Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Jarosław Kaczyński wyciąga rękę do Izraela

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiadomość w Polsce przeszła praktycznie bez echa:

izraelski serwis ynet.co.il napisał, że Jarosław Kaczyński chce zakończyć kryzys dyplomatyczny pomiędzy Polską a Izraelem.

Inicjatywa należała do Jarosława Kaczyńskiego: 
„Izrael ze swej strony wysłał wiadomość do Polaków, że jest również zainteresowany przywróceniem stosunków do normatywnych linii, ale jest zaniepokojony wpływem, jaki prawo polskich historyków ma na opinię publiczną w Izraelu”. 
Wielu środowiskom żydowskim nie podoba się jednak sprawa skazania Barbary Engelking i Jana Grabowskiego, za zniesławienie (pomówienie o zbrodnię wojenną) wujka 81-letniej kobiety, co ma ograniczyć wolność badań nad holocaustem.  
Izraelski dziennik zauważa: 
„Napięcia w stosunkach Izrael-Polska osiągnęły szczyt w lutym 2019 r., Po tym, jak ówczesny minister spraw zagranicznych Israel Katz powiedział w swoim pierwszym dniu urzędowania, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku powiedział, że uwagi Katza doprowadziły do nasilenia antysemickich incydentów w kraju i upokorzenia Polski. Wcześniej podczas wizyty w Warszawie premier Benjamin Netanjahu powiedział, że „Polacy współpracowali z nazistami i nie znam ani jednej osoby, która byłaby pozwana za to oświadczenie. 
W związku z tym polski premier Mateusz Morawiecki odwołał swój udział w Konferencji Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. Ponadto w styczniu 2020 roku Prezydent RP odwołał swój udział w Konferencji Holokaustu w Yad Vashem, w proteście przeciwko nieuprawnionym wypowiedziom prezydenta Rosji Władimira Putina w związku z zarzutami o rzekomej współpracy Polski z nazistami. Wszystko to na tle kryzysu wokół polskiej ustawy o kłamstwie oświęcimskim ze stycznia 2018 roku, która spowodowała trwający do dziś kryzys dyplomatyczny między krajami - a jednym z jego przejawów jest zaprzestanie wspierania Izraela przez Polskę w Unii Europejskiej i organizacje międzynarodowe. Wraz z powołaniem Gabi Ashkenaziego na stanowisko ministra spraw zagranicznych oczekiwano otwarcia nowej strony w stosunkach, który rozmawiał nawet z własnej inicjatywy przez telefon z polskim ministrem spraw zagranicznych Czaputowiczem i była to pierwsza rozmowa obu ministrów spraw zagranicznych po około półtorarocznej przerwie. 
Komentarz:
Ciekawe, że izraelski dziennik opisał sprawę obiektywnie, jednak Onet.pl oraz Gazeta Wyborcza nie podali wszystkich informacji z artykułu, z którego wynika jedno: Izraelczycy dobrze wiedzą, że narozrabiali.  
Z tekstu jasno wynika, że to Izrael potrzebuje bardziej Polski, niż Polska Izraela. Izrael potrzebuje kontaktów z Unią Europejską, gdzie jest nielubiany, a przez środowiska lewicowe wprost znienawidzony. To nie J. Kaczyński powinien wyciągać rękę, ale Izrael, za szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej.  
A jeśli część izraelskich historyków uważa, że Polacy mają tolerować pseudonaukowe kłamstwa, a szkalowani zarzutami o udział Polaków w niemieckich zbrodniach polscy obywatele nie mają podlegać ochronie prawnej w Polsce, to Izrael pokazuje bardzo agresywną antypolską postawę zmierzającą do odebrania nie tylko godności, ale i suwerenności. Stawia się tym samym po stronie barbarzyńskich zakłamanych pseudonaukowych ideologii, które tworzyli komuniści i naziści właśnie.  
Wyciąganie ręki świadczy o naiwnej proizraelskości Jarosława Kaczyńskiego. Artykuł pokazuje, że Izraelczycy dobrze wiedzą, jak naprawdę wygląda sytuacja. Dlatego też to Izrael powinien pierwszy wyciągnąć rękę. I na kolanach przepraszać za wszystkie zniewagi rzucone w polskim kierunku.  

KOMENTARZE

 • @"
  Z tekstu jasno wynika, że to Izrael potrzebuje bardziej Polski, niż Polska Izraela."
  Do czego potrzebny nam Izrael? On jest nam do niczego potrzebny. Kaczyński znowu poniża wszystkich Polaków.
 • Polityka zawodowych żydowskich komików
  .
  "udział w Konferencji Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu"

  co to jest za grupa wg. Wikipedia:

  "Grupa Wyszehradzka (V4) – zrzeszenie czterech państw Europy Środkowej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier"

  Izrael wzywa członków tej grupy, aby pod jego nadzorem konferowali, ja rozumię oficjalny okupant krajów USA, ale Izrael, co ma Izrael do pomiatania członkami tej grupy.

  Wydaje się, że mogą być dwie przyczyny:
  1. Jako członek USRAela
  2. jako reprezentant kraiiny Trójmorza, do której zalicza się także Polin, a więc część obecnej Polski.

  Komicy, którzy opowiadają nam dowcipy i robią sobie tzw. podśmiechujki n.t. Wolnej Polski, nazywani też politykami, "skaczą z gałęzi na gałąź", jeśli tylko im żydzi zaklaskają. Skończmy z tymi wygłupami, czy nie stać nas na odrobinę choćby uwagi. Z jakiej racji braliśmy i bierzemy błazny w rodzaju tego

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  za
  1. Polaków
  2. polskich polityków ?
  tę całą kupę gnoju ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  no tak, ale skoro Polacy placą żydom 100 milionów jedynie na wybudowanie ich łuku triumfalnego

  - https://pppolsku.files.wordpress.com/2020/02/pomniktryumfujud.jpg

  to jakże tu można się dziwić, że taka g... opowiada nam w żywe oczy:

  https://www.youtube.com/watch?v=9Gm8px7HsWE

  "Wy, Polacy, jesteście dla nas żydów po prostu biologicznie bydłem."

  Taka jest też częstokroć wykładnia semantyczne znaczenie żydowskiego terminu "goj" = "bydlę". Pani podajże nosząca przezwisko "profesor" to typowy przykład pasożyda w Polsce. To do tych pasożydów zwraca braciszek wskazanego wyżej.

  Ukraińcom to nawet wstawili pasożydy swego zawodowego komika na prezydenta, właściwie w Polsce jest więcej takich komików pasożydów.
 • "Jarosław Kaczyński wyciąga rękę do Izraela"
  -----------------
  Dobre sobie!
  Wniosek?
  Przecież jego łapkami steruje Izrael.
 • @goat 16:21:13
  Dokładnie. Parafrazując Wałęsę - ja bym Israelowi nie tylko ręki, ale nawet nogi nie podała.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej