Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Tak, to jest sukces Dobrej Zmiany!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez koronawirusa nie ma chętnych do zbierania szparagów w Niemczech

Nieszczęście dla niemieckiej gospodarki! Niemieckie media alarmują, że pola ze szparagami mogą zostać puste.
Polacy nie chcą zasuwać w Niemczech za 1200 euro przy zbieraniu szparagów. O problemie mówią chciwe agencje pracy, które nawiasem mówiąc, łupią polskich pracowników na opłatach prowizyjnych ile wlezie. I to się udało dobrej zmianie :) Naprawdę :)
Rada jest taka: niech Niemcy zatrudnią przybyłych z Bliskiego Wschodu arabskich i pakistańskich inżynierów, lekarzy, techników - niech coś wymyślą.
O! Spada produkcja samochodów. Niech Niemcy zatrudnią pracowników z niemieckich fabryk, które tak jak Porsche, w dziwny i zagadkowy sposób, wzbogaciły się na II wojnie światowej.
Przedstawiciele agencji pracy narzekają, że ludzie nie chcą wyjeżdżać do pracy w Niemczech i Holandii.
14 lat temu na wakacjach pracowałem, jako telemarketer – łapacz – pracowników w pewnej agencji pracy. Co ja się tam nasłuchałem. Ludzi wprost szmacono. Wysyłano ich do pracy do Holandii, pobierano opłaty za domki, i jeszcze tej pracy często nie było.
To jest maksymalny wyzysk.
Niemieckie media podają, że Polacy nie chcą już pracować przy szparagach. I bardzo dobrze. Hańbą jest, że Polki wyjeżdżają podcierać dupska starych Niemcom, którzy nierzadko mordowali ich dziadków i rodziców. Albo biorą śluby z Niemcami, rodząc potencjalnych morderców Polaków.
Spada produkcja samochodów, co nawiasem mówiąc zapowiada recesję i brutalny kryzys. Chińczycy obserwują Polskę i dziwią się, że Polacy mają takie poddańskie nastawienie do swoich ludobójców. Rada jest taka. Relacja z Chinami to szansa na uniezależnienie się od niemieckiej gospodarki, którą trzeba zdławić, bo ta, prędzej, czy później obróci się przeciwko Polsce. Właściwie już się obraca. Nie bez powodu Niemcy tak bardzo inwestują na Ziemiach Zachodnich i Wielkopolsce.
Pamiętam te relacje niczym z obozów pracy, gdy ludzie wyjeżdżali pracować na plantacjach ogórków, mieszkali w barakach. Cała ta poniżająca sytuacja dodatkowo degenerowała tych ludzi – pijaństwo i rozpusta. Tak, to śmieszne określenie, ale to nie był piękny seks, ale zwykłe parzenie się.
Niemieckie dupska podciera była posłanka PO - Bożena Sławiak. Hańba. Niech szparagi w Niemczech zbiera Donald Tusk i jego świta, albo inni polscy liberałowie, zwani „Januszami biznesu”, którzy tak narzekają, że pracownicy nie chcą być wyzyskiwani w ich firmach. Sami wyprzedając polski majątek, do tego doprowadzili. Możemy narzekać na Anglików, ale w Anglii, czy Wielkiej Brytanii, najlepszymi, doceniającymi pracę osobami, są właśnie Anglicy.
Wiem, wiem, Niemcy to też dzieci boże. Szatan również. 
Ps. Na szczęście nie wszyscy pracodawcy w Polsce są liberałami, mamiącymi niewolników, że władza pochodzi od Boga. Wielu już zrozumiało, że aby gospodarka hulała, a zyski rosły, pracownik - konsument - musi godnie zarabiać.
 
 

KOMENTARZE

 • Następnym "sukcesem" będzie gazoport
  gdy Putin wykończy przemysł łupkowy w USA - na co się zanosi.
 • Nam braki nie grożą,tu prezydent Wrocławia przemawia do swoich mieszkańców.
  Tylko co będzie z tymi Polakami, którzy własnie wracają z Anglii,Szkocji, Niemiec..., na razie ponoć rejestrują się w Urzędach Pracy jako bezrobotni.

  https://twitter.com/i/status/1240999728722182144
 • @nikander 12:19:17
  a na to się zanosi...
  Tramp dokłada d tego planu swoją cegiełkę.
  Już ogłosił że USA będą skupować tanią ropę bo tania.
  Oznacza to że nie kupi własnych łupków ...bo drogie.
  Dla łupków to "strzał miłosierdzia" w potylice.

  Jak tylko egzekucja łupków w USA się dokona nieodwołalnie to na rynku zabraknie 20% podaży i rynek znowu odżyje...cent skoczą do 40-50$ bo korona paraliżuje gospodarkę.
  ale jak zduszą Koronę poprzez wynalezioną szczepionkę czy cuś.. to ceny ropy skoczą do 150$ na czas ponownego rozpędzania gospodarki światowej... nadrabiania zaległości dostaw...towarów wszelakich.
  łupki .. łupki będą już martwe... i żaden bank nie włoży ponownie pieniędzy w łupki po utracie na łupkach grubych setek miliardów dolarów.


  są jeszcze inne możliwe scenariusze...
  zwykle realizuje się scenariusz całkiem niespodziewany...
  życie jest bogatsze niż wyobraźnia... i nigdy nie łamie praw przyrody...
  choć często łamie naukowe teorie..dogmaty, prawdy..
 • @trojanka 15:30:57
  I Gazeta z Wałbrzycha.
  https://t.co/f70noxwHLP?amp=1
 • @trojanka 15:30:57
  Putin ratuje d..pę Polskim ekstremistom...(przy okazji większej operacji)
  Bankrutują Amerykańskie łupki Putin zmusza Polskich oszołomów do zakupu taniego gazu na rynkach światowych a nie drogiego gazu łupkowego z USA...

  Chyba że oszołomy dalej będą kupować już nie tani gaz od Amerykanów po "amerykańskich" cenach a Amerykanie kupią go tanio u Ruskich...
  Może dojść do tego że Amerykanie zbudują rurę z Rosji do Polski by tą rurą sprzedawać Polsce ruski gaz po Amerykańskich cenach .
  Nie możliwe ? jak się ma do czynienia z idiotami to wszystko jest możliwe.

  Amerykanie kupią od ruskich gaz na wejściu do rury...
  a oszołomom sprzedadzą gaz na wyjściu z rury już nie po ruskich cenach a po Amerykańskich cenach..podobnie z ropą.
  Tylko patrzeć ja Amerykanie zażądają sprzedania im rury łączące Polskę z Rosją...i geszeft gotowy.
 • @Oscar 15:38:51
  PGNiG ogłosił wczoraj podwyżkę tzw. opłat "żeby "zamaskować" prawdziwy powód podwyżki.Odbiorcy to wsio ryba, chodzi w końcu o kwotę na fakturze.
  Chyba nie ani jednego miesiąca bez kolejnej podwyżki. Prąd, śmieci, gaz, woda, C.O, ciepła woda,podwyżka prądu i gazu ciągnie za sobą kolejne podwyżki/masarnie, piekarnie,sklepy, czynsze, usługi /dentysta. Fryzjer, szewc,hydraulik...
  I jeszcze opłata paliwowa....
  Trump nie kupuje łupków od swoich?????chyba raczej kupuje od swoich.......
 • @Oscar 15:38:51
  https://t.co/rHiokXIZSu?amp=1

  (Bloomberg) - Plan administracji Trumpa, który ma pomóc zmagającym się amerykańskim wydobywcom łupkowym, polega na zakupie ropy o wartości nawet 3 miliardów dolarów od krajowych producentów, którzy zatrudniają 5000 osób lub mniej....

  Departament Energii początkowo kupi 30 milionów baryłek słodkiej i kwaśnej ropy na dostawy w maju i czerwcu, z planami zakupu łącznie 77 milionów baryłek z czasem, podała agencja. Sekretarz ds. Energii Dan Brouillette powiedział dziennikarzom w czwartek, że Kongres chce pokryć koszty w wysokości 3 miliardów dolarów....

  Sekretarz skarbu Steven Mnuchin wezwał w czwartek do jeszcze większych działań, aby pomóc amerykańskim producentom, mówiąc, że zaleci prezydentowi Donaldowi Trumpowi zwrócenie się do Kongresu o nawet 20 miliardów dolarów, aby utrzymać strategiczną rezerwę ropy naftowej na 10 lat. „
 • @trojanka 16:07:26
  no patrz nie doceniłem Trampa... a przecież Tramp to najważniejszy agent USA i jako agent USA realizuje interesy USA czyli kupuje drogo ropę USA z USA nawet wtedy gdy może kupić taką sam`a ropę taniej na rynku światowym.

  To całkiem tak jak Polskie oszołomy oni też kupują drogo amerykański gaz chociaż mogą całkiem tanio kupić taki sam gaz na rynkach światowych.
  To nasuwa mi nieuzasadnione podejrzenie że te polskie oszołomy to w istocie Amerykańska agentura tak jak Tramp tylko niższego szczebla i na "delegacji" w Polsce.
  U Trampa można to nazwać patriotyzmem..
  w przypadku polskich oszołomów trzeba do nazwać zdradą ...
  no chyba że oni mają Amerykańskie paszporty albo innego Izraela a te Polskie paszport są tylko tak dla zmyłki..

  Tak się tylko zastanawiam..
 • @Oscar 17:13:32
  .. a media głównego nurtu wciskają nam że Tramp to agent Putina.. a nasze oszołomy to szczerozłoci patrioci ...
  zawierzyłem mediom ..i doszedłem do fałszywych wniosków..
  Tramp to jednak patriota .. a nasze oszołomy .. ehhhh szkoda gadać..
 • Język dyplomatyczny USA.
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/2020032112120815-media-usa-chca-stworzyc-sojusz-naftowy-z-arabia-saudyjska-sputnik/

  USA chcą sojuszu z AS w sprawie cen ropy...
  To wersja dyplomatyczna.. w przypadku USA oznacza wzięcie "za mordę" AS by prowadziła politykę wg potrzeb USA.
  Gdyby AS nie chciała to USA ma środki by "chciała" od przekupstwa poprzez groźby i zastraszanie aż po akcje wojskową na większą lub mniejszą skale (o skali zdecyduje interes USA).

  O tej "dyplomatycznej" opcji USA dla podniesienia cen ropy pisałem już w swoich komentarzach.
 • @Oscar 17:17:06
  Cytując klasyka Henryego "Ameryka nie ma przyjaciół ma tylko interesy".

  I pójdzie po trupach każdego, żeby zapewnić coraz większy paśnik ...nie nie narodowi, bo ten jak przędzie to widać/ubezpieczenia zdrowotne, zadłużenia,strzelaniny/ale swoim korporacjom i bankom we władaniu diaspory oraz swemu cennemu jedynemu na świecie "przyjacielowi" na BW!
  "Ambasador Teheranu w Madrycie mówi, że Iran jest jedynym krajem na świecie, który nie może kupować lekarstw i sprzętu medycznego z rynku światowego z powodu amerykańskich „okrutnych i nieludzkich” sankcji, które utrudniają krajowi walkę z wybuchem koronawirusa.

  Hassan Qashqavi wypowiedział się w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety La Razon w środę.

  Powiedział ponadto, że każda transakcja bankowa wymaga zgody amerykańskiego Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC), który blokuje zagranicznym firmom angażowanie się w transakcje i handel z krajami z amerykańskiej listy sankcji.

  Przywódcy państw świata, szczególnie w regionie, powinni natychmiast zareagować na amerykańskie środki zastraszające i sankcje, które zablokowały dostęp narodu irańskiego do zaopatrzenia medycznego"- pisze presstv.com.

  https://robertbrzoza.pl/  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/tajna-instrukcja-zadluzania-obywateli
 • @Oscar 17:27:06
  Chyba, piszemy nie na temat!Pan Autor się zeźli :)))
 • @trojanka 17:39:44
  To idę na kolację...a potem na sex... a potem spać.
 • @Oscar 18:04:27
  Nie zapomnij założyć maseczki!!po kolacji oczywiście!!
  https://twitter.com/i/status/1240903737822121986

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej