Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
472 posty 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polski system ukrywa przestępstwa seksualne księży

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wymiar Sprawiedliwości okłamuje Polaków w sprawie parasola ochronnego nad pedofilami w sutannach

To system prawny RP jego twórcy na przestrzeni lat są winni kolejnych aktów przemocy seksualnej księży i celebrytów.
Dość kłamstw i złudzeń. 18 maja wysłałem zapytanie do Kancelarii Premiera RP i Ministerstwa Sprawiedliwości, wiedziałem, że nie doczekam odpowiedzi. Zapytałem:
Dlaczego księża pedofile z filmu Sekielskiego nie figurują w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym Ministerstwa Sprawiedliwości? Czy ktoś ich ukrywa?
Brak odpowiedzi zachęcił mnie do dalszego interesowania się sprawą.
Wniosek: przestępcy seksualni w rejestrze umieszczani są wybiórczo. Oficjalnie wszystko zależy od decyzji sądu i tego, czy przestępstwo popełnili przed czy po 1 października 2017 roku. To ustawodawcy tworzą prawo i kruczki prawne, tym samym jednych sprawców ustanawiając nie tylko nad przestępcami, ale i ofiarami.
Brak sprawców jest bardzo niepokojący i z pewnością wiele sygnalizuje - bezkarność elit.
Otóż wszyscy zgodzimy się, że przestępcy seksualni dokonują swoich zbrodni seryjnie. Nikt temu nie zaprzeczy. Jednak w rejestrze publicznym dostępnym dla każdego, nie ma żadnego z księży pedofilów. Po prostu, tajemniczym zrządzeniem losu i tajemniczym wyrokiem sądu, żaden z tych bandytów nigdy nie zgwałcił, a tylko „molestował i dokonywał innych czynności seksualnych”.
Otóż pogrzebałem w Internecie. Sprawą interesowano się już 2 lata temu. Była ona odpowiedzią interpelacji nr 18642 „w sprawie rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym”. Odpowiedzi z upoważnienia Ministra Sprawiedliwości udzielił Michał Woś Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
By nie nudzić Czytelnika i nie przytaczać całego tekstu, przytoczę fragmenty:
„W rejestrze są wszyscy skazani, których precyzyjnie wskazała ustawa. Tylko część z nich - sprawcy najpoważniejszych czynów, głównie gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem - zgodnie z przepisami ustawy została umieszczona w rejestrze publicznym”.
Czyli żaden ksiądz, a właściwie bandyta w sutannie, nigdy nikogo nie zgwałcił.
W dodatku pojawiające się powyżej słowo „głównie” jest określeniem nieprecyzyjnym, raczej niestosowanym w języku prawnym. Czytajmy dalej:
„Osoby, które nie figurują w rejestrze publicznym, nie zostały skazane za czyny, które zgodnie z ustawą są przesłanką do umieszczenia ich w tym zbiorze. O tym, kto się znalazł w Rejestrze i w której części, decydują przepisy ustawy i sądy, a nie Ministerstwo Sprawiedliwości”.
„Najgroźniejsi przestępcy na tle seksualnym, poza umieszczeniem ich danych w rejestrze z dostępem ograniczonym, trafiają dodatkowo do rejestru publicznego. Osoby, które nie figurują w rejestrze publicznym, nie zostały skazane za czyny, które zgodnie z ustawą są przesłanką do umieszczenia ich w tym zbiorze”.
A kto decyduje o tym, kto jest najgroźniejszym sprawcą seksualnym? Znowu społeczeństwo jest traktowane pobłażliwie. Samo się zresztą o to prosi, swoją naiwnością i zgodą na każde draństwo.
Na koniec, czy w rejestrze sprawców znajdzie się Ks. Michał L., który sprawował posługę w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Gdańsku? Zgwałcił 17-latkę. Został skazany w marcu tego roku, pewnie będzie się odwoływał.
Dalsza część odpowiedzi na interpelację:
„Spośród sprawców czynów popełnionych przed 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafili sprawcy zgwałceń popełnionych ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałciciele, których ofiarami były dzieci poniżej 15. roku życia”.
"Spośród tych, którzy popełnili przestępstwo przed 1 października 2017 r., do Rejestru z dostępem ograniczonym bezwzględnie trafili sprawcy gwałtów ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałciciele, których ofiary nie miały więcej niż 15 lat".
Dlaczego rejestr nie chroni osoby powyżej 18 roku życia?
„Spośród sprawców czynów popełnionych przed 1 października 2017 r. do rejestru z dostępem ograniczonym trafili również gwałciciele, których ofiary miały więcej niż 15 lat, ale mniej niż 18 lat, co do których to sprawców sądy nie orzekły o wyłączeniu ich z rejestru. Tej kategorii sprawców przysługiwało bowiem uprawnienie do złożenia wniosku o wyłączenie z rejestru z dostępem ograniczonym”. 
„W przypadku przestępstw popełnionych po 1 października 2017 roku, do rejestru z dostępem ograniczonym trafiają wszyscy gwałciciele i pedofile, stręczyciele dzieci i skazani, którzy posługiwali się pornografią na szkodę nieletnich”. 
Czy trafią jacyś księża? Zapomniałem księża nie gwałcą, ale molestują i uprawiają inne czynności seksualne. 
„W przypadku sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafiają sprawcy zgwałceń popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, gwałciciele, których ofiarami były dzieci poniżej 15. roku życia, a dodatkowo także recydywiści - jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18. roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania”.
Zachęcam do samodzielnego sprawdzania księży i innych przestępców seksualnych, czy widnieją w rejestrze, czy społeczeństwo możne się przed nimi chronić.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  Te wszystkie kruczki prawne, gąszcze przepisów, biegunka legislacyjna itp, to przejaw talmudyzacji prawa. Ono będzie też niestety kształtować ludzkie postawy i będzie służyć dzieleniu ludzi/gojów....

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jahwe

  A zatem:

  Szczęść Jahwe!
 • @ Autor
  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 21:53:02
  Pozdrawiam!

  Sprawa jest poważna i to jest niepokojące.
 • @Jasiek 21:52:40
  Po to są te kruczki prawne: "od decyzji sądu zależy...".
 • Polski system prawny i system prawny wydaje się każdego już państwa na świecie... (teraz chyba już oprócz Ameryki)
  przede wszystkim ukrywa przestępstwa na tle seksualnym (czyli bestialskie orgie z dziećmi, sadystyczne ich torturowanie, morderstwa z nieprawdopodobnym okrucieństwem itd) wśród "elit" władzy, dziennikarstwa, celebrytów, ludzi "sztuki", świata przestępczego, lekarzy krajających na żywca dzieci na narządy itd, itp...

  Ta odkrywana, wydaje się na medialne pożarcie, "klasyczna" pedofilia w Kościele, to jest mały pikuś z tym ukrywanym zezwierzęconym zdziczeniem "elit"...

  No bo jak inaczej nazwać np... rozszarpywanie zębami, lub... wykrawanie nożami kawałów ciała płaczącego wniebogłosy niemowlaka w czasie tych orgii urządzanych sobie przez te "elity" w tych teraz zamkniętych dla jakiejkolwiek kontroli zewnętrznej, prywatnych obiektach, które jak grzyby po deszczu powstały także i w Polsce po tym całym "odzyskaniu" wolności?
  Podejrzewam że wiele na ten temat mogliby powiedzieć budowlańcy którzy budowali nowe lub adoptowali istniejące przeważnie zabytkowe obiekty z zagadkowymi dla nich wtedy, całymi nieraz labiryntami dziwnych, tajemniczych pomieszczeń, przeważnie podziemnych, chociaż nie tylko.
  Ta teraz "Zatoka sztuki" została puszczona pospólstwu na pożarcie by przykryć tą prawdziwą "pedofilię" na którą idą rocznie setki tysięcy a nawet miliony dzieci na całym świecie.
  Przy okazji spuściło się na pożarcie paru głupich naiwnych celebrytów, którzy przy okazji "odzyskania" wolności, odzyskali także wolność... obyczajów

  Panie Romualdzie Kałwa, taką to "wolność" odzyskaliśmy...
  Szkoda tylko, że pan nie pisze o tej prawdziwej "pedofili"...
  Leżącego łatwo się kopie, bo nie odda, a przy okazji przykłada pan rękę do niszczenia Kościoła katolickiego, bo taki jest wymiar nagłaśniania tego marginalnego w Kościele zjawiska.

  Zachęcam do przeczytania o tej prawdziwej pedofilii :
  https://gibson.neon24.pl/post/154773,us-marines-odbilo-z-niewoli-2100-torturowanych-dzieci

  W Polsce nie jest lepiej, ale chyba nawet gorzej, po tym "odzyskaniu" wolności i otwarciu granic i braku u nas tak zdeterminowanej w zwalczaniu Deep State osoby jak Robert Kennedy jr...

  U nas, gdzie po otwarciu granic, ta "elita" się sprowadziła i wyedukowała elity lokalne, pod tym względem jest teraz wcale nie gorzej.
  Zapotrzebowanie na polskie dzieci wzrastało z roku na rok, właśnie po otwarciu granic, do tego stopnia że zaczynało już ich brakować, więc szybko uruchomiono nawet program 500+...
  No bo chyba nie troska o liczebność Polaków (których się tępi na wszelkie możliwe sposoby) była powodem wprowadzenia tego programu?

  Panie Romualdzie Kałwa czekamy więc na artykuł w tej sprawie...
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Jan Paweł 09:23:05
  A propos jeszcze Ameryki, to teraz właśnie toczy się tam walka od której zależą losy całego świata...

  Oczywiście od ludzi na tym świecie NIC nie zależy, bo wszystko na tym świecie zależy od Pana Boga, ale my głupawi ludzie zwróćmy się w końcu do Niego. Polska wydaje się, że została rzucona na wszelakie pożarcie, także w kwestiach rezerwuaru dzieci (chociaż nie tylko, bo także i np młodych kobiet) do wszelakiego wykorzystania.
  Ta walka teraz z Kościołem, jest walką z tą odwieczną Siłą Polaków, więc my Polacy nie powinniśmy się dawać nabierać na nią.
  Sama Matka Boska już nas o to prosi, nakazuje, płacze itd :
  https://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego
 • A tak w ogóle,
  to tą samą "siekielską" metodę opisał Żeromski w "Syzyfowych pracach". A akurat jego nie można posądzać o sprzyjanie Kościołowi;).
 • Szanowny panie Romualdzie...
  bardzo gorąco zachęcam pana do wysłuchania akurat aktualnego kazania ks. Natanka, na temat ciężkiej wagi, jaka ma obmawianie (i nawet samo już tylko mówienie) o innych w tym o kapłanach i biskupach w szczególności :
  https://www.youtube.com/watch?v=8KiquIIlb80&t=1668s

  Koniecznie niech pan sobie wysłucha to kazanie do końca.
 • Proponuje nowatorski artykul pt:" Rozbijanie sie Maybachami i oplywanie
  w luksusy".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej