Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
472 posty 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

J. Kaczyński mści się za to, jak potraktowano jego brata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stanisław Krajski mówił, że Jarosław Kaczyński był nieszczęśliwe zakochany w Julii Piterze. Zaczynam w to wierzyć. Myślę, że Jarosław Kaczyński jest postacią tragiczną i mści się na Polsce.

Przyznajmy, trudno nie być tak wściekły, jak on. Ludzie, którzy zdeptali pamięć najbliższych mu osób, dzisiaj śmią pouczać innych i mówić o demokracji, państwie prawa, zasadach moralnych, itd.
To jedyne wyjaśnienie, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość - rządy "dobrej" zmiany - są takie podłe. To jest zemsta.
Prawdopodobnie Jarosław Kaczyński mści się na pewnej części wyborców, np. na przedsiębiorcach - Paweł Tanajno należał do Ruchu Palikota - człowieka, który wobec śp. Lecha Kaczyńskiego zachowywał się obelżywie, jak ostatni cham. 
                                                    ***
Tylko, że nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej. Niestety, ale dlaczego ja i wielu ludzi z prawej strony mamy dostawać w tyłek za to, jakie plugastwa wyczyniała Platforma Wiertnicza z Ruchem Palizbója?
Tak właśnie sądzę. J. Kaczyński stosuje odpowiedzialność zbiorową. Jednak, dlaczego ja i setki patriotycznych blogerów mamy cierpieć przez to, że spora część naszego społeczeństwa nie zachowywało się, jak ludzie cywilizowani?
Słyszałem o pewnej wizycie śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Opolu - to media doprowadziły do katastrofy smoleńskiej, podobnie, jak zbydlęcona część opozycji. To spotkanie... Znam to z relacji, gdy Lech Kaczyński gościł w hotelu - te śmiechy-chichy, ta pogarda... Tylko, że ja i kilka milionów osób z tym walczyło. Proszę sprawdzić moje teksty z tamtych lat. Dzisiaj nie wiem, czy było warto. Naprawdę, jest dużo powodów, by czuć się zawiedziony rządami dobrej zmiany. 
Naprawdę, mogę opisać wiele świństw opolskich pisowców. Ale, co tam, szykują się bardzo poważne przetasowania na scenie politycznej, a ja pomogę nie zapomnieć o Waszych grzeszkach. Możecie dalej mnie niszczyć, ale to do was wróci. Nie zapomnę Wam tego. Tymczasem:

Dzisiaj na proteście Pawła Tanajno, jak donoszą media, protestujący z kwiaty i zniczy ułożyli krzyż
"Protestujący zabrali ze sobą kwiaty i znicze, z których ułożyli krzyż. Miał on symbolizować bezradność rządzących w walce z gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa" - pisze Gazeta.pl  
Instrumentalne wykorzystanie krzyża. Chciałbym wiedzieć, co Paweł Tanajno robił po 10 kwietnia 2010 roku w Ruchu Palikota, którego reaktywację właśnie widzimy w formacji, którą tworzy.
Całkowicie rozumiem przedsiębiorców. Jest tylko jeden problem:
                                    Prywaciarze w Polsce są nielubiani
Każdy, kto choć raz pracował za granicą wie, ma porównanie, jak podle traktowano ludzi - pracowników - w Polsce.  Teraz to się zmieniło, ale kryzys może przywrócić stare feudalne zwyczaje. To dlatego tak wielu ludzi nie chce wracać do Polski. To dlatego nazywa się ich "Januszami biznesu" (Janusz Palikot - zachowywał się ohydnie).
Jednakże, czy to się komuś podoba, czy nie, państwo bez nich upadnie. To mali i średni przedsiębiorcy są głównymi płatnikami podatków w Polsce. W tej sprawie nie można wykazywać się małostkowością, bo grozi to katastrofą państwa. Ale prezesa PiS to nie interesuje. 
Dopisek
Zauważcie Państwo taką ciekawą rzecz. Te dziwne milczenie w tej sprawie. Przecież z pewnością prezesem targają straszne emocje. Ten śmiech w Sejmie, gdy krzyczał: zabiliście go, to śmiech człowieka na skraju obłędu. Nie żartuję. 
Jarosław Kaczyński to bardzo nieszczęśliwy człowiek, który z tylnego fotela rządzi Polską. PRAWDOPODOBNIE JEST PRZESIĄKNIĘTY PRAGNIENIEM ZEMSTY.
mkarwan pod tą notką napisał: 
A co do sedna - Jaroslaw Kaczynski o smierc brata obwinia wszystkich Polakow. I dlatego mowi do swoich "róbta co chceta". Zezwala na najwieksze bzdury.
Jego los Polski i Polakow juz nie interesuje.
Jedyne, co mogloby go jeszcze zainteresowac, to wybudowanie w Warszawie tych dwóch wiezowcow imienia Braci Kaczynskich. Dlatego poniza Dude, wpuszcze go w krzewy malinowe. Trzaskowski wygra te wybory, Kaczynski na jego miejsce da w Warszawie swojego komisarza, a ten zalatwi papiery na budowe wiezowcow. 
Polityka jest prosta jak kawalek drutu. Polecam blog salonowego logika Jana Maka.

Kaczyński stosuje odpowiedzialność zbiorową. Naprawdę go szanowałem, ale obecnie zaczyna wydawać się niebezpiecznym człowiekiem. Jego trzeba powstrzymać.
Interesujące spostrzeżenie mkarwana, które wymaga narodowej dyskusji. Zauważmy np. regres kultury prawnej, chodzi o wprowadzenie zasad inkwizycyjny w polskim prawie. Poniżej przejawy, zasady inkwizycyjności (śledczości) postępowania karnego wprowadzone w wyniku ustawy 2016/437, która wprowadziła:
- odstępstwo od zasady kontradyktoryjności, tylko, jeśli popełnił zbrodnię
- art. 78 i 80 k.p.k. oskarżonego pozbawiono prawa do żądania ustanowienia obrońcy niezależnie od okoliczności wskazanych w art. 78 i 80 k.p.k. (obrona z urzędu, obrona na żądanie)
- obrońcę oskarżony dostanie tylko wówczas, jeśli popełnił zbrodnię
- art. 374 k.p.k.) może powodować dotkliwe skutki procesowe dla oskarżonych, których nie obejmie obrona obligatoryjna, a którzy są jednocześnie na tyle nieporadni, że nie potrafią racjonalnie ocenić sytuacji prawnej, w jakiej się znajdują - pisała Karolina Piech w artykule pt.: "O (nie)rzetelności inkwizycyjnego procesu karnego w świetle prawa europejskiego", Uniwersytet Wrocławski, Przegląd Europejski tom 2018, numer 2
A co Państwo myślą na ten temat? Czy Jarosław Kaczyński za śmierć brata obwinia wszystkich Polaków, czy kieruje się zemstą, i przepraszam za to pytanie, ale czy Jarosław Kaczyński przypadkiem nie popada w obłęd? 

Przyznajmy, trudno nie być tak wściekły, jak on, ale przyznajmy, zemsta, odpowiedzialność zbiorowa, niszczenie niewinnych, zrodzi pragnienie i stan kolejnej zemsty. To nieuniknione.

KOMENTARZE

 • Kiedyś czytałam jakieś zachodnie opracowanie o Kaczyńskich.
  Autor napisał, że bracia ze sobą współpracują, ale to Lech jest liderem, pomysłodawcą, natomiast Jarosław jest wykonawcą.

  Obecna polityka jaką PiS realizuje była naszkicowana jeszcze przez Lecha Kaczyńskiego i jej braki wynikają z niedopasowania do upływu czasu.

  Problem jaki męczy J. Kaczyńskiego, to jego rola w tym wyjeździe do Smoleńska; pochopność, niedopracowanie, bylejakość organizacji i szuka on wspólników po to aby odciążyć własne sumienie.

  A tak naprawdę ciągle nie ma odpowiedzi, po co tam, do Smoleńska, wszyscy jechali.
 • No jeżeli podłość polega na obniżeniu wieku emerytalnego i na socjalu..
  dla Polskich dzieci, na rozkręceniu gospodarki likwidacji mafii VATowskich..
  to ja taką podłość popieram.
  Popieram też podłość polegającą na sprawozdaniu "nadzwyczajnej kasty" na poziom zwykłych ludzi gzie obowiązuje odpowiedzialność za własne czyny.

  Za taką mściwość na narodzie należy się kara..

  i koniecznie trzeba odwrócić tragiczne skutki tej mściwości..
  podnieść wiek emerytalny, odebrać narodowi socjal ...przywrócić przywileje i bezkarność "nadzwyczajnej kaście"...
  obywatele .. do dzieła, ten wredny Naród Polski co to nie dość kocha "obywateli" ma za dobrze...
  nie dla (polskiego) psa kiełbasa... kiełbasa jest "obywatelska"..
 • Ja mysle, ze nie o Julie tu chodzi, Jaroslaw- nie ten Romeo.
  Od poczatku kariery politycznej Jaroslawa Kaczynskiego, pojawialy sie spekulacje na temat jego orientacji seksualnej. W mniej lub bardziej dosadny sposob, wiele osob sugerowalo jego homoseksualizm.I choc byc moze to czysty wymysl, a sugestie sa bezpodstawne, to przyslowie mowi ze w kazdym klamstwie jest ziarenko prawdy. Jakby nie bylo, orientacja prezesa jest zapewne najbardziej strzezona tajemnica w szeregach PiS.Juz w 1993 roku Lechu, zapraszajac na przyjecie do Belwederu braci Kaczynskich zazartował "zapraszam Lecha z zona i Jarosława z mezem".

  Tak od siebie dodam, wiem, ze teraz body-positivity jest na czasie, ale nie myslal pan nigdy o diecie? Przy takiej nadwadze o zawal nie trudno, podniesie pan i tak zawyzane statystyki korony. Zlituje sie pan nad tymi co sledza zestawienia i boja sie o swoje zycie.
 • Blad sie wkradl,
  nie trudno- nietrudno, w tym przypadku
 • @Oscar 17:05:03 Pan naprawdę uważa, że to jest najlepsza
  reforma dla rozwoju gospodarczego Polski?

  //No jeżeli podłość polega na obniżeniu wieku emerytalnego i na socjalu..
  dla Polskich dzieci, na rozkręceniu gospodarki likwidacji mafii VATowskich..
  to ja taką podłość popieram.//

  Inflacja w Polsce.https://tradingeconomics.com/poland/inflation-cpi

  Wzrost Dochodu Narodowego.
  https://tradingeconomics.com/poland/gdp-growth
 • @Anna-PK 17:35:12
  A jak to wygląda w innych krajach ? (kontekst to epidemia).
  Inflacja dzisiaj przy nadprodukcji ni jest groźna..
  każdy popyt zostanie zaspokojony towarami i inflacja spadnie.

  Inflacja jest groźna w czasie epidemii gdy produkcja staje a ludziom trzeba płacić by przeżyli... Tak solidaruchy zniszczyły PRL gdy blokowali produkcję strajkami (sic solidarnościowymi) stawiając jednocześnie żądania płacowe... za taką politykę wodzowie solidaruchów oraz ich doradcy powinni wisieć... za zdradę Narodu Polskiego.

  Dzisiaj polityka PIS jest inna i mamy pandemię ...
 • @Oscar 17:42:07 Mnie nie interesuje ideologiczny kontekst
  i kto co zrobił.
  PRL trwał 45 lat i był 30 lat temu, można sobie powspominać, ale to niczego nie zmieni.

  Z Polski ubyli młodzi ludzie, a starsi dostali wcześniejsze emerytury. Kto będzie pracował na to rozdawanie pieniędzy?

  PiS nie ma żadnej polityki. Te rozmnażanie pieniędzy z VAT tak reklamowane, wynika naprawdę ze zmian przepisów unijnych i dotyczy wszystkich krajów.
  https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/modernising-vat-cross-border-ecommerce_en
 • @Anna-PK 18:00:51
  Moim zdaniem warto podkreślać nawet byłe błędy bo to jest jakaś forma prewencji przed powtarzaniem tamtych błędów.

  Podobnie powinno się potraktować PRL skrytykować błędy i docenić pozytywy..
  a następnie skorygować błędy i rozwinąć pozytywy..

  Co zrobiono wszyscy wiemy..
 • @Oscar 18:15:19 W Polsce jest zbyt dużo różnych urzędów.
  W Kanadzie można prowadzić mały biznes bez żadnego rejestrowania.

  Jeżeli podstawą utrzymania jest zatrudnienie w jakiejś firmie i ktoś zarabia jeszcze prowadząc jakieś usługi, to wystarczy, że rozliczy ten dochód z usług razem z głównym dochodem. Takie rozliczenie pozwala na ujęcie kosztów tego dodatkowego zarobku.

  Rejestracja jest potrzebna do uzyskania numeru VAT.
 • gadowski wspominał
  o jakimś wałku na 200mln Pis-u z właścicielem Plusa. to info to tak dla równowagi....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej