Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Odmówisz szczepienia? Nie masz takiego prawa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czeka Cię kaftan bezpieczeństwa, pobicie, utrata wolności.

Nie wiedziałem, że lekarzom i pielęgniarzom bez zgody sądy można stosować przemoc fizyczną.
Art. 36. zwal. zakaż. Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
Przesłanki zastosowania środka przymusu bezpośredniego
1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji, obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków. 
2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej. 
3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera. 
4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby. 
5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie. 
6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej. 
7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa. 
8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody.
Dz.U.2019.0.1239 t.j. - Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
Koronawirus to świetna okazja do pozbycia się złudzeń na temat tej demokracji, w której rzekomo żyjemy. Powyższa ustawa jest zgodna z prawem Unii Europejskiej. Rozumiem przymusową izolację, ale przymusowe leczenie odbywa się (tak naiwnie myślałem) tylko w szpitalach psychiatrycznych.
Widać, Unia Europejska to taki jeden wielki szpital psychiatryczny w wersji sowieckiej.

KOMENTARZE

 • @
  Mamy to co chcieliśmy. Chcieliśmy rząd taki jaki mamy, nie ważne czy Po czy PiS, mamy UE , mamy konkorad, gdzie żaden plebanek nawet nie piśnie w obronie poniżanych i zmuszanych do szczepien, a nawet będzie zachęcał. Mamy wszystko to co chcieliśmy. Nawet namordniki trzeba nosić do czasu wynalezienia pseudo szczepionki. Jest po prostu cudownie, cudownie jak Licheniu. (Sic).
 • @All
  " Przesłanki zastosowania środka przymusu bezpośredniego
  1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji, obowiązkowej hospitalizacji,...". -

  ---To straszne, a przecież realne!
 • "Widać...
  -------------
  "Widać, Unia Europejska to taki jeden wielki szpital psychiatryczny w wersji sowieckiej."
  -------------
  Niestety - jest gorzej. Globalizacja stała się faktem a to znaczy, że ludzie znaleźli się w globalnym Konzentration Lager typu Auschwitz - bez drut kolczastego pod napięciem i wież strażniczych - bo te nie są już potrzebne.
  Wniosek?
  Światowy doktor Mengele będzie rozwijać skrzydła!
 • Demokraca
  Wbrew przekonaniu, które przebija z tego wpisu, demokracja nie polega na tym, że każdy robi co mu się podoba i nie musi stosować się do przepisów prawa.
 • @Yarpen Zirgin 10:39:46
  ----------
  " Wbrew przekonaniu, które przebija z tego wpisu, demokracja nie polega na tym, że każdy robi co mu się podoba i nie musi stosować się do przepisów prawa."
  ----------
  Naprawdę Szanowny @Yarpen Zirgin raczy wiedzieć - na czym polega tzw. demonkratura?
  Otóż tzw. demonkratura - to nie jest to co widać - to jest to - co zostało ukryte za parawanem tzw. demonkratury - który jednocześnie stanowi dekoracje owej, tzw. demonkratury.
  Wniosek?
  Za parawanem króluje wola Kaduka - i nic więcej. Wola!
 • @Yarpen Zirgin 10:39:46
  Homo Sovieticus przywedrowal na Neon24. A skad to to sie przybłąkało ????:-))))))
 • @demonkracja 13:14:32
  Nie odpowiadam za Twoje urojenia.
 • Kolejny wspomagacz Kurskiego
  się znalazł. To się nazywa oswajanie. Szczep się człowieku sam. N
 • Autor
  "Widać, Unia Europejska to taki jeden wielki szpital psychiatryczny w wersji sowieckiej."

  Strasznie jestem ciekawy jak wygląda i funkcjonuje wielki szpital psychiatryczny w wersji sowieckiej.
  I czym różni się szpital psychiatryczny w wersji sowieckiej od szpitala psychiatrycznego w wersji amerykańskiej, chińskiej, francuskiej czy polskiej.
  Skoro Pan pisze o wielkim szpitalu psychiatrycznym w wersji sowieckiej, to z pewnością zna Pan realia przebywania w takim szpitalu.
  Proszę podzielić się z nami tą wiedzą, abyśmy w przyszłości mogli się przed takim zagrożeniem zabezpieczyć.
  Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi.
 • @wercia 15:09:51
  Poleciało bez mojej woli .Może zasrańcy mają mnie pod jakąś kontrolą, bo za często zdarzają się dziwne przypadki.
  Psychocjonika to znany numer. W pierwszej kolejności radzę się samemu zaszczepić, bo ja nie zamierzam tego robić i jeste odporna na marne manipulacje. Wielu innych zapewne nie.
 • Nie siej paniki, nie ma na koronę szczepionki
  i długo nie będzie. Koronawirusy mutują i nie da rady wynaleźć na nie wszechstronnej szczepionki.
  Trzeba wynaleźć lek, jak aspirynę na sezonową grypę. Nad tym naukowcy głowią się na świecie. UE już oznajmiła, że nie kupi szczepionki na koronę jakby się pojawiła, bo nie ma na to kasy.
 • Codzienne zycie ma sie zatrzymywac z powodu jakiejs choroby?
  Choroby to nieodlaczna czesc zycia. Nie da sie uniknac choroby poprzez wylegiwanie sie w domu i nic nierobienie bo sie z glodu zdechnie zamiast od choroby. Na taki pomysl moglo tylko wpasc pokolenie, ktore mysli ,ze klikanie na kompie to praca i cos z tego wynika. Klikanie na kompie to zabawa nie produkujaca niczego konkretnego. Tymczasem trzeba siac, hodowac, budowac, produkowac przedmioty ale wtedy moze wystapic pot. Obecnie jak wystapi pot to od razu trzeba isc pod prysznic i sie wyperfumowac. Potem usiasc za kompem by sie dowiedziec, co ktora napisala.
 • @staszek kieliszek 17:15:34
  Staszku napiszę Tobie i innym o co w tym wszystkim chodzi.
  Ludzie na świecie chorują na różne choroby. Np. w Polsce jest około 1 mln. walczących z rakiem, trochę mniej z nadciśnieniem, choroby płuc, nerek itp. listę każdy sobie znajdzie tych chorób z których koronawirus powoduje śmierć i naprawdę wtedy jedynym lekiem jest morfina aby uśmierzyć ból w umieraniu. Nie dość, że u pacjenta nasilają się dolegliwości to jeszcze się dusi od korony, jak to ktoś określił, tonie w mętnej wodzie.
  Ludzie, NFZ wydają mnóstwo pieniędzy na leczenie, ludzie chcą żyć a zarazi się koronawirusem i całe leczenie w błoto.
  I nie ma już pacjenta, bo pomimo wysiłków i dobrych rezultatów leczenia, korona po prostu powoduje zgon. Dlatego taka panika na świecie.
  To nie jest patogen zagrażający tylko starszym ludziom, to jest patogen zagrażający nawet i dzieciom jeśli mają choroby towarzyszące.
  Wirus nie zabija sam z siebie, ma lepszą broń; jakby to ująć: zabija "cudzymi rękami".
 • @lorenco 18:30:59
  Czyli grypa z komplikacjami. Nie da sie przed tym uciec czy schowac, co rzady swiatowe nam kaza robic. Na jak dlugo zapasow nam wystarczy by nic nie robic, nie pracowac? Ten wirus odejdzie w niebyt jak wystarczajaco dlugo bedziemy siedziec w domu i nosic maseczki?
 • Nieznajomośc prawa szkodzi.
  A te przepisy są stare.
 • @staszek kieliszek 18:57:01
  "Druga runda koronawirusa jest „nieunikniona” - mówi najlepszy w USA lekarz zajmujący się chorobami zakaźnymi, dr Anthony Fauci. To, jak zły nawrót epidemii będzie, zależy od postępów poczynionych przez USA w nadchodzących miesiącach.

  „Jeśli do tego czasu wprowadzimy wszystkie środki zaradcze, które należy wprowadzić, powinniśmy poradzić sobie całkiem nieźle” - powiedział dr Anthony Fauci. „Jeśli nie uda nam się to pomyślnie, grozi nam zła jesień i zła zima” - kontynuuje na łamach CNN.
  --------------------------------------------------------------
  Chcę jeszcze Ci napisać, że to nie jest "zwykła grypa", którą da się wypocić w łóżku ( tak każdy powinien czynić ze zwykłą grypą a nie brać antybiotyki i łazić)
  Nie wiem czy wiesz, u Was w USA jest już 1 mln.049 tys. zarażonych, ponad 60 tys. zgonów z powodu korona, do tego śmierci jak co roku.
  A co do samoizolacji, w więzieniu nie siedzisz. We własnym domu. A rolnicy aby zapewnić żywność mogą pracować, inne dziedziny gospodarki też. Dużo firm odkryło internet. A, że trochę ten ciągły wyścig szczurów zwolnił, tylko na plus dla cywilizacji.
 • @staszek kieliszek 18:57:01
  Jak Ci się nudzi, tu możesz śledzić "postępy" korony na całym świecie.
  https://www.youtube.com/watch?v=NMre6IAAAiU
 • @lorenco 19:44:30
  jest nieunikniona bo zaplanowana, tak jak była ta obecna "epidemia".
  I druga część jest zaplanowana by skutecznie wprowadzić agendę totalnego zniewolenia ludzi chipami i pozbawienia ich wolnej woli. Czy tego naprawdę nie kapujesz? Czy nie lepiej złożyć nawet 100mln ludzi w ofierze by pozostałe miliardy pozostały ludźmi- wolnymi ludźmi. Jesteś mentalnym niewolnikiem bojącym się własnego cienia. I chyba nic już tego nie zmieni. Wolność nie jest dana raz na zawsze. Cały czas trzeba o nią walczyć. A gdy się walczy o wolność swoją i swoich najbliższych , to można i zginąć. Taka jest cena wolności. Nic nie ma za darmo. Noś te swoje maseczki i drżyj ze strachu.
 • @lorenco 19:59:16
  A ten twój guru doktorek z elitarnej szkoły Jezuitów, to z pewnością ma szczere intencje i chce dla ludzi jak najlepiej. Oj naiwności ludzka....
 • @lorenco 19:44:30
  To co powiedzial Dr.Fauci i jego kumpel Gates mam ponizej plecow. Obaj powinni juz wisiec na suchej galezi za zbrodnie ludobojstwa. W moim powiecie mieszka 265K ludzi. Oficjalnie na korone zmarlo 10 ludzi. Jest to 0.0000377 %. Z tego powodu zbankrutuje wiele interesow: restauracje, sklepy i Bog wie kto jeszcze. Moja corka prowadzi firme asfaltujaca podjazdy, place, i moze funkcjonowac. Co z tego gdy pracownicy do pracy nie przychodza ze strachu. Pewnie tez zbankrutuje bo jedzie na pozyczkach, bank ma na karku a dochodow zadnych. Zaszczep sie czlowieku, najlepiej podwojnie i kaz sobie doladowac extra porcje rteci do szczepionki.
 • @zadziwiony 20:21:25
  Szkoda mi słów.
  Włosi, Hiszpanie, teraz USa mają dylemat, kogo odpiąć od respiratora.
  Może to ciebie odepną jak coś.
 • @staszek kieliszek 20:47:37
  Staszku, wszyscy niedługo wrócą do pracy. Tylko spokojnie.
 • @zadziwiony 20:26:57
  To nie jest mój guru, przytoczyłem tylko co gada.
  Moim guru jest zdrowie i bezpieczeństwo człowieka.
  Ty sobie rób co chcesz, możesz nawet wisieć na gałęzi jak małpa, co mnie to obchodzi. Byle z daleka od ludzi.
 • @staszek kieliszek 20:47:37
  5* za komentarz, dosadny i trafny
 • @zadziwiony 20:26:57
  Czesc,
  pamietasz wszystkie te filmy o zombi...przewijaly sie na ekranach tv...to byla metafora mowiaca spoleczenstwom ze je rozmiekczaja az do uzyskania wystarczajacej kontroli nad percepcja przecietnego kowalskiego, smitha, szmidta..
  Biblia nazywa to 'magia szatana' i mowa o 'wielkim obledzie' jaki Bog dopusci by spadl na tych ktorzy wybrali klamstwo a odrzucili prawde.
  Klamstwo zniewala w kierunku zla, prawda wyzwala z tych sidel.
  powiedzialbym ze biblijny 'obled' jest ostry.
  Zlapali ludzkosc przez zaskoczenie, bo zostala uspiona.
  Ci ktorzy czuwali budza nastepnych.
  To bardzo trudne zadanie.
  Nie zniechcecaj sie zbyt latwo.
  Masz obowiazek otwierac ludziom oczy, kazdy obudzony powinien.
  Ogladales film 'They live' z lat 80 tych?
  Jest tam taka scena w ktorej glowny bohater walczy w recz ze swoim nowo poznanym kolega by ten zgodzil sie zalozyc okulary przez ktore widac rzeczywistosc taka jaka ona jest.
  Scena ta jest dluga, wrecz groteskowa, a jednak oddaje prawde o tym jak trudno przekonac ludzi do tego by nalozyc na oczy filtr ktory pozwoli im zobaczyc na nowo czym jest swiat.
  Te okulary, ten filtr z fimu, to metafora biblijnych nauk w parze z calym szeregiem ostrzezen.
  Czarnobialy obraz po zalozeniu tych okularow oddaje sens rzeczywistosci w ktorej to walka dobra ze zlem jest faktyczna rzeczywistoscia ktora kamufluje pelen wachlarz kolorow, w ktorych prosta i oczywista polaryzacja zostaje ukryta.
  Przemyslany film ktory oddaje prawde o sensie wydarzen i ostrzega przed pszyszloscia ktprej ostateczne elementy zostaja ukladane przed naszymi oczami w trakcie gdy siedzimy uwiezieni w domowym areszcie.

  Rob swoje.
  Pozdrawiam.
 • @lorenco 21:21:38
  Znaczy popierasz chipowanie wszystkich i siłowe szczepienia, tak? Odpowiedz bo to ważne. Jedno wiąże się z drugim nierozłącznie, więc się jednoznacznie spozycjonujesz. Będzie wiadomo, czy jesteś po jasnej stronie mocy, czy po czarciej.
  Ps.
  Jak na mnie padnie, to trudno. Ale nie padnie, jestem po prostu silniejszy od jakiegoś padła na mnie wypuszczonego.
  I zapytam jeszcze raz. Czy uważasz za słuszne oszczędzenie kilkuset tysięcy ludzi kosztem utraty wolnej woli i wolności przez miliardy? Czyli praktyczne wywrócenie do góry nogami naszej cywilizacji ludzkiej na rzecz rządów diabła.
  ps2
  Ktoś słusznie zauważył, że głupcy sami się zutylizują w pierwszej fazie szczepień.Będą mieli to na co zasługują i tyle.
 • @zadziwiony 21:48:56
  Dla mnie każde życie jest ważne. Czy zaczipowane czy nie.
  A jeśli chodzi o wolność, prąd pierdyknie na amen i nie będziesz wiedział co ze sobą zrobić. Chyba zwariujesz. Pewnie jesteś piękny i młody, no bo silny.
  Ciebie nie dotyczy a jednak niejeden cwaniaczek dowiedział się w pewnej chwili, że ma raka. Świat się wtedy dla niego wali. Do tego korona...
 • @eonmark 21:41:32
  Ja uważam za zombie tych, co zarażają innych.
 • @lorenco 21:57:50
  Jestes w trudnym polozeniu.
  Bog porazil twoje zdolnosci rozponawania prawdy.
  Wierzysz klamstwu ktore wiedzie ludzi do totalnego zniewolenia.
 • @lorenco 22:02:36
  Po co ludzie maja uklad odpornosciowy?
  Jakim cudem ludzie wogole przezyli tysiace lat bez szczepionek?
  Slyszales o 497 tysiacach sparalizowanych dzieci z Indii po szczepionkach na polio ktore pochodzily z jednej z firm powiazanych z Gatesem?
  A o wykryciu zwiazkow ktore prowadza do bezplodnosci a ktore byly czescia szczepionek na tezca, ppdanym tysiaca kobiet i dziewczynek przez kolejna organizacje powiazana z Gatesem, w Kenii?
 • @zadziwiony 21:48:56
  To nie bedzie tak ze glupcy sie sami zutylizuja w pierwszej fazie szczepien...
  Oni nie sa az tak glupi.
  Cala akcja z krolewskim wirusem ma na celu stworzenie SYSTEMU szczepien w powiazaniu z elektronicznym czipem-certyfikatem.
  Chodzi o to by od tego momentu szczepic ludzi wielokrotnie w ciagu roku, co roku.
  W ten sposob beda w pelni mogli kontrolowac proces depopulacji.
  Nawet depopulacja musi byc kontrolowana.
  Dlatego nie wypuszcili zabojczego wirusa nad ktorym mogliby stracic kontrole.
  To szczepionki beda metoda na pozbywanie sie tych ktorych uznaja za niepotrzebnych lub klopotliwych.
  Docelowo beda chcieli usunac wiekszosc ludzi tak jak sie dokonuje zbiory w trakcie zniw...ale najpierw potrzebuja jeszcze dokonczyc dzielo stworzenia czyli armie robotow...
 • @eonmark 22:04:16
  Tak, jestem w trudnym położeniu. Wytłumaczyć pisowskim zombie, że ludzie mrą jak muchy, jest przed wyborami niemożliwe.
  Zatem dam sobie spokój. Każdy niech bierze odpowiedzialność za siebie i swoich bliskich. Byle z daleka od tych, co sobie nie życzą aby na nich kichać czy do nich mówić. Ci też mają swoje prawa nie życzyć sobie aby do nich się zbliżać. Czy coś jest prawdą, czy nie. Wolność: nie zbliżaj się bo sobie nie życzę.
 • @lorenco 22:18:02
  Wiesz o tym ze dystansujac sie spolecznie, myjac w kolko rece, dezynfekujac wszelkie powierzchnie w domu czy publicznych miejscach, noszac maseczki, siedzac w domu ludzie poslusznie wykonuja plan ktory ma niszczyc ich odpornosc i powodowac ze beda bardziej chorowac na jesien kiedy to wystapi kolejna fala koronnego swirusa o ktorej to juz media nachalnie informuja?
  To jest powszechna wiedza z poziomu szkoly sredniej.
  Jak sie odizolujesz od srodowiska i innych ludzi i zaczynasz zyc w sterylnej bance, po jej opuszczeniu stajesz sie duzo latwiejsza ofiara swiata.
  Natura dala bakterie, pasozyty czy wirusy, dala tez ciala i je zabezpieczyla.
  To ciagly kontakt ze swiatem zewnetrznym i innymi ludzmi jest niezbednym elementem calego systemu wspoistnienia w tym swiecie.
  To nie zarazki nas zabijaja ale slaby, zdegenerowany uklad odpornosciowy.
  A degeneruje go smieciowe jedzenie, zalew truciznami w porzywieniu, zepsute powietrze, brak ruchu, stres.
  To do czego zachecaja rzady i promuja media glownego scieku to dalszy cykl klamliwej propagandy by ludzkosc wpadala w ta pulapke chorob... ktore teraz dadza im falszywy proetekst by zlapac wszystkich za mordy i wciagnac pod but.

  Wiesz co, jak chcesz zabic pasozyty to pryskasz zywnosc ktora zjadaja.
  Jak chcesz pozbyc sie szkodnikow to podrzucasz trutke.
  Robia to na globalna skale przeciwko calej ludzkosci.
  Pryskaja nam zywnosc, niszcza czyste powietrze, zatruwaja zywnosc a pozniej lecza tak zeby utrzymywac w chorobie przez dluzszy czas po czym odsylac na druga strone.
  Zeby ludzie tego nie zauwazali, uspili ludzka percepcje przeslaniajac obraz rzeczywistosci nie konczaca sie rozrywka i pragnieniem posiadania rzeczy na ktore trzeba ciagle robic stajac sie niewolnikami porzadliwosci.
  Szkoly szkola do akceptacji niewolnictwa wzgledem rzadow i korporacji, uniwerystety produkuja bezmyslne marionetki ktore przepychaja ta wielomilenijna agende do przodu.
  Przebiegly proces konsekwentnie realizowany.
  Jezeli tego nie widzisz, nadal spisz.
 • @eonmark 22:35:15
  Świetny komentarz.
 • @lorenco 21:57:50
  Tak , masz rację. Jestem pięknym i młodym 67-latkiem. Dlatego boję się, że system stwierdzi że jestem pasożytem i mnie po prostu wyłączy. A tak będzie gdy wejdzie system którego narzędziem wprowadzającym jest ta epidemia.
 • @lorenco 21:13:15
  Twoja głupota poraża. Jesteś totalnie zaczadzony, jak betony z PiS. Zacznij myśleć!
 • @lorenco 22:18:02
  I teraz sam się przyznałeś, żeś pisowski beton. Tacy jak ty, są niereformowalni. Naleję ci na gębę, a ty powiesz, że to deszcz pada. Jesteś żenujący. Szkoda czasu i zdrowia na polemikę z tobą. I innym też to radzę.
 • @Yarpen Zirgin 14:18:34
  Najpierw czlowieka postaraj sie zrozumiec, pozniej daj glos ewentualnie, a ty szczekasz jak pies!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej