Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

80-letnia staruszka wyrzucona na bruk

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy staruszka ograbiona z domu otrzyma pomoc czy zostanie wyrzucona na bruk?

Ponad 80-letnia mieszkanka Żywca została de facto ograbiona z dorobku życia. Jej dom przejął nowy właściciel, a umówione prawo do zamieszkania w nim do końca jej życia okazało się iluzją. Staruszka – pani Basia – tułała się po wynajmowanych mieszkaniach, aż trafiła do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, którym zarządza dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Od lat pomocy starszej osobie stara się udzielić prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż. – Przez całą kadencję radnej starałam się pomóc pani Basi. Chodziło o unieważnienie przekazania własności domu pani Basi. Do tego pokrywaliśmy koszty jej zakwaterowania w godnych warunkach. To skandaliczne, że gdy przedwczoraj ta staruszka trafiła ze schroniska młodzieżowego, w którym czasowo zamieszukje, do żywieckiego szpitala … to na mocy decyzji dyrektora Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych została spakowana i nie miała tam wracać. W rozmowie z przedstawicielem tej placówki oświatowej uzyskałam jedynie zapewnienie, że pani Basia może wrócić tam jedynie do 13 września. Jestem ciekawa, jakie stanowisko w tej sprawie ma starosta żywiecki Andrzej Kalata z PiS? To przecież powiat jest organem odpowiedzialnym za prowadzenie tej szkoły – mówi NGO Monika Socha-Czyż.
W tej sprawie poprosiliśmy o stanowisko starostwo powiatowe w Żywcu. Niemniej, sytuacja, gdy to samorządowiec partii Jarosława Kaczyńskiego pełni funkcję starosty, a władze podległej jemu placówki wykazują się tak daleko posuniętym brakiem empatii, to oznacza, że tzw. polityka senioralna mocno kuleje na tym terenie.
Zadziwiającym jest też, że pomimo wsparcia rozwikłania sprawy pani Basi ze strony wojewódzkiej radnej w latach 2015-2018, sprawa nadal stoi w „martwym punkcie”.
Komu zatem zależy na tym, aby staruszka nie odzyskała swojego domu? Dlaczego dyrektor żywieckiej szkoły podejmuje tak drastyczną decyzję? W końcu, co dzieje się tak naprawdę w Żywcu, że do rozwikłania sprawy ponad 80-letniej kobiety nie przystąpili tamtejsi posłowie, radni, policja i prokuratura? Czy to swoiste odhumanizowane wyczekiwanie, aż problem sam się biologicznie rozwiąże?
- Apeluję do premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję w sprawie pani Basi. To się jej należy z uwagi na wiek i zasady cywilizowanego państwa. Tak nie wolno traktować seniorów – mówi NGO Socha-Czyż.
Do sprawy wrócimy i poinformujemy o stanowisku zajętym w sprawie przez starostwo powiatowe w Żywcu. Panią Basię można też wesprzeć finansowo poprzez zbiórkę na portalu pomagam.pl.
  
Piotr Galicki
 
Źródło artykułu: Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu: https://ngopole.pl 

https://ngopole.pl/2019/09/05/czy-starszuka-ograbiona-z-domu-otrzyma-pomoc-czy-zostanie-wyrzucona-na-bruk/#more-105942 https://ngopole.pl/2019/09/05/czy-starszuka-ograbiona-z-domu-otrzyma-pomoc-czy-zostanie-wyrzucona-na-bruk/#more-105942   

KOMENTARZE

  • @ Autor - 5*
    To są zachodnie, jew-ropejskie standardy, tego dla nas chciał Kościół i tego ponoć chcieliśmy sami i chcemy nadal.

    1. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/09/01/iiizydo-rp-panstwo-zdegenerowane/

    2. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/05/zydowska-warszawa-zydowska-polska/
  • @ Autor
    To jest nieludzkie :-(

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej