Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Głupoty przepowiedni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fatima to imię córki Mahometa...

Na Facebooku moja znajoma opublikowała przepowiednię niosąca kolejną wieść o nadchodzącej katastrofie (na zdjęciu powyżej. Nad przepowiednią zdjęcie „cudu słońca” w Fatimie):
Odpowiedziałem: - A myślisz, że wcześniej wszystko było w porządku? :) Patrz: papież Aleksander VI 1452 - 1503, ojciec nieślubnej córki Lukrecji Borgii. Dziwne, że o objawieniach (przepowiedniach) sprzed wielu lat słyszymy dopiero wtedy, gdy już się spełniają.
Ewangelia wg św. Mateusz rozdz. 16: "4 Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza"». Z tym ich zostawił i odszedł. PÓŹNIEJ JEZUS DODAŁ: "18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą". SKORO WIERZYCIE W "ZNAKI" to otrzymujecie "znaki Jonasza".
                                     Dosyć zabobonu z Fatimy
„Cud słońca”. Na zdjęciach nic nie widać, a ludzie stoją z przechylonymi głowami – mowa ciała oznacza, że nic nie widzą. Część ludzi ma znudzone miny, jakby ktoś „robił ich w konia”. Zapewne „radykalni” wierzący w swej „chrześcijańskiej miłości” w tym miejscu będą mnie obrażać. Wściekają się, gdy w kontrze do ich przepowiedni zapowiadających upadek kościoła, przedstawiam... Słowo Ewangelii.
W dodatku Fatima to imię córki Mahometa, proroka – założyciela Islamu. Podobno w Fatimie ani razu nie pada imię „Maria”.
Ja jednak wierzę Jezusowi. Wierzę w sakramenty, nierozerwalność małżeństwa, i to, że Bóg jest absolutem - samoistną przedwieczną substancją. Nie wierzę w luterański porządek i heglowski panteizm utożsamiający Boga zarówno z dobrem jak i złem - z istnieniem wszechświata. Nie jestem heretykiem. Powracam jedynie do źródeł, a odrzucam właśnie herezje narzucane wiernym z biegiem czasu, o których nic nie ma w Ewangeliach.
Odrzucam plugastwo protestantów dopatrujących się w sakramentach i eucharystii objawienia demonicznego (to idiotyzm - brak odpowiednio delikatnych słów...). Odrzucam  plugastwa świadków Jehowy, którzy nie uważają Jezusa za Boga. I co rusz ogłaszają przepowiednie końca świata... I że do nieba pójdzie tylko 144 000 wiernych. I którzy nie odmawiają modlitwy. „Ojcze Nasz”.
                          "Niech się nie trwoży serce wasze"
W Ewangelii Św. Jana (J 14) czytamy słowa kierowane do grzeszników-apostołów:
„Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce”.
Jezus ich uspokaja: „Niech się nie trwoży serce wasze”. To tyle co popularne dzisiaj: „Nie lękajcie się”. Gdyby było inaczej, to Jezus by to powiedział. Dociera?
Dlatego też nie wierzę w te „objawienia”. Uważam że to szatan straszy ludzi. Objawienia i zapowiedzi katastrofy, to nie jest „Dobra Nowina” - to jest zła nowina!
Znalezione w Internecie:
W grudniu 1947 roku, gdy Holenderka Ida Peerdeman (1905-96) dostąpiła objawienia. Ujrzała Maryję, która wygłosiła niepokojące proroctwo.  – Maryja wskazała na ciężkie chmury i rzekła: "Zginą oni w wyniku potopu". Potem twarz Pani pojaśniała i zobaczyłam wodę, która parowała. Przez chwilę zdawało się, że przez opar przebija się słońce. Później Pani wskazała na ziemię i zauważyłam, że wszystko zniknęło, ale wszędzie porozrzucane były ludzkie kości – kawałki czaszek, ramiona i nogi. […] Następnie pokazała mi cmentarz żołnierski z niekończącymi się rzędami białych krzyży. Widziałam, jak upadają jeden po drugim" – odnotowała Ida.
Warto przeczytać cały artykuł, pełny straszenia. Zamiast zwycięstwo krzyża/Jezusa, mamy zapowiedzi Jego porażek. Czy Maria, matka Jezusa, naprawdę zapowiadałaby upadek kościoła, nauki Jezusa i upadek krzyża? A może to szatan chce nas przyzwyczaić do porażki dobra i zapowiada zwycięstwo zła – swoje zwycięstwo?
Albo przepowiednia „Maryi z La Salette”:
Rzym utraci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta” – usłyszała 14-letnia Melania od „Pięknej Pani”. (...) Płacząca Pani zapowiadała w nich rychłe kary za grzechy niewiernego ludu i wzywała do modlitwy.
Ja jednak wierzę Ewangelii. Życie wg niej nie zawsze jest łatwe, ale nie przesadzajmy, to nie jest Droga Krzyżowa.
Ewangelia wg Św. Mateusza (Mt 9, 12): „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają”.
Ewangelia wg Św. Łukasza:  31 Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają, 32 przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników.
Jezus do grzesznika na krzyżu, do tego bandyty, który w ostatniej, dosłownie w ostatniej chwili w swoim życiu się opamiętał:
Ewangelia wg. Św. Łukasza 23: „42 I dodał: „Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». 43 Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju”.
Tymczasem Ewangelia to inaczej Dobra Nowina. Ewangelia" pochodzi z greckiego słowa euangelion (εὐαγγέλιον) i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Dobra Nowina”. Tymczasem my w przepowiedniach otrzymujemy straszenie, straszenie i jeszcze raz straszenie. No cholera, cos tu nie gra, prawda?
Ps. Niektórzy oszczercy opowiadają (tylko po to, aby w swej chrześcijańskiej miłości” przywalić drugiemu), że biblia katolicka jest zakłamana. Po pierwsze zależy jak biblia, bo na pewno nie „Biblia Tysiąclecia” czy „Biblia Warszawsko-Praska” - wszystkie tłumaczone z oryginalnych języków. Proszę zajrzeć na: http://www.orygenes.pl/jezu-wspomnij-przyjdziesz-swego-krolestwa-lk-23-3... i poczytać Biblię po grecku na portalu „Orygenes”, gdzie skatalogowano ponad 18 tysięcy książek z biblistyki. 
Jeszcze jedno: 23 września zapowiadany jest, rzekomo wg Biblii i innych „objawień” koniec świata. Zazwyczaj się nie zakładam się, ale może ktoś założy się ze mną o 1000 zł, że końca świata nie będzie? 23 września pojawić się ma planeta Nibiru, a świecić będą tylko poświęcone świece. Bo zwykłe nie będą świecić...
Autor: grzesznik

KOMENTARZE

 • Fatima to miasto w Portugalii
  W Portugalii, Hiszpanii od VII wieku po podboju arabskim dominował islam prawie przez osiem wieków, stąd nazwa. Argument, że nie padło tam podobno imię Maryi jest żaden. Pewnie, że nie padło, bo dzieci mówiły "Pani"
  Nie chce mi się rozpisywać, bo elementarne wiadomości można znależć nawet w wikipedii, która mimo najlepszych chęci nieprzekonywująco wyjaśnia np. cud słońca. Kościół uznaje objawienia dopiero po żmudnych dociekaniach (nie -jak w przypadku objawień fatimskich "jak się dopiero zaczynają sprawdzać").
  Ogólnie słaby artykuł podpierany dla uwiarygodnienia ojcostwem papieskim Lukrecji Borgii - co ma znaczyć, że duchowieństwu nie należy ufać.
  Skoro grzesznik nie chce, to niech nie wierzy. Ja na jego miejscu, dysponując takimi argumentami bym się nie ośmieszała. Pismo Św. mówi o Objawieniu Bożym, nie Maryjnym. Może niech poczyta jeszcze o objawieniu w Guadalupe, zwłaszcza o wizerunku odciśniętym na płaszczu chłopa indiańskiego, o objawieniach w Gietrzwałdzie, które zgodnie z obecną poprawnością polityczną są zamilczane. I niech się nie usprawiedliwia swoją katolickością. Wiara katolicka to Słowo Boże i Tradycja.
 • Dzisiaj Fatima
  dostała koronę w Radzyniu.

  A wcześniej korony zaliczyli w : Siedlcach,Tarnowie,Krysowicach,Wołyńcach.
 • 23 września zapowiadany jest, rzekomo wg Biblii i innych „objawień” koniec świata.
  Którego roku
  i jaki to będzie nr.kolejny ?
 • Szanowny Panie Romualdzie...
  w okienku prezentuje się Pan z gitarą. Jeżeli powie Pan że gra np ciężki metal, typu... (nawet nie chcę wymieniać tego słowa), to wszystko będzie jasne.
  Jest wielu sługusów szatana na tym świecie i przestrzegam Pana przed czymś takim. Proszę lepiej się trzymac od tego z daleka.
  Zachęcam do obejrzenia przekonującego filmu w którym widać wyraźnie że takie zabawy to nie są jakieś przelewki:
  https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU&t=239s
  Zachęcam do pójścia tym śladem i wysłuchania wykładów Ks. Glasa.
  Zaś tutaj można obejrzeć film o objawieniach w Siekierkach :
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0&t=1122s
  Gdzie Matka Boska prosi nas "Módlcie się i NAWRACAJCIE SIĘ. Módlcie się codziennie na Różańcu". Niestety ówczesne władze naszego Kościoła zlekceważyły te orędzia (w samej tylko Warszawie funkcjonowało 70tyś prostytutek) i skutki mozna zobaczyć tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=twDouTqS4c8&t=14s
  Jak sytuacja przedstawia się dzisiaj? Obawiam się że rozpusta jest o wiele większa niż przed II wojną (przed I wojną Matka Boska tak samo ostrzegała w Nowej Osuchowej), co chyba widać gołym okiem. Pornografia w kioskach niech będzie symbolem.
  Obecnie Matka Boska także się objawia i także jest to zamiatane pod dywan.
  Niech więc się Pan nie przyczynia do tego ogólnego chóru prześmiewczego z naszej Królowej, bo jak Pan myśli: czy to się Panu Bogu podoba?
  Niech mi Pan wierzy, prędzej czy później dowie się Pan jak my wszyscy zresztą, że... jesteśmy NIEŚMIERTELNI....
  I CO WTEDY? warto tak głupio ryzykować?
  Swoją pisaniną puszcza Pan w świat zło, jak Pan to naprawi, jeżeli ktoś przez Pana straci Wiarę?
 • Autorze, podoba mi sie to co napisales, ale...
  Autorze, najpierw napisze dlaczego podoba mi sie to co napisales.

  Podoba mi sie, poniewaz na pierwszym miejscu stawiasz Pana Jezusa i odwaznie przed wszystkimi wyznajesz, ze Jemu wierzysz.

  Podoba mi sie to co napisales, bo nauke Pana Jezusa stawiasz na pierwszym miejscu, a nie nauki watykanistow, protestantow, swiadkow...., czyli mowiac ogolnie przywodcow religijnych, ktorzy kieruja ludzi do siebie, a nie do Pana Jezusa,

  Podoba mi sie to co napisales, bo zgodnie z Biblia glosisz, ze Pan Jezus i wyslannicy-apostolowie Jego glosza nam caly czas nieprzerwanie DOBRA Nowine! a wiec niepotrzebujemy jakis tam dodatkowych nauk, objawien...

  Podoba mi sie to co napisales, bo kazdy czlowiek, ktory choc troche zna Ewangelie i WIERZY wie, ze ukazujace sie ''Maryje'' glosza wszystko odwrotnie do Ewangelii Chrystusowej!

  Nie mam teraz niestetety czasu, wiec jako koment podam ci link do tego co ja na podstawie Biblii mysle o tzw. objawieniach Maryjnych:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/128899,maria-i-maryja

  Dlaczego zatem napisalam 'ale..'?

  Wiesz co calkowicie niepasuje do calego twego tekstu, bo nie jest zgodne z Ewangelia?

  Najpierw zacytuje fragment twojego tekstu, w ktorym jest to co calkowicie niepasuje:

  ''Ja jednak wierzę Jezusowi. Wierzę w sakramenty, nierozerwalność małżeństwa, i to, że Bóg jest absolutem ...''

  Wiesz co calkowicie niepasuje, co jest niezgodne z Ewangelia? co od razu bije po oczach?

  Otoz to:

  ''Wierzę w sakramenty''

  Sakramenty sa wymyslem tych samych, ktorzy glosza objawienia fatimskie i inne przeczace Ewangelii glupoty!

  Pozdrawiam!
 • @Jan Paweł 22:36:00
  Panie Janie Pawle,
  jak to jest, że nam Słowianom objawia się Żydówka Miriam, matka żydowskiego rabina, Jezusa, a cała ta biblijna historia jest religią objawioną - tzn. wedle żydowskich legend - Bóg objawił się najpierw Żydowi, Mojżeszowi, na górze Synaj, gdzieś tam na dalekim Bliskim Wschodzie -?
  Dlaczego nam Słowianom nie objawiają się słowiańscy Bogowie, tylko Bogowie i święci żydowscy - dali Bóg nie sposób tego pojąć -?


  A z tą prostytucją, to historia wcale nie jest tak prosta, bo był czas, że i żydo-katolicki Kościół prowadził burdele - "Sól ziemi" - kard. Joseph Ratzinger, Peter Seewald, s.85
  http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,775,Sol-ziemi

  I co ciekawe Ratzinger nie dość, że nie potępia tego faktu, to usprawiedliwia go i powołuje się na "świętego" Augustyna mówiąc :

  " Św. Augustyn pyta gdzieś, co należy uczynić w tej sprawie. I odpowiada, że człowiek jest taki , jaki jest, dlatego z punktu widzenia porządku państwa, lepiej jeśli nadaje się tej sferze uporządkowane formy (czyli burdele). Można się tu więc było powoływać na wypowiedzi wielkiego Ojca Kościoła, który był dostatecznie realistyczny, by widzieć, że człowiek jest stale wystawiony na pokusy i zagrożenia, że wszelkie formu kultu są tutaj bezsilne."
 • @Rzeczpospolita 12:09:18
  Nie napsales do mnie, jednak sie wtrace, bo chodzi mi o Prawde, o Biblie.

  Napisales:

  ''Panie Janie Pawle,
  jak to jest, że nam Słowianom objawia się Żydówka Miriam, matka żydowskiego rabina, Jezusa, a cała ta biblijna historia jest religią objawioną - tzn. wedle żydowskich legend - Bóg objawił się najpierw Żydowi, Mojżeszowi, na górze Synaj, gdzieś tam na dalekim Bliskim Wschodzie -?
  Dlaczego nam Słowianom nie objawiają się słowiańscy Bogowie, tylko Bogowie i święci żydowscy - dali Bóg nie sposób tego pojąć -?''
  //


  To, ze zydzi/Zydzi (i chrzescijanie roznej masci) wierza i wmawiaja swiatu, ze zydzi/Zydzi sa narodem przez Boga wybranym, ze Abraham, Mojzesz..., ba nawet Pan Jezus Chrystus byli zydami/Zydami, wcale nie znaczy, ze to zgodne z Biblia!

  W Biblii nie ma nawet slowa zyd/Zyd, podobnie jak nie ma slowa Polak!

  To slowo zostalo w bezczelny sposob wpisane do Biblii przez tlumaczy i to na dodatek niekonsekwentnie.

  Dzis mamy dostep do Biblii interlinearnych, wiec mozemy sprawdzic tlumaczy Biblii.


  W Biblii mamy mowe o mieszkancach Judei, a wiec o Judejczykach. W Biblii mamy mowe o Izraelitach, a wiec potomkach Izraela.

  Mamy mowe o Abrahamie, ktory pochodzil z Ur...

  Ale nie ma mowy o zydach/Zydach, poniewaz to slowo jest nowozytne, podobnie jak slowa: katolik, protestant, Polak, Niemiec...

  Tlumacze Biblijni zamiast przetlumaczyc greckie slowo '2453. Ioudaiosna' zgodne z oryginalem Judejczyk/Judejczycy, wpisali do wielu wersow Biblii slowo zyd/zydzi..
  I na dodatek zrobili to bardzo niekonsekwentnie tak w ST, jak i w NT.

  Napisano w ST:

  ''1 A ty, Betlejem Efrata,
  najmniejsze jesteś wśród plemion JUDZKICH (3063. Yehudah)!
  Z ciebie mi wyjdzie
  Ten, który będzie władał w Izraelu,
  a pochodzenie Jego od początku,
  od dni wieczności. '' (Mi.5:1lub 2 zalezy od przekladu)

  http://biblehub.com/interlinear/micah/5-2.htm

  Tak wlasnie z plemion Judzkich, a NIE zydowskich!

  NIGDY nie bylo Zydei, wiec nie moglo byc Zydow!

  Byla Judea, Betlejem w Judei, a wiec jak napisano Betlejem JUDZKIE! NIE Zydowskie!, a JUDZKIE!

  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/2/verse/1

  Zreszta Zydzi sa z matek zydami (wiara matriarchalna), podczas kiedy Izraelici, Judejczycy sa z ojcow (wiara patrialchalna).


  Bardzo podobne niebiblijne slowo, ktore przez tlumaczy na jezyk polski zostalo na chama wpisane do Biblii, to slowo 'chrzescijanie', a przeciez w oryginale jest mowa o uczniach Chrystusowych (5546. Christianos) !

  http://biblehub.com/greek/5546.htm

  W j. angielskim, norweskim..., NIE ''przetlumaczono'' greckiego slowa 5546. Christianos na chrzescijanie, lecz zgodnie z oryginalem na Chrystusowi.

  Chrzescijan (chrzesci-jan) jak samo slowo mowi znaczy kogos ochrzczonego chrztem Jana.

  Wszyscy ochrzczeni sa chrzescijanami.

  Jednak tylko ci, ktorzy sluchaja nauk Chrystusa, czyli Jego uczniowie sa Chrystusowi - 5546. Christianos!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej