Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Jestem podejrzanym w sprawie groźnego przestępstwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dostałem wezwanie na policję, jako podejrzany przestępca z art. 212 k.k.

Dzisiaj z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim przyszło do mnie wezwanie w sprawie osobistego wstawiennictwa 30 marca o godz. 8.00 rano jako podejrzanego/świadka w sprawie przestępstwa z art. 212 paragraf 2 k.k. i innych w sprawie RSD 152/2020 PR1 FDs. 324/21

 

W razie niestawienia grozi mi doprowadzenie siłą lub grzywna w wysokości 10 000 zł.

 

Artykuł 212 to zniesławienie: Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku, jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212 § 2 k.k.).

 

Wszystko z zawiadomienia mojego dawnego wydawcy Ł. K. Już dzisiaj o sprawie informuję Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i blogi. Im wydarzenia będą bardziej się rozwijać, tym będą szerzej będę informował media.

 

Będę odwoływał się do samego końca, choćby do Rzecznika Praw Obywatelskich, czy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który „wielokrotnie wskazywał na zapis art. 212 k.k. w polskim kodeksie karnym, o którego usunięcie od lat apelują organizacje pozarządowe”.

 

Zostałem doprowadzany do rozpaczy i nerwicy. Nie przeproszę i nie zapłacę swojemu oprawcy, który teraz staje się moim prześladowcą. Będę się odwoływał do samego końca, choćbym poszedł do więzienia. Miarka się przebrała. Chodzi o kilka maili wysłanych do osób współpracujących z Ł. K., czy im pasuje współpraca z taką osobą (np. parafia). Byłem zrozpaczony. Ale nie przegiąłem. Naprawdę.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nie, nie jestem święty, ale człowiek, który wyrządził mi wiele zła, chce mnie do końca zniszczyć. Robił to skutecznie za moimi plecami (gdy ufając jemu prowadziłem portal, broniąc go jednocześnie przed atakami co wścieklejszych czytelników) razem z wieloma ludźmi, czego nie miałem pojęcia. Mnie nie interesowały intrygi, tylko robienie mediów dla ludzi, dla społeczeństwa - dobra wspólnego. Nie rozumiem jednak tego, co się jednak wokół mnie działo. Tworzył się wówczas jakiś dziwny klimat niechęci i agresji. Budował się ludzki ostracyzm. 

 

Przejął portal. To się nazywa „złowrogie przejęcie”. Przejęcie portalu, który wymyśliłem, zaprojektowałem i założyłem, a którego później sprzedałem 85 proc udziałów, odbyło się w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach.

 

Dlaczego wszedłem z nim współpracę? Z ówczesnym radnym gminy i biznesmenem w jednej osobie, mieliśmy razem zrobić fajny społeczny portal o zasięgu wojewódzkim. Ja miałem zająć się stroną medialną, bo mam spory zmysł dziennikarski i talent, a Łukasz miał się zająć rozwojem biznesowym portalu.

 

Tymczasem stosunkowo szybko zaczął się mobbing i stawianie kłód pod nogi. Ni stad ni zowąd, byłem przez swojego wydawcę stawiany w bardzo nieprzyjemnych sytuacjach.

 

Np. po rozmowie z wójtem Henrykiem Wróblem napisałem artykuł w sprawie piłki ręcznej, gdzie zacytowałem jego przemyślenia odnoście większej dyscypliny finansowej lokalnego sportu, w tym piłki ręcznej. Otrzymuję telefon od Wydawcy:

- Romek, możesz przyjechać do mnie do biura?

- Mogę.

Minutę po moim przyjeździe zjawia się facet, który bez podana ręki z wrzaskiem krzyczy, czemu napisałem tekst (jak przypominam, cytowałem wójta), żebym nawet nie przychodził na mecze i generalnie jestem paskudny. A było to przecież jakieś takie zwykłe normalne zdanie.

 

Wydawca, zamiast bronić swojego redaktora naczelnego, zachował totalną „olewkę” - w ten sposób wystawiał go/mnie na agresję ludzi (sam się do nich dołączając w celu wykończenia mnie – jak się domyślam właśnie w celu przejęcia portalu). Takich sytuacji było mnóstwo.

 

Żałuję, że nie podałem go do sądu w 2016 roku, że niewłaściwie walczyłem o swój interes 2016 roku, gdy nastawiał ludzi przeciwko mnie, że nie zrobiłem mu sprawy o mobbing. Zająłem sieobroną gminy Dobrzeń przed powiększeniem Opola. Może niepotrzebnie?Parę miesięcy po nieprzyjemnym rozstaniu to właśnie on obraził mnie podczas strajku głodowego nazywając przy protestujących wariatem, z którym lepiej się nie zadawać i śmiał się – takie hi hi – po odebraniu portalu.

 

Jak to się stało? Chyba luty 2016. W piątek albo sobotę, nie pamiętam dokładnie, jaki dzień (ale znajdę to w archiwum), dałem mu uprawnienia administratora portalu. W ciągu kilku dni, ten blacharz-mechanik - nowy administrator portalu dał uprawnienia publikacji ludziom piszących pod anonimem, piszącym jakieś paskudne materiały, np. o Ryszardzie Rudniku z Nowej Trybuny Opolskiej. A nie byli to zwykli ludzie, tylko dziennikarze z innych mediów, którym to istnienie mojego portalu od początku przeszkadzało. U mnie nie miało mieć prawa zaistnieć coś takiego. Wkurzyłem się. Po prostu wściekłem. Kontaktuję się z nim, mówię, że mam już dosyć, bo haruję jak wół, a ciągle tylko pretensje, a to co teraz zrobił, to maksymalne groteskowe przegiecie. Po kilku dniach próbuję logować się na portal, patrzę a ON MNIE ZABLOKOWAŁ. USUNĄŁ. Rozumiecie Państwo? Zadzwoniłem kilka dni do niego i powiedziałem: - „ukradłeś mi portal”. Byłem wstrząśnięty. Powiedziałem, że mam dość.

 

Rozliczyliśmy się, Ok. Chciałem zapomnieć i przebaczyć to, co mi zrobił. Chciałem przebaczyć także tym, którzy wówczas w urzędzie i poza nim, bardzo go do utrudniania mi życia namawiali. A o których to działaniach mi doniesiono.

 

Chciałem przebaczyć także tym dziennikarzom Grupy Lokalnej Balaton, którzy donosili na swojego redaktora, a którzy, wyglądali jak opętani, podbuntowani, np. nie odzywali się do mnie, po usunięciu mnie z portalu. Ciekawe, kto im coś o mnie nagadał. Kto ich nastawiał przeciwko mnie. Zapytam ich o to w sądzie.

 

To było w latach 2014-2016 roku. Atakowany ze wszystkich stron, pracujący na portalu 60 godzin tygodniowo – zmęczony i wypalony. Miałem prawo być nerwowy. Tymczasem teraz będę działał krok po kroczku, metodycznie i zawzięcie. Będzie gorąco.

 

Kolejny przykład, jak szkodzono mi jeszcze 2,5 roku po usunięciu z portalu: w 2018 roku było spotkanie w Centrum Kongresowym w Opolu zorganizowane przez Opolską Izbę Gospodarczą – zaprosiła mnie na nie jego organizatorka – nauczycielka ze studiów podyplomowych – dla młodych przedsiębiorców - na spotkaniu wówczas podchodzi napuszczony przez Ł. K. ówczesny reporter Grupy Lokalnej – J. S., (ponieważ mój były wydawca zaczął opracowywać magazyn tej instytucji) i coś z głupim uśmieszkiem, cały czas patrząc na mnie, z towarzyszącym „śmiechem hi-hem”, mówił na ucho organizatorce, która przez 15 minut jakoś dziwnie się na mnie patrzyła. Oczywiście na spotkaniu byłem ostatni raz, niezaproszony już więcej.

 

Mam poczucie wielkiej krzywdy. Teraz, kto wie, może będę doprowadzony do bankructwa, eksmisji na bruk, bo ktoś chce się nade mną do końca pastwić. Nie poddam się. Miarka się przebrała.

 

Romuald Kałwa

KOMENTARZE

 • autor
  proponuje abys ochlonal , moze lepiej usun ten post na tym etapie do niczego nie jest ci potrzebny .
  adwokat i tyle,prawa podejrzanego znasz nie przyznajesz sie do winy , zasdnych ugod z prokuratorem
  w sadzie sie posadzsz kilka lat - ochlon .
 • @Autor
  Szanowny Rowszan dobrze pisze.
  Trzym się.
  5*
  Pozdro!
 • @ Autor
  "Dzisiaj z Komisariatu Policji przyszło do mnie wezwanie jako podejrzanego/świadka"

  No to w końcu podejrzanego, czy świadka ? To różnica.
  Jako podejrzany odmawia Pan składania zeznań, jako świadek nie może Pan tego zrobić.
  Zeznając jako świadek winien Pan uprzedzić przesłuchujących, że jeśli zamierzają wykorzystać pańskie zeznanie jako świadka do zmiany pańskiego statusu na podejrzanego, to popełnią przestępstwo i będzie Pan względem nich dochodził swoich praw.
 • @Rzeczpospolita 19:44:53
  Świadka nie można doprowadzić przymusowo .Do tego świadek może nie pamiętać :))) Salut .
 • @Repsol 20:13:04
  100/100..mialem to samo, olałem takie wezwanie, przyszedł do domu umny dzielnicowy, obaj pośmialiśmy się, popisał co trzeba, powiedział mi że czyta mój blog i mnie za wiedzę podziwia, pożegnaliśmy się i cisza już 3 lata, pewnie poszło wszystko do kosza. Pzdr!
 • @kula Lis 69 06:00:33
  Dzięki za radę!
 • @rowszan 15:21:00
  Wiesz, tylko opisałem sytuację
 • @Rzeczpospolita 19:44:53
  Dzięki za cenną radę!
 • @Jasiek 16:42:30
  Pozdr!
 • @rowszan 15:21:00
  Nie mogę usunąć, bo jednak ludzie piszą cenne rady
 • @Romuald Kałwa 15:31:38
  Słusznie :-)
  Nic nie usuwać. Usunięcia wymaga tylko (nazbyt) osobisty stosunek - tak w ogóle.
  A uwaga do Pana (jak i wszystkich, którym przydarza się takie stwarzanie problemów, jak np. tu na NEonie Marcinowi Kotasińskiemu) to:
  Proszę zapraszać rzekomego pokrzywdzonego do dyskusji. Co kto ma do ukrycia? Kto kogo krzywdzi?
  Jak lepiej? Nic jak dojście do porozumienia.
  Dał Pan Bóg rozum i język czy nie dał?
  PS: Mogę jako arbiter występować... Mam nadzieję, że inni też mogą.

  Spokoju życzę.
 • @kula Lis 69 06:00:33
  Pamiętam te korepetycje . Teraz " dobra zmiana " jako stado niedojd nic w tym temacie nie ogarnia . Salute Amigo :)))))
 • @Romuald Kałwa 15:09:55
  Z policjantkami umnymi miałem to samo, mówiły, że muszą był śmiech, konwersacja 7 lat temu i cisza do dziś. To samo z prokuratorką Ukrainką Wawryniuk i sądem w Gdańsku, straszono wiec im napisałem, że postżydokomusze z ich chowem wsobnym sądy i ich wyroki mam głęboko w polskie dupie. Odpisano mi, że nikt nie chce mnie sądzić po przeczytaniu mojego bloga o ich sitwie, na dziś spokój.
 • @kula Lis 69 18:16:13
  :))))) Salute Amigo .
 • Czy specjalnie, czy przypadkiem.
  Bedziesz podejrzanym swiadkiem.
  Bo podstawa to przekretu.
  Okrasc, rozgniesc do imentu.
  A bys w kacie siedzial cicho.
  Zgnoic ma cie towarzycho.
  Co ma dojscia, rece dlugie.
  Czas by ich zaorac plugiem.
  W plecy zasluzona brone.
  Wbic, bo ich dni policzone.
  Lecz na dzisiaj nikt nie przyzna.
  Rynek mediow?
  Smrod, zgnilizna.
  Wsciekla walka o reklame.
  Prawda?
  Ktoz zna taka dame?
  Kiedy w cenie jest skur...nie.
  A uczciwi?
  To jelenie!
  Na nich sad, prokuratura.
  Polowanie, zwierz to durak.
  Co uwierzyl w prawa rynku.
  To najciezszy jest z uczynkow.
  Bo w terenie wsrod kolesi.
  Takich zwykle sie obwiesi.
  Potem po przejeciu takim.
  Udzialowcy jak robaki.
  Wyjda z czarnych dziur i dziurek.
  By biznesow krecic sznurek.
  Tak choc tytul sugeruje.
  Wznioslosc celow?
  Chu....e, muje!
  Gadzinowka jakich wiele.
  Czysto merkantylne cele.
  Ale przeciez tak wypada.
  Gdy u podstaw kradziez, zdrada.
  Oni tylko tak potrafia.
  Bo sa bydlem, trzoda, mafia.
  A gdy cosik spaprza role.
  Miejsce czeka.
  W lesnym dole.
 • 22:23:07
  A scenariusz przejecia.
  Jeden z paru.
  Mam troche "luznej kasy".
  Proponuje znajomemu dofinansowanie jego medium.
  Ma juz ono odbiorcow, reklamodawcow.
  Jako ze mam udzial mniejszosciowy, musze sie wciaz konsultowac.
  Ale...przedstawiam zafalszowane dane.
  Medium upada.
  Wykupuje zalozyciela.
  I...Deus ex machina, medium nagle odzywa.
  Ma nosny tytul.
  Klientele, odbiorcow.
  Tworca cos piszczy o wrogim przejeciu.
  Co????!!!!
  Przeciez to prawa Rynku!
  Jak nie rozumie, spotkamy sie w Sadzie.
  Mnie stac.
  Mac!
 • Kilka uwag
  Po pierwsze nie "olewać" tylko wezwany na policję iść. W końcu jako dziennikarz musi pan trzymać fason w ramach praworządności cokolwiek nie myśleć o tej jaką mamy. W przyszłej sprawie cywilnej, o ile taka by była, niestawiennictwo mogło by być użyte jako argument przez przeciwnika.
  Zgłoszenie tej sprawy na policję nie bardzo ma sens, mógłby swoje pretensje o znieważenie i ew. żądanie finansowe sformułować w piśmie przedsądowym, zgłosił na policję w celu nękania zapewne i próby zastraszenia, co jakby po części mu się udało.
  Chodzi jak pan pisze o emaile wysłane do kilku osób, jakakolwiek ich treść to jednak mają one charakter listów prywatnych i podciągać je pod pomawianie publiczne to raczej naciąganie. w każdym razie dyskusyjne i do obrony.
  Na policji niech pan zażąda okazania tego pisma i umożliwienia zrobienia jego zdjęcia, na podstawie którego policja wszczyna dochodzenie, przy odmowie jeśli "śledztwo" będzie wdrożone będzie miał pan prawo do wglądu jego materiałów, i do otrzymania kopii.
  "Nie pamiętam" to kiepska rada, zdanie drugie tego komentarza, z wynajęciem prawnika nie ma co się śpieszyć, nic tu skomplikowanego, chyba że jakieś deep; Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej