Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Bury nie był mordercą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A PÓŹNIEJ LUDZIE MAJĄ DO MNIE PRETENSJE, ŻE PISZĘ NA NEonie24...

Według pokomuchów Żołnierze Wyklęci mieli dać się zamordować nowej władzy. Tak twierdzi, jak mówi Leszek zebrowski, drugie i trzecie, pokolenie UB.
 
Hańba dla tych, co tak uważają! 
 
Leszek Żebrowski: „Bury” nie był mordercą!

 

Nie, nie wszyscy żołnierze wyklęci byli swięci, ale stosunek do tych ludzi pokazuje, czy jest się antypolskim sowietą, czy polskim patriotą. 
 

KOMENTARZE

 • Ja też z zażenowaniem i niesmakiem zobaczyłem promowany na SG paszkwil
  generalnie jak zauważa pani Magda Ziętek-Wielomska: jak w tekscie jest 90% emocji a 10 % faktów, to trzeba uważać

  pozdrawiam
 • Miło mi ,że ktoś zareagował
  Wredny komuszy wpis popsuł mi humor w tak pięknym dniu.
  Pozdrawiam paszkwilanta w imieniu Salomona Morela, Heleny Wolińskiej, Stefana Michnika... i bohaterskich chłopców strzelających Polakom w tył głowy . I porucznika(o ile pamietam Krzyzanowskiego) , który widząc niesubordynację swoich podwładnych(nie strzelili do siedemnastoletniej "Inki") , podszedł i strzałem w głowę dzieciaka dokonał swego komuszo-partriotycznego obowiązku.
 • @Autor
  "Według pokomuchów Żołnierze Wyklęci mieli dać się zamordować nowej władzy."

  Dla dobra dalszej dyskusji, czy można by prosić o rozwinięcie lub podanie definicji dość pojemnego pojęcia "żołnierze wyklęci"? Bo pewnie różni ludzie rozumieją to na różne sposoby i stąd mogą wynikać ewentualne spory.

  Zdefiniowanie tego pojęcia raz na zawsze rozwiałoby wszelkie wątpliwości oraz uporządkowało dyskusję na ten temat.
 • @
  Na 1 wypromował kontrowersyjny wpis właściciel portalu R. Opara.
  w nocy, gdyż jak wiadomo pomaga nam w adminowaniu.

  Jestem przekonana że zrobił to aby wzbudzić gorętszą dyskusję w temacie.
  Ponieważ mam dyżur dzisiaj i jutro - chętnie wypromuję również na 1 wpis który byłby polemiką z wpiosem Leonardo da Vinci.

  Pozdrawiam
 • ciężkie to były dla Polaków czasy
  Wiadomo że wypowiadający się o tamtych czasach wtedy jeszcze nie żyli albo ssali mleko z cycka Matki. Pisałem już kiedyś co mój dziadek, uczestnik Września, po wojnie na ten temat mi powiedział. Wypowiedział się krótko i zwięźle. Wskazał najpierw na południowy wschód i powiedział że tam mordowali Polaków "upowcy". Później wskazał na wschód, Podlaskie i dodał: a tam z lasów po wojnie wychodzili ubrani w polskie mundury bandyci i także mordowali Polaków.
  Mimo że mieszkał na Mazowszu to i tam bano się tamtych "wyklętych".
  Po prawdzie dla ludzi byli przeklętymi! Co na to powiecie niemiaszki?
  Poza tym, ciężko jest osądzać wszystkich jednakowo. Zawsze i wszędzie znajdą się ci którzy psują reputację innym. Tak było i w przypadku prawdziwych żołnierzy którzy po wojnie, widząc wszędzie sowietów i co się świeci nie wiedzieli co dalej począć. Nie wypełnili rozkazów swoich przełożonych i poszli w las. Okres pierwszego powojennego dziesięciolecia to okres terroru z każdej strony. Niedobre to były czasy. Dopiero po utworzeniu PRL a także gdy zaczęła odchodzić krwawa "stara wiara" pojawiło się światełko w tunelu i ludzie zaczynali żyć coraz bardziej normalnie.
 • @Stara Baba 14:14:05
  "Pisałem już kiedyś co mój dziadek, uczestnik Września, po wojnie na ten temat mi powiedział. "

  Mój dziadek też uczestniczył w kampanii wrześniowej. Okupację spędził w Oflagu (jako jeniec). Jedną rzecz podkreślał, że Niemcy wywiązywali się z konwencji i traktowali oficerów przyzwoicie.
 • Portal obnażył sowiecką propagandę!!
  Czy dziwi gdy się widzi czerwoną bandę?
  Nie, bo zbrodniarze są gloryfikowani!!
  Polacy walczący przez nich mordowani

  Znów mordują, chociaż Pamięć o Niezłomnych
  Katowanych bez możliwości obronnych
  Krew będzie na nich jako potomkach owych
  Zdradzić Polskę dla stołków katów gotowych
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 15:19:07
  Przestań pierniczyć farmazony. Prawda jest jaka jest niezależnie kto o tym mówi. Partyzanci byli ale po wojnie w partyzantce byli także i bandyci.
  Dziadka po odczytanym rządowym apelu o nie stawianiu oporu przejęli sowieci. Gdyby nie to że dostał tyfusu i żołnierze sowieccy zrzucili go z furmanki, jak psa do rowu aby tam zdechł, pewnie wykończyliby go w "Katyniu" bo był oficerem z "rodzinną tradycją". Na szczęście znaleźli go ludzie z pobliskiej wsi i tam przechorował. Nawet tylko to sugeruje że był bezstronny.
  Mówił jak było. Gdyby było inaczej powiedział by inaczej. Nie obawiał się niczego.

  PS: czy "Bury" był morderca tego to nie wiem.
 • @Stara Baba 16:00:58
  Zacznij się przyglądać promowaniu w portalu
  A zrozumiesz i nie będziesz miał do mnie żalu

  https://twitter.com/SciosBezdekretu?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Eembeddedtimeline%7Ctwterm%5Eprofile%3ASciosBezdekretu&ref_url=https%3A%2F%2Fbezdekretu.blogspot.com%2F
  Aleksander Ścios
  @SciosBezdekretu
  ·
  4 g.
  Jeśli doczekam czasów,gdy za lżenie Żołnierzy Niezłomnych, obca hołota będzie szła do więzienia, uznam,że żyjemy w państwie,które czci polskich bohaterów.
  Póki bardziej chroni dewiantów niż najlepszych Polaków,nie zasługuje na miano państwa polskiego.
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • Tematyka żołnierzy wyklętych jest trudna
  bo przez wiele lat, jakie minęły od wojny na ten temat rozmawiać nie mogliśmy. Dziś jeszcze nie potrafimy rzetelnie podejść do tego tematu, Po okresie negacji jesteśmy na fali akceptacji, pomijania negatywów i pasjonowania się pozytywami. Podczas gdy nie byli oni ani aniołami ani bezwzględnymi mordercami. Jednym i drugim po trochu. Co więcej, w czasach wojny inne są wartości. Na rzetelną ocenę należy poczekać. Co są postacie kontrowersyjne jak Bury, jak Ogień. O tym też należy pisać.

  A do niej zbliżają nas teksty zarówno opisujące negatywy jak i pozytywy. To pozwoli podejść nam do faktu jako historycy a nie jako tendencyjnie nastawieni ludzie.
 • @JAM.M 17:49:39
  "Jeśli doczekam czasów,gdy za lżenie Żołnierzy Niezłomnych, obca hołota będzie szła do więzienia, uznam,że żyjemy w państwie,które czci polskich bohaterów."

  No to będzie Pan musiał zamknąć do więzienia większość mieszkańców Hajnówki i okolic. Prawdziwy chrześcijanin z Pana.
 • autor
  Coś mi tu śmierdzi agenturą czosnkową!!!!

  Autorze, no to jak było? Mordował Bury cywilów czy NIE??? Argumenty, prawda w oparciu o naocznych świadków.

  Co do LŻ,,, to stracił u mnie wiarygodność!!!


  Nazwisko Leszka Żebrowskiego ukazało się na tzw. liście Wildsteina ujawnionej w 2005 (IPN BU 001134/4722). W sierpniu 2013 bloger Marek Mądrzak opublikował na portalu Salon24 część treści teczki pracy i teczki personalnej tajnego współpracownika „Leszek”, które jego zdaniem miały dowodzić współpracy Żebrowskiego z SB[34][35][36]. Leszek Żebrowski zaprzeczył jakiejkolwiek swojej współpracy ze służbą bezpieczeństwa oraz oświadczył, że przekazał sprawę do sądu[37]. W 2017 oskarżenia te powtórzył m.in. poseł Janusz Sanocki, który opublikował również skany dokumentów TW „Leszka” z archiwum IPN[38]. Wówczas Leszek Żebrowski po raz kolejny oświadczył, że nie był ani tajnym ani jawnym współpracownikiem jakiejkolwiek służby specjalnej, jednocześnie zwrócił uwagę, że w opublikowanej teczce nie ma zawartości obciążającej go i że niektóre zawarte w niej dane dotyczące jego osoby są niezgodne z prawdą, a ponadto oświadczył, że złożył wniosek o autolustrację[3
 • @Pedant 18:05:34
  Jedzie tu od niektórych agenturą czosnkową

  Schwytano i aresztowano Rajsa w listopadzie 1948r. Podczas śledztwa zgodził się na współpracę z UB. Łudzony obietnicą wyjścia na wolność zdekonspirował siebie i ujawnił kontakty konspiracyjne i adresy swych kolegów. Podczas procesu Rajs nie przyznawał się do większości zbrodni, zrzucając winę na swego zastępcę, który też był sądzony. 01 października 1949r. sąd wydał karę śmierci, a prezydent Bolesław Bierut nie zastosował prawa łaski. Wyrok wykonano 30 grudnia 1949 roku.
 • @Wrzodak Z. 18:09:59
  "Jedzie tu od niektórych agenturą czosnkową"

  Raczej między Rajsem i Białorusinami spod Hajnówki "czosnkowo" nie było. Ale być może ktoś chce przyprawić Polakom gębę, aby wyglądali na faszystów co byli nie po tej stronie co trzeba.
 • @Pedant 18:32:29
  Właśnie o podobne skojarzenia mam.
 • autor
  //Według pokomuchów//
  Jak ktoś mówi takim językiem to widać, że jest jednostronny.
 • @Zawisza Niebieski 17:58:50 Pochodzę z białostocjiej
  białoruskiej wsi gdzie tragiczna historia też miała miejsce. Ja rozumiem kontrowersje i rozbieżne racje. Nie rozumiem jednego: dlaczego te marsze muszą się dzisiaj odbywać w Hajnówce. Dlaczego nie pozwalają Polacy umarłym spokojnie leżeć w grobie, ale ciągle muszą żyjących drażnić tym co było i minęło. Czego ci co maszerują chcą od dzisiejszej Hajnówki?
 • @Anna-PK 19:01:11
  "Nie rozumiem jednego: dlaczego te marsze muszą się dzisiaj odbywać w Hajnówce?"

  Chcą wywoływać rozgoryczenie i gniew. Sprawia to im przyjemność i poczucie bycia ważnymi.
 • @Pedant 18:05:34
  Proszę czytać bez nadinterpretacji
  W tym linku jest autor tej informacji
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 19:31:46
  "Proszę czytać bez nadinterpretacji"

  Żadna nadinterpretacja. Powiedział Pan że chce wtrącić do więzienia dzieci i wnuki ofiar Burego bo nie robią z niego "świetego". Nie jest Pan żadnym chrześcijaninem tylko zwykłym obłudnikiem pełnym jadu. Pan Bóg Pana pokarze.
 • @Anna-PK 19:01:11
  Niestety, w każdym społeczeństwie jest grupa ekstremistów. Podobne sytuacje budowania nienawiści między narodami mieliśmy przed wojną i to z obu stron. Efektem było ludobójstwo na Wołyniu, na Podolu. Dziś ma Pani to samo na Ukrainie gdzie ekstremiści (uważający się za jedynych patriotów) skupiają się wokół trójzuba, nasi manifestują budując swój nacjonalizm wokół "wyklętych", to są niestety ruchy nacjonalistyczne podczepione pod PiS. A nacjonalizm nigdy nic nie zbudował, on niesie ze sobą tylko gniew, krew i łzy.
  Nie dorośliśmy jeszcze do rzeczowej oceny tamtych czasów. Tamte czasy są tylko pożywką dla nacjonalistów, ich historia nie jest historią rzeczową, rozważną a tylko budującą nienawiść i podziały.
 • @Anna-PK 19:01:11
  Dlaczego maszerują w Hajnówce? Dlatego by odwrócić uwagę Polaków od spraw zasadniczych w Polsce, a mianowicie, ludzie nie pytają o Obajtka w TVP RM, PR i setek pisowskich mediów, nie pytają co się dzieje z Orlenem itd. Nie pytają o koszty szczepień i ich zasadnosć, o pseudo-szczepionki, nie pytają o zasadność okupacji obcych wojsk w Polsce, nie pytają dlaczego szpiedzy modernizują zbrojeniówkę w USA i Izraelu za polskie pieniądze, nie pytają ile Nas wynoszą koszty okupacji obcych wojsk, nie pytają dlaczego w spółkach SP siedzą tzw. operacyjni z PIS i biorą wynagrodzenie 10 - krotnie większe od średniej krajowej, nie pytają ile Nas kosztowała tzw. repolonizacja banków, stoczni Gdańskiej, kolei na Gubalówkę i kto sprzedał ten majątek i za ile i za ile odkupiliśmy, nie pytają kto sprzedał media obcym, nie pytają ile kosztuje sprowadzanie gazu skroplonego z usraela i od kogo, nie pytają dlaczego Polska buduje gazociąg z tzw. morza norweskiego w interesie Exon Mobill itd. Ludzie chcą tanich igrzysk, odwracania uwagi, boją się prawdy, boją się wiedzy, chcą żyć według ,,szerokiego łóżka i większej michy" i nie ważne, że sami sobie grób kopią, wolą nie wiedzieć o tym, dlatego ci macherzy od mediów tumanią naiwnych pisorów i innych by ci tańczyli jak im zagrają bębny mafii światowej.
  A o ,,marszu" w Hajnówce będą debatować prawie cały tydzień w tym czasie pod stołem cała plejada darmozjadów, karierowiczów, zwykłych złodziei, szpiegów odbierze lewe wynagrodzenia i będą mieli czas by je wyprać. Taki los
 • @Pedant 20:18:48
  Ten JameM, to klasyczny pisowiec, pewnie rozwodnik tak jak pisowcy ,,porządni". Pisowiec to taki, który pod hasłem ,,wiary, żołnierzy wyklętych, patriotyzmu, Szczęsć Boże" wdrażają system trockistowski, ten udaje, że broni życia, oczywiście broni życia swoich pisowców, ale innych już NIE.
  Wojna Tak w imię Boga, tak szataństwo walczy z życiem.
  Bezczelnie nadużywają wartości ważne człowiekowi pod publiczkę, ale w sercu mają sierp i młot.
 • @Wrzodak Z. 20:58:41
  100/100 Salute .
 • @Repsol 21:06:52
  No to Salute
 • @ Komuna i komuniści to łgarze i bandyci.
  Utrwalacze władzy ludowej i ich cała otoczka z nadania bandytów sowieckich najpierw mordowali Żołnierzy Niezłomnych. Jak rozprawili się z nimi to był Poznań w 1956 roku potem Gdynia 1970 roku dalej górnicy z Kopalni Wujek 1981 roku i tak co kilka/kilkanaście lat komuna dalej by nas mordowała żeby nie przełom w latach 1989 roku.
 • @Wrzodak Z. 21:05:39
  "Bezczelnie nadużywają wartości ważne człowiekowi pod publiczkę, ale w sercu mają sierp i młot."

  Gorzej, w sercu mają hakenkrojc.
 • @slapek 21:24:04
  w 1970 mordowała kiełbasa. W 1981 roku mordował kotlet ze stołówki. Po 1989 roku morduje nas wszędobylska w jedzeniu chemia. A co, jak wolność w państwie to wszystko można żreć, nawet i chemię. :))))))))))))

  PS: dzisiaj skok cen żywności o kilkadziesiąt procent nie wzrusza nikogo...
  aby tylko było ekologicznie!
 • @slapek 21:24:04
  Tak tak Bolęsa i Balcerowicz :)))))
 • @Wrzodak Z. 18:05:42
  Mordował Bury cywilów czy NIE???

  >> i to jest sedno sprawy.
  Skoro mordował ... to o czym mowa ?
 • @ekoludek 09:53:20
  "Skoro mordował ... to o czym mowa ?"

  Właśnie za to go uwielbiają.
 • Czy warto pisac na Scierwoneonie?
  Czy warto czytac na Niedorobionych.pl.
  Mozna tak w nieskonczonosc.
  Juz dawno opieprzalem dokladnie Wszystkich obecnych.
  W tym i siebie, ze to miejsce dyskusji.
  Nie poklepywanek i wzajemnego robienia sobie dobrze.
  A tu trrachhhh.
  Na pudle chor wielbicieli krasnoj zwijezdy.
  A jak kto inaczej to go zaje... Bo slownictwo i "argumenty" tez jakies wschodnie.
  Spod nahajki.
  Ale patrze tu i na poczatku wydaje sie, przeciwwaga.
  A potem zwrot w lewizne.
  Moze by tak zrobic dla sputnikoidow oraz apologetow PRL dzial "Bajkonur".
  Z zakazem pisania tresci typu dajemy nura w bajki o dobrym carze w innych dzialach?
  Niech sobie szaleja w wydzielonym klubie wzajemnej.
  Jakakolwiek by byla.
  Skad taki poczatek i zakonczenie?
  Bo widze spora grupe takich ktorzy bardzo chca obrzydzic innopogladowcom pisanie tu.
  I co?
  Takiego.
  Jaka Polska cala!

  .
 • @brian 19:00:22
  W związku z niekończącymi
  się paszkwilami na neonie, pozwalam sobie wkleić wpis Pani Rebeliantki z niepoprawnych.

  "Podaje Pan link do nieaktualnego materiału IPN.

  Wskazałam link do nowego komunikatu IPN z marca 2019 r., który rozpoczyna się frazą:
  "W świetle najnowszych badań naukowych informacje z ustaleń końcowych śledztwa w sprawie „Burego” w wielu obszarach są wadliwe."
  https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/67471,Komunikat-dotyczacy-informacji-zawartych-w-ustaleniach-koncowych-sledztwa-S-2802.html(link is external)

  W komunikacie tym podaje się m.in., że wcześniejsze stwierdzenia, iż sprawcy [mowa o żołnierzach 3. Wileńskiej Brygady NZW] swoje działania kierowali przeciwko określonym społecznościom wiejskim – grupom ludzkim, których łączyło pochodzenie i wyznanie, nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

  Stwierdzono, że „Bury” nie działał z zamiarem zniszczenia (ani w całości, ani w części) społeczności białoruskiej lub też społeczności prawosławnej zamieszkałej na terenie Polski w jej obecnych granicach. Tło opisanej akcji podziemia narodowego miało charakter polityczny i wiązało się z czynnym poparciem lokalnej ludności dla reżimu komunistycznego. Podkreślono, że śmierć kobiet i dzieci, która bez wątpienia kładzie się cieniem na działalności tak samego „Burego”, jak i jego podkomendnych, nie była przez tego dowódcę zamierzona. Wina „Burego” polega w tym zakresie na stworzeniu sytuacji, nad którą nie był w stanie zapanować, i w wyniku której, niezależnie od jego zamierzeń, zginęły osoby, które w żadnym wypadku nie powinny były ucierpieć.

  Nadto zaznaczono, że w świetle obowiązującego prawa Romuald Rajs i Kazimierz Chmielowski są niewinni.

  Rebeliantka 31.07.2020 18:52:44"

  link:

  https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/gnida-humpty-wkreca-mnie-w-poglady-ktorych-nie-posiadam

  "©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :)."

  ---------------------------------------------------------------------------------------


  Żołnierze, którzy po wojnie walczyli z bandytami i zdrajcami, złapani przez UB, odbywający kary w więzieniach, torturowani, skazywani na śmierć i bezlitośnie mordowani przez powojenne władze, zostali całkowicie uniewinnieni, oczyszczeni ze stawianych im zarzutów, a niektórzy odznaczeni; czekali na to do lat 90-tych.

  Chwała ich pamięci.
 • @brian 19:00:22
  A "Dział Bajkonur"... ewentualnie "gawarit maskwa"- dobry pomysł!

  Pozdawiam
 • @Stara Baba 16:00:58
  Czy twoj dziadek byl duchem, przenosil sie z miejsca na miejsce i wszystko widzial jednoczesnie ?

  Czy PRL byl "swiatelkiem w tunelu" ?

  Zadalem te 2 podstawowe pytania, zeby tobie uzmyslowic, ze poza propaganda komunistyczna i lokalnymi plotkami nie bylo dostepu do rzetelnych zrodel informacji w tzw. PRL (polski z nazwy twor zydowski wymyslony w Moskwie i narzucony Polakom).

  Wlacz myslenie.
 • @Zawisza Niebieski 17:58:50
  Ty musisz umiec odroznic fakty historyczne od propagandy plynacej z zydo-lewackich oglupiaczy ludu, jak:
  Gazety Wyborczej, Gazety Baltyckiej, Tygodnika Przeglad, z Minska (propaganda bialoruska) , od samozwanczych "autorytetow" typu P.Zychowicz i jemu podobnych "ze skazami na mozgach" , ktorzy czerpia "wiedze" z archiwow UB etc.

  ZOLNIERZE NIEZLOMNI byli obywatelami II RP i obowiazywala ich Polska Konstytucja z 1935r i Dekret Prezydenta Polski I.Mosciciego z 30 listopada 1939r stwierdzajacy niewaznosc aktow prawnych okupantow Polski - vide strona:
  https://www.prawo.pl/akty/dz-u-1939-102-1006,16906021.html

  Czy rozumiesz to co napisalem do tej pory ?

  W/g polskiej konstytucji z 1935r ani Niemcy, ani ZSRR nie byly i nie sa polskimi organami wladzy i narzucone przez nich "akty prawne" sa BEZPRAWNE, wlacznie z konstyutucja Stalina z 1952r narzucona w powojennej Polsce (PRL) , wlacznie z narzuconymi przez Moskwe "wladzami" powojennymi PRL, sadami, ministerstwami etc , ktore byly opanowane przez zydow - szczegoly sa w tajnym referacie Bermana wygloszonym na forum Komitetu Zydowskiego Poalej-Syjon w 1945r.

  Taki np. PRL (1945 - 1989) jest jedynie tworem polskim z nazwy, poniewaz powstal na bazie PKWN - polskiej z nazwy sowieckiej agenturze utworzonej w Moskwie w lipcu 1944r i zlozonej prawie z samych zydow.

  Skoro ty piszesz, ze PRL byl "swiatelkiem w tunelu" to albo nie znasz historii Polski i sam robisz z siebie durnia, albo swiadomie oglupiasz Polakow i legalizujesz zydo-bolszewicka agenture na ziemiach Polski jaka byl zydo-lewacki PRL.

  N/t "kontrowersji" zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego mysli/mowi/pisze osoba, ktora albo nie zna faktow historycznych, albo osoba, ktora nie chce narazic sie na krytyke zydo-lewackich mediow, ktore dominuja w dzisiejszym PRL"bis" , nazwanym dla zmylenia Polakow tzw. "III RP" , ktora opiera sie na konstytucji Stolcmana z 1997r , a ta z kolei na konstytucji Stalina z 1952r i zydo-lewacki twor o nazwie "III RP" nie ma ciaglosci konstytucyjnej z II RP i nie jest polski.
  Poza tym przez ostatnie 76 (1945 - 2021) w Polsce rzadza zydzi.

  Jesli chcesz poznac prawde o ZOLNIERZACH NIEZLOMNYCH to zacznij od rzetelnych opracowan historycznych:
  L.Zebrowskiego
  E.Szakalickiej
  M.Ostapiuka
  zamiast wsadzac nos w lewackie gowna oparte na raportach zydowskiego UB lub zydowskiego NKWD.

  Obszar, na ktorym dzialaly brygady wilenskie AK skladal sie m.inn. z mniejszosci narodowych, ktore dzailaly na szkode Polski i Polakow w kolaboracji z Niemcami i ZSRR - dwaj wrogowie i okupanci Polski.
  Poza tym w stanie wojny panuje zaostrzone prawo i kolaboracja z okupantem oznacza kare smierci i dowodca oddzialu partyzanckiego ma prawo wymierzyc kare, poniewaz posiada jednoczesnie uprawnienia wladzy na obszarze okupowanej Polski.

  W zwiazku z powyzszym nalezy oceniac dzialania zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego w/g Konstytucji z 1935r oraz z punktu widzenia wojennych przepisow wojskowych II RP.
 • @Wrzodak Z. 18:05:42
  Panie Z.Wrzodak

  Przeciwnicy L.Zebrowskiego uzywaja roznych chwytow propagandowych, zeby go skompromitowac i zdyskwalifikowac jako osobe nierzetelna w przekazywaniu informacji o zolnierzach polskiego podziemia zbrojnego.
  Oprocz L.Zebrowskiego informacje o zolnierzach polskiego podziemia zbrojnego przekazuje rowniez:
  E.Szakalicka - rezyserka filmow dokumentanych
  M.Ostapiuk - historyk IPN
  H.Pajak - historyk (z zawodu polonista)
  etc.
  Sam jestem badaczem historii od co najmniej 25 lat i zauwazylem, ze pojawilo sie mnostwo samozwanczych "autorytetow" , ktorzy dorabiaja swoja wersje opowiadan w zaleznosci od pochodzenia i pogladow politycznych i robia Polakom zamet w glowach lub leja H2O , ze az w butach mokro.

  Pozdrowiam z Toronto
 • @Wrzodak Z. 18:09:59
  Cytat:
  "Schwytano i aresztowano Rajsa w listopadzie 1948r. Podczas śledztwa zgodził się na współpracę z UB. Łudzony obietnicą wyjścia na wolność zdekonspirował siebie i ujawnił kontakty konspiracyjne i adresy swych kolegów. Podczas procesu Rajs nie przyznawał się do większości zbrodni, zrzucając winę na swego zastępcę, który też był sądzony. 01 października 1949r. sąd wydał karę śmierci, a prezydent Bolesław Bierut nie zastosował prawa łaski. Wyrok wykonano 30 grudnia 1949 roku."

  Pytanie:
  Skad te informacje ?
  Prosze podac zrodlo.
 • @Zawisza Niebieski 20:28:58
  Co ty za pierdoly wypisujesz ?

  Czy nie widzisz roznicy miedzy polskim nacjonalizem , a UPA-inskim szowinizmem ?

  Poza tym:

  KOMUNIZM = SYJONIZM = NAZIZM = FASZYZM (czerwony i brunatny)

  Podszkol sie z historii i nie obnazaj swojego nieuctwa.
 • @fiesta 08:29:54
  "@Zawisza Niebieski 20:28:58
  Co ty za pierdoly wypisujesz ?"

  Pan nie tylko jest niegrzeczny, ale w swoich wypowiedziach jest całkowicie przewidywalny.

  Można napisać bota, który na podstawie paru Pańskich wypowiedzi, mógłby generować niezliczoną ich ilość, kombinując fragmenty.
 • @Wrzodak Z. 20:58:41
  Panie Wrzodak
  Hajnowka to osrodek walki ideologicznej z zydo-lewacka propaganda o prawde i fakty historyczne oraz walka z zydo-lewacka zaraza, ktora probuje zaklamywac historie Polski w oparciu o raporty zydowskiego UB i bylych komunistow z KPZB (komunistyczna partia zachodniej Bialorusi) - agentura powstala w Moskwie i na uslugach Moskwy.

  Polacy musza wiedziec o tym, ze bialoruscy komunisci brali udzial u boku armii czerwonej w napasci na Polske we wrzesniu 1939r oraz kolaborowali z okupantem sowieckim w czasie II w.s. , a takze zadali przylaczenia ziem polnocno-wschodniej Polski (II RP) do ZSRR.

  Polacy musza wiedzec o tym, ze zolnierze WP i zolnierze polskiego podziemia zbrojnego stali na strazy polskiej konstytucji II RP z 1935r , a w czasie wojny panuje zaostrzone prawo wojenne i kolaboracja z okupantem Polski karana jest smiercia.

  Rzetelna wiedza historyczna (nie mylic z propaganda) to podstawa do zrozumienia przeszlosci, terazniejszosci i przyszlosci, bo "czym skorupka za mlodu nasiaknie tym na starosc traci" lub "czego Jas sie nie nauczyl, tego Jan nie bedzie umial".
  Wystarczy juz prania mozgow propaganda okresu PRL , ktora jak widac odzyla w dzisiejszym PRL"bis" zwanym "III RP" dla oglupienia Polakow.

  Generalnie, Polska zostala opanowana przez uklad zydow z PZPR i zydow z KOR i Solidarnosci (uklad przy "Okraglym Stole" 1989r) , a nastepnie wyprzedana pod dyktando 2 zydow z USA (J.Sachs i G.Soros).
  Przeciez pana partia LPR byla w koalicji z PiS , tak jak Samoobrona.... i co daly wasze dyskusje z zydami z PiS ?..... becikowe ?
  Zydostwo z PiS kupilo sobie wyborcow za "500 plus" , zeby mogli dokonczyc rozkradanie i likwidacje Polski..... i co pan moze zrobic z oglupionymi wyborcami i z takim spoleczenstwem w Polsce ?
  Tu dodam, ze media w Polsce sa w lapach zydow i szwabow.

  Koronawirus i pandemia zostaly zaprogramowane przez globalna mafie zydowska i niezalezne media w USA naglasnialy te sprawy pod koniec marca 2020r (rok temu).
  Pomimo tego, ze pandemia i przymusowe noszenie kagancow na twarzach sa nielegalne i wbrew konstytucji to mowiac generalnie, spoleczenstwo w Polsce wykonuje polecenia zydow z PiS u wladzy w Polsce, czyli spoleczenstwo w Polsce nosi maski i szczepi sie zatrutymi zydowskimi szczepionkami i to jest ich wybor, a nie moj (ja nie nosze maski, nie szczepie sie i nie choruje).
 • @slapek 21:24:04
  Pominales 1976r (strajki w Ursusie, Radomiu i Plocku).
 • @Pedant 21:34:29
  "Hakenkrojce" to mieli twoi pobratymcy zydzi, analogicznie jak "sierpy i mloty".
  Przeciez aparat wladzy III Rzeszy niemieckiej skladal sie glownie z ZYDOW:
  Hitler, Himmler, Hess, Heydrich, Goebbels, Goering, Milch, Eichmann, Ribbentrop, Rosenberg, Frank, Bach-Zelewski , Canaris, Strasser, von Hube, Globocnik etc.
  Ponad 150 tysiecy zydow sluzylo w armii niemieckiej.
  Przywodca orgnizacji zydowskiej w Berlinie Kurt Tuchler zalozyl nawet organizacje nazistowska zlozona z zydow i popieral A.Hitlera.
  Ten sam K.Tuchler podpisal nawet tajny uklad z A.Hitlerem o wzajemnej wspolpracy zydow z niemieckimi nazistami pod koniec sierpnia 1933r.

  Np. wegierski zyd R.Kasztner pomogl niemieckiemu zydowi A.Eichmannowi w wywozce okolo 600 tysiecy wegierskich zydow do obozow koncentracyjnych latem 1944r.
  Wywiad AK (armii krajowej) ustalil, ze w SS i Gestapo pracowalo ponad 5 tysiecy zydow na obszarze GG (generalnej guberni) , ktorej gubernatorem byl niemiecki zyd Hans Frank (kat Polakow).

  W rasistowskim Talmudzie jest zapis, ze zydowi wolno: OSZUKAC , OKRASC I ZABIC NIE-ZYDA (goja, czyli zwierze/bydle) , bo tylko zydzi sa ludzmi i tylko zydom nalezy sie caly swiat i wszystkie bogactwa.
  Dlatego zydzi tak bardzo daza do zapanowania nad calym swiatem wszytkimi sposobami, poczawszy o wywolanych przez zydow rewolucji i wojen swaitowych, az po zaprogramowana przez zydow PLAN-DEMIE.
 • @ekoludek 09:53:20
  Zbrodnie przypisalo "Buremu" UB i zydo-lewacka propaganda okresu PRL, a takze zydowskie media masowego oglupiania Polakow (gazeta wyborcza , gazeta baltycka, tygodnik przeglad etc) , samozwancze autorytety typu P.Zychowicz ze skazami na mozgu oraz zydowski wymiar niesprawiedliwosci w dzisiejszym PRL"bis" (republika "okraglego stolu" 1989r).

  Podszkol sie z historii.
 • @brian 19:00:22
  Np. ja nie jest lewakiem i nie jestem zwolennikiem PRL, dzisiejszego PRL"bis" , Rosji/ZSRR i Putina , Watykanu etc.
  Ale cenie forum NEON24.PL za przestrzeganie konstytucyjnej zasady WOLNOSCI SLOWA , co niestety nalezy do rzadkosci.
 • BURY NIE BYL MORDERCA.
  Dodatkowych dowodow dostarcza Ewa Szakalicka i Michal Ostapiuk.
  Informacje znajduja sie na YOUTUBE.
  Prosze wpisac nazwiska podanych osob w wyszukiwarke.
 • @fiesta 10:08:03
  "aparat wladzy III Rzeszy niemieckiej skladal sie glownie z ZYDOW:
  Hitler, Himmler, Hess, Heydrich, Goebbels, Goering, Milch, Eichmann, Ribbentrop, Rosenberg, Frank, Bach-Zelewski , Canaris, Strasser, von Hube, Globocnik etc."

  Ha, ha, ha. Hi, hi, hi.

  Zupełnie Pan odleciał.

  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/huFQ_OG_15KL6i55CY4N44_R0mjC0UjbsXEcLymLVB_Ap0uroCw_34WyxWlm_yuckIkoue8WLUk8Z61LyVXvSXOlV1NPEhUU

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej