Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Nie ma czegoś takiego jak salut rzymski, to bzdury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Salut rzymski? Nie ma czegoś takiego, bo nikt nie wie jak pozdrawiano się w starożytnym Rzymie.

Bzdura, jakoby w starożytnym Rzymie pozdrawiano się wyciągniętą ręką, wzięła się z obrazu "Przysięgi Horacjuszy" z 1784 roku, autorstwa Jacques'a-Louis Davida.
Mit o salucie rzymskim przejęła kultura popularna na przełomie XIX i XX w. w sztuce i filmach, które przedstawiały salut jako starożytny rzymski zwyczaj. Najważniejszym filmem, który upowszechnił tę nieprawdę, jest włoska superprodukcja, niemy film "Cabiria" z 1914 roku, do którego napisy napisał nacjonalistyczny poeta Gabriele d'Annunzio, a który w 1919 roku rzekomy salut rzymski rozpowszechnił wśród włoskich faszystów.
Zresztą, ten film m.in. pokazuje, jak paru ludzi, w tym silny czarny niewolnik (aktor był biały, ale pomalowany na czarno), ratuje dziecko przeznaczone na ofiarę pogańskiemu bożkowi Molochowi. Posąg Molocha był wzorem dla tego posągu, który został wystawiony niedawno w rzymskim Koloseum, miejscu kaźni chrześcijan.
Gest o nazwie „Salut Rzymski” od wielu lat stosowany był przez rasistowski i antykatolicki Ku Klux Klan w południowych stanach USA.
Gest otwartej ręki w mowie ciała (m.in. w filmie "Cabiria") oznacza uczciwość, otwartość, szczere, dobre, pozytywne intencje.
Jak zauważył pewien amerykański badacz (film jest na YT ale nie pamiętam nazwiska), cechą wszystkich –izmów jest kolektywizm, i to jest właśnie wspólna cecha faszyzmu, nazizmu i komunizmu. Samodzielne myślenie dla tych systemów jest wrogie. Grupa-większość, ma zawsze rację.
Zresztą, pamiętam nazistowski ruch skinowski z lat 90-tych w Polsce i reprezentujący go "nazi skins" – najbardziej znienawidzoną subkulturę. Znienawidzoną nawet przez skinów-narodowców. Polacy-naziści? To oksymoron. Rozumiem, że jako Polacy mamy frustrację z powodu naszej historii, jak zostaliśmy potraktowani w XX wieku (dziś byłoby nas ponad 55 milionów), ale nie tak ma wyglądać leczenie kompleksów.
"Nazionale" po włosku oznacza „krajowy”. Jednak pojęcie „nazizm” wywodzi się z „nationalsozialismus”, co z niemiecka oznacza narodowy socjalizm – to hańbiąca niemiecka ideologia uważająca Polaków za podludzi. Ideologia baranów, którzy sami mieli wiele kompleksów ze swoim poprapranym ideologiem jebni....ym Adolfem.
Uważanie się za polskiego nazistę, to nic innego jak zdrada, wyrażana przez sfrustrowanych i zakompleksiałych debili, pragnących być na miejscu niemieckich morderców-barbarzyńców.
A tak w ogóle, nazizm to okultyzm. Gdy nazistowskie świnie zaczęły przegrywać pod Stalingradem, degenerat Himmler rozpętał piekło Holocaustu, ofiary całopalnej składanej swoim popapranym niemieckim bożkom.
A zresztą, proszę pooglądać filmy pokazujące Hitlera z wyciągniętą ręką – „przewodnik” (fuhrer) zachowywał się jak nienormalny. Naziści z poparciem swojego narodu przeprowadzili akcję T4, polegającą na mordowaniu osób upośledzonych i chorych psychicznie. Tymczasem sami powinni być leczeni w zakładach zamkniętych.
 
Poniżej: tzw. salut od dawna używany jest przez Ku Klux Klan
image
 
Salut Rzymski we włoskim filmie w filmie "Cabiria" z 1914 roku:

image 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  @ Autor, All
  "...cechą wszystkich –izmów jest kolektywizm, i to jest właśnie wspólna cecha faszyzmu, nazizmu i komunizmu. Samodzielne myślenie dla tych systemów jest wrogie."

  Bardzo celne sformułowanie problemu.
  Moje prywatne antidotum na takie izmy to swoboda działalności gospodarczej, twórczej, naukowej oparta o poczucie szacunku dla innych ludzi i wartości jakie wyznają. Można byłoby to od biedy podciągnąć w kwestiach gospodarczych pod liberalizm, ale Polakom on już raczej zawsze będzie się kojarzył z przekrętami prywatyzacji, a potem aferami polszewii i pislamu. No i poza tym jakoś słabo kojarzy mi się z szacunkiem do drugiej osoby.

  Ode mnie 5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  "A tak w ogóle, nazizm to okultyzm. Gdy nazistowskie świnie zaczęły przegrywać pod Stalingradem, degenerat Himmler rozpętał piekło Holocaustu, ofiary całopalnej składanej swoim popapranym niemieckim bożkom."

  Bardzo mało rozpoznany problem.
  Mi od razu nasuwa się uwaga, że te bożki nie musiały być tylko niemieckie tylko takie bardziej ogólne i raczej nie bożki tylko byty z innej rzeczywistości/wymiaru/jaźni.
  Sprawę na swoim vlogu bardzo często porusza Dariusz Kwiecień - w jednym z ostatnich odcinków powiedział o starych szkopach, którzy bardzo dobrymi samochodami przyjeżdżają w dziwne miejsca być może należące kiedyś do kompleksu "Riese". I robią to tylko w sobie wiadomych celach. Jak starzy są? Kwiecień twierdzi, że 130 lat i nadal w dobrej formie...
  Ja to łączę z pewnym fragmentem ST w którym Jahwe lub Elohim (nie pamiętam jak to jest ujęte) twierdzi, że Jego duch nie może na zawsze pozostawać w człowieku i niech człowiek żyje lat 120. No i się zgadza. Chyba, że w tym co mówi Kwiecień jest jakaś prawda.
  Traktując dosłownie ten fragment ST wygląda na to, że istota będąca naszym stwórcą coś z nas usunęła i... mamy problem.
  W innym fragmencie ST Abraham spotyka Jahwe i dwóch aniołów jak ci idą sprawdzić czy z Sodomą i Gomorą to prawda co słyszeli, bo może trzódka się zanadto rozhasała i trzeba ten... no... "wyjaśnić sytuację". Usiedli, pojedli, popili a Abraham wytargował u Jahwe ocalenie 10 sprawiedliwych. Tylko, że albo to byty duchowe, albo "pojedli i popili"...
  Jest też jeden szczegół - Abraham mieszkał w... Ur. A to starożytna Mezopotamia - i nagle biorąc pod uwagę, to że ten teren to liczba mnoga Elohim nabiera sensu i to że szkopy ryjąc w starożytnym Sumerze mogli się rzeczywiście na coś natknąć i stosując metody spirytystyczne/okultystyczne/magiczne mogli nawiązać jakiś kontakt dzięki któremu mogą przekroczyć tę barierę 120 lat.
  Bo to, że bogowie sumeryjscy i Elohim lubili zapach palonego mięsa to kolejna dziwna "zbieżność poglądów" - z tego też powodu Kain zabił Abla, bo ofiara Abla bardziej podobała się Bogu.

  Tak prywatnie to sobie myślę, że ktoś w tej kwestii coś ważnego przed nami ukrywa - oczywiście podejrzewam neonazioli (czerpiących być może z "dorobku" rozmaitych thule, vrili i ahnenerbe) ale też i ojczulków od ambrozjano, bo przecież w ODESSIE paluszki również wcześniej zamoczyli, a i wiedzę na temat źródeł (raczej na pewno sumeryjskich) ST też mają niewąską.

  Tu (tzn na Inne Medium) znalazłem mapkę, która może wg niektórych badaczy przedstawiać zapis zniszczenia Sodomy i Gomory przy pomocy asteroidy:

  https://innemedium.pl/sites/default/files/styles/large/public/_1.jpg_5b2f7707103b08.17588058.jpg

  Dziwnie szczegółowa ta mapka...

  Link do całości:
  https://innemedium.pl/wiadomosc/sumeryjska-tabliczka-moze-opisywac-zniszczenie-sodomy-i-gomory-za-pomoca-asteroidy

  No to się "wysłowiłem" ;-)
 • @Jasiek 08:56:59
  Taka podła natura niektórych ludzi, że obojętnie, jakiego systemu by nie wymyślić, wszystko scharznią...

  No i jest spora grupa ludzi, która ceni władzę, możliwość decydowania o życiu innych - czyli utrudnianiu im życia, bo tak się realizuje potrzeba władzy u tych zwierzaków.

  Pozdrawiam!
 • Awe sizer.
  Romek, dobre.
  Jeden "pewnik" mniej.
  Paradoksalnie, mozliwe ze rzuca sie na Ciebie dyzurne antifaszisty.
  Jak mozna straszliwa myslozbrodnia wytracac orez z lapsk "niestrudzonych obroncow"???
  Odwazyles siw wychylic.
  Juz widze gorliwcow wypisujacych: ten faszysta.
  Choc raczej poczekaja na pierwszego barana w stadzie.
  No to, ktory?
 • @brian 09:49:29
  Cześć, wiesz, pieprzę nazizm, pieprzę komunizm, pieprzę liberalizm, kocham Polskę!

  Pozdr
 • @autor
  "Salut rzymski? Nie ma czegoś takiego, bo nikt nie wie jak pozdrawiano się w starożytnym Rzymie."

  Skoro nikt nie wie jak się pozdrawiano w starożytnym Rzymie to skąd Pan wie ,ze to jest bzdura .Czyżby Pan był naocznym świadkiem tamtych czasów.

  W wielu filmach historycznych nawiązujących do cesarstwa rzymskiego takie pozdrowienia były pokazywane.W tych filmach konsultantami byli wybitni historycy.Więc uważasz Pan,że oni ten salut wyssali sobie z palca?
 • @brian 09:49:29
  "Paradoksalnie, mozliwe ze rzuca sie na Ciebie dyzurne antifaszisty."

  No bo jak tu teraz nakręcić kolejną ustawkę o "wafel es es"? ;-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 09:38:35
  Napisałeś świetne rzeczy!

  Właśnie! Bank Abrozjano, Roberto, nomen omen Calvi

  moje nazwisko Calva - czaszka. Nazwisk się nie wybiera.

  Dzięki Tobie obejrzałem ten film o zniszczeniu Sodomy i Gomory inne medium. Zwiedziłem też kompleks Riese, ale już dawno.

  Sprawa wygląda tak: te dziadki, biorą sterydy, dlatego są w formie. Zdaje się, że niektórzy zażywają kokainę.

  Papież Franciszek i Pacha mama... Masakro - jej składano ofiary z ludzi, w tym dzieci.

  Od paru dni słucham o Augustyna Pelanowskiego. Owszem, słyszałem o nim od wielu lat, może trochę przesadza z Kultem Maryjnym, ale generalnie ma rację.

  Dziwne rzeczy dzieją się na świecie.

  Prawdopodobnie na nazistów postawili nowojorscy Żydzi, ale oni wymknęli się spod kontroli.

  Stanisław Krajski mówił, że GRU - to tak naprawdę masoni, którzy do Rosji przyszli z Napoleonem. Zauważ, wszyscy gadają o KGB, a mało o GRU, no, trochę już gadają, ale...

  Przesłuchałem i pooglądałem wiele filmów Dariusza Kwietnia. Gadałem z kolesiem, który dobrze go zna (łącznie z trzema osobami, które go znają). Jeden koleś w Jedlinie-Zdrój powiedział mi tak: generalnie Dariusz mówi 98% prawdy. Dlatego mają go za wariata.

  Polecam Ci do przeczytania: Tajemnicza piramida w Rożnowie na Opolszczyźnie: https://romualdkalwa.neon24.pl/post/145730,tajemnicza-piramida-w-roznowie-na-opolszczyznie
 • "Nie ma czegoś takiego jak salut rzymski, to bzdury"
  -----------------
  Sądząc po panu, towarzyszu Hitlerze - to taki salut jest niczym więcej jak pozdrowieniem samego Belzebuba w Piekle.
  Wniosek?
  Dlaczego mamy z góry zakładać, że na ówczesny Rzym nie mieli wpływu ci - co to ich ojcem jest diabeł - więc tam Belzebuba w ten charakterystyczny sposób nie pozdrawiano. Skoro oni (dzieci diabła) dzisiaj mają wpływ na cały glob - to na tamten Rzym nie mieli? Toby się przecież kupy nie trzymało.
 • @Romuald Kałwa 10:07:17
  "Zauważ, wszyscy gadają o KGB, a mało o GRU, no, trochę już gadają, ale..."

  O smierszu też jakby cicho...
  Czyżby oni również przeszli przez rozpier...strojkę (prawa autorskie Hanny Kazahari) w szyku zwartym? ;-)

  A z tą asteroidą nad Sodomą i Gomorą to może być tak samo jak z meteorem czelabińskim (czyżby celem był Majak?) i bezczelnym meteorem, który parę lat temu miał tupet eksplodować bezpośrednio nad... radarem NORAD na Grenlandii. No jakby tak Opatrzność źle masę albo materiał dobrała, to by jeszcze bezczelnie doleciał do celu i dopiero by było! :-DDD Oczywiście przypadkiem, bo to najnaturalniejszy asteroid był.

  Zdarzyła się też dziwna "błyskawica", która spowodowała katastrofę Columbii - dobrze, że nie zrzucili winy na "piorun kulisty" jak to zrobił dla uniknięcia śledztwa pewien znajomy Basajewa, któremu ruskie służby wysadziły w Polsce chałupę (mówił o tym Witkowski).
  Jak na błyskawicę to za długo to świeciło, z drugiej strony, żeby dogonić prom wchodzący w atmosferę, to ten... trzeba nieźle poginać - raczej nieziemsko.

  https://www.bibliotecapleyades.net/imagenes_sociopol/firesky14_03.jpg

  Tu link do całości:

  https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_firesky14.htm
 • @demonkracja 10:12:22
  "Sądząc po panu, towarzyszu Hitlerze...."

  Chyba Ci jakiś demon język/palce na klawiaturze poplątał...
 • "...antykatolicki Ku Klux Klan..."
  Się ubawiłem :)
 • @Romuald Kałwa 09:54:16
  Tu wyjaśniam konsekwencje pieprzenia liberalizmu: https://www.salon24.pl/u/gps65/546183,ten-okropny-liberalizm
 • @radzioron 11:01:15
  ""...antykatolicki Ku Klux Klan..."
  Się ubawiłem :)"

  Czym? Ku Klux Klan jest antykatolicki.


  "Imigranci — „włoscy anarchiści, irlandzko—katoliccy malkontenci”, jak określały ich wtedy ulotki Klanu, „społeczne męty śródziemnomorskich i środkowo—europejskich państw (...), masy ignoranckich, przesądnych i religijnych dewotów (...), gnijące rany na ciele amerykańskiej polityki” — wciąż przybywali w tempie alarmującym tych, którzy wierzyli, że USA było i powinno pozostać narodem białych, anglosaskich protestantów."

  " Kampania rasowej i religijnej bigoterii Klanu i jego sprzymierzeńców rozciągała się na katolików w ogólności, ... odmalowując obraz katolików jako najeźdźców posłusznych jedynie Rzymowi ..."

  http://www.kofc.org/pl/columbia/detail/knights-vs-the-klan.html
 • Ad powątpiewajacy.
  1) https://www.youtube.com/watch?v=Fs7oCWyIWdw

  2) Pozdrowienie Prezydenta z "Kosmicznych jaj".
  Widać inspirację polskiego "wała".

  3) "Faszystowski" gest, wiadomo, kogo. 01.01
  oraz w zwolnionym tempie 01.40

  https://www.youtube.com/watch?v=WZQIaKLSJo0

  Jaka publika, takie pozdrowienie.

  Hmm, dobry żydowski reżyser Mel Brooks/ Kamiński i faszyzm???
  To musi być prowokacja.
  Musi.
 • "Nie ma czegoś takiego jak salut rzymski, to bzdury"
  Popatrzcie i pomyślcie... tak wygląda wasza rzeczywistość.

  https://www.youtube.com/watch?v=jMC-f0AUr6s

  Bzdury?
 • @Romuald Kałwa 09:40:21
  "Nazionale" po włosku oznacza „krajowy”
  Nacjonalizm (z łac. natio „naród”) «postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»
  Mylisz pan pojęcia
  "„nationalsozialismus”, co z niemiecka oznacza narodowy socjalizm – to hańbiąca niemiecka ideologia uważająca Polaków za podludzi. Ideologia baranów, którzy sami mieli wiele kompleksów ze swoim poprapranym ideologiem jebni....ym Adolfem."
  Po raz pierwszy w historii nazwa narodowy socjalizm pojawiła się we Francji. Użył jej Maurice Barrès w piśmie „Courier de l`Est“ (artykuł: Que faut-il faire?) z 2 V 1898. Kilka lat potem zwrot ten powtórzył w artykule Socialisme et nationalisme („La Patrie“ z 27 II 1903), dzięki czemu został spopularyzowany, -to fragment Wiki
  Hitler zdeformował narodowy socjalizm , tak jak zdeformował swarzycę (swastykę). Ideologia Nazistowska nic nie miała wspólnego z okultyzmem. To Himmler był paranoikiem okultyzmu i pangermanizmu, Między obłąkańczą fascynacją, a doktryną polityczną jest wielka różnica.
  A tutaj przykład jak KKK był antykatolicki. Oto postać ojca Williama Aitchesona, chociaż obiektywnie mówiąc KKK był negatywnie nastawiony w pierwszym okresie działalności do katolików,bo większości była protestancka
 • x
  https://www.youtube.com/watch?v=-rwPZRqsRKQ
 • @goat 15:00:44
  "A tutaj przykład jak KKK był antykatolicki. Oto postać ojca Williama Aitchesona"

  KKK był i jest organizacją antykatolicką. To że Aitcheson należał do KKK zanim został księdzem, tego nie zmienia.

  W NSDAP zdarzali się Żydzi (jak Edhard Milch), nie znaczy to, że NSDAP nie był antysemicki.
 • @ Autor
  "cechą wszystkich – izmów jest kolektywizm"

  Nie jest to prawda, poza tym kolektywizm w ujęciu racjonalnym, czyli jako wspólny wysiłek dla osiągnięcia akceptowanego przez społeczeństwo słusznego celu nie jest czymś negatywnym.

  Natomiast cechą wspólną wszystkich totalitaryzmów jest coś innego.
  Totalitaryzm (łac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny) oparty na obowiązującej wszystkich ideologii, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe.
  A więc np. totalnymi systemami są także wszystkie "demokracje" Zachodu.

  Poniżej historyczne ciekawostki:

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2016/08/13939393_289179764792600_3321039893806695914_n.jpg

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2014/12/7eedbea465b2.jpg
  Okolicznościowy medal „EIN NAZI FAHRT NACH PALASTINA” wybity w hitlerowskiej III Rzeszy upamiętniający współpracę syjonistów i nazistów

  więcej tu: https://ussus.wordpress.com/2012/02/12/syjonizm-i-iii-rzesza-2/
 • @Rzeczpospolita 15:59:18
  Nu da.
  Maljen'kaja smijena " Ein nazi fahrt nach global plastelina".
  I wsjo widna.
  Kan na uadoni.
  Jevriej s gitlijerovcam pri adnom stolje.
  A mirowaja apinija kak palje... aszibka, plastielina.
  Priviet.
  Paka druzja:)
 • też 5
  dałem 5 bo patrzę a tu 3,5 gwiazdki widać jakiś naziol był czujny
 • Intrygująca sprawa
  Myśle jednak ze Rzymianie jakoś tam się pozdrawiali przy pomocy gestu Gest dłonią jest całkiem naturalny Tutaj gdzie jeżdżę samochodem każdy przechodzień przez jezdnie mnie w podobny sposób pozdrawia Osobiście najbardziej podoba się mi gest Vinnetou Nazisci jak sadze celowo sprofanowali wiele symboli nie tylko salut w tym na pierwszym miejscu swastykę stary symbol szczęścia Ten rodzaj swastyki który sobie przywłaszczyli ,a jest ich ok 20 stu , nazywa się fasz z tąd nazwa faszyści
 • @brian 16:25:41
  "Maljen'kaja smijena " Ein nazi fahrt nach global plastelina".
  I wsjo widna."

  Brajan, a Tobie co? ;-)
 • @Rzeczpospolita ""cechą wszystkich – izmów jest kolektywizm""
  .

  https://m.neon24.pl/3f0f1ea1bf70fff7e8ae46cfe49850ae,14,0.png
  Bogumił Boguchwał
 • @Pedant "..antykatolicki Ku Klux Klan..." Się ubawiłem :)"
  .  http://m.neon24.pl/a1a38fe43272aef4b96b0b2a8896d5fb,14,0.png  Bogumił Boguchwał
 • Nigdy Polak nie bedzie nazi skinem!
  "Łysi"długo tkwili w rozkroku ( oczywiście pomijam red skinów czy sharp'owcow), ciągnęło ich do europejskiego ruchu, ale to wiązało się z przyzwoleniem na ideologie aprobującą nazizm hitlerowski ( wielu tam zbłądziło, patrz: Aryjski Front Przetrwania) i jednocześnie deklarowali wartości narodowe. to się nie mogło utrzymywać w nieskończoność i pierdolnęło na koncercie na Nowym Dworze ( Wrocław). nie było żadnej spektakularnej zadymy, ale naziole napyskowali narodowcom i to otworzyło im oczy. od tego momentu załoga z Krzyków jest coraz bardziej izolowana, dinozaury wymierają dosłownie (Siudy, Czerwony- aż wstyd przytaczać jak kończą) a ruch skinowski ewoluuje od nieudacznej PWN Tejkowskiego, bardziej cywilizowany NOP do obecnych Wszechpolaków czy ONR.
 • @Jasiek 19:18:40
  Robię sobie ruskie jaja.
  Z podobieństwa słów:Palestyna i plastelina.
  I nie tylko z tego, jaki los nam gotują wiadome siły.
  Teraz jesteśmy urabiani jak plastelina.
  Potem, czy też już, Palestyna w środku Jewro- py.
  I nikt się za nami nawet nie usmarka z żalu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej