Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

KoronawiZUS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W konsekwencji zahamowania gospodarki, upadnie system opieki zdrowotnej zwany niesłusznie służbą zdrowia. Nie łudźmy się – spora część lekarzy nie będzie leczyć za darmo. O jakiejkolwiek służbie nie ma u nich mowy.

By uratować gospodarkę, a nie dane statystyczne w postaci PKB – które uwzględnia wytwórczość na terenie danego państwa i przepływy kapitałowe, a od nich zależy spłata zadłużenia zagranicznego – powinno się zawiesić obowiązkowe wpłaty na system ubezpieczeń społecznych. Państwo i tak co roku uzupełnia spore braki finansowe.
 
Problemem może być zagadnienie, czy takie wpłaty mogą być zaliczane są do PKB? Co ze spłatą zadłużenia zagranicznego?
 
Nikt nie ucieknie przed koronawirusem. Prezes Kaczyński to wie. Internista Piotr Gryglas twierdzi, że koronawirus przenosi się tylko drogą kropelkową, ponieważ jest wirusem układu oddechowego i jest przenoszony wraz ze śliną, wydzielinami z nosa, czy łzami. Pożyjemy, zobaczymy...
 
Otóż do Europy zawędrował komar tygrysi (dwa razy większy od rodzimych komarów ze srebrzysto-białymi pasami na odwłoku), który przenosi takie choroby, jak m.in.:
 • ·        żółta febra,
 • ·        denga,
 • ·        japońskie zapalenie mózgu
 • ·        chikungunya (podobna do dengi)
 • ·        i inne dziadostwa.
 
Nie poruszałbym tego wątku, ale wczoraj pozbawiłem życia jakiegoś dziwnego, sporej wielkości komara. Przecież jest zimno. Kilka dni temu zauważyłem również biedronkę azjatycką, która gryzie ludzi i powoduje groźne uczulenia. Są jeszcze kleszcze. Jeszcze kleszcze...
 
Wracając do ZUS:
 
Komentujący p. Dariusz Mańkowski pod artykułem „ZUS pochłania 12% polskiego PKB” z 2013 r., na portalu Pox.pl pisze:
 

Wszyscy wiedzą, że w systemie ZUS nikt niczego nie ODKŁADA na STAROŚĆ. to co wpływa natychmiast wypływa. Proste pytanie. Dlaczego nie zlikwidować ZUS, składkę wliczyć do podatku, a pieniądze emerytom wypłacać z budżetu. Czekajcie czekajcie. Ale tu pojawi się problem. Dlaczego, korporacja która zarabia 300 milionów ma płacić 700 zł miesięcznie i student, który zakłada małą działalność ma płacić 700zł? BINGO! System ZUS to sposób na to by 0,001% koszmarnie bogatych właścicieli jachtów i maserati mogło cieszyć się opodatkowaniem rzędu 0-5%. To czego oni nie płacą musi zapłacić reszta populacji, a hasło "odkładacie na starość" to nic innego jak wykorzystanie słabości ludzkiego umysłu przez odpowiednie manipulowanie ramami, metaforami i narracją. 

KOMENTARZE

 • Konieczna pilna reforma ZUSu
  Jeśli obecny rząd chciałby zadziałać w interesie obywateli to wykorzystując KORONAWIRUSA powinien bardzo szybko wprowadzić refomę ZUSu i NA ZAWSZE zlikwidować pobieranie ZUSowskiego haraczu!

  Obowiązkowych opłat ZUSowskich nie powinno być. Wiadomo że ZUS to jedna wielka banda złodziei, weźmy pod uwagę choćby wyprowadzone fundusze z OFE, a podobno od 1991 roku wyprowadzono poprzez ZUS ponad 7 bilionów zł (informacja niepotwierdzona wymaga weryfikacji).

  Jeśli mówimy o składkach ZUS to trzeba zacząć od koncepcji człowieka: kim jest człowiek? Jaki jest jego cel życia na ziemi? Dopiero po analizie tego zagadnienia możemy układać nowy właściwy dla człowieka system emerytalny.
  Zacznijmy więc od człowieka. Kim jest jest człowiek? Człowiek jest istotą duchowo-materialną. Człowiek jest osobą, jest świadomy swego istnienia i swej wyjątkowej pozycji. Człowiek posiada rozum i tym przede wszystkim odróżnia się od zwierząt. Człowiek jest istotą rozumną i wolną. Człowieka posiada wolną wolę. Celem życia człowieka na ziemi jest jego rozwój poprzez czynienie dobra, życie w zgodzie z własnym sumieniem (czyli z Prawem Naturalnym) , odkrycie swojego zawodu, powołania czy misji, doskonalenia się, osiągając tym szczęście ziemskie i przygotowywując się tym samym do osiągnięcia szczęścia wiecznego po śmierci.

  Aby człowiek mógł się rozwijać, żyć sprawiedliwie, uczciwie, czynić dobro i aby mógł żyć zgodnie z własnym sumieniem osiągając stan szczęścia, wypełniając jednocześnie swój ziemski cel, potrzebuje właściwego, opartego na prawie naturalnym otoczenia prawno-instytucjonalnego, które umożliwi mu swoją ziemską misję wypełnić.

  I tu właśnie dotykamy kwestii ZUSu. W Polsce łamane są podstawowe Naturalne Prawa Człowieka w tej właśnie kwestii. ZUS łamie podstawowe naturalne prawo człowieka do życia. Zacznijmy od tego że w Polsce nie istnieje PRAWNIE określona kwota konieczna każdemu obywatelowi do egzystencji. Ostatnio napisałam w tej sprawie do Prezesa GUSu aby tę kwotę wyliczył. To powoduje że obywatele mikroprzedsiębiorcy którzy zarabiają mniej niż wynosi ZUSwoska obowiązkowa składka ok. 1400 zł są z mocy prawa ZMUSZANI tę składkę zapłacić nawet wtedy gdy ich dochody są niższe od 1400zł. Zatem ten obecny system emerytalny jest całkowicie nieludzki, gdyż nie przystosowany do potrzeb człowieka. Człowiek aby miał obowiązek dokonywania jakiejkolwiek daniny na rzecz państwa czy obowiązkowych ubezpieczeń, MUSI najpierw zaspokoić swoje podstawowe potrzeby życiowe. Państwo polskie a przede wszystkim ZUS neguje obywatelom taką możliwość. Neguje obywatelom możliwość przeżycia. Zatem są tutaj ewidentnie łamane podstawowe Naturalne Prawa Człowieka: prawo do życia i prawo do owoców swojej pracy.

  Jeśli ktoś chce wiedzieć w jaki sposób ZUS walczy z takimi obywatelami którzy próbują swoje Naturalne Prawa Człowieka wyegzekwować, to proszę się skontaktować z Panem Krzysztofem Kornatowiczem z Gdańska, który mając skromne dochody ze swojej pracy, ale nie na tyle wysokie aby po utrzymaniu siebie był w stanie zapłacić jeszcze ZUSowski haracz, jest przez lata ciągany po sądach przez ZUS.

  Jest to skandal! Gdyby Polska była krajem cywilizowanym to nasze podstawowe Naturalne Prawa Człowieka byłyby respektowane. Ale jesteśmy rządzeni przez barbarzyńskie obce nam kulturowo i cywilizacyjnie cywilizacje: rosyjską (turańską), żydowską, i bizantyńską. Czas by Polacy opomnieli się o swoje prawa człowieka.
  Jak to powinno wyglądać? Nie powinno być żadnych obowiązkowych składek zusowskich. Renty i emerytury minimalne, jednakowe dla wszystkich, powinny być płacone z podatków, bez względu na to czy ktoś pracował czy też nie. Bo nawet jeśli ktoś nie pracował to konsumował i był ściągny z niego przez całe życie podatek VAT oraz inne podatki. Jeśli ktoś chce mieć na starość większą emeryturę a stać go na oszczędzanie podczas swojego żcyia bo dobrze zarabia, powinien mieć możliwość kupowania małych sztabek złota lub srebra i je przechowywać, a na starość je wyprzedwać.

  Teresa Garland
  Dnia 3 IV 2020r.
  Indywidualny i niezależny kandydat na Prezydenta Polski
  https://teresagarlandprezydent.wordpress.com/
  Prezydent Tymczasowej Rady Stanu Narodu Polskiego Społecznego Komitetu Konstytucyjnego
  https://tymczasowaradastanu2019.wordpress.com/
 • "Otóż do Europy zawędrował komar tygrysi"
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/03/z15341661oheinrich-himmler.jpg

  Elity zachodnich demokracji kontynuują wielkie dzieło swoich poprzedników. Czy broń biologiczna zrealizuje depopulacyjną idę współczesnych, syjonistycznych, zbrodniarzy w „obronie” planety, jej zasobów, klimatu i $USA ? – D.Kosiur

  "Himmler zlecił tajne badania nad tym, jak owady zarażone malarią mogą być wysyłane za linie wroga."

  https://www.theguardian.com/world/2014/feb/14/nazi-scientists-mosquitoes-biological-weapon

  Wojna trwa...aż do zwycięstwa.

  https://m.salon24.pl/2ece762fea840b5445ba6a90be10a364,860,0,0,0.jpg
 • @Prezydentka 12:00:07
  "Obowiązkowych opłat ZUSowskich nie powinno być."

  Żadnych składek nie powinno być.

  Rozwiązaniem jest GLOBALNE USTALANIE ŚWIADCZEŃ.
  Ponieważ nie ma składek, to nie trzeba zatrudniać ponad 40 tys urzędników. Wystarczy kilka osób z MF, GUS, NBP i mogą to zrobić w ciągu 1 dnia w ramach wykonywania swoich obowiązków.

  Brak składek to odblokowanie swobody działania przedsiębiorców.

  Globalne ustalanie świadczeń powinno się połączyć z:

  - suwerennością monetarną
  - ponownym wprowadzeniem Ustawy Wilczka
  - całkowitą likwidacją PIT
  - powszechnym wyborem sędziów i komendantów
  - wiążącą mocą referendum
  - wprowadzenie prostego VAT na jedną stronę a nie na milion.

  Likwidacja PIT, składek ZUS/KRUS, CIT oraz wprowadzenie prostego VAT spowoduje, że państwo nie będzie zabierać ludziom niemal wszystkich dochodów i stać ich będzie na posiadanie dzieci. To rozwiąże problemy z DEMOGRAFIĄ.

  To wszystko to tylko robota na papierze....

  Pozdrawiam.
 • Tzw. prawa człowieka
  wymyślają dla człowieków samozwańcze nadczłowieki - w ramach ich kompletnego ubezwłasnowolnienia. Natomiast pomysł z emeryturami państwowymi dla zdeklarowanych nierobów - to jakiś 1-wszo kwietniowy żart. Żart, który traktuje osobę ludzką jak hodowlane zwierzę.
  Kiedyś pieniądz oparty na parytecie złota - pozwalał odkładać na starość - bez żadnych pośredników. Dzisiaj takiej możliwości nie ma. Inwestycją na starość było posiadanie dzieci i ich odpowiednie wychowanie - dzisiaj jest jak jest - czy męski odbyt udekorowany wieńcem laurowym.
  Wniosek?
  To nie emeryci są obciążeniem dla państwa tylko wciąż rosnąca rzesza urzędników jako strażnicy tzw. demonkratury i tworzenie groteskowych urzędów w ogóle. To nie emeryci są obciążeniem dla państwa - tylko wprowadzanie szatańskiej ideologi, która ma za zadanie konstruowanie nowego człowieka a raczej odczłowieczonego człowieka.
 • Po "pandemiii" Covid-19 pandemia ZUS.
  .
  Autor zwraca uwagę na bardzo ważny cel tej "pandemii"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/04/cel-operacji-pandemia-who

  starając się nam uświadomić realny świat, w większości obawiam się, bezskutecznie.

  Skoro ZUS w pierwszym kwartale roku przepuścił swój budżet w ramach inscenizacji nazwanej "pandemią", której scenariusz przygotowała wstępnie WHO, to przez resztę roku będą musiały niezliczone inne choroby obejść się bez usług ZUS, w ten sposób zacznie się w Polsce szerzyć tym razem prawdziwa pandemia ZUSu, inny autor pisze o pandemii samobójstw, dlaczego nie przy takiej fajnej "pandemii" ?

  - http://Nathanel.neon24.pl/post/154300,helmuty-potrzebuja-polskiego-parobka-chca-otwarcia-granicy#comment_1656135

  No cóż, jak demokracja zachodnia wzięła w swe kleszcze ZSRR/Rosję, to wystawiano ponoć zmarłych na ulicę, z braku środków na pogrzeb. Jak widać morczne siły w Polsce

  https://i1.wp.com/pppolsku.files.wordpress.com/2020/02/pomniktryumfujud.jpg

  pracują nad tym.
 • Dorga do pandemii ZUS
  .
  @Arjanek 12:17:40 wskazuje wzorce, zarówno ten miły pan na zdjęciu jak i noblistka mają znakomite recepty jak najlepiej przeprowadzić pandemię ZUS.

  Polacy mogą być dumni, że noblistka z Polski też mogła dorzucić do tego "Endlösung" (Rozwiązania ostatecznego)

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Endl%C3%B6sung_der_Judenfrage

  tego miłego pana na zdjęciu, rozwiązania ostatecznego problemu Polaków.

  Nie będzie Polski, nie będzie Polaków, nie będzie problemu.

  Tylko noblistka z Polski byłaby w stanie znaleźć Endlösung także dla Polaków.

  Cele "pandemii" są doprawdy wysokie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/04/cel-operacji-pandemia-who

  ale projektanci "pandemii" bezspornie liczą na samodzielność Polaków, jak to obiecuje nam Wican:

  - http://Nathanel.neon24.pl/post/154300,helmuty-potrzebuja-polskiego-parobka-chca-otwarcia-granicy#comment_1656135

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej