Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
419 postów 321 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

172 mln zł kary na spółkę Engie Energy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... za brak woli współpracy w sprawie NordStream2. Brawo! Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył dzisiaj najwyższą karę dla spółki w swojej historii.

To efekt dochodzenia ws. potencjalnej zmowy przy realizacji projektu Nord Stream 2.

Prezes #UOKiK Marek Niechciał/l
Nałożyliśmy na spółkę Engie Energy karę 172 mln zł za uporczywe i bezpodstawne odmawianie nam przekazania żądanych dokumentów. Sprawa dotyczy postępowania przeciwko podmiotom odpowiedzialnym za budowę gazociągu #NordStream2 - czytamy na oficjalny profilu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Twitterze.
image
 
Spółka Engie Energie jest jedną z firm odpowiedzialnych za budowę gazociągu NordStream2. To najwyższa kara w historii Urzędu.
 
Na stronie spółki czytamy: 
"Jesteśmy międzynarodową grupą zajmującą się energią i usługami. Koncentrujemy się na trzech głównych obszarach działalności: wytwarzaniu energii niskoemisyjnej, sieciach przesyłowych i usługach dla klientów. Kierując się naszą ambicją, aby przyczynić się do harmonijnego rozwoju, podejmujemy ważne globalne wyzwania, takie jak zapobieganie globalnemu ociepleniu czy też walka z ubóstwem energetycznym.
Przedsiębiorstwom, społecznościom oraz klientom indywidualnym oferujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie produkcji i wykorzystania energii, jak również rozwiązania podnoszące jakość codziennego życia poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych".
Źródło: https://engie-polska.pl 
Spółka chronicznie nie udzielała informacji i bedpodstawne odmawianie przekazywania żądanych dokumentów (a wiec ignorowała poslkie państwo) ws. Nord Stream 2. Tak wysoka kara m być efektem postępowania prowadzonego przeciw Gazpromowi i pięciu międzynarodowym podmiotom odpowiedzialnym za finansowanie gazociągu Nord Stream 2.  
 
Komentarz: to dobra wiadomość. Czyżby po wyborach rząd brał za rogi poważne siły o międzynarodowym znaczeniu? 

KOMENTARZE

 • autor
  O jedno zero za mało …
 • @Husky 18:22:38
  O dwa zera :)

  Wczoraj rozmawiałem z pracownikiem elektrowni Opole, gdzie otworzono dwa nowe potężne bloki. Jak na razie Polsce nie grożą braki energetyczne.

  Powinniśmy też zacząć pracować nad magazynowaniem energii słonecznej w postaci ciekłego wodoru.
 • Widzi Pan
  jak na nas nakładają kary,to musimy je płacić.
  Gdy my nakładamy na kogoś kary... też musimy je płacić ....
  Najważniejsze, że medialnie dopieprzyliśmy Gazpromowi. Aj waj !!!
 • Autor
  Zważywszy na to że za tranzyt gazu gazociągiem jamalskim otrzymujemy 20 mln zł rocznie może powinniśmy jako kraj oprzeć budżet na karach nakładanych na NS2 ... będzie kasa na wsparcie dla braci naszych Ukraińców, Duda będzie miał co zawozić do Kijowa
 • Ciekawe
  Czy byłyby kary, gdyby taki Nord Stream2 był amerykański?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej