Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Jaka jest różnica pomiędzy Polakiem a Ukraińcem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Śmierć Ukraińca jak Georga Floyda - będą zamieszki?

We Wrocławiu za śmierć 25 letniego Ukraińca w izbie wytrzeźwień zostało zawieszonych czterech policjantów. Za zamordowanie chłopaka w Lubaniu żadnemu z policjantów włos z głowy nie spadł.
1 grudnia 2018 roku liczba ukraińskich studentów osiągnęła 40 000 z 82 000 studiujących w Polsce obcokrajowców, ale tylko 28% ukraińskich studentów planuje pozostać w Polsce. 29% chce wyjechać, 9% planuje wrócić na Ukrainę, a „26% studentów nie zdecydowało jeszcze dokąd pojadą”.
Studiujący w Polsce Ukraińcy są traktowani lepiej niż polscy studenci. Oficjalnie studia dla obcokrajowców są płatne, ale w rzeczywistości:
Bezpłatne studia dla Ukraińców dostępne są „tylko” dla osób:
 • którym udzielono zezwolenia na pobyt stały, lub rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej – czyli de facto Ukraińcom, którzy tego zechcą...
 • którym udzielono zezwolenia na pobyt czasowy w związku z okolicznościami - – czyli de facto wszystkim Ukraińcom w Polsce... Bo na Ukrainei wojna, a oni nie chcą bronić swojego kraju
 • które posiadają Kartę Polaka lub są osobami, którym wydano decyzję w sprawie stwierdzenia polskiego pochodzenia - Kartę Polaka można tanio kupić na czarnym rynku
 • które są małżonkami, wstępnymi lub zstępnymi obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, mieszkającego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
 • posiadają certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego, jako obcego co najmniej na poziomie biegłości językowej C1.
Źródło: https://lagunita.education/post/bezplatne-studia-w-polsce-dla-ukraincow
W rzeczywistości, jak pisze internauta, ukraińscy studenci mają znacznie więcej korzyści:
"Jak (Ukraińcy – dop. aut.) przyjdą na byle jaki kierunek byle dostać obywatelstwo to mogą. 1200 zł socjalnego + naukowe bo ciężko nie dostać jak się studiuje swój jeżyk ojczysty jakieś 1400zł - czesne zredukowane o 50% przez wspaniałomyślnego rektora czyli około 2500 rocznie + płatne praktyki jak się trafią i akademik za 250 zł i żyć nie umierać lepiej niż wielu pracujących Polaków"
           Śmierć Ukraińca jak Georga Floyda
Działania policji we Wrocławiu i woj. Dolnośląskim, często okryte są złą sławą.
Jednakże widzimy próbę zrobienia powtórki w Polsce awanturniczej akcji Black Lives Matter z USA. Raport ratowników medycznych potwierdza, że mężczyzna był agresywny. Z pewnością koledzy Ukraińca kłamią, że każdy wypił tylko jedno piwo, a butelka wódki była na 20 osób. Oczywiście zachowanie policji jest karygodne, ale...
Trudno się nie oburzać, czytając wpis Natalii Panchenko, obywatelki i mieszkanki Ukrainy, która na portalu społecznościowym opublikowała taki wpis:
We Wrocławiu policjanci torturowali obywatela Ukrainy podczas zatrzymania i dostawy do vytreźnika.
12 września Ukraińcy i inni wrocławianie wychodzą na pokojowy protest przeciwko przemocy policji wobec mieszkańców Wrocławia.
Uczestnicy protestu domagają się przede wszystkim sprawiedliwego śledztwa i ukarania sprawców w sprawie śmierci Dmitrija.
Poza tymi dwoma żądaniami bardzo mnie interesuje fakt, czy zachowanie policji było takie tylko dlatego, że mieli do czynienia z ′′ jakimś tam Ukraińcem ′′ i czy wcześniej byli identyczni z zatrzymaniem Polaków.
Sprawa Dmitrija na zmysły jest bardzo bliska sprawie George 'a Floyda, która bez przesady, zmiażdżyła społeczeństwo amerykańskie. Jaka będzie reakcja polskiego społeczeństwa? Zdecydowanie zależy od nas.
Jeśli nie jest Ci obojętny bęben, udostępnij wydarzenie gdzie się da i znajdź, proszę, czas na nas.
A jeśli na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ta sprawa dotyczy tylko śmierci Dmitrija, to jesteście w błędzie. Ona dotyczy każdego z nas. Przynajmniej dopóki nie będziemy żyć w Polsce.
A potem kolejny wpis:
Na tym zdjęciu widzicie mieszkańców Wrocławia.
Zuza pochodzi z obwodu połtawskiego, tego samego co ja. Jak się przed chwilą okazało chodziła do jednej klasy z koleżanką, z którą ja studiowałam. Dmytro z miasta Nemyriv, też z Ukrainy.
Niedługo planowali wziąć ślub. Zbierali na mieszkanie. Ale już nigdy go nie wezmą i nigdy razem nie zamieszkają.
BO DMYTRO ZOSTAŁ ZAMORDOWANY PRZEZ POLSKICH POLICJANTÓW.
Dokładnie tak, zamordowany.
30 lipca tego roku, we Wrocławiu, na izbie wytrzeźwień.
Dowiedzieliśmy się o tym dopiero dziś, dzięki materiałowi Jacek Harłukowicz.
Dziękuję Panu serdecznie za profesjonalizm i za to, że nie pozwolił Pan na to, aby sprawa została zamieciona pod dywan.
Sprawa Dmytra Nykoforenki jest bardzo zbliżona do sprawy George’a Floyda w USA.
Ta w Stanach, jak wiemy, pod ogromną presją społeczeństwa, została doprowadzona do końca (jeśli można w podobnych sytuacjach tak mówić) winny został odnaleziony i skazany.
Bardzo bym chciała, żeby w Polsce też odbyło się sprawiedliwe śledztwo w sprawie Dmytra, a winni ponieśli odpowiedzialność za swoje czyny.
Jako Ukrainka mieszkająca w Polsce, chciałabym też wiedzieć, czy zachowanie policjantów wobec Dmytra było podyktowane tym, że mieli do czynienia z „jakimś tam Ukraińcem” i czy podczas zatrzymywania Polaków zachowywali się tak samo.
Jest to niezwykle ważny wątek w tej sprawie. Moim zdaniem, nie tylko dla Ukraińców, ale dla całego społeczeństwa polskiego.
To jak się potoczy dana sprawa i czym się skończy, tak samo jak i sprawa Bartosza z Lubina bezwzględnie zależy od nas z Wami. Od tego, jak polskie społeczeństwo je potraktuje, na ile się zaangażujemy i czy będziemy pilnować sprawiedliwych wyroków dla sprawców.
 12 września we Wrocławiu organizują akcje protestu Stop przemocy! Państwo musi chronić a nie zabijać!
Tym postem chciałam się zwrócić do każdego, kto go czyta. Zostanów się proszę przez chwilę co konkretnie Ty możesz zrobić, aby winni zostali skazani i coś podobnego nigdy się nie powtórzyło. Udostępnić ten post, pójść na akcję, zorganizować swoją, napisać publikację na ten temat, nagłośnić to w jakiś inny sposób - cokolwiek innego. Wszystko się liczy na prawdę.
Bo jeśli komuś się wydaje, że ta sprawa dotyczy tylko śmierci Dmytra, to się mylicie. Ona dotyczy każdego z nas. Przynajmniej dopóty, dopóki mieszkamy w Polsce.
Źródło: https://www.facebook.com/nataszita
Ukraińcy w Polsce chcą rozróby?

KOMENTARZE

 • Szczyle z klamkami.
  Tak to wygląda.
  Jak co do czego, spier..... jak najdalej.
  Nieważne przed kim, Polakami, Ukraińcami, Bułgarami, Ormianami, Turkami(a trzy ostatnie grupy są ściśle powiązane z tamtejszą mafią, skąd wiem, moja rzecz).
  Zaczyna się coś poważnego, do suki i rura.
  Ew. wzywają tzw. wsparcie, owo przyjeżdża a tu cykanie świerszczy.
  Oczywiście również tzw. wsparcie nie chce dostać kulki z kałacha.
  Straszyć nas potrafią a na widok tamtych, po nogach leci.
  O dziwo nasi i importowani Cyganie nie są tak groźni.
  Znam ich trochę.
  Są tu od dawna, głównie handel a jak grubsze sprawy to na zachodzie i odskok do Polski.
  Dlatego zapewne na nich "nasza" Policja Obywatelska zrobi pokazówę.
 • @ Autor
  "Jaka jest różnica pomiędzy Polakiem a Ukraińcem?"

  Żadna.
  To ludź i to ludź ;-)
  Jakiekolwiek różnice na minus po którejkolwiek ze stron są tylko wynikiem wpływu mniejszej lub większej patologii.

  Ale temat bardzo ważny.

  5*

  Pozdro!
 • @brian 09:46:06
  "Jak co do czego, spier..... jak najdalej.
  Nieważne przed kim, Polakami, Ukraińcami, Bułgarami, Ormianami, Turkami(a trzy ostatnie grupy są ściśle powiązane z tamtejszą mafią, skąd wiem, moja rzecz)."

  Czyżby Kontakt Operacyjny? ;-DDD

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  Polak i Ukrainiec:

  https://www.youtube.com/watch?v=lA2dQ2mrqaQ&ab_channel=tagentv

  Ciekawe?
 • @Jasiek 09:54:06
  Niestety, o paru kebabiarzy juz upomniala sie mafia z rodzimych krajow.
  A Policja Obywatelska?
  "Gie".
  Jezyka nie zna.
 • okazja
  To może jak się już tak zgromadzą to pomaszerują do siebie odzyskać "swoj kraj"?
 • Jaka jest różnica.....?
  Jak się nie podoba to..... pakujcie manatki i wyjazd do domu !!!!
 • Wolność
  Jaka różnica ? Żołnierz mi to wyjaśnił na Messengerze:
  Ja:
  Byłeś na wojnie, misji ?
  On:
  W Donbasie
  Ja:
  Zabiłeś kogoś ?
  On:
  Tak
  Ja:
  I? Sorry ale jest to dla mnie ważne.
  On:
  To źli ludzie byli, ukraińscy faszyści, co dobrych ludzi gnębili, nie żal mi ich.
  Ja:
  Nie chodzi o Ciebie. Ok, rozumiem.
  On:
  A o kogo?
  Ja:
  mnie
  On:
  Nie rozumiem
  Ja:
  Zastanawiam się jak bym się czuła gdybym kogoś zabiła - jak sobie bym to wytłumaczyła. Jeżeli Cię uraziłam w jakiś sposób to przepraszam, nie gniewaj się.
  On:
  Nie musisz. Zabijanie ludzi, którzy wrzucają niewinnym ludziom granaty do piwnicy, a dzieci przybijają gwoździami za ręce do drzewa nie jest niczym złym, a takie rzeczy i gorsze robili ukraińcy z ochotniczych batalionów w Donbasie, głównie takie bataliony zwalczaliśmy, ludzi którzy byli jak zwierzęta.

  Nie wkleiłam, bo nie można z FB, Messengera - rozmowę przepisałam bez danych, bo nie wiem czy mogę imię i nazwisko udostępnić ale zaprosiłam go tutaj na neon24.

  Rozmawialiśmy przedwczoraj przez tel. i wyjaśnił mi, że dziecko przyniosło im żołnierzom trochę pierogów. ukry te dziecko przechwycili i za ręce do drzewa przybili - nie pozwolili się rodzicom zbliżyć, nikomu. Dopiero następnego dnia mogli to dziecko z drzewa odpiąć ( nie zamordowali )
 • @werka1321 10:04:40
  a skoro jesteśmy już przy porównaniach to z najnowszych, bo dzisiejszych wiadomości, które wkleiła polska pomoc domowa ( szumnie zwana opiekunką ) niemieckich półtrupów:

  Forum: Opiekunki osób starszych w niemczech.

  Elżbieta Moj
  Hej kochani w czwartek 02.09 dotarłam do domu z bardzo bolącą ręką, dostałam się na SOR. Przyjął mnie chirurg i na podstawie rtg stwierdził złamanie nadgarstka, przedramię w szynie gipsowej. Wróciłam na urlop i wszystkie plany wzięły w łeb. Sekunda kiedy podopieczny ( niemiecki stary półtrup ss-man ) zaatakował. Proszę uważajcie na siebie nie odpuszczajcie pośrednikowi agresywnych podopiecznych. Co z tego, ze mam dobre ubezpieczenie jak nie mogę funkcjonować normalnie?

  Straszna jest tak ekspansja na naszą Polskę - jednak najbardziej mnie przygnębiło, że głupia pinda, rodaczka obwinia za to polskiego pośrednika.
 • @werka1321 10:43:21
  "Sekunda kiedy podopieczny ( niemiecki stary półtrup ss-man ) zaatakował."

  On jeszcze są w stanie atakować :-(
  Gdy trwała jeszcze wojna to za przynależność do ss jako organizacji w zasadzie paramilitarnej i nazistowskiej powinna być wykonywana egzekucja - z automatu.
  A tu takie klimaty :-(
 • Kolejna śmierć mężczyzny po interwencji policji.
  Szef MSWiA: "Proszę o cierpliwość"; "Nie będzie ochrony dla tych, którzy łamią prawo". Jeżeli doszłoby do jakiegokolwiek łamania prawa przez funkcjonariuszy, to wszystkie konsekwencje będą wyciągnięte, ale bardzo proszę o cierpliwość. Nie możemy przesądzać z góry winy funkcjonariuszy powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński odnosząc się do ostatnich interwencji policji, podczas których zmarło trzech mężczyzn. W poniedziałek na konferencji prasowej szef resortu spraw wewnętrznych i administracji został zapytany o interwencje policji, podczas których zmarł ostatnio 29-latek we Wrocławiu, a wcześniej 25-letni obywatel Ukrainy i 34-letni Bartosz S. w Lubinie. Wszystkie te sprawy są bardzo wnikliwie badane zaznaczył Mariusz Kamiński. Nie chcę wydawać przedwczesnych sądów. Jeżeli doszłoby do jakiegokolwiek łamania prawa przez funkcjonariuszy, to wszystkie konsekwencje będą wyciągnięte, ale bardzo proszę o cierpliwość. Nie możemy przesądzać z góry winy funkcjonariuszy podkreślił szef MSWiA. Nie będzie ochrony dla tych, którzy łamią prawo, natomiast musimy czekać na wyniki ustaleń prokuratury, na postępowanie wewnętrzne, które są w sposób rzetelny prowadzone dodał Kamiński.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/565195-kolejna-smierc-po-interwencji-policji-szef-mswia-komentuje

  Ps...Tu chodzi o tego Ukraińca. Ukrainiec w Polsce, urasta do statusu eskimosa po holokauście.

  Policjanci zamordowali trzech mężczyzn, a minister komentuje, żeby być cierpliwym… Po co? Ile jeszcze osób ma zginąć zanim ci mordercy wylądują w więzieniu? To pokłosie tego że biorą teraz wszelakich gangusów z ulicy jak popadnie, psychotesty to kpina, a i szkolenie 3 miesięczne to nieporozumienie… Stąd takie akcje.
 • @kula Lis 70 15:34:34
  Zwyczajnie, za komuny do milicji szli ludzie z powołania i dla wczesniejszej emerytury, mieszkania .

  Dziś gdy przywileje zlikwidowano do policji idą z powołania i psychole. Co gorsza patologia sięga szarż.

  Takiemu starcza niska pensja, byleby mógł pastwić się bezkarnie
 • @kula Lis 70 15:34:34
  Ad końcówka.
  Szczyle z klamkami.
  W razie czego strzelają do "uzbrojonego" w... nożyczki.
  Może też pamiętacie "incydent" na strzelnicy.
  Młoda(podobno) policjantka strzelała i służbowy pistolet"wyrwał się" jej sam.
  Zaczęła strzelać gdzie popadnie i chyba zraniła kolegę na sąsiednim stanowisku.
  Szczyle z klamkami.
  I tyle.
  Oprócz tego jedna sprawa, na ogół nie owocująca prawdziwą "sprawą".
  Gdyby ktokolwiek z nas zatłukł na śmierć pałą przypadkowego człowieka.
  Byłaby sprawa o zabójstwo.
  Sąd, prokuratura najwyżej napisze Jan "Ka" został postawiony w stan...
  A w wypadku policajów?
  Przekroczenie uprawnień.
  Szczyle z klamkami.
  Dobra szkoła ZOMO i ROMO.
 • @gnago 19:36:01
  Z tym miałem okazję zetknąć się osobiście.
  Także z tym z przedostatniego i ostatniego zdania.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej