Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Putin to jaskiniowiec, ale dlaczego tak nienawidzi Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Świat zabiera głos, bo plany tego troglodyty stają się jasne - zdominowanie świata, które poprzedzi kolejna wojna.

Ostatnie wypowiedzi Putina o Polsce pokazują, jakim wielkim prymitywem moralnym i umysłowym znany na całym świecie arogant, prezydent Rosji., który wierzga, jakby topiła się jego niechlubna i wstydliwa kariera. Putin zachowuje się jak typowy cham, jak stajenny. Ktoś może powiedzieć, ze Rosja ma 10 000 głowic atomowych. Tylko, że taki sam prestiż, jak prestiż gangstera z karabinem maszynowym.
Znieważanie Polaki i prawdy historycznej przez tego prostaka przybiera tak groteskowe oblicze, że nawet nasi „przyjaciele” zabierają głos w tej sprawie:
Ambasador Francji Frédéric Billet:‏
- Czyż trzeba przypominać o skutkach dla Polski: zniszczony kraj, podzielony pomiędzy III Rzeszą a ZSRR, 6 milionów zabitych Polaków, w tym 3 miliony Żydów.
image
Ambasador Niemiec Rolf Nikel:
 - Stanowisko rządu federalnego jest jasne: Pakt Ribbentrop-Mołotow służył przygotowaniu zbrodniczej wojny napastniczej hitlerowskich Niemiec przeciw Polsce. ZSRR wspólnie z Niemcami uczestniczył w tym brutalnym podziale Polski.
image
Ambasador USA Georgette Mosbacher:
- Drogi Prezydencie Putin, to Hitler i Stalin zmówili się, aby rozpocząć II wojnę światową. To jest fakt. Polska była ofiarą tego okropnego konfliktu / Dear President Putin, Hitler and Stalin colluded to start WWII. That is a fact. Poland was a victim of this horrible conflict.
image
Polityka Rosji to splugawić, zniszczyć, zdeptać, i żądać za to podziękowań. Myślę, że świat zachodni coraz bardziej boi się, że Rosja naprawdę dąży do wojny, a atakowana Polska nie zachowa się tak, jak Ukraina na Krymie, co mogłoby rozpętać burzę gorszą niż II wojnę światową – wojnę atomową.
Władze Rosyjskie zirytowały nawet sympatyzujących z nimi Czechów.
                       
               Milczy ambasada Izraela i dlaczego mnie to nie dziwi
Parę dni temu pisałem, że Putin w szkalowaniu Polski i Polaków musi otrzymywać specyficzne wsparcie. Skoro w sprawie kłamstw o przyczynach wybuchu II wojny światowej milczy ambasada Izraela, a przedstawienie Polski w rocznicę wybuchu, jako ofiary wojny, było nazywaniem przez izraelską opinie publiczną pisaniem przez Polskę historii na nowo, to znaczy, że Izrael i jego władze w szkalowaniu Putina ma swój cel i współudział. Przecież Binjamin Netanjahu* często spotyka się z Putinem. Łączy ich jedno – obrażanie Polski zapowiadające chęć jej złupienia, podporządkowania, zniewolenia. Nic nie dzieje się bez przyczyny. I obaj są zbrodniarzami wojennymi, mającymi krew niewinnych na rękach.

           Polacy trzeciego sortu, czyli hitlerowski crème de la Kreml
Sytuacja ta jest papierkiem lakmusowym, kto naprawdę stoi po stronie Polski. Wykorzystywanie ataków Rosji na Polskę w polskiej polityce, pokazuje, kto, gdy tylko nadarzy się taka okazja, zdradzi Polskę przy najbliższej okazji. Ataki Putina na Polskę ma ją bardzo konkretny cel. Jednak wielu „Polakom” to nie przeszkadza.
„Why Vladimir Putin is angry at Poland”- Dlaczego Władimir Putin jest zły na Polskę?
BBC News w tekście o powyższym tytule pisze:  
„Krytyka Władimira Putina wobec Polski wynika z rezolucji Parlamentu Europejskiego, która obwinia zarówno Związek Radziecki, jak i nazistowskie Niemcy o wybuch drugiej wojny światowej. (...). Ale dlaczego Putina rozgniewały oskarżenia przeciwko krajowi - Związkowi Radzieckiemu - który już nie istnieje?”
Z artykułu w BBC wynika, że "zwycięstwo ZSRR w drugiej wojnie światowej jest jednym z najbardziej czczonych filarów państwowej ideologii i przez ponad 70 lat wciąż rocznica ta jest obchodzona z wielką fanfarą każdego roku, co Putinowi pomaga uzasadniać  siebie i swoją ekspansjonistyczną politykę zagraniczną, jako następca imperium sowieckiego i gwaranta rosyjskiej potęgi. Tak więc Kreml postrzega krytykę tego, co znane jest w Rosji jako "wielkie zwycięstwo", jako atak na siebie". 
Czyli prawda historyczna stanowi atak na imperialne plany rosyjskich elit. Prawda stanowi przeszkodę w rosyjskim kłamstwie i ma służyć budowania imperium, czytaj: zniewalaniu innych narodów, w czym główną przeszkodę stanowi Polska.
Tymczasem ZSRR uczestniczył w nazistowskich zbrodniach na Polakach, a Polska wciąż liczy straty po II wojnie światowej. Tymczasem przewodniczący rosyjskiego parlamentu Wiaczesław Wołodin dziękował Putinowi i bezczelnie zażądał przeprosin od Polski!
Nienawiść polityków rosyjskich, stanowi przykład najstraszniejszej, najprymitywniejszej, najbardziej zbydlęconej odmianie nienawiści: nienawiści bez powodu. I ta frustracja, że wykształconym ludziom Rosja nie imponuje. Jeszcze niedawno naiwnie myślałem, że z Rosją da się dogadać. Tymczasem człowiek cywilizowany nigdy nie nawiąże porozumienia z jaskiniowcami.

KOMENTARZE

 • Już sam tytuł
  dyskwalifikuje do jakiejkolwiek dyskusji.
  Polska jako państwo, obchodzi Putina tyle, co zeszłoroczny śnieg.
  Jego bardziej interesuje obszar, który zajmują wrogie mu siły.
  I to może być jego zaniepokojeniem, ale nigdy nienawiść...
  Nienawiść jest domeną małych ludzi....
  I nie o wzrost tu chodzi.
 • @
  https://media0.giphy.com/media/3xz2BYbzWFyOxebICQ/200.webp?cid=790b761144f1513ddde12f7c8a5181880cd3af1f24dbed53&rid=200.webp
 • @SZS 13:49:53
  A na potwierdzenie tej tezy, świadczy fakt, że wśród adresatów opublikowanych na stronie Kremla życzeń noworocznych, nie było prezydentów Polski, Ukrainy i Gruzji oraz krajów bałtyckich.
  Nas to oczywiście wali, ale jakie to znamienne...
 • Kaława nie jest Polakiem ! jest pochodzenia żydowskiego !!!!
  https://m.salon24.pl/93ed05fd67315351848c23ce9fdf9d7a,70,70,1,0.jpg

  a pisze w stopce ! Romuald Kałwa - Polak

  Panie Kaława ! Putin nienawidzi rząd tak zwany polski w Warszawie !

  Ten rząd warszawski jest taki sam polski jak pan jest Polakiem !!!!
  rząd jest żydowski i pan panie Kaława jest żydem ! czego dowód jest to zdjęcie !


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! bez obcych wrogich nam żydo-NATO


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autorze
  Warto odwrócić pytanie. I zadać je autorowi.

  Dlaczego Romuald Kałwa jest jaskiniowiec i tak nie nawidzi Putina? 

  http://m.neon24.pl/3493c3de2b8e00916e174e34cb0c4135,14,0.jpg

  Po pierwsze należy wyjaśnić, że jak do tej pory to wszelkie, działania Putina są konsekwencją wrogich działań NATO USA i nie tyle Polski co polskojęzycznych władz, od lewa przez centrum do prawa. 

  By było jasne. My Polacy nie robimy z Rosji wroga. To politycy od 30 lat czynią wszelkie starania by nam obrzydzić Rosje, Rosjan i wmówić nam nienawiść do Narodu który jest naszym sąsiadem. 

  1. Zgodnie z umowami zawartymi po rozpadzie Związku Radzieckiego, NATO nie miało być powiększone o państwa byłego Paktu Warszawskiego. 
  2. Budowana na terytorium Polski i Rumuni amerykańska tarcza , wymusiła usytuowanie w obwodzie Kaliningradzkim różnego typu broni jako przeciw wagi.
  3. Bombardowanie przez NATO (Jugosławii) Serbii i przemocą oderwanie od Serbii Kosowa i zainstalowanie tam nowej amerykańskiej bazy .

  Zniszczyło zaufanie do stabilności istniejących po 2 s.wojnie granic.

  4. Napad skrytobójczy nocą wojsk gruzinskich wspierany przez USA na ludność w Osetii.
  Rosja interweniowała, uniemożliwiła czystki etniczne.

  5. Wywołana pożoga wojenna przez NATO na Bliskim Wschodzie i próba obalenia w Syrii legalnych władz,
  Rosja powstrzymuje ten NATO wski scenariusz neokolonizacji Syrii.

  6. Zanach krwawy i obalenie demokratycznie wybranego prezydenta Janukowicza oraz rządu, zbrodnie dokonywane przez zwolenników Majdanu, Odessa 2.maj 2014 neobanderowców na przeciwnikach politycznych. Zakaz istnienia niezależnych parii.

  Jawna działalność uzbrojonych neonazistowdkich bojowników Ajdar Azov i innych.

  7. Agresja ta powoduje, ze ludność na Krymie i na wschodzie Ukrainy nie życzy sobie by junta banderowska obsadzona ludzmi nasłanymi z USA KANADY wspierana przez neonazistów rządziła Ukrainą i buntuje się, organizując zbrojny opór i referenda. 

  8. Rosja jako kontr - argument by chronic ludność rosyjskojęzyczną przeciwną tym którzy nie demokratycznymi metodami przejęli władzę wspomaga militarnie i humanutarnie powstańców. 

  9. Ze strony USA i UE które osobiście wspierały wszelkie rewolty i zamachy stanu finansowo, zbrojnie i materialnie oraz używając swoją agenturę tak w krajach arabskich jak i w Jugosławii i na Ukrainie , są stosowane wrogie antyrisyjskie sankcje. 

  10. Rosja w konsekwencji od 30 lat trwającej ze strony USA i Zachodu agresji, antyrosyjskiej histerii i propagandy odpowiada kontr sankcjami i wzmocnieniem swojej potęgi militarnej. 

  Pytanie retoryczne. Kto rozpoczął działania wrogie już nie tylko przeciwko Rosji, ale w stosunku do narodów które nie godzą się by być protektoratem USA i UE i mieć zastosowaną faszystowską demokracje na wzór kraju który ma ma sumieniu miliony ofiar ludzkich czyli USA.

  KTO stosuje nienawiść ? w stosunku do tych którzy nie rzyczą sobie być zniewolonymi przez amerykańskich dyktatorów , "gołąbków pokoju" .

  Niech się pan w końcu obudzi i zastanowi, gdzie jest przyczyna postawy Putina. Panie Romuald Kałwa.
 • @Monaco 15:28:24
  Tak przedstawia się wizerunek prezydenta FR w "polskiej" TV - naszego potężnego sąsiada:

  https://wolnemedia.net/obrazki/tvp-rusofobia-1.jpg

  Takie strony tytułowe w "polskich czasopismach to norma (przykład wyższej cywilizacji jakby ktoś się pytał):

  https://i.ibb.co/KbLB8Ln/53f57cc29b1d1-image4.jpg

  https://i.ibb.co/dWqQFj8/Bt6-Nn6-GCc-AAK0-Vb.jpg
 • @Robik 15:43:15
  Art. 136. Czynna napaść lub znieważenie przedstawiciela obcego państwa
  § 1. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dopuszcza się czynnej napaści na głowę obcego państwa lub akredytowanego szefa przedstawicielstwa dyplomatycznego takiego państwa albo osobę korzystającą z podobnej ochrony na mocy ustaw, umów lub powszechnie uznanych zwyczajów międzynarodowych,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dopuszcza się czynnej napaści na osobę należącą do personelu dyplomatycznego przedstawicielstwa obcego państwa albo urzędnika konsularnego obcego państwa, w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa osobę określoną w § 1.
  § 4. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa osobę określoną w § 2,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Państwo Prawa ? I Sprawiedliwości ?
 • Autor
  Ten wpis wyczerpuje wszelkie znamiona przestępstwa z art. 193 k.k.
  Po ocenach widać że tak to widzą też inni
  Niedobrze się stało
 • Autor
  Nie liczę na sensowną odpowiedź ale zapytam. Jak to wspólnie wywołali wojnę jak Stalin przekroczył granicę dopiero 17 września, kiedy już było pozamiatane, nie było polskich władz bo uciekły. Jak można polegać na takim ,,sojuszniku'' , za którego trzeba odwalić całą robotę ?
 • Putina sprowokował Lech przepraszający Czechów 1 IX 2009 na Westerplatte za "grzech" Zajęcia Zaolzia z Hitlerem
  Bracia Czesi niemal zupełnie zignorowali Lecha wówczas jeszcze nie wawelskiego jako ojca narodu na wzór arcybiskupów a nawet wspominali schronienie patriotów czeskich i ich formacji wojjskowych na terenie RP. Jednak odezwał się na temat tego wystąpienia Putin artykułując twierdzenie, że wkroczenie ZSRR na tereny wschodnie w 1939r to była taka sama zwyczajna polityka jak zajęcie Zaolzia w 1938. Nikt mu nie wyjąśnił, że Zaolzie przyznane było Reichowi Hitlera Traktatem i WP wkroczyło wbrew "aliantom" , którzy chcieli sprawę Zaolzia oddać Hitlerowi i do rozpatrzenia sprawy Zaolzia (polskich pretensji) powołać później specjalną komisję razem ze sprawą Słowacji , o którą upominali się Węgrzy. Rząd RP wystosował protest i zapowiedział wkroczenie siłą jeśli Zaolzie , którego ludność w większości była polska zostanie przekazane Niemcom. Minister spraw zagranicznych Czechoslowacji zdążył odpowiedzieć, że w tej sytuacji wyraża zgodę. Nic takiego nie było w sprawie Kresów , które ZSRR zajął siłą zgodnie z ustaleniami z Hitlerem.
 • @telewidzacy 17:45:28 Dodatkowo Putina prowokuje wpływ "hańby domowej" literackiej i historycznej na polskich polityków
  Nie spodziewał się reakcji opozycji zachwyconej Olgą Tokarczuk, Szymborską i Kornchauzerami oraz samym Lechem wawelskim i jego damą dla kopulacji in vitro łaskawą . Chamskie i faszystowskie wystąpienia prezessimusa i jego słupów w ty Dudy i Morawieckiego też go prowokowały.
 • @ele 14:48:57
  Aaaa.. na fotce podobny do Aborygena.
 • @Husky 16:21:12
  Od dluzszego czasu tak sie dzieje. Na tym ma polega kultura PiS. Zalosne i obrzydliwe. A wystarczylo siedziec cicho. Ale sytuacja polityczna zmienia sie wyraznie...niestety dla pisowskiej TVP oraz pozostalych cudacznych mediöw.
 • @ele 14:48:57
  Raczej nie. W dzielnicy Kędzierzyna Koźla Kłodnicy mieszka rodzina Kałwa, pochodzili z Kazachstanu, typowi Kazachowie, byli rolnikami. Być może to członek tej rodziny?
 • @Robik 15:43:15
  Ale neobanderowcy z syjonistami się zjednoczyli przeciwko Rosjanom i Polakom czyli Słowianom.
  Okrągłostołowcy, magdalenkowcy sie zjednoczyli, Michnik z Sakiewiczem piesć, pieść, razem z Rydzykiem są zjednoczeni przeciw prawdzie i okupacji Polski.
  Zjednoczyli się i Biedron i Kaczyński i Rabiej i Szczerba z peło, a jude jest ich rzecznikiem.
  Taki to obraz Polski pookrągłostołowej okupacji.
  A gdzie rzetelna debata, spokój, wyważono dyskusja wielu historyków??? Nie ma, motłoch ma narzucany jeden z góry przetarty slogan, bić się w imię interesów żydo mafii światowej.
 • Klasyka solidaruchów.
  Solidaruchy Putinowi do pięt nie dorastają i jedyne co pragną do opluć Putina za wszelką cenę be oglądania się na prawdę..
  Ten artykuł gówniażerka na poziomie podwórkowym.

  Nie warta polemiki.
  PIS jest dziecinnie infantylny i emocjonalny w zakresie polityki zagranicznej i historycznej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej