Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

TSUE zakazał wydobywania węgla w Turowie- natychmiast!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Skargę złożyła strona czeska. TSUE: Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Tomasz Gawęda na Twitterze napisał: TSUE to ten organ, którego wszyscy wyroki olewają (w tym Niemcy itd).
Tymczasem jak piszą Krzysztof Dębiec i Michał Kędzierski na stornie Ośrodka Studiów Wschodnich: „Węgiel brunatny wciąż odgrywa istotną rolę w energetyce Czech i Niemiec, pozostając jednym z kluczowych źródeł energii elektrycznej. Kraje te – oraz Polska – to najwięksi producenci i konsumenci tego surowca w UE”.
Dziwnie to wszystko wygląda: taka niesamowita koincydencja awarii w Bełchatowie, gdzie miał zawinić czynnik ludzki, rurociąg Nord Stream 2, i ataki węgiel brunatny w Polsce. Myślę, że polski kontrwywiad będzie miał co robić. Awaria w Bełchatowie za skutkowała importem energii z Czech, Słowacji i Niemiec.
To jest walka o suwerenność energetyczną Polski. Hanna Schudy na stronie https://stopturow.com/pl1.php?dzial=2&kat=14&art=31 pisze:
1. „Czeski sprzeciw wobec polskich planów może mieć jednak drugie dno. Czescy biznesmeni, mogą zarobić na ewentualnych dostawach węgla brunatnego z Czech lub Niemiec do Polski, jeśli Turów będzie go potrzebował przez blokadę własnego wydobycia”.
2. „Brak daty odejścia od wydobycia węgla brunatnego w Czechach, a także wciąż aktualne daty planowanego wydobycia węgla brunatnego nasuwają pytanie o to, gdzie Czesi znajdą rynek zbytu dla swojego węgla? Jeśli udałoby się im zablokować wydobycie węgla brunatnego w Turowie, mogłyby go sprzedać właśnie tam. Czy wówczas kraj liberecki będzie zatem protestował przeciwko wydobyciu węgla w sąsiednim kraju usteckim, z równie dużym zapałem jak działa przeciwko sąsiedniej Polsce?”
3. Autor sugeruje także, że „czeskie oblężenie Turowa” nosi niemieckie ślady
„Czesi są także właścicielami elektrowni zasilanych węglem brunatnym przy granicy polsko-niemieckiej. Szwedzki Vattenfall sprzedał w 2016 roku kopalnie węgla brunatnego elektrownie Jaenschwalde (3000 MW) i Schwarze Pumpe (1600 MW) w Brandenburgii, a także Boxberg (2500 MW) w Saksonii oraz kilka kopalni czeskiego Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH).”
4. Niemcom też powinno zależeć na tym, aby nie było węgla dla Turowa. W Niemczech spalanie węgla ma trwać maksymalnie do 2038 roku, a pewnie zostanie węgla z Welzow, Nochten i Reichwalde – autor zakłada, że do rozbudowy tych odkrywek dojdzie. Z kolei elektrownia Turów ma działać do 2044 roku. A więc?
„Spółka LEAG skupia niemieckie Lausitz Energie Bergbau AG i Lausitz Energie Kraftwerke AG. Obie są w 50 procentach własnością czeskich Energetický a Průmyslový Holding (EPH) i PPF Investments. Do LEAG należą cztery kopalnie węgla brunatnego: Jänschwalde, Welzow-Süd, Nochten i Reichwalde. Kopalnia Jänschwalde ma wydobywać węgiel brunatny jeszcze przez trzy lata. W ciąż nie są jasne losy nowej odkrywki Welzow-Süd. Nie jest wykluczone, że będzie ona pracować aż do 2038 roku.”
oraz
„Na stronach LEAG można przeczytać, że wydobycie węgla brunatnego w Kopalni Nochten jest planowane w obecnym obszarze wydobywczym i nowym podobszarze Mühlrose w celu zabezpieczenia dostaw paliwa elektrowni Boxberg. Prace w tej lokalizacji ruszyły w lipcu 2019 roku. Kopalnie odkrywkowe Welzow-Süd I, Reichwalde i Nochten mogą zapewnić prawie 800 milionów ton surowego węgla brunatnego. Miały pierwotnie wydobywać węgiel jeszcze w latach 2040 – 2045, ale zgodnie z planem komisji węglowej może trwać maksymalnie do 2038 roku. Jeśli koncesja dla Turowa nie zostanie wydłużona, węgiel z Niemiec wydobywany przez Czechów mógłby teoretycznie także trafić do Elektrowni Turów”.
5. Ale to nie wszystko. Jak twierdzi inny autor, który także próbuje zrozumieć powody czeskich protestów - może chodzić także o „granice”. Bo woda to i tak żaden argument. Czesi mają czuć „zadrę”, że w 1947 roku kopalnia w Turowie przeszła na stronę polską. Wtedy bowiem „Sowieci całą kotlinę przekazali Polsce. Ta „zadra” w jakiś sposób do dzisiaj daje znać o sobie. Czescy politycy skarżą się do UE na „ignorowanie” ich postulatów przez stronę polską”.
Najzabawniejsze jest to, że wszyscy nasi konkurencji mówią o odejściu węgla, którego spalanie rodzi dwutlenek węgla. A co, spalanie gazów nie rodzi, a ekologicznej biomasy? Polska strona powinna huknąć i robić swoje, tak jak oni, który mówią o odejsciu od węgla, a rozwijają koleje kopalnie.
Czesi realizują niemiecką politykę, która jest wrogą wobec Polski. Warto przypomnieć ich pretensje terytorialne do Ziemi Kłodzkiej. Ale to nie tylko, to. Generalnie chodzi o zniszczenie Polski, i czy mamy mówić, że tak wielu na tym zależy?
Od czasów II wojny światowej Polska jest niszczona, bo nie brała udziału w zbrodni. Zajmujemy cenne miejsce na ziemi z punktu widzenia geopolitycznego. Wielu chce nas po prostu złupić. Czy Czesi są fajni bo są Słowianami i mają miły dla polskiego ucha język? Właśnie biorą udział w niszczeniu Polski.

Eurostat: Produkcja i konsumpcja węgla brunatnego w państwach UE w 2019 rokuimage 

KOMENTARZE

 • Autor
  Statystyka co do wydobycia węgla brunatnego na głowę mieszkańca jest dla Polski jeszcze korzystniejsza, a najmniej korzystna dla Czech.
  Zdecydowanie wyprzedzają nas też Bułgaria i Grecja. Jesteśmy dopiero piątym z dużych wydobywców.

  UE to mafia korporacji prywatnych. To one decydują o tym co uchwalą organy bandyckiej UE.

  Ten wyrok to bandytyzm i niemoralność - sprawiedliwość tu nie ma nic do rzeczy.
  Ten wyrok można wytłumaczyć jako skutek zbrodni korupcji.

  Sprawiedliwość zresztą nigdy nie zacznie nawet funkcjonować dopóki nie będzie funkcjonowała moralność, w tym dopóki nie zostaną zlikwidowane wszystkie - niemoralne ze swojej natury - korporacje prywatne.
 • Szczegóły - argumentacja TSUE
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/TSUE-zobowiazal-Polske-do-natychmiastowego-zaprzestania-wydobycia-wegla-w-kopalni-Turow-opis-8117669.html

  Kopalnia i elektrownia Turów należą do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, będącego częścią PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Turów znajduje się na terytorium Polski w pobliżu granicy z Czechami i Niemcami. W 1994 r. właściwe polskie organy udzieliły PGE Elektrownia Bełchatów, obecnie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, koncesji na prowadzenie działalności wydobywczej w tej kopalni do 30 kwietnia 2020 r. W 2019 r. operator złożył wniosek o wydłużenie terminu obowiązywania tej koncesji o sześć lat.W 2020 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na kontynuacji eksploatacji złoża węgla brunatnego Turów do 2044 r., a polski minister klimatu udzielił koncesji na wydobywanie węgla brunatnego do 2026 r.

  Czechy, stwierdziwszy, że udzielając tej koncesji Polska dopuściła się szeregu naruszeń prawa Unii, we wrześniu 2020 r. wniosły sprawę do Komisji Europejskiej - ta w grudniu wydała opinię, w której zarzuciła Polsce szereg naruszeń prawa Unii.

  Komisja uznała, że przyjmując przepis pozwalający na przedłużenie do sześciu lat obowiązywania koncesji na wydobywanie węgla brunatnego bez przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, Polska naruszyła dyrektywę w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko („dyrektywa OOŚ”). Wówczas Czechy złożyły skargę o stwierdzenie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, a w oczekiwaniu na wydanie wyroku zwróciły się do Trybunału w ramach postępowania w przedmiocie środków tymczasowych o nakazanie Polsce niezwłocznego zaprzestania wydobywania węgla brunatnego w kopalni Turów.

  TSUE poinformowało w piątek, że wiceprezes Trybunału podkreśliła, iż nie można wykluczyć, by polskie przepisy naruszały wymogi wynikające z dyrektywy OOŚ.

  "Po drugie, odnośnie do przesłanki dotyczącej pilnego charakteru wiceprezes zauważyła, iż wydaje się wystarczająco prawdopodobne, że dalsze wydobycie węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu ogłoszenia ostatecznego wyroku może mieć negatywny wpływ na poziom lustra wód podziemnych na terytorium czeskim" - napisano w komunikacie TSUE.

  TSUE ocenia, w odniesieniu do twierdzenia Polski, zgodnie z którym zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych pociągnęłoby za sobą, ze względu na układ technologiczny elektrowni Turów, nieodwracalne zatrzymanie tej elektrowni, że Polska nie poparła tego twierdzenia dowodami i że, nawet jeśli nagła niedostępność danej elektrowni może powodować negatywne skutki, operatorzy systemu elektroenergetycznego są w stanie tak zrównoważyć sieć elektroenergetyczną, aby zrekompensować taką niedostępność.

  ---------------------

  Drwią z nas w żywe oczy. Nieodwracalne zatrzymanie elektrowni w Turowie jest dla nich bez znaczenia.
 • @miarka 14:58:50
  "Sprawiedliwość zresztą nigdy nie zacznie nawet funkcjonować dopóki nie będzie funkcjonowała moralność"

  Dokładnie tak jak Pan napisał.
 • @miarka 14:58:50 Olać to TSUE ciepłym moczem, inaczej będzie po Polsce !
  No i co na to wielka trójka Morawiecki, Duda i Kaczyński? TSUE rzucił ich na kolana. A może nie musiał bo oni na kolanach cały czas.

  Skoro TSUE już wszystkim u nas rządzi, to po co nam rząd, sejm i inne instytucje. Rozgonić to wszystko, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na żłobki, przedszkola, szpitale itp. (jak TSUE pozwoli)! Chcieliście Polacy do UE to ją macie. Polski nie było nigdy stać na to żeby wstępować do tej chorej organizacji. To jest tylko niszczenie gospodarki i likwidacja szans na rozwój. Chwilówka domaga się spłaty. To egzamin z dojrzałości politycznej dla Morawieckiego, sądzę że Polacy czekają na konkretne słowa premiera. Czy jest premierem, czy tylko błaznem? Następnym krokiem będzie zamknięcie kopalni i elektrowni węglowych bo ktoś oskarży, że mu szkodzą i trzeba zamknąć. Trzeba zamknąć przejazd ciężarówek z Czech do Polskich portów bo szkodzą środowisku. A potem następny rozkaz przywódcy z za Odry będzie kopara i zasypać Mierzeję a potem Plan CPortu Lotniczego spalić i zapomnieć o budowie. Ale Polska sobie polepszyła z 50lat ruskiej niewoli pod wieczną Niemiec. W Niemczech jakoś elektrownie na węgiel brunatny mają się dobrze ,a nas trzeba zmęczyć i zohydzić, ale przede wszystkim kłania się reforma sądownictwa.
 • @Rebeliantka 15:37:39 Podziękujcie Morawieckiemu…właśnie się zaczęła jazda po Polsce!
  Co jeszcze musi zamknąć EU aby Polska się obudziła? Ile upokorzeń mamy znosić za garść srebrników aby niepodległość okupioną krwią naszych przodków odzyskać? Czy PiS i ZP już gotowi na stołki w EU?TSUE jest świetnie skorelowany z decyzją tego amerykańskiego sklerotyka Bidena. Ciekawe. Ale kurwa mamy sojusze.

  Niemcy u siebie otwierają kopalnie węgla brunatnego a TSUE nakazuje wstrzymanie wydobycia w Polsce nie wiadomo na jak długo żeby nie było konkurencji dla Niemiec pod pretekstem wniosku Czech. Jakiś sąd, w jakimś Luksemburgu wydaje sobie decyzję o miliardowych konsekwencjach gospodarczych. CAŁKOWICIE NIELEGALNIE, łamiąc przy tym prawo międzynarodowe! To jakaś kpina? Wysłać im kopie traktatu i niech najpierw się doszkolą. PANIE RAU! NIE SPAĆ! Działać!

  Takiej bezczelności nie wykazywali nawet Moskale przed 89! TSUE nie jest sądem i nie ma żadnych kompetencji, by wtrącać się w politykę gospodarczą państw UE.TSUE jest organem, który jedynie orzeka czy coś jest zgodne z prawem unijnym, czy nie jest. Zagrożone jest bezpieczeństwo Polski. Dlaczego rząd Morawieckiego jeszcze nie reaguje? Tylko referendum i Polexit. Nie jesteśmy niewolnikami. UE = ZSRR!

  No to zobaczymy, czy rząd ma jaja, czy też skończy się na „wyrazach oburzenia”. „Orzeczenie TSUE jest niewykonalne, ponieważ Polska jako kraj nie może nakazać żadnej spółce prawa prywatnego zaprzestania legalnie prowadzonej działalności, w tym wypadku wydobycia węgla”. Tak się kończy dawanie Niemcom dupy. Mateusz nastawił koszerny odbyt Niemcom a ci go po teutońsku przecwelili. To i TSUE odnalazł swoją powinność i Turów zamknął. Następnym razem zamkną Mateuszowi rząd. Macie otwarte oczy Polacy czy nie, będziecie zieloną transformacją jak będziemy u Niemca kupować prąd i gaz a chciwy german będzie euro liczył.

  Tzw środki tymczasowe, to wytrych do często nieuzasadnionej ingerencji w system prawny, a teraz w tym przypadku działalność gospodarczą i suwerenność energetyczną. Ingeruje w obszary, w których jego kompetencje są wątpliwe. TSUE będzie badał i badał i może na koniec wyda wyrok, że roszczenie było bezzasadne, ale swoje osiągnie.

  To może być precedens, oczyma wyobraźni widzę już wniosek naszego zachodniego sąsiada dotyczący planowanej przez Polskę budowy elektrowni jądrowych zapewne złożony po ich wybudowaniu, więc za jeszcze wiele lat. Wyobrażam sobie tymczasowy środek TSUE, czyli natychmiastowe ich zamknięcie do czasu zbadania sprawy.

  Wprowadzić do KK paragraf kto jawnie wykracza za ustalony zakres umów międzynarodowych temu grozi do 10lat pozbawienia wolności. Po wprowadzeniu paragrafu ścigać europejskim nakazem dziadków z TSUE.
 • "TSUE zakazał wydobywania węgla w Turowie- natychmiast!"
  -----------------------
  A co! A jak!
  Wniosek?
  Eurokołchoz jest projektem, którego nie da się zrealizować bez pomocy terroru oraz nakazów i zakazów. To samo dotyczy tzw. zielonego ładu, który służy do wykończenia wybranych państw. Gdyby Polska była Polską - nigdy nie pozwoliłaby ani na wskrzeszenie banderalnu ani nie byłoby jej w strukturach IV Rzeszy w charakterze państwa podbitego.
 • @miarka 14:58:50
  Interesująca myśl.
  Pozdrawiam!
 • @kula Lis 69 18:23:23
  Może nie będzie tak źle...
  Pozdrawiam!
 • @demonkracja 18:30:42
  Eurokołchoz zaczyna być przerażający = szatański twór, dosłownie!
  Pozdrawiam!
 • @Rebeliantka 15:37:39
  A gdzie są polskie służby, czy Polska posiada "głębokie państwo"? Obawiam sie, że posiada głębokich zdrajców - wszędzie (?).
  Pozdr!
 • @Rebeliantka 15:37:39
  Należy wystąpić z zapóźnionej naukowo, technicznie, gospodarczo Unii. Przynależność ta szkodzi Polsce na każdym kroku. Jeszcze tego nie widać?

  Dzięki rządom pisowskiej bolszewii takich kwiatków będzie dużo więcej. Bo w polskim łagrze nie ma prawa być cokolwiek polskiego, tylko od fryców kupować i oddawać kasę, skoro bankster i marksista zielony ład wprowadza. Dalszy ciąg będzie taki:
  1.Nie oddamy ani guzika!

  2.W sumie to i owo można przedyskutować.

  3.To czyj rowek mamy wylizać?

  4.Ogłoszą wielki sukces PiS, a przede wszystkim Morawieckiego.
 • PODWÓJNE STANDARDY?
  https://media.wplm.pl/thumbs/d62/OTYwL3VfMS9jY180ZjM4Zi9wLzIwMjEvMDUvMjEvMTIwMC83NjAvYmQzOGVjNzhjODcyNGZkNmI2MzBjODIwZGFhYWM5YmQuanBlZw==.jpeg

  Celna uwaga dziennikarki ws. decyzji TSUE dot. kopalni Turów. Przypomniała jakie podejście mają Niemcy do unijnego sądu. Ostatnia decyzja TSUE ws. kopalni Turów, spowodowała burzę w sieci. Ciekawą opinię w tej sprawie przedstawiła korespondentka TVP Dominika Cosic. Celna uwaga Dominiki Cosic
  Postanowienie wydane przez TSUE zostało bardzo negatywnie przyjęte w Polsce. Nie brakuje krytycznych głosów wśród polityków i komentatorów. Do sprawy odniosła się dziennikarka Dominika Cosic, która jest korespondentką TVP w Brukseli.

  A propos dzisiejszej decyzji TS UE odnośnie kopalni w Turowie, to chciałam przypomnieć, że TS UE opowiada się przeciwko budowie #NordStream2 Rzecznik TS UE w opinii sugeruje oddalenie skargi Niemiec w tej sprawie. Jakoś nie kojarzę, by Niemcy się tym przejęły napisała Cosic. Trudno nie zgodzić się z wpisem Dominiki Cosic. Podwójne standardy są widoczne w wielu unijnych instytucjach. Pozostaje pytanie, co można zrobić, aby zmienić tą sytuację.

  /PAP/Twitter

  Ps...Tylko Polexit bo kopalnia jest inwestycją strategiczną i UE nic do tego! Tylko Polexit może nas uratować przed założeniem dybów, także tych tęczowych! W innych krajach taki wyrok TSUE wywołałby ostrą reakcję środowisk opozycyjnych. W Polsce niestety totalna opozycja się cieszy, wręcz klaszcze z zachwytu, marzy o rozbiorze Polski, bo wtedy zaborcy wybiliby Polaków i PO z nadania Niemiec mogliby wreszcie Polską rządzić. Gdyby u władzy była totalna zdradowica z PO-PSL to od jutra wstrzymali by wydobycie w Turowie.
 • @kula Lis 69 18:46:58
  Przyjmuję zakłady, 100 do 1 , że Mateuszek-Kłamczuszek po wstępnym "nie oddamy ani jednej łopaty węgla" , po 2-3 tygodniowej obróbce medialnej uklęknie i zrobi frajdę przewodniczącemu TSUE.
  W ten sposób zyska punkty u okupanta niemieckiego i amerykańskiego(popierającego nieheteronormatywne zachowania seksualne)
 • @Romuald Kałwa 18:34:59Najwyższy czas wystawiać listy gończe za bandytami z TSUE, z zarzutami próby zamachu stanu!
  W promieniu 100 km od Turowa znajduje się 8 potężnych kopalń - 4 w Czechach i 4 w Niemczech. Niemieckie kopalnie kontroluje najbogatszy Czech Petr Kellner. I tylko polski Turów przeszkadza. Oto Polska stoi przed gospodarczym paktem Ribbentrop-Mołotov? Myślę , że Morawiecki z Kaczyńskim ugną się przed TSUE. Na razie brak jakiejkolwiek reakcji Morawieckiego i Kaczyńskiego tak na decyzję o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów jak i na orzeczenie TSUE o tym , że polskie sądy nie powinny brać pod uwagę Konstytucji RP tylko prawo unijne. I tu znowu dają o sobie znać SZKOLNE błędy prowadzonej polityki zagranicznej. Już dawno temu, gdy tylko pierwszy raz ta cała TSUE wysmażyła jakiś niezgodny z traktatem gniot, należało odpowiedzieć wysyłając do wszystkich zainteresowanych łącznie z Berlinem, kopie odnośnych dokumentów traktatowych, ucinając wszelką dyskusję. Ale nie, PiS zaczął bawić się w dyplomację z bandytami w białych kołnierzykach w Brukseli i Berlinie. Zamiast ostro postawić na swoim za pierwszym razem, podkuliliśmy ogon i w kwik i miałczenie i popiskiwania. No to mamy efekty! Ale nie jest za późno. Należy teraz to zrobić, bez względu na konsekwencje, bo i tak najgorsze cwańszym władcom z Berlina. W Niemczech rządzi kobieta z jajami. U nas wybrakowany Miękiszon. Taka różnica jest. My oddajemy nasza suwerenność po kawałeczku. A oni oczywiście biorą ciśnie da. Bez jednego wystrzału. PiS ma jaja? Sprawdzam! Dlaczego Polska się nie upomina o swoje i nie żąda oddania ziemi, którą Czechy „oddają” już 60 lat?  Kilka faktów, ta pani sędzina z Hiszpanii ma bogatą teczkę w Moskwie i bogate konto też z Moskwy za kasę odebraną niewolnikom, rada niech ta pani weźmie na wstrzymanie stoperan, eto wsio …
 • @Romuald Kałwa 18:34:59
  Mocna odpowiedź premiera Morawieckiego na decyzję TSUE. "Żadne decyzje Trybunału Sprawiedliwości UE nie mogą naruszać obszarów związanych z podstawowym bezpieczeństwem krajów członkowskich. Bezpieczeństwo energetyczne należy właśnie do tego obszaru" czytamy w oświadczeniu premiera Mateusza Morawieckiego. "Z kopalnią Turów jest powiązane nawet 4-7 proc. produkcji energii elektrycznej Polski. Od jej stabilnego działania zależy możliwość funkcjonowania polskich domów, szkół, szpitali i przedsiębiorstw. Jej stabilne działanie ma wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie i życie milionów obywateli Polski. Zależy od niej normalne życie obywateli naszego kraju" tłumaczy dalej Morawiecki.

  Jak podkreśla w oświadczeniu premier, jego zdaniem dzisiejsza decyzja TSUE jest "bezprecedensowa i sprzeczna z podstawowymi zasadami funkcjonowania UE", a "podjęte działania są nieproporcjonalne".

  "Decydowanie w ramach tzw. środków tymczasowych o natychmiastowym zamknięciu niezwykle skomplikowanego mechanizmu energetycznego jest w istocie próbą rozstrzygnięcia sporu. Trzeba wyraźnie podkreślić, że na ten moment TSUE nie rozstrzygnęło zasadniczego sporu. Dzisiejsza decyzja ingeruje jednak w sposób nieodwracalny w jego istotę" dodaje szef rządu.

  "Polski rząd nie podejmie żadnych działań, które mogłyby godzić w bezpieczeństwo energetyczne Polski" zapewnia dalej Morawiecki.
  Ps...Tak trzymać, nie będzie jakaś zorganizowana organizacja o poglądach lewackich faszystów ingerować w sprawy Polski. Panowie górnicy kilofy w dłoń i na Luksemburg, jest was więcej niż mieszkańców tego złodziejskiego państewka. Zrobić im z odbytów jesień średniowiecza żeby jeszcze ich pra, pra, pra, prawnuki na słowa polski górnik robiły ze strachu w gacie.
 • @demonkracja 18:30:42
  Nie ma żadnej grupy Wyszehradzkiej, żadnego Trójmorza i żadnej Unii. Są tylko interesy narodowe. PiS tego nie rozumie. Trzeba było nie wyrzucać rosyjskich dyplomatów w imię solidarności z Czechami. Nikt z Polską solidarny nie będzie jeżeli nie będzie miał z tego korzyści.
 • Niemcy mogą Polska NIE? oto demokracja w/g TSUE
  https://biznesalert.pl/wojcik-niemcy-weglem-brunatnym-stoja-stac-beda/
 • @Romuald Kałwa 18:36:57
  https://img.dorzeczy.pl/img/beata-maciejewska-poslanka-lewicy/30/0e/72766777fb4e10efb8ac94a10236.jpeg
  Poseł Lewicy zadowolona z decyzji TSUE ws. kopalni Turów. "Turów stop!" napisała Beata Maciejewska z Lewicy, komentując piątkowy wyrok TSUE dotyczący polskiej kopalni. Wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy skomentowała sprawę kopalni Turów za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Turów stop! Nieźle Trybunał Sprawiedliwości stoi na straży klimatu i środowiska. W dzisiejszym oświadczeniu TSUE zobowiązał Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia przez kopalnię Turów węgla brunatnego” napisała na Twitterze.

  Ps...Totalni mało nie poszczają się z radości, że wróg napadł na Polskę.
  Polski parlamentarzysta wyrażający radość z zabezpieczenia procesowego mającego potencjał wyłączenia 8% produkcji prądu w Polsce... Takie rzeczy tylko na lewicy. Nawet nie mam nadziei, że w kolejnych wyborach jej wyborcy wyciągną wnioski...Powinna mieć przerwane dostawy mediów. Panowie energetycy odciąć tej pani prąd do jej domu zobaczymy co zrobi i jakie instytucje w kraju i zagranicy poruszy żeby jej przywrócić. To pokazuje jak upolitycznione i nic nie warte są orzeczenia TSUE. Dla mnie to kompromitacja lewicy w jej powołaniu się na wyroki TSUE które podważają praworządność w Polsce.

  Polexit i srać na tą spedaloną unie czyli związek socjalistycznych republik niemieckich!

  Król jednej z wiosek w Papui - Nowej Gwinei także wyraził zaniepokojenie elektrownią Turów. Z nim gotów jestem o tym podyskutować, ale to TSUE to jest jakaś bolszewicka trojka? Czy inny trybunał stalinowski? Wara od Polski! Precz z Unią E!

  Putin nie wpisał Polski na listę wrogów bo Polska jest obecnie żałosna w swoich poczynaniach.
 • @witas 18:56:57 Tu już dawno prokuratura powinna wszcząć śledztwo. Tylko to tchórze. I wystąpić o ENA za tą „da Silvą”.
  Niestety, takie są smutne konsekwencje trwania w tym nieszczęsnym Eurokołchozie. A PiS chce nas w tym Eurokołchozie nadal trzymać…Nie było żadnej reakcji, premier wymijająco obiecywał, że będzie działał, że to niesprawiedliwe, to nie są słowa męża stanu, daje się ogrywać Zaczynam się bać o Polskę. PiSowcy o tym wiedzieli od dawna tylko głupich udają. Tak bandyta Morawiecki likwiduje polski przemysł i górnictwo. „To nie nasza wina to unia każe” i rękami eurokołchozu pozbywa się „problemu”. Kopalnię i tak zamkną. Oszust Morawiecki postanowienie TSUE wykona w podskokach i jeszcze będzie bredził o UE i jej dobroczynnej roli dla Polski. ha macie swój ZIELONY ŁAD, byle pętak z IV rzeczy niemieckiej w Brukseli, może sobie zatrzymać potężny zakład. Tak to jest jak się siebie nie szanuje ,to chlew bolszewicki, włazi na głowę. Żadne tam „będziemy przeciwdziałać”, Tego wyroku nie można po prostu wykonać! To koszty i bezpieczeństwo energetyczne Polski. Jak teraz odpuścimy to za chwilę poblokują nam wszystkie kopalnie!
 • @Rebeliantka 15:37:39
  "Drwią z nas w żywe oczy. Nieodwracalne zatrzymanie elektrowni w Turowie jest dla nich bez znaczenia".

  Tak. Tylko to trzeba nazwać wyraźniej.:
  To jest bandycka arogancja władzy za jaką uważają się instytucje UE.

  To jest wybiórcze wynoszenie litery prawa nad jego cele, w tym cele i sprawiedliwości i gospodarki państwa, i cele państwa - zwłaszcza jego służebność wobec narodu którego jest dobrem wspólnym i TYLKO JEGO własnością niepodzielną i niezbywalną.

  TSUE tutaj chce decydować w sprawach dobra wspólnego Narodu Polskiego. Chce tu nawet przekraczać kompetencje władz państwowych.
  - To uzurpacja niesłychana.
  NIBY W IMIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI, A AKT WROGI NARODOWI POLSKIEMU.

  INSTYTUCJA UNIJNA KTÓRA SIĘ CZEGOŚ TAKIEGO DOPUSZCZA POWINNA BYĆ NATYCHMIAST ROZWIĄZANA.
  - TO JUŻ AKT TERRORYZMU I PRÓBA BANDYCKIEGO WYMUSZENIA.
  To już organizacja terrorystyczna.


  Nie sprawdziła też celów moralnych czeskiej strony skarżącej.
  - W rezultacie wydała wyrok zupełnie bezprawny a nawet niesprawiedliwy.
  Bo żeby problem mógł być rozstrzygany od strony sprawiedliwości tj, czy polskie prawo jest tutaj sprawiedliwe, to nie mogło by być wątpliwości co do postawy moralnej stron.

  Poza tym to i uzurpacja TSUE wykraczające poza jej kompetencje jako organu który ma się zajmować sprawiedliwością.
  Sprawiedliwość ma kompetencje władcze nad prawem państwowym, ale najpierw dotyczące jego służebności celom moralnym państwa.
  Tu nie ma śladu po tym żeby TSUE wykazała że choćby tu rozważała cele moralne stron a wiec i dobrą wolę obu.
  - Przyznała więc sobie kompetencje sądu w tej sprawie choć mogłaby to być co najwyżej sprawa dla instytucji pojednawczej.
  Śmiało można więc powiedzieć że tu miała miejsce zbrodnia korupcji TSUE przez zainteresowana stronę czeską.


  Argumenty co do zgodności polskiego prawa z prawem UE to jeszcze inna sprawa. To nie sądy mają takie sprawy rozstrzygać, a w tym przypadku polskie organy prawodawcze - czy przyjmą dany przepis do swojego prawa, czy nie, a jeżeli przyjmą to w jakiej formie szczegółowej.

  - Jeśli tych przepisów nie przyjęły, roszczenie strony czeskiej jest bezzasadne, a wyrok bezprawny.
 • @kula Lis 69 19:12:41
  ""Żadne decyzje Trybunału Sprawiedliwości UE nie mogą naruszać obszarów związanych z podstawowym bezpieczeństwem krajów członkowskich. Bezpieczeństwo energetyczne należy właśnie do tego obszaru" czytamy w oświadczeniu premiera Mateusza Morawieckiego".

  Dobrze powiedział, choć powinien też wspomnieć, że bezpieczeństwo to sprawa moralna, a bez moralności nie istnieje sprawiedliwość, ani nie mają sensu wyroki sądów dotyczące sprawiedliwości.
 • @miarka 20:03:26
  TSUE od dawna przekracza swoje kompetencje i wydaje wyroki niesprawiedliwe i szkodliwe.

  Już w sprawie Puszczy Białowieskiej było to ewidentne. I dalej w orzeczeniach dotyczących ustroju sądownictwa w Polsce.

  Negocjowanie z Unią nie ma sensu. To struktura, która pasożytuje na Polsce.

  Nie powinniśmy ratyfikować Decyzji o zasobach własnych Unii. To kolejna pętla, którą zakładamy sobie na szyję.
 • @miarka 20:08:34
  Odsunięcie Ministra Szyszko to był wielki błąd Kaczyńskiego.

  Z Kurtyką nikt się nie liczy.
 • @Rebeliantka 21:22:38
  Rozumiemy się bez słów . https://www.euractiv.pl/section/energia-i-srodowisko/news/tsue-polska-turow-wegiel-energia-pge-czechy-unia-europejska/
 • Po 1989 roku wolna, niepodległa Polska ⁉❗, to już nie jest nawet śmieszne. ❗
  I niech nikt z PIS PO SLD PSL i innych zafajdanych zdrajców i partyjek nie bredzi że teraz mamy wolną, niezależną, suwerenną Polskę a za czasów PRL była pod okupacją. Wówczas Polska produkowała bez żadnego obcego dyktanda co i ile chciała i nie była ograniczana limitami i karami.

  Prawdziwą brukselską okupację Polski to mamy od czasu gdy Polskę wchloną Związek Europejski. Tam decydują ile polski rolnik może wyprodukować masła, mleka, cukru a teraz brukselska mafia dyktuje ile węgla, ryb, czy innych ważnych dla egzystencji życiowych produktów.
 • Stanowisko prof. Gontarskiego
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-prof-w-gontarski-o-dzialaniach-polski-wobec-tsue-musimy-odrzucic-imposybilizm-i-po-prostu-wziac-sie-za-robote/ (link is external)

  – Jeśli kopalnia Turów zostanie wyłączona, to może być wyłączona w sposób nieodwracalny. Niepowetowana strata gospodarcza dla Polski, a środek tymczasowy można stosować – zgodnie z utrwaloną linią orzeczniczą Trybunału w Luksemburgu – po wyważeniu interesów. Czeski interes polegał na tym, że obniżają się wody w Czechach i może być utrudnione zaopatrzenie mieszkańców w wodę, a w Polsce może dojść do tego, że zagrożona zostanie nasza suwerenność energetyczna, że w wyniku tego postępowania dojdzie do jakiejś dzikiej transformacji energetycznej – podkreślał prawnik.

  Zwrócił uwagę, że stworzyło to możliwość do tego, że jeśli jakiemuś państwu unijnemu nie spodoba się polski przemysł energetyczny, to można go w dowolnym momencie zniszczyć. Wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek do TSUE.

  Nasuwa się pytanie, kto pozwolił na taki stan rzeczy.

  – Moim zdaniem przede wszystkim zawinili ci, którzy reprezentowali Polskę. Tu dał o sobie znać polski imposybilizm, ta polska niemożność. To są te same osoby, które ponoszą odpowiedzialność za to, że nakazano np. zawiesić wycinkę Puszczy Białowieskiej. Wtedy też niedostatecznie broniliśmy interesu polskiego i teraz, niedostatecznie broniąc interesu polskiego, doprowadzamy do niszczenia polskiego przemysłu energetycznego – zaznaczył gość Radia Maryja.

  Prof. Waldemar Gontarski tłumaczył, że w sporach z TSUE należy twardo walczyć o swoje.

  – W Trybunale trzeba się wdać w spór, a my boimy się wdawać – jak widzę – w spór, bo boimy się, że nam fundusze za praworządność zabiorą, a może tych funduszy nie dostaniemy, jak straszą nas niektórzy prominentni przedstawiciele Komisji Europejskiej – wyjaśnił adwokat.

  Polska nie wykorzystała wszystkich środków obrony.

  – Po części to jest nasza wina, a po części agresja instytucji unijnych, tylko teraz ma to argumentacje i skutki gospodarcze, a nie polityczne – zwrócił uwagę prawnik.

  Uspokoił jednak, że postanowienie TSUE nie jest nieodwołalne.

  – To nie jest jakaś wizja katastroficzna. Możemy się teraz odwołać od tego postanowienia do Wielkiej Izby Trybunału i powinniśmy to zrobić, tylko się trzeba lepiej przygotować, ale powiedzmy jedno – jeszcze nigdy w historii integracji europejskiej (a Trybunał działa od lat 50-tych) Trybunał Sprawiedliwości nie nastawił się na to, żeby niszczyć gospodarkę państwa członkowskiego, bo niszcząc gospodarkę polską, niszczy się jednocześnie gospodarkę unijną. Turów nie jest tylko polski, on jest w systemie Unii, bo my jesteśmy w Unii. Jeszcze nigdy w historii integracji europejskiej Trybunał nie odważył się na wydanie postanowienia o tak daleko idących konsekwencjach gospodarczych – zwrócił uwagę prof. Waldemar Gontarski.

  Decyzja TSUE ma na celu pokazanie Polsce „gdzie jej miejsce”.

  – To jest próba wyznaczania Polsce miejsca w szeregu państw członkowskich UE na oślej łączce. Jak długo będziemy się godzić na takie upodlenie Polski? – mówił prawnik.

  Polska w obliczu takiego traktowania powinna podjąć dwojakie działania.

  – Musimy się bronić. Musimy odrzucić imposybilizm i po prostu wziąć się za robotę, ale jednocześnie pokazywać, jak nieobliczalny potrafi być Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wskazał gość Radia Maryja.

  Przykład drugiej ze wspomnianych kwestii mogliśmy obserwować dzisiaj, kiedy TSUE całkowicie zignorował interesy polskiego przemysłu energetycznego, stanowiącego część unijnej gospodarki energetycznej.

  – Dzisiaj Trybunał pokazał swoje oblicze nieodpowiedzialności przy względnej pasywności strony polskiej – podsumował prof. Waldemar Gontarski.

  Podkreślił, że od postawy Polski wobec TSUE zależy przyszłość Unii, ponieważ zmierza ona w zupełnie innym, niż wtedy, gdy do niej przystępowaliśmy. Dlatego też musimy zmienić podejście do Trybunału i skutecznie bronić swoich interesów narodowych.

  – Jeśli dzisiaj – dosłownie dzisiaj – nie zostanie odpowiednio złożone pismo procesowe do Trybunału, to będzie to moim zdaniem zdrada stanu – stwierdził adwokat.
 • Największy problem?
  "Czy Czesi są fajni bo są Słowianami i mają miły dla polskiego ucha język? Właśnie biorą udział w niszczeniu Polski."

  Ważniejsze czy na tym tle dojdzie do zaognienia relacji z ważnym sąsiadem Polski.
 • @Rebeliantka 22:28:03
  " To są te same osoby, które ponoszą odpowiedzialność za to, że nakazano np. zawiesić wycinkę Puszczy Białowieskiej."

  Pani popiera wycinkę Puszczy Białowieskiej?
 • @Pedant 23:47:12
  "Pani popiera wycinkę Puszczy Białowieskiej?"

  Wyjątkowo nieszczęśliwe sformułowanie problemu/pytania.
  Sprawa rozbija się o przeprowadzenie zabiegów ochronnych w lasach Parku Narodowego, który to park tylko częściowo jest rezerwatem ścisłym. Większość PB to jednak normalny las, zagospodarowany przez człowieka.

  Co do samej wycinki i samych lasów to pozyskanie drewna w Polsce jest katastrofalnie niskie.
  Jednak w obecnej sytuacji jego zwiększenie rodzi poważne obawy co do metod - z gospodarczych (odnawianie, pielęgnacja, kontrola) mogą się zmienić na rabunkowe....

  Pozdro!
 • @Rebeliantka 22:28:03
  "Musimy odrzucić imposybilizm i po prostu wziąć się za robotę, ale jednocześnie pokazywać, jak nieobliczalny potrafi być Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wskazał gość Radia Maryja."

  Zastanawiam się gdzie tkwią źródła tej nieobliczalności...
  Tylko wpływy niemieckie przychodzą mi do głowy.
  Chciałbym, żeby PLEXIT odbył się w ciągu najbliższej nanosekundy.

  Wręczam kwiatuszka:

  @---->>>>>>>>>---------------------------
 • @ Autor
  Dzięki za wpis.
  To bardzo ważna informacja.
  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • Niebywały skandal w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej!
  https://www.youtube.com/watch?v=hgmYQXUQVjY

  "Tydzień temu oddano do użytku nowy blok elektrowni Turów który kosztował 3 miliardy 700 milionów złotych"!!!

  Bezpośrednio pracę traci blisko 20 000 ludzi!
 • Z innej beczki...
  Dedykowane miłośnikom PiS!:

  https://i.postimg.cc/j5VDBTL7/Pi-S-paszporty-covid.png
 • @Robik 02:32:41
  Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, potwierdził dziś, że taki program testowy paszportów covidowych w Polsce rozpocznie się między 20 a 25 maja: "Między 20 a 25 maja zacznie się taki pilotaż, w ramach którego funkcjonuje również Polska. Można to najprościej wytłumaczyć w taki sposób, że będzie rozwiązanie czy rodzaj aplikacji, w których będą skumulowane informacje na temat osób zaszczepionych, ozdrowieńców oraz osób, które wykonały czy mają aktualny test covidowy."
 • @Rebeliantka 21:21:21
  "TSUE od dawna przekracza swoje kompetencje i wydaje wyroki niesprawiedliwe i szkodliwe.
  Już w sprawie Puszczy Białowieskiej było to ewidentne. I dalej w orzeczeniach dotyczących ustroju sądownictwa w Polsce".

  To że niesprawiedliwe, to jeszcze pół biedy. Z niesprawiedliwością, "łaknąc jej i pragnąc" jeszcze długo daje się żyć. - To co oni tu wydziwiają to już zbrodnia i bandytyzm.
  Najgorzej że bez panowania moralności cele TSUE są antyludzkie i anty- środowisku naturalnemu, a nawet w ogóle anty zdrowej naturze.
  To co naprawdę chcą odnośnie puszczy Białowieskiej to jej zniszczenie.

  TSUE upomina się o praworządność - tyle że w swoich abstrakcyjnych definicjach.
  Nie może być prawoorządności, a więc i władz funkcjonujących wewnątrz prawa państwowego jeśli wcześniej nie panuje sprawiedliwość, oraz wcześniej nie ma ustalonych i realizowanych ludzkich celów sprawiedliwości.
  Ponieważ tego nie ma, to TSUE mający możliwość nakładania kar jest tu tylko "MAŁPĄ Z BRZYTWĄ" - ŚLEPĄ, GŁUPIĄ I ZA NIC NIE ODPOWIEDZIALNĄ".


  "Nie powinniśmy ratyfikować Decyzji o zasobach własnych Unii."

  To sprawa rangi konstytucyjnej. To fikcja ratyfikacji, a nie ratyfikacja.

  - Poza tym to idiotyzm, bo jeśli miałyby to być unii "zasoby własne", to to ona musiałaby je sobie wypracować.
  Jeśli jednak to to państwa mają się na te zasoby składać to i one pozostają władzą kontrolną i zwierznią nad ich funkcjonowaniem, i nikt im tego nie odbierze, żaden unijny uzurpator osobowy czy instytucjonalny.
  Poza tym jest tu i problem, że i „państwa” – czyli faktycznie władze państwowe musiałyby mieć swoje „fundusze własne” żeby o nich decydować, a póki co nie mają nawet budżetów zamkniętych. Mało tego – w Polsce „państwo” już wymusiło na polskich firmach uruchomienie ich funduszy rezerwowych, a gospodarstwa rodzinne są w ogólnej skali zadłużone, więc nawet pytanie Suwerena – Narodu Polskiego o znalezienie takich funduszy jest bez sensu.
  Jedyna możliwość to żmudna droga odkręcenia całej „gospodarki opartej o „pieniądz dłużny”, o zyski korporacji prywatnych nie powiązane z dochodami z danej działalności społecznie użytecznej do podziału między strony uczestniczące w danym przedsięwzięciu, czy opartej o „dochody” z lichwy lub spekulacji, czy szeroko pojętej prostytucji, oraz terroryzmu.
  To jest wszystko z gruntu niemoralne, a więc zbrodnicze i ludobójcze. – Ponadto ma wrócić najpierw do Narodu.

  Bez oparcia "zasobów własnych" o zasoby realne mamy tylko urojenia tych co nazywają nimi "pieniądz dłużny"

  To tyle co już znamy z "Ziemi Obiecanej": "Ja nie mam nic, ty nie masz nic, zbudujemy fabrykę".
  To jest recepta na katastrofę, to jest i bankructwo wszystkich państw EU, a więc i celowe powodowanie ich niezdolności do odzyskania tego co hochsztaplerzy finansowi w gangsterskiej zmowie z władzami państw, bandyckimi sposobami odebrały państwom i narodom.
 • @Pedant 23:47:12
  "" To są te same osoby, które ponoszą odpowiedzialność za to, że nakazano np. zawiesić wycinkę Puszczy Białowieskiej."
  Pani popiera wycinkę Puszczy Białowieskiej?"

  Wycinki które były od zawsze prowadzone w Puszczy Białowieskiej i bronione przez ministerstwo profesora Szyszki miały ten sam wymiar co leczenie próchnicy i mycie zębów przez ludzi.

  - Chyba myjesz zęby, chyba okresowo robisz ich przegląd przez specjalistów i dokonujesz niezbędnych napraw, a nie pytasz w tej sprawie TSUE o decyzję?
 • Romek.
  Osobiście uważam to za jeden z tajnych punktów tzw. przyznania tzw. pomocy, dotacji, pożyczki.
  Jak zwał tak zwał.
  A naprawdę wyprzedaży Polski i nas wszystkich za grosze, które w dodatku mogą się błyskawicznie zdewaluować.
  I znów, przepraszam za powtórkę.
  Poprzedniki robiły to na chama "na duś" a ci w bardziej wysublimowany sposób.
  Może nawet bez "weekendowego" za to z zachętą typu,będziesz wierny Dobrej Zmianie...
  To i u ciebie wszystko zmieni się na lepsze.
  A jeśli nie i choćby bąkniesz słowo niezgodne z linią, pożegnaj się lecz z linią kredytową, dobrą posadą, przestaniesz istnieć w "towarzystwie".
  Nie trzeba od razu zabijać.
  Wystarczy zniszczyć.
 • @Romuald Kałwa 18:34:59
  KE próbuje pouczać! "Polskie władze muszą zastosować się do środka tymczasowego Trybunału Sprawiedliwości UE". Polska musi wykonać postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie tymczasowego zamknięcia kopalni węgla brunatnego w Turowie podało w piątek RMF FM za rzeczniczką KE Viviane Loonelą.
  KE próbuje straszyć Polskę
  KE podkreśla, że będzie monitorować wykonanie wydanego nakazu.

  Polskie władze muszą zastosować się do środka tymczasowego Trybunału Sprawiedliwości UE nakazującego Polsce natychmiastowe zaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu wydania prawomocnego wyroku. Komisja będzie monitorować wykonanie wydanego nakazu cytuje RMF FM słowa rzeczniczki KE.
  KE nie udzieliła odpowiedzi na pytanie stacji, jak rozumie „natychmiastowe” wykonanie nakazu.

  https://wpolityce.pl/polityka/551894-ke-poucza-polske-musi-wykonac-postanowienie-tsue

  Ps...Zignorować ten bandycki wyrok, ponieważ nie ma on żadnych podstaw prawnych. To decyzja polityczna, by zmusić nas do kupowania drogiej energii z Niemiec. Szantaż - typowa niemiecka metoda działania.

  Polska jest krajem suwerennym. Tak myśli większa część Polaków ale Kaczyński, Morawiecki i Duda już tak nie myślą. Dlatego TSUE i KE robią to co robią a pisowskie „elity” siedzą cicho jak myszy pod miotłą i boją się kota. Morawiecki prześlizgnął się po temacie bez żadnej deklaracji na którą czeka społeczeństwo a Kaczyński i Duda milczą jak kamienie. Zakłamana „elita” Narodu. Macie swój …polski ład…. ! Sprzedaliście suwerenność Polski za kredyt! Boże na kogo ja głosowałem? Żadne TSUE nie może mieć jakiegokolwiek wpływu na to, co się dzieje w Polsce. Rząd nie ma polemizować, tylko raz oznajmić, że jest od tego niezależny! Żadnych „wyroków” TSUE nie stosować. A to pierwszy próbny krok. Chcą zobaczyć jak zachowa się Polska. Czy się podda? Jeżeli się podda, to wystąpią z kolejnymi nakazami. Następne kopalnie do zamknięcia, porty stocznie, elektrownie …Są pewne granice, których nie należy przekraczać, a zostały przekroczone. Gdyby Sahara była w Europie, to TSUE nakazałoby, w trybie zabezpieczenia z natychmiastowym terminem wykonalności, aby Słońce zaprzestało nagrzewać jej piaski. Niemcy budują kolejną odkrywkę, i co? Nic! Niemcy otworzyli dosłownie przed chwilą największą kopalnię węgla brunatnego w Europie i co? Nie wykonywać takich postanowień. TSUE kolonizatorów wydaje wyroki obowiązujące w koloniach a nie w Centralach Imperium. Plan marszałka Grodzkiego oraz przyjaciół z Moskwy i Berlina jest realizowany różnymi chwytami. Cel taki sam jak w 1795r. To wtedy Prusacy skradli skarby królewskie z Wawelu, m.in insygnia koronacyjne polskich Władców, przetapiając je później na złote monety. RP przestała istnieć. Teraz tez, cel Imperium jest ten sam. Podporządkowana, spolegliwa RP. To plan Mitteleuropa. To skutki tchórzliwej polityki towarzyszy "patriotów" z PiS na czele z tchórzem tow. patriotą Dudą, którzy na kolanach klęczą przed żydami zmieniają ustawy o IPN na polecenie żydów i 2 weta sądownicze. to dobry moment na stanowcze reakcje np. na zawieszenie członkostwa w UE albo np. za uznanie tej szmaty z TSUE za persona non grata wydanie nakazu aresztowania za tą szmatą z TSUE. Nikt nie śmie oponować. Na Berdyczów tych niemieckich urzędników wysłać. Ten wyrok TSUE to wrogi akt wobec Polski. To wypowiedzenie wojny. Najważniejsze, żeby Polacy wiedzieli co się dzieje i jakie interesy reprezentuje TSUE. Unia Europejska, to biurokratyczny moloch, który sięgnął dna. Bezprawne działania UE niszczą kraje członkowskie. Niemcy zdominowali UE i ciągną tylko korzyści dla siebie, innych mają w pogardzie czyli w dupie. W tej sytuacji należy zacytować klasyczkę, szefową marszu kobiet Lempart- TSUE i KE wypierdalać! Niemcy już zaczynają rozbijać Trójmorze, a waleczni bracia Czesi im w tym pomagają. Wystąpienie TSUE to początek poważnej szerokiej dyskusji o Polexicie. Naród ma się dowiedzieć o stratach i zagrożeniach dla Polski. To na dziś najważniejsza misja rządu. Później referendum zwyczajne.
 • @witas 18:56:57
  Od 6 lat Rząd nie umie jasno powiedzieć co myśli o TSUE i gdzie ma ich pseudo wyroki ferowane przez politycznych osobników o wątłych horyzontach umysłowych (żyd Safian), dla których naczelną zasadą jest kasa. Genialny do bólu wobec Niemców i spolegliwy Morawiecki nie zawetował preambuły do „praworządności” umożliwiającej KE dowolne zabieranie pieniędzy Polsce. Dlatego veto FO jest jedyna możliwością. A zobaczycie, że podpisze likwidację kopalni trochę popsioczą dla ogólnego wrażenia ale podpiszą tak było z FO i innymi ustawami, które Unii się nie podobały nie mam żadnych wątpliwości. Najpierw niektórzy na gorąco przebąkiwali o tym, że w razie niewykonania wyroku TSUE przez Polskę kara prawdopodobnie będzie wynosić MILION euro …dziennie! Teraz już wiadomo: wyniesie DWA MILIONY EURO dziennie!

  Są granice, których przekroczyć się nie da. I tak byliśmy bardzo cierpliwi. Trzeba w Sejmie wetować Fundusz Odbudowy. Czesi poszli na współpracę ze szwabami w celu likwidacji polskiej energetyki. Szwaby od dawna wbijają klin w V4. Skłócili polskie społeczeństwo, polskich polityków i próbują skłócać sąsiadów Polski. To konflikt interesów a TSUE to narzędzie czeskich kopalni! Bo branża tego surowca w Czechach i RFN jest też powiązana kapitałowo – kopalnie we wschodnich Niemczech należą do czeskich koncernów. Trzeba obserwować teraz Czechy za co sprzedały Polskę. Jaki zakład niemiecki powstanie teraz na jej terytorium.
 • Zalewska: Polska powinna nie wykonać decyzji TSUE ws. kopalni Turów. Nie jest oparta o przesłanki merytoryczne
  https://media.wplm.pl/thumbs/21b/OTYwL3VfMS9jY183NWVmYy9wLzIwMjEvMDUvMjEvMTIwMC83NjAvOTM3YTA5ZTBlNWZhNDllY2I0Y2ZiZGNmM2JjZmI4NDMuanBlZw==.jpeg
  „Ta decyzja nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwą transformacją energetyczną, a na taką się umówiliśmy. Jeżeli tak zaczynamy sprawiedliwą transformację, to taka sytuacja jak ta w Turowie może dotknąć każdego kraju, każdej spółki energetycznej, jeżeli poddana będzie tego rodzaju szykanom” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Anna Zalewska, europoseł PiS, odnosząc się do postanowienia TSUE nakazującego natychmiastowe zaprzestanie wydobycia w kopalni Turów.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/551865-nasz-wywiad-zalewska-powinnismy-nie-wykonac-decyzji-tsue
  Ps...I ta baba była ministrem edukacji? Litości, dzieci w przedszkolu są bardziej ogarnięte! Kobito, było mądrze i merytorycznie bronić w czasie rozprawy a nie teraz płakać, gdy już jest za późno i kary musimy płacić!
  Czyli prawo ingerować mają, tylko przesłanki mają być prawdziwe. No to gdzie nasza suwerenność, obiecujący ojropę ojczyzn i wstawanie z kolan? Tu nie chodzi o kopalnię geniusze. Specjalnie podkreślane jest złamanie prawa UE żeby uruchomić art. o praworządności i zablokować środki dla PL pod rządami PiS. Czechy to tutaj tylko podstawiony figurant. Teraz Polska odmówi zamknięcia kopalni i ustawione wcześniej domino ruszy…Ciekawe, co też politycy polscy widzą w EU-rokołchozie tak kurczowo się go trzymając!
 • @kula Lis 69 07:25:28
  Gospodarcza, polityczna, "ubezwlasniajaca" sily NATO w J
  ewropie.
  Szczujaca na "militaryzm" i dazaca do gigsntycznego kacetu z elektroniczna smycza.
  Paradoksalnie, ze wzgl na dzikosc i powierzchnie, tylko Rosja jawi sien zarzewiem buntu i niezgody.
  Chocby nie wiadomo kto siedzi na Kremlu.
 • @miarka 14:58:50 V4 w czarnej dupie. Teraz czekamy na wyrok o zwrocie Szczecina Niemcom …
  Solidarność grupy wszegradzkiej legła w gruzach. To pomysł Brukseli aby przy gwałcie na traktatach dokonanym przez TSUE okraść Polskę z wynegocjowanych dopłat i kwot na odbudowę. Taka blokada kopalni może trwać bardzo długo i pociągnie ogromne skutki ekonomiczne dla regionu. Jak teraz odpuścimy to za chwilę poblokują nam wszystkie kopalnie! Żadne państwo, instytucja, stowarzyszenie, nie maja żadnego prawa do ingerencji ,chyba tylko w jednym wypadku, klęski żywiołowej, i ludobójstwa jak w Izraelu na Palestyńczykach. W czasach Bismarcka to już by była wojna oficjalna, co mamy tym niespełna rozumu wypowiedzieć?Dość mi kołchozu zwanego Unia Europejska! Dość mi tępych jej sekretarzy!
 • @Rebeliantka 15:37:39
  Niech Czesi przyjrzą się swoim kopalniom. Tam jest źródło kłopotów z wodą.
 • Wolność
  Kawałek po kawałku skurwysyny oddają naszą wolność - niech będą przeklęci zbrodniarze !
 • Ziobro bez ogródek: To trąci duchem kolonialnym!
  Wkraczanie organów UE coraz głębiej w obszar kompetencji polskich władz trąci duchem kolonialnym i jest nie do przyjęcia uważa Zbigniew Ziobro.

  https://dorzeczy.pl/opinie/185672/ziobro-o-decyzji-tsue-ws-kopalni-traci-duchem-kolonialnym.html Polityka UE
  Jeżeli coś dobrze działa .. opodatkuj to.
  Jeżeli nadal działa, nałóż regulacje.
  A jeżeli przestanie działać, daj dotacje.
  1 maja 2004 roku Polska stała się kolonią Unii
 • @Rebeliantka Dla mnie to okazja do nowej sytuacji prawnej bez czarownic z TSUE.
  Głupie babsko myśli, że elektrownie można wyłączyć, albo włączyć pstryknięciem jak żarówkę haa haa haa aha! Kompromitacja TSUE!

  Elektrownia Turów produkuje (jak wyczytałem w tekście) ok 8%polskiego zapotrzebowania na energię .., czyli po jej wyłączeniu będzie deficyt prądu, czyli będą braki w dostawach, czyli będą musieli reglamentować energię? To bardzo chciałbym, żeby ta decyzja TSUE uderzyła przede wszystkim w tych, którzy ją popierają ! Byłoby sprawiedliwie! Szkoda, że nierealne!
 • @kula Lis 69 07:37:05
  "Ciekawe, co polscy politycy widzą w eurokołchozie.."
  Kasę widzą, dla nich -porażonych syndromem myślenia leniwego parobka("ja leże,żrem, ciupciam- une robiom") nie są ważne przedstawione w naszych komentarzach argumenty "pro publico bono".
  Mają te swoje móżdżki zatrute chciwością i cwaniactwem. To parszywa "elita". Widziałem kiedyś wyliczenia dot. korupcji , z których wynikało ,że 1zł łapówki generuje straty 10.000zł!! Dla normalnych ludzi stopień demoralizacji polityków jest nie do uwierzenia.
  Natomiast osobniki te mają słaby punkt-tchórzostwo. Stąd nawet taki"peryferyjny" portal gdzie wylewa się wściekłość ludzi zatroskanych o dobro kraju, może mieć wpływ na ich decyzje.
 • @Jasiek 01:37:44
  "Pani popiera wycinkę Puszczy Białowieskiej?"
  Wyjątkowo nieszczęśliwe sformułowanie problemu/pytania."

  Wyjątkowo niedorzeczna odpowiedź.
 • @miarka 04:47:24
  "Wycinki które były od zawsze prowadzone w Puszczy Białowieskiej i bronione przez ministerstwo profesora Szyszki miały ten sam wymiar co leczenie próchnicy i mycie zębów przez ludzi."

  Bzdura. Miały ten sam wymiar co czyszczenie kamienic.

  Leśnikom chodzi o kasę.
 • @kula Lis 69 07:49:33
  "Niech Czesi przyjrzą się swoim kopalniom."

  Którzy sąsiedzi Polsce pozostaną?
 • @Jasiek 01:37:44 wz Pedant 23:47:12
  Dzięki za wyjaśnienie kwestii.
 • Do @kula Lis 69 07:09:54
  Pięknie pan piszesz !
  To skutki tchórzliwej polityki towarzyszy "patriotów" z PiS na czele z tchórzem tow. patriotą Dudą, którzy na kolanach klęczą przed żydami zmieniają ustawy o IPN na polecenie żydów i 2 weta sądownicze .

  Nieskromnie przypomnę panu że to pan w czasie wyborów na prezydenta
  wyzywał wszystkich od najgorszych !!! gdy mieli wątpliwości co do ponownego wyboru Dudy który się sławił jako prezydent ukraińców i żydów !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @miarka 04:37:00
  Dzięki za świetny komentarz.
 • @Rebeliantka 08:53:09
  @Jasiek 01:37:44 wz Pedant 23:47:12
  Dzięki za wyjaśnienie kwestii."

  Czyli Pani popiera wycinkę Puszczy Białowieskiej.

  Połknęła Pani prymitywną propagandę leśników. I co, korniki zjadły Puszczę?

  Czy może Pani tez chodzi o kasę?
 • @kula Lis 69 07:25:28
  Trafny komentarz, podnoszący słuszne obawy.
 • @Pedant 08:32:46
  Pan się zna lepiej niż leśnicy i ś.p. minister Szyszko?
 • @Pedant 08:32:46
  ""Wycinki które były od zawsze prowadzone w Puszczy Białowieskiej i bronione przez ministerstwo profesora Szyszki miały ten sam wymiar co leczenie próchnicy i mycie zębów przez ludzi."
  Bzdura. Miały ten sam wymiar co czyszczenie kamienic.
  Leśnikom chodzi o kasę."

  To Ty piszesz bzdury.
  Jakby dentyści mogli sprzedawać to co wyborują z zarażonych próchnicą zębów, to też by im "chodziło o kasę" z tego tytułu.

  - Zresztą prowadzą od razu nasadzenia.
  Prowadzą ścisłe rejestry nasadzeń i i rejestry sięgają kilkuset lat.
  - Wręcz każde drzewo w Puszczy Białowieskiej jest owocem ich nasadzeń.

  Ktoś Ci wody z mózgu narobił, że twierdzisz iż tu robią coś złego, czy sugerujesz że jakoby to była rabunkowa eksploatacja Puszczy.
 • @Rebeliantka 09:10:50
  On zna się na wszystkim czyli na niczym, pozdrawiam.
 • @miarka 09:16:05
  Natura doskonale sobie radziła bez człowieka, a ja nie wierzę w dobre intencje tych, co im ciągle mało.
 • @miarka 09:16:05
  "Prowadzą ścisłe rejestry nasadzeń i i rejestry sięgają kilkuset lat.
  - Wręcz każde drzewo w Puszczy Białowieskiej jest owocem ich nasadzeń."

  To jest zwykłe kłamstwo.

  "Ktoś Ci wody z mózgu narobił, że twierdzisz iż tu robią coś złego, czy sugerujesz że jakoby to była rabunkowa eksploatacja Puszczy."

  Leśnicy chcieli właśnie prowadzić rabunkową eksploatację Puszczy. Przykrywali to rzekomym patriotyzmem, pobożnością i ogromną miłością do przyrody.

  De facto stali się właścicielami jednej trzeciej części Polski i wzbogacają się na tym.

  Rozmawiałem raz z prominentnym leśnikiem (nazwiska nie wymienię, znajomi z PiS specjalnie zorganizowali dla mnie to spotkanie). Zapytałem się go, dlaczego nie pójść na kompromis i zostawić Puszczę w spokoju w zamian za wolną rękę w cięciu innych lasów.

  Odpowiedź mnie zaskoczyła. "To byłby niebezpieczny precedens bo ekologowie zaczęli by się domagać ochrony lasów w innych rejonach".
 • @kula Lis 69 09:41:50
  "On zna się na wszystkim czyli na niczym, pozdrawiam."

  Ma Pan leśników w rodzinie?
 • @brian 07:44:44A pamiętacie z historii Indii prawo dotyczące wydobycia soli w Indiach? To jest coś podobnego, bardzo podobnego.
  Tyle w temacie "współpracy" w grupie V4 i całym EUrokołchozie. Pepiki to wrogi nam naród i pokazali to nie raz, a dzisiaj pod przywództwem komunisty Babiśa. Dodam, że ten naród tchórzy, to niemiecki ratlerek na bardzo króciutkiej smyczy. W regionie jest 7 niemieckich i 5 czeskich kopalń tego samego typu i nikomu to nie przeszkadza, czyli Polska ma zamykać elektrownie, likwidować kopalnie węgla, przy czym na razie Niemcy zakazują nam budowy elektrowni jądrowej....Do wszystkich przygłupów opowiadających coś o szabelkach i Obajtku...ślepy widzi, że to jest dążenie do ustawienia Polski w roli niewolnika energetycznego co jest równoznaczne z całkowitym poddaństwem! Sprawa jest prosta: kiedy Morawiecki-arcy-zdrajca łamie konstytucję to należy mu się TS ale zanim tam trafi pełni niestety rolę zarządzającego planem niszczenia Polski więc apel Konfederacji aby pokazał faka UE w sprawie Turowa i uznał decyzję TSUE jako nieobowiązującą jest chyba polską racją stanu, tak, czy nie? Nie wystarczy, że sprzedali polską suwerenność finansową, zniszczyli polskie górnictwo, polską klasę średnią, niemal zlikwidowali polskie rolnictwo? Jeszcze nie ma ratyfikacji zaciągania długów w UE. Warto rozważyć, czy nie jest to totalna pułapka dla Polski i Polaków. Bo co jeśli KE i TSUE z jakiegokolwiek powodu wstrzymają środki dla Polski? Nie otrzymamy złamanego euro, a długi i tak będziemy spłacać.
  Decyzja w sprawie Turowa to tak czytelny i jaskrawy przykład, że lepszego nie trzeba by zrozumieć, do czego wobec Polski dąży UE. Chodzi o zainstalowanie "swojego rządu w Polsce" takiego który będzie poddany Niemcom i urzędnikom UE. Jeszcze jest czas. Jeszcze nie podpisał tego "cyrografu" - ratyfikacji. Trzeba mieć nadzieję, że poważnie zastanowią się po takiej decyzji KE i TSUE.
  Pospieszalski OSTRO wRealu24! Jak bronić się przed TOTALNYM zniewoleniem?
  https://youtu.be/4k3rNjAfri0
 • @Rebeliantka 09:10:50
  "Pan się zna lepiej niż leśnicy i ś.p. minister Szyszko?"

  Rozmawiałem z leśnikami. Oni dobrze wiedzą, że tacy jak my mają rację.

  Tyle, że nie o rację im chodzi, proszę Pani.
 • @Rebeliantka 09:06:33
  UE to 1000 letnia Rzesza z marzeń Adolfa w wersji light. Berlin rządzi. TSUE oraz UE. Państwo szkopskie wypłaca wysokie emerytury Ssmanom z Belgii i Holandii. Tak się odcięli od Adolfa.

  A Czechom chyba sufit spadł na głowę!

  Polska.

  https://iv.pl/images/2d3c3a002d65ab2b0f1f2dbf634290b2.png

  Czechy

  https://iv.pl/images/1a796f579efd32b7f5179c5e99e396c0.png
 • @kula Lis 69 10:07:55
  "A Czechom chyba sufit spadł na głowę!"

  Dobre relacje z sąsiadami?

  Została jeszcze Słowacja. Może wycinka lasów przy granicy, do gołej ziemi, gdzie Słowacy mają rejony turystyczne?
 • @Rebeliantka Teraz czekamy na wyrok o zwrocie Szczecina Niemcom …
  Wiceprezes TSUE Rosario Silva de LAMPUCERA, która jednoosobowo nakazała natychmiastowe zamknięcie kopalni w Turowie. To szwabska prowokacja. Szwab sądzi, że Polska będzie kupować albo prąd od szwabów, albo węgiel od Czechów i szwabów. Potrzebna jest stanowcza decyzja rządu. Ale, czy ten rząd na nią stać? Następny wyrok TSUE zabroni Polakom spożywania posiłków bo wypuszczają dwutlenek węgla i siarkowodór co powoduje ocieplenie .
 • @Rebeliantka 09:06:33
  Trochę poszczekają, potem podwiną ogon i będą sikać po nogach. Bo czym jest polska kopalnia, kiedy kredyt na 800 mld jest horyzoncie? Nie spodziewałem się, że coś takiego napiszę - chyba trzeba będzie podziękować Grodzkiemu za „obstrukcję” i poczekać jeszcze trochę z ratyfikacją FO. Nie ma pośpiechu, niech przemyślą te ataki. Gdyby ta kopalnia i elektrownia należała do RWE to nic takiego by się po prostu nie zdarzyło. A Morawiecki = Tusk 2.0 Oto mamy efekty „twardych negocjacji ” zMorawieckiego… - to ten „premier Polski”, co dzieci swoje kształci w elitarnej szkole żydowskiej i 100tys Polaków zabił pod pretekstem plandemii… - POD SĄD!
 • @kula Lis 69 10:16:17
  "Wiceprezes TSUE Rosario Silva de LAMPUCERA, która jednoosobowo nakazała natychmiastowe zamknięcie kopalni w Turowie. To szwabska prowokacja. "

  Bardzo niemieckie nazwisko.
 • Mój pomysł
  1. Zgłosić odpowiednio duże roszczenia wobec czeskich producentów zatruwających karkonoskie lasy i emitujących trujące wyziewy do Polski!
  2. Oświadczyć, że do momentu rozwiązania problemu wyroku TSUE Polska wstrzymuje ratyfikację porozumienia pozwalającego UE zaciągać pożyczki (wziąć na zakładników państwa południa Europy).
  3. Przeznaczyć roczny zysk NBP na doraźny zakup uzbrojenia, aby wzmocnić naszą rację w negocjacjach z Berlinem i Brukselą !

  Czyli pitolenie „Miękiszona” Morawieckiego w całej krasie. Bo to co on mówi to się nazywa „Czcze gadanie”! Dalej będziemy rozważać co zrobić aby lewaki z tzw UE się nie obrazili? Już mam dosyć tego dupolizusostwa! Żadnej deklaracji twardej, typu: nie dostosujemy się do wyroku TSUE. Takie zdania na okrągło, rozwodnione, a i tak ustąpią i kopalnię zamkną. Skoro premier ochoczo rezygnuje z polskiego węgla, co bardzo podoba się wrogom Polski, to dlaczego kopalni Turów nie ma zamknąć teraz i natychmiast? Kolejne podadzą do zamknięcia natychmiast! Ten bandycki atak TSUE to tylko pretekst aby przy udziale TSUE Bruksela ukradła Polsce wynegocjowaną kwotę na odbudowę i dotacje.TSUE jest jak „zielone ludziki” do brudnej roboty KE i Niemiec.
  Może trzeba im odpowiedzieć sparafrazowanymi słowami Mjr Hubala-Dobrzańskiego: Żadnego TSUE nie znam i znać nie chcę, a wyroki jego mam w dupie.”. No, ale trzeba nie być „miękiszonem”, tylko fighterem.
 • @witas 08:15:45
  Niestety, takie są smutne konsekwencje trwania w tym nieszczęsnym Eurokołchozie. A PiS chce nas w tym Eurokołchozie nadal trzymać…
 • @werka1321 09:49:03
  "Natura doskonale sobie radziła bez człowieka, a ja nie wierzę w dobre intencje Natura doskonale sobie radziła bez człowieka, a ja nie wierzę w dobre intencje tych, co im ciągle mało..

  Owszem, tylko dokąd to była zdrowa natura, a więc i funkcjonowała równowaga w ekosystemie, były czyste woda i powietrze.
  - Stoją za tym właśnie "ingerencje tych, co im ciągle mało" - i to zwykle daleko od lasu.
  Ci co żyją koło lasu zwykli też żyć z lasu, a przy tym i dbać o niego - z dziada-pradziada. Oni wiedza co jest dla lasu dobre, a co go zabija. - To w szczególności leśnicy.

  Cała nagonka na nich, kłamliwe przypisywanie im niecnych intencji jest właśnie zamachem na lasy, i w interesie naszych wrogów - tych, którym spieszno je zaorać - czy to pod GMO, czy pod wydobycie spod nich skarbów ziemi - dóbr wspólnych naszego Narodu, dziedzictwa naszych przyszłych pokoleń.
 • @miarka 10:34:25
  "Ci co żyją koło lasu zwykli też żyć z lasu, a przy tym i dbać o niego - z dziada-pradziada. Oni wiedza co jest dla lasu dobre, a co go zabija. - To w szczególności leśnicy."

  Leśnicy znają się na lasach, jako na źródle dochodu. Tak jak hodowca bydła zna się na krowach i świniach.

  Pomysły takie jak rezerwat albo park narodowy są dla nich zagrożeniem.
 • @Pedant 09:54:43
  "Odpowiedź mnie zaskoczyła. "To byłby niebezpieczny precedens bo ekologowie zaczęli by się domagać ochrony lasów w innych rejonach".

  Zaskoczyła, bo jej nie zrozumiałeś.

  Ekologowie to nie są idealiści którym zależy na zdrowiu lasu. Oni dostają za swoje akcje pieniądze od naszych wrogów i i w ich interesie działają z całym cynizmem.

  Rzecz tez w tym, że szybko by się okazało, że Puszcza będzie marniała, bo jednak potrzebuje wycinek dla odnowy drzewostanu. Tu w każdej chwili grozi katastrofa taka jak była niedawno w Niemczech.

  Zgnilizna, próchnienie, skutki działania owadów to wszystko jeszcze poraża poszycie. które w zdrowym lesie potrzebuje być czyste, a osłabione sprzyja zabójczym infekcjom w skali tak dużej, że ekosystem puszczański może sobie już z tym nie poradzić.
  Drzewo stare wytwarza więcej CO2 jak go przerabiają na tlen drzewa młode. nadmierna produkcja CO2 który to to procesy.

  Taka "ochrona" jakiej chcą ekologowie to sabotaż - w jednym by wygrali (Puszcza Białowieska") to poszli by robić to samo w całej Polsce.
 • @miarka 10:51:30
  "Ekologowie to nie są idealiści którym zależy na zdrowiu lasu. Oni dostają za swoje akcje pieniądze od naszych wrogów i i w ich interesie działają z całym cynizmem."

  Zarzuca mi Pan, że biorę pieniądze od naszych wrogów?

  "Rzecz tez w tym, że szybko by się okazało, że Puszcza będzie marniała, bo jednak potrzebuje wycinek dla odnowy drzewostanu."

  Nie rozumie Pan o co chodzi z Puszczą. To co Pan proponuje to w najlepszym razie byłby park krajobrazowy.
 • @Pedant 10:48:29
  "Leśnicy znają się na lasach, jako na źródle dochodu. Tak jak hodowca bydła zna się na krowach i świniach".

  O to właśnie chodzi żeby się nimi zajmowali ci co się znają, a nie TSUE nie mający pojęcia nawet o sprawiedliwości a co mowa o jej ludzkich celach.
  Tak jak w Twojej analogii wolałbyś żeby krowami i świniami zajmowali się od razu rzeźnicy?


  "Pomysły takie jak rezerwat albo park narodowy są dla nich zagrożeniem"

  Nawet i jeżeli są zagrożeniem, to dla ich dochodów, ale nie dla nich.
  Ci co sprawy taktują tak osobiście , zaraz je traktują i nademocjonalnie. - To typowi ludzie szowinizmu dowolnej ideologii. Pojawiają się tu ekologowie - to są właśnie szowiniści - dla interesu gotowi niszczyć wszystko i wszystkich.
  Nie masz żadnych podstaw, aby z leśników robić psychopatów.
 • @witas 08:15:45 Mogę się założyć, że Mateusz wykona. A Czechy w V4 to niemiecki koń trojański.
  Pierwszy krok wyrok TSUE, drugi krok odebranie Polsce kasy za brak praworządności. Zawsze chodzi o pieniądze. Co nie zrobiła opozycja załatwi TSUE. Czy następnym orzeczeniem TSUE będzie oddanie ziem zachodniopomorskich i Szczecina dla Niemiec i odszkodowanie za bezumowne korzystanie z tych terenów. Mamy takich prawników którzy by im pomogli.

  A MM lawirował w odpowiedzi na ten temat, ich stanowisko jest niestabilne i tylko na użytek uspokojenia opinii, tutaj Ziobro ma rację, będzie jeszcze praworządność. Następnym krokiem będzie zamknięcie Polski ..? Niemcy rękami Czech narzucają nam kolonializm! Ten kto temu przyklaskuje jest zdrajcą Polski! A TSUE uzurpuje sobie prawa, których nie posiada …Trzeba sobie powiedzieć jasno: wchodząc do tego towarzystwa wdepnęliśmy w strasznie śmierdzącą kupę! Najwyższy czas zacząć pilne przygotowania do opuszczenia tego żydolewackiego antypolskiego i antycywilizacyjnego burdelu zwanego UE a będącym niemiecko-rosyjskim projektem nowego podziału Europy. TK opóźnia wydanie wyroku o wyższości Konstytucji nad prawem UE bo czeka na ratyfikacje FO. No to TSUE „pomógł” TK zdecydować w ten sprawie. A co na to ukochany wetowicz Prezydent na to?


  Szykują już „podstawę” pokazującą brak praworządności w Polsce? Na to wygląda, Ten ich wniosek aby w trybie przyspieszonym TSUE rozpatrzyło wniosek Polski i Węgier też na to wskazuje.

  A te obiecane 770 mld. na fundusz odbudowy dostaniemy jak zamkniemy kopalnie, wprowadzimy przywileje dla LGBT, nie będziemy reformowali sądownictwa itp. Czyli będziemy szantażowani przez TSUE i KE. Wszystko byłoby proste gdyby nie rozgałęzione potomstwo Wandy Wasilewskiej i Bolesława Bieruta u nas w kraju. V kolumna paraliżuje funkcjonowanie całego państwa. Władze Rzeczpospolitej mają obowiązek wykonywać oczekiwania POLSKICH wyborców, a nie jakiejś pańci spoza Polski, zresztą niedouczonej i bez śladów rozumu.

  Piłsudski powiedział, że albo Polska będzie silna, albo nie będzie jej wcale. Niemcy poczekali aż PiS ogłosi Polski Ład i uderzyli, powiedzieli nam: na kolana, psie. Polski ład będzie taki jak chcą Niemcy albo nie będzie go wcale. Rządzący Polską- Morawiecki i Kościński to ludzie, których nikt nigdy w żadnych wyborach nie wybierał, muszą zdecydować czy Polska ma być suwerenna.


  Polski ład, ale zdumiewa, że JK/PMM nie zauważają (?) jednego ”drobnego” szczegółu, że może się ziścić tylko i wyłącznie za zgodą Niemiec. Macie te pieniądze? Już są na koncie, czy dzielicie skórę na niedźwiedziu? Wnieść pozew w sprawie Czeskich i Niemieckich kopalń. To one są jeszcze większymi trucicielami. Niemcy wydobywają 3 razy więcej węgla brunatnego niż Polska. Saksonia jest otwarta na nowe elektrownie węgla brunatnego. Czesi mają takie same kopalnie odkrywkowe w pobliżu granicy z Polską i ani myślą ich zamykać a zamkniecie kopalni to konieczność wyłączenia elektrowni.

  Czesi wysługują się Niemcom w przyduszaniu Polski na wszelkich płaszczyznach. Wyrok z nieba spadł Morawieckiemu. Da pretekst: Musimy sami zaorać kopalnie i elektrownie nim nam TSUE zamknie. Sami seppuku energetyczne zrobimy. Covid gaśnie, to jest nowy wspólny wróg. PJK ma wyjątkowe (nie)szczęście stawiać na niewłaściwych ludzi. Tylko wspomnę Sikorski, Dorn, Marcinkiewicz teraz Morawiecki i jego rząd z MZ Niedzielskim, MSZ z Rau etc. Zakaz amantadyny-mord na Polakach! Minister Ziobro miał racje Nie stosowanie się do wyroków to naruszenie zasad praworządności i kasa zablokowana Szach i chyba mat p Morawiecki.

  Trzeba było poczekać z ogłoszeniem „Polskiego ładu”. Teraz Niemcy zrobią wszystko aby Polska nie urosła a Polacy nadal zbierali szparagi. Te orzeczenie to rodzaj prowokacji niemieckiej. Jeśli Polska to wykona to jest już następna lista co mamy zamknąć. W skrócie całą gospodarkę która konkuruje z Niemcami. Akceptacja takiego absurdalnego „polecenia” TSUE była by praktycznie czymś, jak zgoda na polecenie wysadzenia w powietrze naszej kopalni i elektrowni, oraz rozwalenie tym naszego systemu energetycznego! Jakoś nie mogę się pozbyć myśli, że mimo dziwnej interwencji Czechów (którzy sami eksploatują podobne kopalnie!), cała ta „akcja” przeciwko naszej energetyce i gospodarce powstała z inspiracji i w interesie Niemiec… To i tak dobrze, że póki co wypuścili na nas tylko TSUE i KE, a nie użyli myśliwców bombardujących jak w 1939 r…Natychmiast, referendum o wyjście z UE! Dość miarka się przebrała, nasze władze to miękiszony! Polacy nie są niewolnikami!

  https://wysokienapiecie.pl/37808-kopalnia-elektrownia-turow-maja-natychmiast-stanac-postanowil-trybunal/
  Warto przeczytać artykuł i komentarze.
 • @Pedant 10:21:52
  Ona jest portugalką na żołdzie szwabstwa.
 • @miarka 11:25:14
  "Pomysły takie jak rezerwat albo park narodowy są dla nich zagrożeniem"
  Nawet i jeżeli są zagrożeniem, to dla ich dochodów, ale nie dla nich."

  Nie ma różnicy.

  "Pojawiają się tu ekologowie - to są właśnie szowiniści - dla interesu gotowi niszczyć wszystko i wszystkich."

  Zarzuca mi Pan, że dla interesu jestem "gotów niszczyć wszystko i wszystkich"?

  "Nie masz żadnych podstaw, aby z leśników robić psychopatów."

  I nie robię. Uważam ich po prostu za cwanych biznesmenów co udają pobożnych patriotów. A Pan albo jest bardzo naiwny albo ma w rodzinie leśników.
 • @kula Lis 69 11:31:20
  "Ona jest portugalką na żołdzie szwabstwa."

  Czy jest któryś z siedmiu sąsiadów Polski, przeciw któremu Pan nie podjudza? Chce Pan kompletnej izolacji Polski?
 • @Pedant 23:43:43
  //Ważniejsze czy na tym tle dojdzie do zaognienia relacji z ważnym sąsiadem Polski.//

  Z tym może być różnie, powinien zwyciężyć pragmatyzm. Trzeba tez pamiętać, że w tym sporze racje ma czeska strona. Przyznanie się do błędu może dać większe korzyści, niż podążanie w zaparte za wszelką cenę jak to niestety nasi politycy maja w zwyczaju robić od dawna. Widać to na przykładzie NordStrem2.
 • @Rebeliantka przeczytaj
  I tak krok po kroku, pozbędziemy się suwerenności energetycznej, zgodnie z dyrektywami i wyrokami unijnymi. Braki wody w ostatnich, suchych latach po stronie czeskiej to tylko pretekst. Powodem są bezśnieżne zimy, poziom wód obniża się już od końca lat 70 ub. wieku.
  https://wysokienapiecie.pl/wp-content/uploads/2021/05/turow_ekran_kwb_turow.jpg
  Ceny prądu wzrosną jeżeli rząd i PGE rzeczywiście wykonają postanowienie TSUE, ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym, a w konsekwencji ceny dla odbiorców wzrosną. Elektrownia Turów jest jedną z najtańszych elektrowni konwencjonalnych w polskim systemie elektroenergetycznym.

  https://wysokienapiecie.pl/37808-kopalnia-elektrownia-turow-maja-natychmiast-stanac-postanowil-trybunal/
 • @Rebeliantka 09:10:50
  Podobno ratujemy świat i cały świat go ratuje przed zmianami klimatycznymi...a więc warto się temu przyjrzeć w liczbach i zejść na ziemię...czy poza Unią świat aby na pewno walczy w taki oto sposób.
  Temat z innego portalu z pozdrowieniami dla kilku regularnych zmielonych ujadaczy z W.N jak i dziennikarzy.. Kraje Azji z bogatymi zasobami węgla w przeciwieństwie do Unii Europejskiej stawiają na wykorzystanie tego surowca dla rozwoju gospodarczego i zapewnienia stabilnych dostaw relatywnie taniej energii. Chiny to największy na świecie producent i konsument węgla. W ubiegłym roku wydobyto go tam w ilości 3,84 mld ton. Mająca znaczące zasoby węgla Rosja będzie zwiększać wydobycie tego surowca, by zarabiać na dostawach na chłonne rynki azjatyckie. W najbliższym czasie na świecie pokaże się nowy gracz węglowy, a mianowicie Mongolia. W planach rosyjskiego górnictwa jest zwiększanie wydobycia - ma ono wzrosnąć do poziomu 670 milionów ton rocznie w 2035 roku. Inwestycje w rosyjskim górnictwie do 2025 roku szacowane są na ok. 20 mld dol. Już za cztery lata rosyjskie kopalnie miałyby wydobywać nawet ok. 560 mln ton węgla rocznie.

  Koksowa potęga z Antypodów..
  Znaczącym producentem węgla jest Australia. Potwierdzone rezerwy węgla wynoszą tam 147,4 mld ton i stanowią około 14 proc. wszystkich zasobów węgla w świecie. Australia wydobyła około 550 milionów ton węgla w 2019 roku. Kraj ten od lat zajmuje ważną pozycję w globalnej produkcji i eksportu węgla koksowego na potrzeby metalurgii. Wcześniej znaczący był eksport węgla z Australii na rynek chiński. Jednak ostatnio - z uwagi na napięte relacje między tymi krajami - musiał on zostać przekierowany na inne rynki, w tym na rynek indyjski. Potwierdzone zasoby węgla w Chinach to 138,8 mld ton. Przeszło 70 proc. zasobów węgla znajduje się w północnej i północno-zachodniej części kraju. Chiny to węglowy hegemon - największy na świecie producent i konsument węgla. Chińskie wydobycie to 3,84 mld ton w 2020 roku. To najwyższy wynik od 2015 roku. W planach jest dalsze zwiększanie wydobycia tego surowca w roku 2021. Chiny są także znaczącym importerem węgla. Chiny zwiększyły w ostatnim czasie import węgla z Rosji, Indonezji i Mongolii z uwagi na wstrzymanie jego sprowadzania z Australii. Chiny mają w planach konsumpcję węgla na poziomie około 4,2 mld ton do 2025 roku, w porównaniu z 4,1 mld ton w 2020 roku. Wielkim producentem węgla za 20 lat, drugim po Chinach, mogą się stać Indie, które planują już niebawem wydobycie 1 mld ton na rok, jednak dylematem gospodarki Indii są niewielkie zasoby węgla koksowego, który jest im najbardziej potrzebny w związku z programem rządowym zwiększenia o 500 proc. w ciągu 20 lat produkcji stali na indyjskim rynku. Powoduje to, że gospodarka Indii bardzo liczy na węgiel z kopalń rosyjskich. Coal India zamierza zwiększyć wydobycie węgla do poziomu ponad 1 mld ton. W ubiegłym roku zdołała wydobyć przeszło 600 mln ton surowca. W perspektywie do 2025 roku to właśnie Indie mają jeden z największych potencjałów wzrostu zużycia węgla. Wzrasta bowiem zapotrzebowanie na energię elektryczną, natomiast do realizacji wielu projektów infrastrukturalnych potrzeba coraz więcej stali oraz cementu.
  Indonezja węglowy awans. Na węgiel stawia się także w Indonezji. Potwierdzone zasoby węgla w Indonezji to 37 miliardów ton. W 2020 roku wydobyto tam około 540 mln ton węgla. W 2019 roku Indonezja odnotowała rekordową produkcję węgla w wysokości 616 mln ton. Zanotowano wtedy 12-proc. wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Dla indonezyjskiego górnictwa rok 2021 rozpoczął się korzystnie. Ceny węgla rosną, a eksport się zwiększa. W ciągu ostatnich 25 lat Indonezja z drugorzędnego gracza na węglowym rynku weszła do węglowej pierwszej ligi. W Indonezji w coraz większym stopniu wzrost gospodarczy wiąże się właśnie z sektorem węglowym. Obecnie węgiel stanowi w przypadku Indonezji 60 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej. W roku 2021 w Indonezji planuje się inwestycje w sektorze węglowym rzędu 6 mld dolarów w tym projekty w zakresie zgazowania węgla. W świecie nie uciekają od węgla, a raczej wprost przeciwnie wskazuje w rozmowie z portalem WNP.PL prof. Krystian Probierz, geolog. Jeżeli robi się transformację energetyczną, to trzeba precyzyjnie określić, na jakie źródła i w jakim czasie chce się przestawić. My mamy węgla na wiele lat. Nie jestem w stanie wytłumaczyć racjonalnie całej tej polityki dekarbonizacji mającej miejsce w Unii Europejskiej. Przecież cała ta nagonka na węgiel nie poprawi klimatu na świecie, bo dwutlenek węgla nie zna granic. To jest ideologia, aż ręce opadają dodaje prof. Probierz i wskazuje, że pospieszne odchodzenie od węgla bez zapewnienia sobie realnej alternatywy może być groźne z perspektywy stabilnych dostaw energii elektrycznej. W najbliższym czasie na świecie pokaże się nowy gracz węglowy, a mianowicie Mongolia, która wzbogaci ofertę dla rynku ukraińskiego i japońskiego, gdyż Japonia, przy rocznym zapotrzebowaniu na poziomie około 170 mln ton węgla, poszukuje bardziej stabilnego dostawcy - podkreśla Jerzy Markowski. Najlepiej z Azji, bowiem dostawy australijskie są często przerywane z uwagi na tamtejsze powodzie. Świat nie prowadzi tak tępej polityki dekarbonizacyjnej jak Polska, bo potraktował cele ekologiczne jako wyzwanie technologiczne, a nie doktrynę polityczną - dodaje Jerzy Markowski. W Japonii założono, że w 2030 roku węgiel ma się stać głównym produktem stabilizującym system energetyczny kraju. Uznano, że przy obecnych i przyszłych technologiach - w tym czystych technologiach węglowych oraz źródłach surowcowych, uwzględniając ślad węglowy, to węgiel będzie najtańszym i najbardziej bezpiecznym źródłem energii.
 • Skandaliczny tweet Thun o zamknięciu kopalni w Turowie: "Brawo, Pani Sędzio". Internauci: Zapraszamy do dyskusji z górnikami
  https://media.wplm.pl/thumbs/23e/OTYwL3VfMS9jY18xZGZmNC9wLzIwMjEvMDUvMjIvMTIwMC83NzQvNmNlMTI3MjJhMWNlNDM5ODg3ODA5Yzg1Y2UwZTBhODYuanBlZw==.jpeg
  „Brawo Pani Sędzio!” w taki sposób europoseł Róża Thun odpisała na Twitterze wiceministrowi sprawiedliwości Sebastianowi Kalecie. Chodzi o sędzię Rosario Silva de Lapuertę, która wydała decyzję o wstrzymaniu wydobycia w kopalni w Turowie.
  https://wpolityce.pl/polityka/551909-skandaliczny-tweet-thun-o-turowie-brawo-pani-sedzio

  Ps.. Wredna renegatka, niemiecka wywłoka. Proponuje tej kurwie Róży Thun von coś tam obywatelstwo polskie odebrać!

  Takim „paniom” to łby golono! Ogolić na łyso i powiesić. Jaka stara taka głupia, nikt tego nie rucha więc we łbie się gotuje. Już pisałem dlaczego obco brzmiące nazwiska są takie wrogie Polsce czy to przypadek i jeszcze jedno te kobiety o tych nazwiskach wyglądają jak chłopy, to też cecha pewnej nacji. Nie dość, że paskudne, to i wyjątkowo podłe. Bez oczyszczenia Polski z piątej i szóstej kolumny (żydowskiej i niemieckiej) nigdy nie będziemy Polską! Woźniakowska i ta druga idiotka z TSUE mogą zamykać kopalnie węgla brunatnego w IV Rzeszy-Garzwelier w Nadrenii Północnej i Jaenschwalde w Brandenburgii.  Elity niemieckie wspólnie z Putinem realizują plan uzależnienia krajów Europy wschodniej od energii. To jest długoterminowy plan, któremu sprzeciwił się Donald Trump, a obecny Biden skapitulował i to za darmo za puste obietnice… Bo obietnice niemieckie i sowieckie są równo warte… Nie chcieliśmy kupować gazu od ruskich poprzez umowę gazową Pawlaka i Tuska, to zmuszeni będziemy do kupowania tego samego gazu, dostarczonego do Niemiec rurą NS2. Z kolei na pomysł o budowie elektrowni atomowej Niemcy zareagowali wyciem, a politycy wprost mówią o specjalnym opodatkowaniu elektrowni atomowych, chociaż są zeroemisyjne pod względem CO2. Wiadome jest, że sprawa niezależności energetycznej, to nie tylko sprawa rozwoju Polski ale i jej bezpieczeństwa…

  Liczba niewykonanych wyroków TSUE m. in.

  Niemcy 3

  Portugalia 3

  Włochy 9

  Belgia 2

  Francja 1

  Hiszpania 6

  Irlandia 2

  Grecja 12

  To tyle w temacie tego bezczelnego proniemieckiego wyroku…!
 • @Pedant 10:55:17
  ""Ekologowie to nie są idealiści którym zależy na zdrowiu lasu. Oni dostają za swoje akcje pieniądze od naszych wrogów i i w ich interesie działają z całym cynizmem."
  Zarzuca mi Pan, że biorę pieniądze od naszych wrogów?"

  Nie. - Chyba że jesteś ekologiem :-)


  "Rzecz tez w tym, że szybko by się okazało, że Puszcza będzie marniała, bo jednak potrzebuje wycinek dla odnowy drzewostanu."

  Nie rozumie Pan o co chodzi z Puszczą. To co Pan proponuje to w najlepszym razie byłby park krajobrazowy.

  Taką puszczą od średniowiecza była Puszcza Białowieska, i ze względu na zatrucie środowiska wymaga takiej właśnie opieki jak to robili dotąd polscy leśnicy.
 • @Pedant 11:32:55
  "Pomysły takie jak rezerwat albo park narodowy są dla nich zagrożeniem"
  Nawet i jeżeli są zagrożeniem, to dla ich dochodów, ale nie dla nich."
  Nie ma różnicy"

  Owszem, dla normalnych ludzi jest wielka różnica..

  ""Pojawiają się tu ekologowie - to są właśnie szowiniści - dla interesu gotowi niszczyć wszystko i wszystkich."
  Zarzuca mi Pan, że dla interesu jestem "gotów niszczyć wszystko i wszystkich"?"

  Nie. - Chyba że jesteś ekologiem :-)


  ""Nie masz żadnych podstaw, aby z leśników robić psychopatów."
  I nie robię. Uważam ich po prostu za cwanych biznesmenów co udają pobożnych patriotów".

  Uważać sobie możesz, ale robienie z tego "wielkiego halo" to już poważna sprawa...
 • @miarka 12:47:35
  "Zarzuca mi Pan, że biorę pieniądze od naszych wrogów?"
  Nie. - Chyba że jesteś ekologiem :-)"

  Jestem. Popieram ochronę przyrody, a w szczególności rozszerzenie ścisłych rezerwatów w rejonie Białowieży. Także jestem przeciwko masowemu importowaniu toksycznych odpadów i spalaniu ich, abyśmy to wdychali.

  Co do "globalnego ocieplania" to mam dużo wątpliwości, czy jest powodowane ludzką aktywnością.

  "Taką puszczą od średniowiecza była Puszcza Białowieska, i ze względu na zatrucie środowiska wymaga takiej właśnie opieki jak to robili dotąd polscy leśnicy."

  Ta "opieka" polega na wycince, zarabianiu pieniędzy i udawaniu wielkich patriotów.

  Od średniowiecza puszcza była chroniona przez książąt,królów i carów. Wcześniej leśnikowi za ścięcie drzewa ścinano głowę, później wysyłano go do wyrębu lasów daleko na wschód.

  Sytuacja zmieniła się w czasie pierwszej wojny światowej, gdy Niemcy zjedli żubry i wprowadzili rabunkową gospodarkę leśną, którą później ukochał niejaki Szyszko, milioner, pogromca bażantów i przyjaciel Rydzyka.
 • @Pedant 13:03:11
  A ja uważam profesora Szyszkę za najjaśniejszą postać w rządach w Polsce od czasów zamachu majowego.
 • @miarka 20:03:26
  Zaczęło się od zakazu pomocy państwowej dla polskich stoczni przez komisarz unijną, następnie ingerencji w gospodarkę leśną (Puszcza Białowieska) później bezprawne blokowanie przez TSUE reformy sądownictwa w Polsce. A część rodaków z entuzjazmem idących na rzeź cieląt wpatruje się z zachwytem we wspaniałą Unię i "unijne" obiecywane miliardy, miliardy! OHYDA! A UE to Sowiet Union Bis w jeszcze gorszym wydaniu. Dawno temu Władimir Bukowski mówił, że przystępując do unii wydaje nad się, że wstępujemy do EWG, a tymczasem to Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. A nam się wydawało, że uciekamy od komuny. Farage miał rację, że kolejnym krajem który opuści te towarzystwo będzie Polska. Ja bym był spokojny o losy Polski i Polaków gdyby się tak stało. Fundusze UE i przynależność do tej mafii, to tylko instrument do zniewalania słabszych członków UE. Ten instrument to biznes dla Niemiec i kilku innych.
 • @miarka 13:23:10
  "A ja uważam profesora Szyszkę za najjaśniejszą postać w rządach w Polsce od czasów zamachu majowego."

  Szyszko, pobożny i patriotyczny pogromca bażantów.

  https://wiadomosci.wp.pl/wp-ujawnia-skandaliczne-polowanie-szyszki-500-bazantow-wyrzuconych-pod-lufe-6098745194869377a
 • @miarka 20:03:26
  Dziś Niemcy, zapewne też dzieci i wnuki nazistowskich zbrodniarzy, którym powojenne zachodnie Niemcy zapewniły bezkarność, pouczają nas Polaków o demokracji i wolności. Kreowana przez żydów globalna narracja historyczna osadza Polaków w roli obojętnych obserwatorów lub współuczestników nazistowskiego ludobójstwa (co zgodne jest z niemiecką polityką historyczną dążąca do zdjęcia brzemienia odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie z Niemców). W obliczu tych patologii trzeba walczyć o prawdę i nieustannie przypominać, że celem niemieckiej nazistowskiej polityki była i jest zagłada narodu polskiego. Dosyć bycia burą suką do kopania dla lewaków z UE! Czy któryś z obecnych "polityków" ma jaja, czy za obiecane dutki dają z siebie robić pajaców? Przy Polexicie ,,Polscy'' politycy powiązani (ekonomicznie) z UE (i jej ,,ośrodkami decyzyjnymi'') zakwiczeliby się z ,,głodu'' ... W sumie jak będą kwiczeć nożna ich powystrzelać z powodu ,,afrykańskiego pomoru'' (a może nawet azjatyckiego?) ...
 • @Pedant 14:43:54
  A co nie wolno mu było polować, miał zakaz...odpowiedz wszystko wiedzący populisto. Czekam.
 • @miarka 13:23:10
  Ja także i pzdr!
 • @kula Lis 69 14:51:06
  "A co nie wolno mu było polować, miał zakaz...odpowiedz wszystko wiedzący populisto. Czekam."

  Wolno. Ale facio co dostaje orgazmu przez zabijanie setek zwierząt klatkowych na raz, ma problemy z psychiką.
 • @kula Lis 69 14:47:46
  "Dziś Niemcy, zapewne też dzieci i wnuki nazistowskich zbrodniarzy, którym powojenne zachodnie Niemcy zapewniły bezkarność, pouczają nas Polaków o demokracji i wolności."  Zmuszając polskie opiekunki do pracy 24/24 tygodniami, miesiącami, często o głodzie, chłodzie. Poniżają polskie opiekunki, ośmieszają, a często i biją, dochodzi też do molestowania seksualnego.

  Znajoma chciała zgłosić na policję niemiecka powyższe to ją policjanci niemieccy wyśmiali, że : "Zgłosić, owszem sobie może:
 • @Rebeliantka 09:06:33 Czyżby sabotaż....
  https://img.dorzeczy.pl/img/pozar-w-elektrowni-belchatow/7f/d9/657febcf6cf581b86a8db0303f5a.jpeg
  Kłęby czarnego dymu nad Elektrownią Bełchatów. Zapalił się taśmociąg. W sobotę w Elektrowni Bełchatów wybuchł pożar. Na miejscu pracuje 13 zastępów straży pożarnej. Ogień pojawił się w sobotę na terenie Kopalni Węgla Kamiennego Bełchatów w Rogowcu. Wiadomo, że zapalił się taśmociąg, którym transportowany jest węgiel do bloku energetycznego. Jak przekazał reporterowi RMF FM jeden ze strażaków, na razie nie ma informacji o poszkodowanych, ani konieczności przeprowadzenia ewakuacji. Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na dostęp do płonącego obiektu. Znajduje się on na znacznej wysokości. Jest on mniej więcej na wysokości wieżowca. Strażakom udało się ugasić wstępnie ogień, ale sytuacja pożarowa nie została opanowana. W akcję zaangażowany jest podnośnik i drabina poinformował. Na miejscu pracuje 13 zastępów straży pożarnej. Elektrownia Bełchatów to największa w Europie elektrownia węglowa wytwarzająca energię elektryczną z węgla brunatnego oraz największy w Unii Europejskiej zakład emitujący dwutlenek węgla. Produkuje około 20 proc. energii elektrycznej w Polsce.

  https://youtu.be/e6n5lv__Bkw

  Ps.."...Zapalił się taśmociąg" - Brednie. Taśmociąg się nie zapalił. Został podpalony. To sabotaż. Kopalnia Turów, elektrownia Bełchatów, co dalej? Przypadek? Gdzie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo energetyczne? A można wiedzieć, kto go zapalił? Widać, że szkopy i Mosad dalej demontują Polskę. Zapewne jest to sabotaż w wykonaniu unijnej bojówki terrorystycznej Antify nasłanej przez alfonsów Jurowej. Obiekty strategiczne muszą być pilnowane, a do sabotażystów należy strzelać, niezależnie czy to funkcjonariusze BND, FSB czy krajowi płatni zdrajcy. Bardzo ciekawy zbieg okoliczności, czyżby BND zadziałało? W państwie sojuszniczym? A może to tylko mrzonki opozycji, że Niemcy są naszym sojusznikiem? Od 1000 lat musimy z nimi walczyć, więc jak widać nic się w tej materii nie zmieniło. A tak po prawdzie to należy, wystąpić do sądu o natychmiastowe zamknięcie fabryki Skody w Mlada Boleslav, bo zatruwa środowisko i generuje realne zagrożenie dla polskich obywateli. Aaaa może jeszcze zamknąć fabrykę VW w Poznaniu, bo również nie jest obojętna dla środowiska. Jak będzie zero emisyjna wtedy pozwolić otworzyć.
 • @Rebeliantka 09:06:33
  "Trzeba to głośno powiedzieć". Macierewicz stanowczo o decyzji TSUE ws. elektrowni Turów. Polski nie stać na podporządkowywanie się szkodliwym dla naszego kraju, obywateli i gospodarki decyzjom podkreśla były szef MON Antoni Macierewicz, odnosząc się do decyzji TSUE ws. elektrowni Turów. Były Minister Obrony Narodowej był gościem popołudniowej audycji Polskiego Radia 24. Antoniego Macierewicza zapytano o piątkową decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. elektrowni Turów. Polski nie stać na podporządkowywanie się szkodliwym dla naszego kraju, obywateli i gospodarki decyzjom podkreśla były szef MON Antoni Macierewicz, odnosząc się do decyzji TSUE ws. elektrowni Turów. Były Minister Obrony Narodowej był gościem popołudniowej audycji Polskiego Radia 24. Antoniego Macierewicza zapytano o piątkową decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. elektrowni Turów.
 • @miarka To preludium do 770 mld. Należało się tego spodziewać.
  Bardzo dobrze, że TSUE wydała tę decyzję. Folksdojcze sami się ujawniają a Polacy zapamiętują ich i "docenią" przy urnach wyborczych. Wszyscy powiązani z kopalnią Turów już przestali się cieszyć z naszego członkostwa w UE. Orzeczenie Trybunału o zamknięciu Kopalni Turów to jawny przykład do czego może prowadzić zbytnia ingerencja Europejska w aspekty życia gospodarczego poszczególnych państw. Uważamy że rząd nie ma innego wyjścia jak tylko zlekceważyć całe to orzeczenie a obywatele wyborcy powinni przyjrzeć się jak zachowują się poszczególni europosłowie i ugrupowania polityczne które wypowiadają się o tym orzeczeniu i rozliczyć ich w następnym rozdaniu wyborczym. Ostatni czas aby się wyrwać z tej pułapki. Może już jest za późno... Może już teraz każdy rząd kierujący się polską racją stanu, zostanie zmieciony przez "suwerena" jeżeli postawi sprawę ucieczki z EU. Bo już w tym momencie staje się to bardzo kosztowne. A z każdym przekupstwem (iluzorycznym, bo pożyczki i rozdawanie dodrukowywanego pieniądza to netto strata dla biorcy)... będzie ciężej ze zrozumieniem rzeczywistej sytuacji wśród plebsu.
 • @Romuald Kałwa 18:34:59
  Elektrownia Bełchatów wyłączy jeden blok. "Po wyczerpaniu zapasów węgla". Ze względu na przerwanie ciągu podawania węgla do bloku energetycznego nr 14, zostanie on wyłączony po wyczerpaniu zapasów węgla poinformowała w sobotę spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK). W sobotę na terenie Elektrowni Bełchatów doszło do pożaru taśmociągu.
  https://niezalezna.pl/396483-elektrownia-belchatow-wylaczy-jeden-blok

  Ps...No to akcja ekoterrorystów udana. Najpierw unieruchomili ileś bloków poprzez awarię sieci przesyłowej, później załatwili ten blok, który wtedy działał. Teraz to się będzie co kilka dni powtarzać... na pewno niedługo znowu coś tam siądzie. Ja bym śledztwo zaczął od sprawdzenia, czy tam wkoło tego węgla jakiś dron nie latał. Już jeden Francuz rok temu tak robił, latał dronem nad elektrownią w Bełchatowie. Również tydzień temu także to był sabotaż . A elektrownie to fabryki strategiczne powinny być bardzo strzeżone szczególnie teraz kiedy prezydentem USA jest Bidet. A Polskie władze które odpowiadają za bezpieczeństwo RP brać się do pracy nie bać się tego co UE powie. To już nie są żarty, to nie jest cackanie się z Lempart na demonstracjach i banie się tego co UE powie. Akurat zepsuł się najmocniejszy blok - 3x mocniejszy niż pozostałe - taki przypadek. Nie sądzę aby to był przypadkowy pożar. Pachnie sabotażem. A gdzie wywiad i kontrwywiad wojskowy jak i cywilny. Do czasu jak Polski Rząd zacznie rządzić a nie przełykać gorzkie pigułki jakie podsuwa mu szwabska Unia tak będzie. Morawiecki gdzie jesteś? Oj dzieje się dzieje, parę dni temu awaria 9 bloków, wczoraj pożar jupitera na stadionie w Bełchatowie, dzisiaj ten pożar, a w międzyczasie wyrok w sprawie zawieszenia wydobycia węgla w Turowie.
 • @Pedant 14:43:54
  ""A ja uważam profesora Szyszkę za najjaśniejszą postać w rządach w Polsce od czasów zamachu majowego."
  Szyszko, pobożny i patriotyczny pogromca bażantów."

  Co Cię tu dziwi. Nie słyszałeś o polowaniu na bażanty, czy w ogóle o strzelaniu do ruchomego celu.

  Przecież to może być jak najbardziej pobożne i patriotyczne jeżeli celem tego jest utrzymywanie sprawności manualnej pod gotowość podejmowania obrony koniecznej czy to osób, czy Ojczyzny.

  Nie słyszałeś o naturalnym zjawisku symbiozy międzygatunkowej. Przecież te zwierzęta są po to hodowane żeby zaspokajały potrzeby ludzi, a za to w ogóle żyją i otrzymują pożywienie i opiekę.

  Ekologowie też hodują zwierzęta - maskotki. To co, kiedy je później mordują zastrzykiem to jest bardziej humanitarne jak ich zastrzelenie kiedy jeszcze są wolne i mogą uciekać?
  Poza tym to mięso bażantów służy ludziom na pokarm.

  To samo jest kiedy zwierzęta są hodowane dla skór, czy mięsa. - To też efekt symbiozy ludzko-zwierzęcej i jest jak najbardziej normalne.

  Zapewne pamiętasz, że jak pierwsi ludzie odkryli że są nadzy, Bóg dał im do ubrania skóry zwierząt - w ten sposób pokazując że symbioza ludzko-zwierzęca jest czymś dobrym.

  A te bażanty były właśnie hodowlane - hodowane właśnie po to.
  - Ale nawet gdyby to było polowanie w naturze, to też nie musiałoby w tym być nic złego, albo i było chwalebne - np. pomagające utrzymać równowagę międzygatunkową dla zdrowego funkcjonowania ekosystemu. - Kiedy zwierząt jakiegoś gatunku jest za dużo, są szkodnikami.

  - Wtedy jako ekolog musiałbyś pochwalać takie polowania, ale i tutaj nie masz podstaw do zarzutów.
 • @miarka 21:31:25
  Paskudny zbok i sadysta.
 • @Pedant 21:34:45
  Masz chore skojarzenia. Musisz mieć przesyt takich w otoczeniu.
  Powtarzam: to że polował, o niczym złym nie świadczy.
 • @miarka 21:39:36
  "Masz chore skojarzenia. Musisz mieć przesyt takich w otoczeniu.
  Powtarzam: to że polował, o niczym złym nie świadczy."

  Niestety w moim otoczeniu większość myśli jak Pan. Czuje się jak człowiek między małpoludami.

  A ja wcale nie jestem przeciw polowaniom. To co Szyszko robił to było zboczone znęcanie się nad zwierzętami dla samej rozkoszy zabijania a nie prawdziwe polowanie.

  Zbok, bałbym się zaufać mu z dziećmi albo ze starymi bezbronnymi ludźmi.
 • @miarka 21:39:36
  Wrażliwiec się nam ujawnił - dzisiejszy dzień musiał być wyjątkowo kiepski dla Pana Pedant - bo mnie się dzisiaj też oberwało od niego, rzucił we mnie : egoistka.

  Panie miarka - Pan jest zbuk i sadysta, a ja egoistka - hmm, ciekawa jestem, co by z tego wyszło ? ;)
 • @werka1321 21:51:56
  "Panie miarka - Pan jest zbuk i sadysta, a ja egoistka - hmm, ciekawa jestem, co by z tego wyszło ? ;)"

  Zbuk? Nie za ostro?
 • @werka1321 21:51:56
  :-)
 • @kula Lis 69 17:27:36
  "Trzeba to głośno powiedzieć". Macierewicz stanowczo o decyzji TSUE ws. elektrowni Turów.
  No to MÓWIMy stanowcze NIE!
  Ten Macierewicz to prawdziwy głup czy tylko takiego udaje?
 • @Robik 01:38:21
  "Ten Macierewicz to prawdziwy głup czy tylko takiego udaje?"

  To wybitny artysta. On jest hipnotycznym inspiratorem happeningów.

  Jak Major Fydrych od krasnoludków.
 • @kula Lis 69 15:32:33
  Z rana juz slyszalem o tym.
  Tasmociag?
  To tylko grozba- popatrzcie ze wasza ochrona moze nam... .
  Prawdziwa tragedia to bylby "samozaplon" oczywiscie z zapalnikiem czasowym wielu punktow wewnatrz haldy.
  Albo wybuch w jakims elenencie sortujacym, pelnym pylu weglowego.
  Jak ladunek paliwowo- powietrzny.
  Jako b.wojskowy wie pan dokladnie czym to smierdzi.
  Ano wykonaniem zlecenia albo pod nosem "ochrony" z grupa inwalidzka.
  Albo przez zawodowcow ktorych niefrasobliwie przyjeto bez sprawdzenia co to za jedni.
  Jest tez trzecia mozliwosc na ktora wskazuje pozar wlasnie tasmociagu.
  Czyli obiektu niezbyt trudnego do odtworzenia.
  Prowokacja naszych by skierowac podejrzenia gdzie trzeba ew. uprzedzic grubsza akcje.
 • Co oznacza decyzja TSUE ws. kopalni Turów? Prof. Grabowska: To jest niczym kara śmierci w pierwszej instancji
  https://media.wplm.pl/thumbs/f85/OTYwL3VfMS9jY180YTdiMC9wLzIwMjEvMDUvMjIvMTIwMC83NjAvMDg4YWQ4MGM5YjVjNDZiNzk5MzAwMDg5ZTI3YTc4NGQucG5n.png
  „Pani sędzia nadużywa interpretacji prawa i nadużywa swych kompetencji wobec państwa członkowskiego. Wyraźnie to robi, bo interpretuje nierzetelnie, interpretuje tylko to, co jedna strona przedstawia i tak interpretując prowadzi do skutków, których sąd nie może nie widzieć, a nie widzi lub udaje, że nie widzi. W związku z tym jest to ewidentne przekroczenie w sferze orzekania i w sferze stanowienia tychże niefortunnych zabezpieczeń, od których, jak mówi TSUE, nie ma odwołania. To jest niczym kara śmierci w pierwszej instancji orzekamy, ścinamy, koniec kropka. Ale to nie czasy rewolucyjne, teraz mamy działać zgodnie z prawem i w granicach prawa” mówi portalowi wPolityce.pl prof. Genowefa Grabowska, prawnik, konstytucjonalista. wPolityce.pl: Czy TSUE miał prawo wydać taką decyzję ws. kopalni Turów? Czy przypadkiem znów nie przekroczył swoich kompetencji?

  Prof. Genowefa Grabowska: Takie zabezpieczenia w sytuacjach, kiedy spór między dwiema stronami tego wymaga, są dopuszczalne, bo chodzi o to, żeby nie pogarszać sytuacji, która trwa. Pamiętamy, już raz TSUE wydało takie zabezpieczenia, gdy szło o wycinkę drzewa w Puszczy Białowieskiej. Do tego taki środek prawny istnieje. Ja mam zastrzeżenia co prawda do tego środka prawnego i jego umieszczenia w procedurze Trybunału, dlatego że jest to środek podejmowany przez jedną osobę, jest to zawsze ta sama pani wiceprezes Trybunału, i od tego środka – jak mówi Trybunał – nie ma odwołania. Środek, od którego nie ma odwołania, decyzja, od której nie ma odwołania jest sprzeczna z prawem europejskim, bo tak stanowi Europejska Konwencja Praw Człowieka mówiąc, że od każdej decyzji, czy to obywatel czy państwo ma prawo odwołać się do wyższej instancji. TSUE często nam tą konwencją wygraża mówiąc o sądownictwie, tymczasem sam ma w swojej procedurze i korzysta ze środków, które są niezgodne z prawem europejskim, a konkretnie z Europejską Konwencją Praw Człowieka, art. 13. Zresztą w polskim kodeksie też jest dwuinstancyjność. Każdy może się zawsze odwołać od każdego środka, chyba że ustawa inaczej stanowi.

  Natomiast wracając do treści, uważam, że decyzja została podjęta przez panią sędzię w sposób nieodpowiedzialny. Nieodpowiedzialny dlatego, że uwzględniła tylko i wyłącznie interes jednej strony, interes Czech. W całości podzieliła przedłożone tam argumenty, chociaż mówiła cały czas, że te argumenty wedle jej przekonania są trafne, są słuszne, więc ona podziela je i że dalsze trwanie w takiej sytuacji mogłoby wyrządzić dalsze szkody w wodach gruntowych po czeskiej stronie. To „mogłoby” jest niesprawdzone, nie ma dowodów, nie prowadzono badań. Żeby takie stwierdzenie tutaj podnieść, trzeba być pewnym, a nie tylko mieć takie „głębokie, uzasadnione przekonanie”, ale nie mieć pewności. Zupełnie natomiast nie rozważyła tych argumentów, które jej decyzja może wywołać i o to mam do pani sędzi pretensje. Tu się zachowała nieprofesjonalnie, bo wzięła argumenty czeskie, zupełnie pominęła skutki, jakie jej nieodpowiedzialna decyzja może wywołać. Pominęła przede wszystkim skutki społeczne, pominęła skutki gospodarcze, a wśród skutków gospodarczych jej decyzji jest to, że nakazuje co prawda zamknięcie kopalni, ale to się równa również wyłączeniu elektrowni Turów, bo nie będzie miała czym palić. Pozbawia i region miejsc pracy i jednocześnie nasz bilans energetyczny uszczupla o pracę takiej elektrowni – mówię o elektrowni Turów, która dostarcza nawet do 7 proc. energii do sieci energetycznych. Pani wiceprezes co prawda bardzo arogancko mówi: „To sobie kupcie węgiel”, albo „To sobie kupcie energię”, tylko to nie jest właściwe traktowanie strony. Pomijając już tę arogancję i zupełną głuchotę czy niedopuszczanie do świadomości argumentacji, że całemu regionowi grozi degradacja, że ludzie stracą pracę, że nie będzie elektrowni, że bilans energetyczny kraju będzie mocno zachwiany, to jest szczególnie smutne na tle otoczenia, kiedy analogiczne elektrownie działają w pobliżu tej, którą chce pani wiceprezes zamknąć. Takie nierówne traktowanie gospodarki jednego państwa wskazuje powiedziałabym nie tyle na brak profesjonalizmu, ile na świadome działanie, w którym ta osoba wie, co chce wywołać tą decyzją i to jest smutne, bo TSUE staje się narzędziem politycznym, przestaje być niezależnym sądem, który waży na szali racje jednej i drugiej strony. Pani wiceprezes tego nie zrobiła.

  Tu jest jeszcze jeden element – element unijnego programu Nowy Zielony Ład, w którym UE chciałaby, żeby do 2050 roku transformacji uległy nie tylko kwestie źródeł energii – żeby przejść na źródła odnawialne itd. - ale także, żeby nie dopuścić do degradacji środowiska i w tym zakresie Polska ma opracowany przecież co do tego regionu program. Ten program w ramach Nowego Zielonego Ładu jest przyjęty przez UE, więc jeżeli my widzimy tam problem i wiemy, co zrobić, wiemy jak i wiemy kiedy, to teraz nagle pani sędzia wkracza w ten dotychczasowy projekt i mówi: „A nie, ja uważam, że wy to musicie zamknąć. Nie będziemy budować tam żadnych ekranów” – co Polska już zaczęła, żeby zapobiec utracie wody w tych regionach po drugiej stronie granicy (nie wiadomo, czy to jest tego powodem) i to ma być skończone do 2023 roku. A pani sędzia mówi: „Nie, macie zamknąć już teraz”. Tą decyzją wkracza jak gdyby w ustalenia, które Polska już przyjęła w ramach dyskusji z KE o transformacji w tym rejonie w ramach wspomnianego dużego projektu Zielony Ład, w którym uczestniczymy i do roku 2049 Polska uzyskała tu określone warunki, zgodę KE, by swoje źródła energii dostosowywać stopniowo do stawianych przez UE wymogów. Pani sędzia, brzydko powiem, po prostu olała to wszystko. To jest absolutnie nie fair.

  To sprawia, że ta decyzja nie może być wykonana i mam nadzieję, że wykonana nie będzie, bo w końcu nadrzędną sprawą jest bezpieczeństwo – bezpieczeństwo obywateli, bezpieczeństwo całego regionu i bezpieczeństwo energetyczne państwa. Państwo ma obowiązek to bezpieczeństwo nam zapewnić i nie może nam w tym przeszkodzić decyzja jednej osoby podjęta z lekceważeniem argumentacji jednej ze stron.

  Nagle się okazuje, że sędzia zewnętrznej instytucji zaczyna decydować w sprawach gospodarczych, które należą do prerogatyw państwa członkowskiego. Czy to nie jest naruszenie podziału władz?

  Wiele wyroków TSUE dotyczy spraw gospodarczych, jeśli to są spory, więc ja nie wiem, czy tu jest to zasadne. Natomiast proszę zwrócić uwagę, ona oczywiście ingeruje w sprawy gospodarcze, ale ona sama tego nie może zrobić. Pani sędzia nie może niczego zamknąć nikomu w żadnym państwie członkowskim, więc ona usiłuje wpłynąć na władze państwa polskiego, by rękami naszej władzy doprowadzić do zamknięcia tej kopalni i tu jest problem, czy naciski zewnętrzne związane z sytuacją gospodarczą, uwzględniające rozwój kraju, czy te naciski gospodarcze nie mają jednak charakteru mocno zabarwionego politycznie? To jest ta najważniejsza sprawa.

  Jednoosobowa decyzja nie może być wskazówką dla państwa, jak ma postępować. Zawsze, zwłaszcza decyzja o tak poważnych skutkach musi być skontrolowana przez wyższą instancję. Tu tego nie ma. Tak poważne skutki jednoosobowo wyrażone mogłyby prowadzić do absurdu. Wyobraźmy sobie, że w przyszły piątek pani sędzia powie: „To proszę wstrzymać warszawskie metro, bo tam wydobywa się z trakcji coś, co mi się nie podoba” albo „Proszę zamknąć swoje porty”, bo to już do tego zmierza. Wygląda to wszystko groteskowo. Żeby zamykać całe branże? Bo tu jest uszczuplenie branży energetycznej. Nie, tak sędziowie nie działają.

  Zabezpieczenie to ma być w sytuacji, kiedy jest groźba natychmiastowego negatywnego działania. Tu się nic nie zmienia – kopalnia działała przez wiele długich lat i to, czy ona działa krócej, czy dłużej, nie ma wpływu na sytuację hydrologiczną po drugiej stronie. Tam nawet są ekspertyzy, że nie wiadomo, czy to odkrywki po polskiej stronie powodują, czy nie mają na to wpływu inne elementy. Tu geologowie muszą się wypowiedzieć, a nie pani sędzia z Hiszpanii.

  Chcę podkreślić, że tego typu zabezpieczenie kierowane do władz państwa polskiego nie może mieć charakteru imperatywnego. Nie może pani sędzia nakazywać państwu, co ono ma zrobić z cząstką swego mienia. Absolutnie nie.

  Czy ta decyzja to nie jest próba redefinicji ustroju Unii Europejskiej metodą faktów dokonanych?

  Od pewnego czasu TSUE posuwa się coraz dalej w narzucaniu priorytetu prawa europejskiego nad konstytucjami narodowymi. Tego w traktatach nie ma. Tutaj ja bym powiedziała, że pani sędzia nadużywa interpretacji prawa i nadużywa swych kompetencji wobec państwa członkowskiego. Wyraźnie to robi, bo interpretuje nierzetelnie, interpretuje tylko to, co jedna strona przedstawia i tak interpretując prowadzi do skutków, których sąd nie może nie widzieć, a nie widzi lub udaje, że nie widzi. W związku z tym jest to ewidentne przekroczenie w sferze orzekania i w sferze stanowienia tychże niefortunnych zabezpieczeń, od których, jak mówi TSUE, nie ma odwołania. To jest niczym kara śmierci w pierwszej instancji – orzekamy, ścinamy, koniec kropka. Ale to nie czasy rewolucyjne, teraz mamy działać zgodnie z prawem i w granicach prawa. Skoro pani sędzia pochopnie i lekką ręką feruje wedle siebie wydawane zdania i wyroki: „A ja uważam, że nie można wykluczyć, że tak nie jest”, „nie można wykluczyć, że to nie wywoła skutków” to takie dowody kontra skutki, jakie jej decyzja ma wywołać z góry wskazują, że środek jest nieadekwatny i nie może zostać wykonany, ponieważ sędzia nie wzięła pod uwagę wielu okoliczności. Mamy zatem pełny tytuł, żeby takiej decyzji, takiego polecenia nie wykonać.

  Państwo nie jest przecież samobójcą i nie może dla zaspokojenia wątpliwej jakości orzeczenia jednej osoby narażać na szwank ekonomii dużego regionu i bilansu energetycznego.

  Czy w tej sytuacji KE ma prawo naciskać na Polskę, aby zastosowała się do decyzji TSUE?”

  Komisja Europejska, jeśli podchodzi formalnie, to będzie mówiła: „tak, to są orzeczenia - czy to jest postanowienie - i od tego nie ma odwołania i to należy wykonać”, czego świadkami byliśmy wczoraj. Już się tam jakiś głosik urzędnika odezwał. Ale urzędnik mówi to, co mu ktoś poleci. To jest przekaz z góry. Natomiast z całą pewnością Polska tego postanowienia nie powinna wykonać, ale powinna głośno wskazywać na braki formalne i braki materialne, jakie w tym zabezpieczeniu się pojawiły, wskazując na absolutny brak profesjonalizmu, który wykazała sędzina wydając to orzeczenie.

  Dziękuję za rozmowę.

  Rozmawiała Anna Wiejak


  Ps...To jakaś farsa!! Jakiś niedouczony, bezczelny babsztyl (może skorumpowana) z drugiego końca Europy, pełniąca funkcję v-prezes TSUE wynosi się ponad Państwo Polskie. Śmiać się czy płakać nad nią? To tak jak się raz ustąpiło… myślałem, że wstępujemy do Unii a wstąpiliśmy do szamba…To teraz tak wygląda demokracja w UE, że jedna osoba może zamknąć cały kraj według własnego uznania? Może niedługo stwierdzić, że Wojsko Polskie trzeba rozwiązać, bo jej hałas przeszkadza?

  Ta miernota sędziowska, konkwistadorka uzurpuje sobie prawa i władzę niczym cesarz. Ta bezgraniczna arogancja świadczy o upadku Unii. Ryba psuje się od głowy a Unia od TSUE. To bydlę, tę szmatę będącą „sędzią” należy po prostu skazać i rozstrzelać. Za w pełnie świadome i celowe sprowadzenie realnego zagrożenia na miliony ludzi. Może po czymś takim rozbestwione bydło mieniące się sędziami TSUE oprzytomnieje. No niestety s.p. Generał Franco nie wyciął w pień bolszewickich złogów i to teraz się mści, głownie na Hiszpanach ale i jak widać na Patriotycznej Polsce.  Zniszczyli nam stocznie, a PO ochoczo na to zgodziła się! Jaka to sprawiedliwość? Nie ma jednoznacznych ekspertyz geologów, że to wina kopalni! A może kompleksowo zająć się problemem u sąsiadów także! Pytanie czy V4 tak na prawdę istnieje? Czesi wykorzystali fakt, że jesteśmy razem z Węgrami na cenzurowanym u Niemców i ich pachołków i wbili nam nóż w plecy z powodu jakieś wioski jak w Zaolziu w 1920. To jest raczej jak kara śmierci jeszcze przed procesem jako zabezpieczenie. Generalnie ośmieszenie sądownictwa, skrajna nieodpowiedzialność, dewastacja prawa i kolejny krok w stronę rozpadu UE. Przykro mi ale jak na razie to przegrywamy z TSUE na własne życzenie. Ministerstwo Sprawiedliwości wysłało do TSUE jako swojego przedstawiciela głównego prawnika Leppera , na dodatek bez wykształcenia prawniczego, prof. politologii a on przegrał wszystkie sprawy, jak go wyrzucili to teraz pluje na rząd. Decyzja TSUE w sprawie Turowa to oczywiste naruszenie praw człowieka, bo pozbawia kilkanaście tysięcy ludzi środków do życia bez sensownego uzasadnienia, oraz pozbawienie 4 mln prądu, bo takie były by konsekwencje wykonania wyroku. Związki zawodowe powinny już wystąpić do TPC w Strasburgu, z oskarżeniem przeciw TSUE i KE. Decyzja TSUE narusza prawo swobód gospodarczych, więc rząd i PGE powinny wystąpić to TA w Hadze przeciw TSUE i KE o miliardowe odszkodowania. Rząd powinien zatrudnić dobrą amerykańską kancelarię, a oni już załatwią takich prymitywnych sędziów z TSUE i KE. Czy Polsce która wieki walczyła o wolność, Polak zgotowałby taki los podpisując zgubne traktaty, brał kredyty z wrogami za marne srebrniki i kazał Nam narzucać takie i inne decyzje i unijne podatki?

  Premier wyraził zgodę w EU na likwidację polskich kopalni węgla. Turów, to jest pokłosie tego szkodliwego błędu! Czy nie należy zmienić premiera? Ta kara śmierci jest wymierzona w PMM. Jeżeli wykona nakaz TSUE, górnicy mu tego nie darują. Jeżeli nie wykona, będzie powód do zabrania funduszy z powodu niepraworządności. Ciekawe…Jeżeli Morawiecki skapituluje jak w przypadku Białowieży, to Polska skończy jak ona! To jest wojna! Oj barany, barany, było ZSRR a teraz macie UE i TSUE. Chciało się Unii to macie Unii-ZSRR tylko w innej postaci. Angole wiedziały co robią i śmieją się z głupich Polaków. Musimy wyjść z tego kołchozu i to jak najszybciej. W przeciwnym wypadku stracimy wolność a nawet Ojczyznę. Czy obecna władza tego nie widzi? Czy świadomie prowadzi Polskę ku przepaści. Nadchodzi czas wyjścia z tej zbójeckiej, drańskiej, barbarzyńskiej, zboczonej zgnilizny europejskiej. Niech sczeźnie! Tak dalej być nie może, i nie będzie! Czy mamy być samobójcami?! Tutaj sposób na nich!….

  https://www.youtube.com/watch?v=lK25dIv7vh4
 • Decyzja TSUE pokłosiem skargi Czech? Tak na kopalnię w Turowie donosiła do KE strona niemiecka
  https://static2.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16217601831d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d916a4093d03be2dc3e44f0d77772bd8.jpg

  Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. kopalni w Turowie to konsekwencja podnoszonych przez Czechy zarzutów? W jakiejś mierze na pewno, choć w obliczu decyzji TSUE, media nie przypominają o pozostałych skargach z przeszłości. Kompleks w Turowie skarżył do Komisji Europejskiej także nadburmistrz niemieckiej Żytawy. Strona niemiecka podobnie jak czeska zgodziła się na przedłużenie koncesji kopalni. Tymczasem w sobotę Polska Grupa Energetyczna opublikowała protokół z października 2019 r., kończący konsultacje transgraniczne z Republiką Czeską ws. przedłużenia koncesji dla Kopalni Turów do 2044 r.

  „Czesi przyjęli zaproponowane przez kopalnię środki minimalizujące wpływ kopalni na przygraniczne tereny czeskie. Na tej podstawie kopalnia otrzymała decyzję środowiskową, a w dalszej kolejności koncesję na wydobycie do 2044 r.” wskazało PGE.

  https://niezalezna.pl/396529-decyzja-tsue-poklosiem-skargi-czech-tak-na-kopalniew-turowie-donosila-do-ke-strona-niemiecka
 • @Rebeliantka
  Dokąd zmierzasz zielony ładzie? Autor: Wojciech Golonka
  https://img.dorzeczy.pl/img/zdjecie-ze-spotu-komisji-europejskiej-promujacego-europejski-zielony-lad/47/3e/017aef6f1f411fe2664fa07db4fd.jpeg

  Zdjęcie ze spotu Komisji Europejskiej promującego Europejski Zielony Ład
  Zielony ład 2030, zero emisyjności 2050, ograniczenie ruchu lotniczego, transformacja cyfrowa – oto naczelne hasła wyznaczające kierunek gruntownej przebudowy Unii Europejskiej, dla której impulsem ma być Fundusz Odbudowy, poddawany obecnie ratyfikacji przez kraje członkowskie. Przy czym nie wszystko ekologiczne, co takowo oznakowano.
  Fundusz Odbudowy zakłada przeznaczenie przez państwa członkowskiego Unii minimum 37% środków na transformacje według zielonego ładu, a 20% na transformację cyfrową. Aby go sfinansować, Komisja Europejska zamierza wprowadzić specjalne podatki i rozszerzyć opłaty emisyjne na sektor lotniczy i morski. Na pierwszy rzut oka projekt wydaje się spójny: samoloty zużywają potężne ilości paliwa, więc zanieczyszczają atmosferę i emitują gazy cieplarniane, więc jak opodatkujemy podróże lotnicze, to po pierwsze znajdą się środki na zieloną energię i cyfryzację – które są przecież „ekologiczne”, a po drugie zmniejszy się liczba lotów, przynajmniej w samej Europie, więc będzie mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

  Warianty bardziej radykalne, aczkolwiek jak najbardziej oficjalne, bo formułowane przez samego Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu, Fransa Timmermansa, postulują nawet zakaz lotów „krótko dystansowych” i podobne kroki wdraża właśnie Francja na swym terytorium.

  Sektor cyfrowy zanieczyszcza bardziej niż lotniczy
  Przy czym, nie wszystko złote, co się świeci, stąd słusznie podkreśla się, że np. elektryczny samochód nie jest z automatu synonimem samochodu ekologicznego, bo jego ekologiczna „amortyzacja” w stosunku do samochodów spalinowych to okres mniej lub bardziej długi, liczony w latach.

  Podobną „niespodziankę” powoduje porównanie technologii cyfrowych w stosunku do transportu lotniczego na świecie. „Cyfrowy” bowiem czy „wirtualny” nie oznacza z automatu zero-emisyjnego. Florence Rodhain, francuska badaczka z Politechniki Uniwersyteckiej w Montpellier, opublikowała w 2019 r. książkę pt. „Nowa religia cyfryzacji: czy cyfrowy oznacza ekologiczny?”[La nouvelle religion du numérique: Le numérique est-il écologique?] z której wynika, że obecnie sektor technologii cyfrowych zanieczyszcza środowisko bardziej niż światowy transport lotniczy, 4% w stosunku do 3% łącznej emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez działalność człowieka.

  Kilka danych: do produkcji jednego komputera potrzeba zużyć 240 kg paliw kopalnych, 1,5 tony wody, 22 kg substancji chemicznych. Szacuje się, że w 2018 r. oglądanie filmów przez internet spowodowało emisję 300 milionów ton CO2 do atmosfery. Z kolei w ciągu jednej godziny wysyłanych jest od 8 do 10 miliardów maili, a przy założeniu, że wysłanie jednego z nich generuje 20 gramów CO2, otrzymujemy emisję rzędu 4 milionów ton CO2 dziennie.

  Kolejnym tematem są zanieczyszczenia licznych „data center”, serwerowni, które w rzeczywistości są o wiele bardziej przyziemne niż wskazywałaby na to ich lotna nazwa „chmur”. Podsumowując całość Rodhain zauważa: „Jeśli ten trend się utrzyma i nic nie zostanie zrobione, w 2025 r. sektor cyfrowy będzie zanieczyszczał środowisko trzy raz więcej niż lotniczy. Osiągnie on wówczas ten sam poziom, co ogół lekkiego transportu drogowego (samochody, motocykle…)”.

  Dokąd zmierzasz zielony ładzie?
  Pisząc to bynajmniej nie postuluję ograniczenia „sektora cyfrowego”, choć pod tym względem cały zachodni świat, jak i każdy z nas z osobna, wiele by zyskał przyswajając sobie starą, dobrą kardynalną virtus (czyli moc!) w postaci cnoty umiarkowania.

  Ale w tym wypadku należy głośno zapytać jaki jest sens ograniczać i opodatkowywać transport lotniczy, gdy jednocześnie na transformację cyfrową z Funduszu Odbudowy UE pójdzie łącznie 150 mld euro, podczas gdy ten sektor już jest bardziej emisyjny od lotniczego w kwestii gazów cieplarnianych. A skoro zielonemu ładowi nie do końca po drodze z ekologią, dokąd w rzeczywistości zmierza zielona transformacja?

  Ps... Do prowokacji, agresji i zamachu na demokracje. Artykuł potwierdza tylko to co sądziłem i sądzę o tych wszystkich wzniosłych hasłach. To zwyczajna "ściema" aby nam wcisnąć kolejne produkty pod świetlanymi hasłami które będziemy łykali jak gęś kluski. Samochody elektryczne czy hybrydowe - niech zostaną wreszcie opublikowane rzetelne raporty porównawcze emisji CO2 ale dotyczące całego okresu życia pojazdu - od wyprodukowania, przez eksploatację aż do utylizacji. A badań amerykańskich przeprowadzonych w czasie afery z samochodami WV wynikało jasno, że to ściema. Cała energia odnawialna - tak długo jak nie będzie dobrych rozwiązań magazynowania nadmiaru - chwilowego - tej energii stwarza więcej problemów niż daje korzyści - przykład Szwecji z ostatniego kwartału - gdy awaryjnie kupowali energię w Polsce potwierdza takie twierdzenie. Tam modna teraz fotowoltaika - ile szkód przynosi dla wyprodukowania jednego ogniwa? A problemy z utylizacją tych ogniw? Czy ktoś na prawdę tym się zajmuje? Ograniczanie emisji co2 tylko i wyłącznie przez UE gdy wszystkie a przynajmniej większość pozostałych krajów na świecie lekceważy ten problem doprowadza tylko i wyłącznie do utraty konkurencyjności przemysłu i gospodarki w UE do reszty świata. Wprowadzenie konsumpcjonizmu jako nowej "religii" mogło być trudne ale w opakowaniu "zielonego ładu, ekologii i ratowania świata" powoduje, że nie patrzymy na to, że pralka, lodówka telewizor a często i samochód wystarcza tylko do pierwszej awarii i konieczna jest "wymiana" na nowe lepsze produkty. Kto dzisiaj myśli o naprawie? A jeśli nawet jest możliwa to jest to nieopłacalne. Jednak ktoś na tym wszystkim zarabia i to olbrzymie pieniądze. A to właśnie jest motorem wprowadzania tych wszystkich "postępów". Dlatego 2% ludzi dysponuje 90% wartości światowego majątku. Porównajcie nazwiska najbogatszych z głoszonymi przez nich hasłami i przynależnych do nich koncernów.
 • @Rebeliantka
  Żydowski bankster z polskim paszportem i czeski kapuś agent BND, po spotkaniu w sprawie likwidacji polskiego górnictwa:

  https://img.dorzeczy.pl/img/premier-rp-mateusz-morawiecki-oraz-premier-czech-andrej-babis/a8/04/18b0e88fb419d0954ab150f4498d.jpeg
 • @kula Lis 69 16:04:57
  Dlaczego miałyby mnie interesować czyjeś finanse - chyba bardziej powinny interesować nas nasze finanse ?
 • @werka1321 16:11:54
  "@kula Lis 69 16:04:57
  Dlaczego miałyby mnie interesować czyjeś finanse - chyba bardziej powinny interesować nas nasze finanse ?"

  Bardzo dobre pytanie. Dlaczego niektórzy interesują się cudzymi pieniędzmi? ;)
 • Emocje wokół decyzji TSUE ws. Turowa. Jasne stanowisko PiS. Opozycja mocno podzielona w kwestii zamknięcia kopalni
  Decyzja TSUE ws. kopalni Turów jest skandaliczna i nie do zaakceptowania przez stronę polską; rząd podejmie wszelkie działania, aby przeciwdziałać tej decyzji zapewniła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Większość ugrupowań opozycyjnych winą za sytuację obarcza rząd.
  https://wpolityce.pl/polityka/551990-jasne-stanowisko-pis-ws-decyzji-tsue-opozycja-podzielona

  Ps...Zielony Ład w praktyce. A potem wykluczenie energetyczne milionów Polaków, których nie będzie stać na opłacenie rachunków za energię.

  Po tak niedorzecznym orzeczeniu TSUE wszelkie inne orzeczenia tej żałosnej instytucji straciły pozory jakiejkolwiek legalności a gremium nadaje się tylko do rozpędzenia na cztery wiatry.

  Problemem jest nie kopalnia! Natomiast, problemem jest niemieckie „nienażarcie” i agresja posthitlerowskich bandytów! Szkopy i kołchozowi komisarze na ich usługach będą zawsze w ten sposób działać na szkodę Polski. Przykład LOT-u ,który chcieli wykończyć i stocznie. I jestem pewny, że to nie koniec, wręcz przeciwnie. Skąd te wycie? Polska miała być dla Niemców rezerwuarem taniej siły roboczej. Mężczyźni mieli zbierać szparagi dla niemieckiego pana, a kobiety podcierać tyłki ich zniedołężniałym starcom. To wasza umiłowana UE dająca wam ochłapy w postaci Euro wzięła was za pysk. Jak się nie ma honoru i pobiera jurgilet od UE, czyli IV Rzeszy niemieckiej to trzeba potulnie wykonywać rozkazy. Dziś chodzi o energetykę, co jutro? Niedługo Niemcy wprowadza Polakom prawo „pierwszej nocy” i Polacy jako ludzie bez krzty honoru z przyjemnością wypełnią. Za kilka Euro sprzedadzą własna matkę. Mentalność parobków.  Tak się kończy przyjmowanie traktatów ograniczających suwerenność. Nicea 2009, dla przypomnienia. Każdy który opowiadał się za jej ratyfikacją powinien zostać dożywotnio pozbawiony praw publicznych.

  To co zrobiła tzw TSUE to praktycznie wypowiedzenie wojny Państwu Polskiemu! Znajdźcie argumenty że nie, ja ich nie widzę!

  Wielka Brytania miała rację, że Niemcy dążą do stworzenia IV Rzeszy i zniewolenia wszystkich wolnych narodów. To jest dopiero początek… Kolejnym krokiem jest tzw. ”Fundusz Odbudowy”. PiS, na skutek błędnej strategii Morawieckiego postawił się pod ścianą. Jeżeli wykona to ‘orzeczenie’ to chyba już nikt przy zdrowych zmysłach na PiS nie zagłosuje, zdrada będzie aż nadto ewidentna. Jeżeli znowu nie wykona, to UE natychmiast oskarży Polskę o ‘łamanie praworządności’ i zablokuje środki na których Morawiecki oparł całą swoją propagandę. Taki jest efekt ‘genialnej’ strategii Kaczyńskiego. Po ratyfikacji FO UE rzuci nam do stóp płatki róż. Dopiero się zacznie jak tylko wszystkie kraje UE ratyfikują Fundusz Odbudowy, w ramach którego premier oddał suwerenność Polski za 770 mld zł. Wówczas instytucje UE na serio rzucą się na Polskę.
  Ustami rzecznika Kaczyński wypowiedział się przeciwko decyzji TSUE w sprawie zamknięcia kopalni Turów. Dobre i to tylko, że oczekiwałem od Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudy mocnych wystąpień w których usłyszałbym, że Polska jest krajem suwerennym i niepodległym, gdzie żaden unijny urzędnik nie ma prawa narzucać swojej woli i poglądów naszym obywatelom. A tu cisza. Kolonizowanie Polski szło perfekcyjnie za panowania Tuska, dlatego Niemcom bardzo zależy na przywróceniu dawnego stanu. To od nich wyszło hasło, że ma być jak było, powtarzane przez ich zauszników. Kluczowe pytania: czy sterowana dla interesów Niemiec poprzez urzędników Brukselskich KE i TSUE itd. Unia już zupełnie oderwała się od rzeczywistości i łamiąc traktaty brnie w coraz większe absurdy? Czy jeśli jakaś zagraniczna paniusia zza biurka TSUE wydaje dużemu krajowi UE jakim jest Polska absurdalne polecenie, pozbawione elementarnej logiki z klauzulą „natychmiastowego wykonania”, to czy należy je z powodu szantażu KE groźbą kar wykonywać?! Przecież owa „natychmiastowość” jest niewykonalna ze względów społecznych (humanitarnych), gospodarczych (niewydolność energetyczna!), a nawet choćby technicznych (nagłe unieruchomienie elektrowni) Albo uda się jeszcze coś uratować naprawą tej już wykoślawionej Unii, albo trzeba będzie szybko iść w ślady Wielkiej Brytanii i poszukać innych rozwiązań, co do sojuszników politycznych partnerów gospodarczych….Wyjść z UE, wyjść spod jurysdykcji TSUE, tego chorego tworu, i rozprawić się wreszcie w najbardziej bezwzględny sposób z kastą, tą jawną V kolumną!
 • @Romuald Kałwa 18:34:59
  Należy pamiętać, że to decyzja Merkel a nie jakiegoś TSUE. Angela ma w Brukseli Dyrektora Generalnego Wiganda! Jego zadaniem jest pilnować interesu Niemiec, i uważać na psiapsiółkę von der Leyen! Wigand wciela dyrektywy z Berlina jak żelazny Bismarck. TSUE i Komisja Europejska od przywództwem von der Leyen chce zniszczyć niepodległą Polskę i chce zrobić z Polaków niewolników jak w 1939 roku! To Niemcy rządzą organami UE a te wykonują tylko polecenia Berlina. Hitlerowskie pomioty chcą rządzić Polską, co im się w znacznym stopniu udaje dzięki uległości Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wyrok TSUE to skandal o wymiarze światowym i odbije się głośnym echem, wielu ludziom otworzą się oczy i zobaczą czym jest UE i do czego zmierza. Dość tej eurokołchozowej dyktatury bezprawia. Pora opuszczać ten eurokołchoz. Jeszcze jest możliwe zablokowanie dla całej Unii tego szatańskiego Funduszu Odbudowy, który jak się niebawem okaże będzie Funduszem Zniewolenia. Kaczyński niestety nie kuma tego. Rację ma Ziobro. A Suwerenność Polska straciła w 2004 r. przy aplauzie zdrajców z solidarnościowo-postkomunistycznej sitwy. Teraz przyszedł czas zapłaty i brania po mordzie brudna szmatą od byle ciecia z UE. Jak patrzę na MM człowieka bez charyzmy i charakteru oraz przedstawicieli rządu jak Adamczyk (polecam wywiad z Mazurkiem) i Sobolewski (również z Mazurkiem) to kwintesencja tej partii. Dramat!
 • @Romuald Kałwa 18:34:59
  Lech Jęczmyk: Wałbrzych to stolica polskich żydów a Fundusz Obudowy to krok ku państwu federacyjnemu. https://youtu.be/aTMLaxFqvyg
 • @miarka 14:58:50
  17 maja - awaria stacji transformatorowej paraliżuje Bełchatów.
  21 maja - TSUE "zamyka" Turów.
  21 maja - W siedzibie ABW z okna wypada doświadczony funkcjonariusz Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych (DOIN), ginie na miejscu.
  22 maja - pożar taśmociągu paraliżuje Bełchatów.
 • @Rebeliantka 15:37:39
  Wszystkie strategiczne obiekty Grupa_PGE, w tym Bełchatów, są ochraniane przez prywatną firmę Elbest Security, której pracownicy ciągle drą się o kasę z zarządem. Bezpieczeństwo polskiej energetyki jest w rękach frustratów, dla których parę tysięcy złotych to fortuna. Tektura!
 • @Rebeliantka 15:37:39 Jourova Puta - czeski tandem, który chce dokopać Polsce.
  Polityka! Atak na Turów rozpoczął dwa lata temu czeski powiat Liberec, zarządzany przez Martina Puta, członka EPP Tuska. Jego żona Polka Sylwia Puta-Świercz (rodem z Bogatyni, pracuje jako dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Opolnie Zdroju, koło kopalni) to była radna nowe PSL. Panie marszałku Przybylski Cez, jak to jest, że Czech atakujący Turów, Martin Puta, dostał od Pana odznakę honorową złotą "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego"? Czym się zasłużył? Dokonania Pana koleżanki Róża Thun pominę milczeniem. Czy rozważa pan podanie się do dymisji?

  Bez niespodzianek, do akcji ruszyły już płaczki gazeta wyborcza, że Turów to "piekło na ziemi". Czeski węgiel jest od dawna sprzedawany w Polsce. Porównałem w skali wykop Turowa (góra) i czeskich Ledvice (dół). Wokół #Turow lament, wokół Ledvice błoga cisza. Zgadnijcie dlaczego?
  https://pbs.twimg.com/media/E2FkQf9XoAQsOZp?format=jpg&name=360x360
 • @Romuald Kałwa 18:34:12
  Czesi podkładają nogę Grupie PGEw Turowie. W tym samym czasie państwowy czeski CEZ jest właścicielem Elektrociepłowni Chorzów II, która zaświnia środowisko i powietrze, naruszając udzielone pozwolenia. Pali częściowo węglem a częściowo śmierdzącą biomasą.
 • @Romuald Kałwa 18:34:12
  Różnica pomiędzy Niemcami i Polską? Po pożarze w Monachium, który zniszczył kabel elektryczny i pozbawił prądu 20 tys. mieszkańców, śledztwo przejęły od razu służby (Staatschutz, Kriminalfachdezernat 4). U nas, pożar taśmociągu paraliżujący Bełchatów będzie badać jakaś komisja.
 • @Romuald Kałwa 18:34:59
  https://pbs.twimg.com/media/E1--zD8XoAEhXoB?format=jpg&name=small

  Politykom z TSUE przeszkadza kopalnia Turów? 200 km od Luksemburga znajduje się kopalnia Hambach koncernu RWE, położona na terenie starożytnego lasu Hambach. 90% lasu już znikło, pozostały obronili aktywiści, po starciach z policją. TSUE siedział cicho. https://rp.pl/Ekologia/301189979-Las-Hambach-zostanie-okoliczne-wioski-nie.html
 • @Romuald Kałwa 18:34:59
  Sędzia TSUE od "zamykania kopalni Turów", Rosario Silva de Lapuerta, to sędzia polityczny. Przez lata dawała kasę hiszpańskiej partii, członkowi EPP
  Tuska. W 2015 r. hiszpański premier Mariano Rajoy załatwił jej przedłużenie kadencji w TSUE do 2021 r.

  https://elplural.com/politica/la-principal-juez-espanola-del-tribunal-de-justicia-de-la-union-europea-fue-donante-del-pp-durante-anos_8339710

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej