Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Wysadzono pomnik ku czci ofiar UPA w Hucie Pieniackiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zniszczenie pomnika ku czci pomordowanych w Hucie Pieniackiej jest aktem prymitywnym, godnym morderców z UPA

O wydarzeniu poinformował mnie kolega o 22.31 na Faceboku. Miałem to skomentować jutro, ale nie wytrzymałem i piszę ten komentarz w nocy. Wysadzenie krzyża, namalowanie flag ukraińskiej i banderowskiej, pod którą namalowano symbole SS... To naprawdę „słabe” wydarzenie, świadczące o wielkim zbydlęceniu, a z drugiej strony o wielkiej bezradności sprawców.

Pewnie wielu będzie twierdzić, że to zrobili rosyjscy prowokatorzy. Bzdura! Tłumaczcie to tak sobie! We Lwowie banderowcy działają sprawnie i jak mówią mi świadkowie, którzy byli na Ukrainie rok temu – wojny tam nie ma. Wojnę widać jedynie na cmentarzach.
Ukraińcy czują się tam swobodnie, o czym świadczy zrabowana broń z tamtejszych posterunków milicji. Dlatego tego ohydnego czynu nie mógł zrobić ktoś przypadkowy, jakiś tam prowokator.
Zniszczenie pomnika ku czci pomordowanych w hucie pieniackiej jest aktem prymitywnym, godnym morderców z UPA, zabójców, dewiantów, ludzkich szmat.
Na wschodzie UPA zamordowało co najmniej 10 członków mojej rodziny. Dziadkowie cudem uszli z życiem. Mordowano Żydów i Ukraińców, niosących pomoc Polakom.
Zbrodnia w Hucie Pieniackiej, dokonana na 850 osobach przez ochotników SS-Galizien (tfu!), to koszmar, którego nie zapomnimy. A Polska dalej będzie bezmyślnie przyjmować Uraińców, bez weryfikacji? W Opolu studiuje 500 ukraińskiej młodzieży.
Czy Polski rząd, może jeszcze przeprosi za ten akt wandalizmu? Mianowany przez PiS ambasador na Ukrainie kwestionuje ludobójstwo, tak jak kwestionują je potomkowie banderowców na zachodniej Ukrainie. Platforma, SLD i PSL kwestionowały ludobójstwo.
Oskarżam polskich polityków, że pobłażliwa polityka bezwarunkowego poparcia dla Ukrainy jest niebezpieczna. Proszę znaleźć w Internecie artykuł: „Echa UPA na Majdanie. Polacy będą mieli swoich talibów” z lutego 2014 roku.
Chwała pomordowanych, hańba mordercom i ich naśladowcom!

KOMENTARZE

 • Efekt Polityki pro Banderowskiej !
  To niewątpliwie efekt polityki obecnej władzy pro Banderowskiej. Najgorsze że banderowcy maja swoich przydupasów w POLSCE którzy próbują z wytrwałością bolszewicką tłumaczyć że wszystko jest ok nic się nie stało a jeśli już się stało to z winy PUTINA i ruskich. Trzeba zapytać o to zdarzenie takich ludzi jak ADAM SŁOMKA (Piusudczyk), autonom.pl , NOP (NARODOWE ODRODZENIE POLSKI) NIKLOT( SZCZEPAŃSKIEGO - nastepny Piusudczyk) z ORGANIZACJI O NAZWIE _ RUCH NARODOWY oraz Prawo i Sprawiedliwość... Ciekawy jak będą zaklinać rzeczywistość ?
 • @Adam Czeczetkowicz 01:26:42
  Ma Pan całkowitą rację! Pozdrawiam
 • @Adam Czeczetkowicz 01:26:42
  Przecież jest pewne, że jak sprawa zostanie ujawniona, ambasador banderlandii, banderowiec Deszczyca ( któremu zawdzięczamy modne w banderlandii: Putin hujlo, użyte przez niego podczas ataku na rosyjską ambasadę w Kijowie), stwierdzi, że to prowokacja rosyjska. A cóż może być innego?
 • „Echa UPA na Majdanie. Polacy będą mieli swoich talibów” z lutego 2014 roku.
  Już mamy i to było do przewidzenia.
  Przestępczość na Polakach przez Ukraińców, zaczęła się już w połowie lat 90-tych XX wieku. Mafie ukraińskich przemytników nie miały litości dla Polaków, którzy z głupia weszli w ten szemrany biznes i w jakiś sposób nie podporządkowali się, czy chcieli się wycofać.
  O morderstwach na Polakach co najwyżej pisały lokalne media.
  Przecież "przyjaźń" polsko - ukraińska "kwitnie" już od Krawczuka.
  Teraz nadal morderstwa Ukraińców w Polsce są ukrywane, kiedy tylko się da.
 • @Romuald Kałwa 01:32:38
  Więcej tu:
  http://www.studiowschod.pl/wysadzono-pomnik-ofiar-upa-w-hucie-pieniackiej/
 • @lorenco 02:26:30
  czas przyjrzeć się Ukraińcom pracującym w Polsce. Co oni robią po pracy.
 • @kanton 05:35:55
  "Zbrodnia w Hucie Pieniackiej, dokonana na 850 osobach przez ochotników SS-Galizien (tfu!), to koszmar, którego nie zapomnimy. A Polska dalej będzie bezmyślnie przyjmować Uraińców, bez weryfikacji? W Opolu studiuje 500 ukraińskiej młodzieży"

  Ile czasu musi minąć, byśmy zrozumieli, że Ukrainiec urodzony w 1997 r. i zaczynający studia w Polsce w 2016 r. pod względem mentalnym nieco jednak różni się od prostego niepiśmiennego chłopa, podpuszczonego zyskiem chęci i nieuświadomionego odwetu do mordowania Polaków? On często o tamtych zdarzeniach nawet nie wie....

  nie mówię, by bezkrytycznie i bez rejestrowania przyjmować każdego... polityka Angeli mi się nie podoba, ale nie jestem Niemcem, na szczęście.

  Ale nie zasklepiajmy się w nienawiści, żyjąc w upiorach przeszłości. Taka postawa naprawdę do niczego nie prowadzi.

  Mamy możliwość wywrzeć pewien wpływ na elity Ukrainy, które się garną do euro-świata, zapoznając ich z naszą wersją historii. Dobrze jest potem mieć tam naszych ambasadorów. Dlaczego z tego nie skorzystać???
 • Huta Pieniacka i obecne środowiska kresowe
  Gdyby gdzieś na świecie, Turcy zrobili to samo z jakimkolwiek pomnikiem czy tablicą pamięci ormiańskich ofiar tureckiego ludobójstwa z 1915 roku, to pod ambasadami Turcji na całym świecie trwałyby już antytureckie demonstracje Ormian. Gdzie są natomiast i gdzie będą Kresowianie, po tym akcie ukraińskiego szowinizmu i nienawiści do ofiar ICH ludobójstwa na Polakach? Może zorganizują jakąś wielotysięczną manifestację w Warszawie pod banderowską ambasadą ? Nic z tych rzeczy. Nie tylko nie potrafią zorganizować takiej manifestacji na rocznicę 11 lipca, ani protestu pod sejmem, w który wzięło udział ledwie 300 osób, ale nawet tego nie chcą. Dlaczego? Proszę uważnie przeczytać książkę prof. Jacka Wilczura pt. ,,Ścigałem Iwana ,,Groźnego'' Demianiuka, a będziecie państwo wiedzieli dlaczego tak jest !
  W końcu nie o zemstę tu chodzi, nawet nie o zwykłą sprawiedliwość dla zbrodniarzy i potępienie i osądzenie ideologii integralnego ukraińskiego nacjonalizmu, na którym bazuje obecna Ukraina i który jest fundamentem jej istnienia, których jeszcze bardzo wielu żyje w zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce, która tym ludobójcom wypłaca z kieszeni polskiego podatnika sowite emerytury za bestialskie eksterminowanie Polaków, a banderowski IPN wystawia im świadectwa moralności, że są bez skazy i zmazy, ani też nawet nie o pamięć,, bo tą trzeba wymazać do cna na ołtarzu tzw. ,,dobrych'' stosunków z obecnym Banderlandem. Dlatego żadnej reakcji, a już tym bardziej manifestacji pod ukraińską ambasadą w Warszawie, zwołaną przez tzw. środowiska ,,kresowe'' nie będzie. Jak co roku przypomną one sobie o rocznicy ukraińskiego ludobójstwa, na miesiąc przed 11 lipca, a potem znowu zapadną w zimowy sen, do następnej rocznicy. I w taki to sposób kultywują rzekomą pamięć o ofiarach tego najbardziej bestialskiego i zdziczałego ludobójstwa Polaków zamieszkujących Kresy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, dokonanego przez ich ukraińskich sąsiadów.
  Do dziś jak widać przywódcy tych środowisk nie wyciągnęli absolutnie żadnych wniosków z lekcji przeszłości i wyciągać nie zamierzają, ani w bliższej, ani też w dalszej przyszłości.

  https://www.youtube.com/watch?v=JXGjicvos5I


  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/136281,wysadzono-pomnik-ku-czci-ofiar-upa-w-hucie-pieniackiej

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-ukraina-zdewastowano-pomnik-polakow-z-huty-pieniackiej,nId,2334768

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-zdewastowano-pomnik-Polakow-z-Huty-Pieniackiej,wid,18668620,wiadomosc.html
 • Zbydlencenie, to fakt ustawowego braku szacunku dla matematyki.
  .
  Trójka, na siłę parzysta równowaga w konstytucji potrafi robić jeszcze większe katastrofy.

  Bez domeny prawdziwej równowagi, Demokracja Świata na równi pochyłej, może tylko walczyć o istnienie.
 • @lorenco 02:01:46
  Ależ oczywiście, zaraz SBU ( bękart KGB ), która u nas cieszy się większym zaufaniem niż encykliki papieskie, wyda oświadczenie, że to Putin ( Putin-chujło wg banderowca Deszczycy ) osobiście odpalił lonty
 • @MacGregor 09:54:32
  Oczywiscie rosji nie sa znane dzialania prowokacyjne?
  Nigdy z nich nie korzystala?
  Napweno tez nie jest jej na reke napinanie stosunkow miedzy naszymi narodami?
  Nie wiedza jakie sa nastroje wsrod polakow w internecie?
  Obserwujac wpisy wielu, nie ma watpliwosci, ze rosja dziala aktywnie oraz pasywnie, kiedy do gry wlaczaja sie hordami uzyteczni idioci gotowi cali wlezc putinowi w tylek przy najmniejszej okazji.
  Kiedy ktos strzela do rosyjskiego ambasadora w turcji, odrazu hordy wyja przytakujac wersji putina o prowokacyjnej naturze zdarzenia celem niszczenia dobrych stosunkow miedzy dwoma narodami, kiedy w polsce dochodzi do niszczenia pomnika upamietniajacego ofiary upa, oczywiscie ukraincy za tym stoja.
  W sytuacji kiedy wiekszosc z nich nie zna wlasnej historii w tym zakresie, albo zna ja powierzchownie, kiedy rosja prowadzi dzialania militarne przeciwko ich narodowi i kiedy sami uzyskuja schronienie lub prace na terenie polski.
  To pewne ze to oni...
  : )))
  Moze jakiemus typkowi z ukrainy zeczywiscie strzelilo cos do glowy, tego nke mozna wykluczyc.
  Tak jak nie mozna wykluczyc celowej prowokacji roznej masci sluzb.
  Ale napewno z automatu nalezy wykluczyc inspiracje rosyjska.
  : )))
  To sie nazywa obiektywizm.
 • Widać jak na patelni,że Polacy głosując na takie partie jakie głosują,to żadnego pojęcia o polityce nie mają.Można każdy kit
  wciskać.
  Wystarczy TVP,TVN,radio i można rządzić robiąc z banderowca Poroszenki demokratę i sojusznika,a z Janukowycza wroga i satrapę.
 • @AgnieszkaS 02:22:25
  Przed chwilą przedstawiono oświadczenie rządu Ukrainy iż winni są Polacy gdyż jest to odwet za zniszczenie pomnika UPA w Polsce. Podały to wszystkie stacje w tym TVP. Bardziej pokrętnego oświadczenia nie słyszałem. Równanie ofiar z oprawcami. Ale są i tacy którzy stwierdzą lub zasugerują z Sakiewiczem i jego niezalezna.pl, że to wina Rosjan... Idąc tym tropem można powiedzieć, że smog w Polsce to też Ruscy, tęgi mróz też, umowy śmieciowe również oni, niskie płace - a jakże tak samo, dziurawe drogi gminne i złom na drogach nie inaczej...Ten ohydny Putin nas wykończy tymi prowokacjami.
 • ... no to banderowcy świętują czynem ...
  Trzeba będzie wprowadzić nowe sankcje przeciwko Rosji, bo pewnie po drobiazgowym śledztwie SBU okaże się że Putin osobiście ładunki odpalał.
 • @
  ...zaglądałem dziś na stronę wPolityce pełniącą obecnie rolę jakby tuby władzy - są tam głosy jednoznacznie potępiające ten czyn jako akt barbarzyństwa i wandalizmu nie pozbawiony podtekstu politycznego

  Obserwując narrację tu na Neonie dotyczącą spraw polsko ukraińskich mam narastające wrażenie że niektórym wprost zależy na podsycaniu wrogości między oboma krajami.

  Jeżeli wymyśliliśmy sobie, że należy poszukać podstaw i pracować na rzecz zbliżenia polsko-ukraińskiego to czy na pewno powinniśmy rozpoczynać od wypominania tego co dzieli, składania roszczeń, wylewania żali, oskarżania o wszystkie grzechy świata - nawet jeżeli mamy podstawy?

  Czy może na odwrót: szukać tego co mogłoby łączyć, udzielać pomocy, proponować swego rodzaju patronat, wspierać, unikać zadrażniania a nawet niekiedy puszczać je mimo uszu (wiedząc, że mogą być elementem prowokacji) -

  - a dopiero gdy widzimy, że MIMO naszych przyjaznych gestów druga strona nie przyjmuje wyciągniętej dłoni, a nawet gdy przyjmuje, to drugą ręką ściąga nam srebra ze stołu - dopiero wtedy można usztywniać stanowisko, powiedzieć "hola, drodzy przyjaciele, może nie tak to powinno wyglądać, musimy zmienić zasady, poprawić relacje z waszym aktywnym udziałem"

  Ale dalej nie możemy zacząć wrzeszczeć: wy bandyci, banderowcy itd - jeżeli nie chcemy zniweczyć planu zbliżenia.

  Na tym powinna polegać dyplomacja, tak mi się wydaje
 • @eonmark 10:25:33
  W sytuacji kiedy większość z nich (Ukraińców) nie zna własnej historii w tym zakresie, albo zna ja powierzchownie.

  >>> A jak maja ja poznać skoro na poziomie Państwowym i kościelnym w Ukrainie dominuje kłamstwo historyczne i gloryfikowanie zbrodniarzy jako 'patriotów i nieomal założycieli państwa' ??
  Ten trend - kłamstwo historyczne + gloryfikacja zbrodniarzy znajduje swój wyraz w edukacji.
  Banderyzacja Ukraińców postępuje to jest niezaprzeczalny fakt.
 • @kula Lis 66 13:10:51
  "Przed chwilą przedstawiono oświadczenie rządu Ukrainy iż winni są Polacy gdyż jest to odwet za zniszczenie pomnika UPA w Polsce.
  Podały to wszystkie stacje w tym TVP. Bardziej pokrętnego oświadczenia nie słyszałem"

  >>> maja tupet banderowcy.
 • @Andrzej Tokarski 13:46:14
  Ale dalej nie możemy zacząć wrzeszczeć: wy bandyci, banderowcy itd - jeżeli nie chcemy zniweczyć planu zbliżenia.

  >> zbliżenie ma nastąpić na gruncie kłamstwa i przemilczeń odnośnie roli UPA , gloryfikacji zbrodniarzy na Ukrainie i stawianiu ich jako wzorców również w procesie edukacji ? Będzie to zbliżenie czy frajerstwo ze strony Polaków ?
 • @ekoludek 14:00:43
  Szanowny Pan nie zdołał utrzymać skupienia na tyle, by przyswoić sobie całość ciągu logicznego - nie szkodzi, proszę próbować dalej
 • @ekoludek 13:55:37
  Tu chodzi o to ze wszystkie korzyscinleza po stronie rosyjskiej, ale neonowi blogerzy w sporej liczbie za wszelka cene nie chca tego zauwazyc, tylko z automatu wyznaczaja wroga.
  Znowu, to dokladnientaka reakcja jakiej zyczylaby sobie rosja.
  Do niedawna byles jeszcze calkiem sensownie myslacym facetem, nagle wpisujesz sie w propagande ponadslowianskiego wspolnego ducha, czym dales wyraz dyskusja o bajkowej wielkiej lechii.
  Teraz poglebiasz ten pelen hipokryzji dyskurs caly czas bezkrytycznie wspierajac propagande prorosyjska odrzucajac wszelkie obiektywne normy dochodzenia do prawdy.
  Byles na miejscu ze wiesz ze to ukraincy?
  Moze tak, dopoki jednak nie zostana ustalone fakty, i nie beda wiarygodnie logiczne, prowokacja rosji przychodzi pierwsza na mysl.
  Towarzystwo proputinowskie doskonale o tym wie, dlatego nerwowo wtraca niby zart o osobistym odpalaniu latu przez cara.

  Zanim zaczniesz miec pretensje do poziomu swiadomosci przecietnego ukrainca, oklamywanego przez swoje wladze, zastanow sie nad polskimi realiami, czy wiemy wszystko, czy to co wiemy jest zgodne z historycznymi faktami.
  Pozniej przyjrzyj sie historii rosji, tej nowoczesnej...nie zauwazasz tam mordow politycznych, akcji falszywych flag w ktorych gineli obywatle rosji, akcji militarnych przeciwko innym narodom, spiskom przeciwko innym narodom, niesprawiedliwego podzialu dobr miedzy rosjanami wynikajacym z odgornie narzuconej polityki?
 • @eonmark 15:26:41
  "Tu chodzi o to ze wszystkie korzyscinleza po stronie rosyjskiej, ale neonowi blogerzy w sporej liczbie za wszelka cene nie chca tego zauwazyc, tylko z automatu wyznaczaja wroga.
  Znowu, to dokladnientaka reakcja jakiej zyczylaby sobie rosja."
  Do czego zmierzasz, zamieszczając taki tekst?
  Czytając to co wypisujesz, (zresztą niechlujnie), odnoszę wrażenie, że nie chcesz aby były tu na Neonie zamieszczane opinie tego co nie jest korzystne dla Polaków , bo akurat takie opinie mogą być zgodne z rosyjskim spojrzeniem.
  A kim ty jesteś, udając demiurga mądrości, proponując Polakom działania wbrew naszym interesom, byle było to niekorzystne dla Rosji.
 • @eonmark 15:26:41
  Taki, jaki wy banderowcy macie stosunek do Rosji, to wasza sprawa.
  Cały czas podburzacie nas przeciwko Rosji, podobnie jak zwykłych Ukraińców.
  Dla mnie liczy się fakt:

  Rosyjska Duma Państwowa przyjęła uchwałę, która potępia mord w Katyniu

  „Siedemdziesiąt lat temu rozstrzelano tysiące polskich obywateli, którzy byli przetrzymywani w łagrach NKWD, zbrodni tej dokonano na bezpośredni rozkaz Stalina i innych przywódców radzieckich, a ZSRR był państwem totalitarnym” – uchwałę takiej treści przyjęła wczoraj Duma, izba niższa rosyjskiego parlamentu. Polscy politycy mają o uchwale podzielone zdania.– To niełatwa decyzja. To chwila prawdy dla każdego z nas – mówił przed głosowaniem szef komisji spraw zagranicznych Dumy Konstantin Kosaczow. – Jej przyjęcie będzie kolejnym krokiem na drodze pojednania z Polakami.Za uchwałą opowiedziało się 342 deputowanych przeciw było 57. Wcześniej Duma odrzuciła wszystkie poprawki komunistów, którzy twierdzili, że polskich oficerów rozstrzelali Niemcy.
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/duma-mord-w-katyniu-to-zbrodnia-stalinowska/0efz6nh
  ================================
  Czekałem, kiedy Wierchowna Rada Ukrainy przyjmie uchwałę, że OUN, UPA to faszystowskie organizacje odpowiedzialne za zbrodnie na Polakach, Żydach, Ukraińcach, Rosjanach.
  Nie doczekałem się a wręcz przeciwnie:

  Poroszenko podpisał ustawę uznającą prawny status bojowników o wolność, w tym członków UPA

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę, która uznaje prawny status uczestników walk o niepodległość kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA).
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poroszenko-podpisal-ustawe-uznajaca-prawny-status-bojownikow-o-wolnosc-w-tym-czlonkow/q1wmjh
 • @Vinto 17:19:18
  To przypuszczalnie banderowski desant na Neon z Winnicy na Ukrainie albo z Kanady.
 • @Andrzej Tokarski 13:46:14
  "- a dopiero gdy widzimy, że MIMO naszych przyjaznych gestów druga strona nie przyjmuje wyciągniętej dłoni, a nawet gdy przyjmuje, to drugą ręką ściąga nam srebra ze stołu - dopiero wtedy można usztywniać stanowisko, powiedzieć "hola, drodzy przyjaciele, może nie tak to powinno wyglądać, musimy zmienić zasady, poprawić relacje z waszym aktywnym udziałem" "
  Panie Andrzeju, czy Pan nie widzi, że z tą wyciągniętą dłonią jest już tak, że zagarnęli nie tylko dłoń, lecz całą rękę?
  Przyjaźń polsko - ukraińska, ktoś tu do mnie "pije", że podżegam do nienawiści do Ukrainy.
  To nie jest podżeganie lecz OSTRZEGANIE!
  Jako, że mieszkam na Podkarpaciu, wiem co piszę.

  Tutaj Panu wkleję Dekalog Ukraińskiego Nacjonalisty:

  Ja - Duch odwiecznego żywiołu, który uchronił Ciebie od potopu tatarskiego i postawił między dwoma światami, abyś tworzył nowe życie:
  1. Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz walcząc o nie.
  2. Nie pozwolisz nikomu plamić sławy ani czci Twego Narodu.
  3. Pamiętaj o wielkich dniach naszej walki wyzwoleńczej.
  4. Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walki o chwałę Trójzęba Włodzimierzowego.
  5. Pomścij śmierć Wielkich Rycerzy.
  6. O sprawie nie rozmawiaj z kim można, ale z tym, kim trzeba.
  7. Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
  8. Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.
  9. Ani prośby, ani groźby, tortury, ani śmierć nie zmuszą Cię do wyjawienia tajemnic.
  10. Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców.

  Prezentowana wersja Dekalogu jest już wersją złagodzoną (1944). Podkreślone punkty w nowej wersji brzmią:
  7. Nie zawahasz się dokonać najniebezpieczniejszego czynu, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
  8. Nienawiścią i bezwzględną walką będziesz przyjmował wroga Twego Narodu.

  Archiwum Narodowe w Krakowie, sygn. WIN 50 k. 2
  ===========================
  Ze strony Archiwum Narodowego w Krakowie:
  http://www.ank.gov.pl/wolyn/ideologia.htm
 • !
  Dosłownie -wczoraj w Odessie,dwaj aktywiści Prawego Sektora przy próbie montażu bomby w warunkach domowych, doprowadzili do detonacji w wyniku czego dwie osoby zginęły na miejscy a inne walczą o życie.(o zniszczeniach materialnych nie wspominając)
  To oficjalne czyli ukraińskie wiadomości,żadna tam propaganda.
  https://www.youtube.com/watch?v=VPj0jmhAi2Q
  http://vz.ru/news/2017/1/9/852640.html

  Ja nie chcę przez to sugerować że to "ci sami", chcę jedynie zwrócić uwagę na to w jakim kierunku zmierza Prawy Sektor.Bomby se skręcają w wolnych chwilach,więc jakieś plany co do ich użycia pewnie już mają.
 • @lorenco 18:20:16
  "Panie Andrzeju, czy Pan nie widzi, że z tą wyciągniętą dłonią jest już tak, że zagarnęli nie tylko dłoń, lecz całą rękę?"

  - przecież dokładnie o tym napisałem - skoro mimo naszych starań stanowisko Ukrainy budzi narastające wątpliwości to i ze strony polskiej następuje pewne usztywnienie - ale idiotyzmem było by teraz zaogniać relacje

  podobnie jak idiotyzmem byłoby zaczynać próby pojednania od kumulacji oskarżeń.


  Na relacjach z Rosją ciąży Smoleńsk - i nieważne czy się Lecha Kaczyńskiego lubiło czy nie - to był zamach na Nasze Państwo. I Rosjanie, czy jak ja mówię, sowieci są w tym unurzani po uszy, choć nie tylko oni.
  Rosjanie nie są unurzani, sowieci tak - tylko że Rosjanie nie mają w tzw. Rosji nic do gadania - chyba że trzymają z sowietami.

  wszystko jest opisane w Smoleńskim Tryptyku, tylko trzeba przeczytać ze zrozumieniem - i do końca - nie pięć zdań jak niektórzy ( nie mówię tu o Panu)
 • Biblijne wzorce zwyrodnienia
  .
  @lorenco 18:20:16 zamieszcza link do katechizmu OUN

  - http://www.ank.gov.pl/wolyn/ideologia.htm

  „7. Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
  8. Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu. ”

  brzmi to jak echo słannej księgi Estery

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  jak widać biblijne wzorce znalazły wielu naśladowców, nie tylko niemieckich nazistów, ale też Daesh

  - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/135623,zydowski-kapitalizm-zalegalizowane-okradanie-narodu#comment_1351165

  Czy jest możliwa na ziemi jakaś cywilizacja, kiedy talmud stał się dominującą ideologią także w Watykanie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  a synagoga tworzy jej światową infrastrukturą.
 • @maharaja 06:53:56
  ..jak to "nie wie"!? jeżeli w ukraińskim elementarzu chwalą upa to jak "nie wie"?! Nie zasklepiam się w nienawiści,chce tylko prawdy i szacunku... tylko tyle i aż tyle..
 • @Andrzej Tokarski 18:55:05
  Panie Andrzeju Tokarski.
  Jeśli Pan i nie wiem gdzie Pan należy, pańscy towarzysze, macie dowody na to, że sowieci dokonali zamachu na samolot z prezydentem Polski, proszę je przedstawić np. w ICAO a może od razu jako doniesienie o zamachu terrorystycznym do OBWE czy ONZ.
  Proszę to uczynić a nie klepać w kółko o Smoleńsku, bo już się Polakom na wymioty zbiera.
 • @lorenco 19:25:23
  ...właśnie miałem mu odpowiedzieć w tym stylu.
  Facet chyba miał "zamach" na jego rozum.

  Klepią,klepią, a faktów jak nie ma tak nie ma...
 • @Seth 19:30:33
  Wydaje mi się, że to jest ten sam scenariusz "polsko" - banderowski, pisany gdzieś tam, kumatym wiadomo gdzie - aby judzić przeciwko Rosji aby Rosja się już tak wkurzyła, że jak przyjdzie co do czego, nie kiwnie nawet palcem w polskiej sprawie. A my zostaniemy bez tzw. ukraińskiego Zakierzonia i tzw. Ziem Odzyskanych.
 • @lorenco 19:41:48
  Tutaj dodam jeszcze, że nie chodzi o to, żebyśmy my Polacy robili znów z kolei "loda" Rosji tak jak teraz to czynimy USA.
  Chodzi o to, że Rosja może mieć w żopu umowy Jałta - Teheran - Poczdam. Rosji, w razie zerwania tych umów, nic nie grozi a wręcz przeciwnie...
  Dlatego neutralność Polski, biorąc pod uwagę nasze położenie, powinno być priorytetem Polaków.
 • @lorenco 19:41:48
  ...tak,racja - tak samo uważam.

  Walczą POPiS-owcy itd. o neo-faszystowską Ukrainę - tzw.polscy politycy....he,he,he...

  Te zdjęcia z Majdanu Kaczyńskiego,Kukiza,Kurskiego itd.pod czerwono-czarnymi flagami !

  Powinni się teraz ustawić do zdjęcia pod tym wysadzonym pomnikiem w Hucie Pieniackiej.
 • @Seth 19:57:36
  Mam wrażenie, że bardziej walczą o neofaszystowską Ukrainę niż o polskie interesy. Wszystko dla Ukrainy: gazociągi, ropociągi, koleje, autostrady MUSZĄ przebiegać przez terytorium Ukrainy! A dlaczego? Bo to polska racja stanu (sic!).
 • @lorenco 19:25:23
  no i taki z Pana Polak - szkoda z Panem gadać

  Seth, Kosiur i Wrzodak - to dla Pana towarzystwo - wy nawet napletka nie sprawdzacie
 • @lorenco 17:42:44
  Lorenco, nie wysilaj sie na te tanie, dziecinne manipulacje.
  Duma potepila zbrodnie w katyniu na pare miesiecy po tym jak nam ruskie samolot z kolejna porcja polskiego establiszmentu uswiecily ziemie krwia polska uswiecona.

  Duma przyjmuje uchwale ktora obnaza zbrodniczy totalitaryzm ktory byl rdzeiniem imperium sowieckiego, a putin placze ze najwieksza tragedia geopolityczna w historii swiata byl jego rozpad.
  Takinto kraj, bo jak mawiaja, rosja to nie miejsce, to stan ducha.
 • @Andrzej Tokarski 20:50:25
  Rozmawiam z każdym, nawet z nie Polakiem: mam szacunek do wszystkich ludzi.
  Uważam, że ludzie to nie barany i mogą mieć różne zdania i poglądy.
  Jeśli to Panu nie pasuje, cóż. Ja podaję fakty a Pan swoje zdanie.
  Co do napletka, nie jestem ss - manem ani pedałem aby zaglądać mężczyznom w spodnie.
 • @lorenco 17:42:44
  Zeby nie bylo watpliwosci, usa jest bardzo zdemoralizowana i ma krew na rekach, tak jak wb, francja, wlochy, hiszpania, niemcy, ukraina, japonia, chiny, as izrael i wiele, wiele innych 'postaci' tego cywilizacyjnego teatru, realizowanego przez jedne i te same sily.Zawsze.
 • @Vinto 17:19:18
  Twoje wrazenia malo mnie obchodza jezeli sa niezgodne z tym co pisze.
  Wskazuje na gleboko posunieta hipokryzje.
  Od kiedy krytyczna opinia na temat czyjegos zdania jest pragnieniem zeby ten ktos przestal wogole pisac?
  W takim razie polowa neonu pragnie tego kazdego dnia wobec drugiej polowy i vice versa.

  Jakie to dzialania proponuje wbrew 'naszym interesom'?
  Mozesz rozwinac czy pozostaniesz taki tajemniczy?
  : )))
 • @eonmark 21:09:04
  Duma potępiła a Wierchowna nie. Takie są fakty, zatem nie kombinuj.
  Mój ojciec przeżył tylko dlatego, że poszedł do wychodka a jak usłyszał, że przybyli Ukraińcy zanurzył się w kloace, jak już banderowcy załatwili swoje sprawy, czyli zamordowali dziadków i rodziców i spalili leśniczówkę, całe gospodarstwo, siedział w szambie jeszcze kilka godzin, zanim odeszli.
  Potem zobaczył Sodomię i "dowcip" Ukraińców, obciętą głowę rodzica położoną wśród dyni w ogródku.
  Możesz mnie traktować jako skrzywionego psychicznie: wspomnienia mojego ojca te i inne wpłynęły na moje postrzeganie.
  Dziadków nawiedzały w leśnictwie wojska niemieckie, potem radzieckie: Niemcy dawali dzieciom cukierki, radzieccy konserwy.
  A Ukraińcy śmierć w katuszach.
  Dlatego jak czytam takie wypociny twoje lub innych, ciśnienie mi rośnie choć jestem bardzo spokojnym człowiekiem.
 • @eonmark 15:26:41
  Sedno sprawy nie dotyczy tego czy była to prowokacja rosyjska tylko tego czy za sąsiada mamy mamy banderyzowane państwo i społeczeństwo ukraińskie. Mamy czy nie ? A co do dyskusji o Lechii, to Ty przypiąłeś się do tytułu \ opisu jednej z map i w oparciu o to dyskredytowałeś dyskusję
 • @Andrzej Tokarski 14:21:00
  Zacząłem proste pytanie. Za trudne było czy niewygodne ?
 • @lorenco 21:41:04
  Tragiczna jest historia o ktorej wspominasz.
  Moj dziadek od strony mamy, stal nad zbiorowa mogila kiedybdostal strzal w tyl glowy.
  Byl w ostatnej 'serii' wiec wpadl na inne ciala i zaraz przysypywali wszystkich ziemia.
  Szczesliwie i dziwnie, okazalo sie pozniej ze dostal w bok glowy tak ze po jakims czasie odzyskal przytomnosc i sie wydostal na powierzchnie.
  Przezyl wojne ale juz nigdy nie byl tym samym chlopakiem, tam w srodku.
  Babcia z kolei trafila na roboty do niemiec, spedzila tam 4 lata ale chwalila gospodarzy niemieckich.
  Opowiadala raz jak to syn gospodarzy ssman na przepustke do domu rodzinnego w odwiedziny przyjechal.
  Pozniej popil i zaczal sie bez ceregieli dobierac do niej.
  Narobila krzyku i jak przylecial gospodarz to synalkowi glowa odskoczyla na bok po tym jak mu na odlew przylal ojciec.
  Rano juz go nie bylo.
  Takie to losy naszych poprzednikow.
  O ukraincach i ich zbrodniach slyszalem od dzieciaka.
  Wszyscy ktorzy wspominali o upa mowili ze byli najgorsi z wszystkich wrogow polakow.
  Mnie zalewa krew kiedybwidze hipokryzje, propaganden teksty o 'naszym interesie' albo w stylu 'nie prowokujmy rosji'...czy 'amerykanie nam pomoga'...wszystko to obled.
  Robic w kolko te same rzeczy i oczekiwac innych wynikow...
  : )))
  Znowu sie swiat sciga w zbrojeniach.
  Wprowadza ustawy.
  Uzywa tub propagandowych.
  A w tej sieczce, zwykle ludziki agitujace za swoim wybrancem.
  Kto staje po ktorejkolwiek stronie konfliktu, ten bierze udzial w wojnie.
  A tymczasem, 'oni' na 'szczytach' oficjalnej wladzy, niczym na deskach teatru, podrywaja swoich fanow do uczestnictwa w przyszlej uczcie.
  Nikt nie pasuje, nikt z nich nie odwraca sie plecami do tego obledu.
  Wszyscy napinaja miesnie, podginaja mankiety koszul, sprawdzaja ostrze mieczow, zawijaja wasa, i sprawdzaja czas...na gwizdek, debilny swiat znowu 'niechcacy' wpierdoli sie w wyprowanie flakow bliznich.
  Chrzescijanie : )))

  'No more stones, no more spears, no more slings, no more weapons,no more systems, no more, NO MORE SUPER POWERS'
  ; )
 • @Andrzej Tokarski & Lorenco & Seth
  Proszę o merytoryczną dyskusję . Przepychanki smoleńskie miały wszystkich podzielić i podzieliły . Pozdrawiam .
 • @eonmark 21:16:06
  Kpisz czy o drogę pytasz?
  „Jakie to dzialania proponuje wbrew 'naszym interesom'?”
  Otóż ja napisałem ci wprost – proponujesz Polakom działania wbrew naszym interesom – czyli polskim, a nie jakimś tam domyślnym, „naszym interesom”.
  Prawie wszystko o czym piszesz ma bezpośrednio, lub podprogowo, za zadanie ogłupiać Polaków i narzucać nam niekorzystny dla nas sposób rozumowania. Wyraźnie widać jak ci nie na rękę, że zauważa to coraz więcej blogerów.
 • @ekoludek 21:56:54
  //Sedno sprawy nie dotyczy tego czy była to prowokacja rosyjska tylko tego czy za sąsiada mamy mamy banderyzowane państwo i społeczeństwo ukraińskie. //

  Sedno sprawy dotyczy tego ze ktos stawia sienw roli nieomylnego sedziego i lekcewazac logike oraz obiektywizm wyznacza winnego.
  O rosji ktora ma najwiekszy motyw w tym zeby sklocac dwa narody ktorych kontrola jest zainteresowana intk 'zywo' : ), autor wspomina a towarzystwo z klubu bratniej milosci wszechslowian do caratu, przytakuje zartem, niczym nerwowym tikiem, ze z rosji bedzie sie probowalo zrobic kozla ofiarnego tego wandalizmu.
  Moze to rzeczywiscie zrobili ukraincy, jacys wandale, z poczuciem kompleksow, moze sluzby, ukrainskie-polskie, zeby zrzucic wine na rosje, ze ta urzadza prowokacje.
  Moze to jacys polacy ktorzy chca bardziej zniechcecac ukraine w naszym spoleczenstwie.
  Motywow nie brak nikomu z zainteresowanych...nikomu oprucz rosji.
  Nie, to jest uroczy, szczery kraj rzadzony przez prawdziwych wizjonerow.
  Tylko nke potrafia wlasnemu ambasadorowi zapewnic jednego ochroniarza w krajunktory niedawno zestrzelil im mysliwca i nadymal sie w retoryce konfliktu.
  Ty sie wpisujesz w ta hipokryzje, bez dwuch zdan, jestes wybiorczy.

  Ukraina jest poddawana indoktrynacji mitem wielkiej upa...w jak duzym stopniu, nie wiem dokladnie bo nie sledze analitycznie polityki wewnetrznej ukrainy, ale...nie zastanawia ciebie ta 'strategia'?
  Z jednej strony, ukraina jest w pewnym stopniu podzielona wewnetrznie z drugiej pozostaje w konflikcie wojennym z rosja, ue zajeta jest wlasnymi problemami, z czego rzad ukrainy musi zdawac sobie sprawe, a oni jak gdyby nigdy nic, robia wszystko zeby wywolywac niechec jedynego narodu, ktory lezy tuz obok a nie za oceanem, ktory wspiera ich kasa bezposrednio, otwiera rynki dla sezonowo pracujacych ukraincow i obiecuje dalsze wsparcie.
  Z kazdej niemal strony, wystawiaja sie do bicia.
  Jak myslisz, co jest na rzeczy?
  Idioci?
  ; )

  Co do meg lechii... ekoludku, to ty zdyskredytowales sie poworzona bezmyslnie po kims 'teza' mowiaca o tym ze to nie krzyzacy postawili krzyzackie zamki.
  : )))
  Pozdrawiam, i zycze powrotu do formy.
 • @Vinto 22:15:59
  Aha, nazywanie rosji i putina, trumpani usa, izraela, as, watykanu, islamu, i calej tej reszty szopki po imieniu to dzialanie przeciwko 'waszym' interesom...
  : )))

  Tach suflerzy jak ty sprowadzaja na narody kleski.
  Szykujcie sie zatem do wojny przy boku rosji.
  Czego nie chcesz zeby przecietni polacy wiedzieli, to fakt ze nie ma znaczenia po ktorej stronie polska sie opowie.
  Skonczy sie tym samym.
  Nie dziwie sie tez ze coraz wiecej blogerow jest zirytowana wszelkimi probami wybudzenia ludzi z hipnozy.
  Wasz putin i trampek poprowada was wprost do piekla, a watykan z mekka wam poblogoslawi, a przy okazji calemu swiatu.
  Typowa z ciebie owieczka.
 • @eonmark 22:36:57
  Proszę używać polskich znaków . Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:41:22
  Mam wielkie dlonie i ciagle pozostaje w ruchu.
  : )))
  Moge sie tylko starac co by obcokrajowcom nie utrudniac.
  : )
 • @Repsol 22:41:22
  O 'ę' i 'ą' zapomnij.
  Nie mam czasu na estetyke.
 • @eonmark 22:51:09
  Przykro mi będzie jak tego nie poprawisz , albo pisanie , albo bełkot . :(((
 • @Repsol 22:54:55
  Moze jestem bledem.
  Czasem nawet mnie to razi.
  : )
  Zmieniajac taktycznie temat, kiedy portal umolzliwi odtwarzanie okien youtuba, i dlaczego nie?
  : )
 • @eonmark 22:51:09
  No tak, praca na akord. Hrywna cienko stoi.
 • @eonmark 23:02:03
  Jak zrobicie zrzutkę na serwer o większej pojemności to się postaram , nie zawieść zaufania Blogerów i Komentatorów . Polecam zrób z tego akcję . Na obecne czasy jestem tu tylko : Pro publico bono . Ave.
 • @lorenco 23:06:50
  No to mnie przejrzales.
  : )
 • @Repsol 23:09:17
  Doceniam, tym bardziej ze czasami roznimy sie w pogladach : )))
 • @eonmark 23:32:00
  : ))) 5* Za skromność .
 • @lorenco 23:06:50
  A może bardziej taka bliskowschodnia hrywna, p.t. szekiel.
  Ten "eonmark", widząc, że jego argumentacja nie przynosi zamierzonych rezultatów, niechcący się odkrywa, co jest dość charakterystyczne dla słabych psychicznie i nerwowych chazarskich "mędrców". I ta jego chaotyczna i niechlujna pisanina...podobna do brudnego i dziurawego miejscami chałata wędrownego handełesa.
  Pozdrawiam
 • @eonmark 22:28:35
  //Sedno sprawy nie dotyczy tego czy była to prowokacja rosyjska tylko tego czy za sąsiada mamy mamy banderyzowane państwo i społeczeństwo ukraińskie. //

  Sedno sprawy dotyczy tego ze ktos stawia sienw roli nieomylnego sedziego i lekcewazac logike oraz obiektywizm wyznacza winnego.
  ....
  Ty sie wpisujesz w ta hipokryzje, bez dwuch zdan, jestes wybiorczy.

  Ukraina jest poddawana indoktrynacji mitem wielkiej upa...w jak duzym stopniu, nie wiem dokladnie bo nie sledze analitycznie polityki wewnetrznej ukrainy, ....

  Co do meg lechii... ekoludku, to ty zdyskredytowales sie poworzona bezmyslnie po kims 'teza' mowiaca o tym ze to nie krzyzacy postawili krzyzackie zamki.
  : )))
  Pozdrawiam, i zycze powrotu do formy.

  >>>>>> A Ty w jakiej roli stawiasz siebie dyskutując tutaj, mimo, ze piszesz "nie sledzę wewnętrznej sytuacji ukrainy", nie jesteś wybiorczy ??

  Kwestia realności budowania zamków i innych budowli w realiach średniowiecznej i starożytnej logistyki była poruszana w oderwaniu od tematu "wielkiej Lechii", nie zauważyłeś tego ?

  A nie jest tak, ze jedyne w co się Ty dobrze wpisujesz to ocenianie innych ? :)
  Pracuj nad sobą, innym pozostaw tez prace nad sobą - tylko tyle.
  Do miłego :)
 • @ekoludek 10:43:03
  //>>>> A Ty w jakiej roli stawiasz siebie dyskutując tutaj, mimo, ze piszesz "nie sledzę wewnętrznej sytuacji ukrainy", nie jesteś wybiorczy ??//

  Znowu manipulujesz informacjom.
  Napisalem ze nie sledze 'analitycznie' sytuacji w ukrainie.
  Tak jak wiekszosc tutaj komentujacych, ktorzy swoja wiedze o wszelkich posunieciach wladzy w tym kraju opieraja o medialne doniesienia.
  Pominales slowo oddajace sens mojej wypowiedzi celowo.

  Nie dobrze.

  : )

  //Kwestia realności budowania zamków i innych budowli w realiach średniowiecznej i starożytnej logistyki była poruszana w oderwaniu od tematu "wielkiej Lechii", nie zauważyłeś tego ? //

  Dlatego pisze ze jestes wybiorczy, w dodatku celowo, bo szerszy obraz pozwala zrozumiec klamstwa ku ktorym sie sklaniasz.

  //A nie jest tak, ze jedyne w co się Ty dobrze wpisujesz to ocenianie innych ? :)
  Pracuj nad sobą, innym pozostaw tez prace nad sobą - tylko tyle. //

  To twoja ocena i masz do niej prawo,tak jak ja mam prawo nazywac ludzi nieukami kiedy prezentuja podstawowe braki w prezentowanych przez siebie tezach ktorymi pragna sprawiac wrazenie znawcow w temacie.
  Nazywam tez ludzi ignorantami, hipokrytami, zawsze kiedy sa jednostronnie zacietrzewieni na ktorejs z podsuwanych im i innym wersji rzeczywistosci.
  Dialektyka -zly zachod-dobry wschod-, 'zly glina' kontra ten 'dobry' jest klasycznym sposobem na podzial i utrwalanie ludzkosci w wiezeiniu iluzji.
  Jestes niestety i nieukiem i hipokryta.
  Dobra wiadomosc polega na tym ze masz szanse to zmienic, nie zwlekaj z tym, szkoda czasu.
  Jezeli czujesz sie urazony, to odpowiedz sobie na pytanie, czy oby napewno nie kierujesz sie swoimi osobistymi preferencjami i czy mozliwe zeby wiodly ciebie na manowce.
  A w dyskusji, jezeli chcesz rzeczowej, napisz co wiesz o dojsciu trumpa do wladzy, czy dokonal tego samodzielnie, czy zostala mu podana na tacy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej