Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
419 postów 321 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Olga Nawoja Tokarczuk – ukraińskie nazwisko to nie zarzut!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakie krzywdy wyrządziła Polska Oldze Tokarczuk, że ona tak jej nienawidzi?

Nie każdy mieszkający w Polsce musi Polskę kochać. Faktem jest jednak, że laureatka nagrody Nobla nie jest patriotką, co chyba sama przyzna.
 
Olga Nawoja Tokarczuk nosi ukraińskie nazwisko. Urodzona na Dolnym Śląsku, mieszkała także na Opolszczyźnie – miejscu, gdzie Górny Śląsk styka się z Dolnym Śląskiem.
 
Czasem w jednej rodzinie, jedne z braci miał nazwisko o polskiej końcówce –yk, a drugi o końcówce -uk. Nie jest tajemnicą, że wielu z nas – mieszkańców Ziem Odzyskanych, ma ukraińskie, białoruskie, litewskie, ormiańskie, czy chazarskie pochodzenie i nie jest to zarzut!
 
Nazwiska z -uk są pochodzenia ukraińskiego. Sufiks ten tworzył patronimika od imion, nazw zawodów, apelatywów (prawobrzeżna Ukraina). Obecnie niezwykle upowszechniony jest w Polsce. Nazwiska na -uk noszą 300662 osoby. W apelatywach spotykamy -uk (w gwarach z pogranicza polsko-litewskiego) w ekspresywnych formach typu psiuk, lokajczuk. Niekiedy (rzadziej) -uk może być wariantem -uch, np. chamciuch lub chamciuk. Dowhaniuk to na pewno z genezy nazwisko ukraińskie.
 
 
 
 
Imię „Nawoja” jest imieniem staropolskim. W tym miejscu będą zarzuty, że się czepiam, ale jeśli Olga Tokarczuk krytykuje Polskę i Polaków zarzucając nam mordowanie Żydów i niewolenie Ukraińców, jeśli użala się nad „Akcją „Wisła”, a milczy na temat mordowania Polaków na Kresach Wschodnich, to coś z jej widzeniem świata jest nie tak.
 
Oczywiście, że historia Polski nie jest jednowymiarowa, ale jeśli polskich chłopów na Ukrainie ta pisarka traktuje, jak właścicieli niewolników i kolonizatorów, to coś jest nie tak... Warto ją zapytać, czy mordowanie Polaków przez UPA było jej zdaniem walką narodowo-wyzwoleńczą i czy historia Żydów w Polsce jest historią dobrych wśród złych?
 
Jeśli była członkinią redakcji marksistowskiej „Krytyki Politycznej”, to uzasadnione jest pytanie, czy jest za likwidacje granic państwa polskiego i czy zapisałaby się do Międzynarodówki? Nie, nie żartuję.
 
Nienawidzi katolicyzmu, a wierzy we wróżby, astrologię, czyli taki zabobon. Mamy tu do czynienia z jakimś wariactwem intelektualnym. Świat dla niej jest „maszynerią bez Boga” a astrologia „sposobem na poszukiwanie porządku i praw nim rządzących”.
 

Podsumowując. Jeśli ktoś jest autorem wybitnie politycznych treści, to będzie pod tym kątem analizowany. Proste. 

KOMENTARZE

 • @Romuald Kałwa
  Przecież to sprawna inaczej .Salute :))) https://bi.im-g.pl/im/a2/1f/18/z25293986V,-05-10-2019-Wroclaw---Pisarka-Olga-Tokarczuk-podcz.jpg
 • @Repsol 18:09:15
  Tam w Kłodzku wynajmuje gejówką :) znaczy gajówkę
 • @Romuald Kałwa 18:29:06
  Plemnik w kale ma być .Dziwne czasy nastały . Salute Amigo . :)))
 • @Romuald Kałwa
  https://www.youtube.com/watch?v=TCaiBBkNw0g Salute :)))))
 • "Ukraińcy" antypolscy to naród uformowany mitologią nienawiści większości popów i księży "grekokatolickich" wpajaną swym parafia
  Podobnie księża z litewskojęzycznego seminarium zainicjowali formowanie narodu "Litewwskiego" często odmawiając kazań, spowiedzi itd w języku polskim nawet w parafiach gdzie litewski wogóle nie byl znany , szcując parafian posłusznych do bicia uparcie modlących się po polsku i spowiadając w więzieniu na Lukiszkach przed masowymi egzekucjami w Ponartach w celu przekazywania informacji do policji litewskiej "Ostlandu" i Gestapo.
  Dalej narodowość "ukraińska" i Litewska formowane byly przez synow popów i księży grekotatolickich oraz wychowanków "etnicznie litewskich" ludobojstwem na Polakach i żydach.
  Można przypuszczać, że Tokarczuk ma popie korzenie jak "Renata Bogdańska" druga żona gen Andersa.
 • Cóż - następny żołnierz w służbie szatana
  przeciw Polsce i Polakom.
  Wniosek?
  Żołnierz szczególnej rangi - bo "nobilitowany" Noblem - więc może zająć miejsce wśród wcześnie "nobilitowanych" Noblem - antypolskich kanalii.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej