Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polscy artyści chcą większego podatku VAT

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Artyści chcą wzrostu podatku VAT o 6% przy zakupie każdego urządzenia elektronicznego

"Stowarzyszenie Autorów ZAiKS -  Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych chce podatku reprograficznego:
Związek Artystów i Kompozytorów Studyjnych (ZAiKS) domaga się wprowadzenia podatku reprograficznego od urządzeń RTV – donosi Wirtualna Polska. Artyści chcą, aby opłata wynosiła 6 proc. ceny zakupu każdego urządzenia elektronicznego, co może przełożyć się na wzrost cen elektroniki o kilkaset złotych".
czytamy na Bankier.pl
Konrad Bagiński pyta: Dlaczego ZAIKS chce wyciągnąć miliard z naszych kieszeni? Podatek od smartfona budzi kontrowersje:
"Poszerzenie opłaty reprograficznej to zły pomysł – uważa Federacja Konsumentów. Przez nią telefony i telewizory, a także tak potrzebne w każdej rodzinie komputery, podrożeją średnio o 300 złotych. Wszystko w imię solidarności z artystami. Dlaczego jednak mają ich ratować konsumenci, kupujący sprzęt elektroniczny?". Źródło portal Money.pl:  
Podatek od smartfona. Kontrowersyjny projekt prawie gotowy
"To właśnie minister Gliński forsuje tę dodatkową opłatę, która ma zasilać m.in fundusz ubezpieczeń dla artystów oraz iść na prawa autorskie. Chodzi o opłatę reprograficzną wpisaną w ustawę o statusie artysty zawodowego. To dodatkowy koszt, jaki będą musieli ponieść producenci sprzętu służącego do kopiowania lub jego importerzy. W praktyce oznacza to, że zapłacą wszyscy nabywcy np. nowoczesnego telewizora czy właśnie smartfona". Źródło:  
Komentarz: 
Zajęci wyborami prezydenckimi, koronawirusem lub po prostu wakacjami,  nie zauważamy, że ktoś chce nas okraść. Jakim prawem mamy utrzymywać ze swoich podatktów muzyków? 
Pod artykułem na Bankier.pl czytamy: 
1as: 
Trzeba robić zbiórki na Rodowiczkę, w końcu nie ma na chleb i były mąż zabrał jej Porsche.
I oczywiście trzeba pamietać o biednych artystach, co nie mają emerytur, bo zamiast płacić składki, "przelewali" je w lokalach i na bankietach.
ractaros96:
Każdy artysta podlega prawom popytu i podaży. Jak nie ma popytu na tworzoną przez niego sztukę to ma problem i musi się dostosować. Gloryfikowanie jakiejś określonej grupy artystów tylko dlatego, że sobie nie radzą w dzisiejszej rzeczywistości podpada już pod tworzenie patologii.
Może niech ci "artyści" tworzą ten swój kicz za pieniądze swoich fanów i politycznych zwolenników, ok.?
Ministrze Gliński, wstydź się. Gdy idzie kryzys, to Pan Ministrze chcesz okradać Polaków z pieniędzy? Pomysłowi miał sprzeciwiać się resort cyfryzacji. W cytowanym na wstępie artykule z portalu Bankier.pl czytamy:
Sprzeciw wobec kolejnego podatku wyraził jednak minister cyfryzacji Marek Zagórski. Niezadowoleni z pomysłu są również właściciele sklepów elektronicznych. Jak w rozmowie z Wirtualną Polską zauważył Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik, po wprowadzeniu podatku reprograficznego internetowe sklepy ze sprzętem RTV, aby uniknąć dodatkowych opłat, mogą rozliczać transakcje w innych krajach, np. w Czechach czy na Litwie.

Dlaczego mamy utrzymywać artystów, których nikt nie chce słuchać? Plujecie na Polaków, nazywacie nas - patriotów rasistami, faszystami, oszołomami, ale nie brzydzi Was Nasza praca i nasze pieniądze. Miał rację Kazik Staszewski, gdy śpiewał: "Wszyscy artyści, to prostytutki". 

 

opr. Romuald Kałwa

Materiał do dowolnego wykorzystywania w Internecie pdo warunkiem wskazania Autora.

 

KOMENTARZE

 • Niestety. Gorzka prawda wiele obnaza, wielu uraza.
  Artysci nie tylko z samej " lekkosci ducha" przebalowuja tantiemy.
  Tu chodzi rowniez o morze lewizny.
  Gdyby ktos zaczal ja odkladac, rozliczac i tak dalej... A potem skarbowka, ZUSy niezaplacone.
  Manus manum lavat.
  Na koncu zostali z nia w nocniku.
 • Wielbiciele zenków i pijackich mord atakują minusami, hahahahaha...
  A dlaczego nie malarze, rzeźbiarze i graficy ?
  Wydałeś płytę i dostałeś za nią hajs to kontynuuj to na koncertach i zbieraj na koncie, nie przepijaj, nie kupuj lambo i opanuj swoje rządze jak każdy człowiek, ty nie jesteś wybitny, bo śpiewać w dzisiejszych czasach każdy może, dzięki technice !
  To radio i tv powinny wam płacić za wykorzystywanie, ale po rynkowych cenach, np. 1 zł za utwór, chociaż nie wiem czy to nie za dużo za szmirę typu majtki w kropki.
 • No chyba się tym artystom czkawką odbije, ta walka z...
  PRL-em (zwanym przez nich komuną), gdzie byli "królami życia".
  Obejrzyjmy jak się zarabiało na PRL-u
  https://www.youtube.com/watch?v=5bcz_GWVvLE

  Ludzie mają po 800zł emerytury i mają płacić na nich...
  Ale się porobiło w tej całej "odzyskanej" wolności.
 • @Jan Paweł 20:40:56
  Chociaż to jest mały pikuś, bo np za tantiemy od tekstów wywrotowych (za PRL-u) piosenek, jeden taki tekściarz, kupił sobie dom na Dominikanie...

  Czy polski brukarz, który wybrukował ulice po których jeżdżą samochody, nie powinien dostać tantiem, przynajmniej po groszu od litra benzyny, którą spali każde auto przejeżdżając jego ulicę?

  Czy stolarz, który zrobił np krzesło do kawiarni, nie powinien dostać tantiem od każdej kawy wypitej przez osobę siedzącą na tym stoliku?

  Czy pracownik PAFAWAG-u (o ile jeszcze ta porządna PRL-owska firma istnieje), nie powinien dostać tantiem od każdego biletu na przejazd wykonanym przez niego wagonem?

  Czy elektromonter budujący linię przesyłową energii elektrycznej nie powinien dostać tantiem od każdego kilowata energii przesyłanej do każdego zasilanego tą linią odbiornika?, szczególnie sprzętu estradowego na którym dzięki tej energii grają ci wszyscy muzycy pobierający przecież tantiemy, także od tego tego elektromontera?

  To są dopiero absurdy, tej "odzyskanej" wolności.

  Ja też chciałbym zrobić np kaloryfer i pobierać tantiemy od każdego dnia ogrzanego tym kaloryferem a jakimś budynku...
  CHORE!!!
 • @provincjał 20:32:42
  "Majteczki w kropeczki" to dzis, uwaga KLASYKA.
  (nie moge, zbiera mi sie na cofke)
  Tak, tak. To moze byc szok, niestety prawda.
  Tu powtorze zaslyszany od zaprzyjaznionego wlasciciela sklepu muz. tekst( juz to zamieszczalem na Forum IK).
  Gdy ktos kupuje keyboard( instr.klaw.z autoakompaniamentem) mn.w. od 6-7 tys.zl w gore to pada zasadnicze pytanie: czy i jak instrument odtwarza mp3 i co moze z nimi zrobic.
  Dalej nie moge, zbyt mi niedobrze:(
 • Ale w sumie ci artyści i tak sa bardzo skromni, bo tylko chcą tantiemy od płyt, puszczanej muzyki u fryzjera,...
  na targowisku, od komputera, adaptera, płyty CD, DVD SRI TI TI itd, a nie chcą np od fotela na którym przecież siedząc można słuchać muzyki.
  Powinni dostać także tantiemy od każdej wanny, bo niektórzy ludzie słuchają przecież muzyki w czasie kąpieli. No i oczywiście od każdego m3 zużytej w czasie tej kąpieli wody.

  Jeżeli teraz ktoś siedzi na fotelu i pije piwo przy muzyce, to także artysta powinien dostać tantiemy od tej wypitej butelki piwa, coli, wody.

  Oczywiście gdy na jakimś rynku jakieś grajki na tych teraz mega imprezach zakłócają ludziom spokój całej dzielnicy, to policja powinna chodzić z kapeluszem po mieszkaniach w promieniu powiedzmy 5-10 km i także zbierać np po 5zł, także od osób umierających na zawał od tej muzyki. Nie ma udawania że się nie słucha muzyki, więc także ludzie głusi powinni płacić artystom no i tym całym pośrednikom, którzy ten cały proceder nakręcają.

  I nie może być tutaj wymówki, że nie można uciec od tej muzyki, będąc np w więzieniu, także więźniowie powinni płacić.
  Kobiety w ciąży powinno się obciążać podwójnie.

  Zaś jeżeli muzyki słucha kapłan, to powina płacić cała parafia...

  Szanowni Państwo, pewnie uznacie, że są to jakieś głupie absurdy, bo wychowani (ci starsi) w PRL-u nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego by ktoś kazał nam płacić dodatek na artystów od każdego kupionego sprzętu RTV.
  Ci młodsi, przyzwyczajeni już do tych absurdów uznają to za coś normalnego, że płaci się już np podatek od... deszczu.
  Kto by kiedyś pomyślał, że coś takiego może nastąpić?!
 • @Jan Paweł 21:41:52
  Ech, moze doczekamy czasow.
  Gdy taki jeden Zenek powie(bron Boze zaspiewa, bo to umiec trzeba): mea culpa, mea culpa, meeea maxima culpa.
  I przestanie idolowac.
  A z nim cala masa miszczow podrygu oraz montazu w edytorach audio.
  Rozmarzylem sie.
  Przepraszam.
  Przez takie "zenki" polubilem niepatriotycznie Rammstein i kilka kapel death metalowych.( ksieze proboszczu, wybacz:)
 • @ Autor - 5*
  Jestem za zwiększeniem VAT od każdego urządzenia elektronicznego, ale tylko dla artystów, niech oni płacą drożej za ten sprzęt.
 • @Rzeczpospolita 22:07:59
  Artystow?
  No to teraz rozmaite " ydole" bendom miec zagwozd.
  Jestem artysta i bule.
  Czy nie i nie bule.
  Obawiam sie.
  Ze beda miec z tym spore bole.
 • To się Glińskiemu nie uda !!!
  Prezydent Duda jasno powiedział w kampanii wyborczej, że będzie wetował wszelkie ustawy dotyczące podwyżek podatków. Nie wierzycie głowie państwa ?
 • autor
  Ja to artystą nigdy nie byłem i się z nimi nie ceregieliłem, a poza tym to jestem za drastycznym obniżeniem podatków, likwidacją MK i wszelkich tak zwanych domów kultury, szkół i uczelni typu ,,akademie artystyczne”.
  A przy okazji donoszę, że z malarstwa i rzeźby to najlepiej sprzedaje się ,,żydków” koniecznie z pieniążkiem na szczęście. Właśnie dwa takie obrazki wczoraj moja małżonka opchnęła za całkiem znośnie piniondze.
  Natomiast na takie moje dzieła jak te poniżej zbytu nima

  https://galeria24net.files.wordpress.com/2020/04/dsc03398.jpg
  https://galeria24net.files.wordpress.com/2019/09/spartanka-.jpg-2.jpg
  https://galeria24net.files.wordpress.com/2020/04/dsc03397.jpg
 • @Oświat 13:36:14
  Zapomniałem dodać, ten pierwszy ,,czarny” to ma być Mieszko I,
  w środku, Greczynka, albo wojownicza Amazonka, jak kto woli,
  a ten na dole, to , no wszyscy zapewne poznają, że to jest nasz dzielny Jan Skrzetuski.
 • @ Romuald Kałwa
  Salute 5*

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej