Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
382 posty 265 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Jak świat światem, nigdy nie będzie Niemiec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

dla Polaka bratem.

Najbardziej boli to, że partia niemiecka, postulująca likwidację Polski, ma tylu zwolenników. To są wciąż skutki wojny i zamordowania wespół z sowietami wielu wspaniałych synów naszego narodu. Niemcy nas nienawidzą bez powodu. Czując wyrzuty sumienia, próbują je zagłuszyć nienawiścią i pogardą.
 
To znany mechanizm psychologiczny. Osoba, która zrobiła zło, nie chcąc je uznać przed samym sobą, dusi się, wścieka, obraża ofiarę swojej nienawiści, zrzucając na nią winę swojej agresji.  
 
„Zbrodnia bez kary”. Gorzka prawda o „drugiej niemieckiej winie”
 
Zarówno w powojennej RFN jak i w NRD nazistowscy zbrodniarze wrócili na swoje miejsca pracy; wielu robiło kariery w administracji, wymiarze sprawiedliwości, gospodarce, nauce, a nawet polityce. Podejmowane próby rozliczeń napotykały na mur milczenia i środowiskową solidarność „brunatnych sieci”.
 
 
Dzisiaj ci ludzie śmią nas pouczać o demokracji, mówiąc, jak mamy budować swoje państwo. Niemcy tak naprawdę wygrały wojnę. Polacy... Cieszą się, że pracują w niemieckich fabrykach, czy leżąc na brzuchu po 12 godzin na farmach ogórków i szparagów, czytają niemieckie, choć polskojęzyczne, media. Tak nas zbydlęcono.
 
Oczywiście, znajdą się artykuły twierdzące, że niemieccy cywile po wojnie byli dręczeni przez Polaków (komunistyczne władze nie musiały do tego namawiać), ale skali tej nie można porównywać. Tymczasem słabe Niemcy, rozbite i podzielone, w które nie będzie inwestowała międzynarodowa finansjera, są gwarancją pokoju w Europie i na świecie.
 
Wiele zła Polsce na przestrzeni lat zrobił zachodni katolicyzm, i choć sam jestem katolikiem, to Kościół wie, czemu ukrywa przed potulnymi wiernymi (owieczkami, czytaj: baranami) historię antypolskich krucjat, w tym decyzję papieża o ostatniej krucjacie, znanej z bitwy pod Grunwaldem z 1410 r. Kościół hierarchiczny nie jest gwarancją polskiej niepodległości. Nigdy nie był. Wszak zabory odbyły się za zgoda papiestwa, a ówcześni papieże nie krytykowali hitleryzmu, tak jak później wszelkie działania wojenne na świecie wymierzone w człowieka krytykował za swojego pontyfikatu Jan Paweł II.
 
Wróćmy do „przyjaciół Niemców” z których 2/3 wciąż nienawidzi Polaków. Dlatego też osłabienie Niemiec przez Islam, jest dla Polski bardzo korzystny. Ludzie, którzy martwią się o zislamizowane Niemiec są po prostu naiwni (głupi).
 
Jak bardzo słaba jest Polska, widać to po bezczelności Niemców na Opolszczyźnie, którzy kpią z polskich ofiar II wojny światowej, posiadając pronazistowskie pomniki. Takich przykładów jest sporo. Świadczą o słabości państwa polskiego i o tym, jak wielu Polaków ma „zrytą” mentalność, pozwalając Niemcom na takie zachowania.

Widać też po upodlonych naukowcach, przedstawiających polskiej publicznością niemiecką wizję historii, jakoby Polacy zjawili się znikąd w Europie w V-VII w n.e. Proszę przejść się po bibliotekach w różnych instytutach politologii i zobaczyć, jak wiele książek jest współfinansowana przez niemieckie fundacje. Nie powinno więc dziwić, że polska politologia jest śmieszna, marna i mało profesjonalna.
 
Niemcy, oprócz Hiszpanów, Anglików, Francuzów, Belgów i Japończyków – najwięksi złodzieje Europy i świata... Oprócz niszczenia Polski i mordowania Polaków, ci bandyci porwali podobno 100.000 polskich dzieci, które nigdy nie wróciły do kraju, a dziś uważają się za Niemców. Powinna powstać także publikacja o polskich volksdeutsch’ach – ludziach, którzy dobrowolnie przyjęli niemieckie obywatelstwo w czasie II wojny światowej i ich udziale w mordowaniu Polaków i Żydów.
 
Dla Niemców Polacy wciąż są podludźmi. Jak świat światem, nigdy nie będzie Niemiec dla Polaka bratem.

    

KOMENTARZE

 • Cóż
  Niemiec i Rosjanin nigdy nie byli naszymi przyjaciółmi od wieków
 • @Tezeusz 11:11:37
  Ale to co zrobił Niemiec, wymykało się wszelkim regułom.
  Pozdr
 • Szanowany syn narodu niemieckiego, tak pisał:
  „Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Mam wielką litość dla ich położenia, ale jeśli chcemy istnieć, to nie pozostaje nam nic innego, jak ich wytępić. Wszak wilk nie jest temu winien, że go Bóg stworzył takim, jakim jest, i zabija go też za to każdy, kto tylko może” - pisał Bismarck do siostry w 1861 r.
 • @Tezeusz 11:11:37
  Waszymi nie.
 • @Tezeusz 11:11:37
  Największa grabież stulecia. Jak Niemcy kradli polskie skarby?

  Niemożliwym jest oszacowanie wartości dzieł sztuki, jakie w czasie wojny Niemcy wywieźli z Polski lub zniszczyli. Lynn H. Nicholas w książce "Grabież Europy" pokazuje mechanizm, według którego naziści okradali podbijane kraje. Niestety, choć do dziś nasze obrazy zdobią niemieckie galerie, a książki wzbogacają zbiory bibliotek, nie ma co liczyć na szybki ich zwrot.
  22 miliony książek i 516 tysięcy dzieł sztuki - oto straty, jakie według szacunków Ministerstwa Spraw Zagranicznych polska kultura poniosła w czasie II wojny światowej. Dokładniejszy rejestr prowadzi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgromadziło w nim dane o ponad 63 tysiącach zrabowanych przedmiotów. Spis jest ciągle uzupełniany, powiększany i prawdopodobnie lista nigdy nie zostanie zamknięta. Nie da się bowiem ani policzyć, ani oszacować tych strat. Znawcy sztuki przyjmują, że ich wartość może sięgać nawet 30 miliardów dolarów


  https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/450857,jakie-dziela-sztuki-w-czasie-wojny-niemcy-wywiezli-z-polski-grabiez-europy-lynn-h-nicholas-recenzja.html
 • @Husky 11:58:14
  Złodzieje i kanalie!
  Pozdr
 • @ Autor - 5* - tj. ocena nie za treść tylko za patriotyczną postawę
  Tekst oceniam negatywnie.
  Dał się Pan ponieść syjonistycznej indoktrynacji realizowanej przez żydowski reżim IIIRP oraz przez powszechne żydo-media.

  Proszę zwrócić uwagę, że w wyniku kształtowania politycznych nastrojów Polacy samych siebie lokują między dwoma największymi wrogami, między Niemcami i Rosją. Powstała analogiczna sytuacja jak przed IIw.św. 1939r. - byliśmy otoczeni przez wrogów, w 1938r. zrobiliśmy sobie wrogów z Czechów. (Nawet zydo-katolicki Kościół był nam wrogi!)
  Gdy dojdzie do rozpadu UE (a dojść musi) nieunikniona stanie się weryfikacja traktatu poczdamskiego (przestał obowiązywać w 1995r.). Polska może zostać przekształcona w państwo wielkości Księstwa Warszawskiego.

  Klucz do rozwiązania polskich problemów jest tu, na miejscu:
  - bezwzględna konieczność likwidacji żydowskich rządów w Polsce (eliminacja Żydów z Życia politycznego kraju),
  - eliminacja Kościoła z polityki,
  - słowiańska Rosja to nasz jedyny, naturalny sojusznik strategiczny,
  - z NRF winniśmy budować, na ile to możliwe, przyjazne stosunki - NRF to państwo pod żydowsko-anglosaską okupacją, tak jak Polska i trzeba o tym pamiętać.

  (Jak Pan pamięta antypolskie niemieckie organizacje ziomkostw w NRF były założone i kierowane przez Żydów. Podobnie Ruch Autonomii Śląska w IIIŻydo-RP/Polin.)
 • Stereotypy niemieckie są takie, że Polacy nie są pracowici, ani solidni.
  Aby to zmienić, należy zwyczajnie postawić się takiej ocenie i udowodnić, że się mylą. Od Niemców można się dużo nauczyć i to Polacy powinni wykorzystać. Szkoda, że nie ma "przeszczepienia" na polski grunt systemu tworzenia przedsiębiorstw, jak to robią Niemcy, czyli własnego rozwoju przemysłu.
  Nienawidzieć można wszystkich; Rosjan, za komunę, Niemców za wojnę, Francuzów za zdradę... ale to nic Polakom nie przyniesie oprócz wyobcowania.
  Jak praktyka pokazuje, Niemcy, mimo, że dostali mocno od Rosjan "w kość", są w stanie o tym zapomnieć kiedy chodzi o interesy. Polacy żyją emocjami, krzywdami historycznymi, bo tym można się usprawiedliwić w przypadku niepowodzeń -" nikt nas nie lubi" ;)
 • @Rzeczpospolita 13:18:22
  Jedynym ratunkiem dla Polski jest likwidacja WPS.

  Jak czytam takie uwagi jak ta - napełniam się "jedynym przekonaniem".
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:43:53
  No, a jakieś uzasadnienie ...?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:43:53
  Pełna zgoda.
 • @Rzeczpospolita 16:04:29
  Ja to chyba wyssałem z mlekiem matki...
 • @Tezeusz 11:11:37
  "Niemiec i Rosjanin nigdy nie byli naszymi przyjaciółmi od wieków"

  Z sąsiadami zawsze są kłopoty. Dlatego mądrzy ludzie powiadają - "przyjaciół nalezy szukać daleko a wrogów blisko".

  Wielki z Pana patriota, prawie jak Józef Beck i Rydz-Śmigły.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:01:36
  Tak podejrzewałem.
  A więc podobnie jak propozycja CP - dla wszystkich, którzy się zadeklarują.
 • @Pedant 19:01:56
  Józef Beck - ten przynajmniej próbował się rehabilitować wskazując współwinnych upadku IIRP.

  Józef Beck:
  "Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan.
  Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego."

  (Źródło: Władysław Pobóg – Malinowski, Na rumuńskim rozdrożu (fragmenty wspomnień), Warszawa 1990, s. 81, Warszawska Oficyna Wydawnicza GRYF.)
 • @Rzeczpospolita 13:18:22
  Jak zwykle dokonałeś skomplikowanych akrobacji swoich (kilku) szarych komórek, aby napisać przewodnią i złotą kwintesencję WPSu: „eliminacja Kościoła”.

  Tylko że artykuł jest o Niemcach.
 • @Zdzich 19:25:07
  Dziduś, słoneczko,
  brawo, prawie dobrze.
  Tak, tekst dotyczy Niemców.
  Jednak, jeśli nie wagarowałeś na lekcjach historii, to może pamiętasz, że Niemcy nieśli nam krzyż wielokrotnie, a WYPRAWY KRZYŻOWE wymordowały 80% Słowian między Renem a Odrą.

  Ale to już nie na twój zakuty żydowierczy łeb.
 • @Rzeczpospolita 19:47:26
  Przeczytaj choć encyklopedyczne podstawy. Cytuję: „Wyprawy krzyżowe miały podwójny cel – zdobycie Jerozolimy i Ziemi Świętej oraz uwolnienie wschodnich chrześcijan spod islamskiej władzy."

  Nie dziwi mnie twój protest!
 • Bardzo treściwy artykuł o tym czemu w Polsce jest bieda.
  https://jarek-kefir.org/2016/05/23/czemu-zarabiamy-4-x-mniej-niz-niemcy-przy-identycznych-cenach-odpowiedz-jest-zaskakujaca/?fbclid=IwAR3flQw_jDUayV1JsvPKMhQFIESOhT2gskLsXziyFzccF_yX8PbXYGvhikM

  Niby wiadomo ale warto sobie to uporządkować.
  Wnioski są takie:
  .. a wszystko to zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele.
 • @Zdzich 20:48:05
  No nie koniecznie tak było.Przecież to co robili Krzyżacy z Rdzennymi mieszkańcami Prus,to też była wyprawa krzyżowa.
 • @Jwu 09:09:18
  Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski. Ich rycerze sprawowali władzę i tworzyli kastę wyższą, a kapłani – którzy nie mieli władzy - spełniali swe posługi w poszczególnych konwentach zakonu.
  Do Krzyżakow, którzy byli lennikiem Królestwa Polskiego należały Pomorze, ziemia chełmińska i michałowska, oraz część Mazur i Warmii łącznie ze stolicą zakonu – Malborkiem. Oprócz tego wielki mistrz zgodził się być lennikiem króla Polski i przeniósł swoją stolicę do Królewca.
  Innymi słowami, Krzyżacy byli u siebie, robili porządki po swojemu, oraz za to płacili (lenno) polskim królom.
  Od 1501 wielcy mistrzowie krzyżaccy odmawiali składania holdu lennego władcom Polski, co stało się powodem wojny polsko-krzyżackiej 1519-1521. Dla sprawiedliwości, dodaj też to co zrobili Polacy Krzyżakom.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY