Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
472 posty 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Biały dom zaatakowany. Czy koronawirus pokona Amerykę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na fot. Atak demonstrantów na biały dom - siedzibę prezydenta USA.

Demonstranci napadli na biały dom – siedzibę prezydenta USA. Takie sytuacje godzą w powagę państwa. Przełamano tabu. Bezrobocie osiąga poziom z czasów „wielkiego kryzysu” z lat 1929-33, który pośrednio doprowadził do wybuchu II wojny światowej.
Co doprowadziło ludzi do takiej wściekłości? Twitter zawiesił konto antify, która zachęcała do przestępstw i rabunku wobec białych Amerykanów, chodzi o wpis:
dziś jest ta noc
dziś wieczorem mówimy „pieprzyć miasto” i przeprowadzamy się do dzielnic mieszkalnych ... białych kapturów ... i bierzemy to, co nasze
image
Wg CNN konto miało być nie prawdziwe oraz założone przez nacjonalistów. Dla lewicowych mediów głównym problemem demonstracji są aktywiści białej supremacji*.
 Wg CNN wielu członków antify protestuje przeciwko gromadzeniu bogactwa przez korporacje i elity. W protestach uczestniczą także anarchiści, wspomniani biali supremaciści i skrajnie lewicowi ekstremiści, których niektóre żądania się pokrywają.
Sprawa wygląda poważnie, bo skoro demonstranci napadli na biały dom – siedzibę prezydenta USA, to na co napadną kolejnym razem. Co doprowadziło ludzi do takiej wściekłości?
Na koronawirusa zmarło w USA najwięcej ludzi na świecie: 106 550 osób na 371 166 wszystkich chorych**. Oznacza to, że aż 28,70% z wszystkich ofiar koronawirusa na świecie to Amerykanie, a USA jest tu zdecydowanie negatywnym liderem  To ośmiesza państwo, które pragnie pozostać globalnym hegemonem.
Tymczasem ludzie w USA masowo umierają, ponieważ bardzo droga jest podstawowa opieka medyczna:
„Z tego co nam wiadomo, ubezpieczenia prywatne za 1 osobę w Kalifornii wynoszą min. $400 miesięcznie. Są też plany rodzinne, za które płaci się ok $700 miesięcznie przy 2 osobach. Takie najlepsze ubezpieczenia, w których płaci się najpierw tylko 20% kosztów leczenia, a po przekroczeniu sumy tzw. “out of pocket” wszystkie usługi są w 100% pokrywane, kosztują ok $1000/os miesięcznie.
(...) Wizyta u lekarza ogólnego to koszt ok $150-$200, choć niektórzy lekarze wyceniają wizyty różnie w zależności od zakresu konsultacji. Za to za 2-3dniowy pobyt w szpitalu z pakietem badań dostaje się rachunek na ok $25,000-$40,000 (!). 3-godzinna wizyta na pogotowiu w Stanford Hospital z pobraniem krwi, konsultacją z lekarzem, EKG i prześwietleniem klatki piersiowej to koszt $4000. Dlatego niewarto nie mieć ubezpieczenia :)” – czytamy na portalu państwa Sylvi i Kuby Górajek
Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest coraz gorsza. To już nie jest Ameryka znana z filmów powstałych w czasach „złotej ery Hollywood”. Czy społeczeństwo tego psychicznie nie wytrzymuje?
Czy buntujący się reprezentują prekariat: młodych, wykształconych, zatrudnionych na umowach śmieciowych, biednych, sfrustrowanych, złych, wściekłych?
Z pewnością nagranie z zabójstwa George'a Floyda, który 25 maja br. zginął uduszony z rąk policjanta Dereka Chauvina, pokazuje czyn zasługujący na szczególne potępienie. Nie było niczym więcej, jak tylko mordem, jednakże czy stało się to tylko pretekstem do agresji dziczy ogarniętej szałem anarchizmu, markizmu, nihilizmu i rasizmu czarnych wobec białych oraz białych wobec czarnych. Anty-biały rasizm to pomijane zagadnienie w mediach.
W USA poważnym problemem staje się ubóstwo, które jest większe niż wskazują oficjalne statystki. Z kartek żywnościowych korzysta co najmniej 45 mln Amerykanów. Sytuacji nie pomógł również koronawirus:
„W kwietniu w sektorach pozarolniczych ubyło ponad 20 milionów miejsc pracy – poinformowało rządowe Biuro Statystyki Pracy (BLS). To wynik niespotykany w gospodarczej historii Stanów Zjednoczonych.
Liczba etatów w sektorach pozarolniczych (ang. non-farm payrolls) w kwietniu była o 20,5 mln mniejsza niż w marcu. To najgorszy rezultat w historii i przeszło 10-krotnie gorszy od poprzedniego rekordu datowanego na wrzesień 1945 roku (-1,96 mln). Ekonomiści spodziewali się spadku zatrudnienia w USA o 22 mln.
(...)
Stopa bezrobocia wystrzeliła z 4,4% do 14,7%, osiągając najwyższą wartość od początku prowadzenia tej statystyki w 1948 roku. Podobnie wysoką stopę bezrobocia odnotowano w USA ostatnio w trakcie Wielkiego Kryzysu na przełomie lat 30. XX w. (przy maksymalnym bezrobociu 25% w 1933 r.). Po II wojnie światowej rekordowo wysokie bezrobocie w USA odnotowano w 1982 r. na poziomie 10,8%.
(...)
Szersza miara stopy bezrobocia (U-6), uwzględniająca także osoby luźno związane z siłą roboczą lub wbrew swym aspiracjom pracujące tylko na część etatu, wzrosła w kwietniu do 22,8% z porównaniu z 8,7% w marcu.
Ekonomiści i inwestorzy mieli świadomość, że kwietniowe payrollsy będą wręcz niewyobrażalnie fatalne. Departament Pracy co tydzień informował nas o wielomilionowych rzeszach Amerykanów zgłaszających się po zasiłki dla bezrobotnych. Od połowy marca do końca kwietnia zgłoszenia takie wysłało ponad 33 mln osób. Z kolei dwa dni wcześniej poznaliśmy raport ADP, według którego w kwietniu zatrudnienie w sektorze prywatnym zmalało o 20,236 mln”.
Pisze w swoim wartym przeczytania artykule Krzysztof Kolany na portalu „Bankier.pl”***: 
Komentarz geopolityczny:
Smolik i Laskowik śpiewali „Co to będzie, kiedy zgaśnie nasze słońce” w legendarnym programie na festiwalu w Opolu pt. „Z tyłu sklepu”. Tymczasem wiadomo już, jak pokonać Amerykę. Od środka.
* https://edition.cnn.com/2020/05/31/politics/trump-antifa-protests/index.html?fbclid=IwAR2gaZ6eRrIbtB8zgH61sXAIqVE6uJJBdOCuHjuveqslpSyEaunWRLqwX60
** stan na 2 czerwca za https://news.google.com/covid19/map?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl&mid=%2Fm%2F09c7w0. 
*** https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ameryka-stracila-ponad-20-milionow-miejsc-pracy-7879842.html

KOMENTARZE

 • Występuje różnica między głoszoną przez polityków propagandą,
  a rzeczywistością w powszechnym życiu społeczeństwa. Niby jest demokracja, ale przy władzy są ciągle ci sami, tzn. ci co mają duże pieniądze. Amerykańskie demokratyczne wybory kosztują olbrzymie pieniądze, tak samo ogromne wydatki na zbrojenie, a jest brak pieniędzy na podstawowe potrzeby społeczne. Studia na uczelni wyższej kosztują tyle co przeciętny dom mieszkalny.
 • @ Autor, All
  "Tymczasem wiadomo już, jak pokonać Amerykę. Od środka."

  Kto? Chiny? Rosja? UE/Niemcy?

  Myślę, że Niemcy.

  5*
 • chyba error
  To nie jest zdjęcie Białego Domu.
  oto zdjęcia Białego Domu z każdej strony:

  https://www.google.ca/search?source=univ&tbm=isch&q=white+house+pictures+outside&sa=X&ved=2ahUKEwjNn7S47-PpAhVSV80KHQZfBQkQsAR6BAgKEAE&biw=1366&bih=663
 • @Nibiru 21:35:21
  Jak nic robota Hubala . :)
 • @Jasiek 20:34:16
  "Myślę, że Niemcy."

  Niemcy to są pupile "naszych starszych braci w wierze".
 • Ok 5*
  Tylko, że to konto Antify było fałszywe, dlatego je usunięto.
 • @rumpelsiltskin 01:41:19
  "Niemcy to są pupile "naszych starszych braci w wierze"."

  Ale to nadal są Niemcy...

  Pozdro!
 • Są poważne powody by i w Polsce liberastów kopnąć politycznie w d..pę.
  "
  Z tego co nam wiadomo, ubezpieczenia prywatne za 1 osobę w Kalifornii wynoszą min. $400 miesięcznie. Są też plany rodzinne, za które płaci się ok $700 miesięcznie przy 2 osobach. Takie najlepsze ubezpieczenia, w których płaci się najpierw tylko 20% kosztów leczenia, a po przekroczeniu sumy tzw. “out of pocket” wszystkie usługi są w 100% pokrywane, kosztują ok $1000/os miesięcznie.
  (...) Wizyta u lekarza ogólnego to koszt ok $150-$200, choć niektórzy lekarze wyceniają wizyty różnie w zależności od zakresu konsultacji. Za to za 2-3dniowy pobyt w szpitalu z pakietem badań dostaje się rachunek na ok $25,000-$40,000 (!). 3-godzinna wizyta na pogotowiu w Stanford Hospital z pobraniem krwi, konsultacją z lekarzem, EKG i prześwietleniem klatki piersiowej to koszt $4000. Dlatego niewarto nie mieć ubezpieczenia :)” – czytamy na portalu państwa Sylvi i Kuby Górajek
  "

  Trzeba pamiętać kto w Polsce chciał Polakom zgotować dokładnie taki sam "amerykański sen" a raczej koszmar w zakresie służby zdrowia.

  Pałą do rozwalenia zbrodniczych liberastów powinna być nieustająca dyskusja nad skutkami prywatyzacji służby zdrowia z przykładami z USA.

  Podobna logika dotyczy prywatyzacji innych wrażliwych dziedzin życia Narodu... takich jak: dystrybucja żywności, edukacja, media...
  energetyka, dystrybucja wody...zasoby naturalne Polski..

  Liberaści to zbrodniarze nawet jeżeli są tak głupi że nie dostrzegają zbrodniczych konsekwencji swoich programów..
  Głupota nie chroni od odpowiedzialności za skutki swoich działań.

  PO i inne liberalne przystawki powinny zostać politycznie starte z powierzchni sceny politycznej. W szkołach powinni uczyć dzieci o liberalnych potworach (koncepcje gospodarcze i dewiacje moralne)
  a PO i liberaści to wprost wyraziciele koncepcji mafii żydowskiej.
  to jet ta mafia i zakresie gospodarczym i kulturowym (LGBT to mafijne potrzeby, tęsknoty, kultura, tradycja).
 • @rumpelsiltskin 01:41:19
  Niemcy wyzwalają się spod mafijnego jarzma..
  Budują NS II wbrew interesom globalnej mafii ostatnio pokłócili się o to z USA i ambasador USA "wyjechał" z Berlina do domu.

  Ten proces przyspieszy w warunkach wewnętrznego rozpadu USA.
  W Europie powstaną najbardziej zgnojone przez USA kraje czyli Rumunia i Bułgaria... dokąd się zwrócą ? Węgry już są , dzięki Orbanowi, suwerenne.
  Na zachodzie zbuntują się Włochy, Niemcy, tradycyjnie Francja...
  USA zostanie wyciśnięte z Europy jak wrzód.
  Niedobitki w Polsce w pribałtyce same zdechną we wrogim otoczeniu bez zaplecza i bez przestrzeni operacyjnej.

  Polska będzie wolna jak Błaszczak i Macierewicz wyjadą do ??? hmm kiedyś do USA ale dzisiaj ??? do Izraela też nie za bezpiecznie .. na Ukrainę też nie... no nie ma gdzie... jedynie Australia pozostaje.
  (Błaszczaki już nigdzie na świecie nie znajdą "przyjaciół" mogą uciekać jedynie jako anonimy bez twarzy i bez przeszłości jak banderowcy, szauliści, własowcy... po wojnie ..bo jak się ujawnią to ich rozliczą za tę przeszłość).
 • "Czy koronawirus pokona Amerykę?"
  --------------
  W końcu po coś zaaranżowano świrusową hucpę - nadając jej wymiar globalny - oraz związane z tym restrykcje i położenie wielu sektorów gospodarki na łopatki - nieprawdaż? Obawiam się - aby metod rozwalenia starego porządku na rzecz komunizmu globalnego zastosowanych za wielka wodą nie wykorzystano także w Europie - bo wtedy byśmy tutaj jasność - po co czarci pomiot organizuje niezliczone desanty kolorowego, kryminalnego elementu - na Europę. Na razie Chiny i Azja w ogóle - jakby stoją z boku tej zadymy - wiec wiemy, że świrusowa akcja nie była wymierzona w Azję - ale czy też nie w Europę?
  Wniosek?
  Wygląda na to, że w Ameryce wojsko i policja są kompletnie podporządkowane tym, którzy są odpowiedzialni za organizowanie tam zadym przez ichnie lewactwo, które z kolei podpuszcza i wprowadza atmosferę bezkarności wśród kolorowego, kryminalnego elementu - i sze kręci. Inaczej w ogóle nie doszłoby tam do zadym o takim rozmiarze.
  Na koniec - zawsze wszelkie rewolucje inspirowane przez czarci pomiot - odbywały się i odbywają za pomocą opłaconej i podpuszczonej przez tenże pomiot hołoty - oraz ubezwłasnowolnieniu aktualnej władzy. Natomiast w realiach multi-kulti - zainicjowanie wszelakiego sk***wysyństwa wyrządzanego ludziom - czarci pomiot ma niezwykle ułatwiony.
  Słowem - budowa komunizmu globalnego czyli Piekła na Ziemi dla ludzi stworzonych przez Boga przez czarci pomiot - wchodzi w następny etap.
 • Sciema. Dzis wszystko to sciema. 911 to byla sciema. Metryka urodzenia
  Obamy , Covid19 a teraz "uduszony" Murzyn i spontaniczne rozruchy. Tak sie robi polityke w dobie dzieci wychowanych na kompach, bez kosciola i zon wyzwolonych, podskakujacych mezom do gardel, kto ma racje. A tym czasem ogorki mi ladnie wzeszly w tym roku, pomidory tez ladnie wygladaja. Dobudowalem nowa szope na drzewo do pieca i przymierzam sie do nastepnej szopy by przerobic ja na hotel. Teraz w USA sa modne pokoje goscinne u osob prywatnych w przerobionych garazach i szopach.. Na telefonie sie to zamawia i placi jak taxuwki. Wiesza sie stare narzedzia, wstawia stary piec i stylowo jest. Cena , polowa tego co motel sieciowy chce. Mysle, ze za 2 miesiace otworze podwoje tej cudownej rezydencji. Zapraszamy. Mozna z gospodarzem zjesc kielbaski z grila i wypic kieliszek soku ziemniaczanego.
 • Majdan in Washington ! ⭐⭐⭐⭐⭐
  Majdan to wynalazek twórców urzędujących w White House !

  Salutori ✔
 • @staszek kieliszek 09:26:46
  A ja ogórki i pomidory wsadziłem dwa dni za szybko i niestety zmarzły . Za to sałata piękna i rzodkiewki zaraz będą miały drugi rzut.
 • Wygląda na to,
  że normalni protestujący uzyskali to, czego chcieli.
  Ten duszący usłyszał zarzuty nie o nieumyślne zabójstwo jak poprzednio, lecz o zabójstwo drugiego stopnia, czyli umyślne zabójstwo bez premedytacji.
  Trzech innych - Tou Thao, J. Alexander Kueng i Thomas Lane - zostaną oskarżeni o pomoc i podżeganie do morderstwa drugiego stopnia.
  Zobaczymy co dalej, czy się uspokoi a i pewnie będą mieli Amerykanie co oglądać w tv, bo na pewno proces tych czterech policjantów będzie głośny.
  Tak czy inaczej, tworzenie teorii spiskowych, że to wszystko ściema, jest jak na razie nie na miejscu, wymyślana na potrzebę chwili dla idiotów.
 • Ja tylko dodam
  Obserwacji czas nastał, jak sprawy się potoczą ?
  Czy odrobią w USA lekcję ?

  Pozdrawiam.
 • autor
  W USA panuje taki rasizm że przez dwie kadencje Prezydentem był czarnoskóry Obama.A u nas wredne homofoby wpuściły do sejmu Anię Grodzką, Śmiszka, Biedronia i Rabieja

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej