Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Ballada o niemieckich mediach w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- kontrwywiad obywatelski

Zaczynam lubić Daniela Obajtka. Człowiek skorzystał z sytuacji, jaką dało mu życie. A Ty Czytelniku, nie zostałbyś Prezesem Orlenu, gdyby Ci to proponowano? Pewnie, że byś został!
Z rozmów ujawnionych przez „GieWu” wynika, że Daniel Obajtek z pewnością ma talent biznesowy. Wynika również to, jak nie można ufać współpracownikom. Ciekawe, co teraz robi tajemniczy dyrektor Szymon, który nagrywał Obajtka i czy potencjalny pracodawca nie będzie bał się go zatrudnić? Człowiek, który zdradza tajemnice firmy, jest niebezpieczny także dla innych pracodawców. Ktoś, kto zdradził raz, zdradzi znowu.  
Oczywiście, że w takich firmach jak Orlen działają służby, ale najważniejsze, że jest tam zainstalowany ośrodek polski, i te służby pracują dla polskiej racji stanu, m.in. przejmując rynek medialny w Polsce. Tu nie chodzi o to, że niemiecka Polska Presse przejęta przez Orlen będzie obiektywna. Tu chodzi o to, aby w Polsce nie było niemieckich mediów, realizujących antypolskie niemieckie interesy. 
A teraz zaczynamy: 
Niemieckie media w Polsce dostarczyły dzisiaj kolejnych argumentów, dlaczego trzeba je przegnać z Polski.  
                                                         
Onet.pl opublikował trzy znamienne artykuły. Wczoraj polskojęzyczny portal Onet.pl należący do grupy Ringier Axel Springer – koncernu założonego przez członka Narodowosocjalistycznego Korpusu Motorowego w czasie wojny, organizacji paramilitarnej podległej nazistowskiej NSDAP, opublikował tekst Marcina Wyrwała pt.:  
„Sąd znowu uchylił postanowienie o wyrzuceniu z Polski Ludmiły Kozłowskiej z Otwartego Dialogu” 
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sad-znowu-uchyla-postanowienie-o-wyrzuceniu-z-polski-ludmily-kozlowskiej/ef7vq2y,79cfc278
Tekst Onetu skierowany jest chyba do ludzi, którzy mają XVIII wieczną targowicką mentalność, niczym właśnie targowiczanie, wołający o moskiewską pomoc w celu ochrony ówczesnej demokracji.
M. Wyrwał całkiem szczerze pisze o usunięciu konstytucyjnych organów władzy: 
„Wydalenie Kozłowskiej było kolejnym etapem wojny, jakie polskie państwo prowadzi z Fundacją Otwarty Dialog. Wszystko zaczęło się od zamieszczeniu na Facebooku przez męża szefowej FOD i aktywisty społecznego Bartosza Kramka tekstu „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” w 2017 r. W tamtym tekście Kramek na przykładzie doświadczeń z ukraińskiego Majdanu proponował, „jak powstrzymać zamach PiS na rządy prawa w Polsce””. 
„Bartosz Kramek, który w Polsce prowadzi batalię sądową na rzecz powrotu żony do kraju. – Rząd i ABW już trzeci raz przegrywają z nami przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. A to jest tylko jeden z wielu frontów w tym konflikcie. W zasadzie wszystkie spory z obecnymi władzami w Polsce albo rozstrzygnęły się już na naszą korzyść, albo ciągną się dalej, od wielu lat. Zdobywamy punkty, ale ostateczne zwycięstwo będzie możliwe chyba dopiero wtedy kiedy upadnie rząd PiS”. 
Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sad-znowu-uchyla-postanowienie-o-wyrzuceniu-z-polski-ludmily-kozlowskiej/ef7vq2y,79cfc278 
Jak kobieta podobna do Ludmiły Kozłowskiej całuje się z miliarderem podobnym do pana Muchtara Abliazowa (oskarżonym o sprzeniewierzenie 6 miliardów dolarów z kazachskiego banku BTA, którego był prezesem), można obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/prawicowo/videos/żona-bartosza-kramkaukrainka-ludmiła-kozłowska-i-pan-muchtar-abliazow/496928154106339/
Oczywiście krajem, który dał możliwość Ludmile Kozłowskiej możliwość wypowiedzenia się, są Niemcy i ichniejszy parlament, o złowrogiej nazwie Bundestag.
                                                           B
Redaktor naczelny Polska Press o przejęciu przez Orlen: dopóki będziemy mogli, będziemy robić swoje:
"Od zasad, którymi się kierujemy - niezależnego, uczciwego, wolnego dziennikarstwa - nie odstąpimy" - napisał Paweł Fąfara, redaktor naczelny Polska Press Grupy, którą przejmuje Orlen. Tekst został zamieszczony w piątek we wszystkich dziennikach wydawnictwa. "Dopóki będziemy mogli - będziemy robić swoje. Nie cofniemy się ani o krok. Bo jesteśmy dziennikarzami" - dodał.
„W grudniu 2020 r. prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował o przejęciu Polska Press z rąk niemieckiej grupy Verlagsgruppe Passau. Dzięki transakcji państwowa spółka obejmie kontrolę nad olbrzymim konsorcjum medialnym. Polska Press posiada ponad 20 dzienników i 150 tygodników regionalnych w całej Polsce. Wydawnictwo dociera do ponad 17 mln czytelników. Na początku lutego Orlen otrzymał od prezesa UOKiK-u zgodę na transakcję. Zapowiedział, że chce ją sfinalizować w ciągu miesiąca”.
• „Fąfara zapewnił, że tytuły grupy będą starać się "kontynuować swoją misję nawet, gdyby miała ona potrwać już tylko miesiąc czy choćby jeden dzień"
• "Nigdy nie interesowało nas tzw. dziennikarstwo tożsamościowe. Zwyczajnie dlatego, że z prawdziwym dziennikarstwem nie ma to nic wspólnego. To uprawianie zwykłej propagandy" - ocenił
• Redaktor naczelny Polska Press zapewnił, że w jego tytułach nadal będą ukazywać się publikacje krytyczne wobec obozu PiS, ale tak samo będzie w przypadku opozycji. "Nie poddamy się szantażowi moralnemu" – napisał”.
Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/orlen-przejmuje-polska-press-pawel-fafara-bedziemy-robic-swoje/wvrgkv2,79cfc278
Prawdziwy bohater, można by rzec, bo wie, że długo miejsca w spółce nie zagrzeje, więc chłop jątrzy, by odejść ze spółki w glorii męczennika pełnego kodowsko-niemiecko-europejskiej chwały.
Jak wiadomo, nie jestem specjalnym fanem „Dobrej zmiany”, ale to co robią wrogowie tej partii – de facto wrogowie Polski, przeróżne fundacje Batorego finansowane przez Fundacje Społeczeństwa Otwartego Georga Sorosa, jest aktem terroryzmu politycznego.
Oczywiście, jak relacjonowała w 2017 roku TVN24, krytyka otwartego dialogu, przynależna jest środowiskom antyukraińskim:
 „Nigdy dotąd publicznie ministrowie polskiego rządu, pod dyktando środowisk nacjonalistycznych i antyukraińskich, nie rozważali naszej delegalizacji - tak Fundacja Otwarty Dialog zareagowała na doniesienia, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło się o jej kompleksową kontrolę skarbową”.
"Oczywiście, Fundacja utrzymywała także kontakty, w rozmaitych okolicznościach, z osobami i organizacjami związanymi i finansowanymi przez Open Society Foundations, czy też innymi inicjatywami kojarzonymi z Georgem Sorosem" – dodaje”.
Źródło: https://tvn24.pl/polska/fundacja-otwarty-dialog-msz-chce-kontroli-ra761329-2471397
Dlatego istotne jest pytanie, kiedy w Polsce zostanie wprowadzony podatek od mediów. A niech nazywa się choćby podatkiem od reklam. Proponuję, niech niemieckie media jadą walczyć o demokrację do swojej ojczyzny, z którą Polska wciąż nie ma wyrównanych rachunków.
A obiektywizmie pewnego lokalnego szmatławca należącego do grupy Polska Press, mogę długo opowiadać.
                                                           C
Niektórzy zapytają, dlaczego o tym wszystkim piszę. To bardzo proste.
Nie będę ukrywał, że lokalny portal, który wymyśliłem, założyłem i prowadziłem, zaznał złowrogiego przejęcia. Spokojnie, założę nowy. Niekoniecznie lokalny i informacyjny, ale założę. Na razie piszę na blogach. Dla człowieka, ówczesnego radnego mniejszości niemieckiej, który zgłosił się do mnie z propozycją kupna portalu i jego rozwoju, by następnie mnie z niego de facto usunąć (w interesie lokalnej niemieckiej rządzącej gminą elity), pracował i chyba nadal dla niego pracuje, wyrzucony z TVP3 Opole brat byłej szefowej radiowej „Trójki”, która założyła portal KODUJ24.PL. Warto wspomnieć, że mój były niemiecki „wspólnik” nazwał dewiantów z SS elitą. W sumie to się mnie bał, bo wiedział, że pod łagodną skórą jestem niebezpieczny, ale to inna historia.
Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, jakim zagrożeniem dla Polski pozostają Niemcy i ich antypolskie nastawienie: pogarda i nienawiść, która trwa już prawie 1100 lat. Naiwni żyją w świecie złudzeń o jakiejś przyjaźni i wspólnej Europie z naszym śmiertelnym wrogiem. Długofalowa polityka Niemiec wobec Polski wciąż jest śmiertelnie niebezpieczna.
Swoją drogą, myślałem, żeby założyć portal kontrwywiadobywatelski.pl – nawet wykupiłem domenę o tej nazwie. Ale nie wiem czy go założę. Sytuacja w Polsce i na świecie jest bardzo dynamiczna. Może założę portal filmowy albo o sprzedaży tanich nieruchomości? A może jednak kontrwywiadobywatelski.pl, gdzie razem z innymi będziemy patrzeć na brudne ręce różnym ponurym typom? Utrudnianie im życia może być całkiem przyjemne.
Już chciałem publikować ten tekst, gdy zaskoczyła mnie kolejna publikacja Onetu.pl. Za niedługo miałem napisać tekst o CPK i tunelu w Świnoujściu, ale niemieckie media nie poddają się – chwila bez manipulacji i półprawd to chwila stracona.
Rząd chwali się inwestycją. Komisja Europejska przypomina, kto wyłożył na to pieniądze - https://www.onet.pl/informacje/onetszczecin/swinoujscie-drazenie-tunelu-rzad-chwali-sie-inwestycja-ke-odpowiada/twx1fvw,79cfc278
Tymczasem, jaka Wirtualna Polska jest, taka jest, ale o współfinansowaniu z UE pisała rano. W kontekście, ze  rząd wcale tego nie ukrywał. W dodatku współpraca z Chinami odbywa się na szczeblu międzynarodowym. Ale nie, Onet musi jątrzyć. Co z Tych Waszych dotacji niemiaszki, skoro biznesy, które w Polsce prowadzicie drenują nasz budżet i mało płacą pracownikom. Nie wywozicie złotówek, tylko euro, ewentualnie dolary, funty. Idziecie do banków, te do NBP, zamieniacie złotówki na gotówkę, którą Polska musi pożyczać, dlatego Polska (podobnie jak inne kraje na świecie), chronicznie się zadłuża.
Jesteście w Polsce niemile widzianymi gośćmi.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Jak wiadomo, nie jestem specjalnym fanem „Dobrej zmiany”, ale to co robią wrogowie tej partii – de facto wrogowie Polski..."

  Romuald, Ty.... i tu zabrakło mi słów. Może i dobrze, bo by mnie jeszcze kto wyrzucił, konto wykasował. A tak chociaż cytat zamieściłem, co to chyba stan umysłu Autora dość dobrze oddaje :-(
 • @ Autor, All
  "Swoją drogą, myślałem, żeby założyć portal kontrwywiadobywatelski.pl – nawet wykupiłem domenę o tej nazwie. "

  Z takim podejściem do kamaryli kaczelnika i jako założyciel takiego portalu doskonale spełniałbyś rolę kolejnego Jewno Azefa. Oczywiście "bez swojej wiedzy i zgody", bo "jak to tak!?"
 • @ Autor
  "Jak wiadomo, nie jestem specjalnym fanem „Dobrej zmiany”, ale to co robią wrogowie tej partii – de facto wrogowie Polski..."

  De facto wrogiem Polski to jest "dobra zmiana" - sytuacja z kowidową ściemą to dobitnie pokazała.
  Ciekawe dlaczego "obywatelski kontrwywiadowca" Romuald tego nie widzi...
 • @ Autor, All
  "Jesteście w Polsce niemile widzianymi gośćmi."

  Można było szarpać szkopów razem z brytolami korzystając z tego, że chcą wyjść z UE i prowadzić negocjacje razem z nimi. Ciekawe jakby szkopy grały na dwa fronty... ale do takich rzeczy kamaryla kaczelnika jest za krótka i jeszcze darła ryja, że oni to zawsze w UE i już. Kuźwa, jak można być tak głupim...
 • @ Autor, All
  "Naiwni żyją w świecie złudzeń o jakiejś przyjaźni i wspólnej Europie z naszym śmiertelnym wrogiem."

  A "dobra zmiana" o "byciu członkiem" w UE myśli co, Szanowny Autorze?
  No właśnie.
 • @Jasiek 00:51:50
  T.J coś niesamowitego co ten człowiek wypisuje. Nie odróżnia prawdy od fałszu, dobra od zła itp. Kolejny artykuł tego autora w interesie pro-pisowskich okupantów upadłej Polski.
  Polskie służby specjalne (sic) w Orlenie!!!!!!!!!!! Nie ma Polskich służb specjalnych, ponieważ nie ma Niepodległego Państwa Polskiego, jest atrapa syjonistów z Niemiec i Usraela. ,,Nasze" służby pracują na rzecz ,,fiskalnej światowej mafii finansowej" tak jak cały tzw. nierząd w Polsce.
  Co do Obajtka, to sługus partii antypolskiej, jest tylko słupem dla tych co maja go w kieszeni, zaden menadżer, to sołtysowy celebryta.
  Jesli chodzi o tzw. media niemieckie (takie niemieckie jak G. koszerna - Polska) w Polsce to może by tak autor przypomniał kto je sprzedał ,,Niemcom pejsatym", za ile, i za ile jego ,,gwiazda" Obajtek kupuje te media i ile jest wart ten majątek, bo zachodzi podejrzenie, że ci co sprzedali (oddali za darmo) wzięli pod stołem i ci sami odkupują za setki mln euro też biorą pod stołem, bo dobrze robia dla swoich tzn. tych co dają im władzę w Polsce czyli nadzór w ich imieniu nad niewolnikami.
  Jesli chodzi o fundacje OD, to przecież pisdzielcy maja pełni władzy w Polsce i mogą ustawowo zabronić działalności jawnej agenturze w Polsce i ich finansowaniu, a Tu NIC sie nie dzieje tylko narzekania, a wiec trzeba zrozunmiec, że ci z OD i ci od tzw. psowskiego zaprzęgu, dąża do tego samego celu, czyli rządów światowych, a to wszystko to tylko ustawka.
  Winią w tej sytuacji Sądy, Sąd wykonuje zapisy ustawowe w tym przypadku, potrzebna jest ustawa zabraniająca np; lansowania homosiów na ulicach, czy działalnosć jawnie wywrotowych organizacji antynarodowych.
 • @ Autor, All
  "A Ty Czytelniku, nie zostałbyś Prezesem Orlenu, gdyby Ci to proponowano? Pewnie, że byś został!"

  Pewnie, że NIE ;-P
  Trzeba być totalnym kiepem, żeby przyjąć taką ofertę.
  Albo się będzie wykonywać polecenia wajchowych i trzymać gębę na kłódkę przez całe życie, robić z siebie pajaca na każde skinienie mocodawców albo przyjdzie "seryjny". A jak zmieni się zestaw świń przy korycie, to leci się ze stołka. Też możliwe, że wierzgając na pętelce...

  1*
 • @Wrzodak Z. 10:11:17
  "Jesli chodzi o fundacje OD, to przecież pisdzielcy maja pełni władzy w Polsce i mogą ustawowo zabronić działalności jawnej agenturze w Polsce i ich finansowaniu, a Tu NIC sie nie dzieje tylko narzekania..."

  Właśnie się dowiedziałem od red. Maciaka, że Kurski jest rodzinnie powiązany z Rotschildami... (mniej więcej od 12 min i 20 sek.)

  https://www.youtube.com/watch?v=Imk0P1_sXkk&t=1333s&ab_channel=CW24tv

  Serdecznie Pana pozdrawiam
 • @ Autor 1*
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2021/02/koc584.jpg
 • @Rzeczpospolita 15:55:28
  Podzielam ten pogląd.

  Ukłony
 • Jest powiedzenie.
  Patrz komu ufasz.
  Gdy w grę wchodzą pieniądze.
  Kończy się przyjaźń.
  Gdy w grę wchodzi polityka.
  Zaczyna się zdrada.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej