Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 320 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Konfederacja i Korwin-Mikke znowu przegrają wybory

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego? Bo Ci ludzie nie mają żadnej oferty dla Polaków. Gratuluję zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych Zjednoczonej Prawicy

Kiedyś byłem sympatykiem Janusza Korwina-Mikke i jego Unii Polityki Realnej. Jak wielu młodych ludzi, byłem nabrany na liberalizm. Zabawne, ale człowiek przestaje być liberałem, kiedy za ciężką pracę po 55 godzin w tygodniu, dostaje najniższą krajową...
Pretensje, że PiS wygra kolejne wybory są „pretensjami do garbatego, że ma dzieci proste”. No bo jaką główną ofertę dla przeciętnych wyborców ma Janusz Korwin-Mikke i jego bezkrytyczni wyznawcy? Likwidacja Unii Europejskiej? To za mało. Brak prawa pracy? No tak, wrócmy do bicia pracowników. Jeśli Polacy będą musieli w nagłym trybie wrócić z krajów Unii Europejskiej po Polexicie albo upadku UE, to co otrzymają w zamian? Po prostu oferta Konfederacji jest nieciekawa. Walka z amerykańską ustawą 447 to wspaniała rzecz, ale to zdecydowanie za mało, by wzbudzić zainteresowanie wyborców mających rodzinę na utrzymaniu.
Wszyscy wiemy, że mentalność wielu „polskich” pracodawców i instytucji finansowych, to płacić, jak najmniej i wysysać pieniądze, także te, w postaci wytworzonych przez Polaków dóbr. Gdy Polska w 2004 r. weszła do Unii Europejskiej (tak, wiem, wtedy nie było UE, jako takiej, ale to określenie oddaje rzeczywistość), miliony Polaków wyjechało do krajów Unii ciężko pracować, choćby na miesiąc do pracy za granicą (pracowałem w zakładach drobiarskich). Ja sam powiedziałem, że robolem w Polsce nie będę. Wolałbym wyjechać z kraju. Niech w fabrykach na terenie Polski pracują dzieci urzędników i polityków, którzy sprzedając Polskę (to banalne, ale oddające rzeczywistość określenie), doprowadzili do stanu, że Polacy we „własnym kraju” (własnym, czy należącym do międzynarodowej finansjery i korporacji?) są obywatelami II i III kategorii.
Konfederacja nic Polakom nie oferuje, oprócz zniesienia pensji minimalnej i utopii wolności głoszonej przez liberalizm. Otóż równość wobec prawa to fikcja. Bogaty zawsze wygra z biednym, bo prawo jest tworzone przez bogatych. Czy to się komuś podoba czy nie, PiS wielu ludziom przywraca godność. Godność, którą zabrał reprezentowany przez Balcerowicza narzucony Polsce liberalizm.
Dla liberałów, czy neoliberałów, socjalizmem jest jakakolwiek ingerencja państwa w relacje społeczne. Biedni są winni, że są biedni i mają to akceptować (jak pisze Michał Michalak w tekście „Oszukał Mnie Ronald Reagan”). Tymczasem rzeczywistość w Polsce była i jest zupełnie inna. Liberalizm i dobro wspólne – to pojęcie nie istnieje. Oksymoron. Zacytujmy fragment tego artykułu:
„Dziś rozwarstwienie jest tak duże, że 62 najbogatsze osoby na świecie posiadają tyle bogactwa co biedniejsza połowa globu - 3,5 mld ludzi. Między 1979 a 2007 rokiem zarobki 1 proc. najbogatszych rosły 10-krotnie szybciej niż zarobki 90 proc. społeczeństwa. W 1980 r. prezesi w USA zarabiali 42 razy więcej niż przeciętny pracownik. W 2015 r. już 373 razy więcej.
Widać więc wyraźnie, że jeśli coś spłynęło, to raczej w brudnym ścieku marzenia o amerykańskim śnie.
Podczas gdy ów jeden procent najbogatszych powiększył swoje majątki na niewyobrażalną wcześniej skalę, siła nabywcza płacy minimalnej w tym czasie spadła o 21 proc.
Ale to tylko wierzchołek góry lodowej neoliberalnych oszustw. Wspomnieliśmy o płacy minimalnej, więc warto się przy niej na chwilę zatrzymać. Za każdym razem, gdy rząd - którykolwiek - próbuje płacę minimalną zwiększyć, tak by ktoś kto ma pracę, nie musiał żyć w biedzie, podnosi się rwetes ze strony przedsiębiorców, że to przepis na bezrobocie i kryzys.
Tak właśnie było, gdy w styczniu 2015 roku niemiecki rząd wprowadził godzinową płacę minimalną na poziomie 8,5 euro. Ekonomiści (neoliberalni, nie inaczej) straszyli utratą kilkuset tysięcy miejsc pracy. Tymczasem miejsc pracy w istocie przybyło - 400 tysięcy - a wyższe zarobki objęły 3,6 mln pracowników. Wzrost zarobków spowodował wzrost konsumpcji. Gospodarka zyskała. Neoliberałowie znów kłamali". 
Istotą tego liberalizmu jest zysk i wyzysk, a chęć zysku dla ludzi bez sumienia nie zna moralnych ograniczeń. Dalej autor pisze o korporacjach wymuszających na rządach korzystne dla siebie przepisy (m.in. wymieniając umowy z USA i Kanadą – TTIP i CETA). Państwo w neoliberalizmie zostaje tu sprowadzone do roli policjanta pilnującego interesów korporacji. Afera "Panama Papers" ujawniła, że bogaci nie płacą podatków, a po kryzysie w 2008 r. znacznie się wzbogacili. 
Kolejną bzdurą głoszoną przez liberałów jest powrót do waluty opartej na złocie...
Popularyzowany m.in. przez Stanisława Michalkiewicza parytet złota ogranicza liczbę waluty w obiegu, a więc i wymianę handlową. Dlaczego waluty nie można oprzeć na miedzi, żelazie, węglu, ropie, a nawet na dobrach wytwarzanych? Parytet waluty opartej na złocie zrobi z nas Afrykę. Będzie rozwijało biedę i niemożność bogacenie się poprzez wspomniane ograniczenie wymiany handlowej. Parytet zaszkodzi nawet bogatym.
Na portalu Historycy.org można przeczytać wywiad z 2007 r. z wydawcą książki Jerzego Zdziechowskiego "Mit złotej Waluty" z 1937 r., opublikowanej ponownie tuż przed kryzysem finansowym w 2008 r.
Książka zawiera krytykę monetaryzmu charakteryzującą się m.in. wiarą w samoregulujące się mechanizmy rynkowe i niechęcią do interwencji państwa w gospodarkę, którego zwolennikiem był m.in. neoliberał Milton Friedman. Keynesistami wierzącymi, że wydatki publiczne uruchamiają gospodarkę są m.in. członkowie partii Prawo i Sprawiedliwość. Nawet, jeśli „prawda leży po środku”, to czysty liberalizm, podobnie jak i totalny socjalizm, są z oczywistych względów systemami złymi. Myślę, że Premier Morawiecki to wie.
Wróćmy do Korwina, Konfederacji i liberałów. Oczywiście, że na prawo od PiS jest potrzebna prawicowa partia. Ale liberałowie nie mają interesującej i realnej oferty odzwierciedlającej ludzką psychikę, biologię, ludzką naturę. W 2001 wpadł mi do głowy termin antropologia polityczna, ale to inny temat.
Ślepe kierowanie się ideologią to fanatyzm, a ten zawsze jest zły i obojętne, jakich poglądów dotyczy (lewicowych bądź prawicowych).
Polityka i sposób jej prowadzenia musi się odnosić do ludzkiej natury i potrzeb każdego człowieka. Propozycja Janusza Korwina-Mikke zaowocuje sprzedażą - likwidacją Polski. Coraz więcej Polaków to widzi i nie chce się poddać szkodliwej dla ich interesu liberalnej ideologii. Dlatego Konfederacja przegra kolejne wybory. Prawdopodobnie już Zjednoczonej Prawicy można gratulować wyborczego zwycięstwa.
 
image
image

KOMENTARZE

 • Autor
  PIS też nie ma żadnej konkretnej oferty
  Ot kupuje debili PLUSAMI które później ci sami debile plus cała reszta będzie z odsetkami Żydom dożywotnio spłacała
  Reszta to twardy kościołowy elektorat który głosuje jak z ambony czy mendiów Toruńskich mu się karze, oraz młode bydło składające się głównie z wandali którym PIS'dzielcy pozwalają robić burdy z okrzykami niby patriotyzmu na zasłoniętych mordach

  A że jak mówi pi'SS'owski propagandzista: "naród głupi to kupi" to i kupuje
  I następne wybory pi'SS'dzielcy mają w kieszeni - muszą tylko nadal pluć, jątrzyć i kłamać, oraz utrzymywać zamkniętego maciorowicza w szafie
 • Wszystko fajnie
  A ZUS i cała armia urzędników którą trzeba wykarmić? Czy podatek dochodowy jest sprawiedliwy, czy to po prostu kara za to, że pracujemy?
 • @zbig71 16:17:14
  To nie jest sprawiedliwe ale to bydło u koryta tak skonstruowało przepisy że nie mamy żadnego wyboru - ani tak na prawdę swoich praw
  Jesteśmy durniami do dojenia i wykorzystywania
 • @Hades 16:20:19
  Jak Koniokrady dogadają się z Rosją, to PiS zostanie spuszczony do kibla bez papieru toaletowego. Ale długi trzeba będzie spłacać.
 • Bieda jest na rękę
  bogatym tj liberałom jak JKM i przede wszystkim Kościołowi Katolickiemu.

  Pan Michalkiewicz uciekł się do żebrania, a żebranie jest czymś, co przystoi tylko człowiekowi który nie ma nic.

  Etyka i moralność wcale nie wchodzi w kolizję z biznesem. Wystarczy sięgnąć do historii H.Forda. płacił on robotnikom przyzwoity grosz i wcale nieźle na tym wychodził.

  Korwin-Mikke w miarę upływu czasu, przechodzi od mówienia prawdy, do aprobaty stanu zastanego dzisiaj i pochwały idei kapitalizmu korporacyjnego, czyli pracy za miskę ryżu.
  Sądzę że ludzie ci degenerują się pod wpływem nauki kościoła katolickiego, który przewiduje oczyszczanie sumienia za skromną opłatą, czasem nawet daje odpust działający w przód.

  Jest to z tego powodu środowisko niewiarygodne.

  Korwin-Mikke chciał złodziejom obcinać ręce, do momentu przyłapania jego córki na kradzieży.
 • @zbig71 16:17:14
  To jest kara i puszczanie całej pary w gwizdek. Jeśli wierzyć temu co zapisano w Biblii (a pamiętajmy, że trzeba badać tj konfrontować Pisma) wszystko powyżej 10% daniny (podatku) to jest rabunek.

  Gospodarka jest duszona podatkami i tylko retoryka jest taka, że rządzą nami rzekomi idioci, którzy nie znają elementarnych zasad ekonomii.

  Podatek PiT prawie nie przynosi dochodów państwu, bo jego ściąganie i kontrola podatników jest b.kosztowna. Ale jest demokracja i wola suwerena jest najważniejsza, a suweren chce być karany i goniony.
 • @
  Co do płacy minimalnej; przy rabunkowej gospodarce podatkowej która dusi rynek, ustalenie płacy minimalnej jest pudrowaniem trupa w nadziei że ten wstanie.

  W praktyce tj w naszych warunkach podniesienie płacy minimalnej z dnia na dzień podnosi płacę urzędnikom, bo ich pensje są liczone na podstawie wysokości owej kwoty. Inni muszą się liczyć z kłopotami, bo rosną koszta, napędzana jest inflacja itp. Gdyby to od ustalenia płacy minimalnej zależał dobrobyt, to od razu należałoby przebić cały świat w jej ustaleniu.

  Najkrótsza droga do uzdrowienia gospodarki, to przyjęcie ustaw Wilczka. Wszystko inne to mieszanie herbaty w nadziei, że od samego mieszania ta stanie się słodka.
 • Romuald Ka lwa
  Tak właśnie jest.

  Tylko dzisiejsza Europa to nawet nie liberalizm, czy tajemniczy neo-liberalizm, tylko czysty libertynizm - odrzucają normy moralne, religijne i obyczajowe.

  Dla mnie degeneracja.

  Pozdrawiam

  Ps. W młodości też się dałem nabrać dwóm kumplom - JKM i Michalkiewiczowi.
 • @Oracz 17:09:41
  No właśnie.
 • autor
  No właśnie, Polak w 99% głosuje przeciw komuś a nie za programem i wizją Polski na przyszłość. Nie podoba się Korwin (mi też) i jego księżycowe bzdury,a le to nie znaczy, że mam iść do takiej samej bandy tylko gadający innym schematami propagandy.
  Ludzie PIS w ramach AWS sprzedali pól Polski za 5 zł., a jego rządy teraz odkupują ten majątek, który sprzedali po 15 - krotnie wyższych cenach, przy sprzedaży brali pod stolem i przy odkupywaniu też biorą pod stołem na mld zł.
  PIS nie ma zadnego programu odbudowy polskiej myśli technicznej, polskiego przemysłu, budowy klasy Polaków właścicieli Polski.
  PIS ustawił się na rozdawncitwo nie swoich pieniędzy, rozdaje pieniądze tych co jeszcze się nie narodzili.
  PIS najpierw zabiera kasę by ,,przepłukać" tą kasę i oddać 40% niewolnikom, to nazywa się uzależnienie ludzi od władzy za pieniądze poddanych.
  Nadmienie, że PIS nie ujawnił żadnej afery tzw. prywatyzacyjnej, nikogo z tego tytułu nie wsadził do więzienia. ,,Król" wszystkich przekrętów Balcerowicz i jego mafia żyje w luksusach. Cała masa nierobów, złodziei, komunistów, pasożytów III RP trafiło z list PIS do erolołchozu.
  Kilka uwag ekonomiczno - gospodarczych:
  Podatek VAT - nadal bardzo nie sprawiedlliwy i bardzo wysoki,
  W ciagu trzech lat dług publiczny wzrósł o 210 mld zł, całkowity dług publiczny wynosi 1 bln 010 mld zł. wzrost kosztów utrzymania sejmu, senatu, kancelarii premiera, prezydenta o około 60%,
  koszty składki OC wzrosły o 110%, wzrost składki ZUS o 30%, średnia wzrostu cen żywności o 31%, zadłużenie pożyczkobiorców w bankach wzosło o 7% osób, które nie są w stanie spłacać kredytów, wzrost opłat wody, gazu, prądu, ścieków, śmieci wzrost o 22%, wzrost cen paliwa o około 12% itd.
  Ja doceniał bym władzę, która najpierw nie zabiera mi pieniędzy pod różnymi formami płatności, tylko zmniejsza koszty biurokracji a zatem wzmacnia ludzi, którzy żyją z pracy a nie z jałmużny.
  Rozdawnictwo pieniędzy demoralizuje ludzi, ludzie muszą wiedzieć, że z pracy się żyje a nie z dzieci, które jeszcze się nie narodziły.
  Ktoś te długi będzie musiał spłacac, a wiec ci co się rodzą już teraz wiadomo, że będą miały wysokie podatki, wiele ukrytych podatków by spłacać zachcianki pasożytow, nierobów z pod znaku PISuar i jego darmozjada, który żyje całe życie z pieniędzy podatników.
  Pomijam antypolską politykę w wykonaniu pisuaru, która jest realizowana w interesie mafii syjonistycznej z usraela.
  Ja na twoim miejscu nie idę na wybory lub sam biorę sprawy w swoje ręce, a nie ogłaszasz, że odcinasz się od jednego swira a idziesz do innego szpiega, który oddaje Polskę pod zastaw izraelitom w imię zamulenia ludzi 500+, jedną 13 dla emerytów, czy dla wybranych niepełnosprawnych pare groszy.
  A gdzie odbudowa Polski, gdzie zmiana systemu zła na system sprawiedliwy i przejrzysty, tak by Polacy sami w większości decydowali o sobie.
 • mind
  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, a Polacy - masą niewolników dla ,,światowych mafii korporacyjnych”.
  Nie zgadzamy się na okupację Polski przez obce wojska, nie zgadzamy się na obce bazy wojskowe na terenie naszego kraju. Nie zgadzamy się na finansowanie amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego kosztem polskiego. Nie zgadzamy się na kupowanie od pośredników sprzętu zbrojeniowego bez przetargu, bez offsetu i gwarancji technologicznych, za absurdalnie wygórowane ceny – co rodzi podejrzenie, iż polski rząd spłaca w ten sposób zobowiązania wynikające z antypolskiej ustawy amerykańskiej JUST Act 447.
  Nie zgadzamy się na publiczne deklaracje elit politycznych w Polsce o bezwzględnej lojalności naszego państwa wobec Izraela, na masowe wydawanie polskich paszportów jego obywatelom, na pisanie polskich ustaw pod dyktando izraelskich polityków. Podkreślamy, iż taki poziom uzależnienia od Izraela osiągnęła Polska pod rządami PiS. Ta partia odpowiada za wpuszczenie do naszego kraju wpływowych organizacji żydowskich, utworzenie kolejnych placówek badawczych lansujących żydowską – antypolską - wersję historii z pieniędzy polskiego podatnika. Postawę jeszcze większej uległości prezentuje PiS wobec USA, które realizują w Polsce interesy Izraela i amerykańskiego lobby żydowskiego, które w swoim interesie wpychają Polskę w konflikt wojenny z naszym sąsiadem Rosją. Naganne jest przyjmowanie przez rządzące elity tajnych umów między Izraelem i rządem polskim.
  Nie zgadzamy się na odgrywanie w Polsce przez Jonny’ego Danielsa roli szarej eminencji rządu, prezydenta czy sejmu.
  Nie zgadzamy się na ingerowanie ambasad USA i Izraela w wewnętrzne sprawy Polski.
 • autor
  Nie zgadzamy się na brak jawności życia społecznego i gospodarczego w Polsce, czego przykładem są tajne umowy na sprowadzanie gazu ,,katarskiego” do Polski, fakturowanego w USA za bardzo wysoką cenę, bez przetargu, bez podania odbiorcom pełnych kosztów takiej operacji – ze szkodą dla krajowego wydobycia.
  Nie zgadzamy się na system bardzo wysokich kosztów stałych w utrzymaniu polskich rodzin - wysokie podatki, wysokie ceny energii, gazu, wody, paliw, ubezpieczeń, żywności itd. System ten pozwala legalnie okradać Polaków, których władza podporządkowuje swoim celom przez spektakularne rozdawnictwo pieniędzy z ich podatków.
  Rządzące Polską ekipy kierują się nepotyzmem politycznym w sprawach ekonomii, gospodarki oraz życia społecznego. Za czasów AWS - czyli obecnego POPIS-u - nastąpiło na skalę nie spotykaną rozkradania majątku narodowego, sprzedawano wszystko po jak najniższych cenach, kwitła korupcja na ogromną skalę. Obecnie ci sami politycy pod szyldem PIS odkupują za około 20 – krotnie wyższą cenę to, co oddali ich politycy w ramach AWS prawie za darmo. Zachodzi podejrzenie, że korupcja kwitła zarówno przy oddawaniu majątku narodowego, jak i przy jego odkupywaniu.
  Rządząca obecnie ekipa jedynie pozoruje walkę z zalewem lewackiej, antyludzkiej ideologii gender. Jej propagatorzy i organizacje są sponsorowani nie tylko przez zagranicę, ale również z publicznych pieniędzy w Polsce. Trwa walka, którą wygrywają ci pospolici niebezpieczni demagodzy, propagujący oderwanie dziecka od rodziców, rozbicie rodziny, zawładnięcie umysłami najmłodszych Polaków. W tak kluczowej sprawie jak wychowanie młodego pokolenia brak działań wymiaru sprawiedliwości. Podobnie zachowuje się PIS w fundamentalnej sprawie dla przyszłości Polski - ochronie życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci - pozorując tę ochronę.
  Nie zgadzamy się z prymitywną, totalitarną propagandą, cenzurą mediów zarówno państwowych, jak i prywatnych – manipulujących świadomością Polaków w celu podporządkowanie ich obcym interesom, godzącym polskim interesom narodowym. Poprzez media dokonano zniewolenia świadomości Polaków ideologią transatlantycką i natowską porównywalnego ze zniewoleniem stalinowskim.
  Naszą działalność polityczną, społeczną i gospodarczą opieramy na chrześcijańskich wartościach, chrześcijańskiej cywilizacji i społecznej nauce kościoła katolickiego. Na tych wartościach chcemy rozwijać Polskę i zbudować nową Europę we współpracy z tymi wszystkimi siłami europejskimi, które je wyznają.
 • Korwin Mikke?
  Nie mam do niego żadnego zaufania i tyle. Może jeszcze to, że niepotrzebnie go wzięli do budowy Konfederacji. To niszczyciel wszelkich objawów polskości.
  Pzdr
 • @Wrzodak Z. 19:34:21
  Trudno miec pretensje do pana Romualda panie Zygmuncie...
  To doskonaly artykol i na temat..bardzo aktualany….uczciwy I prawdziwy.
  Oczywiscie JKM brylujacy zawsze tam gdzie moze byc przydatnym Systemowi..jest tak I teraz....w sumie Konfederaja ma za cel utrzymanie w ruchu wahadelka..PiS - PO, Po - PiS… Ogladajac sklad,,traci sie wszelaka nadzieje na przyszlosc...
  Byl pan tam i widzial z bliska... sam pan wie- jak placi sie za niezaleznosc I uczciewosc...I chyba pan tez juz wie...ze wlasnie najwiecej szkod przynosza tzw nasi przyjaciele…….nic sie nei zmienilo Konfedeacja dziala:-)))
  W obecnym systemie nie ma zadnego wyboru, jak pan wie....zatem co pan radzi????:-))))
 • @Wrzodak Z. 19:34:21
  CO do cywilizacji..jest jedna ..ludzka cywilizacja. Naszego rodzaju Ludzi-Adamitow- homo sapiens, pieciopalczastych, z jednym rzedem zebow…
  bo byly.... I sa inne,,,,,

  Prawa ludzkie przynaleza ludziom. I tylko ludziom!

  Czlowiek to Mezczyzna i Kobieta…jak pisze w Biblii jest to stworzenie-twor BOGA na Jego wzor I podobienstwo ,zlozony z Mezczyzny i Kobiety!
  Cywilizacja ludzka to poziom- jaki osiagnal Rodzaj Ludzki-Czlowiek w danym czasie , poziom spolecznego zorganizowania procesu prokreacji! Wszystko bowiem, co okreslamy mianem cywilizacji, sluzy tylko jednemu- prokreacji i utrzymaniu rodzaju ludzkiego zapewniajac temu procesowi, jak najlepsze warunki.
  Kto nie zgadza sie z tym pojeciem Czlowieka- Czlowieczenstwa sam stawia sie poza gatunkiem ludzkim i poza ludzka cywilizacja!!!!
  Albowiem wszystkie inne kombinacje LGBTQ sa negacja cywilizacji ludzkiej, nie przynaleza zatem do cywilizacji ludzkiej i nie sa czescia Ludzkosci!
  Z tego prostego powodu nie moga korzystac z Praw Ludzi ,ani na procesy cywilizacyjne ludzkie nie moga posiadac zadnego wlywu.
  Bo jako takie - stanowia dla cywilizacji ludzkiej smiertelne zagrozenie!
  Sa te srodowiska Obcymi- Xeno…stanowia antycywilizacje ludzka odrzucajaca glowny cel Prokreacje….. niosa tylko Smierc!

  Te procesy o tyle grozniejsze , ze jako takie niezdolne do Prokreacji…prowadza i agresywna propagande i akcje werbunkowe wsrod ….. Ludzi! CO jest procesem nieslychanie demoralizujacym , spolecznie relewantnym I I burzacym cywilizacyjny lad spoleczny!!!!
  To nie jest- jak usiluja klamliwie glosic - styl zycia alternatywny- alternatywna kultura, czy subkultura!
  To zupelnie OBCY- Xeno paradygmat cywilizacji OBCEJ....pasozytniczej ,konkurencyjnej i wrogiej cywilizacji ludzkiej. I jej przedstawiciele nie sa ludzmi...I sa o tyle grozni, ze wygladaja -jak ludzie, zachowuje sie- jak ludzie...ale swiadomie i dobrowolnie zerwali z Ludzkim Rodzajem. I jako takich nalezy ich traktowac ..zawsze I wszedzie !!!! To nasze podstawowe Prawo Ludzi!

  A podstawowym prawem Ludzi – jest prawo do samoobrony.

  W historii mielismy podobny przypadek Katarow i Albigensow….
 • Też byłem UPeeRowcem
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  i też przejrzałem na oczy, nawet nie chodzi o liberalizm, i jego skutki, ale o to, że większość tez JKM to błyskotliwe wywody z fałszywych tez, czyli banialuki.

  Tak, "prawo jest tworzone przez bogatych", i dla bogatych, jest to tak zwany wyzysk systemowy, wielu uważa, że wykorzystywanie systemu do wyzysku bliźnich to nic złego,

  "PiS wielu ludziom przywraca godność", tak, ale nie wszystkim wdeptanym w ziemię, i to się na nim zemści, zbuduje nowe podziały

  Płacy minimalnej rzeczywiście być nie powinno, bo się ją obchodzi na różne sposoby, powienien ją zastąpić progresywny podatek.

  A pieniądze oparte na złocie wcale nie są takie złe. Złoto gwarantuje minimalną wartość pieniądza. I nic poza tym.
 • @Hades 16:13:21
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  jak to nie?
  Szkoda tylko, że jego kontretne oferty są coraz głupsze, jak to zwolnienie z podatku dochodowego do 26 roku życia.
 • @zbig71 16:17:14
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  Podatek dochodowy jest za to, że żyjemy w państwie, w którym możemy zarabiać, i owym zarobkiem się dzielimy.

  A urzędników karmimy dlatego, że sami jesteśmy zbyt głupi, aby stosować prawo.
 • @Oracz 16:50:51
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  Etyka i moralność jak najbardziej szkodzi bzzzznesowi, bowiem obniża zdolności konkurencyjne.

  Mógłbyś też przestać ubliżać KRK, skoro nie masz pojęcia, na czym polega spowiedź i rozgrzeszenie.
 • @Oracz 17:09:41
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  PiT nie przynosi dochodów państwu? Kilkanaście procent od emerytur, no i może pracownikom też coś skubią!
 • @interesariusz z PL 23:15:58
  Możemy sprawdzić kto ma większe pojęcie.
 • @Wrzodak Z. 19:31:57
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  No właśnie
  "A gdzie odbudowa Polski, gdzie zmiana systemu zła na system sprawiedliwy i przejrzysty,"

  gdzie?

  ale

  " tak by Polacy sami w większości decydowali o sobie."

  No nie wiem, czy oddałbym życie w ręce "większości Polaków".

  Oczywiście, oburzające, że ",,Król" wszystkich przekrętów Balcerowicz i jego mafia żyje w luksusach. ".

  Jak widać nadal obowiązuje "my nie ruszamy waszych", albo inaczej, nie mamy takiej władzy, aby ruszyć jankeską agenturę.
 • @interesariusz z PL 23:13:24
  Powiedział urzędnik, popijając koniaczek.

  Prawie dokładnie to samo powiedziała ta pani od dojenia krów, która miała kiedyś wysoką pozycję w partii ze sprawnością w nazwie.

  Ona wydaje pozwolenia na zarobkowanie! To dzięki niej zaistniało życie!
 • @Oracz 23:20:39
  Co mamy sprawdzać, skoro wypisujesz

  "nauki kościoła katolickiego, który przewiduje oczyszczanie sumienia za skromną opłatą,"

  Nie ma opłaty, i oczyszczenie nie następuje na skutek wzięcia udziału w obrzędzie, jak sugerujesz.
 • @interesariusz z PL 23:30:16
  Wizyta w sanktuarium maryjnym. Przejście po schodach santa scala.

  Te dwie czynności resetują sumienie katolików, w rezultacie mogą oni brnąć w wszelkie brudy dalej i głębiej.

  Przejście po w/w schodach daje kolatolikowi odpust działający w przód.

  Wiesz co to znaczy?
 • Mikke i kolesie.
  Duży plus dla autora za uczciwy i konkretny artykuł!!! Do Hadesa:ty, głupku obraziłeś mnie, bo ja jestem patriotą oraz matka cudem uratowała mnie i siebie w szpitalu na Lindleya w Warszawie w dniu 25.10.1944 r wpdli tam własowcy i wymordowali personel i nawet dzieci, a myśmy się uratowali sposobem.Dlatego mam moralne prawo, ze takim "ekspertom od 7-miu boleści" napisać kim jest!!! Ty jest tylko zdolny opluwać PIS< bo na nic więcej cię nie stać i to pokazuje niski poziom moralny takiego "pisarza"!!!PS. Dziwne, ze nikt nie zareagował na te BZDURY,a to dowdzi, że ten portal już dawno jest liberalno-lewacki!!!
 • @Oracz 23:34:59
  samo przejście nie daje odpustu, tak byłem uczony,
 • @interesariusz z PL 00:11:00
  Uczony o naukach ludzkich.

  Z tych nauk z Biblią w ręku wyciągałem się 15 lat.

  Bóg nauki ludzkie zrównuje z naukami szatana.
 • Kowin
  Korwin nie wyga dlatego, że liberalizm gospodarczy jest nieskuteczny. Owszem jest i to bardzo. Ludzie nie chcą wolności gospodarczej, bo wolą jak państwo da im cudze pieniądze. Zamiast ciężko pracować. Ponadto jest cała armia pracowników na etacie państwa, żyjących z cudzych pieniędzy. Dla nich liberalizm to zabójstwo. Ludzie wolą faszyzm: wzrost roli państwa i jego urzędników. Dlatego rozwijamy się powoli.
 • @Murzynio 01:05:17
  Jeszcze inna rzecz to taka, że JKM jest zdaje się wyznaczony do roli. Jego rolą jest kanalizowanie całkiem słusznych poglądów, dotyczących niskiego opodatkowania, które daje rozwój jak w komunistycznych Chinach po przyłączeniu Hong-Kongu i przyjęciu jego modelu gospodarczego.
  Dlatego zawsze pojawiał się nagły wysok tuż przed wyborami który zniechęcał potencjalnych wyborców do oddania głosu.

  W końcu jednak Bóg sam włączył się do wykazania kim ta postać jest. Stąd wysoki córeczki, a to kradzież, a to jazda po zażyciu heroiny itp.

  No i podwójne standardy.

  Sam widziałem też ciekawy dokument, któremu ktoś zrobił zdjęcie. Naczelnik US zwolnił JKM z płacenia podatku.

  Inna poszlaka to spacerek z StM na spotkanie klubu (loży) Windsor. Do którego się przyznali przyparci do muru. Podobno było to jedno spotkanie, no bo się nie spodobało w klubie.
 • @Murzynio 01:05:17
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  Mówiąc po polskiemu, po co ciężko pracować w "wolności gospodarczej", ona przecież jest po to, aby innych trzymać za gardło, niech ci inni pracują.
 • @RomanKa 20:55:44
  Panie Romanie, nie do końca pan wczytał się w mój wpis. Artykuł w stosunku do JKM jest trafny, ja podważam u autora to, że nie jest alternatywą dla myślących polaków PIS, bo przecież JKM i PIS mają tego samego, jednego wożnice.
  Pytanie jest tylko takie, kto jest albo będzie większym szkodnikiem dla Polski.
  Obecnie ten, który nie jest podczepiony pod system zamordyzmu ekonomicznego i politycznego, nie ma szanas na samodzielne startowanie w wyborach z powodu eliminowania go z systemu informacji oraz finansów.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @autor
  Kaczyński i PiS o wiele lepiej dobrali ofertę pod potrzeby elektoratu i dlatego wygrywają.

  Kaczyński powiedział: komuna była złem, ale to nie znaczy, że musimy być zależni gospodarczo od Zachodu. A jeśli już firmy zachodnie u nas robią biznes, to trzeba ich przymusić, by te podatki płaciły. A my z tego sfinansujemy rodakom 500+.

  I to trafiło w przekonania Polaków.

  UPR (Korwin) są o niebo wyżej, jeśli chodzi o trafność sądów i dalekowzroczność widzenia, ale - poza zdawkowym frazesem, że są spoza układu i są niedopuszczani do mediów - nie mają społeczeństwu nic do zaoferowania na tu i teraz. Przecież wiadomo, że nie będą w stanie samodzielnie przeforsować tego, na czym im zależy.

  Gdyby ludzie ze środowisk kons-lib. naprawdę byli realistami, powinni mówić, że (jako partia mająca tyle i tyle głosów) jesteśmy w stanie zrobić to i to, iść w tym a nie innym kierunku, wspierać tę a nie inną partię z tych dwóch-trzech nieco większych, a nie koncentrować się na tematach tak absolutnie nieprzystających do realiów, jak sławetne już pasy bezpieczeństwa w autach.

  Nawet jeśli lider (JKM) uważa, że nikt nie ma prawa zmuszać go do jazdy w pasach (i ja się co do zasady z tym zgadzam), to jednak jako realista powinien zapoznać się z badaniami opinii publicznej i przyjąć do wiadomości, że większość Polaków (Europejczyków także) podziela przekonania o tym, że normy bezpieczeństwa powinny stać ponad postulatem wolności jednostki.

  Jeśli się chce uczestniczyć w wyborach (a zwłaszcza jeśli się chce wygrywać, a przynajmniej dostawać się do Parlamentu), trzeba przyjąć
  reguły gry (umizgiwanie się elektoratowi).

  A Korwin wiecznie idzie pod prąd.
  No to ma co ma.
 • @staccato 08:14:27
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  Kaczyński ocenia komunę jako złą, ponieważ ta teza wyniosła go do władzy, a więc nie może pod sobą dołków kopać.

  Dlaczego "komuna" była zła już nikt nie potrafi wyjaśnić, bez kłamania na temat komuny.
 • Jezus: Korwin, Braun, Liroy, Winnicki nie maja prawa mieszkać w Polsce!
  (...)

  Gdyby to ugrupowanie (Konfederacja) oddało Polskę Chrystusowi i szło zawsze z moim sztandarem Chrystusa Króla byłoby inaczej. I musiałoby to być zapisane w ich statutach. Nie być tylko prywatną sprawę niektórych jej członków.
  Zresztą na jej czele stoją kryptożydzi a przecież to nie może przynieść nic dobrego.

  - Ty, Panie Jezu, mówiłeś, że potomkowie żydów nasłanych przez carat nie mają prawa do mieszkania w Polsce. Czy dobre zrozumiałem, że nie mają też prawa do reprezentowania Polski jako posłowie? Ale to przecież oczywiste.
  - Tak, to oczywiste. Braun, Liroy, Korwin – Mikke, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce.
  - To mocne Słowa Panie Jezu.
  - Moje słowa zawsze wydawały się mocne, także apostołom i uczniom. Jakże surowe były prawa dla Izraela ( nie mówię o naleciałościach poprzez faryzeuszy i uczonych w Piśmie), zwłaszcza na tle dzisiejszych czasów. Podobnie surowe prawa musi mieć Polska.
  - Podobne ustawodawstwo jak w Izraelu?
  - Można tak rzec moje dziecko.
  - Czyli nawet jakby Konfederacja podwoiła wynik wyborów w jesieni 2019 a nawet potroiła to i tak Polska zostanie sprzedana gdy idzie o ucisk żydów na Polskę?
  - Tak dziecko, nawet gdyby miała – 20, –25 procent głosów. Inaczej byłoby tylko w sytuacji gdyby mogła samodzielnie stworzyć rząd.
  - No tak, tak to Panie Jezu też wychodzi gdy idzie o rozum.
  - Jak, Panie Jezu, opublikuję Twoje Słowa, że Korwin, Braun, Liroy, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce wyjdzie, że jestem przeciw Konfederacji a i sympatyzujący jej będą może odrzucać te Orędzia.
  - Czy Ja jestem ważniejszy, czy ludzie?
  Polacy pozwalają ciągle by na ich czele stawali ich przedstawiciele ukrywający swoje pochodzenie, często będący agenturą i masonerią. Tak nie może być.
  -Tak Panie Jezu.

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/05/22-27-v-2019-roszczenia-zydowskie-po_67.html
 • @Wrzodak Z. 08:09:13
  Pytam pana o to samo???
  Konfederacja to tylko kadyceusz polski..do macenia wody...
  Roznicy nie ma zadnej..poprostu jedni chlepca prosto z koryta, a drudzy im zazdroszcza.. Polacy z tego maja tylko wieksze dlugi...
  Nie bedzie latwo, bo rozpada sie Deutche Bank z 150 miliardami(trilionami) derywatyw...I bedza sie chcieli podzielic ….niewidzialnym.
  Wg mnie wole mamzerow niz mehesow....ci nie sa tak gorliwi w zluzbie zlotemu cielcowi..a nawet probuje go doic.
  Niestety narod nie ma zadnego zorganizowania, chociaz elita juz odrosla...I sa tego objawy…
  To pozytywny objaw...bo teraz potrzeba tylko czasu na spontaniczna organizacje....
 • @interesariusz z PL 23:09:55
  cyt:
  "A pieniądze oparte na złocie wcale nie są takie złe. Złoto gwarantuje minimalną wartość pieniądza. I nic poza tym."


  Niestety! Jest to nieprawda, bo na obecną chwilę, pieniądze oparte na złocie są złe, bo ogromne ilości złota są w posiadaniu bankierów prywatnych. Np oprzesz lokalne pieniądze na złocie, a w taki rynek wchodzi prywatny bankier i kupuje złotem zawartość całego lokalnego rynku. Lokalni ludzie pozostają bez towarów i mogą zjeść złoto, żeby nie umrzeć.

  Szanowny Panie interesariusz z PL, pieniądze mają być oparte na towarach, wstawionych do zakupu na rynek przypisany do pieniądza. Taki pieniądz jest jednorazowy na tylko swoim rynku przypisanym. Na innym rynku, staje się pieniądzem obiegowym, bo obcy rynek nie usunie go podczas sprzedaży. Po prostu nie ma takich mechanizmów. Przy kupowaniu na rynku przypisanym, pieniądz jednorazowy jest niszczony, bo tak mają działać na nim terminale sprzedaży. Po wstawieniu towaru na rynek przypisany, pieniądz zaś jest emitowany terminalem do wystawcy towaru, w ilości, jak określona przy wystawieniu cena towaru.

  Rynek przypisany działa na zasadach banku ze złotem i notach bankowych, tylko że może być poszerzony asortyment towarów. Najlepszymi towarami na taki rynek są wszelkie towary trwałe i niezniszczalne, oraz prawa własności nieruchomych, ale niekoniecznie tak musi być, bo może istnieć też system obowiązkowych przecen przy towarach, lub ograniczony czas pobytu z obowiązkiem wykupu swojego towaru.

  Złoto zaś może służyć ludziom we wszystkich systemach monetarnych do akumulacji kapitału. Oznacza to, że pieniądz oparty o towary z rynku przypisanego, może np po uprzedniej wymianie go na inny pieniądz, służyć do kupienia złota na innych rynkach, lecz kupione złoto należy trzymać w "garści", a nie w skarbcu bankowym na bankowej nocie.
  To da się robić, bo złoto ma dużą gęstość wartości.
  Złoto zawsze jako kupiony towar, ma wiecznotrwałą funkcję pieniądza towarowego, bo nikt nie jest w stanie zaprzestać mu tej funkcji. Oczywiście z wyjątkiem mafijnej władzy totalitarnej, która może np karać więzieniem, lub śmiercią, za posiadanie złota, ale pod warunkiem, że zawładnie całą Ziemią.
 • @Oracz 17:17:59
  Do rangi "ołtarz przedsiębiorczości i dostatku" urosła tzw. ustawa Wilczka. Im dalej od niej, tym większa legenda. Proszę w kilku zdaniach przedstawić jej "genialność" .
 • @Wrzodak Z. 19:34:21
  Panie Zygmuncie, wszystko ładnie, pięknie brzmi: "nie zgadzamy się..." Ale w jaki skuteczny politycznie, społecznie i gospodarczo sposób " nie zgadzamy się" ? Inaczej, to tylko hasła, a jak rozumiem za niezgodą winno iść konkretne działanie organizacyjne, polityczne. Nie da się na dłuższą metę konsumować " nie zgadzanie się".
  Pozdrawiam :)))
 • @staccato 08:14:27
  Jakie pod prąd, JKM, to pupil systemu od 30 lat, a nawet więcej. To inteligentny, maniakalny manipulant społeczny, który gra rolę guru dla niewyedukowanych, niedouczonych i niedojrzałych. Stąd szczególna popularność wśród młodzieży. W miarę dorastania, zdobywania wiedzy o świecie, realiach społecznych i gospodarczych, o rzeczywistych - niskich pobudkach " wolnościowych hymnów lidera", ci młodzi zaczynają dostrzegać złożoność świata ( oczywiście nie wszyscy, pozostają i dorośli wolnościowcy-odlotowcy). Stąd JKM spada do roli starzejącego się błazna i aktorzyny drugiego planu, który najlepsze role już zagrał, a teraz dostaje jedynie ogony i mizdrzy się jedynie do publiki, ale nie zdolny jest do zagrania już nowej roli. A ile można popisywać się wyuczonymi cytatami z dorobku innych, co było jego domeną.
 • @Mufinek Sposypkom 19:28:21
  Złoto to jedynie pewna konwencja w porozumiewaniu się różnych państw, a nawet kultur. Coś jak angielski, a dawniej francuski lub łacina. Ale jak dochodzi do rzeczywistej konieczności, to i tak wszyscy przechodzą na język migowy, albo na clearing, a skrajnym wypadku na barter.
  Pieniądz musi być oparty o parytet towarowy ( czyli zakumulowaną pracę i twórczość) a nie o fantom kruszcowy. To najpewniejsze rozwiązanie, potwierdzone historycznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej