Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Mam gdzieś generała Francisco Franco i jego ekshumację

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polskiej prawicy odbija. Emocje biorą górę nad rozsądkiem. Wielu użala się, że dochodzi do zdziczenia w związku z ekshumacją generała Franco w Hiszpanii. Na zdj. Franco i Himmler w 1940 r.

Polskiej prawicy odbija. Emocje biorą górę nad rozsądkiem. Wielu użala się, że dochodzi do zdziczenia w związku z ekshumacją generała Franco w Hiszpanii. A owszem, dochodzi, ale po obu stronach konfliktu. Czczenie Franco to jeszcze gorzej, jakby czczono generała Pinocheta, który na swoim sumieniu ma wiele przekrętów np. gwałty na dzieciach w tolerowanej przez niego sekcie – Colonii Dignidad.
Ludzie mają prawo do złych wyborów politycznych, pamiętajmy o tym. W Hiszpanii demokratycznie wybrana lewicowa władza (z której założeniami się nie zgadzam), została obalona w wojenny sposób, a z Hiszpanii zrobiono poligon przed II wojną światową dla Sowietów i Niemiec.
Ktoś, kto uważa, że Franco za pomocą siły miał prawo dokonać rebelii (z pomocą Włoch i III Rzeszy), powinien przyznać takie prawo Komitetowi Obrony Demokracji i Obywatelom RP obecnie w Polsce. Czy jeśli znowu wygra postkomuna w Polsce, to sięgnie za broń i będzie strzelać do współobywateli?
Franco chronił morderców Polaków, zbrodniarzy hitlerowskich, którzy w jego Hiszpanii mogli czuć się bezpiecznie. Chcecie dać mu za to medal?
A może Franco miał rację wysyłać przeciwników politycznych do niemieckich obozów koncentracyjnych? Porwania, tortury, egzekucje, gwałty, wywózki do obozów koncentracyjnych. Z lewicowym rządem republikańskim można było się nie zgadzać, ale był... legalny. Tyle, że również stosował terror.  
Przyjmuje się, że wojna domowa w Hiszpanii wybuchła latem 1936 roku. W rzeczywistości przemoc szalała tam od czasu obalenia monarchii i proklamowania Republiki w kwietniu 1931 roku.
Już w następnym miesiącu lewicowi demonstranci spalili ponad sto kościołów i klasztorów. Władze nakazały policji nie reagować. W tym samym roku Edward Gamas, wielki kanclerz Najwyższej Rady Loży masonerii francuskiej, publicznie pochwalił hiszpańskich „braci fartuszkowych” za „zerwanie pęt” i „wpuszczenie światła Wolności”.
Źródło: https://www.pch24.pl/wielka-krucjata-iberyjska--10-rzeczy-ktorych-nie-wiesz-o-hiszpanskiej-wojnie-domowej,67228,i.html
Ps. Jedni warci drugich, a Polacy jak zwykle, niepytani i nieproszeni, przejmują się całym światem, a już najbardziej bawi mnie, gdy głupcy przejmują się brakiem patriotyzmu w Niemczech i najazdem na Niemcy islamskich imigrantów. Czy nie rozumiecie, że robi się to specjalnie, by na zawsze osłabić Niemcy, nie rozliczone jeszcze z nazizmem i tym, że cały ten naród poparł mordowanie Słowian? Czy naprawdę Was pokręciło? Brońcie Franco, brońcie ludzi rzucających takie potwarze na Polaków, jak "Polskie obozy koncentracyjne".
 
Poniżej, masowy grób ofiar gen. Franco
image

KOMENTARZE

 • *****
  Mówienie prawdy w epoce zakłamania, jest rewolucyjnym czynem.
  Brawo !!!
 • Nierozsądne
  Tak czy inaczej, promowanie Franco czy Pinocheta jest kosztowne i przynosi znikome korzyści dla obrazu Polski. Źle się kojarzy.

  Temudżin zapewne był wielkim człowiekiem, ale czy warto kruszyć kopie za niego? Są bardziej pilne sprawy.
 • Dla mnie jedyny pozytyw.
  I nie do przecenienia to niewątpliwy fakt: Hiszpania nie została bezpośrednio wciągnięta w Drugą Wojnę Światową. Ale, podkreślam nie bezpośrednio. Byli jakby z boku działań wojennych jednak to też oznaczało koszty polityczne i ekonomiczne.
 • "Mam gdzieś generała Francisco Franco i jego ekshumację"
  -------------
  To tak - jakby napisać:
  mam gdzieś Polaków, którzy zatrzymali marsz bolszewii w 1920 roku. Wydźwięk ten sam!
  Ponadto - używanie argumentu, że czerwona zaraza wtedy - w Hiszpanii została wybrana legalnie i demonkraturowo - to absurd. Pan towarzysz Hitler też został wybrany demonkraturowo - jednak nie znalazł się na świecie taki drugi Franco - coby pana, towarzysza Hitlera obalić w zarodku i uratować Europe przed brunatną zarazą. Ojcem czerwonej jak i brunatnej zarazy - jest ta sama ciemna moc. Natomiast tzw. demonkratura - to kontrolowane w 100%- tach narzędzie w kosmatych łapkach tej ciemnej mocy.
  Na koniec - tytuł tego, powyższego artykułu/manifestu - to tak - jakby liznąć z odpowiednim namaszczeniem w zad - samego Belzebuba.
  Wniosek?
  Każda żywa istota, która przeciwstawiała się lub przeciwstawia się obecnie - dzieciom Złego - występującym na przestrzeni ostatnich wieków a to pod czerwonym sztandarem - a to pod brunatnym sztandarem - a to pod demonkraturowym, tęczowym sztandarem - zasługuje na wielki szacunek. Wielki szacunek!
  Wniosek?
 • @Romuald Kałwa
  Dziś my nie będziemy pamiętali .Jutro świat zapomni o nas . Polecam do przemyślenia . https://www.salon24.pl/u/olenkawagner/996113,komentarz-w-zwiazku-z-ekshumacja-francisco-franco Salute
 • @All
  Papież Pius XII podniósł Franco do godności kanonika de San Liberato oraz wyróżnił najwyższym watykańskim odznaczeniem – Orderem Chrystusa . Ps . Nie zdziwią mnie już przyszłe wykopki na Wawelu , skoro teraz milczymy to jednocześnie legalizujemy niegodziwość .Pozdrawiam smutno .
 • @Jwu 09:48:19
  W różnych narodach i w różnych okresach historycznych są różne priorytety.

  Anglicy po swojej rewolucji wywlekali zwłoki bohaterów przeszłości i je ośmieszali. Dziś kluczowym dla zrozumienia mentalności anglosasów jest słowo "survival" (dla Polaków absolutnie marginalne).

  Niemcy stawiają na doczesność i uzyskanie "zaspokojenia" (przeforsowanie swoich interesów) tu i teraz. Kluczowym pojęciem dla zrozumienia kuluarów duszy niemieckiej jest słowo "Durchsetzungskraft" (dla Polaków absolutnie marginalne).

  Dla ludów katolickich (Hiszpania, Polska) przeszłość rzutuje na teraźniejszość... To też do pewnego stopnia chore.

  Teraźniejszość ma swoje prawa i trzeba o nią walczyć w dobrze pojętym rozumieniu "interesu realnego". Kobiety muszą rodzić dzieci, rodziny muszą kupować mieszkania. Młodzi muszą mieć na czynsz na kawalerkę, by chciało im się żyć, a starzy muszą mieć emerytury, by chcieli przy wnukach pomagać.

  A u nas wszystko stoi na głowie, od zawsze.
 • Franko wygrał dzięki Siwerczewskiemu
  "Gen Walter" miał 600 czolgów T 26 wyposażonych w w armaty gdy czołgi Mussoliniego i Hitlera w Hiszpanii miały tylko karabiny maszynowe. Legendarny Walter przegrał n życzenie nie tylko w celu wywiezienia 600 ton złota ze skarbca królewskiego do ZSRR (ZSRR miał wyspecjalizowanych sprzedawców carskiego zlota i kosztowności nawet dworowi angielskiemu ale także złoto i diamenty Kołymy i Workuty) nie dobrej rasowości talmudycznej nie zostali zlikwidowani w stalinowskich czystkach przed 1939r.
  Franko rzeczywiście był jak Piłsudski, chociaż nie miał zobowiązań wobec pruskiego żydostwa i nie był do Hiszpanii przywieziony jak Lenin do Rosji a Piłsudski do Polski.
 • gen. Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Franco y Bahamonde Salgado Pardo
  Gdyby było cie stać szubrawcze na "Mity wojny domowej. Hiszpania 1936-1939" [hiszpański historyk Pio MOA] to nie bełkotał byś o człowieku, który był katechonem Hiszpanii wbrew tamtejszej masonerii wspomaganej przez siły zła, żydokomuny. To ON w 25 rocznicę zakończenia wojny wydał dekret o przebaczeniu i puszczeniu w niepamięć wszystkich zbrodni popełnionych przez stronę przeciwną. Mimo, że republikański terror pochłonął tysiące niewinnych ofiar, mordowanych z tylko jednego powodu - bycia katolikami! I to wszystko opisane jest na 608 str. tej książki, obalającej mity i zwykle kłamstwa, jakimi obudowano masową pamięć o tamtych wydarzeniach, i to w oparciu o archiwa strony republikańskiej! Dokąd jeszcze w Polsce udostępniać się witryny łotrom?
 • @pinoszet 12:04:47
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2019/10/komunikat-krola-ludwika-xx-w-zwiazku-z.html Salute .
 • @Jwu 11:15:24
  ludowa wolność przyniosła Polsce co najmniej 10 mln nowych obywateli, a ta prawdziwa, styropianowa wolność powoduje ich ubytek ... no może nie tak duży jak w ulubionych przez najlepszego prezydenta wszystkich syjonistów państwach bałtyckich , ale jednak parę milionów obywateli Polsce ubyło.
  A tak czasem zastanawiam się co zrobią syjoniści jak w państwach bałtyckich zostaną sami Rosjanie , w każdym razie będą w większości:)
 • Lista zbrodniarzy:
  franko, salazar, musolini, hitler, stalin, beria, światło,
  mengele, eihmann, heess, himmler, goebbels tu jest cała lista niemieckich zbrodniarzy bo zabrakło by tu miejsca by ich wszystkich wymienić :
  -------------------
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Niemieccy_zbrodniarze_wojenni_w_okresie_II_wojny_%C5%9Bwiatowej
  --------------------
  Amerykańskie zbrodnie wojenne :
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Ameryka%C5%84skie_zbrodnie_wojenne
  Masakra w Mỹ Lai – zbrodnia wojenna dokonana 16 marca 1968 roku przez amerykańskie wojska lądowe, które zmasakrowały w wiosce Mỹ Lai w południowym Wietnamie nieuzbrojonych cywilów. Masakra wywołała oburzenie na całym świecie i przyczyniła się do spadku poparcia publicznego w USA dla wojny wietnamskiej w USA.

  Lista amerykańskich zbrodniarzy wojennych do dziś nie osądzonych i skazanych za zbrodnie wojnie w Wietnamie :

  Dwight Eisenhower
   John F. Kennedy
   Lyndon B. Johnson
   Richard Nixon
   Gerald Ford
   Robert McNamara
   Clark Clifford
   Melvin Laird
   James Schlesinger
   Henry Kissinger
   Earle Wheeler
   Thomas H. Moorer
   William Westmoreland
   Creighton Abrams
   Frederick C. Weyand
   Elmo Zumwalt
   William W. Momyer
   John S. McCain Jr.
   George Stephen Morrison.

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/03/23/najwieksze-zbrodnie-amerykanow-w-wietnamie/
  --------------------
  https://gadzetomania.pl/2046,9-najkrwawszych-dyktatorow-xx-wieku,all
  --------------------

  pol pot , pinochet, sucharno, bignone, bush senior i junior, obama,
  czombe, mugabe, mobutu, kadafi, husain, netanjahu,
  władze Arabii Saudyjskiej
 • @Jwu 09:42:39
  Sorry, masz racje.
  Na moment umknęło,
  Tak jeszcze wymienić trzeba tu ukraińskich zbrodniarzy i to bestialców, ,,,
  -------------
  Zbrodniarzy ukrainskich , petlure, bandera,
  http://wolyn.org/index.php/publikacje/1341-ukrainscy-zbrodniarze-w-polsce
  --------------
  Jeszcze raz sorry i
  Pozdrowienia
 • @Jwu 09:42:39
  I tez zbrodniarzy w formacjach ss , Lotyszów, Litwinów Węgrów Holendrów Belgöw, Chorwatów. ... .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej