Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
469 postów 366 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Płk Wrońsk o tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dzisiejszej internetowej audycji „Ofiara i tania siła robocza - rzeczywista rola Polski w świecie”, były pułkownik ABW Piotr Wroński poruszył wiele niezwykłych tematów.

Jednym z nich ma być  niezarejestrowanie Konfederacji w jednym z dwóch warszawskich okręgów wyborczych:  
- Wybory parlamentarne są cyrkiem rozpisanym na cztery nogi, (...) nikt, poza wybranymi, koncesjowanymi partiami nie ma szans, i nie ma na to pieniędzy. Źródło 
 - (...) Ordynacja wyborcza jest taka, żeby nie pozwolić nikomu z zewnątrz wejść do Sejmu, chyba, że będzie koncesjonowany, nie mają szans. Np. proszę mi odpowiedzieć, sprawdziłem, bo mogłem się pomylić, czy prawdą jest, że Konfederacja nie zarejestrowała kandydatów w dwóch okręgach centralnych w Warszawie. Bo jeżeli nie zarejestrowała, to jest po Konfederacji. Mają znikome szanse na przekroczenie progu wyborczego. Wiecie państwo, dlaczego? Bo tak się dziwnie składa, jak to zauważyła Państwowa Komisja Wyborcza i analitycy partyjni, za duże pieniądze, że tego typu partie jak Konfederacja, Alternatywy Społeczne, różne tego typu partie, głosuje zagranica. A zagranica proszę państwa, głosy zagranicy podlicza się właśnie w dwóch warszawskich okręgach. Całej zagranicy – wiem, robiłem to, pamiętam, dlatego, że byłem również odpowiedzialny za zabezpieczenie czterech wyborów w Londynie, w Ambasadzie proszę państwa. I wszystkie głosy z zagranicy, wszystkie idą na ten okręg pierwszy. Jeśli tam nie ma zarejestrowanego komitetu, ciężko będzie dotrzeć gdzie indziej.
Na topczacie w czasie 36:06 użytkownik karol maurycy pyta:
- A kto nie pozwala? Politycy za pomoca swoich wtyczek. sluzb.
- oczywiście, że tak – odpowiada mu płk Wroński.
Czy media zmówiły się, jak jeden mąż, przeciwko Konfederacji i rozsiewają nieprawdziwe treści?
Na stronie Wikipedii i Radia Zet (w dzisiejszym materiale opublikowanym o godz. 11.00) nie znajdziemy Kandydatów Konfederacji w Okręgu Wyborczym nr 19, ale znajdują się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.
Czy ktoś może wyjaśnić zwykłemu blogerowi, o co tu chodzi? Może kandydaci Konfederacji są przemilczani nie tylko przez Telewizję Polską? Ale czemu akurat Okręg nr 19.? Może dlatego, że rozpoczyna go sam Janusz Korwin-Mikke. 
Na pewno Konfederacja nie wystawia senatorów, ale nawet PSL, czy SLD we wszystkich okręgach nie mają kandydatów na senatorów, ale to inny temat.

Ps. Kampania Konfederacji jest słaba, a jej ludzie znowu niewidoczni w terenie.www.youtube.com/watch 

KOMENTARZE

 • Złowrogie media to nie wszystko
  Jest jeszcze sporo czasu. Politycy Konfederacji powinni pojawiać się w terenie.
 • I bardzo dobrze
  nie dlatego, że w jakiś okręgach nie zarejestrowano kandydatów,

  tylko dlatego, że zagranica będzie "odcięta",

  proszę mi powiedzieć, dlaczego zbiegowie mają decydować, kto będzie mną rządził?

  Uważam, że prawo głosu winni mieć tylko obywatele polscy na stałe mieszkający w Polsce.
 • A wystarczyłoby, aby płk Wroński sprawdził w PKW i nie mówiłby o tragedii
  Konfederacja, ponieważ jest zarejestrowana, w myśl powyższych wywodów, jest koncesjonowana czy do niej nie stosuje się już logiki płk. Wrońskiego???
 • @interesariusz z PL 19:13:40
  Dzięki za uwagę!
 • @interesariusz z PL 19:13:40
  Co do obcokrajowców, to zgadzam się z Panem. Nie meiszkaja w Polsce wiec nie powinni głosować. Jednak:

  "Według opublikowanych przez PKW oficjalnych wyników, wśród Polonii zwyciężyła Koalicja Europejska, która uzyskała 36,7 proc. głosów. Na drugie Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 29,15 proc. wyborców. Wysokie, dwucyfrowe wyniki zanotowały też Wiosna oraz Konfederacja. Ta ostatnia była drugą siłą na Wyspach. (...) Dwucyfrowy wynik zanotowali również kandydaci Konfederacji – 13,16 proc.".

  Źródło: https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/wyniki-wyborow-za-granica-jak-glosowala-polonia,939462.html
 • Dobry materiał
  Daję 5*
 • Konfederacja
  Może nie wejść do Sejmu z powodu jazgotu, jaki podnosi w sprawie żydowskich uroszczeń. A tego nie życzą sobie nasi najważniejsi ,, sojusznicy,,.
 • @interesariusz z PL 19:13:40
  Ci zbiedzy, często z konieczności, mają lepszy ogląd spraw dziejących się w Polsce niż nie jeden rdzenny mieszkaniec. Konfederacja, czy inne ugrupowanie alternatywne. Wszystko jedno, byle nie POPiS
 • Nostalgia zbiegów
  Ci rzekomi zbiedzy zasilili Polaskę 40 mld $ w zeszłym roku i co nie mają prawa głosu?
 • @Patoz 21:49:19
  ...//Wszystko jedno, byle nie POPiS/

  w pełni się z tym zgadzam, choć nie jestem"zbiegiem"
 • @Patoz 21:49:19
  I co z tego, że rzekomo mają lepszy ogląd, to jest nieprzyzwoite, aby decydowali o naszym losie.

  Konfederacja to zgromadzenie jeszcze większych cudaków, niż ci w PiSie.
 • @hamurabi 22:44:01
  Tak, na złość PO, czy też PiS, niech będzie potop.
 • @Zbigniew Jacniacki 19:21:07
  Zarejestrowanie Konfederacji jest jak najbardziej zgodne z interesami układu z Magdalenki. To właśnie z grona Konfederacji ma wyłonić się koncesjonowana " opozycja narodowo-liberalna", to z grona Konfederacji będą korumpowane i wyławiane tzw."języczki u wagi " różnych głosowań na korzyść PiSowskich likwidatorów Polski. A w razie potrzeby będą dokonywane spektakularne zmiany barw klubowych. Dlatego m.in. z takim "pietyzmem" weryfikowano listy poparcia KWW Bezpartyjnych i Samorządowców, KW Skutecznych Piotra Liroya-Marca i utrudniano przyłączanie się do KW Normalny Kraj kilku okręgów Samoobrony ( tu rolę hamulcowego pełnił znany agent PiS, przewodniczący Kuropatwiński), co by dawało KW Normalny Kraj możliwość rejestracji 21 okręgów wyborczych i ułożenie list kandydatów. Dopiero kompromitacja i ostateczny upadek rządów PiSu po nadchodzących wyborach otworzy drogę do wyłonienia nowych elit politycznych ( oczywiście w sytuacji jeśli nie nastąpi zupełnie prawdopodobny polityczno-gospodarczy krach międzynarodowy).
  Obecnie jest czas na działania organizacyjne i wyłanianie koniecznych i niezbędnych kadr dla Polski uwolnionej od magdalenkowych, politycznych pasożytów i niszczycieli i wyrosłej na ich zgniliźnie różnych pleśni politycznych, zarówno lewicowych, jak i tzw. prawicowych.
 • Nie będzie żadnej tragedii!
  Konfederacja wejdzie do Sejmu i będzie języczkiem u wagi, co pozwoli zlikwidować podatek dochodowy. Powinniśmy wszystko robić by tak się stało.
 • @stanislav 23:14:04
  To jest właśnie żydowski skowyt, poparty w rzeczy samej, wywodami ubeckiej gnidy. Wroński i stanislav to ta sama parafia.
  Na wszystko jest przyzwolenie, ale nigdy na Konfederację, bo to tylko ta opcja otwarcie stoi przeciwko 447 i okradzeniu Polski na kwotę 360 miliardów dolarów..
 • @stanislav 23:14:04
  Starczy popatrzeć i "przemyśleć" uważnie postawę i wypowiedzi pana "brązowego". Populizm posunięty do absurdu, pilnujący nieustannie "co by" stary interes z "wiarą" wymyślony onegdaj przez "braci* starszych a mondrzejszych. To co będzie jak taka semicka forma bytu - zostanie przez nich zainstalowana u władzy, jakiejkolwiek na początek co by lud prosty a głupi, sie do gościa przywykł był. Próbke ichnych możliwości (apetytu) właśnie oglądamy. ... potem rubryka WYZNANIE w dokumach .... a momęcik po tem - radosne palenie czarownic.
 • @Jan Twardowski 23:39:12
  I to właśnie może być powód, dla którego Konfederacja może mieć problem z przekroczeniem magicznej bariery 5%. Bo jakaś ,,mocną ręka,, w ostatniej chwili poda wyniki wyborów i Konfederacja uzyska 4,47% poparcia, co bardzo ucieszy jednego sierżanta sztabowego ,,goszczącego,, ostatnie lata w naszym cudnym raju.
 • Powiem tylko tyle - nie wolno
  mieć okupanta atrapy Polski za idiotę - bo charakteryzuje się on nieziemską przewrotnością. Przecież na Bolka w 1980-tych latach zrobiono każdego tubylca w konia - oprócz oczywiście tych wtajemniczonych - o ile tacy tubylcy byli.
  Wniosek?
  Okupant dysponuje całym arsenałem Bolków na każdą okazję i w każdej chwili. Bolkiem może być i jest poszczególna osoba jak też i partia czy ugrupowanie polityczne.
 • Dobrobyt nie bierze się z konsumpcji, tylko z ciężkiej pracy. Jeśli będziemy zachęcać ludzi, by nie pracowali, to nie będzie
  dobrobytu!

  https://twitter.com/i/status/1171346702634311681
 • @Jan Twardowski 23:39:12
  Nick odpowiedni do bzdur przez ciebie kukiełko wypisywanych( przypomnij sobie tę bajeczkę o diable i panu Twardowskim, co to go modlitwa do Matki Boskiej ponoć z objęć diabła wyzwoliła, hi,hi, to zupełnie jak modlitwą rzekomo wymodliliśmy uwolnienie od żydoniemieckiej PO, aby wpaść w ręce żydoanglosaskiego PiSu i Konfederacji). Ujawnij bohaterze nazwisko, to pójdziemy do sądu żebyś odpowiedział za swoje kalumnie, a jak tego nie zrobisz i będziesz trwał przy swoim, to ja ciebie poszukam. Konfederacja jest napchana syjonistyczną agenturą jak kabza wspomnianego Jana Twardowskiego od czarów !
 • @zbig71 07:30:51
  Konfederacja, to zlepek kryptosyjonisty Brauna z zajadłym syjonistycznym atlantystą JKM( tym, co to zawsze niemal wygrywa, ale zawsze waha się na krawędzi, aby dorwać się jedynie do subwencji i ją sprywatyzować, a głupich od tzw. " wolnego rynku" zostawić z ręką w nocniku, do którego on z lubością sika) oraz z tzw. "narodowcami" - kumplami młodego Tyrmanda, bękartami po Romusiu " zdrajcy narodowemu", którzy robią uliczne hece,żeby mógł je skonsumować PiS, zamiast opłacić dobrych prawników żeby syjonistycznych złodziei wysłać na księżyc razem z ich urojonymi pozwami i takimi palantami. jak niejaki Jan Twardowski.
 • @GPS 23:26:21
  Urojeniowcu, aby był podatek dochodowy, to najpierw musi być dochód:))) A najwięksi złodzieje polskiego majątku i pracy ....ciągle " są na stratach" albo wręcz dokładają do interesu i musza być wspierani " funduszami" :))))
 • @stanislav 10:40:50
  Jak to dobrze, że szanowny Stanislav spenetrował prawdę i nie musimy już poruszać się po omacku w politycznej gęstwinie.
 • @stanislav 10:44:09
  GPS-owi chodzi o podatek dochodowy, jaki co miesiąc płacą ciężko pracujący ludzie.
 • zależy od liczących głosy
  Myślę, że Konfederacja może wejść do Sejmu, ale zależy to od tego czy uczciwie będą liczone głosy .Ważne jest także to by agenci bezpieki nie rozsadzili Konfederacji od wewnątrz tuż przed wyborami.
 • @Polantek 22:02:19
  "Ci rzekomi zbiedzy zasilili Polaskę 40 mld $ w zeszłym roku i co nie mają prawa głosu?"

  Nie mają.
  Bo pozostałe 300 mld $* zostawiają w krajach gdzie żyją.
  Żyjesz za granicą 5 lub więcej lat, płacisz tam podatki, jest ci tam dobrze to nie masz prawa decydować o władzy w Polsce.

  ----------------------------------------------------
  *to oczywiście symboliczne 300 mld $
 • @Płk Kufel 13:43:34
  "Ważne jest także to by agenci bezpieki nie rozsadzili Konfederacji od wewnątrz tuż przed wyborami."

  Myślę, że to się już nie uda. Oni w różnych konfiguracjach tak wiele razy byli rozsadzani przez służby od wewnątrz, że już się na to przygotowali i to rozpracowali. Jedyne co ich może osłabiać to czarny PR, medialna propaganda, fakenewsy - elementy tego widać powyżej.
 • Konfederacja to wielka pomyłka
  O co wam chodzi z tą Konfederacją? Konfederacja jest słaba bo jest gówno warta i nic więcej. Przejrzyjcie w końcu na oczy. Takie twory to zagłada prawdziwej "opozycji" a raczej innego toku myślenia aniżeli teraźniejszej władzy gdyż "opozycja" nie musi wcale oznaczać czegoś dobrego. Konfederacja neutralizuje głosy i siły ludzi którzy chcą coś w Polsce zmienić. Kruszy lód aby nie rozwalić tamy. Może zwołana była w dobrych celach a może nie ale skutek jaki wywiera na politykę jest mizerny.
 • @Stara Baba 15:32:52
  To proszę pokazać tych z prawdziwej opozycji.
 • @zbig71 15:37:49
  Jeszcze raz powtarzam, opozycja nie musi odzwierciedlać czegoś dobrego.
  Jest to grupa ludzi interesu sprzeciwiająca się rządzącej grupie ludzi
  o różnym od opozycji interesie.
  Wracając do tematu i pytania. Na dzień dzisiejszy nie widzę żadnej organizacji ani zrzeszenia aby mogło pociągnąć Polaków do przemian związanych z polepszeniem sytuacji Polski i Polaków. Istnieją pojedynczy ludzie głoszący "dobro" ale to tylko pojedyncze eksponaty w politycznym grajdole.
  Jeżeli o mój pogląd chodzi, nie mam bladego pojęcia jak z tego marazmu wyjść. Jest jedna, moim zdaniem słuszna droga ale znając rodaków jest ona nie realna więc szkoda czasu na wywody.
 • @zbig71 15:37:49
  Raczej trudno ich wskazać, bo ich nie ma na pierwszych stronach medialnych. To nie są złotouści żydzi, ani ci „antysystemowy” dziennikarze i politycy, jak JKM, który zrobił życiową karierę na byciu „opozycjonistą”, ani komiwojażerzy „oświecający” Polaków w Polsce i zagranicą, a przy okazji sprzedający swoje książki. Prawdziwej opozycji trzeba szukać wśród Polaków wokół siebie, a jak jej nie ma, to ją stworzyć.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cechy-kontrolowanej-opozycji-2019-08
 • @Stara Baba 15:57:25
  Rozumiem, tylko dlaczego nie chce pan się podzielić z czytelnikami swoją koncepcją? Czy w/g Pana dobra jast koncepcja Jarosława Kaczyńskiego ,,wiem, ale nie powiem,,?
 • @zbig71 16:04:11
  No tak, zmusza mnie Pan do koncepcji Wałęsy: "Nie chcę ale muszę". :-)
 • @Lotna 16:01:52
  JKM jaki jest, taki jest, ale to jego ugrupowanie napisało projekt ustawy lustracyjnej(3 posłów) i ją zgłosiło 28 Mają 1992roku. A to był pierwszy krok do jakichkolwiek zmian. To jednak Michalkiewicz pierwszy już w latach 90tych mówił o roszczenia żydowskich. Też mi podpadł, jeśli idzie o dr.Czerniaka, no ale trudno. Facet nie działa w żadnej partii, pisze książki i publikuje, no cóż, wolno mu.
 • @Stara Baba 16:10:55
  Do niczego Pana nie chcę broń Panie Boże zmuszać. Tym bardziej, że Wałęsa ma zawsze bardzo wiele koncepcji, rozumiem, że ma pan tylko jedną.
 • @ Autor ;-)
  Omualdzie Ałwo,

  Ile jeszcze będziesz trzymał tego byka w tytule?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej