Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Brawo PiS! Łamiecie zakazy, które sami ustalacie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brawo PiS! Brawo Dobre zmiany! Wy jesteście bogi, My jesteśmy chamy - pisał jakiś internauta.

Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie - mówi stare przysłowie. 
 
Dobra zdrada, poprzez ograniczenia na pogrzebie do 5 osób zabroniła ludziom godnego pochówku. Tymczasem łamie zakazy, które sama uchwala. Żenada. Na uroczystościach poświęconych 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, bezczelnie kpicie z zakazów, które sami ustanawiacie. Nie zapomnimy Wam tego.
 
Klasyk ujął to najlepiej:
Fragmenty:
A jak poszedł król na wojnę,
Grały jemu surmy zbrojne, 
Grały jemu surmy złote 
Na zwycięstwo, na ochotę...
jak wjeżdżał w jasne wrota,
Wyszła przeciw zorza złota 
I zagrały wszystkie dzwony 
Na słoneczne świata strony. 
Szumią orły chorągwiane, 
Skrzypi kędyś krzyż wioskowy... 
Stach śmiertelną dostał ranę, 
Król na zamek wraca zdrowy... 
A jak wjeżdżał w jasne wrota, 
Wyszła przeciw zorza złota 
I zagrały wszystkie dzwony 
Na słoneczne świata strony. 
A jak chłopu dół kopali, 
Zaszumiały drzewa w dali. 
Dzwoniły mu przez dąbrowę 
Te dzwoneczki, te liliowe...
 
Nie warto było starać się dla Was, bronić Waszego imienia, honoru, nie warto było Was wspierać - wielu czuje się  zdradzonych. Nie zdajecie sobie sprawy z tego co robicie - czekają Was przyspieszone wybory.
 
Prawda jest taka, że pomiędzy Dobrą Zmianą a Konfederacją, jest miejsce dla normalnej, prawicowej, patriotycznej partii. I chętnie w tej partii będę uczestniczył. I będą Was rozliczał, a wielu sobie ostrzy na Was zęby, choć teraz siedzą względnie cicho. Nie będą sam.
 
Szykuje się bardzo poważny kryzys globalny. Można spodziewać się bardzo brutalnego ataku na Polskę w sprawie odszkodowań 447. Ne wierzę Wam. co innego mówicie, a co innego robicie. Oni nie odpuszczą. Nie wierzę Wam. Kłamiecie, że nie było rokowań w sprawie oddana Żydom nowojorskim tego, co ukradli im Niemcy. Nie wierzę Wam. 
 
Zło do Was wróci. Pamiętajcie o tym. Będzie Was bolało.
Będzie Was bolało. 

KOMENTARZE

 • Słowo "bogi"...
  w odniesieniu do bóstw trzeba pisać z małej litery.

  Bóg jest tylko jeden i jest to Bóg Wszechmogący w Trójcy Przenajświętszej. Reszta to bóstwa, którymi są albo demony, albo służący im ludzie.
 • @Jan Paweł 12:51:14
  o tak, już poprawiam.
 • Znając mentalność pro pisowców to ich pamięć jest zresetowana do 0 i zaprogramowana na slowo 500 plus
  Znając mentalność pro pisowców to ich pamięć jest zresetowana do 0 i zaprogramowana na slowo 500 plus.

  A część w ogóle jej nie ma.

  Salution 5 ⚄ ✔
 • @Jan Paweł 12:51:14
  Na temat panie, na temat. A nie o jakiś nad Jordańskich gusłach
 • @Romuald Kałwa
  Koronawirus ma jednak wprowadzić do Polin technologię 5G . Mistrzowie przekrętów polecam : https://www.youtube.com/watch?v=5K2wJTxBk1k Salute 5*
 • taka prawda
  Aby przegonić ludzi z ulicy Jaruzelski potrzebował zaczepienia w konstytucyjnym prawie więc wprowadził stan wojenny. Dzisiaj PiS bez żadnego prawa wprowadza sobie ot tak wszelkie zakazy które są łamaniem przez rząd prawa i konstytucji. Zakazy zrównały się już z dawnym stanem wojennym a ludzie jeszcze mają cierpliwość. Przestrzeganie prawa nie tylko obowiązuje zwykłych ludzi ale także ludzi rządzących inaczej wedrze się totalitaryzm. Polacy muszą coś z tym zrobić bo zabrano im wolność.
  Nie chodzi tu o same zakazy bo większość w dobie pandemi jest słuszna. Chodzi tu o sposób w jaki te zakazy zostały wprowadzone. Konstytucja Polski w prawie praktycznie nie istnieje. W dodatku zmienia się ja jak ścierkę.
 • Za organizację mszy, w Smomowcach Wyżnych,
  w niedzielę palmową w której uczestniczyło 60 wiernych sanepid ukarał księdza karą 10 tys. zł
  Ile zapłaci organizator dzisiejszego wałęsania się po cmentarzu z "kryształem" na czele?

  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/pis-zakaz-zgromadzen-pod-kara-30-tysiecy-tez-pis-rocznica-smolenska.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:24:30
  Co ja bym dał za dożywotnią kwarantannę dla tych panów.
 • Popatrzcie Państwo -
  jakiego farta mieli ci żałobnicy/hołd oddający, że żaden policjant ich nie przydybał - i mandatów nie wlepił. Farciarze!
 • Nigdy więcej PIS !!!!!! pokazaliście swoje faszystowskie oblicze !!!!!!
  Słowianie ! żydostwo z PO okradało nas !ale żydostwo z PIS ma nas za bydło które można zagania do obór jak bezwolne bydło !!!

  Słowianie ! PIS nas upadla ! robicie wszystko by nas upokarzać ! i nigdy wam tego pisowcy nie zapomnimy !

  raz maseczki nie są dobre ! bo podobno szkodliwe !!! a teraz już są dobre i mamy robić za muzułmanów w maseczkach !!!!

  żydzi z PIS !!!!
  JESTEM WASZYM ZACIEKŁYM WROGIEM POLITYCZNYM !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Wiersz napisała Maria Konopnicka. A wiersz w całości wygląda tak:
  A jak poszedł król na wojnę,
  Grały jemu surmy zbrojne,
  Grały jemu surmy złote
  Na zwycięstwo, na ochotę...
   
  A jak poszedł Stach na boje,
  Zaszumiały jasne zdroje,
  Zaszumiało kłosów pole
  Na tęsknotę, na niedolę...
   
  A na wojnie świszczą kule,
  Lud się wali jako snopy,
  A najdzielniej biją króle,
  A najgęściej giną chłopy.
   
  Szumią orły chorągwiane,
  Skrzypi kędyś krzyż wioskowy...
  Stach śmiertelną dostał ranę,
  Król na zamek wraca zdrowy...
   
  A jak wjeżdżał w jasne wrota,
  Wyszła przeciw zorza złota
  I zagrały wszystkie dzwony
  Na słoneczne świata strony.
   
  A jak chłopu dół kopali,
  Zaszumiały drzewa w dali.
  Dzwoniły mu przez dąbrowę
  Te dzwoneczki, te liliowe...
 • @ Autor
  Oczywiście 5*

  Gorąco pozdrawiam
 • @Stara Baba 16:39:03
  Policja: Filmy z interwencji są często zmanipulowane. Funkcjonariusze apelują o rozsądek: Zostańmy w domach na święta. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/495329-policja-filmy-z-interwencji-sa-czesto-zmanipulowane  A Ciarka był na miejscu i wszystko widział niech jeszcze obejrzy jak młode chamy w mundurach zatrzymały kierowcę który przyjechał do Łodzi też manipulacja tow. Ciarka? Filmy są sfałszowane? Państwo wydało pieniądze na kamerki osobiste dla policjantów. Opublikujcie filmy policjantów. Zapewne nie zmanipulowane. Społeczeństwo samo oceni kto oszukuje. Albo skrócicie psom łańcuch i nałożycie kagańce, albo możecie się już pakować. Pamiętam stan wojenny i ZOMO na ulicach. I pamiętam jak bardzo gardziliśmy tą tępą hołotą. Jestem zwolennikiem samoizolacji, jednak takie wkraczanie w prawo rodziny do obchodów do Świąt Wielkiej Nocy spowoduje, że pisowcy mają już po wyborach.
 • Zakaz zgromadzeń a uroczystości dot. 10/04. Policja rozwiewa wątpliwości: "To zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji"
  https://wpolityce.pl/smolensk/495279-zakaz-zgromadzen-a-uroczystosci-dot-1004-policja-wyjasnia "To zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji", w ramach czego był tam były prezes Kurski albo kuzyn Kaczyńskiego Tomaszewski? jakie pełnią urzędy? Jaja sobie z ludzi robią i tyle. Przykład powinien iść z góry…Oprócz formalnego tłumaczenia rzeczy niewytłumaczalnych, jest jeszcze PRZYZWOITOŚĆ. Te obchody, w tak licznej grupie, to naplucie w twarz wszystkim uwięzionym w swoich mieszkaniach. Przecież Prezes mógł samotnie złożyć kwiaty. Było by i poważnie, i pięknie, i z szacunkiem dla tych, którym zabrania się prawie wszystkiego, oprócz dymania do roboty oczywiście. To jest jakaś spirala szaleństwa z dnia na dzień. Orwelańskie czasy nastały. Orwell 1984 "wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze". Potem ta sama Milicja Obywatelska wystawi mandat ojcu który wyszedł z dzieckiem na słońce. To się nazywa totalitaryzm. W kościele 5 osób, a tutaj spęd oficjeli i jeszcze większy spęd dziennikarzy. Przynajmniej zachowali by jakieś pozory.
 • Mandat za brak rekawiczek?
  Czy można dostać mandat za brak rękawiczek? Policja już takie wystawiła, ale przepisu brak. Do Rzecznika Praw Obywatelskich trafiła sprawa kobiety, która miała otrzymać 500 złotowy mandat za brak rękawiczek ochronnych. Według Rzecznika nie ma przepisu, który wskazywałby, iż taki mandat można przyznać:

  Żaden przepis prawa obecnie nie nakłada na obywateli obowiązku nakładania rękawiczek na ulicy podczas przemieszczania się.

  Co zrobić jeśli otrzymało się taki mandat?

  Trzeba teraz złożyć do sądu rejonowego, który działa w miejscu, gdzie został nałożony mandat, wniosek o uchylenie mandatu. Uwaga, trzeba to zrobić nie później niż w terminie 7 dni od uprawomocnienia się mandatu (czyli od dnia przyjęcia mandatu). Czyli trzeba wyjść z domu (bez potrzeby i znowu mandat) i pójść do zamkniętego sądu, żeby wrócić z kwitkiem (czyli z mandatem). Kraina absurdu!
 • Drogi Romku.
  PiS-ior. Tak. Jestem nim.
  Dobra Zmiana- tak, wszystko co dla ludzi jest dobre.
  Ale jak Kaczelnik zachoruje- na własne życzenie.
  Sam jest nietęgiego zdrowia.
  Czy demonstracja jedności warta życia?
  Powinni się opamiętać.
 • @Zawisza Niebieski 17:24:30 i inni megahipokryci
  Brzydzę się kłamstwem i hipokryzją która dotknęła niektórych komentujących jak i autora.Krótką macie pamięć!!!

  Jeszcze nie tak dawno obradował Sejm .PIS chciało ,żeby obrady odbywały się zdalnie bez spędu posłów w sejmie .I co??? Ano wściekła opozycja z Budką na czele rozdarła mordy ,ze to łamanie prawa i konstytucji.
  Gdzie wtedy byliście ,czy ktoś wyrażał oburzenie ,ze jest łamane prawo???Czy pisaliście pełne oburzenia teksty??? A przecież wtedy też złamano prawo,ale wtedy złamano na życzenie Pieprznientej Opozycji to było w porządku.Teraz prawo złamał PIS to trzeba mu dowalić bo go nie lubimy.Ot i wasza mega hipokryzja.

  Nie jestem wielbicielem PIS-U ale kłamstwo i manipulacja ,którą stosujecie jest obrzydliwa.
 • @brian 08:18:54
  Chłopie, jak może zachorować?Nie ma żadnej epidemi, pandemi. Nie będę się tu rozwijał na temat koronawirusów, bo one istnieją, tylko nie w tym wymiarze jak jest to teraz przedstawiane.
  Największym wirusem jest żyd, bo to on wywołał pandemię, a Kalkstejn to jeden z nich
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3013115638710451&id=100000361322828?sfnsn=mo
 • @matterhorn 09:22:14
  Nikt nie kłamie i nikt nie manipuluje. Chyba pan czegoś nie doczytał, albo przeoczył. Było pisane o spędzie na Wiejskiej, wyborach i manewrach sił NATO. Nie bronię nikogo, bo czy PiS, czy PO, czy inny badziew to takie samo śmierdzące szambo.
 • @matterhorn 09:22:14
  Czy ja jestem posłem, radnym albo politykiem jakiejś partii? O co chodziło PiS ze zdalnym głosowaniem? Pozarażali się, nie mieli by frekwencji, bo kilku posłów było na kwarantannie, stąd potrzebowali zdalnego głosowania.
  Przekręty i Szmal sama nałożyła obowiązki związane z pandemią i sama je łamie. Ludziom za jazdę na rowerze wlepia się mandaty, ogranicza się możliwość pochowania zmarłych a toto całymi stadami wałęsa się po mieście, cmentarzach. Jeśli komuś się coś nakazuje, to sorry misiu, sam musisz się stosować.
 • @goat 09:43:00
  Nie życze mu zachorowania z powodu nieistniejącej epi czy pan- demii.
  Wogle, lepiej żeby nie chorował.
  I jak powtarzam do znudzenia: zamordyzm i ogólność podjętych działań wskazują na to że jesteśmy w stanie utajanej przed społeczeństwem wojny biologicznej.
  Obliczonej na terrorystyczne sparaliżowanie kraju. Tego i wielu ościennych.
  Przykład- terrorystyczne bombardowanie Wielunia o 04.40 1 września 1939.
  Chodziło o totalny bardak na drogach. Żeby ludzie zaczęli bezsensowne miotanie się po Polsce.
  A wtedy wejdzie np. wujaszek Wowa i "pomoże" jak 17 września.
  Wywiad NATO nie spał. Po to zawczasu zorganizowano Defendera.
  Żebyśmy nie byli skazani na łaskę współczesnych bojców.
  Gorzej, że potraktowano nas jak skończonych głupoli.
  Jak w wypadku Smoleńska, Gibraltaru i paru innych "dziwnych" wydarzeń.
  Czy my nie dorośliśmy do Prawdy czy też kolejny Rząd nie dorósł do jej wyjawienia?
 • @brian 11:19:59
  W Afryce, Izraelu, Indiach i w większości regionów świata jakoś wirus ma mniejsze żniwo, choć higiena tam pozostawia sporo do życzenia. Magiczny wirus atakuje tylko wysoko rozwinięte gospodarki takie jak Chiny, USA i UE. Ot taka mutacja złośliwa. Wybiórczo jedzie.
 • @matterhorn 09:22:14
  Czyli jeśli nie stosowali podstawowych zasad bezpieczeństwa, o których cały czas gadają, to albo są głupkami, albo po prostu dysponują szczepionką lub prawdziwą wiedzą na temat operacji "koronawirus" i nie widzą potrzeby odstawiania cyrku. Z drugiej strony powinni dać przykład lub chociaż zachować pozory, w obawie przed zdemaskowaniem. To już jest szczyt dyktatury i zniewolenia społeczeństwa. Ludzi pozamykali w domach, sami urządzają sobie wycieczki po mieście, spotkania towarzyskie w centrum miasta i pogaduszki. Dlaczego ludzie dają się tak poniżać, gdy władza demonstracyjnie pokazuje, że jest ponad prawem może sobie robić, co jej się podoba.
 • @kula Lis 69 12:31:31
  "Czyli jeśli nie stosowali podstawowych zasad bezpieczeństwa, o których cały czas gadają, to albo są ..."

  Ja myślę że oni szczerze wierzą, że są mistycznie chronieni przed prawami natury. Dlatego na przykłąd jeżdżą jak wariaci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej