Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Wrócić do Polski? Nigdy! POLACTWO UCIEKA DO POLSKI!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A teraz wracają z podkulonym ogonem do tej Polski, której tak się brzydzą...

- Wrócić do Polski? Nigdy! Nie mam do czego - to znane twierdzenie wypowiadane z pogardą o Polsce wypowiadają nie tylko ci ludzie, którzy ułożyli sobie życie za granicą, ale także pospolici żule, żebrzący na berińskich, londyńskich, włsoskich czy paryskich ulicach.
Pod tekstem o koronowirusie na portalu Wirtualna Polska można przeczytać ciekawe komentarze, notujące zdecydowaną większość "łapek w górę""
- Koniec wpuszczania do kraju naszych "skruszonych rodaków, którzy jeszcze niedawno :cwaniakowali a teraz nas zarażają... Niech przebywają tam gdzie ostatnio pracowali i wypoczywali......trudno!!! /  bvt
- To nie patrioci tylko gawiedź zarobkowa / Mamy tylko 250 przypadków i jesteśmy odp
- Szwagierka chciała wrócić z Anglii i odbyć kwarantannę u mnie w domu- potencjalnie może zarazić u mnie 5 osób a przecież nie będziemy siedzieć w domu każdy ma pracę.. Nie zgodziliśmy się i oczywiście obraza i kłótnia w rodzinie ale zdrowie najważniejsze. powiedziałam, że ma odbyć kwarantannę w jakimś akademiku i dopiero może wyjść do ludzi / Maja

 - Teraz wszyscy widzą Polskę i jadę do nie czemu tam nie zostają / Lak


                              Ziemkiewicz o Polactwie we Frondzie:
- Jarosław Marek Rymkiewicz w wywiadzie dla „Uważam Rze” postawił tezę, że w Polsce istnieją dwa narody: naród kolaborantów i ten prawdziwy, patriotyczny. Z grubsza przyjąłbyś ten pogląd jako swój?

Rafał A. Ziemkiewicz: Ja to widzę inaczej. Jest spora grupa Polaków słabo albo w ogóle identyfikująca się z polską tradycją i państwowością, nie uważająca ich za istotne wartości. Ale nazywać ich narodem? Nie, sama niechęć do własnego narodu i marzenie o wyzwoleniu się z niego, staniu się kimś innym, to jeszcze za mało na jakiś antynaród. Ta grupa to jest głównie, jak sobie to pozwoliłem nazwać, „Polactwo”, ludzie pozbawieni świadomości istnienia dobra wspólnego, nadrzędnego, rozumujący tylko w kategoriach sukcesu osobistego. Czyli typowa w gruncie rzeczy mentalność niewolnicza, pańszczyźniana, i ona cechuje teraz – można to oszacować na podstawie różnych zachowań – około połowy mieszkańców Polski. 

KOMENTARZE

 • Daję 4.
  Za nie spuszczanie oka ze zjawiska o którym prawie zapomnieliśmy.
  Na szczęście nie wszyscy którzy wyjechali należą do owej grupy.
  Jeśli wolą paryski gnojownik od polskiego trotuaru, trudno.
  Jak dla mnie mogą nawet robić za męczenników BLTG i łazić z piórkiem w "de" na co dzień.
  Byle nie tutaj.
  Osobiście uważam organizm unijny za chory od momentu analnego poczęcia.
  "Unia ma ducha chorego na niemieckie ambicje
  a ciało na francuską chorobę"
  T. Kołodziej
  AVE.
 • @brian 19:45:42
  Pozdr!
 • @Romuald Kałwa 19:51:28
  Za ten wpis 5*****
 • Ja, stary Polonus
  Nareszcie Polacy mieszkający w swoim kraju zaczynają mądrzeć. Nikt po 1990 roku nie musiał opuszczać Polski. To był prywatny wybór każdego z opuszczających osób. Różne usprawiedliwienia "bo państwo... tego tam tego" to zwykłe kłamstwa. Zwiewali bo chcieli lepszego życia od "natychmiast" nie chcąc budować lepszej Polski. Rodacy mają teraz rację
  że kręcą nosem na przybywających marnotrawnych synów którzy nawet teraz zadzierają nosa. Bardzo często pisałem o Polonusach i ich oderwaniu od polskiej rzeczywistości a także o bezpodstawnym prawie pozwalającym na ich udział w głosowaniu. Polacy którzy wyjechali z Polski jak to sugerują przed biedą to nowa czyli już VI kolumna. To jeden z wytrychów którymi może posługiwać się "obcy"w złych celach. Wracając do Polski długo muszą tam mieszkać aby zmyć swoje podług ojczyzny grzechy!
 • @Stara Baba 20:13:17
  Podzielam, zawsze byłem za pozbawieniem emigracji prawa głosu w naszych, polskich wyborach. Dleczego ktoś mieszkający za granicą ma decydować, kto ma rządzić tymi, co pozostali w kraju.

  Teraz nie tylko te wracające szczury zarażają polską biedotę, ale i płacić za ich leczenie muszą nasi przymierający głodem emeryci. A leczenie zapalenia płuc COVID-19 jest bardzo kosztowne.
 • @Stara Baba 20:13:17
  https://interesariusz.neon24.pl/post/153766,quo-vadis-vox-populi-39-wojna-o-nasze-dusze
 • takie poglądy to dowód braku inteligencji
  braku inteligencji i .... chrześcijańskich wartości....
  Chrześcijanie są grupą ponadnarodową i powinni godnie wszystkie kraje i nacje traktować jak również emigrację zarobkową czy inną.
  To tu to polactwo co tu zostało i nadal wyzyskuje polaków za psi grosz - medyków nauczycieli którzy dostają parszywe grosze od tego "polactwa"... bagno zostało w kraju za granicę pojechali normalnie bo chcieli żyć a nie udawać że się żyje...
  No i spójrzmy jak tu się miejscowe bagno zachowuje - pluć na rodaków do tego żeby było smieszniej katolików... oni nie wyjechali że mieli tu za dobrze.
  W polsce niedługo zostaną albo idioci albo złodzieje, bo kraj stacza się równo. Wszystko dzięki "prawdziwym polakom" i "kościołowi" xD Jaki kościół jest każdy widzi może na załączonym obrazku też.
  Trzeba mieć nie po kolei w głowie albo mieć słabą głowę aby wyobrażać sobie że poland jest uber alles
  Cały ten patriotyzm okazuje się stekiem bzdur. Cały świat akceptuje za obywatela kogoś kto chce gdzieś pomieszkać 5 lat. Już jest wystarczającym patriotą i nic innym do tego, co myśli. Jak wyjedzie to jego prawo i innym nic zupełnie nic do tego. Polska po prostu była dla tych ludzi kłopotem a nie ojczyzną. Nie oszukujmy się do dziś jest tu bardzo nędznie. Nie mówiąc że płacimy podatki a w zamian nie ma niczego. Pozór medycyny, pozór wojska i pozór policji i sądownicwa. Wyroby państwo podobne państwo teoretyczne. To nie jest ani państwo ani ojczyzna. Może kiedyś będzie ale na razie no sorry. Po co obrażać rodaków jeszcze tej samej wiary zapewne mamy pełno polaków z zagranicy Skłodowska no i ten facet co w andach robił kolej te państwa ich zapamiętały jest to taka wieczna reklama pl oni coś takiego złego zrobili? Tu po prostu nie mogli pracować i tyle... dla nich ten kraj był za mały. I to nie były żadne polaczki gówniane na które sobie możecie pluć. To byli wielcy pracowici ludzie którzy coś w odróżnieniu potrafili. I że wyjechali to dobrze zrobili, druga wojna światowa bez nich mogłaby się inaczej skończyć i szprechałby autor teraz po niemiecku, o ile wogóle....
  Ten cały patriotyzm to taki nieoczywisty faszyzm, tylko bez brunatnych koszul i bez bicia proszę państwa. Patriotyzmu trzeba się wstydzić, bo jak wiadomo jest tylko jeden naród wybrany i to nie jest polak xDDD bynajmniej nic z tych rzeczy. To elementarz chrześcijaństwa.
  Chrześcijanie są związkiem ponadnarodowym służącym Bogu, co nie zmienia że pracują na rzecz danego państwa i tak dalej i na rzecz lokalnej społeczności, natomiast kościół katolicki podsyca regionalne nacjonalizmy i potem z tego mamy wojnę i biedę. A więc kościół katolicki nie jest jakimś specjalnym chrześcijaństwem. To zupełnie inna religia. Kościół katolicki to szkodnik, posuwający się do plucia opluwania obrażania ale i fizycznej napaści jak to widzieliśmy w białymstoku. Rzecz nie do pomyślenia dla chrześcijanina. Mają swój katolicki rząd a wychodzą bić się na ulice i napadać dziewczyny i chłopaków. Do czego to podobne. A naród katolicki im przytakuje dobrze że ich tam pobili.
  Ostatnio jeden biskup obrażał mówił "tęczowa zaraza".. myślał pewnie o kościele ;-) Nauki kościoła szkodzą bardzo i ogromnie jest to religia podobna do islamu w sumie dziewczyny (zakonnice ) chodzą w burkach a faceci nie mogą się ożenić (celibat) co prowadzi do patologii
  To jest chrześcijaństwo że jeśli ksiądz wpadnie z dziewczyną to pogoni dziewczynę i wyjedzie na inną parafię? xdd to jest nieporozumienie a nie chrześcijaństwo.
  Prawo nie zabrania wyjazdu. Gorliwi faszyści aby zabłysnąć jako patrioci produkują się opluwają biją opalone dziewczyny napadają na turków czym przynoszą wstyd całemu państwu. W cholerę nam tacy patrioci potrzebni i do czego - aby ośmieszać nam cały kraj i aby Putin miał się z czego publicznie nabijać? To powinna ścigać cholerna rozmodlona katolicka policja, ale niestety ze ściganiem tego tematu mają problem. W sumie hejt ich nie obchodzi i to że na grach są obrażani obcokrajowcy przez tych quasimordo-patriotów. No cholera partioci zachowujcie się obojętnie jak ale w cholerę w koronawirusa w diabły i w trąby jerychońskie jakoś się zachowujcie, bo takim pluciem to tylko Lucyfer wam może podać rękę nikt inny. Przeformuj pan autorze swoje dzikie katolickie poglądy, schowaj pan patriotyzm i zacznij pan w diabły wszystkich jakoś traktować. W patriotyźmie nie chodzi o to żeby podobać sie w stadzie. Na świecie się żyje w polsce się w cholernej polsce się wegetuje no niestety. Mieć firmę w polsce to jest problem wysokiego ryzyka, bo wszędzie jest lepiej. Państwo znaczy ojczyzna okrada biedaków (kwota zwolniona z podatku) z każdego grosza. Jak mówi że daje to mówi (500 plus)
  Niech wracają niech wrócą powiedzą jak jest w normalnym świecie a nie w patologicznym państwie zwanym polską. Polskim patriotom należy się koronawirus tak by powiedziała beata szydło. Im się należy zawsze i wszystko a więc koronawirus też się należy. Może przewietrzy ten cholerny sejm zdrady narodowej w którym figury nie zmieniły się od 30 lat, kiedy to zaczęto rozkradać polskę. Rodacy, dawać do pl xd tu i bez was kraj się sypie bez wirusa szkoda tylko że nie wiecie jak bardzo się ten kraj stoczył jeśli chodzi o medycynę. Tu jest teraz takie bagno że wracać może albo złodziej albo idiota. Ludzie mają po 2 lata kolejki na cito do specjalisty xddd to nie kraj to parodia za to rozmodlona w każdym kącie i po pomnikach. A trup ściele się bardzo gęsto bez koronawirusa, na razie ten cały koronawirus przy zbrodni ministra zdrowia to zwykły mały cholerny pryszcz. Dobrze że zmienili pajaca na nowego może ten coś potrafi. Na zdrowie dalej nic nie dają jak nie dawali. A to przecież przemysł który może zarabiać kokosy (medyczna turystyka) Władze poniszczyły ten kraj jak tylko mogły, ciągle ten sam sejm te same małpy, przyda się koronawirus żeby może choć parę figur z tych asystentów grabieży kraju się wykruszyło. Rodacy wracać i na rodzinną kwarantannę xddd resztę zrobi Jacek Przypadek xDDD
  Jak by was jakaś patriotyczna brunatna czy czerniawa koszula pytała czemu wracacie to mówcie że słyszeliście że jesteście potrzebni polsce ;-) czy coś. No i noście broń przy sobie aby w razie czego przed patriotami się obronić. To jest prawdziwa zakała tego świata - patrioci w brunatnych czy czerniawych koszulach. Żeby nie oni pewnie wojen by nie było xDDD
 • @Stara Baba 20:13:17
  Dla mnie jesteś trolem rządowym KulaLis tak to widzę nie musisz mnie komentować bo jesteś przy tym wulgarny.
  Pielęgniarki zarabiały po 500 mów dalej że nikt nie musiał wyjeżdżać.
  Nagle się okazało że naród za granicą może mieć po 2 dzieci jak tu dzieci nie mogli mieć wcale. Oni musieli wyjechać KulaLis bo "w tym kraju nie da się żyć" jak mawiają arabowie internowani w pl ;-) xddd
  "zabierzcie nas stąd" xddd
  Jak zabierać komuś prawo do głosowania to tym wszystkim polskim pracodawcom, tym bogatszym katolikom kościołowi opływającemu w luksusy za to że zdradzili tak polski naród że ten musiał wyjeżdżać.
  Tamtym co wyjechali należy się odszkodowanie za podłą ojczyznę co brała a nie dawała. Państwo polskie ich zdradziło.... taka jest prawda. Teraz zdradzają ich koledzy żeby się popisać w towarzystwie. I tyle w temacie, mają prawo wyjechać mieli prawo a co to my przywiązani jak chłopi do ziemi jesteśmY??? głosujemy nogami .... tak głosujemy jak tylko można. Nasze prawo nasz biznes i nie wasz interes KulaLis. Może malarz potrzebuje krajobrazu do malowania. Może oświetlenia południowej ziemi. Nie wasz interes
 • @Leon. 21:08:22
  "Uderz w stół a nożyce się odezwą"? :-)
 • Nie wpuszczać drani, niech tam siedzą i tylko przysyłają pieniądze.
  Choć liczba rodaków przebywających za granicą w celach zarobkowych wzrosła w ciągu sześciu lat o 455 tys., to suma pieniędzy przesyłanych przez nich co roku do kraju utrzymuje się na stałym poziomie. W pierwszych trzech kwartałach 2017 r. było to prawie 12,2 mld zł, czyli o 0,4 proc. mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego – wynika z danych NBP.
  https://forsal.pl/artykuly/1097209,ile-pieniedzy-przesylaja-polscy-emigranci-do-kraju.html
  "TransferGo, międzynarodowa platforma płatnicza do przelewów transgranicznych, sprawdził, jak duże transfery pieniężne przekazują do ojczyzny Polacy mieszkający i pracujący za granicą. W 2018 roku największe sumy popłynęły z Wielkiej Brytanii (412 mln zł), Norwegii (22 mln), Litwy (15,5 mln), Niemiec (11 mln) i Islandii (10 mln). Łączny transfer pieniędzy ze wszystkich krajów do Polski w tym roku wyniósł prawie 500 mln zł."

  https://innpoland.pl/150077,finanse-polskich-emigrantow-jaka-czesc-swoich-zarobkow-odsylaja-do-kraju?force_rwd=1
 • @Anna-PK 21:46:06
  " ... w celach zarobkowych" - no właśnie, tu cały pies pogrzebany.
  Ten który jedzie na zarobek a rodzina zostaje w Polsce to całkowicie inny przypadek. Nikt tu o tych ludziach nie pisze.
 • @Stara Baba 21:52:06 Rozumiem. Wpuszczać tylko z forsą.
  Bardzo dobra metoda, zapożyczona od starszych i mądrzejszych ( których należy wpuszczać zawsze, bez ograniczeń.)
 • @Leon. 21:01:20
  skoro uciekli za granicę normalnie bo chcieli żyć,

  to niech tam sobie nadal żyją i się od nas odpimpają.
 • @Leon. 21:08:22
  tym szczurom, co uciekli za granicę, należy się splunięcie w twarz.
 • @kula Lis 69 20:08:20
  Dzięki, pozdrawiam!
 • @interesariusz z PL 20:24:53
  Dokładnie, niech brzydzący się Polską leczą się w swoich nowych ojczyznach.
 • @Stara Baba 20:13:17
  Bardzo często pisałem o Polonusach i ich oderwaniu od polskiej rzeczywistości a także o bezpodstawnym prawie pozwalającym na ich udział w głosowaniu. Polacy którzy wyjechali z Polski jak to sugerują przed biedą to nowa czyli już VI kolumna.

  DOKŁADNIE, CAŁKOWICIE ROZUMIEM, ŻE MÓJ I NIE TYLKO POGLĄD MOŻE SIĘ NIE PODOBAĆ, ALE ZA DUŻO ZNAM TYCH. CO WYJECHAI, I DARZYLI NAS - PRÓBUJĄCYCH NAPRAWIAĆ NASZ (NIE "TEN") KRAJ.
 • @Leon. 21:01:20
  Takie poglądy to dowód braku inteligencji
  - dokładnie, pozdrawiam!
 • @Stara Baba 21:14:16
  Nie ma się czym przejmować. Luzik :)
 • @interesariusz z PL 22:03:39
  Dokładnie, niech tam sobie żyją "normalnie" i dalej brzydzą się Polską. Ale niech nie przyjeżdżają, niech nie zarażają, niech nie glosują - jakim prawem? Ano głupim prawem, a my im to prawo zabierzemy ?:) Prędzej czy później
 • @interesariusz z PL 22:07:18
  Pewnie! Nie dość że uciekli, a pomogliby w zmienianiu Polski, to głosują na różnych debili i zdrajców.
 • @Anna-PK 22:02:35
  Prawdziwe katolickie słowa zabrzmiały dziś na tym blogu . Wszystko na miarę J.P. II . Miłość chrześcijańska , braterstwo , solidarność społeczna itd . Wszystko to przez obecnie panujący tu system obcy .Salute . https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/mid/56791.jpg
 • @interesariusz z PL 22:07:18
  Ludzie!
  Skąd wy tu się wzięlii?
  O co wam chodzi?
  Jaka to kolejna wojna polsko-polska.
  Wyjechało nas za granicę wielu, zbyt wielu.
  Wielu z gruntu wspaniałych i świetnie zapowiadających się obywateli.
  Pewnie że nie wszyscy sami wspaniali wyjechali.
  Pojechało sporo takich co to za nich jedynie wstyd.
  Ale wielu wspaniałych dzielnych mądrych i zaradnych polaków wyjechało za granicę.
  I pewnie że to strata dla naszego społeczeństwa.
  Ale pomyślmy w obiektywny sposób.
  Co? Mieli często po studiach wziąć pracę w zieleniaku czy na bazarze.
  Tak wyjechali i nie cofniemy czasu.
  Ale pamiętajcie że wielu z nich robi kariery za granicą, osiąga sukcesy, więc patrzmy na dobre strony tego nieszczęścia że musieli wyjechać, bo w Polsce AWSów i Peowców by im się to nie udało.
  Po prostu klepali by biedę i patrzelibyście na nich jak na nieudaczników, czy tworzyliby dodatkową konkuręcję w tamtym czsie.
  Więc Ci co mogą, potrafią niech się bogacą, niech się rozwijają i niech pozostają polakami.
  A Wy co?
  Chcecie im zabrać prawa wyborcze?
  To może zabierzcie też każdemu z nich obywatelstwo też!
  Zabierzcie ostatki z tego co ich jeszcze z polską łączy i jeszcze naplujcie na nich i powiedzcie że to ich wina.

  No ale zagraniczne osiągnięcia naszych sportowców w zagranicznych klubach to nie, to wam pewnie nic nie przeszkadzają, co?
  Bo nie, bo oni tak dobrze reprezentują przecież Polskę, no nie?
  A walensa to reprezentował przecież jeszcze lepiej, czyż nie?


  Tak nie można.
  Puki polak nie zmienił obywatelstwa.
  Nie wyrzekł się sam ojczyzny.
  Nie zabierajmy nikomu prawa bycia polakiem.
  Jest nas w dalszym ciągu zbyt mało byśmy mogli na to sobie pozwolić.
  Propagujmy to, że to dumnie być polakiem, a jesteśmy nimi od urodzenia i pewnie że wiąże się to też z obowiązkami.
  Ale uważam że Polonia to też Polacy, absolutnie tak.
  A nawet jak się urodzili na obczyźnie, to dobrze że polakami chcą być jak ich rodzice.

  Pozdrawiam was wszystkich.
 • @pepe1234 23:17:08
  Polak obywatelstwo ma nakazane i zmienić nie może . Może dostać kilka innych , ale dożywotnio podlega " prawu " Polin . Rozumiesz Amigo ?. https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/954476,447-a-grzegorz-dyndala
 • @pepe1234 23:17:08
  Do kompletu .Salute Amigo . https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/16948,co-komu-ze-zbednych-obywateli
 • @interesariusz z PL 22:07:18
  A może by tak, rozwijając pańskie nastawienie, obrzucić powracających Polaków kamieniami, jak na Ukrainie.

  https://images.glavred.info/2020_02/1582304741-8120.JPG

  Witamy w średniowieczu interesariuszu!

  https://aif.ru/politics/world/chumnoy_samolet_vozvrashchenie_ukraincev_iz_kitaya_prevratilos_v_koshmar
 • @pepe1234 23:17:08
  "Wielu z gruntu wspaniałych i świetnie zapowiadających się obywateli" zbiegło za granicę, do wroga, robić bomby na głowy swoich opuszczonych rodziców i resztę polskich frajerów, co to nie chcieli jechać na roboty do obcych, woleli zostać na swoim.
 • @1abezmetki 23:56:28
  Obelgi mnie nie przekonają,

  nie ja pochwalam ukraińskie zwyczaje palenia ludzi żywcem, czy kamieniowania, jak piszesz,

  ale nikt mnie nie zmusi do poważania zdrajców,
  podobnie, jak za PRLu nikt nie poważał cinkciarzy,
  nawet jeśli korzystał z ich usług

  w mojej ocenie "londyńczycy" to nie Polacy, tylko angole.
 • @interesariusz z PL 00:05:22
  No to gamoń na miarę Gosiewskiej . https://2.bp.blogspot.com/-iocx3sMZRec/V2LyWa2Yp5I/AAAAAAAAAI8/dUsd8bq61FYJZEZkLlxDxHrL3yWH6JhcwCLcB/s1600/azow.jpg
 • @Repsol 22:28:47
  "Prawdziwe katolickie słowa zabrzmiały dziś na tym blogu . Wszystko na miarę J.P. II . Miłość chrześcijańska , braterstwo , solidarność społeczna itd".

  Wszystko było by dobrze gdyby nie pytanie: a gdzie ta chrześcijańską miłość i społeczną solidarność miały te osoby które dla swojej wygody zwiały ze zrujnowanego kraju i zostawiły za sobą tą całą polską społeczność która nie chciała albo nie była na tyle bogatą aby także z Polski zwiać? Gdzie te ich braterstwo w którym zamiast odbudowywać razem z większością to swoje państwo które notabene sami zrujnowaliśmy spierniczyli za łatwiejszym chlebem mając w dupie pozostałych głodujących pobratymców?

  Co do tych przysyłanych przez światową Polonię pieniędzy, jeżeli przypatrzeć się temu zagadnieniu dokładniej wyszło by na to że pomagano tylko rządowi i tylko garstce bezpośrednio zaangażowanych ludzi a nie Polsce. Dla Polski i ogółu była to rybka zamiast wędki zatykające zdrowe procesy rozwoju gospodarczego.

  Teraz, gdy już jako tako ci którzy w Polsce zostali i się męczyli, odbudowali ten nasz kraj zjeżdżają się gęby do podziału bo przypomnieli sobie że są Polakami. Przypomnieli sobie ale "dziękuje i przepraszam" to ni....uja!
  PS: powtórzę jeszcze raz, jestem już starym Polonusem i mnie bzdety
  nie przekonają że powinno być inaczej bo tym co zwieli od Polski się nic nie należy.
 • @Anna-PK 22:02:35
  Pani Aniu.... mnie.... na żyda brać? Nie mam do tego predyspozycji.
 • @Repsol 00:05:04
  Brawo.! Gratruluję wyczynu!
  Udało mu się sklecić pięć wyrazów do kupy.
  A może by go tak nominować do Nobla dla niepełnosprawnych?
 • @Stara Baba
  Salute :)))
 • @1abezmetki 00:17:44
  Mykoła spadaj . https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go :)))))
 • @Repsol 00:24:57
  Takich jak ten to się utylizuje administracyjnie, sami nie pójdą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:38:00
  Ciekawe kto teraz to potrafi ? Salute Amigo .
 • @Romuald Kałwa 22:24:28
  Na faszystę cudownie by się Pan nadawał. Popiera Pan Ruch Narodowy?

  1* za notkę
 • @AgnieszkaS 05:28:11
  Spokojnie AgnieszkoEs, to wasi, tylko przystrojeni w piórka narodowe, czy tam faszystowskie.

  Cała ta demokracja to farsa, a pani udaje pierwszą naiwną.
 • @Są 2 grupy mało polskich Polaków
  W Polsce są dwie grupy ludzi przez których Polska leży i kwiczy.

  Grupa A. "stare Polactwo"

  Wielu obecnych seniorów, którzy przez 30 lat wybierają tych samych do władz i nie chcą zmądrzeć (podkreślam "nie chcą zmądrzeć" bo często to inteligentne osoby ale przyzwyczajone do życia bylejak ). Ta grupa wychowała kolejną grupę kierując się zasadą "w tym kraju nic nigdy się nie zmieni, emigruj".

  Grupa B. "nowe Polactwo"

  Ludzie o mentalności parobków, którzy uciekli na zachód, zamiast odbudowywać Polskę, mądrze głosować, wspierać ludzi którzy chcą coś zrobić, wspierać handel czy polskich rolników itp.

  Założę się, że jeśli sytuacja się w Anglii poprawi, to natychmiast tam wyjadą porzucając "ten wredny kraj".
 • @filemon123456 04:30:21
  I kto z nas dwu jest bydlakiem?
 • Polska, to...
  PRZEDE WSZYSTKIM Królestwo Matki Boskiej Królowej Polski, która juz wiele razy Polaków ratowała i o tym wiedzą nasi okupanci, którzy walczą z tym faktem w powszechnej świadomości.

  Zaś wszyscy Polacy(?) którzy walczą z tym faktem, są pospolitymi zdrajcami, którzy za tą zdradę Królestwa Matki Matki Boskiej zapłacą TAM (a może i nawet jeszcze tu na na tej Kuli ziemskiej) największą karę, bo ich działania są skierowane bezpośrednio przeciw Panu Bogu.
  Pisałem o tym tutaj :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego

  Więc Polacy z całego świata przyjeżdżajcie do swojego Kraju, ale pamiętajcie, że wracacie do Królestwa Matki Boskiej, więc wasz powrót to przede wszystkim szczere nawrócenie, pokuta, modlitwa i zadośćuczynienie Panu Bogu za waszą kiedyś zdradę Królestwa Matki Boskiej.
 • @kowalskijan584 07:16:52
  Tak to jest, wielu moich kolegów zbiegło na zachód. Tylko z niektórymi da się porozmawiać. Reszta została tak otumaniona panującymi tam warunkami życia, że nie nadają się nie tylko do jakiegokolwiek współżycia, w którym jeden może na drugiego liczyć, ale i do swobodnej rozmowy na wszelkie tematy. Tylko o tym jak zrobić kasę, co kupić, o dupie i wódce, głupie albo obsceniczne kawały. Całkiem schamieli.

  Jakby tak cofnąć wszystkich do czasów szkolnych, pozostawiając obecne aspiracje, to wszyscy ci zbiegowie byliby traktowani jak niespełna rozumu klasowi idioci.
 • @Jan Paweł 08:45:39
  Mam nadzieję że za szerzenie kłamstw i nakłanianie do bałwochwalstwa ty zapłacisz tu i zaraz.
 • Mentalność zbiega
  znam takiego, co zwiał do angolii i zrobił karierę, przynajmniej finansową.

  W rodzinie był najmłodszy, rodzice wydziedziczyli pozostałe rodzeństwo, przepisując mieszkanie na przyszłego zbiega.

  Teraz zarabiając w angolii krocie, pobiera od matki emerytki czynsz za mieszkanie w niegdyś jej mieszkaniu, które dała jej komuna, a ona z miłości przepisała na swoją najmłodszą pociechę.
 • Szanowny panie Autorze...
  określanie Polaków, kiedyś młodych ludzi, nierzadko wygnanych przez swoich rodziców, piewców tej zbrodniczej "Solidarności", ze sloganem na ustach "w Polsce niczego się nie dorobisz" za granicę, słowem "Polactwo" jest bardzo poważnym nadużyciem.
  Oni zostali oszukani w swoim Kraju przez WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU.
  Oni przeważnie nie chcieli wyjeżdżać ze swojej Ojczyzny, wyjeżdżali z płaczem, więc jest wielką podłością określanie ich mianem Polactwo.
 • @kowalskijan584 07:16:52
  Grupa B nie istnieje, istnieją np takie propozycje pracy (źródło: OLX) przykład ze stolicy:

  - kurier do pizzerii z własnym środkiem transportu, płaca 1600zł netto

  - pracownik ochrony na noce, praca w godzinach 22-7, płaca 900zł netto

  I oczywiście inne ciekawsze propozycje, ale to już loteria z konkursem świadectw i piękności, a ilość chętnych idzie w dziesiątki tysięcy (widziałem już 30tys. odłon takiego ogłoszenia w pół godziny po emisji).


  Owszem, jak pisze tu inny komentator, ci którzy się dorobili czasen traktują pozostałych jak nieświeże powietrze. Czasem sytuacja wymaga nagłej zmiany, zazwyczaj wtedy gdy okoliczności się zmieniają. Ja nie należę do ludzi małostkowych, ale z drugiej strony nie dam sobie na głowę wchodzić i każdy który traktował mnie źle w przeszłości, nie może się do mnie dodzwonić w teraźniejszości.
  Bo takie postawy wyniosłości trzeba piętnować, a najlepiej robi się to stosując zasadę symetrii, stosowaną w dyplomacji.
 • @Oracz 08:51:37
  Na szczęście coraz więcej Polaków (i nie tylko) zaczyna przeglądać na oczy i... wracać ze skruchą do Pana Boga.
  Widać że Pan Bóg musi od czasu do czasu zrobić akcję "jak trwoga to do Boga", by ludzie przejrzeli na oczy

  A Ty Oracz..., obyś zdążył się nawrócić, odpokutować te swoje wszystkie bluźnierstwa Panu Bogu i... jeszcze zadośćuczynić.
  I nie zwlekaj z tym, bo skąd wiesz ile Pan Bóg dał Ci jeszcze czasu...
 • Trochę racji wtymjest
  Tu przykłąd tepego dzbana:

  https://wpolityce.pl/polityka/491367-migalski-uciekal-na-teneryfe-jednak-szybko-wraca-do-polski
 • @Jan Paweł 09:08:04
  W udawaniu idioty jesteś nie do pobicia. Cwana kanalia z ciebie, która usuwa wpisy, gdy te nie pasują do geszeftu rzymskiego. Nic to. Bóg zaczyna takich nadaktywnych oszustwów jak ty eliminować (niestety nie tylko takich, przy okazji).
 • @Jan Paweł 09:08:04
  https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/202003/1584486112_rfbi02_600.jpg
 • 100/100
  No nie chce się cytować niektórych komentarzy pojawiających się tu i ówdzie na polskich portalach!Oraz radości tamże, wyrażonej przez lepiej urządzonych za granica.... że "cieszę się że już nie muszę mieszkać w tym pierdolniku"/cytat/.
  I takich jest setki jeśli nie więcej, łącznie z wyśmiewaniem się z goopków , którzy się "kiszą w Polsce"Jak trafię to wrzucę!!Ale mieszać i szczuć w Polsce to owszem.
  Jest jakaś nieliczna grupa imigrantów, zachowująca się przyzwoicie np. w sprawie ustawy 447.Reszta szczuje...
  Proste pytanie "CO w ciągu ostatniego roku zrobiłaś /eś/ dla Polski", co ulżyło życiu Polaków w Polsce,, jaką kulturę i odnoszenie się do Rodaków w kraju, pokazujesz na portalach i w życiu.??
  Większość z tych ludzi, wykształcił naród za swoją harówkę i to nie najgorzej,często na drogich studiach.
  A już gość który tutaj bezustannie wszystkim grozi, powinien się leczyć psychiatrycznie!
 • @rabszak 09:56:41
  zastanawiam się, czy okupant nie rozprawia się z polską pisownią, z tymi tzw zgłoskami dźwięcznymi z którymi mają kłopot obcokrajowcy uczący się polskiego języka i przy okazji imionami zawierającymi te dźwięczne zgłoski?
  Czy język polski nie przechodzi teraz transformacji przystosowania go do tej zmiany narodu zamieszkującego te ziemie?

  Ciekawe dlaczego to polskie imię Janusz z tą właśnie zgłoską dźwięczną jest od jakiegoś czasu poniżane
 • @Jan Paweł 10:40:00
  "Polacy żrą się między sobą a V-ta Kolumna się cieszy i z tego śmieje..."

  Oni "załatwiają " tym interesy "swoich".
  To co się dziej w Polsce ich nie dotyka!!codzienne trudy i problemy życia przeciętnego Polaka.Powinny być zwroty za studia, zwłaszcza medyczne, kiedyś było to 6 lat bardzo drogich studiów i 2 lata rezydentury.
  To samo studia politechniczne jeszcze kiedyś , bardzo drogie w utrzymaniu laboratoria szkoleniowe na uczelniach/np.chemiczne, elektrotechniczne,
  informatyczne, mechaniki stosowanej , precyzyjnej, fizyki itp.
 • @trojanka 11:03:28
  Okęcie!!


  https://pbs.twimg.com/media/ETafAcoXkAIJHO2?format=jpg
 • @trojanka 11:03:28
  Na to wszystko pracował kiedyś w PRL-u cały potencjał gospodarczy i było to jednym z dobrodziejstw ówczesnego ustroju. Wtedy mieliśmy w Polsce coś na kształt tego co było w Libii, ale w mniejszym zakresie :
  https://marucha.wordpress.com/2011/10/26/szesnascie-rzeczy-ktorych-libia-juz-nigdy-nie-doswiadczy%e2%80%a6/

  i nikt wtedy nikomu nie robił łaski, ale jak widać także w Libii znalazła się taka libijska "Solidarność" która doprowadziła do powstania opozycji na tyle silnej że "musiały" interweniować wojska z "misją pokojową" w celu "zaprowadzenia demokracji". Dokładnie tak jak i u nas
 • Dla mnie Polska emigracja to dezerterzy uciekający z pola walki.
  Oni wszyscy mają w d..pie Polskę..i Naród Polski.
  To mentalność k..wy, najemników kto da więcej temu zrobią laskę.
  To nie są wartościowi ludzie oni myślą wyłącznie o sobie a Polskę mają w d...pie.

  Teraz mają interes znowu własny, egoistyczny uciekać od zadżumionego płatnika z powrotem do Polski bo Polska walczy z epidemią.
  To ludzie pozbawieni moralności takie Bolki ... kombinujące tylko gdzie bardziej się opłaci...

  Bolek też najpierw dorabiał w SB potem u żydów a teraz się ślini do Putina.
  Na takich ludzi Polska nie może liczyć i w takich ludzi nie powinna inwestować...oni zdradzą każdego gdy im się to opłaci... to w istocie "męty" społeczne niezależnie od wykształcenia...
  Wykształcenie to wiedza przedmiotowa a "męta" to moralność a właściwie jej brak.
 • @trojanka 11:14:03
  Czy to wracają Polscy do Polski?
 • @Jan Paweł 11:17:52
  Tak!
  https://twitter.com/lkwarzecha?lang=nl
 • @interesariusz z PL 23:59:46
  Ludzie opamiętajcie się, jakie bomby i jakich wrogów?
  Do jakich wrogów służyć niby uciekło ponad milion polaków?
  Co to za banaluki i nagonka polaków na polaków.
  To że jeden z drugim wyjechał za granicę do pracy nie robi z nikogo wroga czy polaka drugiej kategorii.
  Chyba was pogięło jak macie takie nastawienie.
  Wyjeżdża jeden z drugim bo jak by pozostał w bezrobotnym kraju w to by rodziny nie wyżywił i tyle na temat.
  To nie żadna wina zarobkowych robotników ale wina naszych złodziei styropianowych.
  Człowiek wyjechał, zarobił w pocie czoła ile mógł by wysłać rodzinie w kraju, albo przyjechać z walutą i samemu stanąć na nogi.
  Dla wielu to się nie udało, zarobić krocie i szybko wrócić, a i sytuacja w kraju optymistyczna nie była.
  Wielu zostało bo i wracać po kilku latach pewnie nie było do czego.
  Losy są różne ludzi a każdy stara się wybrać jak mądrzej.
  Natomiast oskarżać polaków że wyjechali i że to z ich winy, że nie byli patriotyczni wystarczająco.
  Co to za bzdury?
  To co? Nasi powstańcy, po upadku powstań, mieli nie uciekać?
  To co? Po wojnie Ci co pozostali na zachodzie to też nie Polacy?
  Mieli oni mniej patriotyzmu od tych Polaków w kraju?

  A tu mieliśmy cała polska została wysprzedana, rozkradziona.
  I niech nikt mi nie mówi że nie.
  Część tej ekonomii która napędza do dziś nasz kraj to między innymi Polacy mieszkający za granicą. To tysiące małych i większych firm które prosperują za granicami Polski które bez obawy i żadnych ulg podatkowych inwestują w Polskę. Proszę tego nie doceniać.
  Więc nie wylewajmy dziecka z kąpielą.
 • @trojanka 11:24:26
  Dzięki.
 • @filemon123456 04:37:31
  No popatrz no, "juzek, hydraulik z new yorka" się odezwał. :-)))))
 • @pepe1234 12:14:57
  Zachowali się jak żydzi w 68r gdy ich Gomółka odessał od koryta władzy...
  Też nikt ich nie zmuszał do wyjazdy ale wyjechali na bogaty zachód...
  a dzisiaj kraczą że zostali wypędzeni...

  Tych Polaków co uciekli na zachód też nikt nie wypędzał ale woleli lepsze życie na zachodzie niż życie dla Polski.
  To nie są lepsi Polacy to są gorsi Polacy...to dezerterzy z pola walki o Polskę... im się o lepszą Polskę walczyć nie "opłacało" a na zachodnim socjalu tyrać dla Niemca czy żyda się opłacało...
  Oni pierwsi zagłosują za przywróceniem do Niemiec Polskich ziem zachodnich...podobnie jak banderowcy i żydzi...bo wtedy będą mieli "Niemcy" w Polsce... a Polski nie będzie .. a co to ich obchodzi ?
  Polskę to oni mają w d..pie.. koryto, wypasiona bryka, komóra... najważniejsze.
 • Żyd Ziemkiewicz jako wzór Polaka
  No gratuluję Autorowi autorytetu, na który się powołuje.

  Tym wszystkim krzyczącym o zabraniu prawa wyborczego Polonii proponuję wziąć na wstrzymanie, bo zagranicą są miliony Polaków, być może uzbierałoby się druga Polska, a ile milionów głosuje na te marionetki, które co wybory bieganie wybierać?

  Gratuluję również tej katolickiej, pięknej postawy. Ktoś tam w Waszych katolickich księgach powiedział „nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni”, bo istnieje tysiące powodów, dla których ludzie opuścili swój kraj. Wątpię, aby ci „nienawidzący” nienawidzili swoją ojczyznę, być może, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, nienawidzili ustrój utożsamiany przez nich z ojczyzną, system, który kopał ich, ich rodziców i dziadków.

  Potwierdza się tu znana od dawna reguła: Polonia jest traktowana jak niechciane dziecko, jak wyrodna córka-prostytutka, od której odsuwa się z odrazą cała rodzina, nie omieszkując przy tym wyciągać łap po jej pieniądze. Która, gdy jednakże sama znajdzie się w potrzebie, zostanie wykopana przez rodzinę na żebry.

  1*
 • @interesariusz z PL 22:07:18
  „tym szczurom, co uciekli za granicę, należy się splunięcie w twarz.”

  Tobie również.
 • @Romuald Kałwa 22:20:08
  „ZA DUŻO ZNAM TYCH. CO WYJECHAI, I DARZYLI NAS - PRÓBUJĄCYCH NAPRAWIAĆ NASZ (NIE "TEN") KRAJ.”

  To zapewne dlatego, że nienawidzą swoją ojczyznę, nieprawdaż?
 • @Stara Baba 00:12:19
  „Co do tych przysyłanych przez światową Polonię pieniędzy, jeżeli przypatrzeć się temu zagadnieniu dokładniej wyszło by na to że pomagano tylko rządowi”

  Mylisz pojęcia. PRL w znacznym stopniu polegał na pieniądzach zarabianych przez Polaków zagranicą i przysyłanych do Polski. Teraz się to trochę zmieniło, bo Polacy przysyłają najbliższym rodzinom, które sprowadzają do siebie, a nie wszystkim ziomkom dookoła, jak to kiedyś bywało.
  Poza tym, popatrz sobie, ile osób w PRLu postawiło sobie domy, na które by z pensji całe życie nie było ich stać, ile postawiło gospodarstwa na nogi wyjeżdżając na saksy. To są wszystko pieniądze Polonii.
 • @pepe1234 12:14:57
  100% racji.
 • @Lotna 14:42:57
  Żadnych pojęć nie mylę. Pani sama mi przytakuje (PRL w znacznym stopniu polegał na pieniądzach zarabianych przez Polaków zagranicą i przysyłanych do Polski). Ja także pomagałem rodzinie. Tylko w 1991 roku jako pomoc wysłałem równowartość 3~4 domów do pobudowania. W skali kraju ta cała pomoc była pudrowaniem rządowego nosa aby jak kostucha nie wyglądał. Od tego nie przybywało fabryk, inicjatyw jak i wiedzy. Było to krzewienie kultu "jakoś to będzie" i spolecznego rozwarstwienia a dla rządu wymówka "nie jest tak źle" i trzymanie kraju w beznadziei i obcej grabierzy. Ponieważ nie było przysłowiowego dna nie było z żadnej strony ekstremalnych posunięć. Cała ta pomoc to przysłowiowa "rybka zamiast wędki".
 • @filemon123456 15:53:05
  Nie wiele masz do powiedzenia Polakom którzy nie uciekli z Polski mimo trudnej sytuacji... poza nienawiścią do nich.
  Jesteś zagubionym dupkiem...zapatrzonym w siebie..
  Ciekawe że dokładnie taki stosunek do Polków mają żydzi zwłaszcza ci którzy po 68r z własnej woli wyjechali z Polski na bogaty zachód..
  to ten sam typ mentalności... no i ten sam typ reagowania na krytykę.. wściekłość i groźby karalne..

  Sprawdź swoje korzenie ...
 • @Lotna 14:24:25
  Ja rozróżniam dwie Polonie.

  Polonia przed 1989 r. - był PRL, nic nie można było zrobić, emigracja w takim przypadku jest usprawiedliwiona.

  Polonia po 1989 r.- odzyskano wolność, emigracja zamiast odbudowywania Polski to ucieczka, brak charakteru i pmyślunku.

  Oczywiście od tych reguł jest mnóstwo wyjątków, specyficznych okoliczności ale moim zdaniem, nie zmienia to faktu, że w Polsce po 1989 r. nastąpił jakiś koszmarny "kult emigracji". I ok. Kto chciał to emigrował ale dlaczego mamy ich dzisiaj przyjmować z otwartymi ramionami?

  "Tym wszystkim krzyczącym o zabraniu prawa wyborczego Polonii proponuję wziąć na wstrzymanie,(...) "

  Ktoś pracuje w innym kraju dziesięciolecia, płaci tam podatki, wydaje tam pieniądze, wpiera tamtejszą gospodarkę. Dlaczego ktoś taki ma prawo wyberiać władzę w odległym kraju w którym od lat nie mieszka ? To niemoralne.
 • @kowalskijan584 16:54:01
  "Tym wszystkim krzyczącym o zabraniu prawa wyborczego Polonii proponuję wziąć na wstrzymanie,(...) "

  Tam głosujesz gdzie mieszkasz i pracujesz... z jednym wyjątkiem
  jesteś na zagranicznej delegacji służbowej.

  Inaczej będzie jak z żydami oni mają po kilka paszportów i mogą głosować w kilku krajach jednocześnie...
  tak się mnoży żydów w sensie paszportowym.

  Posiadanie kilka obywatelstw powinno być zakazane w interesie każdego kraju... Obywatelstwo to prawa ale i obowiązki np lojalności wobec swojego kraju...tylko "monogamia" żadnej "poligamii" paszportowej.
 • @filemon123456 15:53:05
  "Wy gardzący tymi którym zazdrościcie oscar,trojanka,intersariusz,kowalskijan584,agnieszka s,anna pk,kulalis i przedewszystkim romualdkalwa "
  ???


  Może mi Panu wyjaśni, kim ja gardzę i komu zazdroszczę.

  Oczekuję na odpowiedź.
 • Powrocic?
  Nie ma juz polskich hut, stalowni, biur projektow, polskich firm budowlanych, kopalni ; nie ma juz polskich zakladow pracy i polskich supermarketow; nie ma prawdziwych naukowcow na uczelniach, nie ma miejsc pracy dla: inzynierow, wykladowcow logiki, filologii klasycznej, ekonomii politycznej (ktora sie teraz bardzo sprawdza, co widac na przykladzie chocby ekonomii konsumpcji USA.)
  Nie ma zwiazkow zawodowych, wczasow rodzinnych placonych przez zaklad pracy; nie ma przyjazni miedzy narodami; polskie wojsko bierze udzial w kazdej niemal awanturze wojennej; wojna w Afganistanie, Iraku i zakup niesprawnego sprzetu wojennego kosztuje krocie.

  Udzial Polski w zniszczeniu pieknej i dostatniej Jugoslawii, z ktora zylismy w przyjazni, polskie wojsko okupacyjne i polska policja w Kosowie, awantura ukrainska, i gazowe skandale i rozne awantury z sasiadami wykanczaja polska gospodarke.

  Ale za to mamy:
  dudabusy i cyrkowe kampanie wyborcze, ktore jako zywo przypominaja harce kucykow cyrkowych
  kryzys prawodawstwa
  kryzys chrzescijanstwa
  umowy smieciowe
  armie bezdomnych
  ogromne zadluzenie panstwa
  obce 'biznesy', ktore nie placa podatkow
  sankcje , ktore nalozone na inne panstwa, akurat dotkliwie daja sie Polsce we znaki.
  platne drogi publiczne
  obcy kapital
  nieslychana ilosc wypadkow drogowych
  horendalna ilosc przestepstw, zabojstw w rodzinie, narkomanie,
  liczne wybuchy gazu w mieszkaniach i domach
  obce wojska
  kolejne wojenki
  przypadki politycznych samobojstw i niewyjasnionych zgonow
  zupelnie oglupiajace oficjalne media
  i taniec z gwiazdami !

  Zostala jak dotad pyszna kuchnia polska
  Za to nie mamy, jak dotad, bezwizowego wjazdu do USA.

  Zastanawiam sie co takiego moze w Polsce robic, i z czego zyc, po powrocie do kraju: inzynier, nauczyciel jezyka lacinskiego, historyk, (typu dr. Ratajczak) inzynier okretowy, ekonomista, wykladowca logiki, czy byly pracownik np. ELWRO?
 • @Romuald Kałwa 22:25:31
  I co z tego, ze dr. Dariusz Ratajczak nie uciekl?
  Ani dr. Piskorski
  Ani Leper
  Ani D. Szpineta, gen. Papala
  i bardzo wielu innych
  Ktos im pomogl 'w zmienianiu Polski'?
 • @Stara Baba 15:44:27
  „Cała ta pomoc to przysłowiowa "rybka zamiast wędki".”

  To chyba raczej politycy powinni tę wędkę kombinować, a nie ludzie, którzy wyjechali zagranicę, żeby poprawić byt swój i swojej rodziny. Nie dość, że utrzymywali PRL na powierzchni, to jeszcze powinni się bić w piersi, źe nie zmienili systemu w Polsce?
 • @kowalskijan584 16:54:01
  Powtarzam po raz kolejny: zagranicą mieszkają miliony Polaków. Ile, pytam, ile milionów Polonii głosuje w tych idiotycznych polskich wyborach, które i tak nie mają żadnego sensu?
  Weźcie sobie na wstrzymanie z tym głosowaniem Polonii, bo Polonia w ogromnej części NIE GŁOSUJE.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej