Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Antypolonizm proimigracyjny Amnesty International

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amnesty International za wpuszczaniem terrorystów kosztem życia Polaków

Amnesty International Polska i kilka innych instytucji wyszło z szokującym apelem podważającym sens polskiej państwowości:
ŻĄDAMY natychmiastowego uwolnienia uchodźców i uchodźczyń nielegalnie przetrzymywanych przez polską Straż Graniczną na granicy z Białorusią koło miejscowości Grzybowszczyzna i zastosowanie wobec nich przewidzianych prawem procedur.
Działania Straży Granicznej są samowolnym i nielegalnym pozbawieniem wolności. W Polsce istnieją różnego rodzaju procedury prawne wobec osób, które przekroczą granicę wbrew przepisom oraz w miejscu do tego niedozwolonym, i bezzwłocznie powinny one zostać zastosowane wobec uchodźców i uchodźczyń przetrzymywanych koło Grzybowszczyzny.
Przetrzymywanie przez wiele dni ludzi pod gołym niebem, bez ochrony przed chłodem i deszczem, bez dostępu do bieżącej wody i sanitariatów, bez zapewnienia im pożywienia jest nie tylko niehumanitarne. Jest także nielegalne. Żaden przepis prawa nie upoważnia polskich służb do prowadzenia takich działań.
Uchodźcy i uchodźczynie przebywający obecnie na polskim terytorium nie mogą być także zmuszeni do ponownego przekroczenia granicy z Białorusią. Działanie takie stanowiłoby kolejne złamanie prawa międzynarodowego przez polskie władze, bowiem stworzyłoby poważne zagrożenie dla ich życia lub zdrowia.
Fundacja "Nasz Wybór" / Фонд "Наш вибір" CHLEBEM I SOLĄ Polskie Forum Migracyjne Helsińska Fundacja Praw Człowieka Migrant Info Point Homo Faber Stowarzyszenie Interwencji Prawnej Nomada Stowarzyszenie Instytut Spraw Publicznych
Źródło: https://www.facebook.com/amnestypolska
Żądać możecie, ale czy weźmiecie odpowiedzialność za przestępstwa i akty terrorystyczne tych ludzi? Znajomy pyta, czy mamy im jeszcze kupić broń do której będą do nas strzelać?
Amnesty International broni praw człowieka, ale dlaczego nie broni praw osób, chcących uchronić się przed niebezpiecznymi ludźmi z krajów muzułmańskich.
W dodatku irytować może, że z apelem o przyjmowanie znanych z braku cywilizowanego zachowania Afgańczyków, bierze udział Fundacja „Nasz Wybór”, która „została założona 2009 roku przez Ukraińców i ich przyjaciół Polaków, aby pracować na rzecz ukraińskich migrantów w Polsce, pomagać im w integracji z polskim społeczeństwem i polską kulturą”.
Wpuszczenie Afgańczyków, którzy występują w roli broni biologicznej A. Łukaszenki może stanowić niebezpieczny precedens i zachętę do nierespektowania polskiego prawa oraz destabilizacji Polski. Tymczasem Amnesty International Polska żąda bezwzględnego wpuszczania obcokrajowców, co stanowiłoby zachętę dla Łukaszenki i innych do dalszego destabilizowania polskiej granicy.
Uchodźcy są zemstą Łukaszenki za nałożone sankcje a ich obecność ma wywrzeć presje na UE w celu zlikwidowania sankcji. Rozumiem wściekłość Łukaszenki w związku z próbą wywołania kolejnego CIA Majdanu – na Białorusi się nie udało – ale tu chodzi o bezpieczeństwo naszych obywateli i Polska nie może się złamać.
W dodatku, trzeba to wreszcie powiedzieć: Talibowie tak łatwo wygrali w Afganistanie, ponieważ popiera ich większość afgańskiego społeczeństwa. A jeśli Afgańczycy nie są w stanie stworzyć własnej państwowości, może rzeczywiście powinni im w tym pomóc Talibowie. 
Czy budujący "nowy jedwabny szlak" (jedna z jego nitek będzie przechodzić przez Afganistan) Chińczycy ich ucywilizują? Tymczasem „uchodźcy i uchodźczynie”, kobiety i dzieci, to w większości podejrzanie wyglądający mężczyźni ubrani w markowe ubrania. 

KOMENTARZE

 • Uwolnić orkę! Jednoskibowcem.
  Może to i międzynarodowa.
  Hałaśliwa.
  Ale organizacyjka.
  Może sobie podskakiwać.
  Nie ma najmniejszego prawa do podważania Państwowości Polski.
  To tylko ujadanie typu, mamy terrorystów i szumowiny z całego świata.
  Jakim prawem macie mieć lepiej?
  A "inżynierowie i architekci" są bardzo pożądani.
  Naszym nie staje, możliwości rozwoju i zaspokojenia naszej żądzy, rozwoju, podległości i seksualnego niewolnictwa.
  Precz z patriarchatem, precz z matriarchatem, pier...e bez granic i ograniczeń płciowych, gatunkowych i wogle wszelkich.
  Fachmani ze wschodu mile widziani.
  Koza w każdym domu!!!
  Pas szachida w każdym sklepie odzieżowym!!!
  Dzielnica arabska w każdej wsi.
 • O, znów komuś zwoje nie trybią.
  Niech zapieprza ze śpiworami i sflaczałą pizzą.
  Może się jeszcze wyminie z jakimiś burkami z kozalicji ekhm, opozycji.
  A zresztą, w sumie szkoda, może sam oberwał pałą.
 • Moim zdaniem to jest tylko rewizyta.
  W końcu Polscy też tam byli bez zaproszenia i wprowadzali demokrację i cywilizację.
 • @Anna-PK 16:33:52
  Coś mi się nie zgadza.
  Rewizyta to w wypadku "prześladowanych" i prześladowanych z Białorusi.
  A ci biedacy?
  Cosik chyba chodzi raczej o wyposzczone panie z Amnesty.
  Spokojnie.
  Wysterczy, sorry.
  Wystarczy dla wszystkich.
 • @brian 16:49:44 Co się Panu nie zgadza?
  Polacy byli w Afganistanie w 2001 roku, a na zdjęciach są młode twarze, może to już młode pokolenie, być może jakaś nawet rodzina.
 • Nie dajmy sobie robić wody z mózgu...
  Pojęcie / definicja uchodźcy jest chyba w ONZ (i innych organizacjach dot.praw człowieka) ściśle określona. Status uchodźcy obowiązuje na terenie państwa dającego szansę azylu najbliższego terytorialnie obszarowi stanowiącemu zagrożenie dla ew.uchodźcy. Dla Afganistanu są to: Pakistan, Iran, Turcja, itp. W Europie są już tylko emigrantami (nielegalnymi, jeśli bez prawa wjazdu). Przerabialiśmy to przecież poprzednio (2015 r.) - czyżby definicje się zmieniły?
 • @Autor
  Nie jestem działaczem na rzecz uchodźców, ale Polska zgodnie z prawem międzynarodowym rzeczywiście powinna tych uchodźców wpuścić na swoje terytorium, tym bardziej, że nasze wadze określają Białoruś jako reżim i tyranię.

  Unia Europejska miała podpisaną umowę z Białorusią o readmisji. W myśl tej umowy Białoruś miała otrzymywać z Unii środki finansowe na budowę ośrodków dla uchodźców, a także na ich utrzymanie. Unia przestała wypłacać Białorusi te środki w zeszłym roku, gdy miała nadzieję, że uda się w tym kraju obalić władzę. Umowa więc od tamtego czasu nie obowiązuje (zerwała ją jednostronnie UE). Potem zakazano lotów samolotów białoruskich nad Europą, zmuszając linie Biełavia do ekspansji na wschód. Białoruskie samoloty zaczęły latać na Wschód - do Iraku, Iranu, Turcji itd.

  Coś się jednak zmienia, bowiem PLL "Lot", a także niemieckie linie lotnicze, wznawiają loty do i z Mińska, ale na razie jakoś o tym cicho sza. Zdaje się, że teraz tych migrantów będziemy mieli w Warszawie, bo bilety z Mińska do Warszawy cieszą się wzięciem, zwłaszcza klasa ekonomiczna (koszt nieco ponad 200 zł)...
 • @rumpelsiltskin 19:38:42
  Lepiej żeby ta klasa ekonomiczna nie sprowadziła nam dobrodziejstwa inwentarza młodych mężczyzn, być może po wyszkoleniu wojskowym lub typowo dywersyjnym.
  To nie są uchodźcy z Afganistanu, obstawiał bym wyszkolonych do sabotażu wojskowych np. z Kazachstanu lub Azerbejdżanu.
  Co innego matki z dziećmi, co innego szczerzący się do kamer młodzi "uchodźcy".
  Tych na pewno z radochą przyjmą napalone aktywistki.
  Aż do pierwszego pokazania im, kto rządzi w związku.
  O ile to przeżyją.
  A ich wybrańcy zorganizują siatkę sabotażową.
 • @brian 21:01:26
  Co niby w Polin mogą sabotować jak tu bieda tylko piszczy . Zgwałcą popis czy jak ? . Salute :)
 • @brian 21:01:26
  "Lepiej żeby ta klasa ekonomiczna nie sprowadziła nam dobrodziejstwa inwentarza młodych mężczyzn,"

  Trzeba było zatroszczyć się o to zanim Polska uwikłała się w wojny w Iraku i Afganistanie. Teraz trzeba wypić piwo, którego się nawarzyło.
 • @Anna-PK 16:33:52
  "Moim zdaniem to jest tylko rewizyta.
  W końcu Polscy też tam byli bez zaproszenia i wprowadzali demokrację i cywilizację."

  A Kanadyjczycy to co? ;-P

  Pozdro!
 • @rumpelsiltskin 22:34:46
  "Trzeba było zatroszczyć się o to zanim Polska uwikłała się w wojny w Iraku i Afganistanie. Teraz trzeba wypić piwo, którego się nawarzyło."

  Kuźwa, wszystko spier...liśmy :-(
  W dodatku jak znam życie, to tego piwa nie naważyliśmy aż tak dużo w stosunku do tego z czym przyjdzie się nam zmierzyć. Wiem, relatywizuję, ale myślę, że są jednak pewne proporcje.

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  "Amnesty International Polska ..."

  Co za paskudna nowomowa: albo international, albo Polska.
  Już mi się niedobrze robi od tej międzynarodowości i rozmaitych internacjonałów. Te wszystkie noble, oskary, mkol'e, dyplomaty, fundacje, ujnie, natosrato itp są już guzik warte. I podejrzewam, że wszystko i tak służy rozmaitym grandziarzom. A w zasadzie to mam pewność. Gdybyśmy nie wstąpili do nato to by nas nie było i w Iraku i w Afganistanie. Może nawet "pandemii" udałoby się nam uniknąć (vide Białoruś). Ale nas omotali :-(
  I jeszcze pouczają, grożą, protestują...

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 01:04:11
  Zwróciłem na to uwagę w dzisiejszym komencie do Spirito.
  Reszta Cywilizowanych wsadziła łeb pod kołdrę i wąchała własne bździny.
  Mają co mają.
  Kalifat Berliński i Paryski.
  Zaprawdę, Allah jest Wielki.
  A gównojady ze słodkiej francy i butnych niemiec malutkie.
  Same chciały.
  Powtarzam się, trudno.
  Onania Inter.. czy jak jej tam niech buduje obozy.
  Po białoruskiej stronie.
  Sponsory są, także z wiadomego plemienia.
  Ciekawe co Baćka na to.
  I na perspektywę zajumania jakichś 50 procent z tego.
  Cóż więcej?
  Na zdarowije!!!
 • @Repsol 21:26:38
  No niekoniecznie.
  W Polin to już w Mumii.
  Hajda na Zachód.

  https://www.youtube.com/watch?v=NioCqbXdFRg

  Świeży towar z importu do starego zasiedziałego.
 • A propo tematu artykułu:
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C933042%2Ckancelaria-premiera-na-granicy-zewnetrznej-ue-z-bialorusia-nie-ma-ziemi

  Wszystkim, a szczególnie miłośnikom arabskich i afrykańskich "uchodźców", zwolennikom multi-kulti w Europie i Polsce, itp.neo-marksistowcom, polecam powyższy artykuł - oby to stanowisko rządu w niniejszej sprawie okazało się niezmienne.
 • @brian 16:28:52
  https://media.wplm.pl/thumbs/377/OTYwL3VfMS9jY19lODliNy9wLzIwMjEvMDgvMTkvOTYwLzYwOC8wMTY5ODJlZmUyOTY0MjZmYjUyNGFmNDI5NmU2ODMyOS5qcGVn.jpeg
  Nie z powodów humanitarnych zależy im na przyjmowaniu obcych kulturowo emigrantów. To przebudowa struktury społecznej jest ostatecznym celem. Troska o ludzkość, chęć zadośćuczynienia nieeuropejskim ludom i narodom za prawdziwe i rzekome krzywdy ze strony „białych”, zwykła empatia albo rozmaitego rodzaju uzasadnienia światopoglądowe spod znaku multi-kulti są jedynie pretekstem ściągania islamistów do Europy. Przyjmowanie muzułmanów do krajów Starego Kontynentu popierają przede wszystkim ludzie naiwni, głupi lub zideologizowani, ale modę na tę rzekomą empatię wykreowano z konkretnych powodów politycznych - dla przejęcia władzy.

  Jak głosują mniejszości

  https://wpolityce.pl/polityka/563021-wpuszczenie-malych-grupek-imigrantow-to-tylko-pretekst
  Ps... Panie Redaktorze Maciejewski jestem w całej rozciągłości tego samego zdania. Świetny artykuł dobrze byłoby aby zapoznali się z nim naiwni co tak rozczulają się nad przygarnianiem jakichś imigrantów.
 • @brian 06:59:09
  W rejonach nadodrzańskich ośrodki Straży Granicznej pękają w szwach od łącznie ponad 3 tyś. nielegalnych imigrantów. I o tym milczy PiS, PO, i wszystkie media od TVN do TVP. A cała Polska patrzy na jakiś 20 ciapaków na granicy z Białorusią.
 • @banaco 17:07:54
  To nie są żadni uchodźcy przed czymkolwiek. To są islamscy „wojownicy”, bez żadnych dokumentów tożsamości, czyli terroryści, których Putin i Łukaszenka ściągają samolotami z Bliskiego Wschodu na Białoruś, skąd są przywożeni przez białoruską esbecję na zieloną granicę z Polską, Litwą, Łotwą i Estonią, w celu nielegalnego przekraczania tych granic. Ich zadanie, to właśnie dostać się na teren krajów członkowskich Unii Europejskiej i tutaj za pomocą terroru niszczyć chrześcijaństwo i demokrację i zastąpić je zbrodniczym reżimem islamskim. Islam to nie jest tylko barbarzyńska religia. To zbrodniczy system bardzo podobny do sowieckiego komunizmu i do niemieckiego faszyzmu.
 • @kula Lis 70 18:48:03
  "To nie są żadni uchodźcy przed czymkolwiek. To są islamscy „wojownicy”,"

  Jakbym czytał propagandę o covidzie... To się nazywa pedagogika strachu.

  Skąd młodzi, zdrowi mężczyźni wśród tych uchodźców? Bo oni mają większe szanse dostać się na miejsce (to nie jest podróż, ale eskapada) i znaleźć jakieś źródło dochodu.

  Zdarza się, że cała wieś zrzuca się, aby jednemu pracowitemu chłopakowi opłacić podróż do lepszego świata. Ten zarobione pieniądze wysyła do domu, co pomaga przetrwać wspólnocie. Dotyczy to osób, które mogą wyjechać, bo rodzinami opiekują się ojcowie, wujkowie, a słabsi nie podołaliby trudom niepewnej przeprawy.

  Poza tym, jak usłyszałem dzisiaj w białoruskiej TV, której dziennikarze rozmawiali z ludźmi koczującymi na polskiej granicy, oni przez Polskę chcą dostać się do Europy. Nawet oni nie uważają Polski za kraj europejski, z którym można wiązać swoją przyszłość.

  Oni chcą do Europy, a nie do Polski!
 • @rumpelsiltskin 21:21:47
  Sytuacje, które Pan opisuje, dotyczą bez żadnej wątpliwości zarobkowych emigrantów - w żadnym razie uchodźców. Proszę nie wprowadzać do dyskusji pojęciowego bałaganu - to typowe manewry ideologii lewackiej...
  Jeśli ktoś czuje się zagrożony we własnym kraju, ucieka z podstawowym dobytkiem i najbliższymi w rejony najbliżej bezpieczne (Pakistan, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Chiny, itp.) - nie podejmuje pieszych wędrówek na odległość ok.4500km. Ogarnij się Pan nieco ze swymi argumentami.
  Na temat pańskiej wiary w konkluzje rozmów białoruskiej TV z tymi koczownikami - taktownie nie wypowiem się.
 • @kula Lis 70 18:48:03
  Ja to wiem, w co Pan nie wątpi - mam nadzieję. Jak przemówić tym innym do zdrowego rozsądku?
 • @banaco 21:53:52
  "nie podejmuje pieszych wędrówek na odległość ok.4500km."

  Skoro został zaproszony, to podejmuje takie wędrówki. Unia Europejska zaprosiła tego typu ludzi do siebie. Jeżeli komuś się Unia Europejska nie podoba, to droga wolna. Wielka Brytania pokazała, jak to się robi. A jeżeli ktoś siedzi w samym środku kupy gnoju, niech nie udaje perfumerii.

  Ci ludzie zmierzają do Niemiec, nawet oni mają na Polskę wywalone. Pinokio Morawiecki dzielnie walczy z czymś, co nie ma nic wspólnego z zagrożeniem dla Polski. On tylko robi laskę Niemcom.
 • @rumpelsiltskin 23:29:51
  Artykuł, oraz cytowane w nim stanowisko Amnesty... dotyczą fałszywego przedstawiania emigracji zarobkowej jako uchodźctwa przed niebezpieczeństwem (w domyśle: z ogarniętego wojną Afganistanu). Tego też dotyczyła moja ocena aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Natomiast pańska wypowiedź jest pańską opinią nt. zjawiska wieloletniej już zmasowanej emigracji na Europę - ponoć zarobkowej. Jak już wcześniej stwierdziłem: wprowadza Pan pojęciowy bałagan, który mi nie odpowiada...
  Kończę tę wymianę komentarzy i idę spać...
 • @banaco 00:06:32
  "dotyczą fałszywego przedstawiania emigracji zarobkowej jako uchodźctwa "

  Ktoś im te państwa, z których przybywają, rozwalił i doprowadził na skraj nędzy. Jest więc uzasadnione, że szukają zarobku, bo z czegoś trzeba żyć. Polska ma udział w tej, w sumie, zbrodni, dlatego winna jest coś tym ludziom. A gdy się kogoś skrzywdzi i/lub obrazi, to do skrzywdzonego i/lub obrażonego należy decyzja, co uzna za dające mu satysfakcję.

  Gdy się kogoś skrzywdzi, to jest się w pewnym sensie jego niewolnikiem (dłużnikiem). Dlatego lepiej jest nie krzywdzić ludzi, nie uczestniczyć w bandyckich eskapadach i zbrodniach.

  Pojęcia "uchodźca", czy "emigrant zarobkowy", to tylko semantyka, nie mająca większego znaczenia, tym bardziej w sensie moralnym. Nawet w sensie prawnym różnica między tymi pojęciami zaciera się, mało kto już argument tego typu podnosi, jeśli w ogóle.

  Życzę dobrej nocy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej