Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z kandydowania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- zachowała się honorowo.

nformuje Onet.pl:
Według źródeł Onetu szefostwo Platformy od pewnego czasu rozważało możliwość wymiany swej prezydenckiej kandydatki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Powód? Jej sondaże dramatycznie spadają. W tej chwili niemal we wszystkich badaniach może liczyć na zaledwie kilkuprocentowe poparcie — jest piąta-szósta w stawce. Na tak fatalny wynik największa partia opozycyjna nie może sobie pozwolić. Nieoficjalnie wiadomo, że prąc do uniemożliwienia wyborów w maju i zarządzenia nowego głosowania, szefostwo PO chciało sobie otworzyć możliwość wystawienia innego kandydata. I tak rzeczywiście jest — w nowych wyborach mogą startować nowi kandydaci.
Szymon Hołownia i Władysław-Kosiniak Kamysz będą zadowoleni. Jeszcze kilka godzin temu media informowały, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie zamierzała rezygnować z walki o prezydenturę.
Jednocześnie zwiększa szansę na drugą turę wyborczą w tych wyborach.
"Informację tę potwierdzają źródła Onetu w Platformie Obywatelskiej. Jak dowiedzieli się dziennikarze, największe szanse na zastąpienie Kidawy-Błońskiej mają Rafał Trzaskowski lub Radosław Sikorski. Oficjalna decyzja o wycofanie kandydatki ma zapaść jutro o godzinie, gdy 10 zbierze się zarząd PO".
Małgorzata Kidawa-Błońska zachowała się honorowo i potrafiła zrezygnować. Możliwe, że nasili to lekki kryzys polityczny w Polsce, bo nie będzie tak potrzebnej opozycji. 

Wielkim zwycięzcą decyzji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej będzie Szymon Hołownia.  

Polska scena polityczna niedługo zakończy swój żywot. Wreszcie niedługo odejdzie PO, a potem rozpadnie się PiS.

Polska scena polityczna znowu stanie się ciekawa - będziem interesującym miejsce wielu rozrywek politycznych.

Szymon Hołownia nazywa Afrykę swoim drugim domem. Gdy słuchałem go dzisiaj rano, zadałbym mu pytanie - ile swoich afrykańskich rodaków ma zamiar przywieść do Polski, kto współfinansuje jego afrykańskie działania, i jaki ten ktoś ma w tym interes. Są tam jakieś kopaliny w tym Kongo?  

Strona fundacji Szymona Hołowni: KLIKNIJ 

Szymon Hołownia nie ocenia spraw spójnie, globalnie. Nie łączy faktów, przyczyn i skutków. Jest selektywny w korzystaniu z informacji. To bardzo niebezpieczny kandydat. Taki niewinny, taki młodzieńczy. Przy nim prezydent Kwaśniewski, to wielki polski państwowiec. 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5* dla Autora i dla... Kidawy też ;-DDD
  Nareszcie zrobiła coś dobrego.

  Pozdro!
 • To nie ona zrezygnowała
  Tylko POKO z niej tępaka zrezygnowało. Więc nie ma za co jej dziękować.
 • @kula Lis 69 18:17:12
  W sumie to fakt, ale mogła się nie zgodzić - i brnąć dalej grzęznąc coraz bardziej w błocie kampanii i własnych wpadkach popełnionych przy prostowaniu poprzednich. Ale chyba odnalazła w sobie taką zwykłą ludzką godność, która nawet z najmniejszego (także intelektualnie) może zrobić siłacza i... odstąpiła.
  No chyba, że ją ktoś zmusił ;-)

  Ukłony
 • @Jasiek 18:45:07
  Została zmuszona, przez Budkę i Szetynę bo miała ok 2 procent poparcia w sondażach..
 • autor
  *****

  Nieważne jest jak kobieta zaczyna, ale jak kończy.Platforma Obywatelska mogłaby wyjść jeszcze z twarzą i bronić kobiet. Wystawia Annę Grodzką i jest kobieta, a do tego mężczyzna.
 • @kula Lis 69 18:17:12
  A teraz niech pani Kidawa odda nam pieniądze za wydrukowane już pakiety wyborcze z jej nazwiskiem!Cały bałagan zrobili, żeby podmienić Kidawę. Zamiast tego postawili na gównianą kandydaturę Trzaskowskiego.
  Najbardziej bawi mnie to, że Totalna Targowica sra w gacie, że ich wielka dama załatwiła ich na cito.
  Beznadzieja
 • @Jozio z Londynu 20:33:31
  Pewnie odda jeden dzień po rozliczeniu Sasina ew .Morawieckiego za drukowanie kart i kopert . Takie to magdalenkowe walenie społeczeństwa w rogi , ważne że lud głupi wszystko kupi . :))))) https://bi.im-g.pl/im/68/be/16/z23847528V,Fragment-nagrania-z-Magdalenki.jpg
 • @kula Lis 69 19:05:37
  Widziałbym trochę inaczej - została zmuszona do kandydowania i teraz z ulgą przyjęła decyzję o swojej "rezygnacji".
 • @Repsol 21:33:57
  kółko na muniu
 • @rymark 22:02:37
  No i musisz z tym żyć . Bywaj z Bogiem . :)
 • @Jozio z Londynu 20:29:51
  Czy on sam w to wierzy? Siemoniak: Kidawa-Błońska nie złożyła jeszcze rezygnacji z kandydowania. Wszystkie scenariusze otwarte... Małgorzata Kidawa-Błońska nie złożyła jeszcze rezygnacji z kandydowania na prezydenta; wszystkie scenariusze są otwarte - powiedział w piątek wiceprezes Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Ocenił, że w PO jest kilka osób, które pasują do formatu kandydata na prezydenta.
  https://wpolityce.pl/polityka/500313-siemoniak-kidawa-blonska-nie-zlozyla-jeszcze-rezygnacji

  Izabela Leszczyna - Polska polityka nie jest gotowa na Małgorzatę Kidawę-Błońską


  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25947455,izabela-leszczyna-po-w-tok-fm-rozmawia-jacek-zakowski.html
 • @Jozio z Londynu 20:29:51
  Czyli jest to sygnał, że POKO obierze strategię Palikota. Będzie ostro, podle i brutalnie, a całą kampanię sprowadzą do bruku. PAD musi być na to przygotowany i sprawnie na to odpowiadać. Tacy to obrońcy praw kobiet. Osobiście nie wyobrażałem sobie takiej „prawdziwej prezydent”, ale teraz z powodu podłości tego jej opozycyjnego „towarzystwa” robi mi się jej już zwyczajnie żal… Najpierw poniżał ją publicznie jej sztab wyborczy, potem marną pozycję słabej intelektualnie i pozbawionej charyzmy kandydatki PO-KO zbliżył do dna Borys Budka, który nie kryjąc się z tym, głośno i jawnie występował w roli jej suflera (albo jest tak bezmyślny, albo robił to celowo, choć raczej jedno i drugie…) Teraz, kiedy nieszczęsna kandydatka już tonie, spora część jej środowiska przypomina sępy, które widząc osłabioną ofiarę krążą, a kiedy ta już leży i nie może się bronić, lądują wokół żeby wyrywać kawałki jeszcze żywego mięsa. Budka chętnie zajął by jej miejsce na liście kandydatów, a mówi się też o Trzaskowskim, na głosy „po niej” liczy Kamysz i Biedroń, TVN wpycha Hołownię itd. - chętnych do schedy w tym fałszywym gronie nie brakuje. Takie podejście osób i koalicjantów, którzy wcześniej niby entuzjastycznie popierały tę kobietę, to jest ohyda, to jest wręcz wyjątkowo obrzydliwe i świadczy o ich całkowitym braku honoru! Bez „prawyborów” podmienią na kogokolwiek - cóż, szczególnie u „totalnych” polityka nie etyka…Nie zawahali się aby swojej koleżance wbić nóż w plecy i totalnie ją skompromitować, a co dopiero innym politykom bądź zwykłym obywatelom. Teraz „przyjaciele” tłumaczą, „Małgosiu, i tak nie masz szans…” Jeśli dokonają tej szulerskiej podmiany kandydatki, to jedyne wyjście, żeby obronić honor, to rzucić im w pysk legitymacją PO! Nie ma w PO osoby która by godnie reprezentowała Polskę. Chcą MKB wymienić na R.T. Byłaby to tragedia dla kraju i Wojska. Ten człowiek nie ma za grosz rozumu. W-wa się już przekonała jakim jest gospodarzem. Trzaskowski - ścieki popłyną w całej Polsce. Do dziś zastanawiam się kto mógł wybrać w Warszawie takiego prezydenta zwłaszcza po tym co pokazała wcześniej jego mentorka. Z kim rozmawiam (oprócz miasteczka Wilanów) to nikt się nie przyznaje. Mam nadzieję, że jeżeli nie Warszawiacy to chociaż reszta Polaków będzie miała więcej instynktu samozachowawczego.
 • @Jozio z Londynu Baba z wozu koniom z PO lżej a co feministki na to, że tak brutalnie potraktowano Kidawę
  W prawyborach wybrali Małgorzatę vice marszałek Sejmu która w kampanii okazała się jako elegancko opakowany „paździerz z cyckami”. A ławeczka króciutka. Kto z tego szrotu następny? Zemsta UPADŁEJ KOBIETY KIDAWY BŁOŃSKIEJ wystawia na odstrzelenie swoje alter ego nikczemnego wzrostu Budkę. Zemsta jest rozkoszą Bogów a nawet upadłych kobiet. Sama zdecyduje, sama nawoływała do bojkotu wyborów. Sama to ona była marionetką w rękach Budki! Teraz zostawili ją na lodzie, Arłukowicz zniknął, Szłapka też. Zrobili z wyborców głupków! A przecież Kidawa wybrana została przez partię POnoć ludzi światłych, najlepiej wykształconych, najmądrzejszych, najbardziej predysponowanych do rządzenia krajem, creme de la creme całego społeczeństwa! Duża satysfakcja widzieć upadek PO. Szkoda, że tak późno i że narobili tyle zła. Zresztą „wajchowy” utworzy zaraz następną (po KLD, UW, PO) formację obrony interesów RFN dla lemingów od Wyborczej. Targowica dwoi się i troi byle tylko zaszkodzić Polsce i Polakom w nadziei na POwrót do koryta i bezkarnego okradania Polaków. Żadna zmiana kandydatów na urząd Prezydenta im nie POmoże. PO jest już trupem politycznym, tego projektu nie da się uratować…stanąć nad brzegiem rzeki i przyglądać się akcji jak trup PO będzie spływał do morza….wesołego Bronka niech wystawią. Bez wątpienia najbardziej waleczny byłby Trzaskowski. To prawdziwy lew, groźniejszy od tygrysa z PSL-u. Na dźwięk nazwiska Trzaskowski już wszyscy trzęsą portkami. Żebrowski znów odda życie za niego. Albo niech szukają w Zoo Warszawskim, tam pozostała waleczna KOZA pedała Rabieja i krypto cioty Trzaskowskiego. Wyborcy Platformy powinni podziękować swoim wybrańcom za robienie was w bambuko. Czy podobają się wam takie reprezentowanie was przez posłów i senatorów? Oni was ośmieszają chcą tylko do koryta.
 • @Repsol 21:33:57 W PO albo złodziej albo głupek. Gasić światło gamonie.
  Tylko szaleniec może zakładać, że Prezydentem RP może zostać ktoś ze złodziejskiej Partii. Bo kto Budka, Kidawa, Trzaskowski Nitras ,Szczerba Tusk?Polacy obronią młodą DEMOKRACJĘ która jest od 2015. Waleczny Rafuś? Wyzwie prezydenta Dudę na zapasy w gównie i pojedynek na palety w tęczowym tramwaju? W PO jest nieurodzaj kandydatów, trzeba ogłosić w Platformie stan klęski. W PO mają 4 osobników; Radka Zdradka Sikorskiego od dożynania watahy,Tuska niemieckiego pachołka, Koperciarza łapówkarza i Rafała Trzaskowskiego nieudacznika szamborskiego. Całe KO to samo DNO. Taki geniusz kandydatem na Prezydenta RP? Toć przecie on już stolicę prawie doprowadził do ruiny, bo rządzi tam tak, jak inspektor Clouseau z „Różowej Pantery” prowadził śledztwa. Czego się nie tknie, to kolejna coraz większa katastrofa. Brakuje na utrzymanie infrastruktury miasta, na remonty, a nawet gdzie trzeba na sygnalizację świetlną i ginęli ludzie. Nie było na spełnienie obietnic wyborczych, ale na ideologiczny tęczowy „rozkurz” nigdy mu nie brakowało! Wpadki zalicza od pierwszej chwili, tęczowy tramwaj, finansowanie LGBT+ planowa deprawacja w szkołach („latarnicy” itp.), podejrzane problemy z „Czajką”, awaria nie remontowanej sieci ciepłowniczej, zagłodzone kozy na łęgu, kosztowna „plaża” nad Wisłą i „strefa relaksu” w centrum itp., itd. Potem z miną niewiniątka zawsze wini innych. Ja na kogoś takiego bym nie zagłosował nawet na gospodarza domu z „Alternatywy 4”…Proponuję PO, Rafaelę czy coś takiego. Bojowa, bywa kobietą. Pasuje do profilu formacji. Natychmiastowo waleczny kandydat PO:

  https://www.youtube.com/watch?v=tvbyY7oMT2E
 • @rymark 22:02:06 Już chyba Jachira byłaby lepsza od tej Kidawy, przynajmniej wysłowić się potrafi
  Przecież ta nieszczęsna KODawa była tylko waleczna. Chociaż ich wszystkich należałoby zakleić taśmą. Kidawa kompromitowała się sama osobiście i z udziałem swoich kolegów z PO. Po prostu: kompromitacja platformy. Katastrofę spowodowali piloci wnuk Gomułki Budka i ukrożyd kapitan Schettino, schodząc w koronamgle poniżej 2 %. Do ustalenia kto ich do tego skłonił! To są smrody i zamieniają jedne odchody na inne odchody a wszystkie są podobne bo to są smrody szkodliwe dla Polski i Polaków oni nie są w stanie funkcjonować jako normalni to co mieli już zmarnowali. To nie turniej rycerski. Jak chcą walczyć to na turniej do Golubia-Dobrzynia. Przedstawić lepiej program, bo jak do tej pory go nie poznaliśmy. I tyle w temacie.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje ze startu w wyborach! "Nie chcę, aby moje obciążenia przechodziły na całą partię"
  „Po pierwsze: jestem pewna, że za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta; ta trudna sytuacja w naszym kraju, prawna, konstytucyjna się skończy. Po drugie: nie będę brała udziału w tych wyborach” - poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Jak podkreśliła, w Polsce są „dwa bezpieczniki”, które mogą zatrzymać złe działania dotyczące organizacji wyborów: jednym jest Senat, drugim „nasze samorządy”.
  https://wpolityce.pl/polityka/500321-kidawa-blonska-rezygnuje-ze-startu-w-wyborach


  Ps..Teraz Kidawa - Kierunek Kuchnia Marsz. Kidawo.Partia wyznaczyła, partia zdegradowała- takieto radzieckie A pani, miast; własną twarz ratować dalej te drętwe dyrdymały opowiada. ”Gra fair” w drużynie UBwateli na Helu. Co pani plecie? A PO walczy o pieniądze…żyją z ogromnych dotacji a tu najlepsza z nich okazała się osobą śmieszną, nie nadającą się do pełnienia jakiejkolwiek funkcji…A sieroty po PO teraz będą z Kamyszem czy pedalską ciotą i matkobijcą lewakiem Biedroniem?Nie moje małpy, nie mój cyrk, ale to zupełna klapa. Swoją drogą ukrożyd i pomiot banderowca Shetyna, to wytrawny zakulisowy gracz. Upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Udupił Kidawę, Arłukowicza i przy okazji Budkę. Skurwysyn.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej