Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 320 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Zapomniany skandal seksualny w „Teleranku”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy pamięta, że uwielbiany przez dzieci program "Teleranek", nadawany w niedzielę (1972-2009), w czasach PRL miał odciągnąć je od chodzenia do kościoła.

"Fakt" w 2013 r. opublikował artykuł, w którym przypomniano wypowiedź długoletniego prezentera "Teleranka", Tadeusza Brosia:
W książce Anity Czupryn i Pawła Brzozowskiego „Sorry Batory, czyli przypadki pana Teleranka” Broś wspomina zamieszanie, jakie wybuchło w gmachu TVP po emisji w programie piosenki „Lizak” Jacka Skubikowskiego (†53 l.). Trudno się dziwić, skoro tekst był mocno kontrowersyjny: „W kinie ciemno, ciemno, nikt nie patrzy, nie słyszy też nikt, weź go do buzi, zwykły lizak, a nie kij. Przecież nie ma w tym nic złego, chwyć oburącz i ssij, mocno ssij". Broś opowiada: „Emitujemy ją w programie i nagle robi się skandal. Co prawda nigdy nie wyszedł on poza mury telewizji. Dzieciom ta piosenka kojarzyła się wyłącznie z lizakiem. Dla dorosłych była dwuznaczna. Zrobił się szum. Przestaliśmy ją nadawać”.
 
Podczas wywiadu dla "Polski The Times" Anita Czupryn, pyta Mariusza Zielke, który  ujawnił aferę muzyka jazzowego, Krzysztofa Sadowskiego:
Czy natrafiłeś na inne przypadki pedofilii w środowisku szeroko pojętego show biznesu? Sama słyszałam niepotwierdzone pogłoski o pewnym reżyserze z telewizji, a opowiadał mi o tym kiedyś Tadeusz Broś, który dziś już nie żyje. Dowodów nie ma, a ofiary milczą.

Tadeusz Broś zmarł w 2011 r. w biedzie i zapomnieniu. Czyżby zapłacił cenę za niezgodę na...? To nie on był twórcą "Teleranka". Warto zadać pytanie, kto dopuścił piosenkę, również nieżyjącego, muzyka Jacka Skubikowskiego do programu da dzieci? Kto rządził wówczas w telewizji? Ile nierozliczonych tajemnic ma jeszcze telewizja Polska? 

KOMENTARZE

 • Naiwny Jacek SKubikowski śpiewał swgo czasu...
  "Niebo, to jest miejsce dla naiwnych,
  Ale mnie Tam nie ma..."

  Niedługo potem, zmarł ciężkich męczarniach na raka krtani...
 • @Jan Paweł 07:40:23
  Sugerujesz jakis zwiazek przyczynowo-skutkowy?
 • @krysz 10:38:50
  Takich przykładów, można by tutaj przytoczyć wiele. Sam znam ze swojego otoczenia co najmniej 4.
 • @krysz 10:38:50
  Trzeciorzędowa kiła rozpustnika Piłsudskiego (m.in zamordował lekarkę- kochankę która była z nim w ciąży), czy to nie kolejny znak? Podobno umierał także w cięzkich męczarniach gnicia od pasa w dół.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej