Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Romuald Kałwa szuka pracy - CV Romana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak, szukam pracy, ale najpierw coś opowiem.

Napiszę wreszcie, dlaczego nie lubię Niemców i opolskiego PiS. W kilku słowach:
 
Po pierwsze Hańba Niemcom (i sowietom) na wieki. A teraz coś dla różnych służb:
 
Niemcy to nasi śmiertelni wrogowie. Wiem coś o tym. Naprawdę, mam powody, aby ich nie lubić. Próbowałem wierzyć w przyjaźń Polsko-niemiecką. Współpracować z nimi. To niemożliwe. Przeżyłem wrogie działania na swoją dziennikarską osobę, na swój lokalny portal. Mniejszośc niemiecka żywi ogromną nienawiść do Polaków i potomków Kresowiaków. Wiecie, to takie chamstwo, które nawet po niemiecku dobrze mówić nie umie.
 
Wielu działaczy Mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie to faktycznie V kolumna. Szczególnie groźny jest RAŚ, którego niektórzy członkowie twierdzą, że Śląsk jest niemiecki. Nie zapomniijcie o TSKN - Towarzystwe Społeczno-Kulturalnym Niemców. Mam nadzieję, że ABW i kontrwywiad mają to wszystko dobrze rozpracowane.
 
Mój niemiecki wydawca twierdził, chyba żeby mnie sprowokować, że SS to były elity. Było widać jego wywyższanie się, ale ja niestety dla niego, pokazywałem swoje dziennikarskie umiejętności, których on nie miał (w innym stylu niż na Neonie, Niepoprawny, czy Salonie24), swoje umiejetność obdługi CMS, itd., czy wyciągania analizy ze statystyk treści.
 
Fałszywy rudy potrzebował podnóżka. Naprawdę. Wiem, że piszę ostrym językem, ale spotkałem się z bojkotem za plecami i obgadywaniemi. Portal ten nazywał się wówcza Grupa Lokalna Balaton. Sprzedałem mu większość udziałów i się zaczęło... Bojkot mojej osoby na moim własnym portalu. Ok. "odszedłem", Został jednak przemianowany i ma inną szatę graficzną. Fałszywy rudy pomiot...
 
Wejdźcie teraz na portal oPowiecie.info - takie lizusowskie gówno promujace LGBT. Na moje miejsce szykował, nawet w krókim czasie był moim podwładnym, dlatego mnie bojkotował) Leszka Myczkę, brata niesławnej Magdaleny Jethon, wyrzuconego z TVP Opole, która ukradła mi materiał. Ale on był jego podnóżkiem. Wreszcie się kogoś takiego doczekał, ten wydawca od siedmiu boleści, radny mniejszości niemieckiej i blacharz samochodowy po zawodówce.
 
Spotkało mnie coś okropnego, w tym bojkot pisowców za obronę swojej gminy przed rabukiem budżetu na rzecz Opola. W Opolu mam śmierć cywilną. I ja to sobie zapamiętam. Będę uczestnicyzł w rozliczaniu, oj będę. Nie zapomnę tego. Owszem broniłem gminy, i dzisiaj tego żałuję, bo okazało sie, że broniłem lokalnych sitw, a przy okazji zrobiłem sobie wrogów w Opolu.
 
Romuald Kałwa w "Loży radiowej" radia Opole: 
 
  
Nie jestem z elitarnej rodziny, więc opolski PiS i Opolski Klub Gazety Polskiej współzałożony przez Ryszarda Szrama (kolegi mojego śp. Ojca - często u nas gościł), potraktowal mnie jak gówno. Wstyd, bo tak chciała jakaś Eleonora z Radia Maryja, za jakiś niewyodgny tekst. Tak wygląda wolność słowa w KGP Opole. Żenada. Tymczasem toleował wybryki pisowców i był wobec nich wjatkowy spolegliwy.
 
Podobnie potraktował mnie mój "kolega" Tomasz Kwiatek. Ile przez niego straciłem, starając się o dotację w jakieś firmie fałszywej... masakra - 7 miesięcy z życia. Tomasz Kwiatek - założyciel i wydawca Niezależnej Gazety Opolskiej, szefa PUP, stryjka prezydenta Dudy. Jest kolegą prezydenta miasta Opola, wnuka milicjanta, znienawidzonej postaci i syna ubeka, który miał problemy z weryfikacją. Choć PiS pomogło mu powiększyć Opole i wzbogacić miasto, to w ramach "wdzięczności poparł kandydaturę Rafała Trzaskowskiego" przy czym obraził Prezydenta Dudę. 
 
Wolność mediów na Opolszczyźnie jest iluzoryczna. Medią kłamią, są zideologizowane i skorumpowane. Tak, wolność mediów to mit. I to ich bezczelne, przy czym nieuzasadnione, poczucie wyższości. Żenada. Banda pogrobowców z SS i PZPR.
 
Gdyby ktoś był zainteresowany, to chętnie opowiem więcej. Nawet przed kamerą.Niemieckie gadzinówki w Polsce naprawdę jatrzą. Trzeba coś z tym gównem zrobić. Z złowrogiego przejęcia firmy tym skur....om nigdy nie zapomnę. Wrogich działań po odejściu z portalu również.
 
Nienawiść bez powodu, jest cechą ludzi nikczemnych. Wcale nie jestem agresywny. Jestem spokojnym i układnym człowiekiem. Aczkolwiek przyznaję, w swoich tekstach czasem robię show.
 
Tak, szukam pracy. Nie wstydzę się tego powiedzieć. Poza tym znam się na handlu, relacjch z klientami, trochę na logistyce i zarzadzaniu kryzysowym - skończyłem studia podyplomowe w tym kierunku i odbyłem półroczny staż w Urzędzie Wojewódkzkim w Opolu, który wystawił mi - słusznie - niezłą opinię.
 
Pracowałem jako tajemniczy klient, jako reporter, konsultant Makro (od trudnych klientów, co przełożyło się na ich znacznie częstsze wizyty w Makro), jako pracownik ochrony mienia i w zakładach drobiarskich w Wielkiej Brytanii. Od 2009 roku należę do katowickiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Działałem, jako autor widmo. 
 
Sam zakładam niedługo działalność gospodarczą, i prędzej czy później zakladam jakiś portal, może branżowy. Zachęcam do wspólpracy.
 
Jeśli chodzi o media, to mam spory insynkt. Mam dane statystyczne swojego portalu jak rosły wyniki. Rozumiem ludz i ich znam - często bez ich woli. Znam się na nie tylko polskim czytelniku. Podam przykład, któy rozwinę zainteresowanym? Wiecie Państwo, że pory roku powinny wpływać na kolorystykę portalu?
 
Wykupiłem domeny, np. "Kontrwwiadobywatelski". Jestem gotów do przeprowadzki w różne miejsca Polski.
 
Mam dużą wiedzę prawną, lub raczej raczej: umiem czytać prawo, znam się na ekonomii, obsłudze klienta, handlu, trochę filozofii, jestem skrupulanty i lojalny. Przykładam dużą wagę do kultury osobistej. Mnotuję i kręcę filmy oraz gram na gitarze. Muzyka: Hardrock, dubsteup, blues, rock and roll.
 
W Opolu i oklicach mam wilczy list. Powiedziano mi o tym, a inni dali mi to do zrozumienia. Szkoda, ale nie ma tu dla mnie miejsca. Każdy zobaczy moje teksty w Interecie, i pomyśli, że mnie się nie da kontrolować. Radio Opole zrobiło ze mną wywiad w "Loży radiowej". Jest w sieci. Wystarczy wpisać Romuald Kałwa, zaznaczyć strefę video i można zbaczyć, że nie jestem taki straszny. Zatrudnianie kogoś takiego na terenie Opola i okolic może być niebezpieczne, dlatego muszę stąd wyjechać.
 
Muszę wreszcie o tym powiedzieć, ale sytuacja z wolnością mediów w Polsce, szczególnie lokalnych jest fatalna. Nie należę do zadnej kliki obyczajowo-partyjno-politycznej. Szkoda pisać.
 
 
Na zdjęciu: fragment opinii wystawioną przez Dyrektor Generalną Urzędu Wojewódzkiego p. IzabelęBryję.
 
Z uszanowaniem

r.kalwa@wp.pl 

Ps. Wiem, że będą docinki pod tekstem, dlatego nie będę komentował tego materiału :) 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej