Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Iran: miejsce zestrzelenia Boeninga przypomina Smoleńsk

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

z 10 kwietnia 2010 r.

Rozbicie lub inaczej: zestrzelenie samolotu ukraińskich linii lotniczych w Teheranie, to bardzo niepokojące wydarzenie. W Iranie zginęło 176 osób, w tym 63 obywateli Kanady. 
Ukraiński samolot po trafieniu rakietą miał lecieć jeszcze kilka minut, zawrócić w stronę lotniska, aby wybuchnąć w powietrzu. Film z miejsca odnalezienia wraku samolotu wygląda dramatycznie, ale ten rozbity w drobny mak samolot... przypomina mi miejsce katastrofy w Smoleńsku.
Ponownie w związku z wybuchem wojny, ginie samolot pełny cywili. Tak było w 2014 r. w przypadku katastrofy lotu Malaysia Airlines 17. Może wojna miała wybuchnąć po 10 kwietnia 2010 r.?
Doszukiwanie się dziwnych związków i zjawisk w przypadku takich katastrof jest oczywiste. Nie ulega wątpliwości, że Iran mógł wziąć samolot startujący z lotniska za atak odwetowy? A może ktoś się włamał do irańskiego systemu obrony przeciwlotniczej? Może to operacja propagandowa przed wojną totalna, która ma pokazać światu, jak okropni są Irańczycy, i tylko USA może zrobić z nimi porządek.
Jedno wydaje się być pewne: Smoleńsk 2010, Katastrofa lotu Malaysia Airlines 17, Zaginięcie lotu Malaysia Airlines 370, a teraz, ukraiński samolot, który jak donoszą media, nie spadł od razu po trafieniu rakietą, a zawrócił i leciał jeszcze przez jakiś czas, co pokazuje nagranie opublikowane przez Ragıpa SoyluKonto, tureckiego korespondenta New York Times:  https://www.nytimes.com/video/world/middleeast/100000006911815/iran-plane-missile.html?action=click>ype=vhs&version=vhs-heading&module=vhs®ion=title-area&cview=true&t=1 
 
image
 image

 

KOMENTARZE

 • @Romuald Kałwa
  Raczej banderopitecki burdel z przegłądami . Polecam Lotnictwonet.pl . Pierwszy raz zostawiam notkę bez oceny . Salute .
 • Oczywiście że "spektakularne" katastrofy, nie tylko lotnicze, bo kiedyś u nas np wybuch rotundy w Warszawie, zazwyczaj....
  mają podtekst polityczny.
  Tak samo było np z zamordowaniem siostry Gierka w lasku bytkowskim.
  Wtedy może chodziło o "zachęcenie" Gierka do wzięcia kredytów, których mając nasz, polski, narodowy wtedy bank centralny, brać nie musiał.
  Zaś rotunda PKO w Warszawie, to chyba była kolejna "zachęta" zrobiona Gierkowi dla jego obalenia, bo było tych "zachęt" więcej. Tutaj jest film o wybuchu w rotundzie PKO :
  https://www.youtube.com/watch?v=4xsyDIASFm8
 • Śmierdząca sprawa.
  Samolot Ukraiński pasażerowie to Ukraińcy Kanadyjczycy i kilku z innego zachodu.
  Czas lotu w najgorętszej chwili zadymy Irańsko Amerykańskiej.
  To czas gdy "aktywa" Amerykańskie uciekają lub myślą o ucieczce z Iraku i Iranu.
  Jakie aktywa mogą mieć Amerykanie w Iranie ?
  Tylko niejawne.. pod przykrywką.
  Taką tanią przykrywką są "specjaliści" z Ukrainy, Kanady...oba kraje rządzone przez banderowców w ścisłym sojuszu wasalnym wobec USA.
  Moim zdaniem pasażerami były ewakuowane pośpiesznie "aktywa" USA w Iranie... czyli agentura USA.
  Służby Irańskie oczywiście wiedziały o tym... prosta korelacja ucieczki z wydarzeniami w Iraku.

  Powyższe domniemania pozwalają przypuszczać że mogło być tak że ktoś w Iranie podjął decyzję o likwidacji tych Amerykańskich "aktywów".

  Jednak nie w trybie zestrzelenia... rakietę widać z daleka i widać na radarach tego się ukryć nie da.
  Natomiast dywersja w postaci uszkodzenia silnika już jest możliwa.

  Czy tak było oczywiście nie wiemy...
  natomiast korelacja wydarzeń sugeruje że mogła tak być.

  USA i tzw zachód już zmobilizowały swoich "Macierewiczów" do dowodzenia że to był zamach. Będą jak u Macierewicza kolejne sprzeczne ze sobą "niepodważalne" dowody że Iran strącił ten samolot.
  Już się takie dowody" pojawiają...i upadają przy głębszej analizie.
  (zdjęcie pocisku z TOR'a).

  W tym przypadku jednak przesłanki co do zamachu są poważne ...w przeciwieństwie do Smoleńska.
  Smoleńska to katastrofa wynikająca z niekompetencji rządzących...samolotem (samobójcza próba lądowania we mgle pod osobistym nadzorem szefa sił lotniczych w Polsce czyli Błasika).
 • @Repsol 23:08:43 Coś więcej niż dziwnego, ponoć autorstwa SVR, Służb Wywiadowczych Rosji
  Cytuję w całości email od tego J.P. Waldhausen, powołującego się na znanego "konspiratologa" Sorcha Faal (https://rationalwiki.org/wiki/Sorcha_Faal)

  Jako fizyk z "pierwszego wykształcenia" tlumaczę o co chodzi. Mianowicie w USA opracowano technikę "printera" wstrzykującego "nano" - tj super-mikro - czasteczki super-wybuchowego termitu w najrozmaitsze materiały. Ponoć az 10 Kanadyjczyków na pokładzie ukraińskiego Boeinga moglo mieć takie "wybuchowe kamizelki" podarowane im przez, cytuję " gifted to them by their colleague Professor Mohsen".

  I że to one zapaliły się nagle (zapewne w bagażowym przedziale Boeinga), jak samolot przekroczył wysokość 2000 m, co mogło być "spiskiem służb Arabii Saudyjskiej, skąd pochodzi ten saudo-amerykański profesor Moshen.

  Pełnia Teorii Spiskowej, ale jeśli istnieja metody nasycania, nie wyczuwalnego przez ich użytkowników, ubrań nano-termitem - a to ponoć potwierdziły Slużby Specjalne Rosji (SVR) to w istocie należy uważać na "podarki z USA"

  "January 9, 2020

  Evidence Proving Saudi Arabia Downed Ukraine Airliner Over Iran With Advanced Nanoweapon Appears Confirmed

  By: Sorcha Faal, and as reported to her Western Subscribers

  A heavily redacted highly-classified “Of Special Importance” new Foreign Intelligence Service (SVR) report circulating in the Kremlin today appearing to confirm the terrifying warning that “nanoweapons are paving the road to human extinction”, states that victim clothing evidence being examined from the Ukraine International Airlines Boeing 737 that caught fire in flight on 8 January shortly after takeoff from the Tehran Imam Khomeini International Airport (IKA-OIIE) in Iran, show conclusive proof of nanothermite impregnation —thus explaining a fire so intense its crew tried to turn around and bring it back to land, but failed when it exploded in mid-air—is an advanced technology the Government of Canada began examining with their research study titled “Nanomaterials And Their Applications In Textiles”—a study contributed to by Professor Osama Mohsen from the University of Alberta—a Saudi citizen and highly-trained engineer Ph.D. candidate whom the SVR placed on its international watch list in 2018 after Saudi Arabia ordered all of its students to leave Canada, but excluded him from this order—an exclusion believed based upon Professor Mohsen’s knowledge of the shocking nanoweapon advancement made by US scientists at Purdue University in January-2018—an advancement that saw these US scientists using a custom inkjet printer to deposit nanothermite on cloth and other materials—the effects of which saw the nanothermite produced using this process being able to be ignited just as quickly and powerfully as thermites applied in traditional ways—with one of these US scientists stating: “It burns at 2,500 Kelvin [over 4,000 degrees Fahrenheit]…It generates a lot of thrust, a lot of heat, and makes a nice loud shockwave”—which near exactly matches what happened to the Ukrainian airliner that exploded over Iran—an airliner carrying at least 10 faculty, students and alumni from the University of Alberta—two of whom, Pedram Mousavi and Mojgan Daneshmand, would have no fears of wearing clothing items gifted to them by their colleague Professor Mohsen—but who are now among the 63 Canadian citizens killed in this attack—and are Canadian citizens Saudi Arabia had previously threatened to kill in a plane attack—a threat seemingly made good on in the “fog of war” skies over Iran.
 • @Oscar 09:38:27
  A może znowu było tak jak w przypadku Smoleńska, że ktoś tam poświęcił swoich, dla zrobienia pretekstu do ataku?, że to niby właśnie z Iraku ewakuowali się pracownicy ambasad itd, a Iran w ramach rewanżu ich zestrzelił?
  Tzw opinia publiczna wierzy w takie bajki serwowane jej przez media.
 • @Repsol 23:08:43 Cudownie szacunek, tak robią uczciwi ludzie.
  Szef MSZ Iranu: Zaprosiliśmy zarówno Ukrainę, jak i firmę Boeing do wzięcia udziału w dochodzeniach. Irańskie władze zaprosiły ekspertów z firmy Boeing, aby włączyli się do śledztwa w sprawie środowej katastrofy samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA w stolicy Iranu, Teheranie, w której zginęło 176 osób - poinformowała w piątek irańska agencja państwowa IRNA.

  Agencja cytuje rzecznika ministerstwa spraw zagranicznych Iranu Abbasa Musawiego, który powiedział, że Iran „zaprosił zarówno Ukrainę, jak i firmę Boeing do wzięcia udziału w dochodzeniach”.

  W Iranie znajduje się już grupa 45 ukraińskich specjalistów, wysłanych tam dla zbadania przyczyn katastrofy.

  Rzecznik dodał, że mile widziani będą eksperci z innych krajów, których obywatele zginęli w katastrofie Boeinga 737-800.

  Jeszcze w środę Irański Urząd Lotnictwa Cywilnego przekazał, że „nie przekaże (dwóch) czarnych skrzynek konstruktorowi (tj. Boeingowi - PAP) i Amerykanom”.

  W czwartek przedstawiciele władz Kanady i Wielkiej Brytanii powiedzieli, że „jest wysoce prawdopodobne”, iż Iran zestrzelił ukraiński samolot pasażerski, który w środę nad ranem rozbił się chwilę po starcie z lotniska w Teheranie.

  Premier Kanady Justin Trudeau, którego kraj stracił w katastrofie co najmniej 63 obywateli, powiedział w Ottawie, że według informacji z wielu źródeł samolot UIA został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze, być może nieumyślnie. Trudeau zaapelował do władz Iranu o „pełne i gruntowne dochodzenie co do przyczyn katastrofy”.

  Premierzy Wielkiej Brytanii i Australii, Boris Johnson i Scott Morrison, złożyli podobne oświadczenia. Morrison powiedział też, że wydaje się, iż samolot trafiono omyłkowo. „Żadne dane wywiadowcze przedstawione nam dzisiaj nie sugerują celowego działania” - zaznaczył.

  Musawi zwrócił się do premiera Kanady i rządów innych krajów o „dostarczenie komisji śledczej wszelkich informacji, które posiadają”.

  Iran wyklucza, by przyczyną katastrofy Boeinga 737-800 należącego do Ukraine International Airlines było trafienie go pociskiem wystrzelonym przez obronę przeciwlotniczą tego kraju. Z kolei wojskowi eksperci amerykańscy, których anonimowe wypowiedzi cytowała w czwartek wieczorem stacja CNN, nie wykluczyli, że w maszynę wystrzelono dwa pociski ziemia-powietrze.

  Katastrofa ukraińskiego samolotu nastąpiła zaledwie kilka godzin po zaatakowaniu przez Iran dwóch baz lotniczych w Iraku, w których stacjonują m.in. siły USA i Kanady. Ataki te były odwetem za zabicie przez USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

  Boeing 737-800 miał wylądować w Kijowie w środę o godzinie 8 czasu lokalnego (godz. 7 w Polsce). W katastrofie zginęło 176 osób, w tym 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców, a także obywatele Szwecji, Afganistanu, Wielkiej Brytanii i Niemiec.
  PAP
 • Opinia z netu pana Dorana na Twitterze.
  "Hahaha, już kilka dni po JUESEJ jest w stanie potwierdzić co się stało z banderowskim statkiem powietrznym. W tym roku minie 10 lat jak Lech Kaczyński"poległ pod Smoleńskiem a mamy tylko puszki i parówki "
 • @Oscar 09:38:27
  Jak by te aktywa były aż tak ważne to by nie wsiedli do tego samolotu. Byli by zwinięci jeszcze na lotnisku. Wątpię czy ktoś zdecydował by się strącić obcy samolot pasażerski w czynnym korytarzu powietrznym. Rosjanie ze 30 lat temu strącili koreański samolot pasażerski, ale on zboczył 30 km (o ile dobrze pamiętam) i nie zgodził się na przechwycenie. Tak według mnie to jedynie ta katastrofa nad Ukrainą może być szyta grubymi nićmi, reszta to zwyczajne katastrofy.
 • To mogła być też prowokacja ze strony wrogów Iranu.
  Jeżeli tak to prowokator zabił "swoich" by oskarżyć o to Iran.
  Strącić samolot nie jest trudno dla fachowców.
  Zapalić silnik można łatwo poprzez uszkodzenie dozownika paliwa...
  wystarczy malutki ładunek wybuchowy.. i silnik się pali.

  Mógł to zrobić Iran albo wrogowie Iranu.

  Jedno bardzo śmierdzi.. czas wypadku i ofiary wypadu czyli zachodnie "aktywa" w Iranie a mówiąc prościej zachodnia agentura w Iranie ewakuowana w obliczu zagrożenia wojną.

  Jak widać zachód już zaczął nagonkę medialną na Iran... taką w stylu Macierewicza.. czy w stylu jak przy MH17.
  W ciemno można budować wersje przeciwne... znamy przecież wiarygodność zachodnich mediów.

  Po co zachodowi (Izraelowi) taka prowokacja..
  no zachód nie chce umierać za Izrael... no to trzeba zachód zmobilizować to tego ...
  Takie prowokacje będą się powtarzały i będą coraz mocniejsze.
  Izrael pcha do wojny ze wszystkich sił... ale pcha USA i NATO.
  a Tramp nie chce a NATO to banda kundli...też nie chce.

  Histeria związana z tą katastrofą może okazać się planowo groźna...
  Ukraina wyśle 100 dodatkowych żołnierzy a kanada z 50...)
  ale... Ukraina i Kanada zażąda od Iranu po 100 mln od głowy (tak zrobiono Kadafiemu po zamachu nad Lockerby) i natychmiast to wyegzekwuje w postaci zagrabienia zagranicznego mienia Iranu, zajęcia tankowców itp.
  To wszystko może być obliczone na zaostrzenie relacji aż do wojny włącznie...Iran broni swoich tankowców a globalni bandyci je atakują ("aresztują"...

  Przekonamy się o tym za kilka dni.
 • autor
  To że samolot został zestrzelony nikt nie ma najmniejszej wątpliwości.Zostaje tylko jedno pytanie kto to zrobił.
 • @Jozio z Londynu 19:39:32
  "To że samolot został zestrzelony nikt nie ma najmniejszej wątpliwości.Zostaje tylko jedno pytanie kto to zrobił."

  Być może tego nigdy się nie dowiemy. Więcej, czy rakieta
  trafiła w ten samolot co sprawcy chcieli. (Samolotów
  było więcej w pobliżu)

  A może to była podłożona bomba?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:51:32
  Czy ty kiedykolwiek skończysz tu błaznować?Kim ty tu jesteś?Kim?NIKIM!!!
 • @Pedant 20:00:06
  Wersji jest wiele.Jeszcze w dniu katastrofy władze Iranu twierdziły że skrzynka jest bardzo uszkodzona.Dzie oświadczyły że wszystko jest w porządku.Czekamy dalej
 • @Jozio z Londynu 20:04:48
  Dokładnie!
  Jestem tylko zwykłym blogerem...
  Ostatnio przekonał się o tym Husky...:))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:44
  Odczep się od mojej osoby raz na zawsze.Czy ty to kiedykowiek zrozumiesz.Jak długo będziesz tu wszystkich szantażował?Jak długo będziesz każdy wpis spamował swoimi atakami na wszystkich którzy ci w 4 litery nie wchodzą. Jak długo będziesz uważał się co Bóg wie co.Odczep się raz na zawsze.WON
 • @Jozio z Londynu 20:44:28
  Jeszcze nie wiem kiedy powiem ci WON...
  Trochę jeszcze się pobawię :)))
 • @Jozio z Londynu 20:44:28
  Widzisz Joszko...
  Nikt mi tu w "4 litery" nie wchodzi bo nie ma takiej potrzeby. Ja tylko mam alergię na chazarskich trolli. A to jest właśnie twój przypadek...
  Twoje miejsce jest u Sakevycza a nie na polskim portalu.
  Dotarło?
 • 1*
  Pilot tuż po starcie zgłosił awarię samolotu i próbował wrócić na lotnisko.
  Niestety stało się to co się stało.
  Jednak teorii krąży cała masa.
  Według Macierewicza na samolocie odkryto ślady trotylu.
 • @Robik 02:36:06
  Iran już wziął na siebie odpowiedzialność.

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-11/iran-przyznal-sie-do-zestrzelenia-ukrainskiego-samolotu/
 • @Pedant 07:37:41
  Zdaza się - gdzie drwa rąbią...
  Ale mieli odwagę przyznać się bez krętactwa.
  Z innej beczki:
  "ISIS praises US murder of Iranian general Soleimani as ‘divine intervention’ that will help them rise again"
 • @Robik 07:45:44
  Pomyliłem się. Uważałem że to zwykła katastrofa. Tak czy owak strach się bać jeżeli tak łatwo jest zestrzelić pasażerski samolot w otwartym korytarzu powietrznym. Wojskowe systemy obrony powietrznej podobnie działają na całym świecie. Mnie przeraża tak łatwe odpalenie pocisku w takim rejonie. Wychodzi na to że nawet w rejonach gdzie nie ma działań wojennych jakiś świr albo zamachowiec może przejąć jakąś wyrzutnię i strzelać do wszystkiego co się rusza.
 • @marek500 09:15:49 To jednak Iran zestrzelił ukraińskiego boeinga!
  Przyznaję, że się myliłem w swych ocenach. Oficjalnie Iran przyznał się do zestrzelenia ukraiskiego boeinga

  Czytać więcej:

  https://www.fort-russ.com/2020/01/breaking-iran-admits-it-shot-down-flight-752-citing-human-error/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article
 • @marek500 09:15:49
  "Wojskowe systemy obrony powietrznej podobnie działają na całym świecie. Mnie przeraża tak łatwe odpalenie pocisku w takim rejonie."

  To była wyjątkowa sytuacja. Irańskie systemy przeciwlotnicze były postawione w stan najwyższej bojowej gotowości, to znaczy każdy operator mógł odpalać rakiety przez przyciśnięcie guzika. Jak na froncie.
 • @Pedant 10:34:12
  W zasadzie wszystkie loty cywilne powinny być w takiej sytuacji odwołane.
 • @Pedant 10:37:02 No i tutaj jest coś dziwnego z BAGAŻAMI, które "irańscy Kanadyjczycy chcieli wywieźć z Iranu.
  Może to była przyczyna ZESTRZELENIA specjalnie tego samolotu:

  Cytuję za

  ...
  The boarding process took a long time.

  The weather condition at that time were also not suitable.

  //The pilot requested extra fuel. (!)

  The number of passengers, the luggage and the extra fuel added up to more than the plane can carry. (!)

  The pilot ordered to off-load some luggage. (!)//

  All this was a normal process that can happen on any flight.

  Co ci "Kanadyjczycy" i Irańczycy do cholery, chcieli wywieźć z Iranu do Kanady (138 z nich miało zarezerwowaną przesiadkę w Kijowie) ŻE SAMOLOT BYŁ AŻ TAK PRZEŁADOWANY?
 • @Berkeley72 11:40:50 I dlaczego Iran podał do publicznej wiadomości, o PRZEŁADOWANIU ukraińskiego Boeinga, zaledwie KILKA GODZIN
  Cytowałem za https://www.fort-russ.com/2020/01/18-critical-facts-in-solving-ps752-crash-mystery/

  I dlaczego Iran podał do publicznej wiadomości, tę informację o PRZEŁADOWANIU ukraińskiego Boeinga, zaledwie na KILKA GODZIN przed informacją, że się przyznaje do jego zestrzelenia. To daje dużo do myślenia
 • @Berkeley72 12:03:03
  "I dlaczego Iran podał do publicznej wiadomości, tę informację o PRZEŁADOWANIU ukraińskiego Boeinga, zaledwie na KILKA GODZIN przed informacją, że się przyznaje do jego zestrzelenia. To daje dużo do myślenia"

  Zwykły bałagan, dezorientacja i różni decydenci.
 • @Berkeley72 12:03:03 W dodatku już w tytule WSKAZANĄ INFORMACJĄ
  ŻE ta "historia z bagażami" to była jednym z 18 PODSTAWOWYCH (crucial) FAKTÓW WYJAŚNIAJĄCYCH (solving) TAJEMNICĘ (mystery) Katastrofy ukraińskiego boeinga: // 18-critical-facts-in-solving-ps752-crash-mystery//

  Czyli na "chłopski rozum" tym samolotem opuścić miała zagrożona "wpadką" agenura CIA/Mossadu pracujaca pod przykryciem zarówno kanadyjskich jak i irańskich paszportów.

  I chyba z tego powodu Amerykanie tak "cieniutko" obecnie nt. Iranu (to słyszałem od znajomej, która słucha Polskiego Radia).
 • @Repsol 23:37:47
  Jak zwykły prostak z czworaków polecam zatem wpisy innych prostaków z czworaków by po przeczytaniu uśmiech się komuś wyprostował bo dziwny ten świat jest.
  https://niepoprawni.pl/blog/husky/iran-przyznaje-sie-do-zestrzelenia-samolotu
  https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/brawo-putin-i-towarzysze
 • @Robik 02:36:06
  Jaka teraz dasz ocene
 • @Repsol 23:08:43
  "Raczej banderopitecki burdel z przegłądami ."

  Może debile chcieli toporkami naprawiać...

  Dzięki za zwrócenie uwagi na tę opcję.
  Salute!
 • @Jan Paweł 09:15:50
  "Tak samo było np z zamordowaniem siostry Gierka w lasku bytkowskim."

  Myślę, że żelazna kurtyna na granicach to podstawa bezpieczeństwa...

  Ukłony
 • @Oscar 09:38:27
  "USA i tzw zachód już zmobilizowały swoich "Macierewiczów" do dowodzenia że to był zamach."

  To w cudzysłowie to Primo Premio Assoluto Perfecto co do celności...

  Pozdro!
 • @kula Lis 69 10:06:48
  "Szef MSZ Iranu: Zaprosiliśmy zarówno Ukrainę, jak i firmę Boeing do wzięcia udziału w dochodzeniach. "

  Coś czuję, że mogą chcieć podłożyć "dowody"...
 • @marek500 13:21:19
  "Rosjanie ze 30 lat temu strącili koreański samolot pasażerski, ale on zboczył 30 km (o ile dobrze pamiętam) i nie zgodził się na przechwycenie."

  Dr Jaśkowski mówił, że wylądował na Syberii, a to co znaleziono na dnie jakoś nie pasowało do katastrofy samolotu z pasażerami i bagażami...
  Ale to tak na szybko, bo linku to musiałbym dopiero szukać.
  Pozdro!
 • @Oscar 13:28:14
  "Takie prowokacje będą się powtarzały i będą coraz mocniejsze."

  Myślę, że jeśli chodzi o skalę to moralnie są w stanie przebić nawet 9/11. Wtedy chodziło o inwazję na Irak i Afganistan (dolar, narkotyki, artefakty?) teraz to pośrednia rozgrywka z Rosją i Chinami a w tle broń atomowa Iranu...
  Nie wygląda to za dobrze.
 • @Robik 02:36:06
  "Pilot tuż po starcie zgłosił awarię samolotu i próbował wrócić na lotnisko."

  Kurde, jeśli to prawda, to dlaczego Iran się przyznał?
  A może była i awaria i pomyłkowe zestrzelenie?
  Zgłupiałem... :-(

  Ukłony
 • @Berkeley72 12:03:03
  "I dlaczego Iran podał do publicznej wiadomości, tę informację o PRZEŁADOWANIU ukraińskiego Boeinga..."

  Ciekawy aspekt sprawy - dzięki za info.
 • @Pedant 10:34:12
  Rozumiem to że była to nie normalna sytuacja, ale przecież ten samolot był w otwartym korytarzu powietrznym, myślę że miał włączony transponder do identyfikacji. Dzisiejsza elektronika chyba pozwala na zakładanie jakiś blokad które ograniczą możliwość strzelania do takich obiektów. Byłem w wojsku ok. 40 lat temu w OPK. Każdy samolot który był w powietrzu miał co minutę zapisywany kurs, wysokość i położenie. Było to zapisywane ręcznie na ,,planszetach''. Przy dzisiejszej technice po 1 kliknięciu na obiekt wyświetlony na ekranie uzyskuje się wszystkie dane. Dlatego trochę się dziwię takim sytuacjom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej