Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polacy to dumny i mądry naród - czy aby na pewno?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nauczyliśmy wrogów, że zło, które nam zrobili, im się opłaca – nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności. Świetnie to opisał w 2017 r. Kazimierz Turaliński:

Nagie pielęgniarki pędzone przez SS-manów na szubienice rozstawione nieopodal grobu nieznanego żołnierza. Jedna po drugiej młode dziewczyny zwisają na sznurach, po ich udach płynie krew z "ran" zadanych przed śmiercią przez Niemców. Za nimi prowadzony jest lekarz z koroną cierniową na głowie, żołnierze wykpiwają "Jezusa" Warszawy. Też umiera. Za te zbrodnie odpowiadał niemiecki doktor nauk politycznych i bohater I Wojny Światowej, przed drugą wojną karany za pedofilię. Zło absolutne. Niemiec. Jeden z wielu etatowych zbrodniarzy mogących zawstydzić Marchwickiego i innych seryjnych morderców.
Zbrodni dokonanych na mieszkańcach Warszawy nie można streścić ani kompleksowo opisać, można tylko przytaczać pojedyncze ich kadry. Dziś jedno zabójstwo bulwersuje cały kraj a opisują opasłe tomy akt sądowych. Tam w ciągu 63 dni zamordowano lub wywieziono do obozów zagłady niewyobrażalne setki tysięcy ludzi. Rzeź Woli to rozcinanie brzuchów kobiet pędzonych głównymi ulicami dzielnicy, przed śmiercią często publicznie gwałconych. Mordowanie dzieci, tylko w jednej szkole za jednym razem aż setek dzieci - rozstrzeliwano je, a potem dla pewności ich główki rozbijano kolbami karabinów. Wrzucanie granatów do piwnic z cywilami niestanowiącymi absolutnie żadnego zagrożenia militarnego. Eksterminacja rannych w szpitalach. Zadawanie okrutnej śmierci w długich męczarniach takich jak palenie żywcem czy zabijanie dzieci na oczach rodziców... Dowód ówczesnej dewiacji i zezwierzęcenia narodu niemieckiego - dawniej tworzącego podwaliny europejskiej kultury, sztuki i filozofii. Goethe, Kant, Bach, Gutenberg, Beethoven... nie poznaliby swoich potomków.
Skąpane w polskiej, rosyjskiej i żydowskiej krwi gustowne mundury SS i Hitlerjugend wyprodukowały (rękami m.in. polskich robotnic przymusowych) szwalnie Hugo Bossa, dzisiejszego światowego symbolu prestiżu i elegancji. Postępowy Siemens wspierał ideę Europy bez granic w czasach, kiedy Unia Europejska nikomu się jeszcze nie śniła. Ich wkład w jej budowę to, prócz produkcji m.in. pocisków V-1 i V-2 oraz niewolenia tysięcy przymusowych robotników z obozów koncentracyjnych, przede wszystkim przygotowanie projektów krematoriów dla obozu Auschwitz-Birkenau i montaż w nich urządzeń gazowych.
Farmaceutyczny potentat Bayer aspiryną i tabletkami na ból brzucha leczy dziś wszystkie nacje, wtedy produkował śmiercionośny Cyklon B do eksterminacji "niższych ras". Ubezpieczeniowy gigant Allianz odpowiadał za polisy obejmujące mienie oraz personel Auschwitz i Dachau, a wypłaty odszkodowań dla Żydów lojalnie przekazywał rządowi III Rzeszy. Z niewolniczej pracy dziesiątek tysięcy ludzi korzystały również zakłady motorowe BMW, których potęga finansowa zbudowana została dzięki produkcji silników samolotowych dla Luftwaffe i charakterystycznych hitlerowskich motocykli z przyczepką dla strzelca wyposażonego zazwyczaj w karabin maszynowy. W niektórych zakładach produkcyjnych kontrolowanych przez Günthera Quandta (jednego z największych niemieckich przemysłowców zasiadającego w radach nadzorczych m.in. Daimler-Benz, Deutsche Bank i AEG) niewolnicy wodę mogli pić jedynie z toalet...
Niemcy upodlili narody Europy, bezlitośnie wymordowali miliony ludzi uznanych za niegodnych życia z powodu odmiennego pochodzenia etnicznego. Chłodną logiką niczym sztuczna inteligencja z futurystycznych horrorów oddzielili "ziarno od plew" i policzyli, że bardziej opłaca się usunąć innych z tego świata, niż się nim dzielić. Palili ludzi w piecach, rozstrzeliwali w lasach, masowo więzili, łamali kości i skazywali na kalectwo lub śmierć prowadząc brutalne gestapowskie przesłuchania, nie mieli litości dla kobiet ani dzieci, burzyli całe miasta... Młodzi Powstańcy Warszawscy nie wyobrażali sobie walcząc w 1944 roku takiej możliwości, że świat uczynki Niemców zapomni, wybaczy. A zapomniał. Wybaczył. I to bardzo szybko. Karę za zbrodnie wojenne ponieśli nieliczni niemieccy i austriaccy naziści, większość była potrzebna przemysłowi i wywiadom wojskowym Ameryki, Francji i Anglii w nowej wojnie z komunistycznym imperium - ZSRR. Zbrodnie na Polakach i innych narodach przestały się liczyć. Cudza polityka i cudze pieniądze nie mają serca. To jeszcze można zrozumieć. Ale dlaczego zapomniało tak wielu Polaków??? Tego zrozumieć już się nie da, choć można to wyjaśnić.
Ludzi łatwo przekupić - wystarczy dać im 2 tysiące euro miesięcznie, garnitur, tabletkę na ból głowy, dobry proszek do prania i samochód z bawarskiej fabryki czy nowoczesną pralkę, by zapomnieli o wydaje się niemożliwym do zapomnienia: o eksterminacji swoich rodzin, o łapankach, o Pawiaku, o katowniach GESTAPO, o Palmirach, o dołach w lesie pełnych trupów, o Bełżcu, o palonych żydowskich, romskich i słowiańskich ciałach, o paleniu miast, o wieszaniu ludzi, o egzekucjach niewinnych zakładników i przypadkowych przechodniów, o mordowaniu nieuzbrojonych sanitariuszek, o akcjach eliminacji dawnych Powstańców Śląskich i profesorów lwowskich, o... Tak łatwo o tym zapomnieć, prawda? Grunt że mamy dziś garść eurówek, mamy Europę bez granic i paszportów, możemy jechać autobahną na roboty... tzn. do pracy... np. w niemieckim domu starców albo w niemieckim markecie albo fabryce. To wszystko, cały ten dobrobyt "dali" nam przecież nasi przyjaciele z Berlina i Brukseli, powinniśmy być im wdzięczni, uprzejmi i grzeczni... nawet milcząca zgoda na "polskie obozy śmierci" wydaje się dziś niezbyt wygórowaną ceną za przyjaźń między narodami Europy... Hmmm... Czy naprawdę bohaterscy Powstańcy Warszawscy walczący do ostatniego naboju o godność człowieka byliby dumni z tak nowocześnie i ugodowo myślących Polaków? Czy za to cierpieli i ginęli? Nie sądzę... Są pewne krzywdy, których nie można wybaczyć, a już na pewno nie bez szczerej skruchy winnego, zadośćuczynienia, pokuty i upływu czasu dłuższego niż życie pokolenia katów. Szkoda, że niektórzy z nas tak bardzo rwą się do wybaczania i zapominania w imieniu m.in. tych powieszonych młodych pielęgniarek - dobrze, że niektórzy z nas tego nie robią.
Czasem trzeba sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: czy chcemy być, czy mieć...? Ja znam swoją odpowiedź. A Ty? Znasz swoją...?"
***************************************
Powyżej to znakomity tekst Kazimierza Turalińskiego. Warto się nad nim zastanowić. Dzisiaj Niemcy nowu działają przeciwko nam. Są bezczelni i znieważają nas kłamiąc na nasz temat, dzieląc znami odpowiedzialnością za swoje zbrodnie, niszcząc nas gospodarczo.
Otóż naród, który tak bezmyślnie podchodzi do własnej przeszłości, nie ma i nie będzie miał przyszłości. Od 30 lat znowu wymieramy – na zachodzie wykonujemy najgorsze prace, ale co zrobić, skoro w Polsce tej pracy dzięki reformom okrągłego stołu nie było, albo była nisko płatna – „Na twoje miejsce jest dziesięciu”! słyszeliśmy te i inne paskudne teksty, że jak ktoś jest bezrobotny (a bezrobocie nieoficjalnie wynosiło w 2002 r. 30%!), to jest nieudacznikiem, leniem, i powinien zdechnąć w imię jakiś liberalno-uniodemokratycznych bredni.
Stąd uwielbienie dla Unii Europejskiej, które, co tu dużo mówiąc, jest uzasadnione w sensie właśnie dostępu do rynków pracy. Bo tylko w ten sposób można utrzymać rodzinę w Polsce.
Eksterminacja trwa do dzisiaj. Więcej się nas umiera niż rodzi. Katastrofa demograficzna będzie oznaczać całkowity koniec polskiego państwa w dziejach. Mamy zbyt cenną lokalizację, by nam „odpuszczono”. W dodatku jesteśmy katolikami. I to nie, że młodym nie chce się mieć dzieci, jak bezmyślnie piszą niektórzy - a co, ich dzieci mają na boso do szkoły chodzić jak przed wojną?!
Mediana zarobków w Polsce w 2021 wynosi 2919,54 zł netto – „na rękę”. Oznacza to, że 50 proc. zatrudnionych w Polsce zarabia mniej niż 2919,54. Za to nie da się utrzymać rodziny, a pracować muszą oboje małżonkowie. Kres demograficzny jest więc oczywisty. Polaków nie stać na dzieci.
Jan Śpiewak z „Miasto jest nasze” opublikował wpis:
„Polacy lubią promocje a nie niskie ceny” tłumaczy prezes Rossmann Polska Oczywiście Polacy lubią jak jest drożej. Produkty droższe niż w Niemczech a kasjerki w Polsce zarabiają 3 razy mniej niż u zachodniego sąsiada. I jeszcze Rossmanny są na każdym kroku. Daliśmy się skolonizować praktycznie w każdym obszarze handlu. Biedronki, Lidle, Rossmany, Żabki na każdym kroku. A tam gdzie ich nie ma centra handlowe należące do zagranicznego kapitału, które zabiły drobny handel. A za tym idą łańcuchy dostaw. Nawet mięso sprawdzamy dzisiaj z Danii i Niemiec. Kasa wydawana w Polsce leci na zachód. I tak to się kręci. Jesteśmy kolonią.
Umieramy, i jeśli nie zmieni się mentalność kolejnych władz, ale także społeczeństwa, czeka nas apokalipsa. Polacy w XXI w., dumnie idą na kolejną rzeź, i wcale nie chodzi o obecną pandemię i podejrzane genetycznie modyfikowane szczepionki. Mordowane bez odszkodowań są świnie rolników, upada rolnictwo, a zamykane w latach 90-tych obok Wałbrzycha kopalnie, w których wydobywało się antracyt, po przejęciu przez zagraniczne konsorcja z Australii i Chin, nagle przynoszą zyski. Nagle to się opłaca.

Wieczne odpoczywanie, racz dać Ci Panie, Polsko! 

KOMENTARZE

 • Bardzo smutny, ale bardzo dobry tekst,
  Trudno o jakieś mądre wnioski, które dadzą odpowiedź na takie problemy.
  To co wynika z moich obserwacji, to nieumiejętność tworzenia społeczności i wspólnej odpowiedzialności. Można to zauważyć w historii, gdzie właściwie do rozbiorów dochodziło za zgodą części Polaków.

  Na naszej tej małej witrynce, to jest taka zajadłość, że gdyby to było w realu, to byłaby normalnie bójka. Nie chodzi o to gdzie jest prawda, ani o to aby poznać prawdę, ale aby dołożyć, zgnębić, itp
  A przecież już powinniśmy się przynajmniej szanować, przynajmniej szanować siebie.
 • Dumę i honor...
  ...możemy schować sobie do kieszeni, teraz została nam tylko walka o przetrwanie. Taki los podbitego narodu pod rządami okupanta.
 • Skup się na rozwiązaniach
  Jak zwykle biadolenie bez choćby próby podania rozwiązania.

  1* to i tak za dużo.
 • @Anna-PK 21:55:27
  Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Np., podłe traktowanie chłopstwa sprzyjało rozbiorom.
  pozdr!
 • @Lemański 22:23:58
  Chyba tak, teraz pomyślmy, aby przetrwać biologicznie. Za komuny t się udało i zwększlaiśmy liczbę ludzi a teraz? Który ststem nas bardziej eksterminuje?

  Pozdr
 • @Romuald Kałwa 22:30:44 Chłopstwo tu nie ma nic do rzeczy.
  Arystokraci brali łapówki od obcych tronów i popierali obce wpływy. Sas poprosił Piotra I o to aby mu wygonił Szwedów i objął opieką zbrojną Polskę. A Radziwiłowie byli protestantami i sprzyjali Szwedom i Niemcom.
  Sobieski prawie cudem został królem, ale już nie udało się jego synowi.
 • Wolność
  Przykre to to :(
 • @kowalskijan584 22:30:17
  "bez choćby próby podania rozwiązania"

  Rozwiązanie jest znane od pokoleń - jedność wszystkich Słowian. I tu nie chodzi o jakieś superpaństwo, tylko o normalne stosunki pomiędzy narodami słowiańskimi.

  Jeżeli zna ktoś lepsze rozwiązanie, niech poda.
 • Gdyby skrócić naszą głupotę do 5 minut na dzień w Polsce byłoby już dobrze
  Tak, mądry naród, szczególnie przez cały 1981 rok. Taki kraj przez tylko 1 rok rozwalić i to bez wojny to naprawdę trzeba być mądrym. Głupie ludzie tak nie potrafią.
  Co do tekstu Jasia Śpiewaka, jak normalnym zjadaczom chleba wytłumaczyć że płacenie podatków przez zagraniczne firmy to nie wszystko? Jak wytłumaczyć że bez rodzimego przemysłu, usług i handlu
  nie ma narodowej, pracującej na profit wszystkich Polaków i państwa gospodarki?
 • Taka jest PRAWDA - historyczna,
  Szanowny Panie,

  Wspaniały artykuł - Taka (niestety) jest PRAWDA - historyczna.

  Naprawdę trudno zrozumieć, jak to jest możliwe aby tak wspaniały Naród - jak Naród Polski - tak szybko zapomnial - i tak szybko wybaczył Niemcom - za wszystkie zbrodnie, które Niemcy dokonali na Polakach i wszystkich obywatelach Polski - innej narodowości.
  Przecież nie tak dawno Niemcy - to byli najwięksi zbrodniarze w Historii Polski...

  A teraz Niemcy - to...największy przyjaciel Narodu Polskiego w Europie.
  Teraz Niemcy - to dla Polaków wzór do naśladowania, po przecież podobno dają Polakom możliwości przeżycia, czy też wogóle życia...

  Tymczasem Polska umiera - a Polacy, jakoś tego nie potrafią zrozumieć!

  Moim zdaniem Polska - jako Naród, pamiętając o historii, w najbliższej przyszłości musi się całkowicie obudzić - z obecnego letargu umierania.
  Tak, aby nie było za późno.

  Osobiście, dziękuję Panu serdecznie - za opublikowanie tego artykułu, który, na stałe powinien pozostać w widocznym miejscu Neon24.pl,
  który w pewnym sensie, zainspirował mnie do napisania odpowiedzi -
  "Apelu do Polaków" - wiem, że muszę to zrobić jak najszybciej.

  Mam nadzieję będzie to Dzisiaj?

  Jeszcze Polska nie zgineła - póki MY żyjemy...

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • Dobry opis rzeczywistości.
  Dobry opis rzeczywistości.
  Ja od lat opisuje to zjawisko ..stosując skrót myślowy "solidaruchy"
  bo to jest hasło uosabiające z jednej strony głupotę narodową szczerych Polaków (pożytecznych...) a z drugiej strony zdradę narodową przywódców i doradców solidarności.
  W ten schemat wpisują się relacje KK i jego owieczkami...
  KK robi za zdrajców (choc nie koniecznie bo to wprost obca, Watykańska agentura) a owieczki robią za "pożytecznych..."

  Oba podziały w znacznym stopniu są tożsame...
  różnica tylko taka że KK istnieje od 1000 lat w Polsce (kolonizacja taka sama jak kolonizacja Ameryki łacińskiej przez Columba, Corteza...)
  a solidaruchy to wymysł propagandowy na potrzeby obalania PRLu.

  Muszę się zgodzić z teza autora ... w Polsce jest stanowczo za dużo pożytecznych... to w większości wychowankowie KK czyli owieczki KK.

  A wrogowie Narodu Polskiego pokazują nam te owieczki jako wzorzec zachowania.
  Wcale im się nie dziwie.. takie owieczki to marzenie każdego kolonizatora.
  Na pocieszenie cynicznie wspomnę że owieczki w Ameryce łacińskiej są jeszcze bardziej durne...choć nie wszystkie.
  oto co KK potrafi zrobić z ludźmi..
  To zaawansowana technologia czynienia z ludzi swoich niewolników.

  No to teraz się zagotowało w wielu główkach.
  bo niby racja ale z tego wynika że "ja też... jestem owieczka...
  .. jak ja owieczka to "on"... na pewno komuch... do boju... jak przykazał nam JPII... i wielu pomniejszych..
  .. dla owieczek nie wyjścia z tej zaklętej klatki...
  i na tym polega dramat Narodu Polskiego..
 • "Otóż naród, który tak bezmyślnie podchodzi do własnej
  przeszłości, nie ma i nie będzie miał przyszłości."
  --------------------
  To już nie jest naród - tylko materiał biologiczny, który pozostał po Polakach - zarządzany od wieków przez obcych.
  Dla wątpliwego pocieszenia - to w Rosji czy na Ukrainie - wcale nie jest z tym lepiej. Europę Zachodnią wykańczają podmianką etniczną.
  Wnoisek?
  Priorytetem na dziś - dla tych, którzy mają globalną moc sprawczą (dzieci diabła) - jest likwidacja białej rasy na całym globie i ten proces trwa.
 • Uprasza się autora.....
  " a zamykane w latach 90-tych obok Wałbrzycha kopalnie, w których wydobywało się antracyt, po przejęciu przez zagraniczne konsorcja z Australii i Chin, nagle przynoszą zyski. Nagle to się opłaca."

  .... o nie polewanie wody - jako że "lanie wody wyszło z mody" :-P
 • Skup się na rozwiązaniach
  "Średnia ocena: 4.4 (13 głosów) "

  Żałosne jest to, że uważacie rodaków za głąby a jednocześnie żądacie od nich (ale nie od siebie!) bóg wie czego. Krytykujecie ale sami macie pusto w głowie gdy przychodzi do podania konkretnych rozwiązań.

  Żeby uporządkować sprawę.

  Polacy to mądry naród (jak wiele innych na świecie).
  Od 200 lat mamy pecha (nie my jedni) więc pretensje głównie nie do Polaków.

  Natomiast współczesne SPOŁECZEŃSTWO (społeczeństwo to 'naród w danej chwili dziejowej') to dno. I pewnie potrwa to jeszcze kilkanaście lat. Więc przestańcie narzekać a zacznijcie wspierać rodaków i szukajcie jak to zmienić.

  I nie oceniajcie całego narodu (1000-letniego) na podstawie głupot robionych przez WSPÓŁCZESNE SPOŁECZEŃSTWO A.D. 2021.
 • ⭐⭐⭐⭐⭐
  Autor

  Salut ✔✌
 • Hegemonia gospodarcza i kolonializm(a to nie to samo)
  W ojropie zawsze byla budowana na zasadzie pokazania komus zacisnietej piesci.
  Wygrane(pod wzgl. militarnym i ekonomicznym) wojny sa podstawa do dyktowania warunkow.
  Gdy brak oficjalnego zwyciestwa, przekupuje sie druga strone i we wladzach zasiadaja sami zdrajcy.
  Wniosek, jak tu juz pisano, w obliczu zagrozenia, dogadanie sie nawet z diablem ze wschodu.
  Z zmiecenie z powierzchni ziemi chocby Niemiec plus marsz przez Europe Zach.
  Dopiero wtedy pokonani musieliby prosic o warunki kapitulacji.
  By nie podzielic losu Niemcow.
  Chyba ze... jak w znanej przepowiedni, Chincxyk zapedzi sie na zachod az napoi konie w Wisle.
  A potem granice z Rosja zastapi granica z wielkimi Chinami.
  A zachod pograzony w degrengoladzie i
  demoralizacji? Bedzie sie obawial i Chin i nardow slowianskich zjednoczonych zagrozeniem.
 • @brian 11:55:11
  Jeszcze jedno.
  Co juz pisalem.
  Miedzy odzyskaniem Niepodleglosci a wojns 1920 bylo tylko 2 lata.
  Warszawe zas dosadnie nazywano miastem burdeli.
  Gdybysmy wtedy nie mieli skrupulow jak i z Czechoslowacja i jej Zbrojovka.
  Wtedy bysmy dyktowali warunki.
  Ale stalo sie cos innego.
 • Autor 5*
  1965r. „Przebaczamy i prosimy o wybaczenie …” - prymas S.Wyszyński i jego Kościół

  Msza pojednania w Krzyżowej w 1989r. - „Iść razem – pojednani w prawdzie i miłości” - bp A.Nossol

  Dzisiaj, gdy Kościół i rządzący w IIIRP Żydzi pojednali nas z Niemcami, nie czas wspominać krzywdy. Przecież to dzięki temu pojednaniu jesteśmy w UE i w NATO i mamy w Polsce niemieckie montownie zamiast polskiego przemysłu.

  Kościół idzie jeszcze dalej:

  Abp W.Skworc w niedzielnej homilii do górników: „Trzeba odwagi i kół ratunkowych, solidarnej tarczy, sprawiedliwości i miłości społecznej, aby szybko, bo w perspektywie dwóch dekad, rozwiązać nabrzmiałe problemy górniczej branży, której los jest przesądzony, tym bardziej że likwidacja trwale nierentownych kopalń jest ekonomicznie palącą koniecznością." - https://www.pb.pl/metropolita-katowicki-likwidacja-trwale-nierentowanych-kopaln-koniecznoscia-1101769

  Jak widać żydo-katolicki Kościół stoi po tej samej stronie, co syjonistyczni globaliści i ich organizacje oraz żydowskie reżimy państw Zachodu, w tym także żydowski reżim IIIRP.

  Warto także, żeby Polakatolik wiedział i pamiętał, że granicę między Polską a RFN Kościół uznał dopiero w 1972r.
 • @Stara Baba 02:33:35
  Zagraniczne firmy nie wywozą złotówek - wtedy, to by się jakoś jeszcze opłacało -

  - zagraniczne firmy ze złotówkami i dą do banku, ten po dolary do NBP, a NBP musi je pożyczać - drukowane dolary czy euro - na międyznarodowych rynkach.

  Stąd to ogrokne zadłużenie Polski i rozwój na kredyt
 • @Ryszard Opara 02:50:00
  Na wstępie dziekuję i pozdrawiam!

  Niemiec szmaci, Polak płaci - smutno mi...
 • @Oscar 07:51:16
  Niestety, to co robi Kościół Katolicki

  pedały, zboczeńcy - nie, nie chcę generalizować, ale jasne jest, że te masońskie gnoje nie bronią Polski

  Arcybuskup Głódź był donosił na Jana Pawła II:
  PILNE! UJAWNIAMY komunistycznych agentów w Watykanie! Kto naprawdę jest kim? Dr Krajski i Szymowski! https://www.youtube.com/watch?v=O6nibjfSLXY&t=4s
 • @kowalskijan584 10:41:09
  Wielokrotnie podajemy właściwe rozwizania.

  - Państwo jest jak firma rodzinna, albo przedsiębiorstwo i rodzina. O własne interesy trzeba dbać.
 • @Leonardo da Vinci 11:46:48
  Pozdr!
  :)
 • @kowalskijan584 10:41:09
  100/100 !
 • @brian 12:21:12
  W dodatku Watrszawa to nie uboga reszta Polski, ale, Polacy się modlą, i myślą, że Bóg załatwi za nich wszystko licząc znowu na cudowne zrzadzenie Opatrznosci.

  To nie religijność, ale naiwna głupota. Powinniśmy mieć masowe fabryki broni i isntytycje techniczne jak DARPA.
 • @Rzeczpospolita 14:55:59
  Tak, tu siezgadzam.

  śnięte cesarstwo rzymskie narodu dewianckiego - Jeszcze jedno, nie byłoby potęgi Niemiec gdyby nie kościół katolicki i tfu, to śnięte cesarstw rzymskie narodu dewianckiego

  o tym jaką siłą jest władza duchowa pokazuje działania papieża Jana Pawła Iii władza duchowa

  pomimo, że miał 1/3 agentów sowieckich w watykanie  -------------------------------------------------------------------

  a jeszcze durnie oskarżają Gomułkę - jakim prawem Wyszyński przebaczał - zaszkodził sprawie granic Polski, gdy walczył o nie Gomułka

  a teraz na świecie powiedzą: no jak to, prosiliście o przebaczenie, czyli mieliscie coś na sumieniu

  pisze chaotycznie, bo mam nerwy
 • @Romuald Kałwa 16:06:54
  JPII to takiego samego chowu antypolska, antysłowiańska, kanalia jak S.Wyszyński, ale Polakatolik będzie się radował, bo Wyszyński zostanie świętym Kościoła.

  Jak długo Polakatolik będzie traktował antypolski Kościół i żydo-katolicyzm jako wartości ponad czasowe, a jeszcze gorzej jako wartości polskie, tak długo będzie niewolony, aż do całkowitego wyniszczenia narodu i państwa.
 • @kowalskijan584 10:41:09
  Bardzo dziękuję za ten komentarz.

  Pozdrawiam
 • Aby cokolwiek zbudować, zorganizować dla społeczeństwa, trzeba
  sobie nawzajem ufać. A Polacy nie wierzą ani władzy centralnej, ani politykom, ani urzędnikom, ani lekarzom, ani dziennikarzom ... a to nie jest dobra podstawa do tego aby się rozwijać i budować przyszłość.

  Najpierw trzeba ustalić co powoduje, że polskie społeczeństwo jest tak podzielone.
 • @Romuald Kałwa 16:06:54
  Abracadabra Amen . :)
 • @Anna-PK 20:49:42
  "Najpierw trzeba ustalić co powoduje, że polskie społeczeństwo jest tak podzielone"

  To przecież oczywiste jest..
  Polaków dzielą wrogowie Polski udający Polaków...
  wyróżnia się wśród nich mafia żydowska ...
  to są kameleony... raz są Polakami i patriotami niezwykłym za chwilę już są żydami ...nie Polakami są ofiarami Polaków...
  a potem znowu są "wybitnymi" (jak Bolek czy Balcerowicz) Polakami..
  a wszystko zależy od tego gdzie wyczują interes, korzyść.
  Oni w jednej sprawie mogą być Polakami a w inne już nie w innej są zdecydowanie żydami.
 • Jeśli ludzie zamieszkujacy
  Określony obszar nie mają zorganizowanych struktur poziomych, to nie są żadnym społeczeństwem, a jedynie stadem bydła przeznaczonego i prowadzonego na rzeź. I to do tego na tyle głupim, że na tę rzeź idą z uśmiechem na ustach. Udowadnia takie stwierdzenie ostatnie półtora roku, gdy ogłupione masy same zaaplikowany sobie truciznę by ułatwić robotę oprawcom. Tylko kompletny bezmózgowiec może się zdobyć na taki gest samozagłady. I jeszcze ma pretensję, gdy głupcem się go nazwie.
 • @Anna-PK 20:49:42
  Ty zdaje się uwierzyłaś i cały czas wierzysz.. Czy dobrze zrobiłaś, czas pokarze. Polityka nie jest sprawą wiary, a faktów i realnych zdarzeń.
  Uwierzyć to możesz ewentualnie facetowi który mówi , że cię kocha, ale tylko wtedy gdy mówi ci to po, a nie przed wymianą płynów... Takie są realia.
 • @zadziwiony 10:47:26
  Wiara to rodzaj pierwotnego rozumu.
  Wszystkie pierwotne ludy przechodzą przez okres jakichś wiar...
  to pierwotna nauka to próba wyjaśnienia i zrozumienia jak działa świata.
  .. prymitywnym wyjaśnieniem prostych jeszcze w zaraniu dziejów umysłów jest... wyjaśnienie że jest jakiś "Bóg" lub Bogowie którzy zrobili ten świat i którzy nim sterują...
  Wszystkie pierwotne jeszcze dzisiaj plemiona mają swoje zestawy "Bogów".
  W tej kategorii mieszczą się Polskie "owieczki" czyli pożyteczni czyli solidaruchy..

  I na tym polega słabość Narodu Polskiego...
  i tę słabość wykorzystali wrogowie Narodu Polskiego i podeszli owieczki za pomocą KK i JPII i zbiorowym wysiłkiem owieczek przejęli władzę w Polsce.
  Dzisiaj wybrane "owieczki" i zdrajcy rządzą Polską i pilnują by najważniejszą edukacją owieczek był indoktrynacja religijna (umacnianie pierwotnej wiary ... zamiast umacnianie pozycji współczesnej nauki...
  Czarnek jest tego jawnym dowodem.

  Im bardziej katolickie owieczki tym bardziej zniewolona Polska i mniejsze szanse na wolność.
  To proces analogiczny do tego co dzieje się w krajach islamskich (ekstremizm islamski i ekstremizm katolicki mają wspólnego nadzorcę)...
  oba procesy podsyca, nakręca znana wszystkim globalna mafia.
  do tego ekstremizm banderowski...(to już nie wiara ale ideologia ...ale też ekstremizm... wyłączający racjonalne myślenie).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej