Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Nobel z literatury, to jak międzynarodowy order Lenina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miłość Olgi Tokarczuk do Polski jest bezgraniczna, ale żeby za to dawać Nobla?

Przyzwyczailiśmy, że w trudnych czasach nagrodę Nobla dostają stalinięta, jak Wisława Szymborska, czy Czesław Miłosz.
Olga Tokarczuk nazywa Polaków mordercami Żydów i broni demokracji razem z ubekami. Nikt za darmo nie dostaje Nobla, proszę ja ciebie.
A tak w ogóle, to z literatury to żaden Nobel. Nobel to jest z fizyki albo chemii. Nobel dla lewicowych, czy wprost komunistycznych pisarzy, jest czymś normalnym. To tak jakby nadawać nobla z propagandy, marketingu, PR, czy propagandy idei.
Obecnie Nobel z literatury, to jak międzynarodowy order Lenina.   
Antypolonizm, przygotowujący świat na realizację aktu 447 wchodzi w wyższą fazę. Teraz dają za to Nobla. 
                                                           ***

Dopisek:

 

"W komentarzu dla brytyjskiego dziennika "Guardian" recenzentka Sian Cain stwierdziła, że nagroda dla polskiej pisarki to zaskoczenie. Cain zwróciła uwagę, że poza literackim kunsztem, Tokarczuk ma w Polsce polityczne znaczenie.

 

"Jako intelektualistka, feministka i wegetarianka, często irytowała konserwatywne krańce Polski" - oceniła dziennikarka.

 

"Guardian" przypomina też jej wywiad po odebraniu nagrody Nike za "Księgi Jakubowe" oparte na historii Jakuba Franka, założyciela XVIII-wiecznej żydowskiej sekty frankistów. Tokarczuk stwierdziła wówczas, że wbrew polskiemu przeświadczeniu o "otwartej i tolerancyjnej Polsce", nasz kraj nie zdał testu i ma na koncie "straszne rzeczy (...) kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów".

 

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/zagraniczne-media-o-oldze-tokarczuk-literacki-nobel-dla-targowiczanki-6433633511245441a

 

 

Czyli nie ja pierwszy i jedyny to zauważyłem - Nobel dla Tokarczuk ma kontekst polityczny.


III RP = Nobel Wałęsy + Olgi Tokarczuk + Wisławy Szymborskiej + nobel Czesława Milosza = przygotowanie międzynarodowej opinii publicznej do opinii o Polsce

KOMENTARZE

 • @Romuald Kałwa
  Szkoda że eskimosi i w Szwecji siedzą . Polecam http://isakowicz.pl/list-otwarty-do-olgi-tokarczuk/ oraz https://skribh.wordpress.com/2015/10/16/189-co-takie-olgi-tokarczuk-wiedza-o-zabijaniu-czyli-dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/ Salut 5*
 • Zareagowałem intuicyjnie... i znowu zgadłem.
  Nobel literacki dla Polki ??? żydowska nowomowa...
  nie dla Polski dla żydówki z Polski.
  To samo było z Szymborską, z Miłoszem...

  No i się potwierdza...

  Te Noble do paskudnie anty Polska gra żydowska..
  Świat ma się dowiedzieć że wybitni Polacy to żydzi...
  że Polska to kraj żydowski ... i jakiegoś nieznanego plemienia gojów.

  Bardzo martwi mnie reakcja Polskich władz z PISu... omal się nie posikali z radości... że żydówka dostała od żydów żydowskiego Nobla.

  To pokazuje skalę zagrożenia dla tożsamości Polaków w Polsce dla tożsamości Polski.
  Cały MSZ buduje żydowską tożsamość Polski na świecie i tak od 30 lat.
 • @Oscar 17:01:09
  Kto tam z PISu się posikał z radości? Rano przeczytałem na Onecie że min Gliński zadeklarował dokończenie przeczytania rozpoczętych książek O. Tokarczuk.
 • Już teraz Nobel z literatury
  czy Nobel pokojowy - to jakby swoiste obnażenie (wbrew zamierzeniom) przed ludźmi - antyludzkiej kanalii - i tak te Noble należy odbierać.
 • Autor
  Nobel już tyle razy obrócił się w grobie, że uszy ma starte do ciemienia.
  Pierwszy raz, kiedy przyznawali nagrodę, za poprawną ilość skreśleń w totka...
 • @Oscar 17:01:09
  Nie rozumiem dlaczego gratuluje Morawiecki i Duda. Czy Panowie złożyli by gratulacje Urbanowi gdyby został laureatem? Za co te gratulacje, za szkalowanie Polski i Polaków zgodnie z mądrością etapu ustalaną przez starszych w wierze ? Wstyd Panie Prezydencie i Panie Premierze. Trzeba kiedyś zmierzyć się z problemem jak przystało na mężczyznę i lidera i przestać robić dobrą miną do złej gry. Czas wyłożyć karty na stół i jasno wyartykułować jaka jest w obecnych czasach ranga nagrody Nobla. Jak już to gratulacje powinny płynąc od Netanjahu i Zelenskiego, no może jeszcze od Foxmana z ADL, w końcu odwala dla niego kawał dobrej roboty - kto wie, może nawet na zamówienie. Oni z posturami kelnerów jak widać mają mnóstwo wolnego czasu i po staremu "rąsia , klapa, buźka, goździk". Jak mój znakomity węgierski kumpel z Seged mowil "Igen, igen". "W tej chwili Państwa zaskoczę - "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk, która, jak sądzę, sama może być tym zaskoczona. Największe wrażenie zrobiła na mnie chyba "Czarodziejska Góra" - - powiedział Jarosław Kaczyński zapytany o aktualną lekturę (2016). Widać, że jak ktoś czyta wypociny jakiś kobiet, to zostaje starym kawalerem i to bezdzietnym.
 • @rymark 18:38:16
  By i dziś dostać Nobla z 9 milionami Koron... to trzeba mieć odpowiednie "Pochodzenie i Korzenie oraz pewne Układy"... ! To tak, jakby Michnikowi dać nagrodę za wybitne dziennikarstwo, albo Stalinowi za ekologię. Odkąd zamaszerowali go przez instytucje Eskimosi, nobel już nic nie znaczy. Oj...moi drodzy Panowie.Czy jest naprawdę komu gratulować? Znów wygrała poprawność polityczna? Mnie nie obowiązuje dlatego poniżej napisałem prawdę. Warto przeczytać. Celebrowana obecnie za lewacką i od pewnego czasu skompromitowaną nagrodę Nobla ukraińska "pisarka" Olga Tokarczuk znana jest głównie z nienawiści do Polski i wyjątkowo skrajnego filosemityzmu. Jej antypolskie książki mało znane w Polsce zyskały spore uznanie w oczach niemieckiego lewicowego establiszmentu. To on i organizacje żydowskie wykreowały Tokarczuk na czołową polską pisarkę, choć dla Polski ma ona tylko słowa potępienia, nienawiści i pogardy. Towarzyszka ukrożydówka Tokarczuk napisała min. "Pokot", w którym Polacy zostali ukazani jako podludzie, których można i nawet trzeba zabijać. Film oparty na tej kłamliwej książce jest jednym wielkim nawoływaniem do eksterminacji narodu polskiego, który nie dość, że jest biały i katolicki to jeszcze nie słucha żydów których w czasie wojny mordował i po wojnie dalej prześladuje. Druga książka to "Księgi Jakubowe" w której polscy biskupi przedstawieni są jako inkwizytorzy, żydożercy i psychopatyczni fanatycy wiary. Ukrożydówka Tokarczuk tak samo jak gardzący Polską żyd Miłosz czy polska żydówka pisząca pochwalne peany na cześć Stalina Szymborska to przykład ludzi którzy dostali nagrody Nobla tylko dlatego, że byli żydami,lewakami i komunistami. A ich "twórczość" miała antypolski charakter. Najlepszym przykładem "obdarowanych" jest TW Bolek lub jak kto woli też żyd, Lejba Kohne. Człowiek mały, i tępy; wściekle atakujący Dobrą Zmianę i nawołujący do obalenia obecnego rządu. ....taki sam jak oni Noblista a może tak naprawdę Czekista?
 • @kula Lis 68 18:51:40
  Wiesz gdzie mam lewackie Noble? Dokładnie tam, gdzie Neumann swoich wyborców.

  ''Oto Partia – ludzkości wzrok.
  Oto Partia: siła ludów i sumienie.
  Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
  Jego Partia rozgarnia mrok''.
  Szymborka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla tak pisała o Stalinie.
  Tyle to g...wno jest warte.

  ps.

  jeśli w dzisiejszych czasach dostaje się Pokojowego Nobla za prowadzenie wojen jak Obama, czy podpierdalanie kolegów SB-cji tak jak kapuś Wałęsa, to proszę mnie przypadkiem nie zgłaszać.

  Nic nie mam z tym wspólnego.
 • @Repsol 16:45:32
  Nobel się w grobie przewraca, bo to nagroda HAŃBY a nie Nobel przyznawany przez sadystyczne antypolskie jewrejstwo największym żydowskim łachudrom antypolskim - wszak obydwie te cwaniary to od nich - którzy w genach mają nienawiść do jedynego narodu w Europie który im dupy ratował w czasach sowiecko-szkopskiej okupacji naszej Polski! Szymborska czcicielka Stalina z pierwszorzędnymi korzeniami. A Tokarczuk antypolska propagandzistka. Teraz ukrożydówka Tokarczuk wróg polskiej tradycji, przedstawiająca Polaków w bardzo złym świetle, Miłosz też antypolak, literackie nagrody Nobla to dziś pochwała żydolewackiego stylu życia, dno. Władze polskie powinny w końcu przestać dawać wodzić się za nos. I to jest ewidentny dowód kto nami rządzi, jaka nacja dominuje w Polsce, bo to skandal, że premier wraz z prezydentem cieszą się i nawet gratulują, że największe antypolskie żydowskie świnie dostały od żydowskich antypolskich świń Nobla jak np. Wisława Szymborska która peny wypisywała dla Stalina tego największego sadysty,mordercy Polaków - "O SŁODKIE IMIĘ JÓZEF STALIN, TY USTA SŁODSZE MASZ O MALIN....." - i po wojnie wraz z innymi żydokomuchami tzw. literatami itp. jak z S. Mrożkiem, ojcem G. Miecugowa Alfredem podpisała wraz z tw. literatami, S. Mrożkiem, Alfredem Miecugowem oraz z innymi żydokomuchami po tym słynnym krakowskim procesie sfingowanym przez UBP petycję do Bolesława Bieruta o przyspieszenie wykonania kary śmierci na księżach oraz żołnierzach AK.
 • @kula Lis 68 19:33:54
  Te nagrody już od dawna nic nie znaczą. Chwila szumu w mediach i po temacie.
  A jutro Pokojową Nagrodę Nobla pewnie dostanie Greta Thunberg
  Lewica wrecz modelowo zdyscyplinowana przez Michnika/Szechtera, gratuluje "noblistce". Jprd.
  Komu?!
  Tej cynicznej grafomance, dla której Polska nie istnieje, która Polaków nazywał mordercami Żydów, a islamskich dzikusów gwałcących i mordujących chciała wpuścić do Polski?
  Ode mnie krótkie.
  S***rdalaj!
 • @kula Lis 68 19:33:54
  Miłosz Polaków nienawidził, Szymborska wielbiła Stalina, Tokarczuk Polakami gardzi.
  Może to jest jakiś klucz do otrzymania Nobla?
 • Borowski przypomniał słowa Tokarczuk nt. Polaków. Obok tych zarzutów nie sposób przejść obojętnie...
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15707226751d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372cc0fc3823b111612673d493b589672e5.jpg
  Dziś Komisja Noblowska przydzieliła literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok polskiej pisarce Oldze Tokarczuk. To pierwsze wyróżnienie dla polskiego autora od 23 lat, gdy w 1996 roku otrzymała go Wisława Szymborska. Gratulacje polały się szerokim strumieniem, również z ust polityków Zjednoczonej Prawicy. Tymczasem legenda opozycji w PRL Adam Borowski przypomina nieco inną twarz nowo wybranej laureatki nagrody Nobla.
  https://niezalezna.pl/292124-borowski-przypomnial-slowa-tokarczuk-nt-polakow-obok-tych-zarzutow-nie-sposob-przejsc-obojetnie Komentarze pod linkiem https://niezalezna.pl/forum/292124-borowski-przypomnial-slowa-tokarczuk-nt-polakow-obok-tych-zarzutow-nie-sposob-przejsc-obojetnie


  Ps...Panie Borowski Nobla za frajer nie dają, tam zawsze trzeba się podłożyć w tzw."słusznej sprawie" i ona to robi. Czy pan prezydent nie ma szacunku dla własnego narodu? Warto by pomyślał, choć i tak nic to nie da. Pogląd "pada deszcz" gdy na nas plują wydaje się pana Prezydenta motto. Pan prezydent Duda mnie ustawicznie rozczarowuje ...a pomysł ze zwolnieniem tej marnej osoby od podatku od nagrody jest kuriozalny! Europejska kampania wyborcza w Polsce trwa w najlepsze. Jak dla mnie ta nagroda jest warta tyle, co Nobel Wałęsy. Obie tzw. polskie "noblistki", Polkami nie były. Jedna żydówka i stalinistka, druga Ukraińska żydówka, souvenir z akcji Wisła. Feministka, lewaczka, aborcjonistka, propagatorka ideologii LGBT, kobieta owładnięta antypolonizmem, to tak pokrótce sylwetka tej pani! Czy trzeba coś jeszcze dodawać dlaczego ta pani dostała Nobla? ej twórczość biorąc porównanie do naszych noblistów ...Reymonta i Sienkiewicza ma wartość papieru ....w rolce marki Toi-toi! Nie ma takich rzeczy jak polskie żydówki, bo to oksymoron w chwili kiedy narodowość dziedziczy się u żydów po matce czyli ta "Polka" jest matką Chazarów a nie Polaków! Po raz kolejny Nobel uzyskał znaczenie wręcz przeciwne do słowa "nobilitacja", ma ktoś wątpliwości? Już teraz powinni przemianować tę literacką nagrodę na Judel, bo służy do judzenia między narodami i czy nie lepiej byłoby zapewnić "judlistce" wygraną w "polskiego" totolotka, taniej by wyszło i jak zwykle to Polacy by zapłacili a na jedno by wyszło, bo tam od dawna żaden Polak nie wygrał? Panie premierze Morawiecki, proszę o interwencję ws. decyzji ministra Kwiecińskiego, który postanowił zwolnić ukrożydówkę i polonofobkę Tokarczuk od zapłacenia podatku od nagrody Nobla. Nie może być tak, że partia, która za główne hasło ma: wszyscy równi wobec prawa i że nie będzie przywilejów dla wybranych, teraz zwalnia ukrożydówkę i polonofobkę Tokarczuk z obowiązku zapłacenia podatku! To jest właśnie klasyczny przykład na tworzenie UPRZYWILEJOWANYCH KAST! Nie ma na to zgody! Proszę o pana interwencję. Co to znaczy, żeby ją zwalniać od zapłacenia podatku? To my, zwykli śmiertelnicy zaczniemy wysyłać listy z żądaniem zwolnienia nas od płacenia podatków i będziemy się powoływać na sprawę/casus ukrożydówki i polonofobki Tokarczuk! Panie premierze, ludzie są bardzo oburzeni decyzją ministra Kwiecińskiego! Zwolnienie ukrożydówki i polonofobki Tokarczuk od zapłacenia podatku od sumy przyznanej jej w związku z otrzymaną nagrodą, to skandaliczna decyzja i to w dodatku tuż przed wyborami. Czy minister Kwieciński został przez kogoś uprawniony do pozbawienia budżetu państwa pokaźnej sumy? Czy minister Kwieciński nie zdaje sobie sprawy z tego, że budżet i finanse państwa to nie jego prywatny budżet, którym rozporządza wg. własnego uznania i widzimisię? Czy o to wam chodzi!? Proszę o pana interwencje, zanim ta decyzja narobi więcej szkód niż pożytku podczas wyborów 13.10, bo to wasze i nasze być albo nie być!.
 • @kula Lis 68 19:33:54
  Kurła no to się doczekaliśmy .Salute Amigo . https://www.salon24.pl/u/ostatnimit/868676,czy-olga-tokarczuk-jest-polska-pisarka
 • @Repsol 16:45:32 Ona jakaś bliska krewna Rodziny Adamsów?
  Za słowa o mordowania żydów przez Polaków, za szkalowanie Polski, ta ukrożydówka i polonofobka suvenir z Operacji Wisła Tokarczuk powinna siedzieć w pierdlu 20 lat. Nie łudźmy się, decyzji takiej wagi (nagroda to ok 4,5 mln) nie podjął sam minister, i to nie V kolumna. To już nie pierwszy raz, kiedy rząd podlizuje się tym, którzy go opluwają, a lekceważy swoich. Ale piękna katastrofa! To tow. Kwieciński strzeliliście pięknego samobója do bramki prawicy. Tuż przed wyborami?! Towarzyszu Kwieciński, niczego nie nauczyliście się. Do oślej ławki marsz! Kiedy przestaniecie się podlizywać ludziom, którzy i tak będą was i polskość zawsze zwalczać, niezależnie ile dacie wazeliny? Nie kupicie ich, a tylko pomagacie i demotywujecie normalnych ludzi do brania udziału w wyborach. Nie wiem czego się spodziewaliście po tym "geście". Żebyście chociaż dzień, albo dwa odczekali. Ona ta ukrożydówka i polonofobka Tokarczuk suvenir z Operacji Wisła właśnie przejechała się po was w TVNie! DLACZEGO to zrobiliście? Czyżby znudziło wam się rządzenie? Znakomita decyzja panie ministrze, POpieram. Niepobrany podatek PIT noblistka będzie teraz mogła przeznaczyć np. na wsparcie czarnych marszy i inne antypisowskie działania. Tak trzymać! Każdy na miejscu rządu zastanowiłby się, jaki będzie odbiór tej decyzji i chyba obawiałby się podjąć ją 3 dni przed wyborami. Wy jak widać nie. Tacy jesteście pewni, że "mordercy żydów" na was zagłosują? Pan minister pewnie nie podjął takiej decyzji na własną rękę. Samolot po panią Adamowicz, zwolnienie z podatku dla Tokarczuk. Żal, że wyborcy PiS nie mogą liczyć na takie względy. Odechciewa się głosować, czyli iść w niedzielę na wybory. Panie ministrze Kwieciński! miało nie być równych i równiejszych! Dziś ukrożydówka i polonofobka Tokarczuk, jutro pana kolega a pojutrze kochanka? A emerytów, którzy tworzyli majątek narodu opodatkowujemy, a lepszych już nie! Zobaczcie, co piszą żydzi

  https://forumzydowpolskichonline.org/2019/10/10/te-slowa-noblistki-zapamietalem/?fbclid=IwAR2B319qFV5zv-1foeq8ZEocGNQpMMVW-F6KvPOt50_0nv1GPh7dWQZyYXE
  naprawdę warto!
 • @Oscar 17:01:09
  Niech ta ukrożydówka i polonofobka Tokarczuk powie prawdę o żydach i ich udziale w mordowaniu swoich braci! A także udziale żydów w mordowaniu polskich patriotów wespół z ubekami.
 • @kula Lis 68 21:00:41
  Już kilka lat temu czytałam artykuły o jej lewackiej tzw "twórczości" w The New Yorker" , nie trzeba niczego więcej dodawać aby wiedzieć że ta osoba nie jest ani pisarką , ani Polką a napewno nie jest polską pisarką
 • @Husky 21:17:08
  Jak Gliński mówi że jest , to jest . Niezłe jaja . :))) https://www.salon24.pl/newsroom/992041,tokarczuk-nie-zaplaci-podatku-od-nobla-prezes-kaczynski-czytal-noblistke-wicepremier-glinski-doczyta No i tak szwedzki piorun strzelił w psa , budę i nowy łańcuch .
 • Wasza ulubiona książka Olgi Tokarczuk?
  A.Księgi Jakubowe?

  B.Bieguni?

  C.Szafa?

  D.Kto to jest Tokarczuk?
 • @Oscar 17:01:09
  Ta cała nagroda Nobla jest tyle warta co nowa szczotka do kibla. Zrobili sobie lewacką szopkę dla swoich śmiesznych elit. Zakładam się, że za jakiś czas to gówno otrzyma ta śmieszna Greta.
 • @Repsol 16:45:32 Witam.. : )
  Tokarczukowa NIE jest GLUPIA...ona jest CWANA-gapa I wie w KTORE/czyje struny UDERZYC ...aby wejsc na PLATNE salony : )
  IWymyslila...ze bedzie pisac ksiazki..zeby KASE ZAROBIC wieksza....ale TALENTU brak...
  Napisala wiec...Judaszowo-jakubowe ksiegi...WIEDZAC...ze jak TYLKO zagra na ZYDOWSKICH RZEWNYCH SKRZYPKACH...
  to SALONY LITERACKIE Swiata...stana otworem przed nia...

  Ksiazki Tokarczukowej NIE sa CZYTANE..(ani poczytne)....bo BANIALUKOW i chlamu literackiego NIKT MADRY nie czyta..
  Ani NIE kupuje!
  Wrzuce tylko 2 recenzje czytelnikow - probujacych przeczytac te Judaszowo-jakubowe ksiegi...:
  Sandflyer pisze...
  Późny komentarz, ale właśnie wczoraj skończyłem lekturę.
  Książkę kupiłem na podstawie zachęcającej rozmowy redaktora Nogasia z Wojciechem Mannem podczas którejś z piątkowych porannych audycji w Trójce.
  Sama książka wizualnie jest wydana bardzo pięknie, przepiękne, zróżnicowane czcionki, dość ekscentryczna maniera numerowania stron od tyłu (zapewne ukłon w stronę pisowni hebrajskiej), "przeniesienia" ostatnich słów z dołu poprzedniej strony na górę następnej, bogactwo ilustracji wszelakich... - zdecydowanie warto kupić książkę w wersji papierowej, bo jakoś nie widzę możliwości odtworzenia tego wizualnego bogactwa na Kindlu.

  Po wgryzieniu się w tekst zaczęły mi jednak przeszkadzać dwie rzeczy: po pierwsze, książka jest pisana językiem współczesnym.
  Dialogi są współczesne. Biorąc pod uwagę mistyczny temat, dobrze by jej zrobiło zarchaizowanie języka dla dodania kolorytu - coś jak książki Bunscha czy Gołubiewa.
  Po drugie, i to już jest większy zarzut, kilkakrotnie pojawiają się w książce przemyślenia bohaterów (m. in. Moliwdy), które są na wskroś współczesne - porównania Warszawy z Krakowem, opisy prowincji są jakoby żywcem przeniesione z reportaży o słoikach z Gazety Wyborczej.
  Nie jestem oczywiście w stanie udowodnić, że w drugiej połowie XVIII wieku nikt tak nie myślał, bądź nie mógł myśleć, jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne.
  Przykładem tu wrażenia Moliwdy na temat Warszawy i jej mieszkańców, porównania życia w Brunn i w Polsce.


  13 kwi 2015,
  nknown pisze...
  Jest to książka trudna. Źle się ją czyta.
  Irytuje zwłaszcza wątek Jenty, denerwująca maniera autorki, która tą drogą próbuje rozwiązać problemy techniczne i narracyjne.
  Język, którego używa Tokarczuk zawiera elementy archaiczne (zwłaszcza w listach), aż po słowa, które pojawiły sìę w II połowie XX stulecia.
  Znalazłem też kilka błędów rzeczowych.
  Książka oparta niby na faktach historycznych, niekiedy te fakty ignoruje, jak choćby w przypadku okoliczności śmierci Eliszy Szora. Denerwujący jest też styl i użyte tzw. środki literackie.
  Jednym słowem, pomimo pewnych cech pozytywnych - wybór tematu, próba wyjaśnienia kabały - jest to książka dla snobów.

  Nie WARTO sobie ZAWRACAC glowy kupowaniem SMIECI literackich...
  bo PRAWDZIWYCH MISTRZOW od Literatury polskiej z Nagroda Nobla
  bylo tylko 2 : Sienkiewicz i Reymont !
  Potem zaczeli rozdawac Nagrody POLITYCZNE za Kase od A.Nobla !
  POLECAM osobiscie PIEKNA ksiazke Singera:
  Ksiazke pachnaca STARA Warszawa...i cynamonowymi obwarzankami/preclami z zydowskiej kuchni...pelnej mistyki...
  I pachnaca STARYM MISTYCZNYM Swiatem Zydow Polskich...
  Biednych Zydow Polskich przedwojennych....
  ktorych to potem -WW2 - polozyli BOGACI Rzydo-nazisci na stosie ofiarnym Holokaust/Shoah!

  Miłość i wygnanie
  Isaac Bashevis Singer
  Świat Singera to próba zrekonstruowania baśni i legend, opowieści chasydzkich i kabalistycznych. Często spotkamy tu patologiczne stany duchowości, zagubienie bohaterów, ich moralny bądź też fizyczny rozpad. Dla Singera najważniejsze staje się ukazanie pogmatwanych ścieżek ludzkiej egzystencji. To Człowiek jest tu na pierwszym planie i jego rozterki wplecione umiejętnie w wymyślone najczęściej miejsca.
  Zbeletryzowanea biografia Singera - Miłość i wygnanie. Jest to opis trzydziestu lat życia pisarza, spędzonych w większości w Polsce (RADZYMIN & WARSZAWA), oraz początki jego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to biografia dokładna. Autor mając na uwadze żyjące jeszcze osoby, pozmieniał nazwiska i daty, oraz w kilku miejscach chronologię. Jak sam pisze, są to raczej przyczynki do biografii a nawet fikcja literacka zbudowana na kanwie prawdy.
  "Żaden mózg nie jest w stanie przewidzieć niespodzianek, jakie potrafi wymyśleć życie." Zdanie to widnieje na okładce pod reprodukcją obrazu Chagalla i wydaje się być adekwatnym komentarzem przeżyć zarówno malarza jak i pisarza. Losy obydwu były pełne przygód, w większości niestety gorzkich.
  Miłość i Wygnanie rozpoczyna się, gdy Singer ma niewiele ponad trzy lata i zaczynają go gnębić pytania o wszechświat, oraz przyczyny cierpienia ludzi i zwierząt. Próbuje je zrozumieć dorastając, wikłając się w kolejne romanse i przeżywając kolejne sukcesy i porażki początkującego pisarza. Odnajduje w ludziach ślady aniołów i demonów. Przed tymi ostatnimi broni się rozpaczliwie, często przegrywajac walkę.Popada w ciągłe kłopoty, by po chwili znaleźć niemalże cudowy ratunek.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  TEN KTO ma TALENT z iskra boska w sobie...
  to bedzie pisal tak jak pisal Singer...Sienkiewicz...Reymont...etc.etc.
  TALENT to wlasnie to COS co pozwala PISAC SERCEM
  - jak to mowila Ewa Lipska:
  "Tak pisać aby nędzarz myślał że TO pieniądze
  A ci co umierają: że to urodziny"
  xxx
 • @Husky 22:17:29
  Ich zapytaj oni wiedzą wszystko . Salut :))) https://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/07/kaczy%C5%84ski-duda.jpg
 • @panna ewcia 22:21:41
  Na litość Boską . Proszę nie spamuj . Ave :)
 • @Repsol 22:28:41
  @panna ewcia 22:21:41

  Na litość Boską . Proszę nie spamuj . Ave :)

  Repsol 10.10.2019 22:28:41
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  Spamuj..... a GDZIE ty widzisz SPAM ??????

  VOILA !
  OTO JA- CALA JA... na Salon 24 : )
  bo tam MNIE LUBIA : )

  https://www.salon24.pl/newsroom/992041,tokarczuk-nie-zaplaci-podatku-od-nobla-prezes-kaczynski-czytal-noblistke-wicepremier-glinski-doczyta

  panna ewcia10 października 2019, 22:31

  : )

  xxx
 • @Repsol 21:50:25
  Szwedzi to w większości zidiociały naród. Podobnie jak lewaczka, polonofobka ukrożydówka Tokarczuk i inne indywidua. Od dawna szwedzka akademia przyznająca Nagrody Nobla jest narzędziem propagandy lewackiej i znamy już przypadki przyznawania nagród takim co kalają własne gniazdo. Nie wspomnę tu laureata słynnej nagrody pokojowej, który napisał nawet książkę. Wówczas rzecznik prasowy Jerzy Urban powiedział: "Rząd Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej zna tego literata!" A propos W.Szymborskiej .....
  https://pbs.twimg.com/media/EGkYvb1X4AAQJI4.jpg
 • @Husky 21:17:08 Tylko byle co dostaje nagrody, porządny autor nagrody nie dostanie. Wstyd komitet Noblowski
  Należy zauważyć, że Nobel to jest tu jeszcze nagroda owszem dla lewaków ale przede wszystkim głównie dla żydów. Nie zapomnę jak to mocno się zdziwił pan Zimerman (Bob Dylan) jak dostał Nobla. No ale swój chłop to jak mu nie dać. Mamy w naszym kochanym kraju jeszcze paru noblistów (noblystów) ale to głównie żydzi. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa (pod dyktando ukrożydówki Tokarczuk). To ukrożydówka i polonofobka Tokarczuk, pomyliła chyba kraje i powinna przerobić swoje dossier? Po co podszywa się pod nas, naszą narodowość? Tokarczuk nie myśli, tylko śni własną historię w halucynacyjnych przekazach żydowskich! Szkoda, że od lat literacki Nobel jest przyznawany lewakom i żydom, a taką jest Tokarczuk, aborcjonistka, propagatorka ideologii LGBTQ+, atakująca niewybrednymi słowami polskie władze i wszystkich, którzy są dumni z Polski. Taka podziwiana w świecie nagroda została zdewaluowana do "mniej niż zero" i zaprzepaszczono dorobek ludzkości pozwalając manipulować nią przez żydów! Tam gdzie tylko dotkną się żydzi przechodzi do rynsztoka. Pozbycie się tego fatum jest konieczne! To wyzwolenie się z namiestnikowskich pęt, to dostęp do życiodajnego powietrza, które jest zabierane Polakom.
 • @Husky 21:17:08 Następny Nobel pewnie dla „Grety od Powietrza” co CO2 widzi gołym okiem.
  Szymborska w 50 latach publicznie apelowała by jak najszybciej wykonać wyroki śmierci po procesie księży kurii krakowskiej. Taka była milusia jak ta Olga. Obie z jednej gminy nienawidzące Polaków. W przypadku Polski to nie jest nagroda Nobla, lecz Gazety Wyborczej. Jeżeli Michnik w ostatniej chwili potrafił zablokować Nobla dla znanego w świecie literackim Zbigniewa Herberta na rzecz w miarę przeciętnej Szymborskiej, to świadczy o zakresie wpływów lewicowców z Polski. Nobel zarówno pokojowy, jak i literacki oraz czasami naukowy, ma wymiar ściśle ideologiczny. Żydowski pisarz, noblista Singer mówił, że współczesny żyd nie może żyć bez antysemityzmu. Jeżeli gdzieś go nie ma, to stworzymy. Ta pani osobiście bierze udział w tworzeniu antysemityzmu w Polsce. trzeba powiedzieć, że ona jest z tej samej gromadki michnikowców co pani laureatka Czymborska jak mawiał klasyk. To ten odłam polityczny przeforsował ją zamiast Herberta, którego Michnik nienawidzi jak dżumy, za prawdę, którą powiedział o nim Herbert. Natomiast pani laureatka "Czymborska" do Herberta ma się tak, jak kino "Luna" do Księżyca.
 • @Husky 21:17:08
  Premier zadowolony z Nobla dla Tokarczuk: To jej wielki sukces, wielki sukces polskiej kultury, wielki sukces Polski(sic?! A może Ukrainy lub Izraela?) Premier Mateusz Morawiecki ocenił w wywiadzie dla piątkowego „Super Expressu”, że przyznanie Oldze Tokarczuk literackiego Nobla za rok 2018 to wspaniała wiadomość. Według szefa rządu widać, że polskie Noble literaturą stoją. Premier pytany, jak przyjął wiadomość, że Tokarczuk otrzymała literacką nagrodę Nobla, powiedział, że „to naprawdę wspaniała wiadomość!” Jak widać, polskie Noble literaturą stoją! Sienkiewicz, Reymont, Miłosz, Wisława Szymborska i teraz Olga Tokarczuk dodał.

  https://wpolityce.pl/polityka/467824-premier-zadowolony-z-nobla-dla-tokarczuk

  Ps..Nie od dzisiaj wiadomo, że polski premier z żydowskimi korzeniami będzie zadowolony, tak jak Gross, Grabowski, Daniels…Tokarczuk, Bolek, Szymborska... samo dno. Mam wątpliwości czy to wielki sukces Polski. Dzięki takim nawiedzonym grafomanom i pseudohistorykom Polska jest uważana za kraj antysemicki. Nie piejcie z zachwytu nad noblem tej antypolki ukrożydówki bo możecie na finiszu stracić mnóstwo głosów.
 • @Husky 21:17:08
  Tylko tchórz może być dymny z „Nobla” dla Wandy Wasilewskiej i sióstr Godlewskich

  https://www.kontrowersje.net/sites/default/files/3609e18fc741f08df2b03b229f7b128b.jpg

  kontrowersje.net/tylko_tch_rz_mo_e_by_dymny_z_nobla_dla_wandy_wasilewskiej_i_si_str_godlewskich
 • @kula Lis 68 09:58:59
  Przy nich, Krzysztof Kononowicz, to wysokich lotów intelektualista i ekspert z literatury...
 • @Repsol 21:50:25
  Ta nagroda jest, niestety, jak słusznie zauważył Jacek Karnowski, antypolską inwestycją w przyszłość powyborczą. Wiadomo, że po wygranych przez ZP wyborów, polakożercza noblistka jako pierwsza będzie udzielała wywiadów na lewo i prawo różnym New York Times’om, francuskim Le Mondom i niemieckim "Zeitungom" i wiadomo też, co będzie w tych wywiadach opowiadała. O ile jakiegoś skompromitowanego polityka najgłupszej na świecie, przegranej opozycji nikt nie będzie brał zbyt poważnie, to z świeżo upieczoną noblistką każdy chętnie popluje sobie na Polskę i ponaśmiewa się z "zacofanych" Polaczków. Tak więc ta nagroda, to nie tylko żaden powód do dumy, ale wręcz nachalna ingerencja światowego lewactwa w polskie sprawy, wpisująca się w tę samą strategię, jaką uprawia wobec Polski Komisja Europejska, wymachująca tzw. § 7., czy systematycznie kablująca Polskę do TSUE. Z drugiej strony rozumiem po części postawę rządzących, którzy robiąc dobrą minę do złej gry, swoim udawanym „entuzjazmem” próbują stępić ostrze lewackiej euforii i, a wiedząc, że własny elektorat jest najbardziej stabilny, mają nadzieję przyciągnąć niezdecydowanych liberalnych wyborców, zdegustowanych POKO po ujawnieniu tzw. taśm Neumana. Czy ta strategia się powiedzie to nie wiem, z treści komentarzy pod wiadomością, że minister finansów planuje zwolnić noblistkę z podatku od nagrody, wynikałoby, że wielu sympatykom prawicy się to nie podoba, chociaż oświadczenia w rodzaju chciałem głosować na PiS, ale po tym numerze z podatkiem tego nie zrobię nie traktowałbym raczej poważnie, bo coś mi się wydaje, że popełniają ją głównie trolle Konfederacji i POKO, aby wywołać wrażenie, że PiS-owi ubywa wyborców. Dziwi mnie jednakże ta zupełnie niepotrzebna "wyrywność" ministra finansów, który zamiast poczekać z ewentualnym ogłoszeniem swojej decyzji po wyborach, decyduje się na taki "wspaniałomyślny gest" w dwa dni przed ciszą wyborczą. Przypominam, że Tokarczuk to przedstawicielka totalnych elit i lewactwa i zgnilizny moralnej...

  https://pbs.twimg.com/media/EGhRExqWsAcytT_.jpg

  https://pbs.twimg.com/card_img/1182255169301614595/-zAbBMDF?format=jpg&name=600x314

  https://pbs.twimg.com/media/EGhKltKWwAEfdH3.jpg
 • @Husky 22:18:00 Prezydent i premier pogratulowali Oldze Tokarczuk literackiego Nobla
  Gliński nie był gorszy. Też za to dostał ostro w palnik od internautów ..... https://twitter.com/PiotrGlinski/status/1182253915246600194
 • @Repsol 21:50:25 ta także powinna dostać Nobla z matematyki!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181NmE2MS9wLzIwMTkvMTAvMTEvODI1LzQ5MS81NjFlMjFiMWRiYjA0ZmQ2YjUzNmI5MWNkNDQ0ZGJkOC5qcGVn.jpeg Także i ona pluła na Polskę i Polaków w izraelskiej prasie, oskarżając nas Polaków o mordowanie żydów jak Gross, i ta ukrożydówka Tokarczuk suvenir po Operacji Wiła od UPA.
 • @kula Lis 68 10:37:42
  Winston Churchill też otrzymał literackiego Nobla w roku 1953.

  Czytacie Churchilla?
  Zachwycacie się nim ?
  A w ogóle wiedzieliście o tym?
 • @kula Lis 68 10:43:54
  Właśnie przecztałem książki Olgi Tokarczuk.... Wszystkie naraz !!!
  A jak się dodzwonię do jakiegoś dilera, to w nocy przeczytam te, których jeszcze nie napisała.
 • @Husky 11:14:26
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185NmQ2NC9wLzIwMTkvMTAvMTEvODI1LzU1MC84ODExNTc1YzkyNzg0NGM2YjJjMzNkYjdmZmQ5MmVmOS5qcGVn.jpeg

  Polityczny Nobel? Niemiecka prasa: "Tokarczuk jest atakowana przez nacjonalistów w Polsce. Rząd w Warszawie się nie cieszy". Przyznanie literackiego Nobla Oldze Tokarczuk jest szeroko komentowane przez niemiecką prasę. Poza zachwytami nad jej twórczością, nie brakuje politycznych podtekstów.

  https://wpolityce.pl/swiat/467866-polityczny-nobel-niemiecka-prasa-tokarczuk-jest-atakowana
  Ps...Czekam na Nobla dla "redaktora" Urbana i "artystek" Kryśki Jandy i Jachiry. Czekamy, czekamy, czekamy, czekamy!
 • @kula Lis 68 11:34:35
  Fakt, że Tokarczuk Literacką Nagrodę Nobla otrzymała za książkę, która nie ukazała się jeszcze w żadnym języku obcym świadczy o rosnącym znaczeniu w świecie nie tylko Polski i naszej kultury, ale również naszego języka

  8-)))))))))
 • @panna ewcia 23:38:14
  TO niech panna tam zostanie,,,,plisssssss..gdzie panne lubia...I jej pokwikiwania:-))))

  Panowie Husky, Raposol inni....
  Oczywoiscie ...ze tak...te nagrody nie mja nic wspolnego ani z Noblem ,ani ze Szwedami...Od bardzo dawna!!!!!!
  TO narzedzie Globalistow do tworzenia quasi autorytetow o odpowiednich preferencjach..na uzytek... Uwiarygadniany prze zinnych globalistow ,ktorzy potakuja ze rozumieja, ze czytali, ze szanuja….
  Wart Pac- palaca…...
 • Autor
  Wszyscy moi znajomi twierdzą, że przy przyznawaniu literackiej nagrody Nobla literatura także odgrywa pewną rolę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej