Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Kolejnym graczem w Afganistanie staje się ISIS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- wszystko nabiera racjonalnych kształtów.

W zamachach ISIS w Afganistanie zginęło dziś kilkadziesiąt osób, w tym talibowie. Podobno ISIS Talibów, którzy dogadali się z Amerykanami traktuje, jako zdrajców, dlatego widzimy poważne próby destabilizacji Afganistanu, kreowania kryzysu uchodźczego i innych problemów.
Tymczasem wszystko wygląda na czyszczenie przedpola do "gorącego" konfliktu z Chinami. 
Nie jest tajemnicą, że ISIS to cichy sojusznik Izraela, służący do destabilizacji Bliskiego Wschodu. Oba ugrupowania - zarówno Talibowie jak i ISIS - konkurują o brudne pieniadze Saudów - petrodolarowego sojusznika USA. 
Z pewnościa destabilizacja Afganistanu i wojna pomiędzy Talibami a ISIS nie służy Chinom, którzy planowali budować na tym terenie odnogę Nowego Jedwabnego Szlaku łączącego Chiny z Morzem Śródziemnym.
Kto wie, jeśli Polska postawi sprawę twardo w konflikcie granicznym z Białorusią, gdzie elementem brudnej wojny hybrydowej są ludzie - co prawda dzicy i niebezpieczni -, ale ludzie, to i u nas może być kłopot z Nowym Jedwabnym Szlakiem i świetnym zarobkiem dla Polski robiącej interesy z Chinami pośredniczącej w handlu z Europą Zachodnią.
Obojętnie, co się mówi o Chińczykach, sprawa wygląda inaczej niż się wydaje. To posłuszni ludzie, którym nie marzy się kolejna wojna. Co najwyżej zemsta na Anglikach i Japończykach, a owszem, ale nie wielka, tragiczna w skutkach wojna globalna, w tym na terenie Chin. Pracowałem z nimi w UK - myślę, że rozumiem ich mentalność. 
ISIS nie mogło się tam znaleźć przypadkowo. Jednak Nowy Jedwabny Szlak łączący Chiny z Morzem Śródziemnym, ogromnie wzmocniłby gospodarczo Iran, Syrię i Liban - śmiertelnych wrogów Izraela. To mogłoby oznaczać zagładę Izraela - państwa znienawidzonego na Bliskim Wschodzie.  
Nie chcę jednoznacznie twierdzić, że destabilizacja Afganistanu, to długofalowo przemyślana strategia, aby region Bliskiego Wschodu był wiecznie słaby i biedny, ale Izrael będzie miał z tego zamieszania długofalową korzyść. Przecież całe państwo islamskie - ISIS - a jak wiadomo, po owocach ich poznacie, tylko zniszczyło i osłabiło Bliski Wschód - państwa wrogie Izraelowi.
Nie wiem, kto na tym zyska najbardziej - oczywiście, jak zawsze przemysł zbrojeniowy, bo zapasy pozostawionej świadomie broni - wojsko USA będzie musiało uzupełnić, ale sprawa wygląda ciekawie. 
Talibom dano broń, bo szykuje się gorący konflikt - straszna i długotrwała wojna - i wtedy będziemy mieli do czynienia z prawdziwym kryzysem uchodźczym, który narobi Europie wielu problemów. 
Wszystko nabiera tempa. Czy znowu przyszło nam żyć w ciekawych czasach?

image 

KOMENTARZE

 • Ktoś uznał.
  Potrzebna jest następna wojna.
  Gospodarka ruszy.
  Chiny zostaną zajęte wojną.
  Taliban również.
  Interesy ruszą z kopyta.
 • Wszystko to byłoby bardzo zgrabne gdyby nie przeczyły temu fakty.
  A fakty są takie, że Chiny wydzierżawiły izraelski port w Hajfie. Podobno nawet bez zgody USA. A oprócz tego kwitnie kooperacja chinsko-izraelska.

  https://zawielkimmurem.net/2018/09/19/chinczycy-przejmuja-port-w-hajfie-czy-us-navy-bedzie-musiala-sie-wyniesc/

  https://pism.pl/publikacje/Izrael_w_polityce_Chin__innowacje_i_znaczenie_strategiczne_

  ISIS są sponsorowane przez Arabię Saudyjską.
  A Polska się spóźniła do Chin.

  Obecny stosunek Warszawy do relacji z Pekinem ilustruje reakcja Polski na pośpieszne negocjacje w sprawie kompleksowej umowy inwestycyjnej UE-Chiny (CAI). W grudniu Komisja Europejska ogłosiła, że ​​jest gotowa do zawarcia umowy z Pekinem ze względu na nowe, obiecujące chińskie ustępstwa. Komisja nie przedstawiła jednak projektu tekstu porozumienia podczas obrad COREPER-u. Dlatego też ambasador RP m.in. zgłosił sprzeciw podczas spotkania. Jego wypowiedź została później poparta przez polskiego ministra spraw zagranicznych w podobnym komunikacie na Twitterze, który podkreślił potrzebę zaangażowania UE w dyskusję z nowo mianowaną administracją Bidena, a nie spieszenia się do porozumienia.
  https://chinaobservers.eu/the-rough-strategic-relationship-between-poland-and-china/

  WARSZAWA, 1 czerwca (Reuters) – Proces szpiegowski z udziałem byłego agenta polskich tajnych służb i byłego pracownika Huawei rozpoczyna się we wtorek w warszawskim sądzie, ponieważ niektóre państwa europejskie zastanawiają się, czy wyłączyć sprzęt chińskiego koncernu ze swoich sieci telekomunikacyjnych 5G.
  https://www.reuters.com/world/china/polish-trial-begins-huawei-linked-china-espionage-case-2021-05-31/
 • Rąbanka z taniej jatki...
  https://tolonews.com/afghanistan-174399
 • @brian 23:57:45
  Ciekawe jest, w co Biden wyposażył Taliban. Lista jest zaiste imponująca:
  1 -2,000 Armored Vehicles Including Humvees and MRAP’s
  2 -75,989 Total Vehicles: FMTV, M35, Ford Rangers, Ford F350, Ford Vans, Toyota Pickups, Armored Security Vehicles etc
  3 -45 UH-60 Blachhawk Helicopters
  4 -50 MD530G Scout Attack Choppers
  5 -ScanEagle Military Drones
  6 -30 Military Version Cessnas
  7 -4 C-130’s
  8 -29 Brazilian made A-29 Super Tocano Ground Attack Aircraft
  =208+ Aircraft Total!!
  9 -At least 600,000+ Small arms M16, M249 SAWs, M24 Sniper Systems, 50 Calibers, 1,394 M203 Grenade Launchers, M134 Mini Gun, 20mm Gatling Guns and Ammunition
  10 -61,000 M203 Rounds
  11 -20,040 Grenades
  12 -Howitzers
  13 -Mortars +1,000’s of Rounds
  14 -162,000 pieces of Encrypted Military Comunications Gear
  15 -16,000+ Night Vision Goggles
  16 -Newest Technology Night Vision Scopes
  17 -Thermal Scopes and Thermal Mono Googles
  18 -10,000 2.75 inch Air to Ground Rockets
  19 -Recconaissance Equipment (ISR)
  20 -Laser Aiming Units
  21 -Explosives Ordnance C-4, Semtex, Detonators, Shaped Charges, Thermite, Incendiaries, AP/API/APIT
  22 -2,520 Bombs
  23 -Administration Encrypted Cell Phones and Laptops ALL operational
  24 -Pallets with Millions of Dollars in US Currency
  25 -Millions of Rounds of Ammunition including but not limited to 20,150,600 rounds of 7.62mm, 9,000,000 rounds of 50.caliber
  26 -Large Stockpile of Plate Carriers and Body Armor
  27 -US Military HIIDE, for Handheld Interagency Identity Detection Equipment Biometrics
  No to tak z grubsza.
                                                                                                       Ci wszyscy, którzy przez dziesięciolecia drwili z Anglików, którzy zaliczyli podobnie "imponującą" ewakuację w 1940 roku pod Dunkierką, mogą wreszcie dać sobie i Brytyjczykom spokój. Teraz będziemy przez dziesięciolecia podziwiali "osiągnięcie" Bidena, Blinkena i Austina oraz ich kumpli, nie zapominając rzecz jasna o Kamali.
    

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej