Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
469 postów 366 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Ambasador Polski na Ukrainie nareszcie odwołany

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Probanderowski dziennikarz Jan Piekło decyzją Prezydenta Andrzeja Dudy nie jest już ambasadorem Polski na Ukrainie.

Prezydent Andrzej Duda odwołał z dniem 31 stycznia odwołał dwóch ambasadorów: Jana Piekłę - ambasadora Polski na Ukrainie i Krzysztofa Ciebienia, ze stanowiska ambasadora w Korei Północnej.
 
Ambasador Jan Piekło to osoba dalece kontrowersyjna. Urodzony w 1952 roku dziennikarz jest posądzany o probanderowskie sympatie i pomijanie polskiego interesu narodowego na Ukrainie. Jego kandydatura była promowana osobiście przez byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.
 
„Rzeczpospolita” 10 sierpnia 2016 roku w art. Jan Piekło - kontrowersyjny ambasador na Ukrainie napisała, ze Jan Piekło nie widział nic złego w czczeniu banderowców:
 
(...) w ubiegłym roku w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego" Jan Piekło nazwał zbrodnię wołyńską „epizodem bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami". Dodał, że nie widzi nic złego w czczeniu przez Ukraińców „ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem.
 
Nominacja Piekły wzbudziła emocje w samym PiS. – Dotychczasowe wypowiedzi nowego ambasadora raczej nie dają nadziei na prowadzenie twardszej polityki historycznej, której oczekuje wielu Polaków – mówi senator PiS Robert Gaweł.
 
O powołaniu probanderowskiego ambasadora na Ukrainie 22 maja 2016 r. pisał również ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w artykule na portalu Onet.pl pt.: "Jan Piekło w Kijowie. Radość banderowców, smutek ich ofiar”:
 
(...) Taka decyzja ws. ambasadora na Ukrainie to przysłowiowy miód na serce dla nacjonalistów ukraińskich. A zarazem kolejne upokorzenie dla rodzin Polaków, Żydów i obywateli polskich innej narodowości, pomordowanych przez ludobójczą Ukraińską Powstańczą Armię.
 
Nowy ambasador od lat bowiem stara się w swoich publikacjach i wywiadach przedstawiać UPA jako "organizację narodowo-wyzwoleńczą". Co więcej, usprawiedliwia jej gloryfikację, która obecnie na Ukrainie jest odgórnie wprowadzana  przez prezydenta Petro Poroszenkę i parlament w Kijowie.
 
Faktem jest, że Jan Piekło odmówił wzięcia udziału w konferencji „Banderowskie prelekcje” w Kijowie. Nie zmienia to tego, że była to bardzo „kontrowersyjna” osoba:
 
„Dzisiaj w Jaworowie w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy, w miejscu gdzie ma powstać pomnik Jana III Sobieskiego, napisano: „Na Ukrainie będziemy czcili własnych bohaterów”, co jak zwykle spotkało się z brakiem reakcji polskiego ambasadora:
 
 
- A gdzie się podział ambasador RP Jan Piekło? Czemu znów milczy, gdy trzeba szybko i jednoznacznie reagować tak na szkalowanie Polski, jak i złowrogie czyny? – Pisze na swoim profilu facebookowym ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski” zastanawiałem się w lutym tego roku...

 
Komentarz:
 
Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, dyplomatycznie twierdzi, że odwołanie polskiego ambasadora na Ukrainie nie ma związku z naszymi bezpośrednimi relacjami, a wręcz przeciwnie, planowane jest podwyższenie rangi reprezentacji Polski w Kijowie. Nie wiem czemu, ale to dyplomatyczne mydlenie oczu nastraja mnie pozytywnie. Przecież gdyby powiedziano prawdę, Ukraińcy niczym dzicy ludzie w krajach arabskich, wnieśli antypolskie zamieszki.
 

Czyżby polski rząd PiS i Prezydent RP wreszcie zrozumieli, że podlizywanie się Ukrainie nie ma najmniejszego sensu? Lepiej późno niż wcale. Nie jest tajemnicą, że Ukrainie nie zależy na dobrych stosunkach z Polską, bo ma tam przecież silniejszych przyjaciół: USA i Niemcy. Oby zmiany na stanowisku ambasadora była pozytywna oraz żeby urealniła naszą politykę wschodnią. 

KOMENTARZE

 • Niezłe zdjęcie główne
  Redakcja dopasowała wymowne zdjęcie - odwrócone od siebie twarze ambasadora i Prezydenta. Pozdrawiam!
 • @Romuald Kałwa 01:59:56
  Ambasadorem Polski na Ukrainie powinien zostać ks.Isakowicz-Zaleski.
  Niestety Kneset nigdy by się na to nie zgodził.
 • @Husky 07:39:23
  No nareszcie. Nominacja tego człowieka, który posunął się do bagatelizowania zbrodni UPA była poważnym błędem Waszczykowskiego. Jestem tylko bardzo ciekaw co oznacza "podwyższenie rangi reprezentacji Polski w Kijowie". Za takim twierdzeniem może kryć się dosłownie wszystko. Wymienić wszystkich agentów różnej maści. MSZ musi być bez jakichkolwiek podejrzeń.
 • @Husky 07:39:23
  Niestety, to tylko nieznaczna korekta. MSZ to w przeważającej większości komusze i resortowe dzieci i już także wnuki. Nie zatrudniani według kompetencji, ale klucza rodzinno towarzyskiego.
 • @Romuald Kałwa 01:59:56
  Tylko, że średnio rozgarnięty polityk gminny wiedział, że Piekło to kanalia żydobanderowska. Teraz dopiero zorientował się Juda, że Piekło to piekło prawdziwie zdradliwe i agenturalne?
  Takich szpiegów zostało powołanych w prawie w każdej ambasadzie polskiej w świecie. Dobierali kandydatów z tego samego klucza z którego wywodzi się Juda i Szczerski.
 • @Wrzodak Z. 10:26:05
  Gadowski mówi że z 80% pracowników dyplomacji polskiej to dzieci i wnuki Bieruta, Gomółki i innej chazarokomunistycznej swołoczy, osoby z notesu chazara Lewartowa vel Geremka, gdzie względy pozamerytoryczne odgrywały decydującą rolę. . .A Ciebień, jak widać z życiorysu to agent GRU prawie od urodzenia. Takich ambasadorów ma RP. Zobaczymy gdzie teraz wypłynie. Pewnie w Moskwie bądź w Chinach. https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Ciebie%C5%84
 • @kula Lis 68 10:46:42
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15452631191d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3722130cc4eaf199e5221fe98e5b081de01.jpg

  Po zapoznaniu się z lekturą obowiązkową dla Polaków autorstwa prof. Jerzego Roberta Nowaka (Andrzej Duda biografia prawdziwa) z żalem stwierdzam, że nie mamy szczęścia do prezydentów.
 • @Husky 07:39:23
  Boli, jak ksiądz Zalewski mówi prawdę PiS owskiemu bydłu. Sakiewicza też bolało. To księdza wywalił z GP.
 • @Wrzodak Z. 10:26:05
  ,, Polski,, MSZ powinno się zbombardować z całą zawartością. I wybudować od nowa
 • @Romuald Kałwa 01:59:56
  Ciekaw jestem jak teraz będą wyglądały "stosunki" z UA? Bo chyba wszyscy już dostrzegają ich gest "środkowego palca", a jak dziś Niemcy ich zaproszą do roboty to pewnie Poroszenko na Przemyśl ruszy...
 • @kula Lis 68 10:46:42
  Ta ,,nowa" klasa dyplomatyczna oparta jest o dzieci stalinowców, tzn. żydo - komuny z dziada i ojca, na tym polega ta ,,wymiana" pokoleń. Gomułka jako jedyny polityk z komuny dokonał lustracji żydo - komuny i wywalil ich z Polski w liczbie około 22 tys, to byli w 99% dygnitarze władzy szczebla średniego polakożerców.
  Dopiero rezydent mlaskaty ten od samobójstwa przywrócił 16 tys obywatelstw dla tych co Gomułka ich wywalił Polski.
  W pamiętnikach mlaskatego i ich matki można wyczytać, że co roku w marcu od małego dziecka bracia Kaczynscy szli na dworzec Główny i Gdański by składać kwiaty oraz opłakiwać tych co Gomułka ich wywalił.
  To oni teraz rządzą tzn ich dzieci i nie ważne z jakiej są partii.
  Ciągłym gościem willi Rajmunda Kaczynskiego był ideolog komuno - trockizmu Kuroń, który stworzył w latach 50 -tych tzw. czerwone harcerstwo, gdzie min. za jego wybrykami w czasie takich ideologicznych zebrań potopiło się w Wiśle kilku dzieciaków z jego obozu, nawet nie odpowiedzial za to karnie i nie został odsunięty od dzieci.
 • @kula Lis 68 10:52:09
  A kto wymyślił A. Dudę? Nie Kaczelnik? A kto kaczelnikowi podpowiedział? Sam na to wpadł?
 • @Wrzodak Z. 11:39:43
  Z tą willą i karierą filmową Kaczyńskich to mocno podejrzana sprawa. Kaczyński to słup polityczny. Ciekawe, kto go trzyma na smyczy?
 • Jan Piekło mógłby zostać ambasadorem Ukrainy w Warszawie
  ale żebyśmy nie popadali w nieuprawniony optymizm:

  https://kresy.pl/wydarzenia/kuchcinski-w-wilnie-sa-sprawy-polakow-na-litwie-ale-sprawa-zasadnicza-to-bezpieczenstwo-polski-i-litwy/
 • @zbig71 11:58:58
  To niesamowita historia. Luna Brygisterowa coś mówi ci???
  A wille za komuny w 3 miesiące po ślubie Rajmund dostaje, to co??? Tak za AK????
  Lustracja się kłania, IPN opanowali szpiedzy i banderowcy, agenci decydują kto jest/był agentem. Sprawa Maciory jest tego dobitnym przykładem. Kaczynski agentem nie był, ponieważ jemu wszystkie teczki sfałszowano jako jedynemu ,,opozycjoniście". Szkoda słów w jakim kłamstwie żyjemy.
 • @Wrzodak Z. 12:06:34
  Luna mówi mi wiele.
  O Macierewiczu jest sporo plotek.
 • @Wrzodak Z. 12:06:34
  Panie Zygmuncie,

  Myślę, że odnośnie korzeni ideowych braci Kaczyńskich najważniejsze znaczenie miał mason Jan Józef Lipski, u którego obaj wychowywali się "na kolanach" (nie wiem czemu,ale przypomniał mi się wpływ Stanisława Szukalskiego na małego Leonardo diCaprio - może dlatego, że widziałem zdjęcie młodego Leonarda na kolanach u Szukalskiego, wybitnego skądinąd artysty i rzeźbiarza)

  pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 10:26:05
  Dokładnie w punkt! 100/100
 • @zbig71 12:18:21
  Maciora!!! Oby tylko jeden wywiad SB!!!
  Zresztą każdy może wyciągnąć wnioski z zachowań poszczególnych polityków, jeden agent, drugi zwyczajny głupek, trzeci chomoś, czwarty karierowicz, piąty pazerny na kasę, szósty darmozjad itd. Każdy z taką osobowością jest szkodliwy dla narodu jako takiego oraz dla danego Państwa.
  Przykłady z nazwiskami można mnożyć.
 • @MacGregor 13:33:47
  Tak o Lipskim nie wspomniałem ponieważ chyba każdy to wie.
  W 88 roku na I zjeżdzie Solidarnosci S Mazowsze w kościele na Karolkowej po stanie wojennym, ja byłem delegatem, był tez tam Kaczynski, ktory domagał się aby mnie usunięto z S, ponieważ powiedzialem że trzeba usunać z S takich żydów i komunistów jak Geremek, ile on napluł na mnie wtedy.
 • @Wrzodak Z. 14:38:08
  Ciekawe, czy jakieś obyczajowe haki są na Kaczelnika. I jak są(a podejrzewam, że są)to w czyim posiadaniu?
 • @Wrzodak Z. 10:26:05 Husky, Kula Lis 68,
  Husky, Kula Lis 68, Wrzodak Z. - Panowie maja rację. Myślę, że nasza władza wreszcie zrozumiała, że jest tam traktowana jak niechciany gość - odpad.
 • @zbig71 14:50:03
  Gdyby mieli jakieś haki w tym obyczajowe na JK, to podczas rządów PO/PSL by ujawnili, GW by huczała razem z TVN i Polszmatem. Widać gówno mają.
 • @kula Lis 68 15:44:28
  Wszystko zależy, kto może mieć kompromaty.
 • @zbig71 16:02:06
  ja mam
 • @Husky 16:13:37
  Krzywe nogi jak sram
 • @kula Lis 68 15:44:28
  Myślę, że kompromaty na JK mogą mieć poważniejsi goście niż tych co wymieniasz. Ci, to tylko ścierwa do zużycia. Mam na myśli prawdziwych macherów, a nie TVN.
 • Wolna Polska
  .
  najważniejsze, że żyjemy dziś w Wolnej Polsce, przy czym ten wspaniały występ naszego prezydenta, można rzec walnął w stół w Waszyngtonie

  https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=850

  najlepiej dowodzi naszej wolności i niezawisłości.

  Zawdzięczamy tę Wolną Polskę licznym dzielnym mieszkańcom tego kraju

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  po prostu bohaterom narodowym tej Wolnej Polski.
 • @Laznik 19:23:28
  Ponad 55%tubylców popiera stacjonowanie wojsk USA w Polin. A 70%popiera integrację z UE.
 • @zbig71 14:50:03
  Tzn. kto może mieć haki na kaczelnika???Że sa to pewne i to bardzo, bardzo nieprzyjemne.
  Rola Kalczelnika jest bardzo kluczowa po roku 89. W imę głoszonych poglądów ,,prawicowych", przytula radykałów ,,antykomunistow", naiwnych, nie oczytanych, którzy ciągle walczą z komuną, ale zielonego pojęcia nie mają, że ktoś już inny obżera ich do kości.
  Kaczelnik takich naiwnych radykałów bezrozumnych pacyfikuje i wpuszcza ich w kanał.
  On ciągle podkreślał, że nienawidzi narodowców, Romana Dmowskiego i taki jest potrzebny by nie dopuścić myśli narodowej do polityki. Gdy zabraknie Kaczelnika to PIS rozleci się na różne części. Póki on decyduje kto i gdzie jest na liście do sejmu i samorzadu, karierowicze udaja, że są przy nim.
  Zachęcam do poszukania w googlach, operację ,,Buś" czy ,,Paczka", albo o teczce ,,Balbina".
 • @Husky 16:13:37
  Terierek, zobacz jak twoi płaczą za piekło????
  Gazetka banderowska, ma żal do tych co wymusili zmiany w ambasadzie polskie w Upadłej. Straszne być banderowcem!!!. Tylko Ty, nie popadnij w depresję???

  Zajmujący się Ukrainą dziennikarz "Gazety Polskiej" Wojciech Mucha poproszony przez Onet o komentarz stwierdził: „To smutna i niepokojąca decyzja. Jan Piekło doskonale zna i rozumie dzisiejszą Ukrainę z jej możliwościami, ograniczeniami i zagrożeniami. Ma kontakty i jest świadomy tego, jak trzeba działać. Niestety jest w tym odosobniony, bo polska polityka wschodnia jest w dużej części zdominowana przez mity i uprzedzenia oraz agresywną narrację kierowaną na użytek wewnętrzny. Piekło nie cieszy się także sympatią skrajnych lub wprost - prorosyjskich środowisk, które z niewiadomych przyczyn mają wpływ na rządzących”.
 • @kula Lis 68 15:44:28
  Nie znasz się Kula. Jedni maja na drugich.
  To tak jak Putin wie wszystko o Smoleńsku ale nie powie.
 • @Wrzodak Z. 21:29:42
  Ten cały Mucha wygląda na młodszego braciszka Davidka w. Tylko ma brodę trochę ładniejsza. To zastępowy Huskego u Sakevycza.
 • Wiadomość
  nawet pozytywna ale mam wrażenie że "zamienił stryjek siekierkę na kijek" i jakiegoś targalskiego albo żurawskiego vel (pisownia zamierzona) ambasadorem(?) tam zrobią... swoją drogą czy do pana Jana P. bardziej pasuje określenie "chujek" czy raczej "szuja"?
 • @Olka P. 22:00:02
  W polskim języku nie ma wystarczająco dosadnego słowa na określenie takiej gnidy.
 • @Husky 16:13:37
  To stwierdzenie prof. Osadczy dotyczy całej ekipy pisowskiej włącznie z rezydentem juda.


  Pan Piekło jest symbolem polityki, którą dałoby się ująć w jednym zdaniu: „Polacy, nic się nie stało”. W jakiś sposób spełniał oczekiwania rządu – uważa prof. Włodzimierz Osadczy. „Tak uległa polityka wobec Ukrainy była kompromitacją. Pan Piekło jest bardzo mocno wspierany przez USA, realizuje politykę amerykańską. Ale nawet prowadząc taką politykę, powinien chociaż grać dyplomatę polskiego”. kresy24.pl
 • @Wrzodak Z. 21:12:58
  Pamiętam konwent św. Katarzyny. Kaczelnik się przy tym kręcił
 • @Olka P. 22:00:02
  Kanalia
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:51:42
  Stary mason Wildstein ma 2 synów, dobrze kombinujesz:-)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:46:34
  Ciekawe, co Putin wie i 9/11?
 • @zbig71 22:37:31
  Moim zdaniem wszystko wie.
  Ale to pewnie jego polisa na życie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:43:32
  To polisa dla całej firmy. Komentarze na niezależnej pokazują, co to jest elektorat Kaczelnika.
 • @zbig71 22:56:42
  Na NEonie też mamy trochę tego elektoratu. Husky in primis, popierany przez nowa adminke.
  Ciekawe kiedy do p. Opary dotrze, że szkodzą i trzeba ich wykopać?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:33:08
  Tego nie wiem. Czy dotrze? Polacy strasznie są zbydlęceni. Myślą, że ta cała banda ma jakieś znaczenie. A tak serio, to nikt się z nimi nie liczy. Taka Żorżeta jest tego dobitnym przykładem. Co oni z nas zrobili. Juda, Kaczelnik, Schetyna , ta cała banda chujów
 • @Husky 07:39:23
  Ponoć ma zostać nim vice MSZ Bartosz Cichocki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:33:08
  To jest głównie elektorat Just 447,i ogólnie Judeopolonii/Polin, którą ładnie "popycha" PIS!!I stad ta " miłość"!
  Metody były różne,może pamiętasz próby donoszenia do redakcji na Neon, ze korzysta się z ich materiałów dostępnych w internecie, oczywiście z podaniem linka do źródła.Potem ataki na " niewygodnych" blogerów,jeden nawet napisał ogólnie do blogerów,cytuję " niech was szlag trafi", bo ośmielili się nie zgadzać z nim.W dodatku jest "katolikiem" jak sam uważa!Ileż tutaj jest życzeń, a to Berezy Kartuskiej, a to wieszania ludzi itp.Bez reakcji z właściwej strony .
  Jedynie Astra reaguje!jak ma dyżur!
  Jedynie 2 osoby były "bronione" dlaczego??jak nie wiadomo o co chodzi...
  UNE mają taką metodę " przejęcia", wpierw obserwować/ m.in kłótnie na portalu o pieniądze z jakiejś założonej czy nie spółdzielni blogerskiej,sądzę że mieli ubaw po pachy potem skłócić, napuścić na siebie /Polaków łatwo/,zrobić bajzel.A na końcu jak wiadomo z Metodologi postępowania"",zagrać forsą i zapłacić"za swoją wyłącznośc.

  Jedno co nieładnie zagrał nasz normalny z Polski ,pan admin/ którego dość lubię i to co mi sie nie spodobało, że zwrócił uwagę jednemu blogerowi na promowanie swojego bloga pod swoim wpisem na Neonie.
  Natomiast robiło i robi to kilki innych blogerów bez żadnej reakcji!Są równi i równiejsi????
  W każdym razie kąsanie "grupy pościgowej"przyniosło skutek,kilku blogerów bardzo chętnie czytanych/ nawet jeśli za niektórymi nie przepadam/ zostało wyszczutych!do dziś są obrażani i opluwani tutaj przez niektórych , którzy swoje ambicyjki przepychają plugawym jęzorem.
  I o to chyba chodziło, bo widać radość niektórych że wyszczuli innych blogerów stąd!!zwłaszcza tych co dawno wyjechali!!
  Ma być po ich uważaniu i linii.
  A równowaga we wpisach czy w dyskusji jest ciekawa, jeden lubi kiszkę a drugi pomarańcze!nie zgadzam się nie czytam, albo pisze lakonicznie że się nie zgadzam i dlaczego.
  Poza tym uwagę np. co do cytowania źródła przez blogera można życzliwie napisać na PW/ jeśli ktoś jest życzliwy, a nie chodzi o uwalenie i upokorzenie//a nie robić afery za aferą i wydzierać się na portalu.

  Ps. To był fajny portal!!
 • Husky, czyli wykończymy Polskę
  .
  - https://antykomunista.neon24.pl/post/146880,podarujmy-im-na-swieta-zlotowke#comment_1513976

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej