Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Prawda jest straszniejsza - to nie była zwykła katastrofa...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rafał Ziemkiewicz i inni nie mają racji.

* Film Antoniego Macierewicza * Rafał Ziemkiewicz i powątpiewanie w zamach * Ewa Stankiewicz * Teza jest taka: prawda o katastrofie smoleńskiej jest tak straszna, że Polacy nie mogą się o niej dowiedzieć.
Prawda o katastrofie smoleńskiej przypomina tajemnicę katastrofy w Gibraltarze 4 lipca 1943 r. – w której zginął m.in. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych oraz premier Rządu RP na Uchodźstwie podczas II wojny światowej – Władysław Sikorski.
Brytyjczycy przedłużyli klauzulę tajności w sprawie śmierci Sikorskiego 50 lat, by przedłużyć ją na okres kolejnych 50 lat, do 2043 roku. Polacy, zarówno w okresie II wojny światowej, jak i obecnie, nie mogą się dowiedzieć, że brytyjski mąż stanu Winston Churchill wiedział o planowanej zbrodni, na którą wydał milczącą zgodę. Zbrodnię przeprowadzili sowieci. Poszło o Katyń, aby polski żołnierz pokornie walczył o nie swoje interesy na Zachodzie i by żaden Polak oraz mieszkaniec naszego regionu nie wiedział, że Europa Środkowo-Wschodnia została oddana Stalinowi.
Obejrzałem film „Antoniego Macierewicza” o katastrofie Smoleńskiej. To dobry film, a że wielu od niego będzie odwracało głowy?
Oprócz wielu świetnych analiz, mnóstwa danych i znakomitych grafik, film z raportu podkomisji Antoniego Macierewicza zawiera wstrząsające nagranie – zapis z kabiny pilotów:
38:25 – wybuch
38: 27 – k...a mać....
38: 29 – Aaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
38:30 – k...a!!!!!!!!!!!!!
38:31 – trzask, pyknięcie, cisza – moment, gdy zginęło 96 przedstawicieli polskiej elity w Smoleńsku. Właśnie doszło do największej narodowej tragedii po 1989 roku i jednej z największych zmów milczenia w historii świata.
To wówczas, 10 kwietnia 2010 r. Polacy zaczęli się naprawdę bać. Tak bardzo, że agresywnie atakowali tych, którzy mówili prawdę o „katastrofie smoleńskiej” i podawali w wątpliwość łatwo weryfikowalne fakty. Efektem tego były podjudzane bandy zdziczałych ludzi pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu.
My, zwykli Polacy, wszędzie napotykaliśmy kłamstwo. Mówienie prawdy jest niebezpieczne. Może doprowadzić do wojny z Rosją, i nikt Polsce nie pomoże. Tak myślał przeciętny Polak przerażony perspektywą wojny z Rosją. Bez dwóch zdań, po tragedii II wojny światowej nie jesteśmy już tym samym narodem. Duch walki został złamany.
Na swoim filmie „Smoleńsk - na zdrowy rozum” https://www.youtube.com/watch?v=SzJu9irXqdA zamieszczonym 11 kwietnia Rafał Ziemkiewicz, którego niesłychanie szanuje, w sprawie „Smoleńska” niestety nie ma racji. Ten genialny publicysta i pisarz, bagatelizuje prace Antoniego Macierewicza i dotychczasowe działania komisji. Nie analizuje faktów. Rafał Ziemkiewicz mówi np. o braku doszkolenia pilotów. Tymczasem kpt. Protasiuk lądował poprawnie – komentuje w filmie kpt. Janusz Więcławski.
Przecież wiele faktów zostało potwierdzonych. Biada faktom. Ludzie się ich boją. Nie chcą znać prawdy. Chcą tańczyć, jeść, pracować, spać, wychowywać dzieci. Niech inny zadbają o realizację snu demokracji i wolności. Prawda jest niebezpieczna i niepokojąca.
Rafał A. Ziemkiewicz dodał, że filmu nie będzie oglądał. Niestety, ale to właśnie powyższe podejście jest polityczne.
Nie wiem jak u Rafała Ziemkiewicza, humanistów i zwykłych prostych ludzi ze zrozumieniem podstawowych praw fizyki, mechaniki, ale informacje płynące z filmu są wiarygodne. Sprawa jest oczywista. TO NIE BYŁA ZWYKŁA KATASTROFA.
Elementów doprowadzających do tragedii było wiele, np. fałszywe dane nawigacyjne i wiele, wiele innych. Maszyna rozpadała się w locie. Każdy, kto śledził najważniejsze informacje na ten temat od 11 lat wie, że informacje zawarte w filmie są prawdziwe.
Ten film to horror dokumentalny i dramat polityczny w jednym.
                                    Prawda jest straszniejsza
Ewa Stankiewicz w audycji na Radia Wnet publikowanej na YT pt.: „Stankiewicz: Macierewicz jest w chórze winnych za to, że po kilkunastu latach mamy zbrodnię bez kary” https://www.youtube.com/watch?v=SzJu9irXqdA mówi, że w złożonej z wielu tajnych członków podkomisji Macierewicza postawiona jest ścianą, a sam Macierewicz jest odpowiedzialny, że winni w tej sprawie nie zostaną skazani.
Stankiewicz apeluje o raport końcowy. Mówi, że choć Macierewicz jest zasłużony, „to nie o niego tu chodzi, tylko o polskie bezpieczeństwo”. Autorka bojkotowanego przez TVP filmu „Stan zagrożenia” mówi o aktywnej roli osób po polskiej stronie, którzy są winni katastrofy.
Tu nie chodzi o analizę sporu pomiędzy Antonim Macierewiczem a Ewą Stankiewicz i jej mężem. Tymczasem mąż Ewy Stankiewicz Glenn Jørgensen to pochodzący z Dani (kraju, który wydał sekretarza Generalnego NATO), pilot, inżynier, niedoszły naukowiec z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego - były członek podkomisji smoleńskiej, który sam swoje usługi miał zaoferować Antoniemu Macierewiczowi. Czy Glenn Jørgensen jest współpracownikiem jakiś służb?
Dla tygodnika „Sieci” Glenn Jørgensen napisał:
Tymczasem (...) mamy do czynienia nie tylko z poważnym opóźnieniem lub wstrzymaniem prac, lecz także nieodwracalnymi szkodami powstałymi w wyniku decyzji podejmowanych przez przewodniczącego”.
Ktoś to musi wreszcie powiedzieć, ale mam nadzieję, że reżyserka Ewa Stankiewicz nie jest wykorzystywana i nikt nie ma takich zamiarów. Wszakże za mąż wyszła bardzo późno, a jej maż na pewno nie ma celów politycznych służących wciągnięciu Polski do konfliktu przeciw Rosji. Szykuje się „gorąca wojna”. Polska takiego konfliktu może nie przetrwać.
Można powiedzieć, że Ewa Stankiewicz jest głosem swojego męża, który bardzo chce nagłośnić sprawę. Problem w tym, że to nagłośnienie może być bardzo niebezpieczne dla nadchodzącej wojny.
Moje najgorsze obawy są takie, że podejrzani są obywatelami, nie tyle wielu państw, co istotnych organizacji. Trudno złapać kogoś za rękę. A może przesadzam i sprawcy katastrofy już nie żyją?
Jedno jest pewne, to nie była zwykła katastrofa, a wyciszanie tej sprawy ma cele polityczne, i to takie, aby przeciętny Polak mógł spokojnie spać i „nie ginąć za Katyń 2010”.
Ps. Ludzie pytają, kiedy wreszcie poznamy prawdę. Już ją poznaliśmy, nie rozumiecie? Tylko nie możemy dać się sprowokować.
NATO ma w Polsce istotne interesy. Nie możemy dać się wykorzystać, jako mięso armatnie do nadchodzącej wojny na Wschodzie. A czyż wielu zagranicznych komentatorów nie pisało, że gdyby prawda wyszła na jaw, albo do takiej katastrofy doszłoby obecnie, to na terenie Europy Środkowo – Wschodniej, w tym przede wszystkim na terenie Polski, doszłoby do wielu niekontrolowanych reakcji jądrowych?
Czy Glenn Jørgensen dokonuje mniej więcej tego samego, co robił w sierpniu 1939 roku przypływający do Gdyni na jachcie „Czarodziejka” w 1939 roku Lord Duff Cooper, minister rządu Jego Królewskiej Mości Króla Jerzego VI?
Błogostanu życzy wszystkim
Romuald Kałwa
 
ps. Jeśli prawda przeczy faktom, to biada faktom:
Powyżej: Fragmenty filmu podkomisji smoleńskiej (zrzuty ekranu)
 

 

KOMENTARZE

 • co za bzdury!
  tam się nic nie wydarzyło!
 • dajcie spokój
  dajcie spokój z tymi elitami ;co mi to za elity które bez zastanowienia pakuja sie cała zgrają do jednego samolotu ,co to za elity (te mundurowe ) które nie przestrzegają zasad związanych z lotnictwem i bezpieczeństwem lotów ,co to za elity które wykorzystują Katyń do przedwyborczych przepychanek ????? .
  Jakoś mija 11 lat i nie ma potrzeby aby prawie te same " elity ",pałały chęcia odwiedzania grobów nieszczęśników z Katynia .
 • Prawda jest straszniejsza
  Z tym się zgadzam, bo wiele wskazuje, że to fałszywe tropy.
 • O stosunku miejscowych katonkow mowi ocena teksti.
  Ocena typu: tym gorzej dla faktow.
  Im za calosc ocen wystarcza kpiny na temat strasznych oczu Szalonego Antoniego.
  I... ciszej o tym bo sie jeszcze Miszka wkurzy a to cale NATO przyda sie na to.
  Zeby w poplochu zwiac z Novoj Zapadnoj Gubiernji.
  Amin.
 • @brian 21:47:12
  Oczywista: ocena tekstu:))
 • Zdrajcy sprawe Tupolewa.
  W rzopie maja.
  Z prawa, lewa.
  Strach im jaja mocno sciska.
  Kaze toczyc piane z pyska.
  Klamac, ciskac g...nem po raz n- ty.
  Obfajdywac argumenty.
  Z dokumentuw robic jaja.
  Tak jak kaze ryza szwaja.
  Razem z Emkiem i Makrela.
  Co nas w ciemna mase miela.
  Wszyscy wiedza? Czas mataczyc.
  Kiedy prawda go...o znaczy.
  Najwazniejsze sa "stosunki".
  Dobro "swoich"? Szsjs na weietrze.
  I tak przyjdzie Miszka, znowu.
  Nami sie podetrze.
 • Autor
  1* Człowieku, nie masz większych zmartwień niż jakaś tam katastrofa w jakimś tam Smoleńsku? Twoja rodzina zdrowa, pracę mają, zarobki godziwe, bankructwo Ci nie grozi, namordnik oddychania nie utrudnia? Przynajmniej tylko jeden odcina kupony od lock downowego holokaustu Polaków.
 • @viridiana 22:46:17
  Bardzo niesympatyczny komentarz.
  Podobno Neon to portal Polaków,więc mają prawo pisać co im w duszy gra. Nie musi się to Pani podobać.
  Na tym polega tolerancja dla różnych poglądów.
 • @ Autor, All
  "Czy Glenn Jørgensen dokonuje mniej więcej tego samego, co robił w sierpniu 1939 roku przypływający do Gdyni na jachcie „Czarodziejka” w 1939 roku Lord Duff Cooper"

  Według mnie to najprawdopodobniej bardzo celne porównanie.
  Żeby tylko potem panie Ewie nie było przykro jak się spisek posypie.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 01:17:05
  Ano, to byl symbol zaczatku zdradzenia nas przez "gwarantow".
  A inne, z kolei " niewinne" wplyniecie takiego se pancerniczunia szkolnego...
  Tylko patrzec regularnych rejsow sowie..
  ekhm. m, m, m rosyjskich kutrow rakietowych.
  Oczywiscie dla ochrony NS2 i wogle czego sie da przed tymi szalonymi Polaczkami.
  Jeszcze by im sie zachcialo dochodzic jskiejs tam pravdy za jakis urojony Smolensk czy co?
  Tak jak tam byla bezczelna prowokacja, tak tu musimy chronic Rurociag Przyjazni przed pogrobowcami, no, obojetnie czego.
  A ze beda cos stekac o blokadzie morskiej i tej na granicy z naszymi druzjam Gjermanami, niech im wystarczy to co dostana droga lotnicza od drugich awanturnikow, krwiozerczych konio... Jankesow.
  No na nich u nas "bukov" chwatit.
  I jeszczijo adno.
  Chcieli, no to proceduraki maja juz ten swoj Polexit, ga, ga, ga.a
  Uze my o etam z Kanclegrrrrrrin Mjerkiel, starikoljubjeznym Makaronom i drugimi druzjam padumali.
  Ura, ura, ura!
 • Jeden żydowski bełkot !
  38:25 – wybuch
  38: 27 – k...a mać....
  38: 29 – Aaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
  38:30 – k...a!!!!!!!!!!!!!
  38:31 – trzask, pyknięcie, cisza

  Durne żydy jak byłby wybuch o 38''25 to po wybuch była by cisza ! a nie jeszcze kurwa mac , aaaaaaa !!!!!! , trzask !!!!

  Oświadczam ! gdy rządzą żydzi przy pomocy bandytów z prewencji nigdy Polacy Słowianie nie poznają CAŁEJ prawdy ! [ od odlotu z Warszawy do katastrofy ] dziś bandziory żydowskie ukrywają prawdę że zamordowali [ przez swoją głupotę ] 96 osób !

  Powiem prawdę ! żydów mi nie szkoda !!!! ale szkoda mi tych Polaków co się znalezli z żydami w samolocie .


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 08:01:08
  Darovij ljubimyj Tadieosije.
  Zapis nie musial urwac sie dokladnie w momencie eksplozji.
  Zwlaszcza ze wedlug Niezaleznych, Potwierdzajacycych sie Raportow bylo pare eksplozji.
  W tym pierwsza w placie.
  Zaloga Miala jeszcze krotki ale Czas na okrzyk rozpaczy i bezsilnosci.
  Bo perwszy wybuch niz zniszczyl instalacji
  Dopiero ekspoozja w centroplacie zniszczyla wszystko.
  A osobna kwestia, kto tak naprawde wtedy zginal.
  Bo mogly wystartowac dwa samoloty.
  Jeden oficjalny "oslaniajacy" wlasciwy lot.
  Drugi z prawdziwa delegacja.
  Tu wchodzi prawdopodobienstwo dokonania "zamachu warszawskiego".
  Wtedy sens maja likwidacje swiadkow i zniszczenie budynkow- miejsca podmiany zaminowanego Tupolewa na wlasciwy dajacy zludne poczucie bezpieczenstwa.
  Zas cala skcje na Sieviernym wykonali Rosjsnie.
  A ta w Warszawie "nasi".
  Kimkolwiek by byli.
  Potem ekipy " sprzatajace" oraz seryjny.
  I wybicie "sprzataczy".
  Chocby pod pretekstem narkotykow czy zorganizowanej przestepczosci.
  Ktora mogli sie posluzyc.
  Nieprawdopodobne?
  Juz dawno temu napisalem text " Operacja utka".
  Kto chce, poszuka.
 • @brian 08:31:20
  "darovuj" ili "izvijeni", " pierwszy juz uszkodzill instsalacje".
  Dopiero eksplozija".

  Przepraszam, cholerny Abndek z jego mikroklawiatura(wrrr:(
 • @Andek.
  Oczywista "Andek".
  Do klatki z kalectwem #.
  Szkoda ze Watch Manowi sie juz nie pozali:(
 • @kula Lis 69 08:50:45
  "Powiem tak żydom i ruskim zależało na tej katastrofie a Niemcy z tego najwięcej skorzystali"

  Jak Żydom i Ruskim mogło zależeć wcześniej, skoro dowiedzieli się o katastrofie po fakcie?
 • "Prawda jest straszniejsza - to nie była zwykła katastrofa..."
  ---------------
  To kłamstwo ubiera prawdę w przymiotniki - a ona ich wcale nie potrzebuje.
  Wniosek?
  Ta katastrofa była niezwykła w takim sensie, że przebiła na wskroś wszelaką głupotę - ale jednocześnie udowodniła wszem i wobec, że Polski jako państwa nie ma. Jest tylko jej atrapa - jako żerowisko dla wszelkiej maści kanalii rrodzimych i rozsianych po świecie - co to smołą i siarka capią.
  Na koniec - w tym szatańskim swiecie jest od pewnego czasu taka prawidłowość, że niewinnych ludzi morduja dziadziusiowie - a wnuczusiowie składaja owym pomordowanym potem kwiaty - roniąc do kamery krokodyle łzy. Katyń nie jest żadnym wyjątkiem.
 • @Pedant 09:00:36
  Po fakcie.
  Którym.
  Na etapie
  zatwierdzenia planu.
  Na etapie wyznaczenia zabezpieczenia materiałowo kadrowego.
  Na etapie opracowania osłony kontrwywiadowczej.
  Na etapie schematu eliminacji wszystkich świadków, systematycznego niszczenia dowodów i tego co skrótowo nazwano "maskirovka".
  na ew. etapie zorientowania się ingerencji jakiejś trzeciej siły.
  Na etapie maskowania swego ewentualnego niepowodzenia lub sposobów zaradzenia skutkom szantażu ocalałymi dowodami.
  Głupoty.
  Brak dowodów.
  Przecież miał być brak dowodów.
 • @Romuald.
  Oby i u nas było to możliwe.
  Wiem, z pozoru niepoważnie i prowokacyjnie.
  Ale tego nam trzeba.

  https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc

  I dla oddechu.
  Przepraszam za ew.durne reklamy.

  https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc

  I dokąd zmierzamy.

  https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc
 • @Jan Paweł 09:30:20
  Zostalem dwukrotnie zaatakowany.
  W tym raz efekt- ciezka choroba.
  Wszelkie "organy" lacznie z Powiatowka i miejscowa Prokuratura zainteresowane tylko urwaniem lba sprawie.
  Zaslaniaja sie... procedurami.
  A moje zgloszenia z 2016 roku, mimo niezrozumienia rodziny(po co laziles i tu i tu) zostaly "znikniete".
  Chce zemsty?
  Sprawiedliwosci.
  Sprawiedliwosci.
 • @Asgard 23:10:22
  I taki miał być szanowny Panie. Polacy żyją w tej chwili poważniejszymi problemami niż pamięciowa reanimacja smoleńskich trupów, która do niczego nie prowadzi. Proszę mnie nie uczyć, na czym polega "tolerancja dla różnych poglądów", ponieważ są poglądy tak plugawe, nikczemne i krzywdzące, których żaden Polak tolerować nie powinien. "Polacy wymordowali 3 miliony żydów" - napisał w gazecie jakiś łajdak. Ten pogląd też Pan będzie tolerował?! No, całe szczęście, że większość tak nie myśli. Kończę życzeniami, żeby raczej Panu w duszy zagrała śmierć kilkuset tysięcy Polaków z premedytacją odepchniętych od pomocy medycznej przez rządzącą klikę. To jest większa katastrofa niż smoleńska, tu należy szukać winnych i modlić się do Boga, żeby jak najszybciej zabrał ich do siebie...
 • @viridiana 11:33:16
  "w duszy zagrała śmierć kilkuset tysięcy Polaków z premedytacją odepchniętych od pomocy medycznej przez rządzącą klikę. To jest większa katastrofa niż smoleńska, tu należy szukać winnych i modlić się do Boga, żeby jak najszybciej zabrał ich do siebie..."

  Dokładnie tak jak Pani pisze.
  Dodatkowym skurwys... złodziejstwem jest pobieranie opłat na NFZ, a pomocy medycznej nie ma.
 • @euro.pejski.sceptyk 19:11:46
  Kiedy wyszedłeś z psychiatryka???
 • @z prowincji p 20:43:07
  Jak widać, na prowincji też są oszołomy, które nie rozumiejąc tej tragedii, piszą BZDURY!!!
 • @viridiana 22:46:17
  A gdyby twoja rodzina zginęła w zamachu, też byś pisała takie BZDURY???
 • @Jasiek 01:17:05
  Następny, durny "ekspert"!
 • @brian 07:17:36
  Co ty bierzesz, że piszesz takie BZDURY???
 • @kula Lis 69 08:50:45
  Witam. Serdeczne dzięki za ten konkretny i dosadny wpis ku pamięci bestialsko zamordowanych 96 Polaków, i z tej tragedii głupole, kretyni, oszołomy , antypolacy itp. robi sobie kabaret i pokazuje pogardę TRAGICZNEJ ŚMIERCI elity państwa polskiego!!!!Te bezmózgi nie rozumieją i nie zrozumieją, jakie znaczenie ma ta tragedia dla Polaków!!! Przytoczę katastrofę samolotu IŁ62, który spadł w lesie kabackim i jego skrzydła wycięły ok 100 m.b. lasu be utraty nawet centymetrów długości!!!
 • @demonkracja 09:16:42
  Czy ty, głąbie piszesz z jakiejś republiki banaowej???
 • @Jan Paweł 09:30:20
  Zmień nick, bo obrażasz świętego człowieka, pisząc BZURY!!!
 • @viridiana 11:33:16
  Nie będę komentował drugi raz tego, obrażliwego dla ofiar wpisu, który świadczy o stanie mózgu, tylko zadam pytanie: dlaczego po tej tragedii zamordowano kilkanaście osób:Petelicki, szef kancelarii Tuska itp!!! Być może ktoś, kto ma trochę inteligencji, napisze parę zdań PRAWDY!!!
 • @zibi 12:29:02
  To ze zawarlem mozliwe wersje wydarzen w pigulce to obraza logiki???
  A bredy Anodiny, wyrazne objawy zadowolenia u ryzego(szczerzenie sie i zolwiki) to sabaka?
  A zacieranie sladow, wyburzenie slawetnego hangaru?
  Dla myslacego oznacza to udzial "sil trzecich".
  Prawda moze byc taka jak w tytule notki.
  A nie jednostronna.
 • @zibi 12:18:37
  Racja a Tu154 to kopia Boeinga 727 który miał być bombowcem dlatego podwozie miał w bardzo wzmocnionych skrzydłach. Podbrzusze na klapy bombowe. Są dziesiątki filmów jak Tu154 i nie tylko on koszą lasy a skrzydła całe.
 • @zibi 12:21:12
  Obrazanie inaczej myslacych to norma?
  Gdy wyrazam dosadnie domaganie sie Prawdy nie "pravdy".
  Nie pospolitej zemsty?
  Jakakolwiek by nie byla to urazanie czyjejs milosci wlasnej?
  Branie pod uwage skomplikowanych gier wywiadowczo dywersyjnych a nie tylko prymitywnego ruskiego siania grozy?
  Gdzie do jasnej bylo kontrwywiadowcze zabezpieczenie.
  A jesli bylo, czyje interesy realizowalo?
  Jesli branie tego pod uwage jest szalone i zwiadczy o braniu czegos.
  Tak, biore.
 • @brian 15:36:21
  Były dwa huki i wstrząsy ...to się zgadza.
  Oba są na nagraniach wić nie dało się ich zmienić.

  Pierwszy gdy samolot wyrżnął podwoziem (kołami) w ziemię podczas wylatywania z wąwozu przed lotniskiem (były ślady na ziemi i są fotki)
  Drugi huk i wstrząs to gdy samolot zawadził jednym skrzydłem o brzozę.
  Ten drugi huk i zabił bo brzoza oderwała końcówkę skrzydła.
  A nierówne skrzydła to nierówna siła nośna to jedno skrzydło idzie do góry (to całe) a drugie w dół. Samolot robi korkociąg...
  i mamy krzyki takie jak w wesołym miasteczku na Rollercosterze.
  Na końcu samolot ląduje na plecach.
  Piloci bezradni nie wiedzą co się dzieje samolot ich nie słucha
  bo nie wiedzą że nie mają kawałka skrzydła.
  Jedyne co wiedzą od kilku sekund to to że są za blisko ziemi (dwa uderzenia)... i dalą pełną moc silników i klapy na wznoszenie
  Stąd słyszany przez wszystkich na lotnisku nagły wielki ryk silników.
  Za późno niestety... samolot "ląduje" na plecach.. a to oznacza śmierć dla wszystkich.
  Gdyby lądował na kołach wielu by przeżyło...niestety brzoza, skrzydło korkociąg...

  Nie mieli prawa szukać we mgle ziemi.
  To ich zabiło.
  Wcześniejszy opis to tylko detale techniczne jak ich zabiło.

  To podobnie jak jazda 200km/h na śliskiej jezdni.
  Tu zabija decyzja i rozpędzeniu do 200km/h..
  a opis poślizgu, koziołkowania, nawinięcia na drzewa to już tylko mało ważne detale techniczne.
 • @Oscar 15:58:58
  A jednoczesnie smiertelnie(z naciskiem na pierwsze slowo) powazne wypowiedzi. Takze tutaj ze w zapisach czarnych skrzynek nie powinno byc zadnych dzwiekow po przerwaniu kabli.
  Oraz wiele wykresow trajektorii.
  Lacznie z wykluczajacymi lot do gory kolami.
  Bo nie bylo miejsca na taki obrot.
  A wtedy kadlub musialby koziolkowac.
  Nie zas przejsc w obrot w plaszczyznie poziomej po trafieniu na "pancerna brzoze".
  Do cholery i troche wersji.
  A wszstkie- blad pilota, mgla, despota w kokpicie i wszystko co wyklucza uzycie ladunkow wybuchowych.
  A w odwodzie szalony Antoni z przekrwionymi galami.
  Jak mowi doswiadczenie zyciowe i wiedza na temat politycznych mordow, moga byc przeprowadzone w prymitywny sposob.
  Ale najwazniejsze, kto za nimi stoi.
  I to moze byc przyczyna ujawnienia dopiero teraz wynikow badan laboratoryjnych.
 • Zdrajcom i wspólnikom zbrodni jest ciężko!
  Bo boją się osądzenia i kary
  Kiedy już zacznie gnić ich własne mięsko
  Będzie lament i piekielne ofiary
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @zibi 12:08:25
  Nie ma takiej możliwości, by moja rodzina należała do zdrajców i wrogów Narodu Polskiego! Nie zrobili kariery na swoim partyjniactwie i szkodzeniu polskiej racji stanu. Mojego ojca wywalili z roboty, bo nie dość, że nie chciał się do PZPR zapisać, to jeszcze złośliwie głupkowatemu agitatorowi wycug u swojego rodzica przypomniał.
  A teraz spadaj POPIS -owy trollu, skoro dla każdego oponenta masz wyłącznie inwektywy, zamiast argumentów. Już 11 lat temu Polacy się śmiali, że jeden trupolew to za mało a na Wawel najlepiej przez Smoleńsk wędrować. Dowiedz się lepiej, ile pieniędzy kosztowała polskich podatników coroczna celebra tego wydarzenia i szukanie "prawdy", która nikogo nie obchodzi. Tragedia bankrutującego z powodu lock downu oraz zmarłego wskutek szkodliwych decyzji obecnego rządu Polaka, jest dla mnie bardziej godna współczucia.
 • @kula Lis 69 08:50:45
  Nie wiem czyje są te zwłoki i nie obchodzi mnie to. Ale Pan zepsułeś mi przyjemność spożywania kolacji, więc oczekuję przeprosin.
 • @viridiana 11:33:16
  Myślę,że myślący ludzie chcieliby poznać prawdę. Bez prawdziwej historii polskiej delegacji 10.04.2010 roku nie można wskazać winnych a tym bardziej ich osądzić.
  Kwestia odcięcia ludzi od pomocy lekarskiej to osobny temat.
  Zniesławianie Polski w mediach światowych to jeszcze co innego.
  Nie można mieszać wszystkiego jak w garnku, bo to nie gotowanie zupy a sprawy państwowe.
  Gdybyśmy mieli odpowiedzialnych przywódców zarówno w 2010 jak i teraz , nie byłoby tych problemów.
  Co do ostatniego zdania , radziłabym ochłonąć i zastanowić się nad sobą.
  Nie wiem czy Pani wie, ale ludzie wierzący nigdy nie proszą Boga o czyjąś śmierć. Proszę zatem nie pouczać Polaków jak mają się modlić.
 • Operacja "Utka"
  Utka, po rosyjsku, kaczka.

  Kto chce, odsyłam.

  http://tomo.neon24.pl/post/58814,powiew-nieprawdopodobienstwa

  Zwróćcie też uwagę na rolę "znikającego" hangaru i na wielkiego transportowego Ił- a. Krążącego b. nisko we mgle tuż przed mającym nastąpić lądowaniem delegacji polskiej. Prawie zahaczał jednym ze skrzydeł o ziemię. Czyżby coś rozrzucał?
  Poza tym jedno z wydań Wiadomości "pomyliło się" podając news o szczęśliwym lądowaniu delegacji na Sieviernym.
  I ta natarczywa analogia do akcji "Konserwa".
  Jeśli rozpoznano DNA ofiar, może to wyjaśnić rolę tajemniczego transportowca i hangaru w którym uprowadzono członków delegacji lub ich zlikwidowano.
  A ew. oficjele wsiadający do samolotu zostali zastąpieni przygotowaną i potem zlikwidowaną ekipą aktorów którym miałyby być zrobione ew. zdjęcia. Być może wybuch który zabił delegację miał nastąpić w kontrolowanych warunkach by nikt nie przeżył.
 • Aż dziw bierze, ile to czasu poświęca się celebrowaniu polskich
  nieudanych i nieszczęśliwych przypadków historycznych. Niezależnie jak będą one odkręcane, analizowane, dyskutowane, dalej jest to ...przegrana Polski.
  Przegraną nie należy się szczycić, ani jej celebrować. Nie można utrwalać w świadomości ludzi, że są odwiecznymi ofiarami czy to z własnej, czy obcej przyczyny.
  Ofiara, która nie jest w stanie zdyskontować własnych strat, jest podwójną czy nawet potrójną ofiarą, bo wzbudza nie tylko litość, ale i pogardę. Nikt nie szanuje wiecznego niedołęstwa, jęków i narzekań. A polski kalendarz właśnie z tego się skład, przegrane powstania, tragiczne rocznice, niedotrzymane układy i obietnice. Czy o to chodzi aby młodzi Polacy nie wierzyli we własne siły?
 • @brian 20:18:13
  Jakie zdjęcia?
  Nie przypominam sobie zdjęć z lotniska Okęcie przed wylotem. Nie sądzę abym to przeoczyła,bo wtedy bardzo się interesowałam sprawą.
 • Gowno Prawda
  Ten lot jak każdy inny miał swoje punkty kontrolne Ostatni znajdował się za lotniskiem po czym samolot albo zatoczył by luk i podszedł od wschodu albo odszedł na zapasowe - co zapewne miało miejsce. Pilot musi trzymać się planu lotu. Rozbito zapewne dublera po niewłaściwej stronie lotniska a i żadnych ciał tam nie było zaraz po wypadku Co zrobiono z pasażerami to straszne pytanie
 • @Asgard 20:37:11
  Jest napisane "ewentualne".
  Gdyby fotoreporterzy mogli z daleka uchwycić cokolwiek.
  A gdy brak takiej możliwości, aktorzy byliby niepotrzebni.
 • @viridiana 19:08:51
  100% racji.
  Kaczyński Lech podpisując TL zdradził polskie interesy a jego brat Jarosław dokonuje ostatecznego aktu dobijania Polski. To są niezbite fakty od których odciąga się uwagę Polaków.
 • @Asgard 19:46:26
  Doskonale wiem o co proszą wierzący i w tym względzie ma Pan(i) absolutną rację. Tak napisałam ze względu na grasujących na Neonie człowieczków, określanych przez publicystę Michalkiewicza "sygnalistami". Nie uśmiecha mi się podzielić losu Pani Prezydentki nawet gdybym została zamknięta w pierdlu zamiast w wariatkowie, razem z tą Panią. Tak mi się też artykuł skojarzył z linią polityczną prezentowaną na okoliczność śmierci jednego z reżyserów magdalenkowej zdrady ocalonego przez Polaków z wojennej pożogi Beniamina Lewartowa, ksywka Bronisław Geremek. Kiedy wszystkie rządowe media opłakiwały tego wybitnego człowieka i z wielkim hałasem reklamowały jego zasługi dla Polski, na wiecu "ku czci", grupka Polaków rozwinęła skromny transparent z napisem: "Boże, dziękujemy Ci, że zabrałeś go do siebie". Więc jeśli Bóg rychło zabierze do siebie T.Grodzkiego, A Dudę, Niedzielskiego, Morawieckiego z Kaczyńskim na czele, to Mu za to podziękuję. A jeśli zrobi to diabeł, też płakać z tego powodu nie będę.
 • @Robik 02:01:42
  Cóż, Pan Kałwa pewnie już zaszczepiony...
 • @viridiana 08:20:45
  Na co?
 • ale bzdety
  katastrofa , brednie i jeszcze raz brednie . Rosja u siebie wysadziła samolot z dyplomacją obcego kraju . Nie róbmy z Rosjan idiotów !!
 • @Berti 22:24:18
  Zdravstvuj Bijerti.
  Ty znajesz atlicznczna szto u bywszoj "polskoj" wuasti byu tol'ka agaromnyj ispug.
  Sztuoby nije pakan'czili kak drugije nijepakornieje raby.
  Ty i pasliednije agijenty dieuajut gawno iz uma polskich durakov.
  No ich mien'sze i mien'sze.
  Paprobuj na "Pudelkije".
  Sijuda wsje widit, kto ty.
  Kosmonavt iz Sputnika.
  Wazwraszczijaj na orbitu.
  Stoliczna jeszczijo hauodnaja.
  Ili nijet
 • @Anna-PK 20:32:51
  W 100% ma Pani racje.
 • @Anna-PK 20:32:51 //Aż dziw bierze, ile to czasu poświęca się celebrowaniu polskich nieudanych i nieszczęśliwych przypadków
  historycznych.// Pani Anno tutaj nawet nie można dyskutować w poszanowaniu wzajemnym i bez CENZURY blogerów (poniższy post wklejam tutaj po raz drugi, może komuś pomoże. Komentarz usunięty przez aż 3 blogerów w dniu 13.04.21r.: Zygmunt Białas - Romuald Kałwa - Krzysztofjaw na neon24.pl Ciekawe prawda ...?!).

  //@zygmuntbialas 21:36:20 // Opublikowano 09.04.2017. - SKW potrzebowała 7 lat na taką wrzutkę?// ZNA PAN SPRAWĘ WIĘC WIE, ŻE
  "zapisy z kamer WPL (Wojskowego Portu Lotniczego przy Okęciu - red.) był w materiałach badanych przez śledczych po 10 kwietnia."
  Źródło:
  "SKW "odnalazła" nowe nagrania? "Badała je Komisja. W takim tempie za 2 lata znajdą raport"
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21613678,skw-odnalazla-nowe-nagrania-badala-je-komisja-w-takim-tempie.html
  oraz dodatkowe źródło informacji:
  "Po opublikowaniu nagrania w mediach, głos zabrał Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który na Twitterze napisał: „Z @TVN24 dowiaduję się, ponoć SKW odkryła nowe, nieznane zapisy z kamer w WPL. W raporcie na str. 74 w pkt.15) opisano, że były analizowane”.

  A wcześniej, odnosząc się do publikacji tego nagrania na stronach m in. niezależna.pl Maciej Lasek ironizuje: „W takim tempie to za 2 lata "znajdą" raport Komisji Millera. Zapisy z kamer w WPL były w materiałach komisji”.'
  Źródło:
  https://polskatimes.pl/katastrofa-smolenska-skw-opublikowala-nagranie-z-okecia-z-10-kwietnia-2010-roku-video/ar/11968974

  https://bi.im-g.pl/im/89/9c/14/z21613449V,Nagrania-sprzed-wylotu-Tu-154-M-do-Smolenska.jpg

  RAPORT KOŃCOWY - ZDJĘCIE WRAZ ZE STRONĄ DO MONITORINGU NA OKĘCIU!!!
  https://bi.im-g.pl/im/5/21613/m21613725,R.jpg
  Źródło:
  https://doc.rmf.pl/rmf_fm/store/rkm.pdf

  Przytaczam dwa kolejne FAKTY-DOWODY, że LOT TU 154M Z OKĘCIA dnia 10.04.2010 roku odbył się pomimo Sz. P. i KAMRATA REPSOLA WYGŁUPÓW (BO ARGUMENTACJI BRAK!!!!). Ponawiam próbę o ustosunkowanie się do poniższych faktów!

  Zdjęcie śp. Lecha Kaczyńskiego już po (takich dowodów Sz. P. oczekuje?).
  http://ic.pics.livejournal.com/gorojanin_iz_b/34690314/19807/19807_original.jpg

  Specjalnie dla Sz. P. wklejam rozmowę pilotów już w Smoleńsku między pilotami Jaka-40 i TU 154M:
  https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-7dnV-vZZE-hct2_infografika-664x442.jpg

  Ciało śp. Lecha Kaczyńskiego zidentyfikował jego brat Jarosław Kaczyński w Smoleńsku -"Nie miałem wątpliwości, że to Leszek. Po prostu twarz była jego twarzą". Przytaczam większy fragment wypowiedzi JK:

  "Rok po katastrofie Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu, w którym dokładnie opisał, jak na miejscu tragedii, w Smoleńsku, identyfikował ciało swojego brata - prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  - Mimo namów, żebym tam nie szedł i żebym tego nie oglądał, to zdecydowanie zażądałem, żeby mi pokazać ciało brata - mówił w 2011 roku prezes PiS.

  - Zobaczyłem, niestety, nie miałem wątpliwości, ciało brata. Uklęknąłem, modliłem się, ucałowałem brata. I doszło później do sporu, bo Rosjanie chcieli go zabrać na badania DNA, czyli do Moskwy. Ja się na to nie zgodziłem, ale oni się dosyć upierali, choć byli, trzeba przyznać, grzeczni, póki nie powiedziałem im, że brat ma pewną charakterystyczną cechę, mianowicie bliznę na prawym ramieniu po wypadku samochodowym - wspominał Kaczyński.

  - No i wtedy już uwierzyli, że rozpoznaję właściwie - mówił."
  Źródło:
  https://tvn24.pl/polska/lech-kaczynski-tak-identyfikowano-cialo-prezydenta-czarno-na-bialym-ra692849-3194061

  Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata dnia 10 kwietnia 2010 o ok. godz.: 15:33 w Smoleńsku.
  https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie336652f797fcfaca154f371258a54014-jaroslaw-kaczynski-zidentyfikowal-cialo-brata-652185/alternates/FOUR_THREE_1280

  https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie336652f797fcfaca154f371258a54014-jaroslaw-kaczynski-zidentyfikowal-cialo-brata-947575/edba6d4427d6bbc195621f48826da7c1.jpg

  Co pisał Adam Bielan z miejsca tragedii?
  "Nie mogę przestać płakać. Widziałem ciało Prezydenta i... żakiet koleżanki wiszący na fragmencie kadłuba. Brak mi słów" - napisał tuż przed godz. 2 na Twitterze towarzyszący Kaczyńskiemu Adam Bielan."
  Źródło:
  https://tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-zidentyfikowal-cialo-brata-ra211467-3596107

  PS
  Parafrazując dr hab. Pawła Artymowicza: Szanowni Panowie Białas i Repsol, co do prawdy o Smoleńsku niech panowie zasięgną informacji u uczciwych fachowców, nie u manipulantów i kłamców smoleńskich.
  Źródło:
  https://www.rp.pl/Katastrofa-smolenska/304179936-Katastrofa-smolenska-Dr-hab-Pawel-Artymowicz-Zamachu-i-bomby-w-tupolewie-nie-bylo.html

  Co działo się 10 kwietnia 2010 roku - 10.04.2021.
  Tomasz M. Wandala 13.04.2021 10:16:17//

  PS
  Komentarz ocalony dzięki wcześniejszemu zarchiwizowaniu go.
 • @Tomasz M. Wandala 09:57:48
  Zaraz pojawią się komentarze, że ci którzy rozpoznali LK to oszuści albo ... zahipnotyzowani - włącznie z J Kaczyńskim.
  Ludzie, czy nie widzicie, że na naszych oczach dokonuje się nieporównywalnie większa tragedia?
  Polska ginie!
 • To byla
  zwykla katastrofa.
 • @Bara-bar 03:18:05
  Daruj.
  Przestan bar- barzyc. Pliss.
  W jakims 2007 roku jeden z wysokich stopniem wojskowych rosyjskich powiedzial mn. w takie slowa w wywiadzie:
  Musimy zrobic cos tak niewyobrazalnego i bezczelnego ze caly swiat zamknie morde ze zgrozy.
  Chyba to byl ktos z Attachatu.
 • @Asgard 20:37:11
  U Pana Wanadali o 09.57 jest zdjecie z b. daleka.
  Cyfrowy zoom.
  Brak detali.
  Aktorzy kryzysowi?
  Mozliwe.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej