Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
472 posty 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Wielki szacun dla Prezydenta Dudy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Andrzej Duda to nie PiS. Ułaskawił Jana Śpiewaka!

Andrzej Duda dał poważny sygnał, że po wygranych wyborach, gdy nie będzie musiał starać się o kolejną kadencję, będzie prowadził własną politykę. Stąd np. te jego relacje z Chinami, karcący telefon od Trumpa, ale Duda jest sprytniejszy niż myślimy. To uczeń śp. Lecha Kaczyńskiego.
Przypomnijmy:
"Warszawski Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok niższej instancji i uznał Jana Śpiewaka za winnego zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. Aktywista ma zapłacić 5 tys. złotych grzywny i 10 tys. zł nawiązki. Wyrok jest prawomocny. Śpiewak zapewnił, że w "ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa" nie zamierza go wykonywać.
Warszawski notariusz zatrzymany przez CBA. Chodzi o reprywatyzację
Córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego domagała się od miejskiego aktywisty grzywny w wysokości 10 tys. zł i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Chodzi m.in. o wpis, który Jan Śpiewak opublikował w październiku 2017 r. na Twitterze.
Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienice na Ochocie" - brzmiał wpis.
Córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego domagała się od miejskiego aktywisty grzywny w wysokości 10 tys. zł i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Chodzi m.in. o wpis, który Jan Śpiewak opublikował w październiku 2017 r. na Twitterze". Źródło: PolsatNews(link is external)
Jan Śpiewak, walczący z mafijną reprywatyzacją w Warszawie:
Dziękuję Prezydentowi za akt łaski. Zawsze stałem po stronie ludzi i działałem w interesie publicznym. Mimo to jestem jedyną osobą dwukrotnie skazaną prawomocnym karnym wyrokiem w związku z aferą reprywatyzacyjną. Warszawski sąd uczynił mnie przestępcą za ujawnienie roli mecenas - córki byłego ministra sprawiedliwości - w nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Ochocie. Mój proces odbył się z naruszeniem elementarnych standardów państwa prawa. Wyrok sądu podważał fundamenty każdej demokracji: wolności słowa i prawa do krytyki możnych tego świata. W związku z tym skorzystałem z przewidzianej w konstytucji RP ścieżki. Dzisiaj sprawiedliwości stało się zadość.
Moje ułaskawienie nie zatrzyma mafii reprywatyzacyjnej ani dzikiej reprywatyzacji. Obywatele nie zastąpią polityków, aktywiści nie zastąpią sędziów. Czekamy na realne działania polityków. Na uchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej, zablokowanie raz na zawsze dzikiej reprywatyzacji, wypłatę odszkodowań ofiarom nielegalnych praktyk warszawskiego ratusza i warszawskich sądów. Nasze miasto już dosyć wycierpiało. Dalej będę walczył z niesprawiedliwością, korupcją i tymi, którzy dla własnego zysku chcą krzywdzić ludzi, bez względu na to jak drogie garnitury noszą i do jakiej partii przynależą.
 

KOMENTARZE

 • 1*
  "Prezydent Andrzej Duda to nie PiS."
  Wiemy, wiemy.
  Prez. Duda to Unia Wolności!
 • @Robik 13:11:45
  "Wiemy, wiemy.
  Prez. Duda to Unia Wolności!"

  Bingo!

  Pozdro! :-)
 • @ Autor, All
  "Wielki szacun dla Prezydenta Dudy!"

  A veto...?

  5*

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  No a poza niesławnym wetem, to jeszcze jest kwestia szybciutkiego podpisania ustawy o IPN i "zapomnienie" o aneksie, ale tu mu się nie dziwię..

  Ps - przepraszam za zwłokę - 5* właśnie odhaczyłem - miałem mały zamęt w kuchni :-)
 • w sprawach które go nic nie kosztują
  odgrywa rolę polskiego patrioty,
  W tych natomiast które przekreślają pomyślność nas Polaków na wieki, a może na zawsze , stoi po stronie zła i ciemnych sił. Dlaczego np. nie zakwestionował słów Morawieckiego, że Polska stoi karnie w ogonku do NWO ? Patriotyzm u wszystkich sił politycznych w Polsce jest wyłącznie na pokaz w celu zamaskowania prawdziwych celów - całkowitego podporządkowania siłom globalistycznym i totalnego zniewolenia nas wszystkich. Zatem 1*
 • "Wielki szacun dla Prezydenta Dudy!"
  -----------------
  Nie jest to czasem ustawka z tymi Śpiewakami. Tatuś po jednej stronie barykady a synuś po drugiej - a wszystko po to aby od wszystkiego - co ważne w atrapie Polski - trzymać na dystans sieroty po Polsce?
 • Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego i innych zaangażowanych w "aferę gruntową"
  "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z 16 listopada 2015 roku zastosował prawo łaski wobec 4 osób - korzystając z prerogatywy określonej w art. 139 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformowano w komunikacie na stronie Kancelarii. Zgodnie z art. 139. Konstytucji prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu."

  A teraz co ciekawsze komentarze:

  "Co nie zmienia faktu ....(2015-11-17 19:40)
  ... że na ministra mianował skazanego wyrokiem sądu !!!


  T1000(2015-11-17 22:51)
  Niezłomny człowiek "odnowy moralnej" okazał się obrońcą swojego partyjnego kolesia. Bananowa republika kolesi da radę ... zniszczyć Polskę!

  nikt(2015-11-17 21:47)
  W ten sposób Duda pokazał pisowskim bezpieczniakom, że mogą robić co im się podoba bo on ich zawsze ułaskawi.

  obywatel(2015-11-17 20:24)
  I w ten sposób rozwinięto TKM do standardów które nie było nawet za Kwaśniewskiego. Prezydent może ułaskawić na każdym etapie postępowania ? Ano prawnie może. Tylko pytanie dlaczego to zrobił ? Bo ... bał się, że II instancja jednak ten wyrok utrzyma albo tylko złagodzi karę ? I będzie trudniej ochronić tego partyjnego aparatczyka za ewidentne przestępstwo? B o trochę jednak śmierdziało, że koordynator ds służb specjalnych jest skazany ? Bo by inaczej nie dostał certyfikatów bezpieczeństwa a trzeba go wsadzić na to stanowisko ?Praworządność w wydaniu PIS . Ciekawe co jeszcze... A tak naprawdę to jedną rzecz trzeba wyjaśnić .. Państwo i praworządność psuje się bardzo łatwo, poszanowanie dla prawa - pokoleniami. Tą jedną decyzją Pan Prezydent właśnie nas cofnął o jakieś 15 lat w budowaniu poszanowania dla prawa ...

  Vesemir(2015-11-17 19:26)
  Do wszystkich, którzy pieją z zachwytu. Wykonajcie eksperyment myślowy i zastanówcie się co będzie za 4,5 roku jeżeli Prezydent Duda nie wygra wyborów ? Nawet jeśli sądy skażą ileś osób z wrogiego wam obozu politycznego co zrobi nowy prezydent ? Naprawdę uważacie, że to w porządku? Naprawdę myślicie, że PiS dorwał się do władzy na zawsze ? Pamiętajcie tylko jedno - to co wasza ulubiona partia robi teraz zemści się za parę lat i wtedy będziecie jazgotać, tylko że wówczas naprawdę nikt się tym przejmował nie będzie. Władza to nie tylko przywileje lecz również umiejętność samokontroli, a tej jak widać zupełnie brakuje.
  Źródło:
  https://www.gazetaprawna.pl/galerie/905888,duze-zdjecie,1,prezydent-duda-ulaskawil-kaminskiego.html
 • @Jasiek 14:48:38
  Magdalenkowi dalej trzymają się swojego porozumienia , Śpiewak swojak , tak jak Tuleja . Każdy robi ci chce . Salute . :)))
 • @Repsol 22:47:25
  "Magdalenkowi dalej trzymają się swojego porozumienia"

  Faktycznie.

  Pozdro! :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej