane w instrukcji tego samolotu. A błędach takich jak wlot w jar i lot poniżej poziomu pasa startowego, to już nie wspominając.
 • @Oracz 11:50:52
  Ja np z chęci lepszego zarobku chciałem zostać kierowcą na trasach zagranicznych. Na przeszkodzie stanęło mi to, że tacy pracodawcy wymagają świadomego łamania przepisów (też pisanych ludzką krwią) o czasie pracy (prowadzenia pojazdu). Konkretnie chciano bym się zgodził na jazdę bez wytchnienia 20h ,,a nawet nieco dłużej". Wstępnie zgodziłem się, by ,,pracodawca" rozpoczął przygotowania do stworzenia tego ,,miejsca pracy", a po paru dniach wycofałem zgodę. To się nazywa bierny (czasem czynny) opór i do tego namawiam każdego któremu leży na sercu (lub na wątrobie), ten absurdalny nowy porządek podporządkowania wszystkigo żądzy zysku!
 • @Oracz 12:00:34
  Pan się wypowiada os sprawach o których nie ma zielonego pojęcia
 • @Andrzej Tokarski 12:04:51
  A może mi pan to udowodnić? Bo to samo mogę powiedzieć o panu. Pan zdaję się na początku kariery na Neonie był stronnikiem partii PiS, a dziś jest mocno podbudowany tym, że wygłosił deklarację że już nie jest. Na mnie robi to wrażenie, ale nie zaraz takie jak by się panu wydawało.

  Co konkretnie chce mi pan zarzucić? Proszę to określić i wykazać.
 • @Oracz 11:50:52
  Pan się wypowiada o sprawach o których nie ma zielonego pojęcia.
 • @rymark 12:36:09
  Następny gotowy zrobić z siebie publicznie idiotę.

  Skąd pan wie, o czym ja mam pojęcie, a o czym nie mam?
 • Lech Kaczyński to zdrajca
  Nie ma czegoś takiego, jak „Lech Kaczyński musiał”. Jeśli był nakłaniany do zdrady i nie umiał się oprzeć naciskom, to powinien był podać się do dymisji i oczywiście podać jej powód. Koniec, kropka. Tak postępuje człowiek honorowy, mąż stanu, który nie chce przyłożyć ręki do zdrady ojczyzny. Kaczyński natomiast wolał zdradzić Polaków i utrzymać swoje stanowisko.
 • @Andrzej Tokarski 11:16:37
  W niektórych środowiskach bardzo dziwne przypadki spotykają członków najbliższych rodzin różnych osób, po czym ich kariery nabierają rozpędu. Na dodatek, a może przede wszystkim, tego formatu katastrofa, szczególnie gdy ginie głowa państwa, traumatyzuje całe społeczeństwo, na co najmniej kilka dekad. Ofiara mogła spełniać jednocześnie (aby nie powiedzieć: za jednym zamachem) różne funkcje.
 • @Lotna 16:37:12
  Pani formułuje szalenie kategoryczne sądy - a ja wiem, bo sam musiałem - że w życiu czasem trzeba szukać odcieni między czernią a bielą - a jest ich wiele, może nieskończenie wiele - zwłaszcza gdy się siedzi na tak wysokim stołku jak LK, czy np W. Jaruzelski. A takie moralizowanie brzytwą niestety nosi cechy nieprzemyślanej demagogii. Trudno jest polemizować, gdy druga strona dopuszcza do świadomości jedynie część danych - a resztę wypiera, bo nie pasują z góry założonej tezy. Po prostu mam inne zdanie w tej sprawie, ale ani myślę nawracać Panią, czy kogokolwiek na siłę - czasem je wyrażę, coraz częściej przemilczę - ale - kończąc już - nikt nie ubija oddanego wiernego sługi bez powodu, nawet na ofiarę.


  O prawdopodobnej wielorakiej roli ofiary 10.4 wspomniałem pisząc do ZW
 • @Oracz 11:50:52
  i Ty tak poważnie ? Nie wstyd Ci tak oczerniać zmarłych, bez najmniejszego dowodu?
 • do autora
  warto by napisać, kto i po co podpisał umowę z Ukrainą w sprawie emerytur.
 • @interesariusz z PL 19:36:09
  to się nazywa: samozaoranie
 • @interesariusz z PL 19:36:09
  A co mam brać poważnie? Parówki i puszki po piwie Maciorewicza?
 • @Oracz 12:43:52
  Jest duża wiedza o zamachu, wbrew pozorom. Pan otarł się prawdopodobnie o jakiś 1% lub niewiele więcej jej, to nie zarzut, a wypowiada się w stylu exkatedra, stąd takie uwagi.
 • @Andrzej Tokarski 11:16:37
  Wszystko nie jest takie proste i czarno-białe - No właśnie.
  Zastanawiam się skąd u ciebie takie księżycowe wygibasy, aż mi dech zapiera jak czytam coś takiego.
  Akurat w tym przypadku, wszystko jest jasne.
  Ja akurat troche znałem LK, byłem delegatem z zjazdach krajowych Soli, byłem przy przegranej LK na szefa S KK, siedziałem w sejmie tuż za jego plecami, ale pierwszy raz zetknąłem się z Kaczynskimi na I oficjalnym zjeżdzie Soli R. Mazowsze w 88 roku przy ul. Karolkowej. Już wtedy zaatakowali mnie za ,,antysemickie" wystąpienie (było przeciw Geremkowi, Michnikowi, Kuroniowi).
  nigdy nie słyszałem, by LK przeciwstawił sie JK, on bezdyskusyjnie wykonywał jego polecenia, to On był rezydentem a nie LK, także powinni sprzątnąć JK, a nie Lecha itd. Teoria twoja o katastrofie Smoleńskiej jest niestety ale abstrakcyjna.
  Pisałem już wiele n/t i nie chce mi się nawet wracać do czegoś co jest oczywistością.
 • @Wrzodak Z. 22:14:31
  zatem, jak widzisz, nie całkiem się zgadzamy - a o sprawie smoleńskiej też jesteś gdzieś na 1% - ale przecież obowiązku śledzić kilka lat badań wielu osób spośród społeczności blogerskiej - nie ma. Bo jak się było posłem, to już się wszystko wie
 • @Andrzej Tokarski 01:37:15
  Ja też sądzę, że masz 1% racji, może studiowałeś elektrostatykę? Może więcej wiesz jak ochronić się przed ,,rażeniem", a może wiesz jak działa ,,ochrona odgromowa"? Jeżeli tak to może rację masz w 3,5%.
  Tyle lat ,,kręcę" się wokół polityki, wiele widziałem, dużo analizowałem i doszedłem do wniosku w/s Kaczynskich jak ci wcześniej pisałem.
  Do takiej tragedii tylko oni byli gotowi w imię służby tego co ich J.J. Lipski przyuczył, a Rajmund usadowił na ,,sprawdzonych" ścieżkach.
 • @Wrzodak Z. 10:18:04
  czasem odnoszę wrażenie, że zaczynasz coś kojarzyć - ale potem i tam zwykle się okazuje, że jednak nie
 • Polski rząd wydał Ukraińcom około 1,8 mln krótkoterminowych pozwoleń na pracę.
  Oprócz tego około 200 tys. Ukraińców przebywa w kraju i posiada zezwolenia na długoterminowy pobyt. Są to głównie młodzi ludzie w wieku od 20 do 39 lat. Zgodnie z szacunkami Narodowego Banku Polski obecnie w kraju pracuje około 1,2 mln obywateli Ukrainy. Zbliżone cyfry na początku roku podawał także ośrodek analityczny Selectivv, który ocenił, ilu właścicieli smarfonów z polskimi kartami sim korzysta z interfejsu w języku ukraińskim czy rosyjskim i chociaż raz w roku przekracza granicę polsko-ukraińską. Takich osób jest 1,27 mln – specjaliści Selectivv są przekonani, że są to najbardziej wiarygodne dane szacunkowe odnośnie liczby Ukraińców w Polsce. Przeważająca większość migrantów z Ukrainy wykonuje proste prace fizyczne. Studentki pracują w kawiarniach i na myjniach samochodowych, emerytki są zatrudniane jako nianie i opiekunki. Ukraińcy z odpowiednimi kwalifikacjami pracują na budowach, w fabrykach, są kierowcami transportu publicznego. Obywatele kraju bez wykształcenia szukają pacy jako pomocnicy na budowach, zatrudniają się przy zbiorach jabłek czy truskawek lub są taksówkarzami. Według danych Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy co roku na prace sezonowe za granicę wyjeżdża do 9 mln osób, nie licząc nielegalnych migrantów. W ostatnich latach wskaźniki te gwałtownie rosną, stwarzając problemy gospodarcze na samej Ukrainie. Jak twierdzi Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat), najwięcej Ukraińców wybiera właśnie polski rynek pracy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej