Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Bombardowanie Wielunia rozpoczęło się pod Opolem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To z podopolskiej wsi startowali niemieccy zbrodniarze.

Za przeproszeniem: trzeba wypiąć się na Gdańsk i jej złośliwe, wredne samorządowe władze. Państwowe obchody wybuchu II wojny światowej powinny odbyć się w Wieluniu. To z podopolskiego lotniska w Polskiej Nowej Wsi, należącej wówczas do Niemiec, wystartowały samoloty, które zbombardowały Wieluń. Straty tego miasta były przerażające. To atak na Wieluń rozpoczął II wojnę światową i bombardowanie (mordowanie) niewinnej, bezbronnej ludności cywilnej.
Przeniesienie uroczystości z Gdańska do Wielunia, mafijno-polityczne środowiska z Gdańska słusznie odbiorą, jako afront.
Nie mam ochoty czytać, że niejaka prezydent Dulkiewicz rozmawia z premierem Morawieckim w cztery oczy i jest uważana za wielkiego gracza przez epigonów „okrągłego stołu”, którzy jakby mogli, zrobiliby z Polski niemiecki land. Niech Dulkiewicz świętuje z islamskimi imigrantami, których chciał w Polsce i pewnie trochę pościągał do Gdańska, jej szacowny i niezwykle uczciwy poprzednik.
Prezydentka mówi, że jest gospodarzem Gdańska, a pomysł budowy muzeum poświęconemu wybuchowi II wojny światowej jest próbą zawłaszczenia kawałka Gdańska przez władze państwowe. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo bezczelna wypowiedź. Czas więc na odpowiedź.
O ile wiem, uroczystości w Gdańsku nie powinny mieć samorządowego charakteru, ale państwowy oraz wielki rozmach. Władza samorządowa nie stoi wyżej niż władza krajowa/państwowa, ale niżej. Co w ogóle robi wojewoda gdański? Dulkiewicz zachowuje się, jakby sprawowała suwerenną, niezależną od nikogo (państwa, przepisów, zdrowego rozsądku a przede wszystkim patriotyzmu), władzę. Widzimy zły wpływ Pawła Adamowicza, który niezależnie od polskich władz chciał ściągać islamskich imigrantów i na złość PiS-owi „mylił się” w oświadczeniach majątkowych.
Dziwna to prezydent miasta, która porusza się w asyście ochroniarzy. Kto za to płaci? Jak wielka nienawiść wzbudza, czego się boi? Uroczystości ogólnopolskie wybuchu II wojny światowej w Wieluniu, to byłby nokaut dla wszystkich obrońców łajdactw III Rzeczypospolitej, jej przekrętów, podłości, grzechów transformacji, braku lustracji i prywatyzacji.
 
Na zdjęciach, zbombardowany Wieluń. Liczba zabitych wyniosła 1200 osób. Zrujnowano conajmniej połowę miasta. Pamiętajmy o bestialstwie luftwaffe. Wg Encyklopedii Gutenbera z 1932 r. Wieluń liczył 11.032 mieszkańców. Bombardowanie Wielunia rozpoczęło się 1 września o godzinie 4:40. Chwała Poległym!
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Przeniesienie uroczystości z Gdańska do Wielunia, mafijno-polityczne środowiska z Gdańska słusznie odbiorą, jako afront."

  Chciałbym widzieć ich miny w takiej sytuacji.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 13:53:51
  Mnie bardzo ciekawi rozmowa między Morawieckim, a Dulkiewicz. Niewątpliwie doszło do jakiegoś mafijnego porozumienia / zgody / rozejmu ? Coś zbyt cicho nad tą trumną - żadna ze stron nie chce komentować rozmowy, a przecież Dulkiewicz kipiała chęcią dokopania pisowi na każdym polu, tak jak i pisowcy danzigerom. Samo przeniesienie uroczystości, to mało. Westerplatte powinno zostać jednak wyjęte spod jurysdykcji miasta Gdańsk. W pewnym sensie byłby to papierek lakmusowy intencji pis. Skłaniam się jednak do swoistego paktu folksów i żydów - wy macie swoją strefę wpływów, a my mamy swoją. Tak to rozumiem, ale może jestem już zbyt siwy.
 • @maricus 15:35:51
  Myślę, że ma na nią takie same taśmy, jak inni mają na niego, a to trzyma w szachu wszystkie "elyty" II RP.
 • @finka 17:12:40
  Myślę, że ona jest tylko pionkiem w rękach danzigerów. Sama nie jest w stanie POlitykować. Nie potrafiła zapanować nawet nad tym zasrańcem, swoim vice, oskarżającego Polaków o wybuch II Wojny, ale świadczy to tylko o sympatiach samorządowców z Gdańska. Skłaniam się raczej do tego, że dostała sygnał od folksów, choćby Tuska, aby sfolgowała, bo jeszcze nie czas, a rok wyborczy. PiS, gdyby miał jaja, wprowadziłby po śmierci Adamowicza w Gdańsku komisarza. Zapewne niewiele by to zmieniło, ale wielu odkryłoby karty.
 • Na bazie Wielunia
  można byłoby zrobić taki "show" i taki "event" , że z krzeseł by nasi wrogowie pospadali.
  Nata_hu by się zadławił kaszą przy obiedzie, a Mak_Aron i Merkalowa dostaliby rozwolnienia.

  Ale nikt tego nie zrobi, bo najważniejsze to dowalić Putinowi.

  I dalej pół świata będzie uważało, że "naziści" to inna nazwa Polaków.
 • @maricus 15:35:51
  "Mnie bardzo ciekawi rozmowa między Morawieckim, a Dulkiewicz. Niewątpliwie doszło do jakiegoś mafijnego porozumienia..."

  Na jego miejscu bym ją tak zjechał jak nie wiem - może premierowi nie wypada - nie wiem. W każdym bądź razie ten rozejm/porozumienie jest możliwe.
  Może wynika z tego, że mocodawcy poszczególnych stronnictw się dogadali i teraz każde stronnictwo ma swoje przyczółki, które dla przedstawicieli innych stronnictw są nie do ruszenia, bo to wejście w paradę mocodawcom, którzy np chcą z czegoś ciągnąć rentę - finansową, polityczną lub inną
  Po za tym po operacji "Paperclip" (wiem, niby dawno...) szkopy mogą mieć jeszcze nie wiadomo jakie wpływy w USA i stąd mogą się do końca nie dać wygryźć usrelitom z Polski, bo mają na nich jakąś pałę.
  Dobry trop podrzuciłeś - dzięki.
 • @AlexSailor 17:41:59
  "Ale nikt tego nie zrobi, bo najważniejsze to dowalić Putinowi."

  I tak od kilkuset lat - polski patriotyzm koniecznie musi zasadzać się na rusofobii. Nawet jeśli to zwyczajnie głupie. Lub nawet samobójczo głupie.

  Ukłony
 • @Jasiek 19:07:55
  Ci nasi sojusznicy...
  Pozdrawiam!
 • @Romuald Kałwa 19:19:11
  Zdradę i kłamstwo mają we krwi.
 • Ani kroku w tył!
  Nie o to walczyli Ci, którzy zginęli np. na Westerplatte i Poczcie Polskiej, abyśmy dzisiaj oddawali prawo obchodów uroczystości upamiętniających dla jakiś folksdojczów.
  W Wieluniu taka uroczystość miała by sens, gdyby w Gdańsku rządzili Polacy.
  Symbol obrony Polski- Westerplatte, przynależy do Gdańska, a Gdańsk jest w Polsce.
  Nie wyobrażam sobie, że gdańscy politycy będą organizowali uroczystości samodzielnie.
  Toż ci folksdojcze są zdolni do każdej podłości.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @maricus 15:35:51
  // Mnie bardzo ciekawi rozmowa między Morawieckim, a Dulkiewicz. //

  Moze Morawiecki powiedzial Dulkiewicz: "Przestan jazgotac zuzyta torbo, bo ta twoja prezydentura jest tak samo fejkowa jak smierc Adamowicza? (:


  * A JESLI O OBCHODY II WS w WIELUNIU CHODZI:

  Cos tam bedzie. / Czytalem ze ma sie pojawic prezydent Niemiec, a jak on to zapewne i Duda

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej