Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Stanisławie Michalkiewiczu – żeby takie rzeczy pisać?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zła szkoła Janusza Korwina-Mikke, zaślepienie albo złe skłonności. Otóż nie wiem jak wytłumaczyć żenujący wpis red. Stanisława Michalkiewicza o tytule: „Dość tych błazeństw!” z 20 lutego br.

Może na tego znanego publicystę telewizji „Trwam” zły wpływ wywarł pan Tadeusz Rydzyk, który na 29-tych urodzinach Radia Maryja powiedział m.in. w obronie hańbiących działań biskupa Edwarda Janiaka, strasząc karą katolików odpowiedzialnych za „kamieniowanie” takich czcigodnych osób, które przenosiły z parafii do parafii księży pedofilów, tym samym umożliwiając im popełnianie kolejnych przestępstw: - „Nie dajmy się. To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże!”.  
Pretekstem było, że niedziela 28 lutego została ogłoszona „dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich”. Sprawy przestępstw seksualnych mają być bowiem wyłącznie pretekstem do wyciągania pieniędzy z instytucji kościelnych, a pośrednio od wiernych, kiedy to płacić odszkodowania powinni sami winni.  
Sprawa dotyczy wyjątkowo nieciekawej osoby, księdza Romana B. ze Stargardu, który gwałcił, przetrzymywał, szantażował, groził, oraz zlecił dokonanie aborcji, na niespełna 13 letniej dziewczynce. 

            Wersety wstydu Stanisława Michalkiewicz o wyroku: 
„Pozwala on mianowicie uwolnić od materialnej odpowiedzialności za „bzykanie” nieletnich bezpośrednich sprawców „bzykania”. Ponieważ jednak „bzykanym” trzeba jakoś zakleić gęby złotym plastrem, to obowiązkiem sprokurowania tego plastra obciąża się „Kościół”, czyli tak naprawdę – Bogu ducha winnych parafian. W takiej sytuacji sprawca „bzykania” wychodzi na tym stosunkowo najlepiej, bo co się „nabzykał”, to się „nabzykał”, ale sam nie zapłacił osobie „bzykanej” ani grosza. Tak właśnie było w sprawie obciążenia zakonu Chrystusowców, w której rykoszetem w postaci „wyroku zaocznego” zostałem trafiony również ja na prawie 190 tysięcy złotych, chociaż nie tylko nikogo nie „bzyknąłem”, ale nawet nie widziałem „bzykanej” na oczy”. 
„Ale na tym nie koniec, bo „dzień modlitwy i pokuty” jest potężnym wsparciem przez Episkopat przemysłu molestowania. Polega on na tym, że rzeczywiste i rzekome ofiary seksualnych nadużyć, coraz częściej czynią sobie z tego źródło dochodów, a w zyskach z cudzego nierządu – to znaczy – z nierządu sprawców – uczestniczą również prawnicy, zarówno z kancelarii adwokackich, jak również - jak podejrzewam – z niezawisłych sądów. Fundamentem tego przemysłu jest intensywna propaganda „traumy”, jaką dożywotnio znoszą ponoć osoby „bzykane” we wczesnej młodości, albo nawet i później – jak to ma miejsce w przypadku dam uczestniczących w ruchu „mee too”. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo w końcu każdy jakoś zdobywał eksperiencję w dziedzinie „bzykania”; jedne doświadczenia bywały udane, a inne – skrajnie nieudane”.
„Tymczasem teraz mamy do czynienia z coraz większą rzeszą mazgajów, którzy bez pomocy psychologa nie potrafią nawet wyjść za potrzebą. Trudno byłoby to zrozumieć, gdyby nie pieniądze – bo jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na tym właśnie opiera się przemysł molestowania, któremu Episkopat, ustanawiając 28 lutego „dzień modlitwy i pokuty”, nadaje pozór sankcji teologicznej”.
Źródło: Stanisław Michalkiewicz: „Dość tych błazeństw!”, wpis z 20 lutego 2021 r.  
Wpis ten kpi z ofiary (i wszystkich innych ofiar) bardzo poważnego przestępstwa – pedofilii, dlatego nie dziwi, że jest i będzie wykorzystywany przez wrogie kościołowi i chrześcijaństwu media, które pokazują palcem: „patrzcie, jakich obrońców pedofili wśród księży, jakich gagatków prawica ma wśród siebie!”. Sądząc po wpisie Michalkiewicza, jednego ma na pewno.
Problemem jest właśnie to, że jak mówił Rafał Ziemkiewicz, szeroko rozumiany Kościół (hierarchia), w sprawach ohydnych przestępstw, nie zdał trudnego egzaminu. Egzaminu nie zdało i wciąż nie zdaje także wielu wiernych.

Komentarz:  
Powodów, dlaczego jako chrześcijanie możemy winić Bractwo Chrystusowe, jest kilka:
1. „(...) w 2013 roku władze Zakonu Chrystusowców wysłały pismo do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie pisząc m.in. o nawróceniu księdza pedofila. - Wspólnota zakonna jest dla niego nieodzownym wsparciem i umocnieniem w przemianie życia i dążeniu ku dobremu – pisał do Watykanu ksiądz Tomasz Sielicki, ówczesny generał zakonu. Roman B. pozostawał księdzem jeszcze kilka kolejnych lat. Został wykluczony dopiero w 2017 roku, ponad 9 lat po aresztowaniu. Wówczas, gdy sprawą interesowały się media, a sąd zajmował się pozwem jego ofiary o rekordowe odszkodowanie, które ma wypłacić Zakon Chrystusowców”.
Źródło: Łukasz Cieśla, „Głos Wielkopolski” - Ksiądz pedofil się nawrócił - pisał do Watykanu generał zakonu Chrystusowców. Ksiądz pedofil zasługiwał na drugą szansę? https://plus.gloswielkopolski.pl/ksiadz-pedofil-sie-nawrocil-pisal-do-watykanu-general-zakonu-chrystusowcow-ksiadz-pedofil-zaslugiwal-na-druga-szanse-27092019/ar/c1-14446837
2. Zakonnicy nie dysponują własnymi pieniędzmi. Wynika to ze „ślubu ubóstwa”.
„Dobrowolnie przyjęte i wyrażone zobowiązanie (śluby zakonne) stwarzają dla osoby je składające nowy stan prawny. Są one elementem tak istotnym, że nie można być profesem zakonnym (zakonnikiem) bez ich złożenia. Włączenie do instytutu rodzi prawa i obowiązki określone w prawie powszechnym, zwłaszcza w kan. 662-672 oraz w innych częściach Kodeksu z 1983 r., i w prawie własnym konkretnego instytutu”.
„Z ubóstwem nie można pogodzić niezależności w przestrzeni dóbr materialnych”.
„Nowicjusze przed złożeniem pierwszej profesji powinni podjąć decyzje dotyczące ich majątku. Skoro decydują się na zależność od przełożonych, także w sprawach materialnych, powinni zadysponować dotychczas posiadanym majątkiem”.
„Ślub ubóstwa prowadzi do zależności od przełożonych oraz do ograniczenia przy podejmowaniu różnorodnych indywidualnych decyzji posiadających kontekst materialny”.
 „Cokolwiek zakonnik nabywa własnym staraniem albo ze względu na instytut, nabywa to dla instytutu. Wszystko, co mu przysługuje z tytułu pensji, zapomogi lub ubezpieczenia, jest nabywane dla instytutu, chyba że własne prawo co innego postanawia” . 
„Ślub ubóstwa oraz życie wspólne zakonne prowadzi do wspólnoty majątkowej, co wyrażała dawna zasada: „cokolwiek nabywa zakonnik – nabywa klasztor””.
– pisze ks. Arkadiusz Domaszk SDB w tekście: „Ślub ubóstwa zakonnika w relacji do zagadnienia dóbr kościelnych” („Prawo Kanoniczne” 57 nr 1/2014).
           
     Zakon musi wziąć odpowiedzialność za księdza pedofila
Za dokonane przestępstwa ksiądz Roman B. został aresztowany w 2008 r. Z więzienia wyszedł w 2013 r. po 4 letnim wyroku.
Tymczasem w styczniu 2018 r., sąd zasądził na rzecz poszkodowanej 1 milion zł zadośćuczynienia i 800 zł miesięcznie dożywotniej renty od zgromadzenia zakonnego. To oburzyło Stanisława Michalkiewicza, pomimo tego, że „ksiądz pedofil Roman B. został wydalony z kapłaństwa dopiero dekretem z 19 grudnia 2017 roku, a z zakonu decyzją z czerwca 2018 roku”.
Coś tu nie gra. Zakon był zadziwiająco opieszały z wyrzuceniem przestępcy-zboczeńca ze swoich szeregów. Minęły jednak czasy, że katolicy nie mogli nawet myśleć o zadawaniu niewygodnych pytań.
Patologiczni rodzice, ksiądz gwałciciel 13-latki i aborcjonista w jednej osobie: Roman. B., oraz wpis poszkodowanej: „Księża się nie dziwili, że śpię u niego”. Bractwo naprawdę nic nie wiedziało?
To, co napisał Stanisław Michalkiewicz, jest hańbiące. Szczególnie, w kontekście, gdy portal Wirtualne Media 19 listopada 2019 roku napisał:
„Publicysta Stanisław Michalkiewicz ujawnił na swoim blogu prawdziwe imię i nazwisko ofiary molestowania przez księdza. Zrobił to po tym, jak komornik zajął mu konto na poczet niemal 190 tys. odszkodowania dla tej samej kobiety, którą przed rokiem Michalkiewicz zestawił z kobietami lekkich obyczajów”.

Źródło:  

KOMENTARZE

 • Korwin u Prezesa
  https://www.youtube.com/watch?v=TMpW6OItAS4
 • Niestety spustoszenie umysłów hasłem, chroniąc pedofili chronimy "kościół"
  jest ogromne. Reakcja tych ludzi na oczywiste stwierdzenie, że póki grzech popełnia człowiek, nawet kapłan jest to grzech człowieka. Jeśli jednak Kościół chroni takiego grzesznika, grzech staje się grzechem Kościoła jest całkowicie niezrozumiała. Do tych ludzi nie dociera, że to oni odpowiedzialni są za obecny kryzys w Kościele. To oni dawali bezpieczeństwo i poczucie bezkarności pedofilom. Jak widać nadal "obrońcy pedofilów" nie pojmują, że są obrońcami pedofilów i do tego na tyle perfidnymi, że są gotowi oskarżać ofiary, by chronić przestępców.
 • @
  Michalkiewiczowi raczej chodziło
  tylko o to by nie obciążać kościoła
  w sensie wszystkich wiernych
  bo niby czemu są winni miliony
  za coś czego nigdy nie zrobili ?
  Czyli sam pomysł modlitwy
  i pokuty za przestępstwa konkretnych
  księży jest zwyczajnie chybiony
  bo niby dlaczego parafianie
  mają się modlić a tym bardziej pokutować
  za nie swoje winy ?
 • @Zawisza Niebieski 22:06:04
  Smutne, ale prawdziwe spostrzeżenie.

  Szkoda, że hierarchia jest tu dziwnie miłosierna.

  Stanowczo natomiast usunięto z zakonu Paulinów o. Pelanowskiego za krytykę papieża Franciszka.

  "Dziwne", że hierarchia tak okrutnie traktuje ks. Stanisława Małkowskiego, a tak łagodnie poważnych przestępców w sutannach, którzy je zakładają, chyba tylko dla "picu".

  Pozdr!
 • @Romuald Kałwa 22:30:25
  Dla mnie jak z komisji d.s. pedofili usunięto ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego co do którego mam pełne zaufanie to już wiedziałem, że jest to komisja której zadaniem jest zatuszowanie wszystkiego. Póki nastawienie się nie zmieni póty problem nie zniknie i co chwila będzie wyskakiwała jakaś afera. A obrońcy pedofilów będą krzyczeli o "wrogach kościoła", nie rozumiejąc, że to oni są największymi wrogami.
 • @Zawisza Niebieski 23:05:47
  "A obrońcy pedofilów będą krzyczeli o "wrogach kościoła", nie rozumiejąc, że to oni są największymi wrogami."

  Ich Kościół tak naprawdę nie obchodzi.
 • @puuuq 22:29:41
  Każdy wierny, który w jakikolwiek sposób ochraniał czyniącego przestępstwo jest współwinny na zasadzie takiej jak winny jest stojący na czatach, gdy złodziej kradnie. Kwestią jest zmiana mentalności ludzi, grzechy można wybaczać ale nie należy ich osłaniać, bo to tylko powoduje poczucie bezkarności prowadzące do ponawiania czynów.
 • @Zawisza Niebieski 23:23:28
  //Każdy wierny, który w jakikolwiek sposób ochraniał czyniącego przestępstwo jest współwinny na zasadzie takiej jak winny jest stojący na czatach, gdy złodziej kradnie.//
  To dotyczy wszystkich a nie tylko parafian
  z wiedzą o przestępstwach kleru
  tylko ,że te inne przypadki jakoś
  umykają mediom i generalnie
  wygląda na to ,że pedofilami w Polsce
  są przede wszystkim księża kościoła katolickiego ,
  a prawda jest taka ,że obecnie na 868 skazanych
  za pedofilię jest jeden ksiądz i jeden zakonnik
 • @puuuq 23:52:33
  Nikt nie kwestionuje faktu, że pedofile są we wszystkich zawodach, problem jest w jednym, że ksiądz i nauczyciel to zawody zaufania społecznego. Tym ludziom z ufnością powierzymy dzieci, prawda? Stąd ich występki są szczególnie złe. Jeśli ktoś naucza o moralności, ba nawet rozlicza z niej podczas spowiedzi, to powinien świecić przykładem.

  Ale znowu nie o to do końca chodzi. Jak już pisałem grzech człowieka jest grzechem tego człowieka, ale gdy jego grzech ukrywa instytucja staje się on grzechem instytucji. Stąd gdy występnego księdza chronił biskup, to jest już grzech episkopatu, jeśli chronili wierni, to grzech danej parafii.Dziś Kościół za to ukrywanie grzechów pojedynczych osób płaci. Właśnie czytałem artykuł o masowym odchodzeniu od Kościoła w Kolonii, na skutek ukrywania księży pedofilów. Jest to idealny przykład jak "obrońcy pedofilów" stają się niszczycielami Kościoła.
 • @Zawisza Niebieski 00:30:19
  ///Stąd ich występki są szczególnie złe. //
  Co nie znaczy by media skupiały się
  wyłącznie na klerze , TVN dostrzega
  wyłącznie pedofilów w sutannach
  czyli obiektywizm tej telewizji jest żaden
  przynajmniej w tej sprawie . Ścigać , karać
  i informować należy rzetelnie bo niby
  dlaczego cała Polska ma się dowiadywać
  wyłącznie o pedofilii kleru w sytuacji
  gdy 99 % przestępstw tego typu popełnia
  ktoś inny ?
 • @puuuq 01:31:06
  --------- Amoralność wyziera z każdego i wszystkiego co związane jest z WATYKAŃSKĄ SYNAGOGĄ SZATANA , z ciebie przede wszystkim !!, człowiek MORALNY przynajmniej zmilczał by temat ze wstydu .
  ----------KOŚCIÓŁ KATOLICKI to kwintesencja ZŁA to SZATAN !.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/legalny-seks-z-12-letnimi-dziecmi-w-watykanie/3g8cy
 • Ostatni film Vegi "Oczy Diabła"
  Przedstawia najbardziej drastyczne zbrodnie pedofili.
  Jest przepaść między występkiem młodego człowieka, który zakochał się w czternastoletniej dziewczynce i zabrakło mu hamulców moralnych(nie bronię go) , a wyrafinowanym diabolicznym , bezkarnym!! złem popełnianym przez zbrodniarzy z establishmentu.
  Zbrodniarz Trynkiewicz zgwałcił, zamordował i podpalił ciała trzech chłopców. Może autor wystosuje apel do nauczycieli ze szkoły , w której zboczeniec pracował , o zadośćuczynienie materialne rodzinom pomordowanych wypłacone przez grono nauczycielskie(skłonności Trynkiewicza były publiczną tajemnicą) . A może obciążyć materialnie współpracowników trenerów, celebrytów, organizatorów castingów na modelki itp. itd-wszystkie te stajnie Augiasza mają osłonę medialną skurwiałych dziennikarskich hipokrytów. A skoncentrowanie się na społeczności 1/1000 populacji stanowi przykrycie 99.9 % zbrodni i zapewnia bezkarność zbrodniarzom. Mam nadzieję ,że Autor tylko niechcący wziął udział w hucpie.
 • @witas 08:56:20
  "A skoncentrowanie się na społeczności 1/1000 populacji stanowi przykrycie 99.9 % zbrodni i zapewnia bezkarność zbrodniarzom."

  Co Pan proponuje?
 • @witas 08:56:20
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_a_homoseksualizm#Katolicyzm
 • @Pedant 09:03:28
  Bezpardonową walkę z pedofilią, proporcjonalną do skali nadużyć(tzn informacje i ostracyzm każdego!!! przestepcy-a nie tylko kleru).
  Rzetelne dziennikarstwo!!!!!.Czyli na portalach od rana czytamy o zbrodniach nadzwyczajnej kasty, o wałkach polityków chociazby w związku z pandemia, o wykorzystywaniu nieletnich przez macenasików, artystów, trenerów, nauczycieli i wykładowców itp. A na tysięcznej stronie(proporcjonalnie do skali popełnianych przestepstw)-informacje o "zbrodniach kościoła" Nie sądzi Pan ,że tak byłoby uczciwiej?
 • @witas 10:02:43
  "A na tysięcznej stronie(proporcjonalnie do skali popełnianych przestepstw)-informacje o "zbrodniach kościoła" Nie sądzi Pan ,że tak byłoby uczciwiej?"

  Nie. Mam pytanie, co dla Pana znaczy Kościół? Jest na "tysięcznej" pozycji?
 • @Pedant 10:32:15
  Chyba próbuje Pan relatywizować . Ja uważam, że istnieje"Prawda"-odzwierciedlenie rzeczywistości. Moja opinia nt. Kościoła jest sprawą drugorzędną.
 • @witas 10:43:50
  "Chyba próbuje Pan relatywizować . Ja uważam, że istnieje"Prawda"-odzwierciedlenie rzeczywistości."

  Nie mam pojęcia co Pan chce powiedzieć.

  "Moja opinia nt. Kościoła jest sprawą drugorzędną."

  Jeśli Pan byłby wierzący, to by sprawa molestacji w Kościele nie byłaby drugorzędna dla Pana.
 • @Pedant 11:00:14
  Chyba terminował Pan u Ojca Redaktora. Napisałem, że drugorzędną sprawą w tym sporze jest moja opinia. Nie napisałem ,że w mojej opinii molestowanie w Kościele jest kwestią drugorzędną. Proszę o więcej staranności (nie wymagam pedanterii).
 • @witas 12:31:00
  "Napisałem, że drugorzędną sprawą w tym sporze jest moja opinia."

  Myślałem, że wypowiada Pan swoje opinie.
 • @Autorze,
  Coś tu nie gra. Napisałeś:

  "Sprawa dotyczy wyjątkowo nieciekawej osoby, księdza Romana B. ze Stargardu, który gwałcił, przetrzymywał, szantażował, groził, oraz zlecił dokonanie aborcji, na niespełna 13 letniej dziewczynce".

  "Patologiczni rodzice, ksiądz gwałciciel 13-latki i aborcjonista w jednej osobie: Roman. B., oraz wpis poszkodowanej: „Księża się nie dziwili, że śpię u niego”. Bractwo naprawdę nic nie wiedziało?"

  Twoje powyższe stwierdzenia nie mają nic wspólnego z prawdą. Powtarzasz oszustwa "Wyborczej", powtarzane przez inne media.

  W orzeczeniach prokuratur i sądów są bezsporne ustalenia:

  Dziewczyna nie była gwałcona, przetrzymywana, szantażowana, ani też nie ma żadnego dowodu na aborcję. Jej związek z zakonnikiem był dobrowolny. Co więcej z własnej woli wyprowadziła się z bursy zakonnic i wprowadziła do mieszkania matki zakonnika, która w tym czasie mieszkała zagranicą. Bezspornie też ustalono, że zakon nic o tym nie wiedział. Co więcej dziewczyna wspólnie z Romanem B. gorliwie i skutecznie ukrywała romans przed pozostałymi chrystusowcami. Potrafiła się nawet nocą wkradać do jego pokoju w budynku zakonnym. To są ustalenia organów procesowych! Wszystkich!

  Czyny byłego księdza - niezależnie od zgody pokrzywdzonej - są ohydne i kryminalne. Słusznie odbył za to karę więzienia. Wykorzystał przewagę psychiczną nad dziewczyną i spowodował jej ewidentną krzywdę w postaci uwikłania w związek bez przyszłości i z katolickiego punktu widzenia niemoralny.

  Michalkiewicz ma rację, że za krzywdę dziewczyny powinien odpowiadać sprawca, a nie zakon, który o niczym nie wiedział.
 • @Rebeliantka 15:45:05
  Też uważam, że niechęć do Kościoła przesłania niektórym nie tylko zdrowy rozsądek , ale i elementarną uczciwość.
 • @witas 16:37:07
  "Też uważam, że niechęć do Kościoła przesłania niektórym nie tylko zdrowy rozsądek , ale i elementarną uczciwość."

  Nie rozumie Pan, że zaniedbanie tych spraw będzie dla Kościoła katastrofalne?
 • @Pedant 17:36:54
  Czego się pan właściwie domaga od KK? Aby płacił "ofiarom", które są ofiarami czynów, o których nic nie wiedział i które zawsze potępiał?
 • @Rebeliantka 21:20:12
  "Czego się pan właściwie domaga od KK? "

  Ja się niczego nie domagam, tylko stwierdzam oczywistą oczywistość. KK potrzebuje problem wyczyścić bez zwlekania. Nie czekać aż będzie zmuszony.

  To nie jest tylko kwestia sprawiedliwości, ale i rozwagi.
 • @Pedant 22:25:35
  Czyli co konkretnie ma zrobić?
 • @Rebeliantka 08:50:10
  "Czyli co konkretnie ma zrobić?"

  To czego się domaga ks. Isakowicz-Zaleski, odciąć się od sprawców i szczególnie od tych co ich chronią. Każdy miesiąc zwłoki powoduje nieodwracalne szkody.

  "Tak, jest takie niebezpieczeństwo, choć moim zdaniem o wiele gorsze jest bankructwo moralne" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski pytany o to, czy Kościół nie zbankrutuje od pozwów o odszkodowania od ofiar molestowania seksualnego. "Siłą Kościoła nie jest majątek czy nieruchomości czy konta bankowe, ale wiarygodność, uczciwość i przede wszystkim wierność ewangelii. Dziś jesteśmy świadkami, że dorobek wielu pokoleń uczciwych księży, ludzi świeckich jest niszczony przez nieumiejętność rozwiązywania trudnych spraw"

  https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-ks-isakowicz-zaleski-bankructwo-finansowe-kosciola-o-wiele-g,nId,5065456

  Powiem tak, dotychczasowy kurs raduje wrogów Kościoła. Trzeba ten kurs fundamentalnie zmienić, o 180 stopni.
 • Michalkiewicz ma rację
  To dobre określenie "przemysł molestowania". Michalkiewicz nie broni sprawców przestępstw, ale zauważa, że molestowanie czy pedofilia, to świetne przestępstwa, by wrabiać w nie niewinnych, dlatego rozwija się z tym związany proceder na większą skalę. Ten przemysł polega nie tylko na wrabianiu w przestępstwa, ale też na wrabianiu niewinnych, by za przestępcę płacili. Tu to kiedyś dokładniej wyjaśniłem: https://www.salon24.pl/u/gps65/897810,pedofilia-w-kosciele
 • @GPS 11:41:27
  "molestowanie czy pedofilia, to świetne przestępstwa, by wrabiać w nie niewinnych, dlatego rozwija się z tym związany proceder na większą skalę"

  Oczywiście, że jak z każdym rodzajem przestępstw, otwiera się możliwość wrabiania niewinnych.

  Jednak nie powinno to odwracać uwagi od realnych problemów, i nie powinno usprawiedliwiać ukrywania i wspieranie winnych. Co właściwie jest celem Michalkiewicza?
 • Autor i reszta
  Ta "dyskusja" jak w laboratorium pokazuje jak wielkie pokłady manipulanctwa tkwią w społeczeństwie, ażeby przytoczyć tutejszych przykruchtowych rebeliantkę, puuka i witasa odkręcających przysłowioweo kota.
  A nie są to osoby głupie. A jeśli nie głupie to manipulujące .
  Sprawa jak ryba co to od głowy... . Nauczyciele, celebryci, kastingowcy nie są nauczycielami moralności i co ważne nie są członkami hierarchicznej instytucji z centralą światową.
  A właśnie ta psująca się ryba tam ma głowę. I to krysza nad pedofilami tam jest rozwarta.
  To właśnie ten biały z Wadowic był nad wyraz tolerancyjny dla czarnych lubiących młode ciałka. Ciałka były spoza wielkiej rodziny kapłańskiej, więc mało istotne, zmienne; zaś współfratrzy to...nasi ...i należy się im obrona. Monolit.
  A co najbardziej takich Michalkiewiczów oburza? - uderzenie po kieszeni.
  Nic tak tej firmy nie boli jak uderzenie po kieszeni (bo modlić się to oni zawodowo potrafią , to nie kosztuje) ale jak przyjdzie zapłacić to będą się bronić przed stratą, tak jak tzw komuniści bronili socjalizmu i niepodległości aż poczuli własną korzyść i bronić przestali.
  Dlatego wyplenienie tego księżowskiego obyczaju możliwe jest jedynie poprzez najboleśniejszą sankcję jaką jest widmo zubożenia firmy lub nawet bankructwo .
  I właśnie w obliczu takiego niebezpieczeństwa w łonie tej instytucji znajdą się "zdrowe siły" które dla ratowania interesu oddolnie i odgórnie same oczyszczą tę arkę usuwając "trędowatych" poza swój krąg, w czeluści "bezpartyjności" . Tylko bat komornika uzdrowi "moralistów".
  Kasta sędziowska ,co miała się sama oczyścić nie mając takiej finansowej sankcji jakoś idealistycznie nie przystąpiła do mycia z widocznym skutkiem - sędzia złodziej 50 złotowy został diagnozowany " roztargnionym" przez sędziów zapewne wielkich złodziei .
  I podobnie jest w kaście zresztą też sukienkowej.
  Już Rzymianie wiedzieli że mniej boli skazanie ojca na śmierć od konfiskaty majątku.
 • @Pedant 11:18:16
  Nieumiejętność rozwiązywania trydnych spraw?

  O co chodzi?

  O to by Kościół bez badania spraw potępiał każdego pomówionego? Bez zapewnienia mu praw do obrony?
 • @Rebeliantka 10:59:41
  "Nieumiejętność rozwiązywania trudnych spraw?"

  To powiedział ks. Isakowicz-Zaleski. Nie zgadza się Pani z nim? Dlaczego?

  "O to by Kościół bez badania spraw potępiał każdego pomówionego? Bez zapewnienia mu praw do obrony?"

  Kościół nie powinien się tym zajmować. Powinien przekazywać zarzuty od razu do prokuratury, a co do praw do obrony, może zapłacić za adwokata. Sprawa rozwiązana.

  Natomiast ci co sprawę ukrywali, przenosili duchownego do innej parafii, też naruszyli kodeks karny.

  Pani jest po stronie takich jak Dymer i Jankowski?
 • @Pedant 11:17:11
  Nie znam materiałów dowodowych w sprawie Dymera lub Jankowskiego.

  Wypowiadałam się w sprawie Chrystusowców, bo w tym przypadku znam akta. I wiem na pewno, że lewactwo w tej sprawie oszukiwało opinię publiczną.

  KK ma obowiązek przekazywać sprawy do prokuratury, ale też prowadzić postępowania na podstawie prawa kanonicznego.

  Z tego, co jest mi wiadomo, robi to, co do niego należy.
 • @Rebeliantka 12:46:09
  "Nie znam materiałów dowodowych w sprawie Dymera lub Jankowskiego.
  Wypowiadałam się w sprawie Chrystusowców, bo w tym przypadku znam akta."

  Ale Pani kręci. Boga się Pani nie boi?
 • @Pedant 13:07:31
  Na czym polega moje domniemane "kręcenie"?

  Zna Pan akta w sprawie księży Drymera i Jankowskiego? Czy bierze Pan za dobrą monetę donosy lewaków?
 • @Rebeliantka 13:11:37
  "Zna Pan akta w sprawie księży Drymera i Jankowskiego? Czy bierze Pan za dobrą monetę donosy lewaków?"

  Jaki koń jest to każdy widzi. Jak Pani nie wstyd?

  Co do Pani bohatera, ks. Romana B. to sądy pierwszej i drugiej instancji oraz Sąd Najwyższy potwierdziły jego winę. Ci wszyscy sędziowie to lewacy?

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1465560,pedofilia-w-kosciele-odszkodowanie-sad-najwyzszy.html
 • @Pedant 13:17:27
  Znowu Pan bredzi lub tupeciarsko kłamie.

  Michalkiewicz napisał, z czym się zgadzam, że za bezsporną winę powinien ponosić odpowiedzialność sprawca, czyli Roman B., a nie zakon Chrystusowców, który o czynach Romana B. nic nie wiedział. To, że Chrystusowcy nic nie wiedzieli ustaliły wszystkie prokuratury i sądy.

  Tego dotyczy sprawa o odpowiedzialność cywilną.

  SN postawił się w roli prześladowcy KK, każąc Chrystusowcom płacić za czyny Romana B., z którymi nie mieli nic wspólnego.

  I wypraszam sobie bezczelne supozycje o tym, że jakoby Roman B. miał być moim bohaterem. Pan jest nieuczciwym dyskutantem. Skrajnie nieuczciwym.
 • @Rebeliantka 13:00:16
  Broni Pani pedofilów. I tyle w temacie.
 • @Pedant 13:09:15
  W jaki sposób? Kogo Pan uważa za pedofila?

  Nieprawdopodobny z Pana łgarz.
 • Bzykanie, miłe i ładnie się nazywa.
  .
  Przyznam się, że od lat mam już dość zajmowania się bzykaniem księży i całą kościelną pedeofilią, są daleko ważniejsze problemy w kościele, n.p. że hierarchia kościelna od dawna nas wszystkich bzyka a może i jakie świętości:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  i jakoś od dziesięcioleci nikt tego nie zauważa albo jest to wiernym obojętne, byle tylko mogli się podniecić a może i co więcej bzykaniem księży, wg. własnego seksualnego upodobania.

  Jeśli już mają ludzi takie wielkie zainteresowanie dla pedofilii, to niech się lepiej przjrzą temu, co się dzieje w sporcie i innych kulutralnych i społecznych instytucjach, gdzie dzieci odgrywają pewną rolę, o upodobaniach nietórych dziennikarzy zajmujących się zawodowo i prywatnie pedofilią to nie wspomnę.

  Wierni zajmują się zjawiskami oboczynmi, a nie dostrzegają, że hierarchia kościelna jest zupełnie zdegenrowana i rozkłada kościół zakazując im odwiedzania świątyń, aby rzekomo uchornić ich przed plandemią.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Prehi

  Wobec powyższego opinia pana Michalkiewicza i inne opinie na tematy oboczne, w tym pedofila, mnie nie interesuą.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej