Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
382 posty 265 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Jacques Chirac wreszcie będzie siedział cicho

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka świństw zmarłego dzisiaj prezydenta Francji

Podobno o zmarłych nie można mówić źle, ale nie dotyczy to polityków – ludzi, którzy w znaczący sposób wpływali na historię, czyli dosłownie na zdrowie i życie zwykłych ludzi.
 
W 1954 roku, J. Chirac, jako ochotnik, wziął udział w wojnie w Algierii, co oznacza, że zabijał Algierczyków w celu ich dalszego zniewolenia przez Francję.
 
Jako prezydent Francji Jacques Chirac wznowił próby z bronią jądrową w latach 1995/1996. Powstała nawet piosenka grupy „Fleas and Lice” pt.: „Fuck Chirac”.  
 
W 2011 roku został skazany za lewe zlecenia dla swojej rodzony i znajomych, gdy funkcję był merem Paryża. Skazany został na dwa lata więzienia w zawieszeniu, jakżeby inaczej.
                                                          

                    Kazał Polsce siedzieć cicho
 
I tu dochodzimy do sedna tego wpisu – dlaczego zmarły prezydent Francji jest w Polsce nielubiany i czy bezczelny, atakujący Polskę Emanuelle Macrone, jest kontynuatorem tej polityki. Gdy Polska, pomimo ówczesnych dowodów, poparła interwencję w Iraku, powiedział: „Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho”.
 
Nie mówił tylko o Polsce, ale z jego kolejnej wypowiedzi: „Przystępowanie do Unii Europejskiej wymaga minimum uzgadniania (stanowisk)”, można było wysnuć wniosek o jego pretensjach, aby Polska, Czechy, Węgry i inne kraje aspirujące do Wspólnoty, prowadziły bardzo niesamodzielną, wprost kolonialną politykę wobec Francji. Dla wyjaśnienia: nie robił tego z miłości do Iraku, bo Francuskie wojska do dziś popełniają zbrodnie wojenne w wielu krajach świata, ale z charakterystycznej dla Francuzów nienawiści do USA, takiej typowej niewdzięczności ludzi małych wobec lepszych od siebie, a wszystko za uratowanie Francji przez Niemcami w 1945 r.  
 
Dzisiaj Emmanuel Macron dla „Le Parisien” namawia młodych i naiwnych Europejczyków do wywoływania rozrób w naszym kraju: – Niech młodzi ludzie protestujący w Europie pojadą manifestować do Polski i pomogą mi przekonać tych, których ja nie mogę – powiedział” o pakiecie klimatycznym.
 

Ambasador Francji powinien zostać wezwany na dywanik. A prezydent Macron lepiej niech nie pojawia się w Polsce bez ochrony. 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Za sam tytuł już należy się 5*.
 • Akurat
  Tu miał zupełną rację. Po co Polska wysłała żołnierzy do Iraku? Kraju, który nic złego nam nie zrobił? Jakie korzyści ma Polska z okupacji Iraku? Bo mamy zepsute stosunki z krajami arabskimi, a w Izraelu nas i tak nienawidzą! Kwaśniewski z Millerem powinni za to beknąć Tusk z Kaczyńskim także. Bo to poparli.
 • @zbig71 20:45:05
  Prawda, miał rację.
 • @Pedant 20:55:18
  Rację może i miał, ale tekst walnął jak żulik pod budką z piwkiem.

  Pozdro!
 • @Rzeczpospolita 18:51:40
  "Za sam tytuł już należy się 5*."

  Podzielam ten pogląd :-)
 • @Jasiek 21:32:51
  Popieracie teraz wojnę z Iranem, dlaczego?
 • @Jasiek 21:32:17
  Ale on doskonale wiedział, że Polska będzie robiła laskę za darmo , dlatego tak to skomentował .
 • @Pedant 21:54:54
  "Popieracie teraz wojnę z Iranem, dlaczego?"

  Jasiek nie popiera.
  Dla Jaśka to... myślozbrodnia.

  Pozdro!
 • @zbig71 22:41:09
  Mimo wszystko.

  Pozdro!
 • Autor
  Nie mam ochoty krytykowania po śmierci, ale odniosę się do współczesności. Emmanuel Macron za takie powiedzenie winien być persona non grata i tyle w tym temacie.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY