Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
414 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Wielki dramat Lecha Wałęsy - jesteśmy z Tobą Lechu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- mam 6 tys. zł emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać.

Nam głupoty w głowie, martwimy się, żeby na tę epidemią zachorowało jak najmniej ludzi (jak najmniej zmarło), tymczasem to Lech Wałęsa ma prawdziwy problem:
 - Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety... I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy… - ubolewa w rozmowie z „Super Expressem” były prezydent.
Za odczyty i spotkania zarabia ogromne pieniądze. Konkretnie ile? - Wykłady na Zachodzie? Od 10 tys. euro do 100 tysięcy. Zarabiam na zachodnich kapitalistach – mówi nam szczerze Lech Wałęsa.
Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem.

                        „Wszyscy podpisywali i ja podpisałem”
Jak Lech Wałęsa „robił za friko” przed 1989 rokiem pisał Sławomir Cenckiewicz, Piotr Gontarczyk, Paweł Zyzak, a mówili Anna Walentynowicz, czy twórca nazwy „Solidarność” Piotr Wyszkowski. Mówił to także sam Lech Wałęsa – „Wszyscy podpisywali i ja podpisałem”.
Sporo rozsądku pokazał kolegom muzykom i osobom o postawach, takich, jak Lech Wałęsa, popularny Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc:
"Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno WSZYSCY (oprócz producentów maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących) STRACĄ. Nie tylko artyści, są w tej trudnej sytuacji".
"Wielu innym JEST i BĘDZIE o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku MNIEJ kasy".
"życie nie polega tylko na fajnej imprezie z kokainą pod nosem i bentleyem pod pachą".
Cały wpis Skiby:
Już nie mogę czytać tego utyskiwania moich koleżanek i kolegów z branży artystycznej. Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno WSZYSCY (oprócz producentów maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących) STRACĄ. Nie tylko artyści, są w tej trudnej sytuacji.
Podstawowa przyzwoitość każe, aby w ciężkich czasach nie myśleć tylko o sobie. Wielu innym JEST i BĘDZIE o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku MNIEJ kasy.
Warto przy tej okazji zdobyć się na jakąś rozsądną refleksję. Przewartościować swoje życie. Pomyśleć o tym, że ta niespodziewana LEKCJA koronawirusa przyda się nam wszystkim. Być może warto zadumać się nad kruchością życia, przypomnieć sobie starą prawdę, że jesteśmy tylko pasażerami w tym pociągu pędzącym przez czas, a samo życie nie polega tylko na fajnej imprezie z kokainą pod nosem i bentleyem pod pachą.
Minęły zaledwie cztery dni kwarantanny, a już polskie GWIAZDY cierpią i skarżą się, że nie będą miały za co płacić rachunków. Gdyby to byli jeszcze jacyś młodzi wykonawcy na dorobku, debiutanci, artyści niszowi. Nie! Do chóru narzekających zapisali się wykonawcy, którzy za jeden koncert biorą po 60 tys. zł i więcej. Kobieta z dyskontu pracuje na takie honorarium przez rok albo i dłużej. Co robiliście przez całe życie? Czemu nie odłożyliście pieniędzy jak wszystkie kurki z monetą były odkręcone? Po cholerę kupowaliście drogie auta i braliście kredyty jak idioci? Wiewiórka jest mądrzejsza od was, bo wie, że trzeba sobie schować orzeszka na zimę.
Nic się nie stanie. Damy wszyscy radę. Wytrwamy! Tylko już bez tego fałszywego jęczenia proszę. I pomóżcie tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia niż wy. To was uskrzydli.

Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3365190763497669&set=a.193805510636226&type=3 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  "Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy… - ubolewa w rozmowie z „Super Expressem” były prezydent."

  Znaczy się mają w domu manko.
  Tylko z czego je pokrywają. Muszą dorabiać gdzieś na boku i nie zgłaszać do opodatkowania.
 • Proponuję zagrać LW
  W zdrapki. Nawet bańkę można trafić, a przy jego przysłowiowym szczęściu, to nie problem.
 • @Rzeczpospolita 14:35:39
  Trzeba sprowokować Wałęsę do startu na jakiegoś radnego, wtedy będzie musiał opublikować oświadczenie majątkowe.
 • ZBIORKA NARODOWA NA BOLESŁAWA i
  STOWARZYSZENIE DEMOKRACJA USA Z SIEDZIBĄ W NOWYM JORKU ZWRACA SIĘ Z APELEM DO TYCH WSZYSTKICH POLAKOW KTÓRZY DOSTALI OD LECHA WAŁĘSY 100 MILIONOW ABY W OBECNEJ TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ WSPARLI BOLESŁAWA KAŻDE TYSIĄC ZŁOTY OD EMERYTA BĘDZIE MILE WIDZIANE Stefan Michał Dembowski zastępca prezesa
 • Nie ma na kogo donosić?
  To zagraj canalio w totolotka! Weź pożyczkę u Sorosa!
 • BOJKOT ŻYDOWSKIEJ OKUPACJI POLSKI BOJKOT WYBORÓW
  POLACY RODACY ZOSTAŃCIE W DOMU NIE IDŹCIE NA WYBORY

  UDZIAŁ W WYBORACH TO LEGALIZACJA OKUPANTA

  OD 30 LAT WYBORY SĄ FAŁSZOWANE FAŁSZOWANA JEST FREKWENCJA WYBORCZA

  OKUPANTOWI POTRZEBNA JEST TYLKO WYSOKA FREKWENCJA ŻEBY POKAZAĆ ŚWIATU ŻE W POLSCE JEST DEMOKRACJA

  POLACY RODACY UDIAŁ W WYBORACH TO LEGALIZACJA OKUPACJI POLSKI TO KOLABOROWANIE Z ŻYDOWSKIM OKUPANTEM

  ZJEDNOCZMY SIĘ WOBEC ZAGROŹENIA KOLEJNEGO ROZBIORU POLSKI Stefan Michał Dembowski
 • Nazwa "Solidarność" i to pijane logo...
  z całą pewnością zostało wymyślone przez jedną z najlepszych amerykańskich agencji marketingowych. Po prostu z tą całą ideologią doczepioną do niego jest za dobre, by wymyślił to jakiś pierwszy lepszy szeregowy gościu, gdzieś tam na styropianie. Dostał od kogoś "życzliwego" gotowiec i miał to zafirmować tylko swoim nazwiskiem w zamian za przejście do historii... ZDRADY Polski.
  Zresztą ta cała ideologia styropionanowa doczepiona do tego całego etosu, także była częścią tego marketingu na który Polacy dali się nabrać i ciężko za to płacą do dzisiaj.
  Teraz co chwilę wychodzą jakieś "klocki lego" z tej całej układanki rozbioru PRL-u na strzępy.
  Niedawno runął kolejny mit, kolejny filar tamtego etosu...

  A wszystko zostało przeprowadzone wg tego scenariusza :
  https://www.youtube.com/watch?v=mOypdIhNrME&t=76s
 • Jestem zdruzgotany - Wałęsa nie wykłada, bieda wpycha go w myśli rozpaczliwe
  Szczerość była i jest we właściwej cenie. Skorzystał dziś z jej przywileju sam Lech Wałęsa, powiadamiając nas o nędzy, którą zafundowała mu epidemia. Umknęła mu nagle możliwość życia w dostatku, bo wszelkie wyjazdy powstrzymano nie tylko na polskiej granicy. A za nią czekały i czekają nadal na naszego Bolesława Tajnego liczne zaproszenia, procentujące wielkimi kwotami. Wszak każde słowo wygłoszone na zagranicznych wykładach przeliczane jest natychmiast przez prelegenta na stertę dolarów, euro, czy też na inne jeszcze wartościowe banknoty. A teraz, co? Większość obywateli cierpi z obawy przed następstwami podstępnego wirusa, niektórzy doświadczyli jeszcze gorszych doznań, ale nic to, w porównaniu z cierpieniami byłego Przewodniczącego. On, jak oznajmił, cierpi biedę, bo z 6-tysięcznej emerytury utrzymać się nie może, ponieważ małżonka roztrwania w miesiącu 7 tysięcy, a gdzie tu jeszcze kwota na wsparcie dzieci i wnuków? Po prostu tylko usiąść i płakać. To nie czasy Arłamowa, gdzie podawano wszelkie posiłki i coś tam jeszcze do nich, to nie czas ciężkiej walki w Belwederze z nielubianymi, ale wówczas pożytecznymi braćmi. Także nie czas na aktualizowanie akt IPN „na wyrywki”. To okres prawdziwej smuty, ale nie z powodu tragedii, która dotknęła ogromną część świata, lecz tylko wielki upadek ducha i ciała wystraszonego wizją braku uciech z zarobkowej turystyki. Pewna dama z kręgów znanej kasty nie widziała możliwości przebywania na tym świecie za 10 tysięcy, więc Bolesław Tajny może czuć się nawet szlachetniejszy. On nie potrafi żyć za 6 tysięcy. A to już zupełnie coś innego. A gdzie jego wielcy przyjaciele tworzący światową ponoć elitę? Nikt z nich nie chce wesprzeć w wielkiej potrzebie człowieka, który wie zawsze wszystko najlepiej, choć nikt z jego rad nie chce korzystać? To pełna degrengolada elit. Moralna, umysłowa i polityczna. Bezprzykładny przypadek nicości. Jestem zdruzgotany.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Co tam koronawirus! To jest prawdziwy dramat. Wałęsa: Nie zarabiam i bankrutuję teraz. Za 6 tys. złotych się nie utrzymam

  autor: Tomasz Domalewski

  Ps.....Nagrodę Nobla, żona Danuta przepuściła? Jak świat przeżyje bez jego "wykładów" i złotych myśli? Rządzie!! puść go do Włoch albo Francji…puść..proszę…. niech zaniesie im mądrość etapu a przy okazji zarobi na fanaberie żony….Każdy człowiek tej umęczonej planety pragnie "wykładów" arcymędrca Bolesława. Nawet totolotek zamknął swoje podwoje przed Bolkiem z obawy o swoje finanse. I jak tu żyć?
 • @Jan Paweł 08:40:34
  zaś o artystach i ich roli w rozwalaniu PRL-u który chronił polskie granice i niebo przed różnymi zarazami pisałem tutaj :
  http://gibson.neon24.pl/post/150710,czy-matura-warta-jest-mniej-niz-zero

  Za PRL-u nad Polską nie było Chemtrailsów a granice bardzo szybko i skutecznie mogły być zamknięte w każdej chwili, bo WOP rozlokowany był dookoła Polski. Obecnie każdy może sobie wejść do Polski bo np południow-wschodni okręg WOP w ogóle został zlikwidowany. Bo i po co skoro Ukraina i Polska mają być kiedyś jednym tworem.
 • @zbig71 14:41:08
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jOWVlZi9wLzIwMjAvMDMvMTkvODI1LzUxNi84YjFlZDVkMGM4Yjc0NmRjYTc2ZDA3OWNmZDYwY2YzMi5qcGVn.jpeg
  Ps..A przecież podobno była jakaś ustawa, mieli kapusiom poobcinać, skąd on ma aż tyle? Mam nadzieję, że jako agent Bolek będziesz miał odpowiednio zmniejszoną emeryturkę. Nie może być świętych krów. Bidoku, totolotka ci rozwiązali i za donoszenie nie płacą. Trzeba będzie przejść na pasztetową. Bolek by chciał grać w totolotka ale punktu totolotka już tamci nie obsługują. Bolek, spróbuj pisać do gazet, masz wiele ciekawych nieopowiedzianych dotąd historii do sprzedania, np. jak się płynęło motorówką, jak się piło z Kiszczakiem, na których kolegów donosiłeś…Średnia emerytura na Ukrainie - to 3083 hrywny, czyli 470 złotych. Minimalna emerytura wynosi 1889 hrywien, czyli 287 złotych. Osoba, twierdząca, że nie jest w stanie przeżyć za 6 tys. złotych, musu być chora. Na głowę.
 • Po "odzyskaniu" wolności (stanem wojennym)...
  Gierka spuścili w ogóle bez emerytury. Gdyby nie miał belgijskiej emerytury, to nie miałby za co żyć.
 • autor
  Jak Platforma ze świńską grypą walczyła…
  https://niepoprawni.pl/blog/mpyton/jak-platforma-ze-swinska-grypa-walczyla

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej