Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Jacques Chirac wreszcie będzie siedział cicho

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka świństw zmarłego dzisiaj prezydenta Francji

Podobno o zmarłych nie można mówić źle, ale nie dotyczy to polityków – ludzi, którzy w znaczący sposób wpływali na historię, czyli dosłownie na zdrowie i życie zwykłych ludzi.
 
W 1954 roku, J. Chirac, jako ochotnik, wziął udział w wojnie w Algierii, co oznacza, że zabijał Algierczyków w celu ich dalszego zniewolenia przez Francję.
 
Jako prezydent Francji Jacques Chirac wznowił próby z bronią jądrową w latach 1995/1996. Powstała nawet piosenka grupy „Fleas and Lice” pt.: „Fuck Chirac”.  
 
W 2011 roku został skazany za lewe zlecenia dla swojej rodzony i znajomych, gdy funkcję był merem Paryża. Skazany został na dwa lata więzienia w zawieszeniu, jakżeby inaczej.
                                                          

                    Kazał Polsce siedzieć cicho
 
I tu dochodzimy do sedna tego wpisu – dlaczego zmarły prezydent Francji jest w Polsce nielubiany i czy bezczelny, atakujący Polskę Emanuelle Macrone, jest kontynuatorem tej polityki. Gdy Polska, pomimo ówczesnych dowodów, poparła interwencję w Iraku, powiedział: „Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho”.
 
Nie mówił tylko o Polsce, ale z jego kolejnej wypowiedzi: „Przystępowanie do Unii Europejskiej wymaga minimum uzgadniania (stanowisk)”, można było wysnuć wniosek o jego pretensjach, aby Polska, Czechy, Węgry i inne kraje aspirujące do Wspólnoty, prowadziły bardzo niesamodzielną, wprost kolonialną politykę wobec Francji. Dla wyjaśnienia: nie robił tego z miłości do Iraku, bo Francuskie wojska do dziś popełniają zbrodnie wojenne w wielu krajach świata, ale z charakterystycznej dla Francuzów nienawiści do USA, takiej typowej niewdzięczności ludzi małych wobec lepszych od siebie, a wszystko za uratowanie Francji przez Niemcami w 1945 r.  
 
Dzisiaj Emmanuel Macron dla „Le Parisien” namawia młodych i naiwnych Europejczyków do wywoływania rozrób w naszym kraju: – Niech młodzi ludzie protestujący w Europie pojadą manifestować do Polski i pomogą mi przekonać tych, których ja nie mogę – powiedział” o pakiecie klimatycznym.
 

Ambasador Francji powinien zostać wezwany na dywanik. A prezydent Macron lepiej niech nie pojawia się w Polsce bez ochrony. 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Za sam tytuł już należy się 5*.
 • Akurat
  Tu miał zupełną rację. Po co Polska wysłała żołnierzy do Iraku? Kraju, który nic złego nam nie zrobił? Jakie korzyści ma Polska z okupacji Iraku? Bo mamy zepsute stosunki z krajami arabskimi, a w Izraelu nas i tak nienawidzą! Kwaśniewski z Millerem powinni za to beknąć Tusk z Kaczyńskim także. Bo to poparli.
 • @zbig71 20:45:05
  Prawda, miał rację.
 • @Pedant 20:55:18
  Rację może i miał, ale tekst walnął jak żulik pod budką z piwkiem.

  Pozdro!
 • @Rzeczpospolita 18:51:40
  "Za sam tytuł już należy się 5*."

  Podzielam ten pogląd :-)
 • @Jasiek 21:32:51
  Popieracie teraz wojnę z Iranem, dlaczego?
 • @Jasiek 21:32:17
  Ale on doskonale wiedział, że Polska będzie robiła laskę za darmo , dlatego tak to skomentował .
 • @Pedant 21:54:54
  "Popieracie teraz wojnę z Iranem, dlaczego?"

  Jasiek nie popiera.
  Dla Jaśka to... myślozbrodnia.

  Pozdro!
 • @zbig71 22:41:09
  Mimo wszystko.

  Pozdro!
 • Autor
  Nie mam ochoty krytykowania po śmierci, ale odniosę się do współczesności. Emmanuel Macron za takie powiedzenie winien być persona non grata i tyle w tym temacie.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej