Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
411 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

O nienawiści Kukiza do Korwina-Mikke

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

....ruskich trollach i defetyzmie Stanisława Michalkiewicza.

Zaglądam do chłodziarki w hipermarkecie i … widzę tam ruskich trolli: „Od lat propagowana jest wersja „kto nie z nami ten jest ruskim agentem – pisze zirytowany Grzegorz Braun, który złożył donos na samego siebie do prokuratury, aby ta sprawdziła, czy jest ruskim agentem”.
Jedni kochają Rosję, drudzy Amerykę. Jedni Niemcy, inni Izrael i Ukrainę. Jeśli jednak kochasz tylko Polskę, natychmiast możesz znaleźć się w kręgu podejrzanych. Obowiązuje bowiem narracja, że jeśli nie kochasz i nie ufasz USA, obawiasz się żydowskich roszczeń wobec Polski (akt. 447), to automatycznie jesteś „ruskim trollem (agentem)”.
Krytykujący banderowców, nazywani bywają ruskimi trollami, co jest wyjątkowo podłe i bezczelne wobec potomków pomordowanych na Wschodzie. Krytyczni wobec obrażających na każdym kroku Polską godność Niemców, nazywani są antyeuropejczykami. Wściekli na żydowskie inwektywy – antysemitami. A co w sytuacji, jeśli kocha się tylko Polskę?
Jednakże faktem jest, że Korwin-Mikke, czy wulgarny videobloger i pisarz „Pan Nikt”, to osoby, które omawiając tak złożone zagadnienie, jak geopolityka i miejsce Polski w świecie, nie widzę rosyjskiego zagrożenia. W dodatku Korwin-Mikke psuje młodzież podobnie jak proponujący edukację seksualną w szkołach dla małych dzieci pederaści. Dlaczego? Bo mówiąc o zmianie władzy proponuje zamach stanu, krwawy przewrót, który nie rozwiąże żadnego problemu:
„Ja zachęcam młodych ludzi do zapisywania się do wojska. W swoim czasie za kilka lat obejmą właściwe stanowiska. To powinno to zrobić wojsko. Nie bojówki paramilitarne, bo wtedy zaczynają się bójki z wojskiem, co jest niedopuszczalne. To właśnie wojsko powinno zrobić porządek w Polsce”.
„Korwin-Mikke przekonuje, że takie osoby jak Hitlera, Tuska czy Kwaśniewskiego różni de facto niewiele, gdyż oni wszyscy to "czerwone świnie", które mają taki sam cel. "Te czerwone świnie różnią się metodami, ale cel pozostaje ten sam. Dlatego tacy ludzie jak Pan Kwaśniewski w wolnej Polsce pójdą siedzieć" – napisał polityk („Do Rzeczy”).
Źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/104415/Nie-ma-roznicy-miedzy-Hitlerem-a-Korwin-Mikke-znowu-szokuje.html
Faktem jest, że w 2014 r. Korwin-Mikke był widziany, jak wychodził z rosyjskiej ambasady. Niektórzy mówią, że tak naprawdę gościł w niej tuż po katastrofie smoleńskiej.
Paweł Kukiz, propagator Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, jest wściekły na Korwina. Ale jak to, Korwin-monarchista, jest za władzą wojska?! Korwin, jako antydemokrata jest przeciwnikiem JOW-ów. Od posłą Kukiz’15 wiem, że mniej więcej dwa lata temu trwały rozmowy na temat współpracy pomiędzy Kukiz’15 a Korwinem-Mikke i jego, otaczającą go właściwie nabożną czcią, ekipą. Co takiego się stało w czasie ich rozmów, tych interesujących kulisach prawdziwej polityki, do których nie mieliśmy, jako media, dostępu?
"Trzeba być KOMPLETNIE zaślepionym, by twierdzić, że to Rosja planuje agresywne działania przeciwko USA" – przekonuje Janusz Korwin-Mikke. No bo te liczne rosyjskie bomby atomowe są tylko dla żartu wycelowane w amerykańskie, ale też polskie miasta, a plan Sacharowa to tylko taki żart…
„Zdaniem Korwin-Mikkego, Donald Trump proponuje Ukrainie podobny status, jaki obecnie posiada w relacjach z USA Izrael. Polityk podkreśla, że to zła wiadomość dla Polski”.
"Natomiast sytuacja, w której Ukraina (traktowana przez Rosjan w dalszym ciągu jako bratni, słowiański i prawosławny kraj - z którym trwają braterskie sprzeczki) staje się związana z nieprawdopodobnie agresywnymi Stanami Zjednoczonymi - TO POWÓD DO WSZCZĘCIA WOJNY, ZANIM AMERYKAŃSKIE RAKIETY ZOSTANĄ ROZMIESZCZONE W OKOLICY CHARKOWA" – napisał na Facebooku lider partii KORWiN.
Źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/104764/Korwin-Mikke-To-powod-do-wojny-Modlmy-sie-by-Zielinski-nie-przyjal-zatrutej-propozycji.html
 
Komentarz:
Bądźmy obiektywni. Oczywiste, że USA dąży do osłabienia Rosji, ale Rosja starannie zapracowała na to sobie agresywną, wprost wulgarną polityką.
Zarówno Rosja jak i USA, to bardzo agresywne państwa. USA straszy Rosję, chcąc ją nakłonić do sojuszu w zbliżającym się i nieuniknionym konflikcie z Chinami. Polacy mają małą wiedzę, jak sprawy tego przyszłego konfliktu na Pacyfiku są daleko posunięte. A są. Interesem Polski jest zrobienie wszystkiego, aby się do tego nie mieszać i pozostać na peryferiach peryferii przyszłej III wojny światowej.
Jednak na swojej stronie internetowej Korwin-Mikke twierdzi, że sojusz Polski z Rosją jest korzystny. Jak to, ten geniusz, jeden z najlepszych polskich umysłów, nie czyta Dugina?
Aleksander Dugin, „Główny ideolog rosyjskiego neoimperializmu, eurazjatyzmu, tradycjonalizmu integralnego oraz Eurazjatyckiego Związku Młodzieży, który posiada filie w państwach byłego ZSRR, Polsce i Turcji”. Proszę poczytać, co Aleksander Dugin proponuje Polsce i co mówi o naszej suwerenności, tzn. jak ją kwestionuje. Ten nowy Rasputin, jedna z najbardziej wpływowych osób w Rosji, odwołuje się m.in. do brytyjskiego satanizmu.
A niech to! Co to takiego jest ten „Eurazjatyckiego Związku Młodzieży”? Portal Jagiellonia.org nazywa go „V kolumną Putina w Polsce”.
 
Co takiego dowiedział się o Korwinie Paweł Kukiz, który ma silne znajomości w środowiskach służb specjalnych (czego nie ukrywa)?!
Co takiego Kukiz się dowiedział, czego nie może powiedzieć, że ma tak złe zdanie o Korwinie?
 
Paweł Kukiz został zapewne poważnie ostrzeżony. Pamiętajmy, że prorosyjskość, czy dążenie do zgody z Rosją (bo nie mamy innego wyjścia, nie mamy przecież broni atomowej, a powinniśmy mieć!), to jeszcze nie przestępstwo ani zdradza, czyli rosyjska agentura.
Autorzy sławnego węgierskiego raportu, choć jak pisze portal Jagiellonia, nie zawiera on twardych dowodów, piszą:
„Wśród prorosyjskich mediów [w Polsce] nie ma wyraźnych podziałów między wydaniami, które bezpośrednio szerzą rosyjskie wartości, a tymi, które wspierają je niebezpośrednio lub nieświadomie („pożyteczni idioci”). Przy tym jedynie wąska grupa osób ufa mass mediom z ewidentnym rosyjskim podłożem” – zaznaczają autorzy raportu.
I WYMIENIAJĄ NASTĘPUJĄCE MEDIA: – Baza Dokumentów Papieskich (część Xportal.pl) – Endecja.pl – Kresy.pl – Kronika Narodowa – Myśl Polska – Nacjonalista.pl – Narodowcy.net – Polityka Narodowa – Prawica.net – Radio Hobby – Xportal.pl Z tych cztery – Kronikę Narodową, Politykę Narodową, Radio Hobby, Xportal.pl – autorzy określają jako media charakteryzujące się „bezpośrednim wpływem rosyjskim”.
WŚRÓD ORGANIZACJI, KTÓRE PODEJMUJĄ TEMATY ROSYJSKIEJ PROPAGANDY, AUTORZY WYMIENIAJĄ: Partię Zmiana, partie Janusza Korwin-Mikkego, Europejskie Centrum Analiz Gospodarczych, Obóz Wielkiej Polski, Euroazjatycki Związek Młodzieży, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Falangę. O mniej bezpośrednim wpływie piszą w kontekście: Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodow-Radykalnego.
WRESZCIE CZAS NA OSOBY. WYMIENIA SIĘ: Mateusza Piskorskiego, Konrada Rękasa Jacka Kamińskiego, Jan Engelgarda, Bartosz Bekiera, Zbigniewa Berezę, Józefa Brylla, Aldonę Michalak, Janusza Korwina-Mikke, Sylwestra Chruszcza, Witold Tumanowicza, Artur Zawiszę, Adam Andruszkiewicza, Adam Małeckiego, Bartosza Berka, Krzysztof Bosaka, Roberta Winnickiego. Z całym raportem w języku angielskim można zapoznać się TUTAJ>>> Jagiellonia.org / Fronda.pl”.
Źródło: https://jagiellonia.org/gdzie-szukac-v-kolumny-putina-w-polsce-raport/
Pożyteczni idioci, nieświadomi agenci wpływu? A może wiele zarzutów jest przesadzonych.
Politykę trzeba prowadzić kilkutorowo, tak jak Rosjanie, którzy mają szeroką strategię działania – z jednej strony głaskać, próbować się kolegować, zapewniać o przyjaźni, dobrych intencjach i wykorzystywać do tego choćby nieświadomych tej idei ludzi kraju będącego „celem”, a z drugiej straszyć, okradać i go wykorzystywać.
Być może prorosyjscy działacze są elementem podobnego planu również polskich, patriotycznych służb, które pozwalają im działać, jeśli robią to oficjalnie. W dodatku, może jest lepiej, żeby rosyjska opinia publiczna wiedziała, że nie wszyscy w Polsce jej nienawidzą? Te relacje trzeba jakoś budować, żeby uniknąć wojny, którą Polska nie ma szans obecnie wygrać.
Jednak fakt, że na wierzch wychodzą informacje o prorosyjskich trollach, może oznaczać, że sprawy zaszły za daleko.
Prawdziwym zagrożeniem dla Polski są „matrioszki” i ludzie, którzy za swoją działalność biorą pieniądze. Czy są dowody, że wspomniane portale i wymienione osoby je biorą? No właśnie. Słyszymy, że brat „tego i owego”, ze właściciel takiego, a nie innego portalu, ma firmę robiącą interesy z Rosją. A więc wszystko jest zaksięgowane. Sam od kilku lat mam na celowniku pewnego człowieka, właściciela pewnego, już nieistniejącego portalu, który ma na imię Andrzej… Sam pisałem na tym portalu, i wiem, jakie artykuły były tam promowane.
Jeśli ktoś działa oficjalnie, łatwo rozszyfrować jego intencje. Pamiętajmy, że nie wszystkie diagnozy muszą być prawidłowe. Moje też. Może wspomniany wydawca nie prowadzi już portalu ze wspomnianej listy, bo ktoś mu zabronił?
Portal Jagiellonia w art. Pt.: „Wirtualna „polska prawica”. Rosyjskie trolle na YouTube” pisze, cytując Piotra Lisiewicza z „Gazety Polskiej”, że dzięki rosyjskim pieniądzom, videoblogerzy potrafią kupować, choćby na serwisach aukcyjnych nawet pół miliona odsłon, dzięki czemu zarabiają.
Źródło: https://jagiellonia.org/wirtualna-polska-prawica-rosyjskie-trolle-na-youtube/
Cytowany jest tu Konrad Abramowicz, specjalista do spraw IT, właściciel firmy Technologicznie.net, który w dalszej części omawianego artykułu twierdzi:
„Pierwszy powód to pieniądze za wyświetlenia, drugi to pojawianie się filmów w TOP wyświetlanych. Przez to więcej osób jest w stanie obejrzeć taki materiał wideo”
Tak się składa, że znam się trochę na niuansach Internetu (nie jestem tylko autorem tekstów), i wiem, że YouTube nie patyczkuje się z oszustami, a ci w ten sposób nie zarobią żadnych pieniędzy. Z drugiej strony pamiętam film, sprzed może dwóch lat, który miał zanotowane wówczas pond 120.000 odsłon, gdzie Stanisław Michalkiewicz w niewybredny sposób „gasi” starszą kobietę, która zadaje mu pytanie na temat katastrofy smoleńskiej. Tytuł filmu odnosił się do moherów, czy sekty smoleńskiej. Był chamski po prostu. Nie pamiętam, ale nic nie dzieje się bez przyczyny.
Albo te chamskie głupoty Korwina-Mikke, wyciągnięte jakby z ust prostakowi Kubie Wojewódzkiemu, że na katastrofie najbardziej skorzystał PiS i Jarosław Kaczyński…
Gdy dwa miesiące temu na spotkaniu w Opolu zarzuciłem Michalkiewiczowi, że w pewien sposób sieje defetyzm w sprawie aktu 447, zareagował, jakby się obraził podobnie, jak nieznoszące krytyki dziecko. Wg niego Polska nie ma szans, będzie musiała zapłacić za mienie bezspadkowe, i w ogóle, straciliśmy już niepodległość, bo nie ma w Polsce żadnej politycznej patriotycznej siły. To niedopuszczalna retoryka oswajająca Polaków z przegraną.
W dodatku z wypowiedzi red. Michalkiewicza wynika, jakoby w polskich służbach byli sami zdrajcy. To niedopuszczalne twierdzenia! Tymczasem przykład Wojciecha Sumlińskiego i majora Tomasza Budzyńkiego, pułkownika Piotra Wrońskiego, byłego przyjaciela Bronisława Komorowskiego – Krzysztofa Winiarskiego, i wielu świetnych dziennikarzy, których nazwisk nie wymienię, świadczy, że jest w naszym kraju tzw. polski ośrodek.

Bez wątpienia rosyjskie trolle w Polsce istnieją, podobnie, jak istnieją trolle amerykańskie, żydowskie, czy niemieckie. Tymczasem ja – Romuald Kałwa, oferuję swoje skromne usługi tylko Polsce. 

 
 

KOMENTARZE

 • Coś się Autor plączesz... :)
  To są w końcu te ruskie onuce w polskiej polityce czy nie?
  Jak pokazały ostatnie wybory to słabiutko z nimi... A może to Putin jest taki sknerus?
  Ja podobno biorę od niego kasę ale jeszcze ani kopiejki nie widziałem... O innych walutach nawet nie wspomnę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:12:58
  Divide et impera. Tak to leciało . Żorżeta i Azari wiedzą jak grać . Salute.
 • Nic nie wiem o nienawiśc
  i
  Kukiza do Korwina i prawdę powiedziawszy niewiele mnie to obchodzi.
  Ale że wpis w całości składa się z :niemiłosiernych uproszczeń,bzdur gdzieś zasłyszanych a nie mających związku z rzeczywistością,nonsensów traktowanych z powagą religijnego dogmatu,to fakt.
  No niech by mi autor wytłumaczył frazę:
  //Aleksander Dugin, „Główny ideolog rosyjskiego neoimperializmu, //

  albo
  //Proszę poczytać, co Aleksander Dugin proponuje Polsce //

  Nie wiem kto pierwszy wpadł na pomysł żeby z Dugina robić postać wpływową i tajemniczą,ale ta bzdura powtarzana jest z zadziwiającą konsekwencją.Tymczasem to klasyczny naukowiec budzący zainteresowanie bardzo wąskiego kręgu ludzi.Proszę sprawdzić "oglądalność" jego wideobloga i "poczytność" jego artykułów (że nie wspomnę o książkach)
  A dlaczego szanowny autor nie widzi ewentualnego antypolskiego zagrożenia w mediach Goblina ( Puchkova) ? bo co? bo nigdy o nim nie słyszał ? a co znaczy Dugin ze swoimi 8 369 subskrypcjami https://www.youtube.com/channel/UCirOSAPFZtXZMOJFMZeVY8Q w porównaniu z 1.500.000 subskrypcjami Goblina https://www.youtube.com/user/Fletcher2008/videos
  A przecież to Goblin aż dwukrotnie w ciągu ostatnich 10 dni podejmuje tematykę antykatyńską zaś Dugin którego słucham (i czytam) od kilku lat systematycznie w tym czasie nie więcej niż 5 razy wypowiedział słowo "polska".

  //W dodatku z wypowiedzi red. Michalkiewicza wynika, jakoby w polskich służbach byli sami zdrajcy. To niedopuszczalne twierdzenia! Tymczasem przykład Wojciecha Sumlińskiego i majora Tomasza Budzyńkiego, pułkownika Piotra Wrońskiego, byłego przyjaciela Bronisława Komorowskieg //

  Nie wiem czy zdaje pan sobie sprawę że przekracza granice śmieszności.Jest tak fredrowska komedia Śluby panieńskie.Komedia jest kiepska ale ma jedną dobrą i prawdziwie komediową sceną kiedy Klara i Aniela składają tytułowe śluby "nienawidzić ród męski" ale po zastanowienia uzupełniają:z wyjątkiem pana Albina,i stryja,i tatki,i kuzyna,@@@@
 • oby nie
  żeby po tym samodonosie Brauna nie zrobili takiego dochodzenia jak Piskorskiemu, w areszcie do następnych wyborów
 • Piątek i Macierewicz
  Tomasz Piątek wydał ostatnio dwie książki: "Macierewicz i jego tajemnice" oraz "Macierewicz. Jak to się stało", w których bardzo bogato udokumentowane są poszlaki świadczące o zakamuflowanej działalności Macierwicza na rzecz Kremla.

  Czy autorzy wspominanego w notce raportu mają podobną liczbe poszlak świadczących o sprzyjaniu Kremlowi przez organizacje i osoby, które wymieniają? Jeśli mają mniej, to znaczy, że teza o agenturalności Macerewicza jest silniej umotywowana, a to znaczy, że cały PiS to ruska agentura.

  Chyba, że uznamy, że te wszystki argumenty, dowody, dokumenty, fakty, poszlaki przytaczane przez Tomasza Piątka są nic nie warte. No to sprawdźmy czy argumenty autorów raportu są więcej warte. Jakie oni mają uzasadnienia?
 • Mam nadzieję że poniższe
  stwierdzenie :

  //W dodatku z wypowiedzi red. Michalkiewicza wynika, jakoby w polskich służbach byli sami zdrajcy. To niedopuszczalne twierdzenia! //

  udowodni pan z taką łatwością z jaką ja udowodnię panu "nieścisłość" delikatnie rzecz ujmując.
  Było by dość dziwne gdyby wobec tego szaleństwa co tu ma miejsce od trzech dziesięcioleci,ktoś głosił że:nie ma się co fascynować bo instytucja specsłużb jest tak stara jak instytucja państwa a więc dość stara.Lecz również nie przypominam sobie aby Michalkiewicz jakoś szczególne ciskał gromy w wiadomym kierunku.(tak jak to od lat czyni macierewiczowa zgraja)
  Przeciwnie;od pewnego czasu mówi (zgodnie z prawdą nawiasem mówiąc) że :"w połowie lat 80-tych stare kiejkuty rozgromiły SB"
  w polskie zaś mentalności istnieje jakby odruch współczucia dla pokonanego.Bez żadnego więc ryzyka można powiedzieć że Michalkiewicz wykazuje niebywały humanizm jak na panujące u nas standardy.
  A że kulisy czyli "raport z likwidacji starych kiejkutów" to zgodnie z oświadczeniem J.Kaczyńskiego "nic ciekawego" pozostaje nam wierzyć i mieć nadzieję że to prawda.
 • @Autor
  W Polsce Duginem się straszy, a on wcale nie jest reprezentatywny dla tamtejszych elit. Już bardziej Gleb Pawłoski. Prezydent Putin to nie eurazjanista, ale odrzucony zapadnik. I prosiłbym o przykłady agresywnej polityki prowadzonej przez Rosję w okresie od rozpadu ZSRR. I wtedy porównamy z autentycznymi agresorami z USA. To Polska brała częściej udział w agresywnych wojnach i gdyby liczyć okres tylko od rozpadu ZSRR, to Polka okazałaby się bardziej agresywna(Jugosławia,Afganistan, Irak, nie wiadomo co polskie samoloty robią obecnie na Bliskim Wschodzie.
  Jednak ukąszenie kaczyzmem to niebezpieczna choroba. Połączona chorobą na Moskala. A im bardziej wyzywają Rosję, tym bardziej stają się podobni do najbardziej prymitywnych elementów rosyjskiej tradycji.
  W Rosji debaty na tematy geopolityczne są na bardzo wysokim poziomie. U nas ich prawie nie ma, bo poza marginesem marginesu, to "wszyscy" popierają UE, NATO, itd. A w Rosji? WIększy pluralizm w tej kwestii. Wystarczy znać trochę rosyjski i pobuszować po ichnich stronach.
 • @GPS 19:13:21
  Jedną z tych książek czytałem. Dosyć słabe argumenty, ale Macierewicz chyba do sądu z tym nie poszedł, To mimo braku w tej książce faktycznych dowodó, coś być na rzeczy. Zwłaszcza, że Macierewicz rozwalał wszystko czego się tknął. Począwszy od skompromitowania lustracji (choć kompromitacji dopełnił prez. Lech Kaczyński swoimi głupimi poprawkami-czy głupimi, czy po prostu wykonał zadanie). Macierewicz rozwalał ROP a później LPR. Rozwalił WSI, co zagroziło polskim agentom (a sądzę, ze takowych mieliśmy), w ministersiwe obrony też rozwalał wszystko czego się tknął. Macierewicz kompletnie ośmieszył tzw. śledztwo smoleńskie. Nikt nie zrobił więcej dla zakłamania przyczyn i przebiegu tej katastrofy niż Macierewicz.
  Antoni Macierewicz to inteligentny wariat albo inteligentny agent obcych służby. Nawet jeżeli kiedyś był na pasku rosyjskim, to sądzę że agentura rosyjska w Polsce została przekręcona na stronę amerykańską.
 • @Wican 20:49:11
  Wszytko Ci się pokręciło, co piszesz o Macierewiczu. Mieszasz jego opinie z opiniami członków Zespołu Macierewicza i innych współpracowników, także prawników. Antoni Macierewicz od początku stał na stanowisku - jedynie słusznym i logicznym według mnie - bo zakładającym, że nie wolno w czasie śledztwa z góry odrzucać żadnych przyczyn tej katastrofy. Przeciwnego zdania, już od pierwszych minut po katastrofie, była polska Prokuratura Wojskowa, która od razu uznała winę pilotów a wykluczyła inne przyczyny.
  Zakłamywaniem przyczyn i przebiegu katastrofy nie zajmował się Macierewicz, ale właśnie ruska agentura i jej polscy przedstawiciele w mediach - takie są fakty.
 • USA i Rosją
  rządzi ta sama - mroczna siła - i tak jest nie od wczoraj.
 • Autor
  Bardzo chętnie poznam przesłanki skłaniające do optymizmu w kwestii realizacji ustawy 447 w Polsce (to a propos siania defetyzmu przez Michalkiewicza).
 • @1normalnyczlowiek 21:42:31
  Przykro mi że muszę zburzyć tę konstrukcję:

  // Antoni Macierewicz od początku stał na stanowisku - jedynie słusznym i logicznym według mnie - bo zakładającym, że nie wolno w czasie śledztwa z góry odrzucać żadnych przyczyn tej katastrofy //

  Macierewicz od samego początku stał na stanowisku że to "zbrodnia" co jednoznacznie wyartykułował 20 lipca 2010
  Zbrodnia - tak katastrofę prezydenckiego samolotu w Smoleńsku nazwał Antoni Macierewicz, https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/macierewicz-katastrofa-smolenska-byla-zbrodnia,140466.html

  czyli równocześnie z powołaniem znamienitego ekspertami Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M .
  Wogóle nie wiadomo po co powołano (i sowicie opłacano) owo ciało skoro jego herszt miał już wszystkie odpowiedzi na wszelkie możliwe pytania.
  W prawdzie do dnia dzisiejszego jakoś nie udowodnił żadnej ze swoich licznych tez ale nie traćmy nadziei w "dążeniu do prawdy" której "być może nigdy nie poznamy" jak niedawno przezornie skonstatował Kaczyński.
 • Dobry wpis, moje 5*
  Jak dla mnie, autorzy których teksty ukazują się na Sputniku i w innych dotowanych przez FSB i Главное управление Генерального штаба Вооруженных Сил Российской Федерации, są nie tylko niewarci podania ręki, ale nawet szkoda brudzić sobie buta, żeby ich kopnąć w tyłek.
  Putinowi zawsze będę pamiętał słowa - wasza cywilizacja (w domyśle - Rzeczpospolita i jej następczyni - dzisiejsza Polska) przegrała.
  Zobaczymy kacapie, zobaczymy. Pożiwiom, uwidim.
  PiS najwyraźniej idzie na przeczekanie, ale to dobra metoda.
  Żydom ciężko dziś podskoczyć, ale czas pracuje na naszą, a nie ich korzyść.
  Za 10 lat, z PKB na mieszkańca wg siły nabywczej równym Francji i Wlk. Brytanii (różnica we wzroście PKB na naszą korzyść - 3,5%, mamy obecnie 32 000USD per capita ppp. 35000 x 1.035^10 = 45 000 USD, czyli tyle ile tamte kraje mają obecnie), z 35 mln obywateli i w miarę nowoczesną armią, z dużą ilością przeszkolonych rezerwistów, to my będziemy stawiać warunki. Żyd się do mocnych nie stawia, stąd to jego obecne wycie o 447 i wtrącanie się do naszej polityki. Do Francji, ani UK się tak bardzo już nie stawiają, choć tam strach wyjść na ulicę w jarmułce. Słabemu pozostają uniki i gra na przeczekanie.
  Podobnie jest w kwestii Ukrainy - tak, jak najbardziej należy popierać obecne jej rządy, ponieważ są najlepszą gwarancją, że ten kraj nie tylko się nie odbije od dna, ale jeszcze będzie ciągnąć na to dno Rosję.
  Jeżeli ktoś się boi nielicznych banderowskich bojówek, które w Donbasie zostały zdziesiątkowane przez regularną rosyjska armię, to jego problem - głównie psychiczny.
  Każda złotówka wydana na utrzymanie obecnego status quo na Kresach Wschodnich jest złotówką dobrze zainwestowaną.
  45 mln Ukraińców toczy - czasem krwawy, spór ze 140 mln Rosjan, a mogliby się dogadać i byłoby ich razem niemal 200 milionów.
  Jeżeli ktoś myśli, że ta masa nie byłaby przeciw nam, polecam mu dokładniejsze przestudiowanie historii. Więc niech się leją, a my, póki co jesteśmy tym trzecim z przysłowia.
  To przez awanturę na Ukrainie i embargo, Putin nie ma dziś i długo nie będzie miał, myśliwca V generacji, Su-57, nowoczesnego czołgu Armata i innych broni, z którymi mógłby za parę lat wpaść na całkiem wykonalny wtedy pomysł, aby odtworzyć strefę wpływów CCCP w Europie. Niestety, to już przeszłość ich złotej dekady 2004-2014.
  Za parę lat jego następca na klęczkach będzie prosił Zachód, żeby zmontować sojusz Białego Człowieka przeciw Chinom. Może wtedy i my im pomożemy, ale na własnych warunkach.
 • @Wican 20:49:11
  " Rozwalił WSI, co zagroziło polskim agentom (a sądzę, ze takowych mieliśmy)".
  Nie "polskim", tylko polskojęzycznym agentom GRU.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:12:58
  Jesteś przecież ty.
  To wyjaśnia kwestię ruskich onuc.

  Ps. Używasz ty chociaż dezodorantów?
 • @1normalnyczlowiek 21:42:31
  Macierewicz bierze odpowiedzialność za komisję. on dobierał ekspertów, w tym przygłupiego Biniendę. Wg Biniendy, drewno mokre łatwiej złamać niż suche.
  I to komisja Macierewicza zakłamywała wszystko, wymyślając coraz to nowe hipotezy. Idealna dezinformacja. Idealna, ale dla naiwnych. Okazało się jednak, że na Jego wymysłach powstała sekta. Macierewicz odpowiada za dezinformację. Ja bardzo uważnie śledziłem Jego kolejne wypowiedzi i kolejne hipotezy. Albo debil (określenie medyczne) albo agent.
 • @alek.san 23:13:13
  Bzdura. Polskojęzyczny to jest Antoni. Takie prostactwo jak ty, koniecznie chce dzielić Polaków i robić z nich polactwo.. Gdybyś znał trochę środowisko wojskowe ( to takie poniżej 40 lat wtedy, to byś się dowiedział jakie szkody wyrządził Antoni vel Tworki vel agent.
 • @autor nie zgadzam się
  "Bądźmy obiektywni. Oczywiste, że USA dąży do osłabienia Rosji, ale Rosja starannie zapracowała na to sobie agresywną, wprost wulgarną polityką."

  A ja uważam, że spośród wszystkich znanych polityków świata, da się słuchać wyłącznie Putina, bez odruchu wymiotnego.
 • @interesariusz z PL 09:13:40
  To prawda. W Putinie nie widać fanatyzmu. Nawet pozorowanego.
 • @alek.san 23:11:18
  czyli nasza cywilizacja nie przegrała ?

  Służba zdrowia morduje nas dziesiątkami tysięcy, ci, co mają udział w PKB, głodzą innych, imigranci zawlekają tu różne choroby, no i co z tego, że nie są owymi "zdziesiątkowanymi banderowskimi bojówkami", skoro i tak będą nas riezat gdy nadejdzie pora.
 • Pod rządami "dobrej zmiany"Polska
  straciła na statusie tyle, że teraz znaczy mniej niż niewielka wyspa w archipelagu Oceanii.Ot-obszar geograficzny i nic więcej.
  I jeśli tylko nie zawracać sobie głowy "raportem o ruskich trollach" to ów smutny fakt wyziera z większości informacji.Tak więc istnieje logiczny powód tego aby odwracać uwagę publiki od rzeczywistości.
  W lutym br w białoruskim Brześciu na budowie apartamentowca natrafiono na zbiorowe groby.Ponieważ miejsce budowy przypadało w środku byłego żydowskiego getta lat okupacji dla nikogo nie było zagadką czyje to szczątki.Potem stało się to co w takich przypadkach dzieje się w NORMALNYCH PAŃSTWACH.

  przyjechała specjalna ekipa w celu dokonania ekshumacji

  https://s13.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1664782/wx1080.jpg

  dla lepszej orientacji urzędnicy dostarczyli stare mapy

  https://s13.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1664782/wx1080.jpg

  duchowny wraz z ambasadorem Izraela odmówili stosowne pacieże

  https://s11.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1664780/wx1080.jpg

  Jako tako zachowane eksponaty powędrują do muzeum

  https://s9.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1664809/wx1080.jpg

  Wydobyte szczątki złożono w 120 trumnach które 22 maja br zostały uroczyście pochowane (z uwagi na duży rozmiar zdjęć link do strony https://news.tut.by/society/638679.html?crnd=81454 )

  A wszystko w atmosferze całkowitego spokoju.Nikt z "żydowskiej strony" złego słowa nie powiedział o ekshumacji,nikt nie usiłował niczego powstrzymywać od pretekstem religijnego zakazu.

  A u nas co? byle gefrajter izraelskiej armii może powiedzieć "ekshumacji w Jedwabnem nie będzie nawet jeśli było by to wolą 40 mln Polaków" i ekshumacji nie ma.Izraelscy urzędnicy trzeciej kategorii mogą na nasz temat wygadywać co im ślina na język przyniesie,i co ? i nic.Państwa z blisko 40 mln mieszkańców milczy jakby go nie było.
  Ja już nie wymagam żeby zachowywało się tak godnie jak Białoruś ale żeby choć coś pisnęło w swojej obronie.Ale nawet nie piszczy.

  Czy można panie autor upaść jeszcze niżej? pytam bo może można.
 • @GPS 19:13:21
  Może współpracował z V kolumną na Kremlu. Po owocach ich poznacie a nie po poszlakach, a działanie Macierewicza było zdecydowanie antyrosyjskie i antypolskie.
 • @Wican 20:49:11
  Antoni Macierewicz to inteligentny wariat albo inteligentny agent obcych służby"
  Według mnie to taki niekonkretny pływak. Gada byle gadać. Posługuje się się elokwencją i zasadami Schopenchauera. Już dawno nie słucham tego, co plecie. na pewno nie to, co wie.
 • @1normalnyczlowiek 21:42:31
  "Zakłamywaniem przyczyn i przebiegu katastrofy nie zajmował się Macierewicz, ale właśnie ruska agentura i jej polscy przedstawiciele w mediach - takie są fakty."
  Jego zadaniem było odkłamanie tych "przyczyn i przebiegu", za to brał przez tyle lat niemałe pieniądze.
 • @alek.san 23:11:18
  "Każda złotówka wydana na utrzymanie obecnego status quo na Kresach Wschodnich jest złotówką dobrze zainwestowaną"
  Na co została zainwestowana "każda złotówka" na Ukrainie i gdzie trafiła, to wie tylko rządzący tam od góry do dołu Żyd a darczyńcom sprawującym rządy nad Polską wara od tego.
 • @Janusz Kamiński 23:45:50
  "To wyjaśnia kwestię ruskich onuc"
  Starociem powiało. Widziałeś ekwipunek soładtów na Krymie?
 • @alek.san 23:11:18
  "Putinowi zawsze będę pamiętał słowa - wasza cywilizacja (w domyśle - Rzeczpospolita i jej następczyni - dzisiejsza Polska) przegrała. "

  Gdzie i kiedy on to powiedział?
 • @wercia 11:03:26
  No i co z ciebie za "ruski troll" ? dupa nie troll :)))
  Z dwu możliwych postaw to nie ty a Janusz Kamiński realizuje podstawowe cele w tym zakresie.
  Ośrodki propagandowe RF wkładają niemało wysiłku w to aby za pomocą "dyskretnych sygnałów" utrzymywać możliwe jak największą częśc opinii publicznej w przekonaniu że:ruska armia jest w rozsypce,wszystko jest zardzewiałe i podparte patykiem aby nie runęło,kadra oficerska skorumpowana,wszystkie środki na zbrojenia rozkradane,itd itp
  I kiedy zaczynasz w to wierzyć to ci skubańcy z Kaspijskiego Morza zaczynają napieprzać takimi rakietami istnienia których nikt nie podejrzewał. https://technologie.onet.pl/militaria/rosja-totalnie-zaskoczyla-nato-niewielkie-okrety-wystrzelily-pociski-ktore-sa-w/keghytk

  więc jeśli ( w nadziei wyrwania kilku kopiejek od Putina) masz ambicje bycia "ruskim trollem" to niczego nie dementuj a raczej przyłącz się do onuc.Napisz coś np że mało że onuce to rzadko prane bo proszek rozkradli a wodę odcieli za niepłacenie rachunków.Lub coś w tym guście.
 • @ikulalibal 11:35:13
  "Ośrodki propagandowe RF wkładają niemało wysiłku w to aby za pomocą "dyskretnych sygnałów" utrzymywać możliwe jak największą częśc opinii publicznej w przekonaniu że:ruska armia jest w rozsypce,wszystko jest zardzewiałe i podparte patykiem aby nie runęło,kadra oficerska skorumpowana,wszystkie środki na zbrojenia rozkradane,itd itp "

  To bardzo dziwne. Na SputnikNews i w innych rosyjskich ciagle czytam o sukcesach w rozwoju rosyjskich sił zbrojnych. Czy się Panu coś nie pomieszało?
 • @Pedant 11:43:51
  //To bardzo dziwne. Na SputnikNews i w innych rosyjskich ciagle czytam o sukcesach w rozwoju rosyjskich sił zbrojnych. Czy się Panu coś nie pomieszało?//

  Nie.Nic mi się nie pomieszało.I dlatego piszę o "dyskretnych sygnałach" a nie oficjalnych.Oficjalnie to wiadomo że np kompleks Koliber został opracowany w 2011 a postąpił na uzbrojenie armii w 2013 więc NATO nie mogło być "zaskoczone" choć twierdzi że było.
  http://militaryrussia.ru/blog/index-11.html
  Od zeszłego roku co to się Putin pochwalił się uzbrojeniem nowej generacji cała masa ekspertów zaczęła "po nowemu" patrzeć na sprawę byłego ministra Serdukowa. Wykalkulowali bowiem że najintensywniejsze prace nad ową bronią musiały przypaść właśnie za Serdukowa który jak wieść gminna niosła "wszystko ukradł pozostawiając armię nagą i bosą".
  Bardzo wielu z nich (tych ekspertów) doszło do przekonania że być może rola Serdukowa polegała właśnie na tym żeby stwarzać jak najlepsze warunki dla innowatorów np poprzez inicjowanie struktur pseudo korupcyjnych.Obrazowo mówiąc aby jedni mogli w ciszy i spokoju pracować ktoś musiał w przeciwległym końcu rzucić kość aby zainteresowani tą zdobyczą skupili się wokół kości i nie przeszkadzali innym.Pośrednią poszlaką był fakt że w momencie najgorętszego skandalu związanego z Serdukowem Putin bez nikakich odznaczył go medalem "zasłużónych dla armii"
 • @ikulalibal 12:15:57
  "Nic mi się nie pomieszało.I dlatego piszę o "dyskretnych sygnałach" a nie oficjalnych."

  Jak Pan otrzymuje te dyskretne sygnały? Czy w ten sposób?

  https://memegenerator.net/img/images/15103354.jpg
 • @ikulalibal 11:35:13
  Ja tam mogę być i tureckim trollem (podobno Erdogan pogardził jankeskim złomem i kupuje w Rosji). To nazewnictwo "ruski troll" stało się już śmieszne.
 • @Pedant 12:36:45
  To logiczne. Skoro używają onuc, to i broń musi być zardzewiała.
 • @Pedant 12:36:45
  //Jak Pan otrzymuje te dyskretne sygnały?//

  W taki sposób że obok pozytywnego oficjalnego przekazu,oglądam (lub słucham analizy eksperta,albo zatroskanego blogera ewentualnie prostego użytkownika sieci społecznościowej) dajmy na to reportaż z terenu o tym że Serdukow polikwidował placówki medyczne w 60 % jednostek wojskowych.więc teraz chorzy żołnierze słaniają się na nogach a okoliczna ludność mrze jak muchy bo kiedyś lekarz był w jednostce i leczył nie tylko żołnierzy ale i cywilów a teraz dupa blada i trzeba i do chorych sołdatów i cywili wzywać pogotowie z miasteczka oddalonego o 150 km.Zgroza i skandal.Dla mnie to "sygnał" że w ruskiej armii źle się dzieje bo jak wiadomo oficjalne informacje cieszą się mniejszą wiarygodnością" niż te podane z "drugiej ręki" i w ten sposób można wpływać na kształtowanie się opinii publicznej w dowolnym kierunku.
  To,jeśli nie powszechnie to szeroko znane mechanizmy manipulacji więc dziwę się dlaczego pan się tak dopytuje.Może miast bez przygotowania rzucać się na głęboką wodę powinien pan zacząć od jakiś prostszych tematów .Na przykład technik dezinformacji w świecie przyrody.

  https://www.edunews.pl/images/stories/konikpolny.jpg
 • @ikulalibal 13:21:57
  "Dla mnie to "sygnał" że w ruskiej armii źle się dzieje bo jak wiadomo oficjalne informacje cieszą się mniejszą wiarygodnością" niż te podane z "drugiej ręki" i w ten sposób można wpływać na kształtowanie się opinii publicznej w dowolnym kierunku."

  Wreszcie zrozumiałem. Podstępni Ruscy dezinformują jednocześnie w dwóch kierunkach, z jednej strony udają silniejszych niż są aby postraszyć, z drugiej strony udają słabszych aby uśpić czujność. Genialne, sam Antoni by tego nie wymyślił ;)
 • @Pedant 13:34:58
  No wreszcie po 150 latach zrozumiał nienową przecie prawdę że ""Rosja nigdy nie jest ani tak silna, ani tak słaba, na jaką wygląda. Ale że istnieją wątpliwości co do tego czy faktycznie te słowa powiedział Otto Bismarck lepiej posłużyć się konstatacją autorstwo której nie budzi zastrzeżeń:
  " Не надейтесь, что единожды воспользовавшись слабостью России, вы будете получать дивиденды вечно. Русские всегда приходят за своими деньгами. И когда они придут — не надейтесь на подписанные вами иезуитские соглашения, якобы вас опрадывающие. Они не стоят той бумаги, на которой написаны. Поэтому с русскими стоит или играть честно, или вообще не играть. "
 • @alek.san 23:11:18
  “PiS najwyraźniej idzie na przeczekanie, ale to dobra metoda.”

  Czyżby?
  PiS idzie raczej na „przeczekanie Polski” układając się za plecami Narodu polskiego w sprawie spłat 447.
 • Inscenizacja konfidentów
  .
  - https://PREZYDENT.neon24.pl/post/149232,swieto-wolnosci-i-solidarnosci-w-gdansku#comment_1554356

  ookupant rekrutuje zarównow "ZA jak i PRZECIW" zgdonie zresztą z zaleceniem:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  w przypadku partii o charakterze krajowym

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  zawsze należy liczyć się z tym, że są to konfidenci rekrutowani przez okupanta, nawet jeśli nam się wydaje, że to są tak ładnie prawiący patrioci, klasyczny przykład to "patriotyczna" partia PiS, ale dotyczy to w nie mniejszym stopniu takie zjawiska jak Kukiz czy jego "przeciwnik" w inscenizacji dla pospólstwa jak wyżej.
 • @interesariusz z PL 09:13:40
  Autora pewnie zachwyca idiota Bolton. Ten to wybitnie nie agresywny, nie wulgarny.
  W.Putin nawet bandytöw z NATO mianuje "partnerami". Na tym polega dyplomacja wypowiedzi.
 • @ikulalibal 10:34:10
  Z tymi pacieRZami to Ci nie wyszlo, ale odpuszczam, bo strofuje tylko tych, ktörych nie lubie.
  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 11:35:13
  Ajajaj..dupa to fajne slowo, jak stwierdzil ruski pogranicznik:
  Jan, kak pa polski "zopa" ?
  Dupa.
  Toze krasiwo.
 • JKM ma rację
  W obecnej sytuacji, kiedy Polska wzięta została w kleszcze, z jednej strony banderowska Ukraina, a z drugie - Niemcy, naturalnymi sojusznikami Polski stają się kraje na tyłach zagrażających nam państw, tzn. Rosja i Francja. Gdyby na Ukrainie objęły władzę siły prorosyjskie, to w tym momencie Rosja staje się wrogiem Polski.

  Tak mniej więcej rozumuje JKM. Jak chodzi o wulgarną agresywność Rosji, to na tę chwilę Rosja z nikim nie prowadzi wojny, a USA z sojusznikami prowadzą wojny w Syrii, Afganistanie, Jemenie, Libii itp.
 • USSRAel okupuje Polskę
  .
  @jazmig 22:19:19
  "Rosja z nikim nie prowadzi wojny, a USA z sojusznikam" prowadzi wojnę, i nie chodzi tylko o wojnę przeciwko Polsce, ustawa JUST Act 447, która oznacza zagrabienie ok. 1/3 całości majątku Polski

  - https://lotna.neon24.pl/post/149247,polska-bedzie-po-ural#comment_1555008

  wkroczenie wojsk okupacyjnych USA do Polski są też nie bez znaczenia. USA prowadzą od dziesięcioleci wojnę przeciwko UE, tworząc "kordon sanitarny"


  - http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

  sankcje (z uwagi na Iran i Stream 2) w tym sankcje celne sojusznika USA wobec UE to dalsze formy agresji sojusznka wobec UE. O takich operacjach destabilizacji UE jak desant migrantów z BW i Afryki, gdzie oczekiwany jest przez V kolumnę także z BW, to można było od dawna czytać, n.p.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  a skorto jesteśmy przy tej V kolumnie, to jest to w Polsce nie tylko muzeum

  - http://bi.gazeta.pl/im/81/df/13/z20839297V,Muzeum-Historii-Zydow-Polskich-Polin.jpg

  czy banda kolaborantów, którzy wezwali armię USA dla swego bezpieczeństwa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  ale także instytucje Sorosa.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/wykaz/

  które koordynują nie tylko desant ale także rozkład polskiego społeczeństwa, zresztą bardzo skutecznie. Któż przyzwoity jeszcze nie jest za najdziwniejszymi zboczeniami seksualnymi, nazywanymi "orientacjami", od homoseksualizmu do pedofilii, ta jest zabroniona jedynie księżom, ale reszta społeczeństwa może degenerować coraz głębiej.

  jaznig przypomina podstawową zasadę polityki:
  O tym, czy ktoś jest sojusznikiem decyduje sytuacja, którą należy ustalać doraźnie. Przeciwnik naszego przeciwnika jest dobrym kandydatem na sojusznika, sąsiad rzadko.

  Podający się za sojusznika, który nas okrada, wciskając nam broń z demobilu i trybut dla żydostwa, nie może być naszym sojusznikiem. Jakikolwiek sojusznik żydostwa, naszych śmiertelnych wrogów od tysiąclecia, nie może być naszym sojusznikiem, o tym, że żydowstwo to nasze największe zagrożenie, to powinno już dotrzeć przynajmniej do bardziej rozgarniętych Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej