Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 320 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Krew ciężarnych klaczy. Homo sapiens kanibal

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kaszankę robi się z krwi świni. Z kości produkuje się kleje, żelatyny. W przemyśle mięsnym nic nie może się zmarnować. Parówki produkowane są m.in. z odpadów zwierzęcych i kurzych grzebieni...

Co jakiś czas przychodzą do mnie wiadomości od  założonej w 2007 roku organizacji „Avazz” – ogólnoświatowej organizacji obywatelskiej działającej w zakresie ochrony środowiska, praw człowieka, praw zwierząt, monitorującej korupcję, biedę i wojny.
 
Otrzymałem dzisiaj maila „Krew ciężarnych klaczy”. Treść wiadomości budzi szok i zdziwienie:
To brzmi jak historia z horroru: maszyny wysysają krew z setek ciężarnych klaczy. Niektóre zwierzęta padają i giną z wycieńczenia. (...)
Na przemysłowych torturach koni korzystają europejskie koncerny farmaceutyczne – wykorzystują ich krew do przyspieszania hodowli zwierząt na mięso. Unia Europejska obiecała podjęcie pewnych kroków, jednak do tej pory bezczynnie czeka.
Ale konie nie muszą dłużej ginąć! W przyszłym tygodniu spotkają się europejscy ministrowie. Niech siła naszych głosów wybrzmi w całej UE. Razem wezwijmy do zakazu makabrycznego handlu końską krwią. Dołącz i podpisz poniższą petycję jednym kliknięciem, a potem prześlij ją wszystkim znajomym:
Do Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady UE:
Wzywamy do zakazania importu do UE jakichkolwiek towarów wyprodukowanych przy użyciu metod powodujących cierpienie zwierząt. Jako światowy lider w dziedzinie ochrony praw zwierząt, Europa powinna przestrzegać własnych standardów także wtedy, gdy dotyczy to produktów z importu.
Śmierć nie jest jedyną potwornością, która spotyka te zwierzęta. Wysysanie tak dużej ilości krwi może prowadzić do wstrząsów i anemii. A ponieważ cenna jest tylko krew ciężarnych klaczy, raz po raz wywołuje się i usuwa ciąże u tych zwierząt.
Popyt na krew napędzają koncerny farmaceutyczne. Sprzedają znajdujący się w niej hormon hodowcom, by przyspieszać ruję u świń i innych zwierząt. To kolejny poziom maltretowania zwierząt w tej potwornej historii.
(...)
Konie to piękne i majestatyczne zwierzęta. Trudno zrozumieć, dlaczego ludzie są dla nich tak okrutni.
Komentarz:
Człowiek to prymitywna, a więc i brutalna istota. Cała historia ludzkości to de facto historia różnych form kanibalizmu: mordów (wojen), nienawiści (bez powodu), sadyzmu, wykorzystywania innych - niewolnictwa, oszukiwania, wyzysku, itd.
No bo co mógł zrobić prymityw, którzy zobaczył bogactwo czy jakiekolwiek dobra u innego człowieka? Najprościej przecież przywłaszczyć, zniszczyć, stłamsić, zniewolić.
Ale to nie tylko żądza zysku napędza zło. To nie tylko krótkowzroczna chciwość. Zło to także radość z czynienia wszelkich (o jakich tylko można pomyśleć) podłości .
W popularnonaukowym „Focusie” ze stycznia 2017 r. znalazło się zestawienie ssaków mordujących własnych przedstawicieli gatunku. Odsetek zgonów u ludzi będący wynikiem agresji wewnątrzgatunkowej wynosi aż 1,3 % dla człowieka. U surykatki odsetek ten wynosi 19,4 %, u świstaka 15 %, dla lwa 13,3 %, wilka 12,8 %, pawiana 12 %, niedźwiedzia brunatnego 9,7 %, szympansa 4,5 %, a szympansa bonobo 0,7 %.
Tymczasem średnia dla ssaków wynosi 0,3 %. Wniosek? Człowiek w tej dziedzinie wciąż jest małpą wyprzedzaną w tym niechybnym rankingu przez inne, spokojniejsze stworzenia.
Pewnie wielu się odezwie, że przecież zwierzęta to biologiczne maszyny mające służyć ludzkości. No właśnie, że nie. Nikt nie chciałby aby jego bliscy byli traktowani jak kury albo świnie, które zjada. Jeśli zwierzęta nie czują bólu, to dlaczego potrafią się cieszyć, uciekać od cierpienia, okazywać wrogość, miłość lub nienawiść.
Kaszanke robi się z krwi świni. Z kości produkuje się kleje, żelatyny. W przemyśle mięsnym nic nie może się zmarnować. Parówki produkowane są m.in. z odpadów zwierzęcych i kurzych grzebieni...
Czerwone mięso powoduje (co niedawno udowodniono) zwiększone ryzyko zapadania na nowotwory. To chyba stąd w Biblii wzięło się powiedzenie o zwierzętach czystych i nieczystych. Po prostu mięso ssaków gorzej trawimy, na co zapewne ma wpływ bliskie pokrewieństwo genetyczne ze ssakami.
A pamiętacie Czytelnicy, jak to badylarze (pejoratywne określenie ogrodników „za komuny") wstrzykiwali koński mocz do pomidorów, aby te szybciej dojrzewały, tj. robiły się czerwone? Homo sapiens to po prostu nienażarta i chciwa bestia. Bestia ludzka. Co z tego, że potrafi czytać? Dla zysku i chęci czynienia zła, zrobi i zalegalizuje każde plugastwo: aborcję, eutanazję (cywilizację śmierci), doda fluoru do pasty dla dzieci, wyprodukuje aluminiowe garnki (powodujące raka), a następnie wyprodukuje drogie leki (bardzo drogie), które go z tego raka będą leczyć.

Strona internetowa organizacji „Awazz”: https://secure.avaaz.org/campaign/pl/horse_blood_loc/?axGwbkb
Więcej artykułów na ten temat:
Animal Welfare Foundation: Śledztwo w sprawie farm krwi (artykuł w j. angielskim)
http://animal-welfare-foundation.org/en/what-we-do/blood-farms.html
Animals' Angels USA: Okrutny handel krwią ciężarnych klaczy (artykuł w j. angielskim)
http://www.animalsangels.org/investigations/horses/cruel-trade-pregnant-...
The Dodo: Krew koni dla zysku (artykuł w j. angielskim)
https://www.thedodo.com/turning-horse-blood-into-profits-1382177497.html
 

KOMENTARZE

 • @
  W dobie powszechnych "smarkfonów" sprawa wydaje się prosta (i już zrealizowana, jak chodzi o kraj pochodzenia(?)).

  Aplikacja skanuje kod kreskowy produktu i na jego podstawie pobiera z Internetowej bazy danych informacje o:
  - stosowaniu (bądź nie) GMO w produkcji,
  - stosowaniu (jak w tym artykule) "surowców zwierzęcych pozyskanych z pogwałceniem humanitaryzmu",
  - itd itp.

  Jeśli (nie)rząd NIE potrafi / chce wprowadzić JAWNEGO znakowania tego typu, to DZIŚ MOGĄ to zrobić "ludzie"!
  I o ile "państwu" może(?) ŁuniaJewropiejska tego ZABRONIĆ, to inicjatywie woluntariuszy byłoby już trudniej, zwłaszcza, że dane mogą być PRZECHOWYWANE POZA "jurysdykcją" UE...
 • Tak
  Bardzo potrzebny post w świecie hodowli, farmerów, ubojów i papierków z obrazkami. Jakimże trzeba być pomiotem żeby istotę żywą pozbawiać życia powoli, odmawiając jej naturalnego prawa do szybkiej i godnej śmierci.


  pozdr
 • @autor
  A co autor zrobil do tej pory lub tez zamierza zrobic z problemem szczepien,i wstrzykiwania dziecia i doropslym wirusow i substncji czyniacych z nich przewlekle chore kaleki lub powodujace smierc. Artykul wprowadzajacy ,, ZAMORDOWANI LEKARZE ODKRYLI ENZYM POWODUJACY RAKA DODAWANY DO WSZYSTKCH SZCZEPIONEK,, Co do koni niewatpliwie jest takie postepowane nie do przyjecia
 • @Zorion 20:34:51
  Ziomek coś usłyszał to napisał , problem jest tu . : http://e-anetabloguje.blog.pl/2016/06/02/krwawy-biznes-martwe-ludzkie-plody-wykorzystane-w-przemysle/
 • Koń.
  Jak wiele koń znaczył dla ludzi, przypomnę:
  pracował w polu, woził ludzi na swym grzbiecie czy ciągnąc wozy, dorożki, dyliżanse. Przyczynił się do rozwoju cywilizacji, odciążył ludzi od ciężkiej pracy. Do tego to piękne i mądre zwierze. Zaufało człowiekowi a teraz już niepotrzebne.
  Koń w polskiej kulturze, to jakby święte zwierzę, podobnie jak bocian.
  Chciałbym tu dorzucić na temat uboju rytualnego np. krów - to barbarzyństwo jest w XXI wieku nadal stosowane w imię judaizmu i ciemnego islamu.
  Jeśli człowiek nie szanuje zwierząt, nie będzie też szanował życia drugiego człowieka. Bo zadawanie cierpień komukolwiek, to nie jest człowieczeństwo.
  Film z uboju rytualnego w klatce obrotowej. Myslę, że osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie powinny tego oglądać.
  http://www.dailymotion.com/video/xxa09w_uboj-rytualny-w-klatce-obrotowej_animals
 • Nie czas koni ratować, gdy pałace płoną...
  W ten czas posthumanitarny, gdy wyskrobane lub rozpuszczone chemicznie dzieciątka milionami w kubłach na szpitalnych śmietnikach zalegają, nie czas o bydlęta się troszczyć.

  Dziwnie tak się składa, że obrońcy zwierząt, weganie, wegetarianie i inne lewusy, człowieka w pogardzie mają, choć tak niby gadzinę miłują. Gadzina u nich w większym poważaniu stoi, niż bliźniak człowiek. Zero szacunu do własnego gatunku, świńkę morską i chomika taki lewak przyhołubi, kobyle cukru zapoda, z pieskiem do fryzjera na ondulacje leci, a swój własny genotyp ciepłem moczem oleje. Niechby tak jaki socjolog ową intergatunkową nienawiść naukowo objaśnił.
 • @Nibiru 23:38:45
  Na kontemplacje będzie czas po śmierci. Jeśli pan we Mszy Niedzielnej uczesniczysz regularnie, to przez lat pięćdziesiąt uzbiera się tego efektywnie 3,5 miesiąca nieustającej adoracji. A to pański rachunek wywraca do góry nogami, bo z pewnością pan wniebowstąpisz. A co jest 80 lat żywota ludzkiego wobec wieczności? Gówno jest.
 • @Pan podporucznik 00:07:01
  Pan Podporucznik niech się zastanowi, jaka byłaby planeta Ziemia piękna, bez człowieka.
  Po co człowiek potrzebny jest roślinom, zwierzętom? Człowiek nie jest im do niczego potrzebny.
  A czy człowiek jest zdolny przeżyć na Ziemi bez roślin i zwierząt?
  NA PEWNO NIE.
  Zatem weź se Pan na powstrzymanie z tą hipokryzją:
  "gdy wyskrobane lub rozpuszczone chemicznie dzieciątka milionami w kubłach na szpitalnych śmietnikach zalegają, nie czas o bydlęta się troszczyć." - można się troszczyć o wszystko, o bydlęta też.
  Jednak Pana Podporucznika to przerasta, bo albo to albo to.
  Żenujące.
 • Jak prywatnym przedsiębiorcom przyprawić gębę
  ,,A pamiętacie Czytelnicy, jak to badylarze (pejoratywne określenie ogrodników „za komuny") wstrzykiwali koński mocz do pomidorów, aby te szybciej dojrzewały, tj. robiły się czerwone?"

  Pierwsze słyszę !!!
  Ilu ogrodników tak robiło w skali Polski?
  Każdy ogrodnik trzymał konie, żeby mieć skąd ten mocz brać?

  Puknij się Pan w głowę, zanim coś napiszesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej